ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
AC Fiorentina
Autor Wiadomość
Snay-Z 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 25, 2009 12:21   AC Fiorentina

Nie znalazłem nigdzie tematu o tym klubie, ale co sądzicie o piłkarzach Violi?
Jak dla mnie zmiana trenera, kupno lepszych zawodników np. Sebastiana Frey czy Adriana Mutu było świetnym posunięciem. Choć ostatni raz Viola zdobyła 40 lat temu mistrzostwo Włoch, to bardzo byłbym zadowolony, jakby znów była na szczycie razem z Naszym dumnym Milanem!. Jest to mój ulubiony klub zaraz po Milanie, chciałbym, by Viola stała się tak dobrym zespołem, żeby była kojarzona z Milanem, Interem i Juventusem i jeszcze z Romą. Niestety piłkarze nie mogą wykorzystać tego, po prostu może motywacji mają mało, naprawdę, mają takich zawodników, ze jakby chcieli to mogliby wysoko dojść...życzę im wejścia do LM i potem wyjścia z grupy...i może spotkania się z Milanem w finale? :)

bajer 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 25, 2009 19:31   

ja stawiam ze jak tak dalej pojdzie budowa Violi i nie zbankrutuja znowu to na pewno bedzie szansa na to ze za 2-3 lata wlacza sie w bezposrednia walke o scudetto, jednak z takimi ocenami poczekajmy, bo to jedynie domysly a tak naprawde to nie wiemy co sie wydarzy w przyszlym oprocz mistrza dla Interu z duza przewaga ;)

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Cze 25, 2009 20:49   

Pamietam czasy kiedy w Fiorentinie grał Batigol, Chiesa, Rui Costa (skąd ja go znam?), Toldo. Swietna paka wtedy była. Zresztą to były najlepsze czasy Serie A, gdzie było wiele ekip na poziomie europejskim : Milan, Juve, Inter, Lazio, Roma, Violka i Parma. Pełno gwiazd, a walka o scudetto trwała do ostatniej kolejki... Było mi ich bardzo żal kiedy Batistuta opuścił Violke na rzecz Romy, potem nie do konca udany transfer Nuno Gomesa ( tego z opaską co tak fajnie kopał z Figo na EURO 2000 ;) ). Potem degradacja... Cieszę się, że Violka tak szybko odbudowała swoją pozycję. Bracia Della Valle na zawsze zapisali się w sercach kibiców Violki, bo z biegiem czasu ten zespół moze osiagnąc wiecej niz ekipa z czasów Rui czy Batigola (nie oszukujmy się - Serie A to juz nie to samo co kiedyś).

Oczywiscie brawa dla troszkę zapomnianego di Livio - który nie opuścił tonącego okrętu...

W obecnej wiolce szkoda tylko odejscia UFO - w Atletico nie wiedzie mu się tak dobrze jak we Violce, a wród Fiołków na pewno ugrałby więcej niż w madryckim klubie.

chip 
Juventino

Wysłany: Wto Cze 30, 2009 12:46   

ja tez pamietam te świetne czasy SerieA. Liga włoska była uważana za najsilniejszą. Pamietam jak Parma walczyła o mistrza, gdzie jest teraz Parma ? Pamietam jak Lazio grało w LM, gdzie jest teraz Lazio ? no dobra w UEFIE. Czasów bergkampa czy carlosa w interze jeszcze dobrze nie pamietam, ale pamietam Baggio w Milanie, pamietam Weah, Sevicevicia , pamietam Jugovicia w Juve, Ravaneliego, Vialego, tego portugalczyka (chyba) w pomocy co potem grał w Borussi i wygrał LM.
Pamietam jak po porażce Juve z MU w półfinale nie przyszedłem do szkoły, bo wiedziałem, ze bedzie zwałka ze mnie, bo dzień wcześniej anonsowałem wszystkim dookoła (nawet dziewczynom, które miały to głeboko w tyłku) jak to Juve rozjedzie Manchester ;) takie to były czasy. W 2003 roku Włochy miały 3 zespoły w półfinale LM. Teraz jest problem aby przebić sie do 1/4 ;)

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 01, 2009 07:36   

Co ciekawe Fiorentina jako pierwszy włoski klub zamierza wpisywać w kontraktach piłkarzy klauzulę wykupu. Wczoraj kontrakt przedłużył Felipe Melo - klauzula 20-25 mln (w zależności od źródła).
Klub zainteresowany piłkarzem wykłada pieniądze na stół i pozostaje mu dogadać się z zawodnikiem. Ryzykowne posunięcie ponieważ taki ManCity może wykupic im wszystkie gwiazdy (choć niekoniecznie;). Niewiadomo też jak na morale danego piłkarza wpłynie fakt, że kolega z druzyny został wyceniony 5 mln drożej....

Ile wpiszą Albercikowi? :rotfl:

mms 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 01, 2009 11:27   

100 mln pewnie.

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 01, 2009 16:44   

konrad_acm napisał/a:
Ile wpiszą Albercikowi?

mms napisał/a:
100 mln pewnie.

Jak juz zartujemy, to zapewne za taka kwote odstepnego wykupi go prezydent-elektryk. :king:

Szybki 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 17, 2013 19:34   

http://www.youtube.com/watch?v=i-cJSc2jpzk
http://www.lanazione.it/f...-concorso.shtml
http://www.lanazione.it/f...-barriere.shtml

Czyżby Viola przymierzała się do przebudowy/budowy stadionu? wie ktoś może coś więcej na ten temat bo niestety google translator nie za bardzo mi pomaga :/
#10 Rui Costa per sempre!

GPower 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 18, 2013 11:34   

Udine, Viola w końcu coś zaczyna się dziać dobrego :ok:

pan_lucas 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 08, 2014 19:58   

Wolski dziś z golem :)

http://www.youtube.com/watch?v=TKvSUnLIOBM

leszko 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 25, 2014 01:01   

pan_lucas napisał/a:
Wolski dziś z golem :)

http://www.youtube.com/watch?v=TKvSUnLIOBM

Coraz lepiej mu idzie i widać, że się rozgrywa. Oby było z meczu na mecz lepiej, w końcu reprezentacja czeka :D

mms 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 23, 2014 20:33   

Matri to jest geniusz. Wejść na 15 minut i zmarnować 3 setki...

Viola odda go nam zapakowanego w pudełko po sezonie.

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 24, 2014 06:47   

Geniusza, który kupił Milan za 11mln euro. Po dzień dzisiejszy nie mogę zrozumieć dlaczego nasi działacze sprowadzili tego gracza. Jak przypomnę sobie prezentacje tego gracza to łzy cisną się do oczu. Jeśli natomiast widzę w myślach jego grę to zaczynam mieć objawy depresji.
Sprowadzenie matriego było grzechem ciężkim. Pokuty nie da nawet św. Piotr. :cry2:

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 08:58   

Milan zmienił właściciela? I to za takie marne grosze? Kurde, nie wiedziałem, przyznam...

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 24, 2014 22:54   

szkoda, że wielu zapomina, że nie daliśmy Matriego 11 mln od razu w gotówce. Imho w bilansie to będzie 2,5 mln płatne w ratach i wyglada to tak jak 11 mln od razu.. Inny smutyn fakt taki, że kto poważny rozważyłby raty po 2 mln za Eriksena czy za Ljajica^^ więc padło niestety na Matriego ^^

A czy Viola go nam odda to zobaczymy. Gomez znowu sie połamał na 2-3 mecze. A jednak Matri coś tam gra i strzela. Jakby obniżyłby żądania płacowe to spokojnie go Viola weźmie

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 25, 2014 07:10   

Suma sumarum to i tak 11 mln euro wywalone w błoto. Ewentualnie mniej boli jak wydaje się kwotę w ratach niż jednorazowo.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 05, 2015 21:00   

Salah kolejny gol. Ciekawe czy będą walczyć o wykup tego piłkarza z Chelsea... Naprawdę robi furorę

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Mar 05, 2015 21:38   

On przyszedł na półtoraroczne wypożyczenie, prawda? Więc mają czas.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 06, 2015 23:40   

Na razie na pół roku i do końca sezonu nie płacą za to ani eurocenta. Mogą przedłużyć to o 12 miesięcy, ale wówczas będą już musieli sami opłacać kontrakt Egipcjanina.

Odpowiedz do tematu