ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Nie Lip 18, 2010 09:10
Liga Mistrzów 2009/2010
Autor Wiadomość
Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Maj 23, 2010 07:01   

Raczej raz na 45 lat :)

max_outsane 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 23, 2010 08:07   

Cóż, tak naprawdę wypada pogratulować, bo Inter dokonał rzeczy wielkiej i raczej niespodziewanej. Oczywiście fakt, że nie mieszkamy w Mediolanie ułatwi nam strawienie tego sukcesu, chociaż ja jakoś nie czuję wielkiej zawiści czy zazdrości, bardziej denerwuje mnie to co robi Milan niż Inter.
Może sukcesy Interu otworzą oczy Panom na górze. Jak nie, to trudno, przecież i tak będziemy kibicować Milanowi, nawet jeśli będzie ligowym średniakiem z mistrzowskim DNA:)

pionka 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 23, 2010 09:05   

Przetłumacz ktoś ;)

neo 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 23, 2010 10:03   

pionka napisał/a:
Obrazek

Przetłumacz ktoś ;)

'Ambrosini, pokaz transparent draniu' (prawdopodobomnie chodzi mu o Ambro z 2007 i 'lo scedetto mettilo in culo').

btw. Jak to, co ogladalismy wczoraj ma zdarzac sie raz na pol wieku, to dla mnie nie ma problemu. :)
"Domani sogneremo altri traguardi, inventeremo altre sfide, cercheremo altre vittorie. Che valgano a realizzare ciò che di buono, di forte, di vero c'è in noi, in tutti noi che abbiamo avuto questa avventura di intrecciare la nostra vita a un sogno che si chiama Milan"

rossonero 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 23, 2010 13:02   

Bubu napisał/a:
Nie chce mi sie pisac po raz kolejny raz pisac tego samego. Przeczytaj co napisalem wyzej i do tego sie odnos.
W ogole smieszna jakas forma dyskusji... Mowimy o faulu ktorego wg Ciebie tylko Polacy wysmiewaja a Ty zaczynasz wyjezdzac z Inzaghim, spalonym Oliego itp :rotfl2:

Mnie się też nie chce tłumaczyć Ci z polskiego na nasze. Jak nie rozumiesz podstawowych rzeczy, to możemy pogadać o pogodzie. Koniec tematu.
Co do finału LM, to gratulacje dla Interu. Zasłużyli za sukces, patrząc chociażby na to, kogo wyeliminowali po drodze. I mam jedno życzenie. Żebyśmy teraz my nie czekali 45 lat na kolejne zwycięstwo w LM.

Adin 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 23, 2010 13:39   

Milito świetny piłkarz. Inter zasłużył na zwycięstwo. Finał nie był zły. Aczkolwiek nie porywający. Czekam na przebudzenie Milanu.

Luk 
Interista

Wysłany: Nie Maj 23, 2010 13:53   

Jak tam panowie kalendarzyk interisty, czy milanisty, nie pamietam dokladnie jak to byl zwany.

Dycha jeszcze ? ;)

ps. Juz macie jakis pomysl na kolejna docinke ? W kolejnosci chronologicznej: Najpierw bylo, ze Inter nic nie wygra, pozniej, ze Inter nigdy nie wygra w Europie, a teraz... ? Powoli sie koncza opcje chyba ;)

...

A juz bez uszczypliwosci, piekny wieczor, a przede wszystkim zrzucenie tego "ciezaru" 45 letniego. Bedziemy grali na luzie, Inter bedzie mogl pracowac w spokoju, do tego duze pieniadze, duza publika co na pewno sprawi, ze wielu kibicow do Interu przyciagnie. Wielkie pozytywy w tym sezonie.

To byl wielki rok. Az dziw bierze, ze jeszcze 4 lata temu pisalem tu, ze "nic nie trwa wiecznie". Kto by sie spodziewal, ze to tak szybko przyjdzie. Na pewno nie ja ;)

chip 
Juventino

Wysłany: Nie Maj 23, 2010 18:15   

Co tu więcej pisać. Trzeba pochylić łba i pogratulować Interowi oraz kibicom. Inter zanotował po prostu zajebisty sezon. Bayern też miał okazje tego dokonać, bo oni zdobyli mistrza i Puchar Niemiec, coś jak Inter we Włoszech. Meczu nie widziałem, bo byłem na Juvenaliach. Mourinho właśnie po to został tam ściagnięty żeby wygrać LM. No i dopiął swego. Gratuluje, od serca.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 24, 2010 07:31   

Ja również gratuluję Interowi i jego kibicom. Wspaniały sezon zwięczony potrójną koroną i meczami, z których część będzie się pamiętać długimi latami ((np rozbicie galaktycznej Barcelony).

Wielka szkoda, ze w naszej części Mediolanu nie robi się nic, byśmy mogli przeżywać takie chwile. 4 lata temu obydwu finalistów Milan ogrywał bez najmniejszych problemów. Przez te 4 lata my zjechaliśmy mocno w dół nie inwestując w druzynę. Oni zaczynając ze stosunkowo niskiego pułapu rozpoczynali budowę swojej. Dlatego też brawa nie należą się obydwu ekimpom nie tylko za ten sezon, ale również za mądrą i konsekwentną politykę władz w ostatnich czterech latach.

max_outsane 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 25, 2010 16:32   

Luk napisał/a:
duza publika co na pewno sprawi, ze wielu kibicow do Interu przyciagnie.

Tak pomyślałem to tacy kibice którzy kibicują tylko zwycięzcom i często zmieniają "ulubione drużyny" to paradoksalnie rzadko cieszą się z sukcesów! Jeśli ktoś teraz będzie kibicem Interu, to w 2011 spotka go zawód i porażka w 1/16 LM i stanie się kibicem np Barcelony, a za rok znów zmieni drużynę i nigdy nie może świętować :)

Luk 
Interista

Wysłany: Wto Maj 25, 2010 18:25   

Ja nie mialem na mysli jednosezonowcow, bo ci oczywiscie tez pewnie na chwile zawitaja.

Ja mialem na mysli kibicow, ktorzy z ta druzyna zostana, bo razem z tymi jednosezonowcami przyjdzie tez drugi typ kibica.

Jesli na 10 kibicow, jakis procent to beda ci kibice sukcesu, to jednak znajda sie tacy, ktorzy interistami pozostana, nawet jesli przyjda porazki.

Gdyby Inter odpadl juz w 1/8, to by nie bylo ani jednych, ani drugich (nie w wielkich ilosciach, bo jacys na pewno by sie znalezli). A tak, ze Inter wygral potrojna korone, to przyjdzie wielu kibicow sukcesu, ale tez jednoczesnie przyjdzie wielu kibicow, ktorzy z Interem zostana na dobre i na zle, i o tych kibicach pisalem.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Maj 25, 2010 19:20   

Luk napisał/a:
Ja mialem na mysli kibicow, ktorzy z ta druzyna zostana, bo razem z tymi jednosezonowcami przyjdzie tez drugi typ kibica.
Jasne. Zwłaszcza we Włoszech powinien Inter zwiększać popularność, ostatni sukces w LM niewątpliwie przysporzy wam też ich poza Italią. Co fajniejsze, dla Ciebie, sukcesy wpływają nie tylko na kibiców, ale i na piłkarzy, wkrótce powinna pojawić się fala stawiająca Inter wyżej od reszty.

My mamy swoją obecnie, to, że nie możemy, przez finanse, tego wykorzystać to zupełnie inna para kaloszy.

Gratuluję Interowi potrójnej korony, pokazaliście nam, że nie trzeba dzielić trofeów na kategorie wagowe, każde jest warte walki. Jest nowy cel do którego Milan i Juve powinny dążyć, dorównać Interowi 2010.

pionka 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 26, 2010 09:37   

Mourinho beksa ;)

http://www.youtube.com/wa...player_embedded

max_outsane 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 26, 2010 16:49   

Luk napisał/a:
A tak, ze Inter wygral potrojna korone, to przyjdzie wielu kibicow sukcesu, ale tez jednoczesnie przyjdzie wielu kibicow, ktorzy z Interem zostana na dobre i na zle

Ja nie miałem na myśli interu, tylko ogólnie takich kibiców. Niektórzy na pewno zostaną. Wiem to po sobie, jestem fanem chicago bulls :)

Adin 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 26, 2010 22:11   

max_outsane napisał/a:
Luk napisał/a:
A tak, ze Inter wygral potrojna korone, to przyjdzie wielu kibicow sukcesu, ale tez jednoczesnie przyjdzie wielu kibicow, ktorzy z Interem zostana na dobre i na zle

Ja nie miałem na myśli interu, tylko ogólnie takich kibiców. Niektórzy na pewno zostaną. Wiem to po sobie, jestem fanem chicago bulls :)

Złote czasy :piwo:

bajer 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 28, 2010 11:02   

"Inter wygrał LM bo nie ma Włochów w składzie" - takie teraz będą uszczypliwości :brew: a teraz na poważnie:

Inter pokazał nie za piękną ale wybitnie skuteczną piłkę w tym sezonie, po raz kolejny udowadniając fakt że wygrywa nie ten kto gra najlepiej (najpiękniej, żeby nie było niedomówień i kolejnej dyskusji że najlepiej gra ten kto wygrywa) tylko ten kto potrafi wykorzystac swoje sytuacje, przy zejściu Milito z boiska pokazali jego statystykę strzałów: 2 strzały, 2 w światło bramki, 2 gole, chyba nie muszę nic więcej mówic, liczby mówią za siebie

jestem ciekaw jak zadziała odejście Mourinho na Nerazzurrich, w lidze może pozostaną na topie (bo z tym składem to nikt nie może im się równac, spójrzmy prawdzie w oczy), jednak nic 2 razy się nie zdarza, tytułu w przyszłym sezonie bez Mou nie obronią i włoska piłka straci 4 miejsce w LM rok później niż powinna :ok:

Luk 
Interista

Wysłany: Pią Maj 28, 2010 15:34   

Adin napisał/a:

Złote czasy :piwo:

Good times... :(

Do dzis pamietam, jak czlowiek zarywal noce, katowal sie komentarzem Labedzia i Szaranowicza, zeby tylko #23 ogladac.

bajer napisał/a:
"Inter wygrał LM bo nie ma Włochów w składzie" - takie teraz będą uszczypliwości :brew: a teraz na poważnie:

Nazwa "Internazionale" zobowiazuje ;)

Cytat:

Inter pokazał nie za piękną ale wybitnie skuteczną piłkę w tym sezonie, po raz kolejny udowadniając fakt że wygrywa nie ten kto gra najlepiej (najpiękniej, żeby nie było niedomówień i kolejnej dyskusji że najlepiej gra ten kto wygrywa) tylko ten kto potrafi wykorzystac swoje sytuacje, przy zejściu Milito z boiska pokazali jego statystykę strzałów: 2 strzały, 2 w światło bramki, 2 gole, chyba nie muszę nic więcej mówic, liczby mówią za siebie

Masz racje, ze to pilka skuteczna. 100%. Jednak chce cos podkreslic, bo wiele razy sie spotkalem z uwagami, ktore by sugerowaly, ze Inter wygrywal tylko dlatego, poniewaz przeciwnik marnowal dziesiatki okazji. Tak nie bylo. Nie pamietam meczu, kiedy inter wygral, poniewaz mu sie pofarcilo. Pofarcilo w takim sensie, ze Inter wykorzystal swoje 2, 3 okazje, a przeciwnik zmarnowal 5 setek.

Owszem Barca, Chelsea (pierwszy mecz), Bayern, wszystkie druzyny mialy zdecydowana przewage w posiadaniu pilki, ale co z tego wynikalo ? Nic. Ja nie pamietam meczu, gdzie przeciwnik by sobie stworzyl wiecej z gry od Interu. Byly mecze, gdzie to bylo 50/50, ale teraz nie przychodzi mi taki mecz gdzie to przeciwnik mial wiecej okazji (mowimy o dobrej okazji, a nie o strzale w golebie z 30 metrow) na strzelenie gola.

W Meczu z Bayernem tylko Muler mial swietna okazje na gola. Reszta strzalow byla albo z daleka w sytuacji, kiedy obroncy juz zblizali sie do strzelajacego, albo sytuacje pol na pol, jak strzal Robbena, czy strzal po stalym fragmencie gry (gdzie Cuchu wybil pilke). Inter mial stuprocentowa okazje Milito, druga Sneijdera, i kolejna Milito (ktora sobie sam wypracowal, ale to nie zmienia faktu, ze byla to kolejna sytuacja 100%) po czym padl drugi gol. Byl tez strzal Pandeva podobny do tego Robbena (strzal dobry, ale do obrony, jak to bramkarze zrobili).

Dlatego nie dziwilem sie, ze Boniek twierdzil, ze Inter wygral mecz zasluzenie.

(To, ze Kowal mowil zupelnie cos innego, tez mnie nie zdziwilo ;p)

Wiec zdecydowanie tak. To pilka skuteczna, a ale wedlug mnie, w zadnym przypadku fartowna, jesli tak to mozna nazwac.

Jesli ktos ogladal mecz Barcy z Rubinem w tym sezonie u siebie, to wiedza co mam na mysli. Styl gry Rubina w tym meczu byl daleko od "skutecznego". To byl styl fartowny.

Cytat:

jestem ciekaw jak zadziała odejście Mourinho na Nerazzurrich, w lidze może pozostaną na topie (bo z tym składem to nikt nie może im się równac, spójrzmy prawdzie w oczy), jednak nic 2 razy się nie zdarza, tytułu w przyszłym sezonie bez Mou nie obronią[...]

Nawet z Jose bysmy go nie obronili. Spojrzmy prawdzie w oczy. Inter nie stal sie nagle potega Europejska, klubem o klase lepszym od pozostalych. Chelsea, Man Utd, Barcelona w tym sezonie polegly, ale przyszly sezon wszyscy zaczynaja z tego samego miejsca.

Poza tym, nikt nie obronil do tej pory CL, co tylko pokazuje jak ciezko to zrobic. Ja daje naszym 1% szans na wygranie pucharu w przyszlym roku. Nawet jesli jakims cudem dojdziemy do finalu, i bedziemy prowadzic 5:0 do przerwy.

Co do ligi, Inter pozostanie nadal faworytem, bez wzgledu kogo bysmy nie zatrudnili na miejsce Jose. W lidze juz szczescie, forma dnia nie ma takiego znaczenia jak w CL, dlatego o wiele trudniej o niespodzianki. Na pewno z Capello by te szanse byly najwieksze (podobnie z Hiddinkiem).

Nie zmienia to jednak faktu, ze liga z roku na rok sie robi mocniejsza, i w przyszlym roku spodziewam sie o wiele trudniejszej przeprawy jak w poprzednim. W poprzednim bylem pewny na 99% przed sezonem, ze lige wygramy. W tym juz taki pewny nie jestem. Ciesze sie tylko, ze kluby, te ze srodka tabeli, bardzo rozsadnie sie wzmacniaja, jak Palermo, Napoli, Sampdoria, Genoa, co sprawia, ze liga jest niesamowicie ciekawa. Na pewno najciekawsza od EPL czy hiszpanskiej. Miejmy nadzieje, ze w przyszlym sezonie bedzie jeszcze lepiej.

kibicjks 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 28, 2010 15:48   

Chociaż Bońka nie lubię i jego poglądy mam gdzieś, to 1 zdanie, które powiedział w finale mnie ujeło a mianowicie " wygrywa ten zespół, który ma lepszych napastników" to się sprawdziło w 100%, Inter miał genialnego Milito, który zapewnił im zwycięstwo.

Wielku 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 30, 2010 12:59   

kibicjks napisał/a:
Chociaż Bońka nie lubię i jego poglądy mam gdzieś, to 1 zdanie, które powiedział w finale mnie ujeło a mianowicie " wygrywa ten zespół, który ma lepszych napastników" to się sprawdziło w 100%, Inter miał genialnego Milito, który zapewnił im zwycięstwo.

A może tak to zasługa całej drużyny ? Rewelacyjny Julio Cesar , nie mówiąc o pomocnikach i obrońcach (;

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Maj 30, 2010 16:28   

Ja akurat mam wrażenie, że od lat LM wygrywa się przede wszystkim obroną.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi