ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nadchodzą chude lata(?)
Autor Wiadomość
zadi 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 30, 2009 18:40   Nadchodzą chude lata(?)

Ostatnie wydarzenia i sparingi zmusiły mnie do napisania tego posta.

Obawiam się, że nadchodzą ciężkie czasy, w których w Milanie będą grały takie "gwiazdy" jak niegdyś Javi Moreno czy choćby Ricardo Oliveira.

Czy lecimy na dno?

Emil_Bulls 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 30, 2009 19:21   

Łysy zapewnia, że będziemy konkurencyjni na wszystkich frontach ale jakoś już w jego słowa nie wierze.
Czy jest jeszcze jakiś optymista przed zbliżającym się sezonem?

FORZA MILAN

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Lip 30, 2009 19:42   

W sumie ja jestem względnym optymistą, na pewno w porównaniu do poprzedniego sezonu ;-)

ChelseaFan 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 30, 2009 20:34   

Czy jest dobrze , i czy źle ..
Zawsze z Milanem !

pionka 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 30, 2009 22:43   

Jak na prawdziwego ChelseaFana przystało :D

ChelseaFan 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 31, 2009 07:19   

Chelsea & Milan !
I nikt tego nie zmieni !

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 31, 2009 08:09   

Juventino jest optymistą, ChelseaFan też...
koniec jest blisko! uciekajmy do Barcelony albo hala Madrytu!!!!!1111!111

zadi, a tak na poważnie to chude lata mamy już 2 sezony.
teraz pytanie czy wpadniemy w anoreksję, czy podtuczymy się np. czekoladkami Fererro?

ChelseaFan 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 31, 2009 10:33   

Taki z Ciebie Fan że jak mają złe lata to przechodzisz do innego klubu ?
Takich kibiców aż mi żal .

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Lip 31, 2009 10:49   

Konrad - choć pokibicuj Juventusowi, stąd w razie czego szybciej przeskoczysz z powrotem na Milan gdy ten zacznie coś wygrywać :ok:

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 31, 2009 10:57   

ChelseaFan, mi też jest mnie żal bo musze co roku kupować nowe koszulki, szaliki i zrywać plakaty ze ścian x-x przerypane...

Venomik, dziękuję za zaproszenie, ale mój transfer możliwy jest tylko poza Włochy. Najlepiej do jakiegoś raju podatkowego ;)

bajer 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 31, 2009 13:29   

no sa chude lata, ten rok z pewnoscia bedzie bardzo chudy, jesli awansujemy z grupy w LM to bedzie sukces a w lidze chcialbym chociaz 7 miejsce bo Liga Europejska moze jestesmy w stanie tam awansowac tylko szkoda ze tego tez nie bedziemy w stanie wygrac, od teraz wyjscia z grupy i awans do pucharow powinnismy brac w ciemno jako sukcesy ;)

a tak mowiac krocej po prostu czarno to widze

korsi 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 31, 2009 13:34   

Jeżeli ominie nas plaga kontuzji to miejsce w pierwszej trójce jest moim zdaniem pewne, tak na dobrą sprawę odszedł Kaka, a tu jakieś niezrozumiałe proroctwa o 7 miejscu w lidze, kto miałby nas niby wyprzedzić?Wraca Boriello, Nesta, Gattuso, dochodzi do tego Silva i myślę, że 2 nowych zawodników i jest jak na warunki Serie A bardzo mocna ekipa.

Marcu 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 31, 2009 14:17   

Ja nie obawiam się chudych lat. Widać, że chce im się grać a w ostatnim sezonie jakoś bez przekonania podchodzili do meczów. I wciąż liczę na jakieś wzmocnienie rzutem na taśmę.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lip 31, 2009 14:37   

Wszyscy dostali nagle biegunki po paru sparingach?? Ej, ludzie spokój. Mam podobne zdanie jak korsi, bo co takiego się niby stało, że mamy traktować awans do Ligi Europejkiej czy awans z grupy LM jako sukces?? Bez jaj.
Przyznaję, że jesteśmy słabsi niż ostanio głównie poprzez stratę Kaki i Paolo, oraz zamieszaniem jakie niesie za sobą zmiana stylu gry, ale mimo wszystko pierwsza trójka powinna być nasza, mimo, że poziom SA się podniósł, poprzez ciekawe projekty w takich miastach jak Florencja, Genua czy Neapol oraz wzmocnienie Interu czu Juve. Tak jak uważałem, przez ostatnie 2 sezony, że kadrowo spokojnie możemy walczyć o scudeto, bo nie byliśmy słabsi od niebiesko-czarnych, a lepsi od Starej Damy, tak teraz raczej na mistrza nie liczę, ale miejsce na podium to raczej na 100%.
Nie wiem, czy wszyscy to wiedzą, ale do tej pory w sparingach:
- wystąpili 3 i 4 bramkarz drużyny
- środek stanowili, obok najbardziej ogranych Favaliego i T.Silvy (które to jego oficjalne mecze w naszych barwach??), wracający po rocznym rozbracie z piłką Nesta, po trochę krótszym Kaladze oraz świerzak Onyewu, który dołączył do drużyny już w USA i występował po kilku wspólnych treningach, mając do tego za sobą występy na PK.
- pokazało się też kilku innych piłkarzy mających za sobą występy w PK, a którzy mieli w związku z tym więcej wolnego i co było widać, byli na zupełnym etapie przygotowań niż ci którzy trenowali w Milanello od 1 dnia
- sprawdzonych zostało kilku piłkarzy wywodzących się primavery, dla których występy w 1 zespole to raczej szok.
- do tego zmiana kontynentów i kupa meczów w zdecydowanie za krótkim czasie, mając na uwadze te powyższe czynniki...
Mi się podobało to co kilkukrotnie pokazała ta grupa, a do tego Leo których nie katuje mnie tekstami :"już niedługo wrócimy na zwycięską ścieżkę. Mamy w składzie wielkich mistrzów" w stylu Carlo.
Powtórzę to co napisałem po wyborze Leo na trenera : jeśli Milan powtórzy wyniki z zeszłego sezonu, to ta zmiana jest wg mnie na plus.
Pzdr.

ChelseaFan 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 31, 2009 15:11   

konrad_acm Może przeniesiesz się na Stamford Brigde ?

PacheL 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 31, 2009 15:30   

zgadzam się z Carlosem. DOdatkowo dodajmy
1. coraz lepszą grę r80, który jeśli jeszcze trochę potrenuje + złapie trochę świeżości znowu może być najlepszy.
2. Pato, który co prawda narazie gra piach, ale do czasu rozpoczęcia sezonu powinien znowu wrócić do formy.
Tych 2ch graczy + Seedorf jeśli utrzyma dyspozycję z meczu z Chelsea + jakiś nowy napastnik, boczny obrońca i może Scudetto będzie :) Bądzmy dobrej myśli ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Lip 31, 2009 16:11   

Pesymizmu (?) z 6-tym miejscem Milanu absolutnie nie podzielam. Ale o scudetto będzie ciężko.
Obecnie, jak rozumiem, podstawowa jedenastka wyglądałaby tak:
Abbiati
Zambrotta - Silva - Nesta - Jankulowski
Flamini - Pirlo - Gattuso
Pato - Inzaghi - Ronaldinho

(co do Jankula i Gattuso to pewności nie ma, ale reszta miałaby dość pewne miejsce)
I to wygląda naprawdę ładnie. Ładnie się bilansuje ofensywa z defensywą, chociaż wiara w to, że Jankul i Pirlo wrócą do wysokiej formy to spore ryzyko (póki co pomijak kwestię transferów).
Rzecz w ławce rezerwowych. Zwłaszcza tej z przodu.
Favalli, Bonera, Onyewu, Antonini, Oddo, Kaladze. Ambrosini, Seedorf. To na obronę i pomoc. Wygląda nieźle.
Ale z przodu? Borriello, Abate, Di Gennaro, Zigoni. Czyli słabo grający snajper + trójka dzieciaków. No i od biedy Seedorf.
Ok, wybaczcie, że nie wierzę powiedzmy w Abate - w sparingach prezentuje się nieźle. Ale przypomina mi Pasquato czy Rossiego z ubiegłego sezonu - w sparingach (choćby przeciwko Milanowi) prezentowali się fajnie. Ale to o niczym nie świadczyło.

A co do transferów - wyrzucenie Jankula na ławkę i dobry boczny obrońca w jego miejsce sporo wniesie. Co do snajpera - cóż, wniesie dużo, bo Inzaghi i tak pewnie pół sezonu będzie się leczył, a Borriello (w niego też nie wierzę) byłby sporym osłabieniem. Więc snajper ok. Ale ławka rezerwowych w ofensywie wciąż będzie słaba. Przy nieobecności Inzaghiego wystarczy słabsza dyspozycja jakiegoś gracza + kontuzja/kartka innego i już jest źle.

andrzej5242 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 31, 2009 18:28   

co by nie było jest bardzo miło ale Leonardo nie dotrwa z taka grą do 5 kolejki

PacheL 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 31, 2009 19:29   

Venomik, w Twoim składzie zmieniłbym Jankula na Antoniniego, Gattuso na Seedorfa i mimo wszystko Inzaghiego na Boriello. Co do rezerwowych to pełna zgoda: 2,3 kontuzje i po Milanie ;/

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Lip 31, 2009 20:43   

Nieobecność Gattuso i Seedorfa zaznaczyłem - natomiast co do Borriello... teoretycznie masz rację, bo Leonardo preferuje z przodu młodszego Włocha - ale on gra tak bezbarwnie i słabo, że zdziwię się, jeśli zdrowy Inzaghi go szybko nie wygryzie.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 01, 2009 07:33   

Venomik, również uważam, że Twoja wizja składu na dzień dzisiejsza jest jedną z optymalniejszych, ale nawet po korektach PacheLa, (które są realne w zależności od aktualnej formy gajków) nie ma Ambrosiniego, a wydaje mi się, że ogłoszenie go na oficjalnej konferencji kapitanem Milanu zobowiązuje trenera by przynajmniej w pierwszych meczach sezonu wyszedł w pierwszym składzie, a później w zależności od formy iprzydatności taktycznej może to ulec zmianie.

Jeśli nie wzmocnimy składu, to 3 miejsce będzie sukcesem, a powalczymy o nie z Romą, Genuą i Fiorentiną.

Wyobraźcie sobie ostatni mecz sezonu u siebie z Juve... jak wygramy Inter jest mistrzem, jak przegramy mistrzem jest Juve... co robimy? i tak źle i tak niedobrze :P
ale wybrałbym podkładkę dla Starej Damy ;)

ChelseaFan, zbyt poważnie bierzesz niektóre wypowiedzi, więcej luzu ziom :P

Binki 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 01, 2009 16:34   

Ja tam jestem dobrej myśli i wierzę w nasz zespół :) może i dostejemy w sparingach i nie wyglada to wszytko ciekawie ale będzie dobrze !!

Gram od X lat w zakłady sportowe i nigdy nie obstawiłem meczu przeciw Milanowi i tym razem też nie mam ochoty skazywać ich na pożarcie dlatego tez ja wierze że sukcesem w tm roku będzie Mistrzostwo a najgorzej 4 miejsce ;]

:forzamilan:

Grzechu84 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 01, 2009 19:50   

7 miejsce bez przesady to zbyt daleko idący pesymizm, jestem pewien że napoli, fiorentina, genoa będą za nami. Jeżeli tylko Pato ustabilizuje formę na takim poziomie na jakim grał w grudniu i styczniu to może poprowadzić ten zespół do wielkich sukcesów bo potencjał ma taki za prędzej czy później będzie miał cały piłkarski świat u stop a ja mam nadzieje że to już w tym sezonie :king: Środek obrony mamy teraz dużo lepszy niż w zeszłym roku więc z mojej strony umiarkowany optymizm:)

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Sie 01, 2009 21:04   

Grzechu84 napisał/a:
napoli, fiorentina

Napoli i Violka to zespoły stale robiące postępy... Bedzie ciężko, a jeszcze jest Roma. Ciekaw jestem czy Napoli dojdzie do porozumienia z Lavezzim i jak zagra Hamsik w nowym sezonie...

bajer 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 02, 2009 13:11   

konrad_acm napisał/a:
Jeśli nie wzmocnimy składu, to 3 miejsce będzie sukcesem, a powalczymy o nie z Romą, Genuą i Fiorentiną.

i wlasnie stad u mie proroctwo niewywalczenia awansu do LM, Viola i Genoa sa w tej chwili moim zdaniem juz lepsze, Juve i Inter poza zasiegiem, z Roma o 5 miejsce? Jak Roma wroci do formy to nawet 5 miejsce mozemy stracic, chociaz o szostke to rzeczywiscie powinnismy byc spokojni chociaz kto tam wie jak Napoli bedzie grac w tym roku, jak sie poprawia nieco to moga byc dla nas grozni jesli nie bedzie chociaz jednego wzmocnienia ;) ja osobiscie nie widze powodow do optymizmu ale to chyba przez to ze widzialem tylko te 2 najgorsze sparingi w ktorych nikt nic nie pokazal oprocz Nesty i Flaminiego ;) a gra zespolu duzo bardziej podobala mi sie w zeszlym sezonie w okresie przygotowawczym, chyba ze Milan chowa najlepsze na lige i puchary ;)

Odpowiedz do tematu