ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ignazio Abate
Autor Wiadomość
Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 21, 2009 12:13   Ignazio Abate

Myślę, że Abate zasługuje na swój temat ; ).

Jestem wielkim zwolennikiem jego talentu i gry w pierwszej jedenastce. Tak jak pisałem w temacie dotyczącym meczu z Bologną, liczę na jego częstszą grę.

Wychowanek Milanu, który w swojej karierze zaliczył bodaj z sześć klubów, ostatecznie w 2009 roku całkowicie wykupiony z Torino, teraz coraz śmielej przebija się do pierwszego składu. Dynamiczny, prawy pomocnik, który z powodzeniem (co nie raz pokazał) radzi sobie w linii defensywy, szybkością i uporem potrafi wprowadzić zamęt w szeregach rywala.

Mam nadzieję, że doczekamy się klasowego zawodnika.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 21, 2009 13:41   

Po wczoraj będę musiał się z Tobą zgodzić. Wchodzi do składu anonimowy gość, a jest zawodnikiem meczu, zaraz po Seedorfie oczywiście.

Marcu 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 21, 2009 15:07   

Mnie też Abate się podobał ale już w sparingach, kiedy Milan grał słabo po nim było widać, że chce mu się grać. Walczył o pierwszą jedenastkę i mam nadzieję, że ją wywalczył. Choć widziałbym Go w pomocy. W obronie zostawała dziura, gdy On się zapędzał pod pole karne. No chyba, że w czasie, gdy Abate będzie z przodu to Gattuso przejmie jego defensywne obowiązki. Wówczas prawa strona będzie groźna.

Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 21, 2009 16:20   

Cytat:
Mnie też Abate się podobał ale już w sparingach, kiedy Milan grał słabo po nim było widać, że chce mu się grać. Walczył o pierwszą jedenastkę i mam nadzieję, że ją wywalczył.

Właśnie w tym momencie również zwróciłem na niego uwagę.
Marcu napisał/a:
W obronie zostawała dziura, gdy On się zapędzał pod pole karne.

Ciągle mam nadzieję, że w zimowym mercatto doczekamy się obrońcy, a Abate będzie grał na "swojej" pozycji, czyniąc linię pomocy bardziej konkurencyjną.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Wrz 21, 2009 16:29   

Tymczasem Łysy namaszcza Ignazio na następcę Cafu:
http://www.goal.com/en/ne...gnazio-abate-is

:]

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pon Wrz 21, 2009 16:33   

Szymon: problem w tym, że w ustawieniu Milanu nominalna pozycja Abate nie istnieje, bo nie gramy klasycznego 4-4-2. Leonardo próbował to w jednym ze sparingów, wystawiając Abate i Jankula na bokach pomocy, ale zupełnie się to nie sprawdziło. W obecnym Milanie widzę go na prawej obronie (z Bologną był świetny, ale taki rywal to nie rywal) lub ewentualnie jako prawego ofensywnego pomocnika w 4-2-3-1. W innym przypadku zostaje mu rola zmiennika w sytuacjach, kiedy musimy atakować i trzeba zaburzyć równowagę między formacjami.

Niemniej też chciałbym zobaczyć w Milanie nowego prawego obrońcy :)

Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 21, 2009 16:33   

Cytat:
Tymczasem Łysy namaszcza Ignazio na następcę Cafu

Niech on lepiej się zajmie planami na zimę, a nie namaszczeniami. Mam nadzieję, że Leonardo nie da sobie ustawiać składu.

Co do formacji, wydaje mi się, że (mimo tego, iż wcześniej się nie sprawdziła) Leonardo powinien eksperymentować dopóty, dopóki nie osiągnie optymalnego ustawienia. Kto wie, może z Abate na pomocy i nowym bocznym defensorem, gra lepiej się ułoży. Gorszym pomysłem było natomiast wystawienie Jankula na pomocy.

Tak czy siak, ten zawodnik ma spory potencjał.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 15:30   

Aby nie kontynuować wątku o tym piłkarzu w temacie Real - Milan postanowiłem napisać tutaj, wszak to temat o nim ;) Jak dla mnie Ignazio to melodia przyszłosci, bo jak na razie umiejętności wystarczają mu na uzupełnianie składu lub łatanie dziur (prawa obrona - Oddo), a nie na bycie pełnowartościowym członkiem pierwszej 11stki, ale jak już pisałem charakterem przypomina mi Ambrosiniego i wg mnie prezentuje się lepiej obecnie niż nasz kapitan w jego wieku. Ambro był wtedy wypożyczany po różnych klubach aby nabrał ogłady i zrozumiał o co chodzi w profesjonalnym futbolu, Abate zdaje mi się, że już to wie i zagości w naszej kadrze na najbliższe..kilkanaście lat, przynajmniej mam taką nadzieję. Nie sądzę, aby talent predysponował go kiedykolwiek do roli piłkarza kreującego grę jak twierdzi PacheL, nie sądzę aby kiedykolwiek miał rozwinąć się tak, aby mógł zastępować Seedorfa. Jak dla mnie wymarzona ścieżka jego kariery to taka, która doprowadzi go do miejsca w którym będzie dla nas kimś takim jakim dla Juventusu był Angleo di Livio. Nasz własny "żołnierzyk".
Pzdr.

kibicjks 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 23, 2009 17:26   

Ignazio Abate bardzo dobry techniczny piłkarz :ok: Przyszłość MILANU :king:

Marco7 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 29, 2009 12:46   

carlos napisał/a:
ale jak już pisałem charakterem przypomina mi Ambrosiniego i wg mnie prezentuje się lepiej obecnie niż nasz kapitan w jego wieku. Ambro był wtedy wypożyczany po różnych klubach aby nabrał ogłady i zrozumiał o co chodzi w profesjonalnym futbolu,

Myślę, że trochę się zagolopowałeś. Abate ma 23 lata. Ambro w tym wieku został wicemistrzem Europy, a Abate jesze nie powąchał kadry i póki co trochę mu jeszcze brakuje do powołania.. Także mimo, ze cenię Abate to w porównaniu z Ambrosinim wypada blado. Gdyby nie kontuzje nasz obecny kapitan osiagnąłby w piłce znacznie więcej.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 10:49   

Marco7, przyznaję się bez bicia..przyłapałeś mnie ;) Wydawało mi się, ze Ambro wskoczył na taki poziom później i ogólnie, że jego wędrówka po innych klubach trwała dłużej zanim zadomowił się u nas. Pamięć jednak płata figle. Pamiętam tytuł z Piłki Nożnej, "Ambrosini, Locatelli, Coco - Milan 2000" :D ..echh, stare dobre czasy ;)

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 25, 2009 05:15   

No cóż, skoro odświeżyłeś temat, to ja dam swoją ogólną ocenę Ignazio po tym, co do tej pory zobaczyliśmy.

Mam prawdę powiedziawszy mieszane uczucia co do jego klasy sportowej, bowiem lepsze mecze (po jednym z nich został przecież obwołany nowym Cafu :hmm: ) przeplata raczej słabszymi - i te drugie, razem z bezbarwnymi, dominują. Ni to rzeczywiście prawy obrońca, ni to prawy pomocnik - w chwili obecnej piłkarz bez większej kreatywności, typowy zapchajdziura z ponadprzeciętną walecznością, ale i brakiem zimnej krwi w kilku kluczowych momentach.

Nie chcę ferować wyroków zbyt pochopnie, ale na razie nie pokazał niczego, żeby sądzić, że akurat zbliży się do klasy Ambrosiniego, który tak szczerze, to się z sezonu na sezon coraz bardziej wyrabiał z głupiego boiskowo przecinaka w - nigdy nie podejrzewałem, że to napiszę jako jego naturalny oponent forumowy - chyba lepszą wersję Rino (nie tak widowiskowo walecznego, ale pracującego równie mocno w defensywie, zdecydowanie bardziej kreatywnego i przydatnego pod bramką rywali). Abate to nie ten typ piłkarza, no chyba że Leonardo znajdzie mu nowe miejsce na boisku jak Carletto z Pirlo.

maslok 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 25, 2009 08:37   

Panowie, spokojnie. To jest jeszcze młody chłopak, dopiero co przyszedł do zespołu. Wyrobi się. :)

beneras 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 25, 2009 09:08   

oby sie wyrobil jako prawy obronca :ok:

maslok 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 25, 2009 10:05   

No. Ale to musi grać. A nie, że pokraka Oddo - ulubieniec fanów za bramkami. Wszak dostarcza im co mecz kilka piłek do kolekcji. :rock:

beneras 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 25, 2009 10:52   

nie przesadzajmy-oddo gra ostatnio bardzo poprawnie i mimo,ze nie jest to ani dani alves ani maicon,nie mozna na nim wiecznie wieszac psow.poczatek mial taki jak przypuszczano-tragiczny,ale im dalej w las tym pewniejszy w grze jest nasz massiomo i bez cienia watpliwosci stwierdze,ze na prawej obronie: oddo>abate.jednak chcialbym,by ignazio dostawal w miare duzo szans na ogrywanie sie na prawej obronie,bo ma calkiem niezle zadatki na bycie lepsza wersja oddo(silny,szybki,wytrzymaly,z dobra wrzutka).zobaczymy co z tego wyjdzie,wszak nie zapominajmy,ze to dopiero jego 1 sezon w klubie takiego kalibru :)

bedzie dobrze :ok:

Bayreuth 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 25, 2009 13:30   

Nie wiem skąd się wzięło to uparte powtarzanie przez wszystkich, że Abate jest "młody i obiecujący". Koleś ma 23 lata... Pato ma 20, Krystyna chyba 24, Messi 23 (?), jak ktoś wyżej wspomniał Ambro w tym wieku grał w reprze, a tutaj powtarzanie jaki to Abate nie jest młody. Niczym z Pawłem Brożkiem - mimo 25 lat wciąż był obiecującym talentem. Całkiem możliwe, że Abate jeszcze się rozwinie, ale w jakiś ogromny jakościowy skok jego umiejętności raczej wątpie. Mi przez chwilę się podobał, ale później jednak stwierdziłem, że poza niezłym wrzutkami to niewiele ma chłopak do zaoferowania. Oddo moim zdaniem nie jest najgorszy, szczególnie w ofensywie potrafi ładnie się włączyć do gry, biega też nie mniej niż Abate, a za to chyba z większym sensem, chociaż już pewnie nigdy chłopaczyna nie poprawi dośrodkowań ani nie wyeliminuje regularnych wpadek w obronie.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 13:59   

Bayreuth napisał/a:
Koleś ma 23 lata... Pato ma 20, Krystyna chyba 24, Messi 23 (?), jak ktoś wyżej wspomniał Ambro w tym wieku grał w reprze, a tutaj powtarzanie jaki to Abate nie jest młody. Niczym z Pawłem Brożkiem - mimo 25 lat wciąż był obiecującym talentem.
No nie porównuj Abate do naturalnych geniuszy bo nie ma to zbytnio sensu. Nie każdy rodzi się Ronaldinho by czarować już od 7 roku życia. Wszyscy podkreślamy raczej jego charakter który mu pomoże aby stać się kimś ważnym dla Milanu, zresztą Ambro to też nie jest mega talent i doszedł do opaski kapitańskiej drobnymi, systematycznymi krokami, gdy taki Pirlo zaliczył debiut w 15tym roku życia . A ten Brożek przy Abate to...jakieś nieporozumienie jest chyba :D Jak możesz ich porównywać? Talent owszem może i podobny, ale charakter? Wybacz. Różnica jest taka, że Abate gotów był podjąć wyzwanie w Milanie, gdy Brożek...no niech już zostanie dla swojego dobra w tej Wiśle, no chyba, że marzy mu się Cypr.
Wiem, że nigdy Ignazio nie będzie gwarantował fajerwerków a'la Cafu, ale może być pewniakiem na prawej obronie za te kilka lat.

maslok 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 25, 2009 16:11   

beneras napisał/a:
nie przesadzajmy-oddo gra ostatnio bardzo poprawnie i mimo,ze nie jest to ani dani alves ani maicon,nie mozna na nim wiecznie wieszac psow.poczatek mial taki jak przypuszczano-tragiczny,ale im dalej w las tym pewniejszy w grze jest nasz massiomo

Czy ja wiem, Oddo po prostu nie popełnia tragicznych błędów indywidualnych, a dobra postawa całej drużyny nie uwydatnia tak faktu, że ex - kapitan Lazio w grze do przodu daje nam totalną koninę. Gość jest powolny i nieruchawy jak kłoda, dramatycznie dośrodkowuje. Na dzień dzisiejszy jest opcją mniej ryzykowną od Abate, to fakt, ale na dłuższą metę, to niestety jest to zawodnik za słaby na Milan.
Bayreuth napisał/a:
Całkiem możliwe, że Abate jeszcze się rozwinie, ale w jakiś ogromny jakościowy skok jego umiejętności raczej wątpie. Mi przez chwilę się podobał, ale później jednak stwierdziłem, że poza niezłym wrzutkami to niewiele ma chłopak do zaoferowania.

Poza wrzutkami ma niewiele do zaoferowania? Człowieku! :) W grze do przodu Abate wyprzeda Massimo o lata świetlne. Całe życie występował na boku, więc ma naturalny ciąg na bramkę. W kwestii dryblingu, dośrodkowań, gry kombinacyjnej, dynamiki i zwrotności bije Oddo na głowę. Od czasu Neapolu wytykacie mu "gorącą głowę". A tak naprawdę to był jedyny incydent plus żółta kartka w ostatnim meczu, która i tak nic nie znaczy. Taka gra wynika z jego ambicji i walki do końca. Jakoś wcześniej nikomu to nie przeszkadzało, za to zauważam przeczulenie na tym punkcie po meczu na San Paolo. Nie wydaje mi się, żeby w grze obronnej Oddo jakoś znacznie przewyższał Abate, który notabene nie ma automatyzmu w grze na boku obrony, gdyż gra tam od niedawna, lecz czas działa na jego korzyść. ;)
Bayreuth napisał/a:
Oddo moim zdaniem nie jest najgorszy, szczególnie w ofensywie potrafi ładnie się włączyć do gry, biega też nie mniej niż Abate, a za to chyba z większym sensem, chociaż już pewnie nigdy chłopaczyna nie poprawi dośrodkowań ani nie wyeliminuje regularnych wpadek w obronie.

Potrafi ładnie włączyć się do gry? A co to za argument? :) Włączyć, to się potrafi każdy, nawet Wes Brown. Tylko nic z tego nie wynika. Moim zdaniem to takie gadanie. "Podaje, biega, odbiera" - człowiek orkiestra. :P

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 26, 2009 17:19   

Jak dla mnie to Abate może grać na prawej obronie, ale z Catanią czy Bologną. Z np. Realem czy Marsylią już nie.

zadi 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 25, 2010 11:52   

piekna asysta przy golu MILITO

jak dla mnie nie nadaje sie on do pierwszego skladu.
bez watpienia najslabsze ogniwo

ANTONINI o wiele lepszy

kichasmok 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 25, 2010 11:58   

Szkoda, że nie napisałeś tego wcześniej tylko po błędzie który popełnił. Wg czemu zawsze po przegranym meczu krytykujecie piłkarzy...Nie rozmumiem takich kibiców..Abate zagrał całkiem dobrze, błąd popełnił ale napewno nie można go skreślać po takim czymś.. Maldini też popełniał błędy:)))

Anathem 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 25, 2010 12:00   

Może kolega zaproponuje kogoś innego kto powinien wystąpic w meczu z Interem zamiast Ignazio???
A może troszkę więcej cierpliwości do niego, może się nauczy i będzie grał lepiej z sezonu na sezon na nowej dla niego pozycji?
Pamiętam takiego piłkarza który nikomu nie pasował, wciąż młody, ale ciągle rezerwowy. Nigdzie miejsca nie mógł zagrzać. Nie potrafił zaistnieć w dorosłej piłce. W Milanie dano mu szansę, przestawiono na nową pozycję i wymiatał przez lata, a i teraz czasem wymiata ;) nazywa się Pirlo, Andrea Pirlo ;)

zadi 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 25, 2010 16:47   

ludzie ja o nim pisze juz niemal od poczatku sezonu

dla mnie jest on jakby to rzec, taki SUROWY

beneras 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 20, 2010 13:36   

Tez odnosicie wrazenie,ze Ignazio z meczu na mecz jest coraz lepszy,rozwija sie harmonijnie i tak naprawde moze przekroczyc pewne granice,by stac sie pelnowartosciowym rpawym obronca?W obronie potrafi juz sobie calkiem zgrabnie radzic z takim ronaldo(wiadomo,ze etoo go przedziurawil ostatnio),wiec potencjal jest.W ofensywie zauwazam o wiele lepsze wrzutki niz w zeszlym sezonie.

Zgadzacie sie?

Odpowiedz do tematu