ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sezon 2009/2010
Autor Wiadomość
baker 
Moderator

Wysłany: Śro Sie 19, 2009 07:56   Sezon 2009/2010

Nieubłaganie zbliża się rozpoczęcie nowego sezonu, więc postanowiłem napisać kilka zdań o moich oczekiwaniach i przewidywaniach.

Głównym faworytem do zdobycia scudetto jest dla mnie Inter. Mają w tym momencie najlepszą obronę na świecie. W ustawieniu J.Cesar - Maicon, Lucio, Chivu, Zanetti nie widzę słabych punktów plus na ławce są Santon (którego bardzo młodszym kuzynom zazdroszczę), Samuel, Cordoba i Materazzi. Jest więc z kogo wybierać. Pomoc też wygląda bardzo dobrze: Cambiasso to jeden z lepszych defensywnych pomocników, a T. Motta może być rewelacją sezonu. Fajnie łączy w sobie zalety defensywnego pomocnika i instynktem i ciągiem na bramkę gracza ofensywnego. Muntari, Stankovic i Vieira na pewno wniosą do gry solidność, choć polotu się po nich nie spodziewam. I to właśnie jedyna rzecz, której Interowi brakuje, co można wyrazić słowem trequartista. Jeżeli uda im się kupić Sneijdera to będzie wielkie wzmocnienie i uzupełnienie i tak bardzo silnego składu. Atak to wiadomo: Etoo i Milito. Mimo że to zawodnicy podobni to bez problemu mogą grać razem i pewnie strzelą wiele goli. Możliwość modyfikacji taktyki zapewnią ofensywni skrzydłowi: Balotelli, Quaresma i Mancini (jeżeli zostanie). W tej formacji brakuje jednak silnego napastnika, na którym Mourinho wcześniej budował system gry (Drogba, Zlatan) i to może być odczuwalne. Wreszcie Inter ma świetnego trenera, który w drugim roku pracy we Włoszech będzie chciał osiągnąć więcej niż w debiutanckim sezonie.

Myślę, że o drugie miejsce powalczą Juventus z Milanem. Nieco wyżej stawiam szansę bianconerich, gdyż mają szerszą ławkę, co w długim sezonie może okazać się decydujące. co ciekawe oba zespoły będą grały pewnie takim samym ustawieniem (zresztą Inter prawdopodobnie też) 4-3-1-2. Nie będę tutaj porównywał poszczególnych zawodników czy formacji - stwierdzę po prostu, że potencjał pierwszego składu jest w obu drużynach podobny. I Milan i Juve mają młodych, niedoświadczonych trenerów, co raczej stawia ich w gorszej sytuacji niż Inter (choć przypadek zeszłorocznej Barcelony nasuwa się sam). Szkoleniowców też więc oceniłbym podobnie.

O kolejne miejsca powalczą na pewno Roma, Lazio, Napoli, Fiorentina, Genoa i Palermo. Rzymskie drużyny praktycznie w ogóle się nie wzmocniły (a bardziej osłabiły), ale pewnie będą w czołówce. Pozostałe wymienione zespoły mają wielu nowych piłkarzy, z których kilku ma szansę stać się gwiazdami Serie A.

Myślę, że czeka nas ciekawy sezon.

Pozdroo.
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

szopa 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 19, 2009 16:38   

Moim zdaniem Juve jest poza naszym zasiegiem ( w zeszlym nas wyprzedzili a do tego przystepuja wzmocnieni). Dla mnie szczytem marzen w tym sezonie jest 3 pozycja patrzac realnie na nasz sklad, choc nie zdziwie sie jak wyladujemy w srodku stawki ( utrata dwoch liderow druzyny plus mlody niedoswiadczony trener). Berlu powiedzial ze nie robimy juz w tym okienku wzmocnien i ja mu wierze, musi za cos panienki sponsorowac. ( na starosc kuska pewnie nie "pyka" to musi w nie kase ladowac zeby sie nim interesowaly). Oby moje czarnowidztwo sie nie sprawdzilo.

Luk 
Interista

Wysłany: Czw Sie 20, 2009 14:47   

Wow. Bardzo dobry post baker'a. Ostatnio wogole kibice milanu jakos sie zrobili bardzo obiektywni. Criss nawet Inter broni na forum Juve :P Na pewno na to ma wplyw to, ze kibicom jest troche "wszystko jedno" po tym co u was lysy odstawia(zero napinki). Gdy moj klub zuzlowy, byl w podobnej sytuacji zachowywalem sie podobnie, wiec to zupelnie zrozumiale zachowanie.

Dodam tylko pare korekt do bardzo dobrego postu baker'a.

a) Brakuje silnego napastnika, na szczescie Jose zmienil troche nasz styl gry, co zauwazyli niemal wszyscy, co mnie cieszy. Wiecej pilek po ziemi, mniej pilek na hurra, wiec Jose sie przygotowal na to, zeby nie byc zaleznym od tego silnego napastnika. Co z tego wyjdzie, zobaczymy w sezonie,

b) Inter gra 4-4-2 z rombem w srodku, Juve natomiast (nie jestem pewny na 100%, nie mnie Venom skoryguje jakby co) 4-3-1-2, tzn, ze u nich pomoc gra w linii, u nas Cambiasso gra w pozycji trequartisty przeciwnej druzyny. Jose tak lubi grac, lubi byc zabezpieczony z tylu(jedna z przyczyn, dlaczego sie nazywa Jose defensywnym trenerem, ale jednoczesnie bardzo trudnej do zlamania). Co za tym idzie, nasz "trequartista" musi bronic, podczas gdy Diego nie(? - Venom). Jest to glowna przyczyna dlaczego Jose chcial Deco/Sneijdera, a nie graczy jak Diego/VDV.

Jednak cos za cos. Inter bedzie mial mniej polotu, ale bedzie o wiele trudniejszy do zlamania. W 4-3-1-2 pomoc gra w linii, ten srodkowy pomocnik z trojki, nie gra zaraz przed dwojka stoperow.

Co do moich przypuszczen (zero napinki, po prostu moja osobista opinia)

1. Inter

2. Juve
3. Genoa
4. Fiorentina
5. Palermo

ps. Licze po cichu, ze Moratti jeszcze zaszaleje, i dorzuci ostatni dodatek do "wisienki na torcie", takiego pana z Sampdorii... ;) , ale to zalezy duzo od tego, czy uda nam sie pozbyc paru z naszych renegatow(Obinna, Suazo, Mancini).

Ostatnio zmieniony przez Luk Pią Sie 21, 2009 10:28, w całości zmieniany 1 raz  

bajer 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 20, 2009 15:41   

a moim zdaniem o tytul powalcza 2 zespoly i sa to Juventus i Inter, ich szanse sa bardzo wyrownane, jesli mialbym postawic pieniadze na ktorys z tych zespolow to bylby to Inter, jesli mialbym obstawic za darmo sadze ze tytul zdobedzie Juventus, nasi beda wlaczyc o miejsca 3-6, trzeba troche optymizmu miec przed sezonem, taka rola kibica ;)

Marcu 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 20, 2009 16:27   

a ja zaryzykuję i powiem, że Milan będzie się liczył w walce o tytuł, jest kilka zmian, nowe spojrzenie na zespół i motywacja, myślę, że ten sezon będzie nasz, a fani Interu będą musieli przełknąć gorycz porażki( Inter tradycyjnie z L. M. odpadnie bardzo szybko).

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 21, 2009 09:46   

Według mnie będzie to sezon przejściowy, pełen wzlotów i upadków. Na jakieś trofea nie liczę. Scudetto poza naszym zasięgiem (pomimo posiadania wspaniałej kadry dodatkowo wzmocnionej odejściem Kaki oraz dwójki najlepszych środkowych obrońców w Europie). W LM szczytem marzeń będzie ćwierćfinał o ile wcześniej nie trafimy na Angoli. Jedyne o co realnie moglibyśmy powalczyć, to Coppa Italia. Ale tutaj tradycyjnie już Milan olewa te rozgrywki z góry na dół (a nie wiem dlaczego), więc też tego nie widzę różowo.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 21, 2009 09:55   

Hmm a ja myślę że o tytuł (jak i wszystkie pozostałe miejsca) powalczy 20 zespołów ;) Pisanie więc że o tytuł powalczy Inter i Juve jest bez sensu ;) czyżby zmniejszyli serie A do 2 zespołów? Czy może tylko 2 zespoły grają o scudetto, a pozostałe 18 o jakiś inny puchar??? Z Logika coś szwankuje??? ;)
Jeśli chodzi o faworytów, to można mieć różnych. moim niezmiennie od 20 lat jest Milan ;)

Porównywać sił zespołów nie zamierzam. Na boisku to się za często nie sprawdza.
Moje typy ;)
Tytuł wygra Milan, ponieważ:

a) nie zależy od Kaki, wszyscy będą grać lepiej niż ostatnimi sezony i
b) sezon przebiegnie spokojnie bez ciężkich kontuzji
c) wreszcie koronę króla strzelców wygra Milanista, tuż za nim zresztą jeden lub dwu kolejnych ;)
d) sędziowie nie będę się bać gwizdać karnych dla Milanu, nawet jeśli będą im się należały 4 w jednym meczu
e) wysoka i silna obrona nigdy nie dopuści do straty gola przy minimalnym prowadzeniu Milanu. Zresztą stracimy najmniej goli w lidze.

Juve niestety po wielomiesięcznych kontuzjach Diego, Amauriego, Buffona, Chielliniego i kilu innych piłkarzy, do ostatniej kolejki będzie walczyć o prawo gry w Lidze ... Europejskiej,
a Inter, ... cóż, nie ważne na którym miejscu skończy (2 lub 3), po sezonie zostanie przesunięty na koniec tabeli bo:
a) nie dostanie licencji
LUB
b) zostanie oskarżony o kupowanie meczy w ostatnich 2 sezonach ;)

Lubię zabawy w przewidywania ;)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 21, 2009 17:51   

Brawo Anathem :)

Nie ma sensu przewidywać całego sezonu.
Można tylko stwierdzić kto ma lepszą na dziś kadre. Bezsprzecznie ma ją Inter, ale to czy oznacza, że już mają Scudetto?

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Sie 21, 2009 18:02   

Luker napisał/a:
Inter gra 4-4-2 z rombem w srodku, Juve natomiast (nie jestem pewny na 100%, nie mnie Venom skoryguje jakby co) 4-3-1-2, tzn, ze u nich pomoc gra w linii, u nas Cambiasso gra w pozycji trequartisty przeciwnej druzyny.

A dla mnie to dwie niemal identyczne taktyki. Jak niby wygląda romb?

------ XXX
XXX ------- XXX
------ XXX

To jest dokładnie taktyka Juventusu. Z trójki środkowych pomocników jeden (ten środkowy) zostaje z tyłu, dwójka grających z boku (Camor, Tiago, Marchisio czy Hasan) w ofensywie zdecydowanie wychodzi do przodu w porównaniu z Melo. A na pozycji treqartisty gra Diego.
Co do samego Brazylijczyka - to z tego co widzę jest trochę zwolniony z defensywy, ale nie jest to poziom Messiego czy Ronaldinho. Cofa się zdecydowanie głębiej i też jest waleczniejszy (i skuteczniejszy) w odbiorze. W końcu grał jako środkowy pomocnik, nie mając za sobą dwójki defensywnych.
Osobiście uważam, że w meczach ze słabszymi rywalami Diego może zostać mocniej zwolniony z zadań defensywnych. We wszystkich pozostałych - będzie wspierał naszych cofniętych graczy i wtedy 4-3-1-2 Juve i 4-4-2 (diament) Interu będzie wyglądało bardzo podobnie.

Luk 
Interista

Wysłany: Pią Sie 21, 2009 20:14   

To jest Venom duza roznica. Wydaje sie minimalna, ale gdyby tak bylo, to bysmy mieli na swiecie 2, 3 taktyki, a nie kilkadziesiat.

4-3-1-2 a 4-4-2 roznia sie i w fazie defensywnej i ofensywnej. Jednak najwieksza roznica jest w fazie defensywnej.

W przypadku 4-3-1-2, masz 3 pomocnikow, i jednego ofensywnego pomocnika. W przypadku 4-4-2 Diamond, masz 4 nominalnych pomocnikow. To ktora taktyka jest teoretycznie bardziej ofensywna ? ;)

Powiedzmy, ze gracie z Diego za napadziorami, czyli zaraz przed naszymi obroncami, a my gramy taktyka 4-3-1-2, a nie 4-4-2 Rombo. Wtedy to wyglada tak(obrona i nasza pomoc):

- O - O - O -
------ X ------
O - O - O - O

Nasi zawodnicy oznaczeni sa duzym kolem, a twoj Diego X'em. Roznica polega tu na tym, ze nie ma tu na stale goscia, ktory zabezpiecza ta czesc boiska(miedzy stoperami, a linia pomocy) czyli tam gdzie hasa klasyczny trequartista. Z drugiej strony, 3 pilkarzy w jednej formacji, to wystaczajaca ilosc(nie idealna, ale da sie zrobic), zeby pokryc cala szerokosc boiska. (caly czas mowimy o fazie defensywnej.

Dlatego trequartista MOJEJ druzyny, nie musi tak bardzo pomagac w fazie obronnej, bo druzyna w lini pomocy poradzi sobie(nie rewelacyjnie, ale w miare). Do tego, druzyny, ktore tak graja, z reguly sa nastawione na to, ze beda "bronic przez atak", czyli cos jak Milan robil z Kaka jako trequartista. Grali pozycyjny futbol, okolo 60% posiadania pilki, i taka taktyka wystarczala. Jednak gdy grali z kims silnym, powiedzmy wyjazd przeciwko Juve, to albo trzeba bylo znacznie druzyne cofnac do tylu i grac (przez zalozenie mniej ofensywnie, np boczni obroncy nie mogli sie zapuszczac pod pole karne itp.), albo zmienic taktyke.

Grajac 4-3-1-2, zyskuje sie duzo na ofensywie(jesli sie ma zawodnikow, ktorzy potrafia trzymac pilke itp. Milan wtedy ich mial), ale z drugiej strony taka taktyka jest niebezpieczna, jesli to druzyna przeciwna atakuje. W koncu jak Milan bedzie mial 40% posiadania pilki, a nie 60%, to oznacza ni mniej ni wiecej, ze beda wiekszosc czesc meczu bronic, a lepiej miec tu kogos takiego, jak nawet Ambrossini, niz Kaka.

Z kolei grajac rombem masz:

--- O - O ---
----- XO -----
O - O - O - O

Tutaj juz twoj Diego bedzie mial o wiele trudniej, bo np. taki Cambiasso bedzie mu siedzial ciagne na karku. Jose tak gral zawsze i zawsze lubial miec tego goscia przed obrona. W porto byl to Costinha, w Chelsea Makelele, a teraz ma Cambiasso.

Ale cos za cos, jak to jest wszedzie. Przez to, ze Cambiasso pilnuje tego terenu miedzy linia pomocy, a linia obrony, w lini pomocy zostaje tylko dwoch gosci do obrony CALEJ szerokosci boiska. To jest awykonalne, a ze oni maja przede wszystkim trzymac malego dystansu trojkat(dwoch pomocnikow, i DM) a nie rozjezdzac sie za bardzo po bokach, to zawodnicy przeciwnej druzyny beda wykorzystywac to, przez ataki skrzydlami. Powiedzmy, ze przeciwnik gra 4-4-2. Idzie boczny pomocnik do ataku, pilnuje go moj boczny obronca. Idzie przeciwnika boczny obronca, i kto ma go kryc ode mnie? Boczny pomocnik, ktory za nim wedruje. Teraz tworzy sie niesamowicie wielka przestrzen po tej stronie(w strefie pomocy), ktora przeciwnik moze spokojnie wykorzystac na rajdy inne rzeczy. Ktos to musi przykryc, kto to robi? Ano wlasnie ten "Stankovicowo" podobny gosc, jak Stankovic, czy Deco. To jest tylko jeden z przykladow, taki "kontr ustawien" jest bardzo duzo, dla kazdego typu taktyki, z ktora sie trzeba zmierzyc.

Dlatego Jose chcial Deco/Sneijdera, a nie Van Der Varta/Diego/Cassano lub innych tego typu pilkarzy, ktorzy nie maja odpowiedniej dyscypliny taktycznej(obrona). Jak spojrzysz na mecz Interu, lub Milanu za czasow Kaki, zobaczysz jak Kaka prawie nic nie robil w obronie, podczas gdy Stankovic biega od goscia do goscia, kryje strefy, ktore zostaly odsloniete itp.

pozdr.

viacheslav 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Sie 21, 2009 20:44   

odkad skonczylem kupowac bravosport i biegac umorusany pod blokiem krzyczac na siebie maldini, zrozumialem ze jakiekolwiek typowanie i przedstawianie sily zespolu na papierze za pomoca dobrze znanych nazwisk to total bezsens. juz 10-latek wie ze koles ktory zdobywa zlota pilke moze w nastepnym sezonie grac piach lub przelezec sezon w szpitalu. kolosalna szanse na zostanie rewelacja sezonu ma jakis mlodzian, ktory w tym roku przyszedl za grosze i to obojetnie w ktorym zespole, niekoniecznie z czuba, niekoniecznie diego, etoo czy huntelaar. dlatego stawianie not i pporownywanie formacji sobie daruje. mysle ze milan i inter starcily w tym oknie co mialy najlepsze, odpowiednio kakunie i ibrakadabre :D . to jak zespoly uporzadkuja gre bez nich, bedzie bardzo interesujace i kto wie czy finalnie nie wyjdzie komus na dobre. juve w przeciwienstwie byc moze zyskalo lidera na taka miare. zobaczymy. mysle ze czas na zmiany na pierwszym miejscu i mimo bardzo trafinych argumentow z pierwszego posta wkoncu zawroze i powiem ze bedzie nowy glodny krol po tym sezonie, bo futbolem nie rzadzi logika. :D

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Sie 21, 2009 22:26   

Luker napisał/a:
To jest Venom duza roznica. Wydaje sie minimalna, ale gdyby tak bylo, to bysmy mieli na swiecie 2, 3 taktyki, a nie kilkadziesiat.

Nie wiem co wyznajesz pod słowem 'taktyka' (i czy nie lepsze byłoby ustawienie - ale wciąż i tak kiepsko oddaje sens). Ale użyję popularnego określenia: 'życie to nie FM'. Tam masz osiem linii w których mogą grać zawodnicy i przesunięcie zawodnika z jednej do drugiej mocno zmienia jego poruszanie się po boisku.

Weźmy sobie mecz Juventusu z Milanem. W drużynie z Mediolanu Ronaldinho regularnie poruszał się tak, jak rasowy trequartsta. Melo wówczas operował w zasadzie na granicy pola karnego, kilka metrów przed nim. Wyraźnie niżej niż pozostała dwójka pomocników. Wobec Twojej terminologii ewidentnie graliśmy wówczas diamentem, a nie 4-3-1-2.
To pokazuje sztuczność Twojego podziału, rysowania kółeczek:
- O - O - O -
------ X ------
O - O - O - O

z którego niemal wynika, że zawodnik rywala hasa sobie pomiędzy linią pomocy a linią obrony, a nasz defensywny pomocnik stoi pięć metrów od niego w stronę środka boiska. Coś takiego po prostu nie istnieje.

Podobnie jak Twój Cambiasso, jeśli rywale nie będą grać bocznymi sektorami (powiedzmy 4-3-3), bez trequartisty? Będzie regularnie albo wychodził trochę do przodu w kierunku pomocników, albo wspierał boczne sektory. Nie będzie stał przed polem karnym czekając nie wiadomo na co.

I nie, nie uważam, ze są 2-3 taktyki. Wręcz przeciwnie. Uważam, że w zależności od podejscia trenera taktyka 4-3-2-1 może być bliższa stylowi gry Barcelony niż temu co prezentował Milan.
Tak jest z Juventusem. Ferrara powiedział, że będziemy grać 4-3-1-2. Ok. Ale gdyby wówczas powiedział, że będziemy grać rombem w pomocy - po tych wszystkich spotkaniach nikt nie miałby prawa mu zarzucić, że kłamał. To wszystko jest płynne i 5 metrów wyżej/niżej dla ustawienia Melo na papierowym schemacie w praktyce zupełnie się zaciera. I pozostaje tylko sztuczny podział.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 22, 2009 10:10   

Ja nie będę bawił się w obstawianie i uważam, że po przemeblowaniach w czołowych klubach może byc bardzo różnie.
Milan powinien podejść do sezonu tak jak kiedyś podchodził do tematu Adam Małysz ;)
nie mówić o scudetto przed każdym meczem tylko koncentrować się na oddaniu dobrego skoku i zdobyciu trzech punktów.

Anathem, :lol2: :piwo:

Luk 
Interista

Wysłany: Sob Sie 22, 2009 10:52   

Alez Venom naturalnie ;)

Przeciez nie ucz mnie takich podstaw jak to, ze wszyscy nie chodza jak roboty w linii, przeciez ja sobie z tego zupelnie zdaje sprawe.

Pilka jest plynna, ale ustawienie druzyny(formacja) jest nadal wsrod "pryncypalow" tej gry (nie pamietam na ktorym miejscu, trzecie albo czwarte).

Przeciez to widac na pierwszy rzut oka, ze 4-3-3, jest inne od 4-3-1-2. Czy z pierwszej formacji, nie moze wyniknac jakas sytuacja na boisku, ze jak zrobie zdjecie" to bedzie to wygladac jak 4-3-1-2 a nie 4-3-3? Naturalnie, ze tak!!! Ale to jest chwila, pewna sytuacja, przez zdecydowana wiekszosc czasu beda grac takim systemem i w ten sposob jak to nakreslil trener.

Jesli jest sobie 4 obroncow, przed nim napastnik sie cofnie zeby pilke przyjac, obrocic sie z nia i pedzic na bramke, to jest chyba logiczne, ze jeden ze srodkowych obroncow najprawdopodobniej doskoczy do tego zawodnika(i wyrwie sie z linii).

4-3-1-2, a 4-4-2 Rombo to sa inne taktyki, zaufaj mi ;)

A jak mi nie ufasz, polecam ksiazki tematyczne, zwlaszcza wloskich autorow.

pzdr.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Sob Sie 22, 2009 12:00   

Luker, bez urazy - ale na forumowe posty pisane tonem ex cathedra zwykłem reagować ironicznym uśmiechem jedynie.

Luk 
Interista

Wysłany: Sob Sie 22, 2009 12:08   

Venom, nawet jesli(do czego masz swoje prawo), czy to znaczy, ze nie moge miec racji ?

Mam nadzieje, ze nie zrozumiales zle mojego ostatniego zdania w poprzednim poscie!!! To nie bylo wywyzszanie sie nad toba!!! lub tekst w stylu: "dobra nie gadam juz z toba, pisz co chcesz, jak mi nie wierzysz to se poczytaj"!!!

To bylo zachecenie do lektur, bo sa na prawde swietne(sam mam pare i na prawde lektura o taktyce i tym podobnych jest kapitalna, wczesniej na wiele rzeczy wogole nie zwracalem uwagi).

PacheL 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 22, 2009 13:05   

Inter gra typowe 4-4-2? ;/
wg mnie:
Mou próbował tę taktykę na początku poprzedniego sezonu, gdzie na skrzydłach grali Queresma i Macini, 2ch środkowych pomocników i 2ch napastników. Nie chcę się kłocić o jakieś szczegóły, ale dla mnie 4-4-2 to taktyka, w której muszą być skrzydłowi ( to na nich głównie opiera się gra), w defensywie 4ch pomocników środkowych gra w linii itd. Inter gra typowe 4-3-1-2 tyle, że ten trequartista ( u Was Stankovic) bardziej angażuje się w grę defensywną niż u nas czy w Juve. Zagęszczacie środek pola, nastawiając się na fizyczność, walkę itp.
4-4-2 kojarzy mi się zupełnie z czymś innym :) Wzorem tej taktyki jest dla mnie MU pod koniec lad 90. W środku Scholes i Keane, na skrzydłach Bekcs i Giggs, w ataku 2ch murzynów i jazda (mm to był składzik..). Wasza gra wygląda zupełnie inaczej ;)

bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 22, 2009 13:11   

Jesli chodzi o ten sezon, to ja w porownaniu do niektorych jestem wiekszym optymistą. Nie widze zadnych przeszkod, zeby skutecznie powalczyc o scudetto.

Luk 
Interista

Wysłany: Nie Sie 23, 2009 15:00   

PacheL napisał/a:
Inter gra typowe 4-4-2? ;/
wg mnie:
Mou próbował tę taktykę na początku poprzedniego sezonu, gdzie na skrzydłach grali Queresma i Macini, 2ch środkowych pomocników i 2ch napastników. Nie chcę się kłocić o jakieś szczegóły, ale dla mnie 4-4-2 to taktyka, w której muszą być skrzydłowi ( to na nich głównie opiera się gra), w defensywie 4ch pomocników środkowych gra w linii itd.

Teraz mowisz o 4-4-2 tzw. "flat".

4-4-2 Diamond/Rombo, ktorym gra Mourinho to:

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 23, 2009 15:40   

Siema Luker, pamiętasz nasz zakład z tamtego sezonu LM tyczący włoskich drużyn ? Jakoś Cię na forum nie było wtedy....

Luk 
Interista

Wysłany: Nie Sie 23, 2009 15:44   

Dhorasso napisał/a:
Siema Luker, pamiętasz nasz zakład z tamtego sezonu LM tyczący włoskich drużyn ? Jakoś Cię na forum nie było wtedy....

Nie bardzo pamietam... przegralem ? ;)

Nie bylo mnie, bo byla ostra jazda po pierwszych derbach, i sie na forum nie pojawialem z tego powodu, nie dlatego, ze sie ukrywalem po porazce w zakladzie.

Przypomnij mi o czym byl ten zaklad, i jakis cytat(moj) by sie rowniez tu przydal.

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 23, 2009 16:36   

Nie pamiętam dokładnie wątku, może też coś przeinaczyłem. Tutaj po zażartej polemice o poziomie ligi włoskiej i angielskiej, w której przekonywałeś mnie jaka to liga angielska jest nietechniczna, a włoska z Interem na czele świetna:
Cytat:
Dhorasso napisał/a:

Na koniec prośbę mam.Zapamiętaj sobie tę naszą polemikę i przyjdź tu po 1/8 ewentualnie ćwierćfinałach LM.Okej ? Bo ja podtrzymuję swoje zdanie o nadchodzącej hegemonii angielskich teamów na europejskich boiskach.

Cytat:

Lukair napisał/a:
Nadchodzaca hegemonia? To czego ty sie spodziewasz, rok w rok 4 druzyn angielskich w polfinalach?

Jak pamiętamy po 1/8 LM nie było juz żadnych włoskich teamów, a w pólfinałach LM grały trzy angielskie drużyny. Komentarza się niestety nie doczekałem, ale grandę w temacie derbowym pamiętam (słynne zdjęcie Kaki na spalonym o pół stopy).

rossonero 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 23, 2009 19:02   

No i Inter dał ciała w pierwszym meczu sezonu. Zobaczymy, co pokażą za tydzień z Milanem.

bajer 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 23, 2009 22:57   

zremisowali i to moze byc powod dla ktorego beda sie bardziej starali pokazac z Milanem ;) chociaz z drugiej strony jest to tez dowod na to ze nie sa poza zasiegiem :) poza tym ciezko to ocenic po samym wyniku, niech ktos kto widzial to spotkanie obiektywnie przedstawi jak wygladala gra mistrza Wloch ;)

brzozaw 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 23, 2009 23:32   

Wszystko dlatego, że jak głosi stary kawał: Moratti zapomniał rozłożyć gazety na boisku, a wiadomo Inter zawsze na papierze mocny ;)

Odpowiedz do tematu