ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kibicowskie Projekty AC MILAN
Autor Wiadomość
ultra_mike 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 13, 2009 20:59   Kibicowskie Projekty AC MILAN

Witam!
Jestem grafikiem. Robiłem już wiele projektów o tematyce sportowej. Jeżeli ktoś chciałby abym zaprojektował mu jakiś kibicowski gadżet np. vlepke, kalendarz, plakat, podkoszulek lub szalik proszę o kontakt mailowy:
michaurbanczyk@gmail.com
lub
nr gg:
9418914

Ceny gadżetów do uzgodnienia. Informuję jednak, że zajmuje się tylko projktowaniem.

Pozdrawiam

bajer 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 14, 2009 19:08   

z tego co wiem jest to niezgodne z prawem chyba ze wykupiles prawa do wykorzystywania klubowego herbu ;) ale jesli sie myle to niech mnie ktos poprawi

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 15, 2009 07:50   

tak samo jak ściąganie mp3 z sieci czy przechodzenie na czerwonym świetle, też tego nie robisz? ręce opadają jak czytam takie posty :)
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lip 15, 2009 08:17   

Dupny obrońca moralności się znalazł.
Tak, jak Krzysiek napisał-weź zastanów się ile razy zrobiłeś niezgodne w świetle prawa rzeczy, a później bądź mędrcem i dupnym obrońcą moralności.
Gość chce zarobić w jakiś normalny sposób, nie kradnąc, nie oszukując, a ty będziesz takie pierdy pociskał. Weź się otrząśnij.

bajer 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 15, 2009 10:54   

a moze wyluzujcie ;) bo byla podobna propozycja juz na stronie MCP i zarzad ja odrzucil wlasnie z tych wzgledow ;) i niech wam rece opadaja to juz nie moj problem stwierdzilem obiektywna prawdee, boli? Jak mi przykro ;)

MarcoPoland 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lip 15, 2009 11:09   

Kuba, wreszcie trafny post i cieta riposta!

krzysiek & pepe - bajerowi przeciez chodzilo o zarabianie (dzieki cudzej wlasnosci), wiec nijak to sie ma do 'przechodzenia na czerwonym swietle', 'sciagania mp3' czy 'zarobku w normalny sposob, nie kradnac'

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 15, 2009 11:29   

robienie czegoś z logiem MCP a herbem Milanu to diametralna różnica.
na starej fladze MCP jest herb Milanu, czy zarząd robiąc wtedy tę flagę miał prawa autorskie do herbu? no proszę Was...
wszyscy kibice robią sobie flagi,koszulki, bluzy itp, umieszczając na nich herby swojego klubu i nikt o to nie robi afery.

poza tym chłopak napisał że zajmuje się projektowaniem i może zrobić dla kogoś projekty, i normalne że chcę na tym zarobić
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

czado81 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 15, 2009 19:21   

krzysiekACM napisał/a:
wszyscy kibice robią sobie flagi,koszulki, bluzy itp, umieszczając na nich herby swojego klubu i nikt o to nie robi afery
No właśnie. Nikt nie robi, dopóki na tym nie próbuje się zarabiać.
krzysiekACM napisał/a:
na starej fladze MCP jest herb Milanu, czy zarząd robiąc wtedy tę flagę miał prawa autorskie do herbu?
A czy MCP na tej fladze zarabia?
bajer napisał/a:
byla podobna propozycja juz na stronie MCP i zarzad ja odrzucil wlasnie z tych wzgledow
Z kolei ta propozycja dotyczyła produkcji gadżetu na handel - i dlatego właśnie została przez Zarząd odrzucona.

Ot, dyskretna różnica ;)

Pozdrawiam!

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 15, 2009 20:56   

Ale zaraz, chwilka, przecież człowiek proponuje usługi graficzne. Dostarczasz materiały i on wykonuje. Nie wiem czemu bajer pisze, że to niezgodne z prawem.

Niezgodne z prawem jest natomiast używanie zastrzeżonych znaków towarowych - ze szczególnym uwzględnieniem użycia komercyjnego. I już.

bajer 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 16, 2009 17:24   

jesli kibicowski gadzet nie bedzie zawieral herbu klubowego wtedy nie mozna sie niczego przyczepic, jak ktos nawet dostarczy wlasne materialy ale jesli bedzie herb i grafik zrobi cos z nim i zacznie na tym zarabiac to wtedy to niezgodne z prawem a tak to zrozumialem, ze zalozyciel tego tematu chcialby na tym zapewne zarobic bo charytatywnie to ciezko uwierzyc w cos takiego :)

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Lip 17, 2009 07:51   

Ale bajer ty chyba mylisz pewne pojęcia.
Przecież grafik robi tylko i wyłącznie projekt, wzór. On nie ma pojęcia, co zleceniodawca będzie z tym robił. Zleceniodawca może sobie zrobić 1 szal dla siebie, może zrobić 5 sztuk poduszek dla przyjaciół albo 100 naklejek dla swojego ziomka na urodziny-i wtedy nie ma żadnego użycia komercyjnego, w związku z czym nie ma o czym gadać.
Gorsza sprawa, jak grafik zrobi wzór, który pójdzie do produkcji w ilości 100 szali i będą one puszczane na rynku z odpowiednim zyskiem. Tyle, że wtedy prawo nie "dotyka" grafika, lecz typa, co te szale sobie wypuścił na rynek i na nich trzepie kasę. Skąd grafik ma wiedzieć, do czego służyć ma dany wzór? On wykonuje projekt z dostarczonych materiałów i za to bierze kasę-wsio.
Czy teraz już czaisz kwestię?

bajer 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 17, 2009 14:13   

od poczatku czaje kwestie, chodzi mi tylko o to zdanie
ultra_mike napisał/a:
Ceny gadżetów do uzgodnienia

czyli zrozumialem to ze czlowiek chce pobierac kase za korzystanie ze znaku zastrzezonego do ktorego nie ma praw

druga kwestia ze musze zwrocic honor po dokladnym przeczytaniu, zdanie:
ultra_mike napisał/a:
zajmuje się tylko projktowaniem.

umknelo mi zupelnie ;)

ultra_mike 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 21, 2009 21:36   

Ludzie nie dajmy się zwariować. Wystarczy wpisać chociażby w allegro: Vlepki Chelsea ,FC Barcelony itd. Wątpie żeby ludzie którzy zajmują się sprzedażą tych vlepek mieli prawo do wykorzystywania herbu tych klubów. Nie chciałem żeby mój post wzbudził tyle emocji. Napisałem bo jest to moje hobby, a nie wszyscy mają możliwość robienia takich projektów i nie wszyscy mają czas. Tyle z mojej strony :)
Pzdr

Odpowiedz do tematu