ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nadchodzą chude lata(?)
Autor Wiadomość
Sulej 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 08, 2009 18:26   

Racja, mój błąd.

chip 
Juventino

Wysłany: Pią Paź 16, 2009 17:50   

Milan nie ma ciągłości. Milan miewa swoje złote lata, a później są dołki, po czym znowu złote lata. Milan nie ma tej ciągłości co manchester, juve czy bayern. te kluby niezawsze wygrywają, ale zawsze są w top. Pamietam te czasy kiedy Juve biło sie z Parmą o mistrza, a Milan gdzieś tam w środku tabeli sie plątał. Znowu nastał ten czas.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Paź 16, 2009 22:14   

chip napisał/a:
manchester
zgoda

chip napisał/a:
juve

serie B?

Początek lat 90. ?

chip napisał/a:
bayern

ostatnimi czasy nic nie znaczący w Europie ( Effenberg, Jancker, Elber, Kahn, Basler czy inny Lizarazu co roku walczyli o LM, a jakoś nie widziałem jeszcze Lahma, Schweinsteigera czy Klose w półfinale czy finale LM) :]

chip napisał/a:
Pamietam te czasy kiedy Juve biło sie z Parmą o mistrza, a Milan gdzieś tam w środku tabeli sie plątał

Równie dobrze kazdy Milanista może przytoczyc poczatek lat 90. kiedy Juve obijało sie w UEFA z Baggio na czele a my wygrywaliśmy etatowo LM :)

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 17, 2009 10:10   

Ciągłości to nie mamy od dwóch ponad lat. Raz wygrywamy, innym razem głupio oddajemy punkty. Na przestrzenie ostatnich 20 lat to Milan jest najrówniej zdobywającym trofea zespołem. Porównywać pod tym względem z nami może się tylko trochę Real, na siłę MU, a Juve i Bayern to chyba żart z twojej strony.
A większą regularnością, to mogą poszczycić się tylko te kluby które regularnie nic nie wygrywają ;) .

Kargool 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 17, 2010 12:23   

Skoro mowa o chudych latach, to przeczytałem dziś coś takiego:
http://www.sport.pl/pilka...z_pucharow.html
Zastanawia mnie cały czas faktyczny stan finansów i zadłużenia ACM. Pytanei do kogoś kto wie: czy Milan jako klub jest winny tyle swojemu właścicielowi (czyli to taki dług fikcyjny) czy mamy nad sobą jakichś wierzycieli, którym wisimy bez mała 350 mln funtów??

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Sty 17, 2010 13:38   

Przede wszystkim podawanie długów w liczbach bezwzględnych to pomyłka. Klub, jak każda firma, musi zachować płynność finansową. Czyli być wypłacalnym (przykładowo Roma mając mniejsze zadłużenie co roku musi wyprzedawać gwiazdy i nie jest w stanie kupić nikogo sensownego, Juventus z większym zadłużeniem wkłada 50 mln euro w minione okno transferowe)
Póki co nie widzę szansy by Milanowi groziła utrata płynności, więc nie ma problemu. Co najwyżej będzie trzeba trochę zacisnąć pasa i to wszystko. Nie widzę powodu by odgórnie to ograniczać.

Co innego ManU - ich długi ponoć zagrażają funkcjonowaniu klubu na obecnym poziomie.

Zresztą ten projekt pewnie i tak upadnie.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 17, 2010 20:49   

To ciekawe, kto grałby w tej nowej Lidze Mistrzów, skoro największe kluby zostałyby wykluczone. I przede wszystkim kto by to oglądał i za to płacił.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 20, 2010 00:45   

Venomik napisał/a:
Przede wszystkim podawanie długów w liczbach bezwzględnych to pomyłka. Klub, jak każda firma, musi zachować płynność finansową.

Z jednej strony Cię rozumiem bo też taka myśl przeszła mi przez głowę. jednak z drugiej musimy spojrzeć na jakich deficytach działają nie tylko firmy ale przede wszystkim samorządy czy nawet kraje. Więc dług tam musi być. Mnie bardziej chodzi o to, jakiego rodzaju ten dług jest. Czy jest to dług wobec Fininvestu czy innych wierzycieli (podatki, "ZUS", piłkarze)? Bo jak Arsenal ma dług w banku za stadion to jest klarowne. Ale komu i za co może wisieć Milan czy Inter? Wg mnie chyba tylko właścicielowi.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Sty 20, 2010 03:17   

Nie zrozumiałeś co mam na myśli
Dług państwa, jeśli chce się go sensownie ocenić, też się podaje w stosunku do PKB. Tzn. zadłużenie sektora finansów publicznych, bo tak to się ładnie nazywa. Nie mówię o deficycie jednorocznym, ale o wszystkim co jest państwo zobowiązane spłacić.
Tak samo jest z klubami. Dług Romy zbliżył się do poziomu zaburzającego płynność finansową, stąd mizerne zakupy i wyprzedawanie ważnych ogniw (Mancini, Chivu, Aquilani). Real z długiej teoretycznie dużo większym, jest tak naprawdę klubem z mniejszymi problemami niż Roma.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 20, 2010 10:39   

Obydwaj się nie rozumiemy. Ja się zastanawiam, w którą stronę Milan czy np inne włoskie kluby wymienione w tym zestawieniu mają aż tak ogromne długi? Komu są winne? Bo to w kontekście płynności finansowej może odebrać później znaczącą rolę.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Sty 21, 2010 13:58   

Kargool napisał/a:
Zastanawia mnie cały czas faktyczny stan finansów i zadłużenia ACM. Pytanei do kogoś kto wie: czy Milan jako klub jest winny tyle swojemu właścicielowi (czyli to taki dług fikcyjny) czy mamy nad sobą jakichś wierzycieli, którym wisimy bez mała 350 mln funtów??
Hmmm...nie wiem jak jest teraz, ale wydaje mi się, że podobnie jak w przeszłości czyli "wisimy" kasę Finvestovi lub innym spółkom zależnym od Silvio. Czyli ogólnie nie jest źle. Taki dług jest zupełnie inny niż ten który owija pętle wokół szyji MU czy Liverpoolu. To samo jest w kontekście Interu czu Juve, czyli jest to forma inwestycji z niekoniecznie "prywatnych"/osobistych kont wielkich rodzin.
Pzdr

Kargool 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 24, 2010 11:26   

No i właśnie o coś takiego mi się rozchodzi. Po prostu zastanawia mnie fakt czy ten podany dług to problem, który może nam zagrażać. Jeśli jesteśmy winni właścicielowi to nie ma dramatu. Już się bałem, że zalegamy jakieś premie Rivaldo ;)

Jonathan 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 25, 2010 13:39   

Pół żartem , pół serio to jesli chodzi o wydawanie pieniędzy na transfery to Milan jest ostatnia druzyną której grozi jakieś niebezpieczenstwo finansowe :) Mówiąc poważnie to raczej nie obawiałbym się o kłopoty finansowe mając Silvio :) Milan od dluzszego czasu nie szasta pieniedzmi, obniza pensje, sprzedaje najlepszych zawodników więc możemy spać spokojnie jesli chodzi o finanse. Poza tym sluchając Gallianiego i reszty to co jak co ale na punkcie finansow to mają raczej fioła ( vide sprzedaż Kaki z punktu widzenia ekonomicznego ).

Anathem 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 25, 2010 14:38   

Jonathan napisał/a:
Milan od dluzszego czasu nie szasta pieniedzmi, obniza pensje, sprzedaje najlepszych

coś chyba za daleki galop ;)
Obniżamy pensje właściwie od tego sezonu. Wcześniej taki Kaka co rok to podwyżka ;) Najlepszych zawodników sprzedajemy raz na 3 lata ;) w 2006 Shevę, w 2009 Kakę ;) Faktycznie wyprzedaż jak w supermarkecie ;)
Jonathan napisał/a:
Poza tym sluchając Gallianiego i reszty to co jak co ale na punkcie finansow to mają raczej fioła

No cóż piłka to jeden wielki biznes. Kluby angielskie lubią ciągnąć na kredytach, co wg mnie powinno ich prędzej czy później zgubić. My staramy się domykać budżet co rok i bardzo dobrze. Łatwo wydawać cudzą kasę :) Ja jestem za tym, by klub wydawał tyle co zdoła zarobić :) I niekoniecznie na transfery ;)

ToMuS 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 29, 2010 19:06   

Miejmy nadzieję, że Platiniemu uda się przeforsować ten przepis, że kluby będą mogły wydawać tylko to co zarobią.

To będzie początek końca angielskich i kilku hiszpańskich klubów. Nie żebym im źle życzył, tylko nie lubię gdy w piłce obraca się zbyt dużymi sumami.

maslok 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 30, 2010 12:36   

ToMuS napisał/a:
Nie żebym im źle życzył, tylko nie lubię gdy w piłce obraca się zbyt dużymi sumami.

Zwłaszcza, gdy tego nie robi Milan. Zgadłem?

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 09:00   

A ja jestem przeciwny pomysłowi Platiniego i g14 bodajże. Wg mnie ma to tylko na celu zablokowanie konkurencji i utrzymanie tego co jest dzisaj. Jesteś bogaty? Ok, super i tak zostaje. Jesteś biedny? No trudno, pracuj nad sobą i czekaj bo może nadejdą lepsze czasy.
Wg mne piłka to biznes, a kluby to normalne firmy, jeśli więc ktoś ma ochotę reaktywować Pogoń Szczecin i na "dzień dobry" wrzuci tam 50 mln euro to co w tym złego? Nic. No chyba, że patrzymy z perspektywy Legii, Lecha czy Wisły.
A kontrolę nad finansami klubów niech wciąż sprawują rodzime ligi, są przecież przypadki gdy drużyny się kara czy degraduje za problemy w tej kwestii.
Pzdr

Bayreuth 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 31, 2010 11:19   

maslok napisał/a:
ToMuS napisał/a:
Nie żebym im źle życzył, tylko nie lubię gdy w piłce obraca się zbyt dużymi sumami.

Zwłaszcza, gdy tego nie robi Milan. Zgadłem?

Dokładnie maslok ;-) Koledze ToMus'owi zapewne, by nie przeszkadzało gdybyśmy to my wydawali tyle co chociażby w latach 2002-03 i wcześniejszych ;-) Dla tegoż kolegi krótka informacja, że w owych latach mieliśmy ujemny bilans na transferach wynoszący (cofając się ku mrokom przeszłości): 55 mln, 90 mln, 35 mln, 60 mln, 80 mln... Gdy Berlusconi był młodszy nie wydawał tyle na dziwki i miał więcej kasy na Milan ;-) Domyślam się, że gdybyś kibicował Milanowi w tamtych latach nie byłbyś już takim zwolennikiem reform Platiniego, czyż nie? ;-)

Ja jedynie byłbym skłonny wprowadzić jakieś ogranicenia płacowe, jak w NBA, ale w samym zadłużaniu się nie widzę nic złego - chcesz żyć na kredyt? Żyj. Zwałszcza, gdy dotyczy to takiego Realu, któremu żadne długi nie są straszne, gdyż jest wręcz niemożliwe by zbankrutował.

PS Więcej informacji: http://www.acmilan.pl/zespol/transfery_stare.php

rossonero 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 31, 2010 19:29   

Bayreuth napisał/a:
Zwałszcza, gdy dotyczy to takiego Realu, któremu żadne długi nie są straszne, gdyż jest wręcz niemożliwe by zbankrutował.

To samo mówili m.in. o General Motors. I co? I ogłosili bankructwo.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lut 05, 2010 15:07   

Kod:
Jak poinformował Il Corriere dello Sport, AC Milan oraz Fly Emirates doszli do porozumienia w sprawie warunków kontraktu sponsorskiego dla ekipy z Mediolanu. Szejk Ahmed bin Sae­ed Al Maktoum, właściciel dubajskich linii lotniczych, zobowiązał się do corocznego wpłacania na konto klubu Silvio Berlusconiego 15 mln € plus ewentualne profity za sukcesy na szczeblu europejskim aż do roku 2014, co daje łączną kwotę sponsorską w wysokości co najmniej 60 mln €. W zamian za to, Fly Emirates na okres czterech lat stanie się głównym sponsorem rossonerich.

Negocjacyjny sukces arabskiego koncernu rozpętał nową falę spekulacji, jakoby umowa sponsorska miała być tylko preludium do przejęcia przezeń najpierw mniejszościowego, a następnie kontrolnego pakietu akcji AC Milan. Podobne rewelacje były dotychczas konsekwentnie dementowane przez Fininvest, nie jest jednak tajemnicą, że Fly Emirates jest w każdej chwili gotowy na wykup 40% akcji włoskiego potentata.

Co do kwoty 15 mln €, jaka niebawem wpłynie na konto klubu z via Turati, jest wielce prawdopodobne, że zostanie ona w całości przeznaczona na sfinalizowanie latem sprowadzenia na San Siro Bośniaka Edina Džeko z Vfl Wolfsburg.

Nawet ładnie się bedzie prezentowało, prawda? http://i40.tinypic.com/2lng56t.png

kichasmok 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 05, 2010 15:40   

Mi osobiście się nie podoba:) Arabski sponsor;/

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Lut 05, 2010 16:21   

A co za różnica jaki sponsor? Skąd pochodzi? :]
To nie jest żaden arabski szejk, który klub kupuje by zdobyć sobie nową zabawkę. Nie widzę najmniejszych powodów do zmartwień. Bo i niby dlaczego?

bajer 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 05, 2010 17:39   

dopóki to będzie sponsor a nie właściciel to na moje jest to bardzo dobra sprawa :D chociaż 15 milionów euro rocznie? Jak na Arabów to mało ale być może tyle właśnie daje sponsor, ile daje nam Bwin obecnie?

maslok 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 05, 2010 17:54   

O negocjacjach z Fly Emirates mówiło się od dawna. Jak dla mnie, to oni mogą być nawet z księżyca, dopóki będą płacić godziwe pieniądze. :)

PacheL 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 05, 2010 18:11   

bajer napisał/a:
chociaż 15 milionów euro rocznie? Jak na Arabów to mało ale być może tyle właśnie daje sponsor, ile daje nam Bwin obecnie?

Z tego co wiem to bwin wypłaca Realowi 25 mln euro rocznie. Nam trochę mniej. 15 mln jest więc wg mnie całkiem ok, biorąc pod uwagę fakt, że od paru lat nic nie wygrywamy i nie jesteśmy już tak medialni jak kiedyś. Chociaż wydaje się, że Łysi mogliby trochę bardziej się postarać. No ale cóż, kryzys..

Odpowiedz do tematu