ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
AC Milan na sprzedaż?

Co zrobi Silvio z Milanem?
Zostanie i rzuci coś na transfery
17%
 17%  [ 9 ]
Sprzeda Łysemu na raty
9%
 9%  [ 5 ]
Sprzeda, bo już nie ma na panienki
30%
 30%  [ 16 ]
Zostanie i będziemy na równi pochyłej
42%
 42%  [ 22 ]
Głosowań: 52
Wszystkich Głosów: 52

Autor Wiadomość
brzozaw 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 09:37   AC Milan na sprzedaż?

Dzisiaj przeglądając strony o Milanie, wszędzie ktoś wspomina o tym, że Berlusconi pozbędzie się 'balastu' w postaci Rossonerich, ponieważ nikt w jego rodzinie nie jest zainteresowany prezydentowaniem.

Co o tym sądzicie? bo dla mnie jest to całkiem prawdopodobne. Brak inwestycji o dłuższego czasu, sprzedaż Kaki, czy wcześniej Shevy, zachowawcze trasnfery.

Komu będą chcieli sprzedać klub? Mówi się o arabach i panie Ferrero z Włoch. Rzecz jasna bardziej wolałbym 'swojego' człowieka

A może to tylko ściema ze strony mediów...

Placor 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 09:56   

Tyle ze Pan Ferrero ma prawie 157 lat, a arabskie petro dolary zabija klase tego klubu.
Niech juz zostanie tak jak jest. Innym pomyslem, wedlug mnie ciekawszym jest sprzedaz czesci akcji (40%). Bedzie wiecej kasy, arabow mozna wtedy spokojnie naciagac a klub pozostanie wloski.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 10:53   

Zagłosowałem za ostatnią opcją. Raczej będziemy się męczyc z Silvio jeszcze przynajmniej kilka lat. Potem raczej rodzina Berlusconi opchnie klub, bo poza Silvio nikt zbytnio nie interesuje się Milanem ( no może troszkę włoski Jarek Wałęsa czyli Piersilvio, ale nie ma do tego pojecia). Mnie zastanawia tylko jedno - czemu Silvio tak na siłę trzyma się tego Milanu, skoro płacze za każdym euro wydawanym na zawodnika? Ja rozumiem, że wciąż chce podtrzymac tą swoją legendę mesjasza, który uratował zasłużony klub przed przepascia, ale nie widzi, że swoją ostatnią polityką wraca do punktu wyjscia (vide. 1986 rok). Myślę, że jakby Silvio odszedł teraz każdy miłoby go wspominał i był wdzięczny za te piękne lata. A tak wszyscy się męczą - od Berlusconiego po kibiców...

Forza Milan!

Snay-Z 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 12:17   

Chciałbym zmiany właściciela, chociażby na arabów, może wtedy na transfery nie będą żydzić groszy, nie będą brać średniaków za darmo i wypożyczać zawodników.

Soja 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 14:53   

Placor napisał/a:
Innym pomyslem, wedlug mnie ciekawszym jest sprzedaz czesci akcji (40%)

Również uważam to na dzień dzisiejszy za najrozsądniejsze rozwiązanie. Jeżeli udziałowcowi nie znudzi się na dłuższą metę inwestowanie w klub, to będzie można mu odsprzedać pozostałą część, gdy Silvia już nie będzie a rodzinka uzna że ma Milan w głębokim poważaniu.
Na pewno nie chciałbym sprzedaży całości klubu od razu jakimś Arabom czy innym Libijczykom, którzy mogą się znudzić po roku lub dwóch. Już prędzej ten albański potentat naftowy...
Placor napisał/a:
arabskie petro dolary zabija klase tego klubu

Nie za bardzo rozumiem jak by miało do tego dojść :hmm:
"Zabicie klasy klubu" miałoby polegać na przepłacaniu dwukrotnie za wszystkich jak robi to Manchester City?
Bez przesady, Milan ma markę w świecie futbolowym. Milan zdobywał tytuły pewnie zanim w Arabii dowiedzieli się co to piłka nożna :rotfl2:
Zdecydowana większość piłkarzy świata z radością przyjęłaby ofertę z Milanu...jednak opiewającą na odpowiednią kwotę(a nie na "skrzynkę bananów") i właśnie w uzyskaniu tej kwoty byłyby pomocne te petrodolary.
A może chodzi o szastanie pieniędzmi i kupowanie gwiazd bez umiaru jak Real?
Myślę, że Real ze swoją polityką jest jedyny w swoim rodzaju. Sneijder i Robben z miejsca zaczęli stanowić o sile swoich nowych klubów(też w końcu wielkich futbolowych firm), my czekamy na bramki Huntelaara. Piłkarzami, którzy przewinęli się przez Real w ostatnich latach a nie pozwolono im w pełni udowodnić swojej wartości można obdzielić jeszcze parę wielkich klubów. Ktokolwiek obserwuje futbolowy świat i ma trochę oleju w głowie nigdy w życiu nie skopiowałby "galaktycznej" polityki Realu.

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

rossonero 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 18:41   

Wg mnie sprzedaż klubu jest nieunikniona. Pytanie tylko, kto wyłoży tyle kasy. Opcji jest kilka (na dzień dzisiejszy). Arabowie, Libijczycy, Ferrero i ten Albańczyk. Mnie z tych czterech wariantów nie podoba się żaden. Mam nadzieję, że za jakiś czas pojawi się ktoś nowy. Innym rozwiązaniem byłoby wejście na giełdę, ale to też jest ryzykowne. Czas pokaże, co będzie z Milanem. Jedno jest pewne. Silvio Berlusconi nie będzie żył wiecznie.

bajer 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 18:41   

a moim zdaniem dopoki Silvio bedzie zyc nie bedzie chcial pozbyc sie swojego ukochanego klubu ;) to nierealne, dopiero jak zejdzie kiedys to przejmie klub Galliani albo rodzina ktora go sprzeda ;) ale Kaka tez nie byl na sprzedaz...

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 19:54   

bajer napisał/a:
dopiero jak zejdzie kiedys to przejmie klub Galliani

No nie wiem czy byłoby go stac na kupno Milanu, a za darmo go raczej nie dostanie ;)

Marcu 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 20:25   

Mi jakoś nie podoba się pomysł sprzedaży klubu Arabom, Libijczykom i innym, choć wiadome jest, że Berlusconi junior jakoś nie pała miłością do piłki i klubu. Więc, gdy Sylvio zejdzie na zawał podczas służbowego spotkania z dwudziestolatką, Milan zostanie sprzedany.

bajer 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 20:34   

Paolo#3 napisał/a:
No nie wiem czy byłoby go stac na kupno Milanu

byc moze nie dostanie go za darmo ale kto wie co Berlusconi wymysli ;) moze mu sprzeda za symboliczna sume co zapisze w testamencie czy cos takiego ;) po naszym Silvio mozna spodziewac sie wiecej niz wszystkiego :P

rossonero 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 21:33   

bajer napisał/a:
byc moze nie dostanie go za darmo ale kto wie co Berlusconi wymysli ;) moze mu sprzeda za symboliczna sume co zapisze w testamencie czy cos takiego ;) po naszym Silvio mozna spodziewac sie wiecej niz wszystkiego :P

No i z czego ten biedny kłamca Galliani utrzymywałby Milan?

TomekW 
Administrator

Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 21:45   

bajer napisał/a:
moze mu sprzeda za symboliczna sume co zapisze w testamencie czy cos takiego ;)

Do tego to na pewno nie dojdzie, bo formalnie właścicielem Milanu jest holding Fininvest z naszą ulubioną Mariną B. na czele ;)

Szewa0007 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 01, 2010 11:34   

Silvio musi coś rzucić na transfery bo inaczej kibice się nieźle wkurzą.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 01, 2010 19:42   

Szewa0007 napisał/a:
Silvio musi coś rzucić na transfery bo inaczej kibice się nieźle wkurzą.

Berlu to wisi, czy kibice się wkurzają czy nie. Przed sprzedażą Kaki też byli mega wkurzeni. I co? I nic. Kaka wylądował tam gdzie miał wylądować. Kibice trochę pobuczeli. I koniec.

esem 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 02, 2010 11:06   

A czego oczekiwałeś? Że wpadną do siedziby Forza Italia i wyniosą z niej Silvio na palu? Nikomu się to nie podobało. Kibice zrobili co mogli - wyrazili protest nie kupując karnetów. Więcej zrobić niestety nie są w stanie.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 02, 2010 14:26   

Niczego się nie spodziewałem.

kibicjks 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 02, 2010 20:53   

Kibice są bardzo ważni, bo to oni kupują bilety, karnety na mecze i na tym klub zarabia. Silvio powinien żyć w zgodzie kibicami a nie olewać ich. Bardzo mi się jego zachowanie nie podoba. Dodatkowo kibice są "12 zawodnikiem" ich doping i oprawy pomagają w zwycięstwie zespołu. Lecz nie ma co wałkować tematu bo jak już wspomnieliście jemu to wisi!

Szewa0007 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 03, 2010 20:10   

Kibice tolerowali sprzedaż Kaki ponieważ, Silvio mówił o "długach" ale, moim zdaniem jak na następne letnie okienko nic nie rzuci to nie będzie z nim dobrze bo kibice nie będą w dobrych nastrojach a, tego na 100% nie odpuszczą.

PoP 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 03, 2010 20:26   

W dobrych nastrojach nie byli już po sprzedaży Kaki. Co do letniego okienka szału bym się nie spodziewał no chyba że łysi zimą postanowili brać graczy za darmo aby na lato zaoszczędzić ale w to bym za bardzo nie wierzył.

wueles 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 08, 2010 14:22   

Berlu nie sprzeda Milanu, na to nie ma szans chyba ze ktorys z kibicow nie wytrzyma i przyczai sie gdzies ze snajperka :lol2: ale jak to kto mialby przejac klub? Arabowie? Nie chcialbym zeby do tego doszlo bo oni bardziej traktuja to jako zabawe a nie milosc do klubu. Tkwimy w martwym punkcie i nic na to nie poradzimy. Silvio jest uparty i nie pozwoli na nic chyba ze jak ktos wyzej wspomnial zeby sprzedac czesc akcji to jak narazie byloby najlepszym posunieciem. Gorzej jak pozniej akcjonariusze beda swirowac i cos sie spieprzy;/

Odpowiedz do tematu