ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy istnieją sojusze w Serie A?
Autor Wiadomość
Snay-Z 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 24, 2009 23:03   Czy istnieją sojusze w Serie A?

Chodzi mi np, o coś takiego, że w polskiej lidze dajmy na to Lech Poznań ma sojusz z Cracovią i Arką, natomiast np. Śląsk z Wisłą i Lechią...czy istnieją jakieś sojusze w serie a? Np Milan z Parmą?

PacheL 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 25, 2009 01:07   

istnieją, Milan z tego co wiem to przede wszytskim z Brescią ziomkuje :) za resztą raczej nie przepadamy ;)

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 25, 2009 08:57   

zgody istnieją, ale są to zupełnie inne zgody niż u nas. najczęściej polegają na dobrych kontaktach jakichś konkretnych grup ultras między sobą, nie ma raczej wspierania na ustawkach, meczach, wyjazdach tak jak choćby funkcjonuje to w naszym kraju.
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

Indy 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 28, 2009 00:49   

A to we Włoszech ustawki się odbywają ;) ?

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 28, 2009 16:33   

"sojusze" :rotfl2:

Chuliganka - czy scena kibicowska we Włoszech w ogóle - ma zupełnie inny charakter niż w Polsce, ciężko to porównywać. Ustawki w lasach itp. to typowo polski wynalazek, więc nie sądzę, żeby tam to występowało. Tam preferują raczej full spontan, czyli okazjonalne zadymy (vide: awantura na bieżni podczas pucharowego meczu Juve-Parma*) aniżeli zorganizowane walki. Myślę, że podejście kibiców, stuprocentowo "profesjonalne" - mam na myśli treningi, nabojki, ustawki - to swoisty fenomen na arenie kibcowskiej, nie występujący w innych krajach. A na pewno nie w takim stopniu jak to jest w Polsce.

* http://www.youtube.com/watch?v=Aq6y2t-uBow

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 28, 2009 18:38   

Dhorasso napisał/a:
"sojusze" :rotfl2:

Chuliganka - czy scena kibicowska we Włoszech w ogóle - ma zupełnie inny charakter niż w Polsce, ciężko to porównywać. Ustawki w lasach itp. to typowo polski wynalazek, więc nie sądzę, żeby tam to występowało.

No w końcu, kiedy w Rzymie kwitnęła cywilizacja, to na dzisiejszych ziemiach polskich panowała dzicz. Jak widać, różnica została do dzisiaj.

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 28, 2009 19:17   

Myślę, że po takiej jednej walce gladiatorów (najpopularniejszej formie rozrywki ludu Twojej "wysokiej cywilizacji", sami gladiatorzy byli ówczesnymi "celebrytami") zatęskniłbyś jeszcze za tą polską dziczą.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 06:47   

Dhorasso napisał/a:
Myślę, że po takiej jednej walce gladiatorów (najpopularniejszej formie rozrywki ludu Twojej "wysokiej cywilizacji", sami gladiatorzy byli ówczesnymi "celebrytami") zatęskniłbyś jeszcze za tą polską dziczą.

Zauważ, że walki gladiatorów toczyły się w Koloseum, czyli budowli o jakiej ówcześni nasi rodacy nawet nie śnili, gdyż jedyne co potrafili zbudować to szałas z gałęzi.

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 11:57   

Ho, ho, ho, już nie odwracaj kota ogonem. Twój pierwszy post bynajmniej nie odnosił się do osiągnięć architektonicznych cywilizacji rzymskiej. Nazwałeś dziczą ludzi bijących się dla rozrywki, to ci pokazałem, że również w starożytnym Rzymie ludzie czerpali z tego niemałą frajdę. Sypnąłeś piaskiem w oczy z tym Koloseum, ale obaj dobrze wiemy, o co Ci chodziło.

PS A gdy u nas było Królestwo, to w dzisiejszym mocarstwie Ameryce, skakały bizony. Tylko co z tego ?

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 12:20   

No nie wiem kto tu sobie odwraca kota ogonem, bo jeśli jesteśmy na poziomie Rzymu sprzed 2000 lat to faktycznie jesteśmy dzicz ;-)

A powaznie mówiąc - nie do końca mnie interesują kibicowskie aspekty piłki nożnej, ale czasami mam wrażenie, że tylko w Polsce bywa czasami tak wielkie oderwanie kibiców od piłki.
Tzn - jeśli słysze o ustawkach w Polsce to klub jest tylko pretekstem by się nap***, bo właśnie bijatyka jest celem nadrzędnym.
Ale powtarzam - ja się na tym za bardzo nie znam, więc nie wiem jak jest w innych krajach.

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 12:40   

Cytat:
No nie wiem kto tu sobie odwraca kota ogonem, bo jeśli jesteśmy na poziomie Rzymu sprzed 2000 lat to faktycznie jesteśmy dzicz

A czy ja mówię, że nie ? To dla rossonero starożytny Rzym jest wyznacznikiem rozwoju cywilizacji.

Oczywiście, że celem nadrzędnym ustawek jest danie komuś w mordę, lecz nie zgodzę się, że klub jest tylko pretekstem. Dla nich klub to bardzo ważna sprawa, to właśnie jego imienia i honoru bronią; odpowiadają za jego "markę" na arenie kibicowskiej. Z tym że oni inaczej klub postrzegają - dla Ciebie Lech Poznań to Wilk, Peszko i Lewandowski, a dla nich to wyjazdy, kumple, awantury.

Jak powiem: "Lech to frajerzy", to tacy chuligani nie odbiorą tego jako wrzut na graczy i sztab szkoleniowy, ale jako obelgę skierowaną w nich.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 14:27   

Dhorasso napisał/a:
To dla rossonero starożytny Rzym jest wyznacznikiem rozwoju cywilizacji.

Ciekawe, w ilu krajach na lekcjach historii uczą o rzymskiej cywilizacji a w ilu o polskiej.
Co do ustawek, bijatyk itp to ja mam takie zdanie, że wszystkich uczestników powinno sie zebrać i wywieść do Baryczy. Dla niezorientowanych. W Baryczy jest wysypisko śmieci.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 22:35   

Tak odnośnie Rzymu - Lazio nie ma jakiejś zgody z Interem? Pamiętam jak w 2002 roku ogladałem forum kibiców Interu ( stare czasy, gdy można było bruzgac do woli logujac się jako "gośc" :] ) i jeden gosc napisał cos w stylu: " Lazio tacy nasi przyjaciele, a sprzedali Milanowi Nestę".

Wiadomo, że sytuacja Lazio i Interu przypominała w pewnym momencie Widzew i Legię - jedni potrzebowali kasy, a drudzy dzięki temu wykupywali im najlepszych zawodników :)

Roma ponoc sympatyzuje z Palermo i jakimś Sambenedettese (??WTF??) :] nienawidzą Milanu za śmierc niejakiego kibica Romy o pseudoniemie De Falchi.

Juve ma zgodę z ADO Den Haag i Legią Warszawa (wyrazy współczucia :P )
a także z Piacenzą i Avellino

my, jak wiadomo, mamy dobre relacje z Brescią :)

rossonero 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 30, 2009 20:41   

Paolo#3 napisał/a:
Juve ma zgodę z ADO Den Haag i Legią Warszawa ...

Coś mi się nie chce wierzyć. Wątpię, żeby kibice Juve wiedzieli co to jest Legia Warszawa.

zawor___ 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 30, 2009 22:08   

też o tym słyszałem. Wiem że ADO ma dość mocną chuligankę w nl, więc może chodzi tylko o starcia kiboli

PoP 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 30, 2009 22:13   

rossonero napisał/a:
Coś mi się nie chce wierzyć. Wątpię, żeby kibice Juve wiedzieli co to jest Legia Warszawa.

I tu się muszę nie zgodzić. Pamiętam że jakiś czas temu na tym forum była poruszana ta sprawa i były przedstawiane dowody iż Ci kibice się znają i mają zgodę między sobą.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Wrz 30, 2009 22:40   

Oj znają. Są flagi na meczach, fora, wspólne wyjazdy.

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 01, 2009 16:09   

rossonero napisał/a:
Paolo#3 napisał/a:
Juve ma zgodę z ADO Den Haag i Legią Warszawa ...

co za typ :rotfl: to w Bravo Sport nie pisali o tym? :D
http://www.acmilan.pl/forum/viewtopic.php?t=2189

ADO nie ma żadnej chuliganki, ale FC Den Haag ma :)
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

zawor___ 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 01, 2009 19:10   

Suportershome w Amsterdamie "W 2005 roku został praktycznie doszczętnie spalony. Wtedy do zaplanowanej akcji przyznała się grupa "kibiców" ADO Den Haag."

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 01, 2009 19:50   

A dla Starucha wartością jest raca :D

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 01, 2009 22:48   

Dobre

Kalendarz milanisty już jest, czy dopiero z kolegami z Interu go tworzysz ?

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 01, 2009 23:29   

Sam się tworzy.

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 02, 2009 13:27   

Ku twojej niezmiernej uciesze, jak widzę.

pionka 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 02, 2009 21:36   

A Ty tylko o Interze potrafisz pisać? :|

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 03, 2009 13:38   

Zabawne, że mówisz mi to w temacie, w którym na 6 moich postów, nie było nic a nic o Interze.

Przewrażliwiony jakiś czy co ? :-)

Odpowiedz do tematu