ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nadchodzą chude lata(?)
Autor Wiadomość
TomekW 
Administrator

Wysłany: Pią Lut 05, 2010 18:40   

Z tego co podają w sieci, bwin płaci nam 10 baniek rocznie...

maslok 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 05, 2010 19:06   

A ta koszulka, co uż. Paolo#3 przedstawił, to oficjalna jest? Czy pic na wodę - fotomontaż?

PS.
Tomek, temat o Primaverze sprawdź!

PacheL 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 05, 2010 19:20   

TomekW napisał/a:
Z tego co podają w sieci, bwin płaci nam 10 baniek rocznie...

link pls ;)

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lut 05, 2010 21:21   

maslok napisał/a:
A ta koszulka, co uż. Paolo#3 przedstawił, to oficjalna jest? Czy pic na wodę - fotomontaż?
oczywiscie fotomontaz. Ale jesli bedzie cos w tym stylu to nie bedzie wyglądało najgorzej :) Chociaż ja zawsze najmilej wspominam Opla ;)
PacheL napisał/a:
link pls ;)
to znalazłem na jednej ze stron Realu:
Kod:
Milan, Schalke i Chelsea za Madrytem
Jeżeli nadal będziemy spoglądać na raport wydany przez niemiecką firmę, możemy przeżyć lekkie zaskoczenie, gdyż włoski Milan, posiadając na koszulkach logo tego samego sponsora, co Real Madryt, dostaje od Los Merengues o 3 miliony mniej, czyli 12 milionów euro. Podobnie jak niemiecki FC Schalke 04, który ze strony największego na świecie wydobywcy gazu ziemnego, Gazpromu, otrzymuje zbliżoną kwotę. Przed Włochami i Niemcami, jednakże za Madrytem znajduje się londyńska Chelsea, otrzymująca rocznie 13 milionów euro od firmy Samsung.

Czyli 15 mln od BWIN dostaje Real, a my 12.

Silvia Inverse 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 05, 2010 22:20   

Nawiązując do fotomontażu Paolo#3 to trochę wstyd z takim wielkim znaczkiem arabskim biegać po boisku... Ale to tak według mnie. Miło by było gdyby bwin mógł jakoś na to zaaragować np. przebijając stawkę. Ale nie wiem czy to jest mozliwe...:(
aż się otworzą źrenice okien"...

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 09:45   

Coś na temat finansów najbogatszych klubów, w tym Milanu. Zestawienie przychodów, nie obejmujące jednak zysków z transferów. http://www.goal.com/en/ne...ona-top-premier
Wg mnie gdybyśmy grali w LM przynajmniej do fazy 1/8 zajelibyśmy 7mą pozycję. Martwi ogólnie kiepska pozycja klubów włoskich, jednak warto zauważyć, że w silnej, i porównywalnej jakościowo do Premiership, hiszpańskiej La Lidze są tylko 2 zespoły w tym zestawieniu, a kolejne -Atletico Madryt- zajmuje pozycję nr 22. O tym, że pieniądze nie grają świadczy też obecność Newcastle czyli spadkowicza do Championship.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 02, 2010 09:51   

carlos napisał/a:
Martwi ogólnie kiepska pozycja klubów włoskich

kiepska??? W pierwszej 12 są 4 kluby włoskie. Nie są najwyżej, ale mimo wszystko wysoko. Przy stadionach włoskich i dochodach z biletów oraz wynikach w pucharach, to i tak dobra pozycja :)

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 10:13   

Anathem, z jednej strony masz rację, ale nie chodzi nawet o samą liczbę, a przepaść dzielącą możnych Serie A od ścisłej czołówki. Nie wygląda to zbyt dobrze, jednak warto też przypomnieć, że to właśnie w anglii, nawet najbogatsze kluby (MU, Liverpool) mają poważne problemy z finansami i dla nich każdy funt jest ważny. Biorąc pod uwagę nową potęgę budowaną w Man. City którą napędzać ma nieskrępowany strumień petrodolarów... Węszę kłopoty :)
Piszę też "kiepska" bo tęsknię za czasami gdy Parma czy Lazio były europejskimi potęgami płacącymi potężne sumy za gwiazdy.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 02, 2010 10:26   

Ale to zestawienie przychodów tylko zdaje się. Czyli marketing, bilety, sponsoring, kasa od UEFA. Fakt że spora przepaść, ale w tych dziedzinach nie mamy się co porównywać z Angielskimi klubami (4 czołowymi).
Poczekajmy jak w Hiszpanii zmienią podział praw telewizyjnych :) Barca i Real nieco mniej zarobią. Choć Real już ma swój cyrk objazdowy i zarobią swoje, ale gdzie indziej i bardziej się napocą przy tym ;)
Pamiętam jak kiedyś porównywali dochody włoskich i angielskich klubów i przepaść była w dochodach stadionowych. Zresztą przy frekwencji na San Siro jak w zeszłym roku nie można zarobić dużo ;)
No i te puchary. Barca, MU, Chelsea, Arsenal, czy nawet Liverpool sporo więcej od każdej włoskiej ekipy w zeszłym roku zarobiła na LM.
Bardziej interesujące moim zdaniem jest zestawienie przychodów z wydatkami. Zdaje się że włoskie klubu nie mają pozycji "obsługa długu bankowego" w swoich księgach ;)

Taaaa, tez tęsknię za czasami gdy Lazio było bogate i stać ich było na gwiazdy :)

rossonero 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 02, 2010 12:37   

Wg mnie najbogatszy to ten, który ma największe zyski a nie przychody. Co z tego, że Real miał 400mln euro przychodu, skoro wydatków miał więcej.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 14:01   

Anathem napisał/a:
Ale to zestawienie przychodów tylko zdaje się. Czyli marketing, bilety, sponsoring, kasa od UEFA.

carlos napisał/a:
zestawienie przychodów, nie obejmujące jednak zysków z transferów
Na 100% zestawienie "tylko" częsci przychodów, ale dość dużo mówiące, bo o ile największe kluby mają niejako w zyski wpisane sukcesy, tak niewielez nich zakłada sprzedaż co rok gościa za 50mln.
rossonero napisał/a:
Wg mnie najbogatszy to ten, który ma największe zyski a nie przychody.
Niby tak, ale jednak nie. Załóżmy sytuację obejmującą użytkowników rossonero, i carlos, obaj pracujemy, tylko, że Ty zarabiając 10 tys zl miesięcznie masz w zwyczaju latać do Mediolanu co 2 tygodnie, a tam jadać w najdroższych restauracjach i ogólnie korzystać z życia wszystko do cna wydając. Ja zarabiając 1500 zl, mieszkam z babcią, starając odkładać z 500zl miesięcznie. Ty kończysz rok na 0, ja z 6 tys zł. Kto jest bogatszy?

Anathem 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 02, 2010 14:13   

W tych przychodach nie ma zdaje się przychodów z transferów :)
I dlatego tak ważna jest pozycja "wydatki" bo dzięki nim obu wiemy dlaczego np Milan musiał sprzedać Kake :)
carlos napisał/a:
Ty kończysz rok na 0, ja z 6 tys zł. Kto jest bogatszy?

Zależy jak spojrzeć. Ty na koniec roku możesz sobie walnąć dwa-trzy piwka, a rossonero nie ;) A już za parę lat tez na posiłek w Mediolańskiej restauracji będzie Cię stać ;)
A żeby przykład był adekwatny do MU czy Realu, to rossonero musiałby nie na 0 kończyć rok, a np. na -10 :)

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Mar 02, 2010 14:18   

Anathem napisał/a:
Ale to zestawienie przychodów tylko zdaje się.
Real na kredytach, Arsenal podobnie (spłaca stadion), Pool i MU - dług wpisany w koszta właściciela (chyba o to chodziło carlosowi).
Anathem napisał/a:
Poczekajmy jak w Hiszpanii zmienią podział praw telewizyjnych
Podział praw to akurat najmniejsze zmartwienie... zabierają się oficjalnie za zniesieniem "Prawa Bekhama" (chyba już jest od nowego roku - ale prawo nie działa wstecz) ;)
Silvia Inverse napisał/a:
Miło by było gdyby bwin mógł jakoś na to zaaragować np. przebijając stawkę. Ale nie wiem czy to jest mozliwe
Nie ma większego sensu skoro UE nie podoba się reklama "hazardu". A dla sponsora omijanie prawa w postaci "we win" to też nie rozwiązanie. :)

Anathem 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 02, 2010 14:36   

Tylko zwracałem uwagę że ta lista nie pokazuje wydatków i długów. Skupili się tylko na generowanych przychodach. To starałem się wymienić gdzie te kluby angielskie i hiszpańskie mają przewagę nad włoskimi.
A prawo Beckhama jest już zdaje się zniesione i już od tego roku każdy nowy piłkarz zagraniczny płaci takie same podatki jak Hiszpanie.
chrissnail napisał/a:
ale prawo nie działa wstecz) ;)

A szkoda ;)
A o podziale praw dopiero przeczytałem niedawno, ale różnica jest kolosalne, bo kluby sobie same sprzedawały te prawa. Dopiero chyba w 2011 te prawa maja być centralnie sprzedane. Zawsze to ciekawiej w Hiszpańskiej lidze się powinno zrobić, bo obecnie faktycznie się do szkockiej ligi zbliżają. Nie mniej mniejszymi przychodami z tego tytułu się będą mogli pochwalić. A niedługo i koszty im się zwiększą na pensje nowych gwiazdeczek.

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Mar 02, 2010 14:48   

Anathem napisał/a:
A prawo Beckhama jest już zdaje się zniesione i już od tego roku każdy nowy piłkarz zagraniczny płaci takie same podatki jak Hiszpanie.
Nie jestem do końca pewien ale raczej tak... a i Łysemu wypadł po części argument n/t transferów.
Anathem napisał/a:
A o podziale praw dopiero przeczytałem niedawno, ale różnica jest kolosalne, bo kluby sobie same sprzedawały te prawa. Dopiero chyba w 2011 te prawa maja być centralnie sprzedane
Akurat to LaSexta i Audiovisual mają więcej do gadania.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 02, 2010 14:51   

Pewnie dlatego Perez tak się obkupił ;)
Jak w tym roku nikogo nie kupią to i tak nie będzie problemu, no może małe łzawe podtopienia w niektórych regionach, które skupiją większą ilośc dzieci HALA :D
Ciekawe czy wtej sytuacji zrezygnuą z zakupu Franka Ribery...
Ostatnio zmieniony przez konrad_acm Wto Mar 02, 2010 14:53, w całości zmieniany 1 raz  

Anathem 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 02, 2010 14:52   

chrissnail napisał/a:
a i Łysemu wypadł po części argument n/t transferów.

Jasne, ale też ... hiszpańskim klubom wypadł argument finansowy kuszący gwiazdy do nich, a nie do Włoch ;)
W Anglii również podnieśli podatki dla najlepiej zarabiających.
chrissnail napisał/a:
Akurat to LaSexta i Audiovisual mają więcej do gadania.

Wiem co przeczytałem, bo się nie interesowałem tym nigdy wcześniej.
Generalnie chcą prawa telewizyjne scentralizować, ale mogą dopiero po wygaśnięciu obecnych umów Realu i Barcy, czyli chyba w 2011, albo po sezonie 2011/2012, nie pamiętam.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 03, 2010 16:59   

chrissnail napisał/a:
Arsenal podobnie (spłaca stadion)

Ale im akurat to spłacanie wychodzi bardzo dobrze. Znacznie gorzej mają się inne angielskie kluby, o których mowa. Dlatego trzeba będzie poczekać na reakcję banków, które kredytują i Glazera i Gillettów i Pereza. W dobie kryzysu może ich to znacznie zaboleć. A włoskie kluby nie mają ani przychodów, ani chyba za wielkich długów.

Gol 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 14, 2010 10:32   

Arsenal spłaca 60 tysięczny stadion , łysi nic nie spłacają ale mimo to są jak Sknerus Mac kwacz chodzi im tylko o pieniądze a gdy przyjdzie co do czego i należy kupić 3 piłkarzy po 20 milionów to ich nie stać. 1 bilet na mecz Ac Milanu kosztuję fortunę i przychodzi tylko 39 tys ludzi na stadionie który ma 80 tys miej. To nie jet Fifa że jak ustawisz bilety na Drogi to ci zawsze przyjdzie i tak pełna widownia.

Dla mnie to powinło być tak : Znacznie obniżyć cenę biletów i grać przy pełnej widowni,
Kupić Vidicia , Essiena , człowieka który zastąpi Pato , i kogoś do pomocy.
Wydać te 60 milionów (co przy kwocie którą wydają Real jest śmieszna) mieć dobry skład i grać przy pełnej widowni. Łysi zamiast skąpić i chodzić do Saturna mogli by ras pójść do Media Marktu bo ich postawa trochę mnie wkurza.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 14, 2010 11:47   

O tu już 60 baniek :P .

Gol 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 14, 2010 13:42   

nom bo mi się przypomniało że mamy braki w pomocy :p

Kargool 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 14, 2010 19:23   

Gol napisał/a:
To nie jet Fifa że jak ustawisz bilety na Drogi to ci zawsze przyjdzie i tak pełna widownia.

Gol, zgiąłeś mnie :) Dobre, poważnie mówię.
Z tym, że:
Gol napisał/a:

To nie jest Football Manager, żeby wszyscy tak chętnie przychodzili i zgadzali się na transfery ;)

Gol 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 14, 2010 19:38   

Kargool napisał/a:
Gol napisał/a:
To nie jet Fifa że jak ustawisz bilety na Drogi to ci zawsze przyjdzie i tak pełna widownia.

Gol, zgiąłeś mnie :) Dobre, poważnie mówię.
Z tym, że:
Gol napisał/a:

To nie jest Football Manager, żeby wszyscy tak chętnie przychodzili i zgadzali się na transfery ;)

Tu się też zgadzam ale tacy zawodnicy by się przydali. Essien się nie zgodzi , zastępca Pato i ktoś do pomocy (niewiem kto by się przydał) ale Vidić wydaje mi się najbardziej prawdopodobny.
I masz rację to nie jest Football Manager ale czy Berlusconi o tym wie :brew:
:brew: .

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 14, 2010 20:29   

Gol napisał/a:
Dla mnie to powinło być tak (...) Wydać te 60 milionów (co przy kwocie którą wydają Real jest śmieszna) mieć dobry skład i grać przy pełnej widowni.

Jak wiemy, Real robił zakupy na kredyt. Proponujesz Berlusconiemu wzięcie pożyczki - może chciałbyś zostać żyrantem? Przyda się taki, jeżeli nowe gwiazdki nie zarobią występami na zwrot wydatków.

Gol napisał/a:
Łysi zamiast skąpić i chodzić do Saturna mogli by ras pójść do Media Marktu bo ich postawa trochę mnie wkurza.

Gdzie by nie poszli, to i tak zarobiłby jeden i ten sam koncern. Bo Saturn i MediaMarkt to jedna firma.

Reasumując: gry - grami, wyobrażenia - wyobrażeniami, a ekonomia - ekonomią.

Gol 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 14, 2010 20:54   

kapi napisał/a:
Gol napisał/a:
Dla mnie to powinło być tak (...) Wydać te 60 milionów (co przy kwocie którą wydają Real jest śmieszna) mieć dobry skład i grać przy pełnej widowni.

Jak wiemy, Real robił zakupy na kredyt. Proponujesz Berlusconiemu wzięcie pożyczki - może chciałbyś zostać żyrantem? Przyda się taki, jeżeli nowe gwiazdki nie zarobią występami na zwrot wydatków.

Gol napisał/a:
Łysi zamiast skąpić i chodzić do Saturna mogli by ras pójść do Media Marktu bo ich postawa trochę mnie wkurza.

Gdzie by nie poszli, to i tak zarobiłby jeden i ten sam koncern. Bo Saturn i MediaMarkt to jedna firma.

Reasumując: gry - grami, wyobrażenia - wyobrażeniami, a ekonomia - ekonomią.

Nie mówię o tym by Berusconi wziął kredyt . Real bierzę pieniądze na kredyt i wydaję fortunę , tonąc w długach. Milan nie ma ani jednego kredytu do spłacenia , Berlusconi skąpi nawet na bilety na mecz i średnia wiekowa Milanu to 30 lat. Niema kim zastąpić Pato a w pomocy mamy braki i w Defensywie także.
Saturn i Media Markt to ta sama firma. No i co z tego ??
Kasa płynie do tego samego sponsora ale chyba nikt nie powie że Real i Milan to ten sam zespół bo mają tego samego sponsora (mam namyśli bwin). A tym że zamiast do Saturna iść do Media Marktu bardziej chodziło mi o slogan niż o firmę :ok: . :ok:

Odpowiedz do tematu