ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sezon 2009/2010
Autor Wiadomość
Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Maj 02, 2010 23:57   

Luk napisał/a:
Sytuacja dosc nietypowa, to co mialo dzis miejsce na Olimpico, ale jesli kogos dziwia takie obrazy, to ta osoba chyba slabo zna Calcio, i to jak tam football jest postrzegany. Takie jest moje zdanie.

Jakos nie wydaje mi sie zeby kibice Interu (w sytuacji gdzie Milan jest liderem, Juve jest na drugim miejscu) w meczu z Juve cieszyliby sie ze straconych goli swojej druzyny (co byloby jednoznaczne z wyprzedzeniem Milanu) Co jak co ale bycie przeciw swoim to juz jest przegiecie...
Jak to w Polsce sie mawia? Tylko szmata bije brata? (parafrazujac)
:)

Luk 
Interista

Wysłany: Pon Maj 03, 2010 00:08   

Bubu napisał/a:

Jakos nie wydaje mi sie zeby kibice Interu (w sytuacji gdzie Milan jest liderem, Juve jest na drugim miejscu) w meczu z Juve cieszyliby sie ze straconych goli swojej druzyny (co byloby jednoznaczne z wyprzedzeniem Milanu) Co jak co ale bycie przeciw swoim to juz jest przegiecie...

Wedlug mnie podales zly przyklad. Przeciez interisti Juve i Milanu nie znosza prawie jednakowo.

Gdyby to bylo dokladnie jak z sytuacja z Lazio: Inter grajacy o nic, nie majacy szansy na gre w pucharach, a Lazio by walczylo o mistrza z jednym z dwoch, lub z oboma klubami (Juve, Milan), to nie zdzwilibym sie gdyby sytuacja byla identyczna, a wrecz spodziewalbym sie tego. Moze nie az tak by to wygladalo, bo w koncu ekscesy w meczach Romy z Lazio sie zdarzaja prawie co sezon, a w Mediolanie juz takich akcji od "paru" lat nie ma, ale na pewno byla by to podobna sytuacja.

Italia to jest w koncu kraj, gdzie z porazki swojego wroga nieraz mozna sie cieszyc tak samo jak z sukcesu wlasnej druzyny. Skad sie wziely spiewy Chi non salta... ? Calcio to calcio. Jedyna liga w swoim rodzaju, i pewnie dlatego tylu fanow jak sie zarazilo tym "robaczkiem" kochaja ta lige przez wiele, wiele lat.

Nie zapomnij tez, ze kibice Lazio i Interu trzymaja ze soba. Nie jest to wielka przyjazn, ale jakas historia miedzy kibicami (Irriducibili) jest.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 03, 2010 07:39   

rossonero napisał/a:
acmilan1899 napisał/a:
W finale Pucharu Ligi MU pokonał AVB (czyli AVB jako finalista przejmuje jedno miejsce w LE). W tym momencie AVB nie jest brana w pod uwagę w tabeli. Jeżeli w półfinale Pucharu Anglii Spurs pokonają Portsmouth to zagrają w finale z Chelsea. Jeśli Spurs równocześnie zajmą 5 miejsce w Premiership, w LM zagra City, Spurs zajmując 5. miejsce zagra w LE jako finalista Pucharu Anglii (lub nawet zwycięzca), AVB zagra w LE jako finalista Pucharu Ligi, a Liverpool zagra w LE jako najlepsza z pozostałych (wykluczając również uczesników LM) drużyn. Tak więc rossonero - Liverpool może zagrac w LE.

Spurs nie zagrają w finale Pucharu Anglii, gdyż przegrali z Portsmouth (na Onecie też pewnie o tym pisali ;) ). Więc w finale Portsmouth gra z Chelsea. A ponieważChelsea zagra w LM, więc w Lidze Europejskiej zagra Portsmouth. No chyba, że ostatnio coś pozmieniali w tych zasadach.

Opierałem się na tym: http://www.anglia.goal.pl...&runda=polfinal i nie spojrzałem na datę.. Ale http://www.anglia.goal.pl...&artykul=169710 tutaj okazuje się, że mam rację :P

"(...) miejsce w Europa League otrzyma siódmy zespół ligowej tabeli." A Liverpool ma szansę nawet na 6. pozycję..

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Maj 03, 2010 08:15   

Powiem jedno - Lazio jako klub jest teraz żałosne (wyniki), ale ich kibice byli (rasizm), są (rasizm i kibicowanie przeciwnej drużynie) i pewnie będą jeszcze bardziej żałośni niż ich klub. Mają kompleksy chłopaki na punkcie Romy i ich zachowanie przypomina mi kibiców innego klubu kilka lat temu ;>

O ile szkoda mi było Violki czy Parmy, gdy te kluby upadały, tak Lazio dla mnie może już do końca świata siedzieć w ogonie Serie A lub nawet grywać w B :)

Luk 
Interista

Wysłany: Pon Maj 03, 2010 09:59   

Paolo#3 napisał/a:
Powiem jedno - Lazio jako klub jest teraz żałosne (wyniki), ale ich kibice byli (rasizm), są (rasizm i kibicowanie przeciwnej drużynie) i pewnie będą jeszcze bardziej żałośni niż ich klub. Mają kompleksy chłopaki na punkcie Romy i ich zachowanie przypomina mi kibiców innego klubu kilka lat temu ;>

Powiedz mi tak Paolo. Czy gdyby taka sytuacja byla odnosnie Romy, czy uwazasz, ze kibice Romy by sie zachowali inaczej ?

Zachowali by sie dokladnie tak samo, gwarantuje ci to. Mozesz nawet wejsc na forum Romy, i poczytac opinie kibicow, ktorzy pisali dokladnie to samo.

Lazio mialo okazje podlozyc noge Romie, i to zrobilo. To samo by zrobila Roma, gdyby miala okazje. Proste.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Maj 03, 2010 10:34   

Luk napisał/a:
Lazio mialo okazje podlozyc noge Romie, i to zrobilo. To samo by zrobila Roma, gdyby miala okazje. Proste.
Powiedz mi Luker czy Ty jesteś jasnowidzem, że z góry zakładasz, że Roma zrobiłaby to samo?

Druga sprawa - nawet jeśli naprawdę chcieli porażki swojej drużyny to mogli to manifestowac w bardziej dyskretny sposób, byłoby bardziej moralnie, bo imho jeśli cieszysz się z porażki własnego klubu, na dodatek na własnym stadionie to jest to zachowanie przeciw własnemu klubowi. Czy ktoś kto życzy swojemu klubowi porażki może nazywac sie kibicem tego klubu? Nawet biorąc pod uwagę, że robi to wbrew interesom znienawidzonego sąsiada? ;)

Marcu 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 03, 2010 10:52   

Po raz kolejny kibice Lazio pokazali, że są najbardziej czepniętymi kibicami we Włoszech.

Luk 
Interista

Wysłany: Pon Maj 03, 2010 11:11   

Paolo#3 napisał/a:
Powiedz mi Luker czy Ty jesteś jasnowidzem, że z góry zakładasz, że Roma zrobiłaby to samo?

Nie jestem jasnowidzem, ale moge miec swoje zdanie, ktore zreszta podziela wiele osob, rowniez i kibicow Romy.

Twojego zdania tez nie uslyszalem Paolo.

"Powiedz mi tak Paolo. Czy gdyby taka sytuacja byla odnosnie Romy, czy uwazasz, ze kibice Romy by sie zachowali inaczej ? "

Cytat:

Druga sprawa - nawet jeśli naprawdę chcieli porażki swojej drużyny to mogli to manifestowac w bardziej dyskretny sposób, byłoby bardziej moralnie, bo imho jeśli cieszysz się z porażki własnego klubu, na dodatek na własnym stadionie to jest to zachowanie przeciw własnemu klubowi. Czy ktoś kto życzy swojemu klubowi porażki może nazywac sie kibicem tego klubu? Nawet biorąc pod uwagę, że robi to wbrew interesom znienawidzonego sąsiada? ;)

Jesli znasz angielski, tu znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie:

http://lazio.theoffside.com/team-news/oh-nooo.html

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Maj 03, 2010 11:31   

Luk napisał/a:
Powiedz mi tak Paolo. Czy gdyby taka sytuacja byla odnosnie Romy, czy uwazasz, ze kibice Romy by sie zachowali inaczej ? "
Nie wiem, wiem za to, ze kibice obu rzymskich klubów nigdy dobrym zachowaniem nie grzeszyli :)

Luk napisał/a:
http://lazio.theoffside.com/team-news/oh-nooo.html
Jak dla mnie to clowny, a nie kibice. I naprawdę nie obchodzi mnie co sądzą kibice Romy na ten temat... Tak więc możesz sobie wklejać więcej takich linków, mnie one nie ruszają, bo
Marcu napisał/a:
Po raz kolejny kibice Lazio pokazali, że są najbardziej czepniętymi kibicami we Włoszech.
Amen. :)

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 03, 2010 11:55   

acmilan1899 napisał/a:
Ale http://www.anglia.goal.pl...&artykul=169710 tutaj okazuje się, że mam rację :P

"(...) miejsce w Europa League otrzyma siódmy zespół ligowej tabeli." A Liverpool ma szansę nawet na 6. pozycję..

No to Liverpool będzie miał sporego fuksa.

Luk 
Interista

Wysłany: Pon Maj 03, 2010 12:31   

Paolo#3 napisał/a:

Jak dla mnie to clowny, a nie kibice. I naprawdę nie obchodzi mnie co sądzą kibice Romy na ten temat... Tak więc możesz sobie wklejać więcej takich linków, mnie one nie ruszają, bo [...]

Pikniki powiedza, ze dla nich jest smieszne spiewanie "glupich" piosenek na meczach. Dla innych co innego bedzie dziwne, lub smieszne. Wszystko zalezy od standardow.

Wedlug mnie, sluszne jest zdanie kibicow Lazio, ktorzy mowia, ze o tym meczu moga sie jedynie wypowiadac kibice Lazio/Romy, bo tylko oni sobie zdaje sprawe z tego jak bardzo nienawidza swoich rywali.

Trudno oczekiwac, zeby kibice Milanu, Juve czy innych klubow nie potepiali takie zachowania, ale ja osobiscie sie temu zachowaniu nie dziwie. Moze tez dlatego tak do tego podchodze, bo juz sledzilem zdanie kibicow Lazio od tygodnia, wiec wiedzialem, czego sie na meczu moge spodziewac.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 03, 2010 18:53   

Szkoda, że od tego meczu (Lazio-Inter) nie zależało być albo nie być Lazio w Serie A i scudetto dla Romy. Ciekawe, jak wtedy ci "kibice" by się zachowali.

Luk 
Interista

Wysłany: Wto Maj 04, 2010 10:37   

Sytuacja meczu z Interem, byla dosc komfortowa dla Lazio. O nic nie grali, na 99% utrzymaja sie w lidze, a do tego mieli okazje podlozyc noge Romie, ktora nie tak dawno ich z ligi spuszczala poprzez gesty Tottiego, De Rossiego.

Gdyby to byl mecz o byc albo nie byc (a taki nie byl) dla Lazio, to mysle, ze sytuacja bylaby zdecydowanie inna. Kibice Lazio nie chcieli, aby mecz przegrac po tym jak sie dowiedzieli o wyniku Bologni. O tym meczu juz pisano od tygodnia, i wielu podkreslalo, ze wynik meczu Atalanty nic nie zmieni.

Gdyby to byl mecz o zycie dla Lazio (matematycznie juz by byli spuszczeni z ligi) to pomimo tego, ze pewnie znalezliby sie tacy zapaleni fanatycy nienawisci do Romy, ze by chcieli nadal mecz przegrac, to mysle, ze wiekszosc by jednak zachowywala sie "standardowo".

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 04, 2010 10:41   

Jakby byli matematycznie spuszczeni, to by już nie był mecz o życie :)

Luk 
Interista

Wysłany: Wto Maj 04, 2010 11:12   

Mam na mysli, matematycznie spuszczenie po meczu, nie przed ;)

Jakby to bylo przed meczem, to pilkarze Lazio by sami pewnie wbijali gole do wlasnej bramki :lol2:

stasio1910 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 04, 2010 13:42   

Ale dlaczego wszyscy czepiają się kibiców Lazio. Przecież to piłkarze grają, więc to na nich proponuję się wyładowywać, że odpuścili mecz.

Poza tym co do spraw czysto kibicowskich każdy ma swoje zdanie i jego nie zmieni.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 04, 2010 13:51   

A niektórzy mają swoje kibicowskie zdanie, że kibice Lazio zachowali się niepoprawnie. Proste?

ozzy69 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 05, 2010 22:36   

To póki co Inter zdobył 1/6 z tego co może zdobyć. Zobaczymy jak im pójdzie dalej. Szkoda mi Romy, bo wydaje mi się, że stworzyli więcej sytuacji. A Totti za ten faul na Balotellim powinien dostać jakąś dużą karę finansową. Powinni takich popaprańców karać tak jak ich najbardziej zaboli. Jakby miał zapłacić 300 tyś euro to by odstawił na drugi raz tego kulasa. Pewnie dostanie jakąś grzywnę typu 500 euro i mecz zawieszenia.

Moldar
Interista

Wysłany: Śro Maj 05, 2010 23:33   

Radzę zobaczyć dalej jak Mario dostaje z buta w twarz, Mexes który pod żebra sprzedaje pięść Matrixowi też niesamowity, taki sobie mecz, ale wynik cieszy, 1/3 za nami, piękny sezon, naprawdę wam niesamowicie zazdrościłem sukcesów i tych powodów do płaczu :)

pozdrawiam

pionka 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 06, 2010 06:28   

Oj nie w twarz tylko czubkiem buta w czubek głowy i to delikatnie ;) Materac też nieźle padł, miałem wrażenie, że dynia od Zidana bolała go mniej niż to zadraśnięcie pod żebra od Mexesa. Zresztą on sam powinien wylecieć z boiska za złapanie Vucinicia za nogę. I jeszcze przynajmniej ze trzech innych z jednej jak i drugiej strony powinno zakończyć mecz przed czasem. Może wtedy mecz byłby normalniejszy. A dla Tottiegi świeczka [']

Coś mi się wydaje, że to pierwszy i zarazem ostatni taki sezon w wykonaniu Interu.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 06, 2010 06:50   

pionka napisał/a:
Coś mi się wydaje, że to pierwszy i zarazem ostatni taki sezon w wykonaniu Interu.

A w wykonaniu Milanu cały czas czekamy na ten pierwszy.

Moldar
Interista

Wysłany: Czw Maj 06, 2010 09:05   

pionka napisał/a:
Oj nie w twarz tylko czubkiem buta w czubek głowy i to delikatnie ;) Materac też nieźle padł, miałem wrażenie, że dynia od Zidana bolała go mniej niż to zadraśnięcie pod żebra od Mexesa. Zresztą on sam powinien wylecieć z boiska za złapanie Vucinicia za nogę. I jeszcze przynajmniej ze trzech innych z jednej jak i drugiej strony powinno zakończyć mecz przed czasem. Może wtedy mecz byłby normalniejszy. A dla Tottiegi świeczka [']

Udana seria kiedyś musi się w końcu skończyć ;) Oczywiście wierzę że Moratti nie spocznie i kilka zmian się dokona, co by nie mówić, jak kiedyś kupował jak popadnie, teraz kasę wydaje mądrze.

Co do meczu, to czasem miałem wrażenie że ten z Juve był dla dzieci, bardzo dużo agresji z obu stron, dla Romy cel był duży, pierwsza srebrna gwiazdka, ale muszą czekać przynajmniej do kolejnego sezonu

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Maj 06, 2010 09:17   

Powiem jedno - Balotelli to ma naprawdę ciężkie życie... Ma przeciwko sobie kibiców Juve, ostatnio Interu, a teraz sytuacja z Tottim. Zachowanie niegodne kogoś kto dla kibiców Romy jest tym kim dla kibiców Milanu jest/był Maldini :P

Luk 
Interista

Wysłany: Czw Maj 06, 2010 09:21   

pionka napisał/a:
Zresztą on sam powinien wylecieć z boiska za złapanie Vucinicia za nogę.

Masz na mysli ta sytuacje, kiedy Vucinic wychodzil z kontra ?

To byla zolta kartka. Obok biegli obroncy, poza tym Vucinic mial jeszcze kawalek do bramki. Sedzia mogl spokojnie wierzyc, ze ktorys obronca by go "dopadl" zanim by dobiegl do bramki. Nie spotkalem sie z jakims placzem w mediach, ze powinna byc czerwona kartka w tej sytuacji. Chyba, ze mowisz o innej. (?)

Ja osobiscie nie dopatrzylem sie niczego co by mialo spowodowac, ze pilkarz interu mialby wyleciec. Z kolei dla Romy naliczylem 5 czerwieni:

- Burdisso 2 zolte w pierwszej polowie (druga zolta za wejscie w Balotelliego z tylu).
- Czerwien dla Mexesa za cios pod zebra Materazziego w polu karnym (i przy okazji rzut karny)
- Druga zolta kartka dla Perotty za stempel z tylu na Milito w drugiej polowie
- Czerwien dla Tottiego za atak ("bodiczek") na Milito bez pilki, kiedy sedzia nie patrzyl
- Czerwien dla Tottiego za kopniak na Balotellim, (za to akurat dostal)

Trzeba jeszcze wspomniec o dwoch pieknych "psztyknieciach" Tottiego butem w glowe Motty i Balotellego.

Inna sprawa jest Matrix i jego aktorstwo. Zaden interista za tym nie przepada, ale sie do tego raczej przyzwyczailismy. Nie zmienia to jednak faktu, ze w co najmniej jednej sytuacji (bo tu widac jasno) mial prawo lezec, choc prawda jest, ze nie az tak.

Cytat:

Z czego taki wniosek wysnuwasz ?

zino 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 06, 2010 09:21   

Jestem dalece zniesmaczony po wczorajszym finale Pucharu Włoch. Wielka antyreklama calcio, coż za pech , że jeszcze meczyk był w publicznej tv. I jak tu przeciętny polski kibic ma się przekonać do włoskiej piłki jak raz na jakiś czas zobaczy takie coś? Wstyd. Kopanina i dużo chamstwa na boisku, poziom piłkarski słabiutki, tyle co ładna bramka Milito i nic więcej. Na końcówkę aż żal było patrzeć. To co zrobił 'legenda' Totti to chamstwo w czystej postaci. Myślę, że sam mistrz K-1 - Remy Bonjasky takiego low kicka by się nie powstydził jakiego Franek sprzedał Ballotellemu :wall2: co do puknięcia butem w głowę (nie w twarz Luk) to już wcześniej to samo zrobił Thiago Mottcie (za dokonania aktorskie w tym meczu swoją drogą należy mu się 10 na 10 :) )

Odpowiedz do tematu