ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: TomekW
Śro Kwi 29, 2015 12:00
Powrót Pereza - co dalej z piłką nożną?

Czy pomysł wprowadzenia limitów płac i transferów w piłce nożnej zdałby egzamin?
Tak
48%
 48%  [ 17 ]
Nie
51%
 51%  [ 18 ]
Głosowań: 35
Wszystkich Głosów: 35

Autor Wiadomość
Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Sie 01, 2009 21:00   

ozzy69 napisał/a:
Ostatni zespół serie A Lecce zdobył 30 pkt czyli mniej więcej 25% możliwych. Najgorszy zespół NBA wygrał 17 spotkań czyli około 20%

Zauwaz jeszcze, że w NBA nie ma remisów.

ozzy69 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 01, 2009 21:15   

Przecież w Serie A policzyłem ilość punktów a nie wygranych.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 02, 2009 10:54   

Paolo#3 napisał/a:
Marco7 napisał/a:
Do Paolo: wszystko się zgadza, ale z tego co pamiętam w przepisach znajduje się zapis, że do kwoty wynagrodzeń nie wlicza się płac zawodników, którzy od początku kariery grają w zespole (bo nie można ich nazwać wychowankami).

Jak interesuję się NBA juz 11 lat tak o tym nie słyszałem ( nie ukrywam, ze sprawy finansowe w tej lidze mnie nie interesują), ale warto się spytac o to ekspertów z e-basket :)

EDIT:
Cytat:
Bullshit :]

Czyli jednak nie ma takiego zapisu ;)

Ja interesowałem się NBA trochę dłużej, ale przyznaję, że od kilku lat z trudem kojarzę kto dochodzi do finału konferencji więc pozwoliłem sobie odświeżyć wiadomości skoro to co mówię to taki bullshit:

http://en.wikipedia.org/wiki/NBA_Salary_Cap

Streszczę artykuł: Salary cap w NBA jest w w odróżnieniu od tego które funkcjonuje w NFL i NHL w wersji "soft", co oznacza, że istnieje wiele wyjątków pozwalających na przekroczenie ustalonego limitu. Jednym z nich jest "Rookie exception", który:

"allows teams to sign their 1st-round draft choices to rookie "scale" contracts even if their payroll exceeds the cap"

MOże zatem nie pamiętam jak dokładnie działa ta reguła, ale z pewnością nie jest to bullshit jak to pięknie określiłeś.

Pozdrawiam Ciebie i zaprzyjaźnionych ekspertów ;)

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Sie 02, 2009 13:30   

Marco7 napisał/a:
MOże zatem nie pamiętam jak dokładnie działa ta reguła, ale z pewnością nie jest to bullshit jak to pięknie określiłeś.

Z całym szacunkiem Marco7 ale "bullshit" to cytat Mara - moderatora działu NBA na forum.e-basket.pl kiedy przytoczyłem Twoje informacje na temat tamtego zapisu. Byc może masz rację, bo jak wczesniej wspominałem nie interesują mnie finanase itp. w NBA i jestem zielony....
Marco7 napisał/a:
Pozdrawiam Ciebie i zaprzyjaźnionych ekspertów
Trudno podważyc zdanie gosci, którzy siedzą w tym syfie od połowy lat 80., a z informacji z ich strony korzystają inni redaktorzy. ;)

http://forum.e-basket.pl/...28066&start=630

Soja 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 05, 2009 17:36   

Tak przejrzałem ten temat...i nie rozumiem o co chodzi zwolennikom tych limitów płacowych.

Jakieś tam bełkotanie o NBA...
Powiem tak, Amerykanie mają wiele wynalazków w świecie sportu, które się w Europie nie przyjęły i vice versa.
Niby te limity mają wyrównywać poziom, a jednocześnie udowadniacie, że Clippers tak odstają od Lakers jak Lecce od Interu...więc gdzie to wyrównanie poziomu?
Kolejny babol: przyznajecie, że bogate kluby i tak z premedytacją przekraczają te limity, bo je na to stać i to element ich potęgi. Gdyby to tak skonstruować w piłce to myślicie że taki Man. City nie byłby skłonny płacić podatku żeby tylko wreszcie mieć w składzie te wymarzone gwiazdy? I tak muszą przepłacać, więc co dla nich za różnica komu?

W ogóle co to za pomysł żeby coś wyrównywać sztucznie w świecie piłki? Ludzi na stadiony i przed telewizory przyciągają wielkie drużyny złożone z wielkich(i drogich) piłkarzy. Tak funkcjonuje(i zarabia) LM. Poza tym piłkarze ciągną do słynnych, uznanych klubów z historią i aspiracjami. Gdyby wprowadzić te limity i przeciętniak z polskiej ligi mógł zaoferować za Kakę tyle co Real to jak myślicie, gdzie by chciał iść Kaka?

Więc dochodzimy do sedna sprawy:
Te całe limity i tak nie zatarłyby żadnych różnic w poziomie, prestiżu ani wyrównaniu klubów. Jedyne co mogłyby zniwelować to różnicę między zubożałymi klubami(takimi jak niestety obecnie Milan) a klubami o podobnych ambicjach, które stać na wydawanie sporo większych kwot. Ten cały temat tutaj wziął się podejrzewam z tego, że patrzymy na to co wyprawia Perez i nam zwyczajnie zazdrość...jednak nie popadajmy w skrajności.

Jakieś przykłady, żeby kluby łatwiej zatrzymywały swoje największe gwiazdy, żeby takim Zlatanom nie trzeba było płacić coraz większej pensji...co to ma być? Podpisujesz kontrakt = stajesz się niewolnikiem? Zawodnicy chyba mają prawo do zaspokojenia swoich ambicji sportowych i poszukiwaniu ku temu odpowiedniego klubu. Jak klub nie potrafi tych potrzeb zaspokoić, to niech przynajmniej zrekompensuje się finansowo. Skoro nie potrafi wynikami zapewnić sobie miejsca w czołówce to niech się okupuje, skoro na siłę chce być wliczany w poczet potęg.

Na koniec najlepszy babol:
"Platini coś o tym przebąkiwał"...
Platini niech spojrzy jak skończył Mosley i jego plany ograniczeń w F1. Ktoś powie, że w F1 jest 20 teamów i jakby się kilka wycofało to by był dramat, a w Europie jest kilka tysięcy klubów...Problem taki, że gdyby z LM się wycofali członkowie byłej G-14 to byłby to dla UEFA taki sam dramat jak dla FIA wycofanie się Ferrari z F1. Tak jak nikt by się nie zgodził na oglądanie Force India zamiast Ferrari, tak nikt nie będzie patrzył na Omonię Nikozja zamiast Realu Madryt...

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

ozzy69 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 05, 2009 22:49   

W sumie masz dużo racji, oprócz tego że w F1 jest 10 teamów a nie 20 :)
Można wprowadzić limity obcokrajowców, można wprowadzić konieczność posiadania wychowanków itd itp.

Soja 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 06, 2009 17:18   

No niezły babol z tą F1 :wall2:
Może to dlatego, że do końca się zastanawiałem jak ująć to nawiązanie do Formuły...

Do tych propozycji, które powyżej zgłosił ozzy69, ja bym jeszcze dorzucił bezwzględny zakaz transferów graczy poniżej 18. roku życia.

Ostatnio MU zdaje się jakiegoś 15- czy 16-latka kupił, wcześniej Barca brylowała w takich "wychowankach". Powinien ktoś z tym wreszcie skończyć, bo niedługo umowy będą podpisywać rodzice w imieniu dzieci, które jeszcze pisać nie umieją, a już za piłką nieźle ganiają :rotfl2:

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

Anathem 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 07, 2009 09:09   

A dlaczego zakazać takich transferów? Zdaje się że w większości krajów jest limit od kiedy można profesjonalny kontrakt podpisać. Jeśli takiego nie ma, chłopak powinien mieć możliwość trenowania gdzie chce ;) W końcu rodzice mogą się chcieć przeprowadzić, a małolat raczej nie powinien zostać na "starych śmieciach" sam tylko dlatego że zaczął tam karierę piłkarską ;)
Jakim "karzełkiem" byłby teraz Messi gdyby nie Barca?
To trudny problem, ale nie róbmy z piłkarzy jeszcze większych niewolników niż już są ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Sie 07, 2009 10:02   

Biedny, skrzywdzony, niewolniczo wykorzystywany zawodnik, bo w wieku szesnastu bądź siedemnastu lat nie może odejść za darmo do innego klubu :prayer:

Dla mnie sprawa jest jasna - profesjonalny kontrakt piłkarski powinien być dozwolony od tego samego wieku dla wszystkich piłkarzy. Ograniczyłoby to sytuację w których klub A z Hiszpanii swojemu utalentowanemu graczowi może dać 500 euro miesięcznie, a Anglicy kuszą go profesjonalnym już kontraktem opiewającym na kwoty kilkadziesiąt razy wyższe.
Niewolnikiem gracz juniorski nie jest i nie będzie po ewentualnej zmianie przepisów. Chce odejść do Anglii? Żaden problem, jedyna różnica będzie taka, że nie wskoczy na profesjonalny kontrakt - nie odejdzie tylko dla pieniędzy.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 07, 2009 10:23   

Jak ktoś (klub) za człowieka (piłkarza) płaci, to jak dla mnie czyste niewolnictwo ;) W końcu ludzie nie są niczyją własnością ;) A jednak w piłce okazuje się że są. Pomijam kwestie "niewolniczej pracy". Chodzi tylko o handel ludźmi ;)
Dlaczego w innych profesjach jest inaczej? Jak chcesz z pracy odejść składasz wymówienie, masz okres wypowiedzenia i po sprawie. Nawet umowy na czas określony można zerwać. Dlaczego w piłce jest inaczej? ;)
Co do młodocianych to chyba się nie zrozumieliśmy. Jestem za tym by wszędzie były jednakowe przepisy w tych kwestiach, ale nie za zakazem takich "transferów".
Anglicy zdaje się często kuszą dobrą pracą dla rodziców młokosa ;)

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 21, 2009 21:43   

Wg mnie z piłką nożną będzie tak jak z giełdą. Prędzej czy później przyjdze bessa. Wg mnie ten moment jest już blisko. Więcej pieniędzy dla klubów będzie coraz trudniej zapewnić. Kibic też człowiek i nie będzie w nieskończoność płacił coraz więcej za oglądanie meczów. A co do samego Pereza to tym razem przesadził. Brać 300mln euro kredytu w takich czasach to czyste szaleństwo. Nie zdziwiłbym się, gdyby za rok lub dwa na Santiago Bernabeu zapukał komornik.

ozzy69 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 28, 2009 23:35   

Tak a propos ograniczenia wydawania kasy przez kluby : http://sport.wp.pl/kat,17...,wiadomosc.html

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi