ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Klamstwa Gallianiego i Silvio
Autor Wiadomość
Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Cze 21, 2009 01:18   

Kontuzjogenne to są zęby mądrości, piłkarze są podatni na kontuzje ;-)

Całe zamieszanie z Cissokho wniknęło tylko z tego, że wg. słów zarządu transfer był już w zasadzie pewnym. Lepiej jednak siedzieć cicho nim wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Bo niestety obecnie odzew na to co się stało jest zdecydowanie wyższy niż powinien - bo to kolejna cegiełka do ostatnich niewesołych czasów.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 21, 2009 16:14   

bajer napisał/a:
to wtedy na pewno zwroce im honor ;) tak jak malo kto to robi w przypadku Kaki, sprzedali kontuzjogennego pilkarza za ponad 20 milinow wiecej niz byl wart, to chyba dobry deal :)

A jak Ty wyliczyłeś te 20 mln? I skąd ten pogląd, ze podatny na kontuzje? Bo coś mu się stało na PK? Ile razy miał kontuzje od początku kariery? Idąc tym tropem to równie kontuzjogenny jest Gattuso.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 22, 2009 10:49   

bajer napisał/a:
tak jak malo kto to robi w przypadku Kaki, sprzedali kontuzjogennego pilkarza za ponad 20 milinow wiecej niz byl wart, to chyba dobry deal :)

Rok czy dwa lata temu Barca nie sprzedała kontuzjogennego Messiego i zrobiła katastrofalny deal :/ . To samo z Iniestą.
Milan też mógł kilka lat temu wypchnąc do jakiegoś słabszego klubu kontuzjogennego Ambrosiniego. I też zrobiłby dobry deal ?

bajer Ty nie jesteś czasem młodszym bratem Anathema ?

bajer 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 22, 2009 11:14   

Marco7 napisał/a:
A jak Ty wyliczyłeś te 20 mln?
gdzies podawali wartosc pilkarzy, na podstawie opinii "specjalistow" ;)
Marco7 napisał/a:
I skąd ten pogląd, ze podatny na kontuzje? Bo coś mu się stało na PK?
stad ze przez ostatni rok bez przerwy gral na jakichs zastrzykach bez przerwy z jakiegos powodu niedomaga dlatego jest kontuzjogenny ;)

a Ambrosiniego nikt nie chcial ;)

poza tym za obrazanie podobno sa ostrzezenia, ciekawe czy dostaniesz ;)

PS. z tym Gattuso to akurat smieszne, czemu tu wszyscy podaja takie skrajne i glupie przyklady, jak juz cos piszecie to pomyslcie najpierw, dziekuje za uwage ;)

Marco7 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 22, 2009 14:16   

bajer napisał/a:
Marco7 napisał/a:
A jak Ty wyliczyłeś te 20 mln?
gdzies podawali wartosc pilkarzy, na podstawie opinii "specjalistow" ;)

Widzałem tę informację, ale nie dodano w niej w jaki sposób była wyznaczana ta wartość (być może zagłębiłeś się w metodologię jej wyliczania, bo dla mnie to było brane "z palca"). Widziałem też newsa, że 70 mln euro Real na Kace zarobi w pierwszym sezonie. Obie informacje wydają mi się rownie mało prawdopodobne.

bajer napisał/a:
Marco7 napisał/a:
I skąd ten pogląd, ze podatny na kontuzje? Bo coś mu się stało na PK?
stad ze przez ostatni rok bez przerwy gral na jakichs zastrzykach bez przerwy z jakiegos powodu niedomaga dlatego jest kontuzjogenny ;)

Pierwszy sezon z poważniejszymi problemami zdrowotnymi i już jest skończony?. Widziałeś może jak grał w meczu z Włochami?

bajer napisał/a:
poza tym za obrazanie podobno sa ostrzezenia, ciekawe czy dostaniesz ;)

A gdzie ja Cię obraziłem?

bajer napisał/a:
PS. z tym Gattuso to akurat smieszne, czemu tu wszyscy podaja takie skrajne i glupie przyklady, jak juz cos piszecie to pomyslcie najpierw, dziekuje za uwage ;)
[/quote]

To podaj jakiś mądry przykład mądralo, skoro moje skrajne i głupie przykłady Ci nie pasują. Gattuso tak jak i Kaka ma za sobą pierwszy w Milanie sezon z większymi problemami zdrowotnymi. Za ile myślisz należy go sprzedać?

bajer 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 23, 2009 14:44   

Marco7 napisał/a:
A gdzie ja Cię obraziłem?
akurat to nie bylo do Ciebie ;)
Marco7 napisał/a:
To podaj jakiś mądry przykład mądralo, skoro moje skrajne i głupie przykłady Ci nie pasują. Gattuso tak jak i Kaka ma za sobą pierwszy w Milanie sezon z większymi problemami zdrowotnymi. Za ile myślisz należy go sprzedać?
no tak, dzieki za chwile rozrywki i usmiechu :) a przyklad ale nie z Milanu, Jelen ;) raz zlapal kontuzje plecow i ciagnie sie to za nim i jakos odejsc nie moze ;) na takiej podstawie stwierdzam ze z Kaka jest to samo, tylko nie o plecy chodzi a o kolana

pierwszy sezon? A czy te problemy nie zaczely sie czasem w poprzednim i nie ciagna bez przerwy az do teraz? ;) cos w tym jest ze Kaka nie moze dojsc do zdrowia, albo zlapal kontuzje z ktorej wyjsc jest ciezko i bedzie wracac co chwile albo to podejscie Milanu ze Kaka musi grac, okaze sie w Madrycie, moze maja lepszego lekarza

Marco7 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 24, 2009 08:35   

masz bardzo duże poczucie humoru. Mnie najbardziej rozbawiło jak napisałeś, żę Kaka jest wart 40 mln, bo ktoś tak napisał w "Bravo sport".
Od dwóch lat to Kaka jest w słabszej formie, ale czy to kwesti problemów zdrowotnych to śmiem wątpić. Spójrz ile meczów ligowych rozgrywał Kaka przez ostatnie trzy sezony, a zatem jeden, w którym według Ciebie nie miał problemów zdrowotnych oraz w dwóch w których Twoim zdaniem je miał. Odpowiednio 31 +wszystkie mecze LM, 30 +wszystkie mecze LM, 31 + 4 mecze UEFA. Praktycznie nie widać różnicy między sezonem kiedy "miał kłopoty zdrowotne" i "nie miał kłopotów zdrowotnych". Ale może po prostu wklej tu link do swojego dyplomu z medycyny ze specjalizacją z zakresu medycyny sportowej to wtedy uwiarygodnisz swoją tezę. Bo w innym przypadku to są jedynie Twoje spekulacje, a słabsza forma mogła wynikać z każdej innej przyczyny niż problemy zdrowotne.

Przy okazji: Szewczenko, a zatem gracz o podobnej charakterystyce - sezony 2003/04, 04/05 i 05/06. Mecze ligowe: 32, 29, 28.

Kolejną kwestią jest: co jesli przyjmiemy, ze masz rację. Wykryli u Kaki poważne problemy i po sześciu latach gry dla nas sprzedali go jak psa, bo można bylo na nim jeszcze zarobić. Nie wiem czy akcje typu Ibrahim Ba czy Esajas równoważą tego rodzaju uszczerbek na wizerunku.

Jak dla mnie jak by się nie potoczyły losy Kaki Milan coś stracił na tej transakcji.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 24, 2009 09:55   

bajer bycie moim młodszym bratem nie jest wcale obrazą :)
No chyba że słowo "młodszy" Cię obraża ;)

Długo jeszcze nad rozlanym mlekiem będziecie płakać??? Nie nudzi się Wam?
Wg mnie klub nic nie stracił. Nic prócz Kaki. Milan ma jakieś problemy finansowe i jakoś próbuje się ratować. Nie każdy kibic musi to rozumieć i akceptować. Jego problem. Ale moim zdaniem lepiej jeśli klubem zarządzają rozsądni ludzie którzy nie chcą go zadłużyć i przez to zniszczyć :) Ale każdy ma prawo do swojego zdania na ten temat.

Co do wartości Kaki, to jest wart tyle ile skłonny jest ktoś za niego zapłacić ;)
A kontuzje faktycznie się już za nim od dłuższego czasu ciągną. Dwa lata facet u nas grał z większymi lub mniejszymi urazami. Przeszkadzały mu one grać na miarę jego możliwości. Co z tego że grał 30 meczy w sezonie, jeśli tylko połowę na 100%, a reszte grał słabo bo urazy nie pozwalały na nic więcej?
Real ma świetnych lekarzy, dlatego kupili Woodgate'a i zrezygnowali z Milito ;) Ale w Brazylii na pewno go dobrze wyleczą :)

Marco7 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 24, 2009 10:35   

Pytanie tylko czy to urazy przeszkadzały mu grać lepiej, czy to po prostu była zniżka formy. Nie zawsze słaba gra ma przecież podłoże medyczne, więc stwierdzanie, że ktoś jest kontuzjogenny bo opuścił 8 spotkań jest moim zdaniem póki co na wyrost.

Nie zgodzę się też, że klubem zarządzają rozsądni ludzie, bo moim zdaniem Berlusconi już jakiś czas temu stracił rozsądek i MIlan na tym mocno cierpi.

Dziura w budżecie powstała w duzym stopniu poprzez brak lM, do którego w duzym stopniu doprowadził sam Berlusconi. Do tego dochodzą transfer i pensja Ronaldinho a takze pensja Didy, Szewy czy Emersona. Także sprzedaż Kaki nie byla moim zdaniem konieczna, a jest jedynie objawem kompletnego braku zainteresowania klubem ze strony jego prezydenta.
Ostatnio zmieniony przez Marco7 Śro Cze 24, 2009 13:46, w całości zmieniany 1 raz  

Anathem 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 24, 2009 13:04   

Z tego co pamiętam słaba gra Kaki w końcówce sezonu była tłumaczona tym że jeszcze do siebie nie doszedł po kontuzji. A wcześniej sam zawodnik wiele razy powtarzał że gra z jakimś urazem, ale nie ma kiedy go wyleczyć. Ale pamięć zawodna bywa.

Sam sobie zaprzeczasz. Skoro Berlusconi nie interesuje się klubem jak twierdzisz, to Milan nie może cierpieć na tym że stracił on rozsądek ;)

Klubem nie zarządza Berlusconi. Ma od tego swoich pracowników. Co najwyżej niektóre rzeczy z nim konsultują :) No ale to tylko moje wnioski po jego wypowiedziach.

Dziura powstała również przez coraz wyższe pensje ni mniej ni więcej ale samego Kaki. Podwyżka dla niego pociągała też podwyżki dla innych ;) I tak rok w rok :)
Jednak ja tam księgowym nie jestem i nie wiem jakie były przychody i koszty klubu.
Przyczyn dziury było wiele, sposobów jej załatania pewnie też. Wybrano taki jaki wybrano i wg mnie należy się z tym pogodzić.
Z czysto finansowego punktu widzenia, sprzedaż Kaki to bardzo dobry interes. Sportowo każdego zawodnika można zastąpić (czy to innym zawodnikiem, czy zmianą taktyki).

bajer 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 25, 2009 19:57   

Marco7 napisał/a:
masz bardzo duże poczucie humoru. Mnie najbardziej rozbawiło jak napisałeś, żę Kaka jest wart 40 mln, bo ktoś tak napisał w "Bravo sport".
w Bravo Sport? Ja slyszalem ze to jakis portal od tego wyceniania pilkarzy byl ;) wiec chyba jest w miare wiarygodny, chociaz oczywiscie prawda jest taka ze zawodnik jest wart tyle ile ktos za niego daje

poza tym Kaka chcial odejsc podobno do Realu, takze zapewne dogadali sie, Silvio go odpowiednio przekonal ze traci klub a ze Kaka Milan kocha(ł) to zrobil wszystko dla jego dobra ;)

Anathem napisał/a:
bajer bycie moim młodszym bratem nie jest wcale obrazą :)
No chyba że słowo "młodszy" Cię obraża ;)
juz nie chodzi o sam fakt nazwania bratem czy kimkolwiek, chodzi o probe rzucenia tekstem niemajacym na celu wyrazenie pogladow tylko zdeprecjonowanie dyskutanta, kojarzy mi sie to z Sejmem nieco ;)

ale dzieki za wsparcie w dyskusji, nie wiem jak tam z wiekiem czy to wychodzi starszy czy nie ale wyszlo tylko potwierdzenie tego stwierdzenia o bracie :P

Marco7 napisał/a:
Także sprzedaż Kaki nie byla moim zdaniem konieczna, a jest jedynie objawem kompletnego braku zainteresowania klubem ze strony jego prezydenta.
a moim zdaniem to byl po prostu dobry interes, jak z Sheva ;) wtedy tez wiele osob mialo o to pretensje a jak sie skonczylo, kazdy wie, historia lubi sie powtarzac, nie zycze tego Ricardo ale moim zdaniem dopoki nie wyleczy sie w 100% to nie bedzie w stanie wrocic do dobrej formy ;) a na pewno kontuzje bez przerwy wracajace, ciagle komunikaty ze cos jest Kace swiadcza o tym ze nie moze wyleczyc do konca pewnego urazu a przez co stal sie kontuzjogennym pilkarzem ;)

Snay-Z 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 06, 2009 09:10   

Jeżeli chodzi o sprzedaż Kaki, to jeżeli zarząd kupiłby za kasę dobrego bramkarza, obrońcę i defensywnego pomocnika to by było zajebiście. Myślę, że skoro chce Leonardo grać 4-3-3 to nawet taki skład mógłby być

Inzaghi (w tamtym sezonie pokazał, że jest jak wino. 10 goli w 4 meczach) Pato, Ronaldinho
Seedorf/Flamini, Pirlo, Gattuso/Ambrosini
Zambrotta(zawsze będę to powtarzał, najlepszy zakup marcato 2008), Silva, Nesta, Oddo/Nowy obrońca
No i tutaj bramkarz to pozostaje pod ?

bajer 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 06, 2009 17:32   

bramkarz Abbiati jak wyleczy kontuzje, jak na razie Dida nie zawodzil w poprzednim sezonie wiec nie wydaje mi sie zeby bramkarz byl potrzebny ;) a Inzaghi nie wytrzyma calego sezonu gry, zawsze zostaje Borriello jesli wroci do siebie i wytrzyma choc pol sezonu

zadi 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 07, 2009 02:22   

jak czytam na stronie Realu:
"Adriano Galliani wrócił z Madrytu po nieudanych rozmowach z Florentino Perezem w sprawie transferu Klaasa-Jana Huntelaara do Milanu. Po powrocie vice prezes Galliani nie omieszkał skrytykować polityki transferowej Realu Madryt mówiąc, iż Królewscy "destabilizują rynek transferowy"."

to nie krew zalewa
trzeba go było zażądać w rozliczeniu, to by zatańczyli tak jakbyśmy im zagrali

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Lip 07, 2009 14:25   

zadi napisał/a:
to nie krew zalewa
trzeba go było zażądać w rozliczeniu, to by zatańczyli tak jakbyśmy im zagrali

dokładnie, przy dobrych wiatrach oprócz tych 68 baniek dostalibysmy jeszcze Huntera i Vdv ( albo jeszcze lepiej Snijder), ale ze w druzynie mamy takich 'mistrzów' jak Borriello czy Seedorf to takie działanie byłoby zbędne... Życie...

beneras 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 07, 2009 15:51   

czemu nikt z was nie zostal/zostanie doradca transfeorwym?z waszym talentem(tzn wedlug tego co piszecie) bylobyscie rozchwytywani przez wszystkie wielkie kluby!

68 baniek+hunteelar i vdv za kake :ok: glupi galiani :D

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Lip 07, 2009 17:40   

beneras napisał/a:
68 baniek+hunteelar i vdv za kake glupi galiani

taki Laporta dałby radę ;)

podobają mi się również triki typu:
-dodatkowe 5 mln euro za Dinho w razie awansu Milanu do LM. Ciekawe czy Łysy pamięta o tym zapisie :p

Dla porównania Alladino przyszedł do Milanu za 24 mln. Odszedł za 15. Dlaczego "wielki" Galliani nie walczył o kluzulę, że np. w przypadku strzelenia przez Gilę 20 goli, albo awansu do LM Violka miałaby dopłacic 5 mln?

O sprzedazy Gofra i "myslałem, że 15 mln euro przekracza możliwosci finansowe Bordeaux" nie wspomnę :rotfl2:

beneras 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 07, 2009 20:21   

ten sam laport,ktory sprzedal na nam ronaldinho za tylko 25 mln euro?

jest roznica w klasie pomiedzy gila a ronaldinho.dlatego galliani nie walczyl o klauzule(chociaz znajac go pewnie probowal ;]).

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Lip 07, 2009 23:55   

beneras napisał/a:
jest roznica w klasie pomiedzy gila a ronaldinho.

Fakt. Gila w pierwszym ssezonie strzelił dla nas 17 bramek, a Dinho tylko 8 ;)

beneras napisał/a:
sprzedal na nam ronaldinho za tylko 25 mln euro?

nom. Świetny interes zrobił, bo nie wiem czy poza szejkami z City ktos dałby nam teraz chociaż 15 mln euro za R80

beneras napisał/a:
dlatego galliani nie walczyl o klauzule

czyli o klauzulach decyduje klasa zawodnika? :]

Fruki 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 09, 2009 20:12   

Paolo#3 daj już spokój, Gila przychodząc do Milanu był tylko dobrze zapowiadającym się piłkarzem, natomiast Roni był mega gwiazdą, podupadła ale gwiazdą. Na pewno Milan zarobił więcej na koszulkach R80 niż Alberto. Poza tym Gila jak grał to z reguły w pierwszej jedenastce, Ronaldinho natomiast od stycznia praktycznie nie było. Nie frustrujcie się ludzie, szkoda zdrowia. I tak będziemy kibicować Milanowi i tak…

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lip 10, 2009 11:19   

Fruki napisał/a:
Gila przychodząc do Milanu był tylko dobrze zapowiadającym się piłkarzem, natomiast Roni był mega gwiazdą, podupadła ale gwiazdą

Gilardino przychodził jako wielka nadzieja włoskiej piłki, dwukrotny vicekról strzelców Serie A, o którego poza Milanem zabiegała Chelsea, Real czy Juve. Dinho przyszedł do Milanu jako spasiona gwiazdeczka po niezbyt imponujacym sezonie, szukająca na nowo swojego miejsca na świecie. Zbyt wielkiej różnicy w ich "wejsciu" do drużyny chyba nie ma.

Fruki napisał/a:
Milan zarobił więcej na koszulkach R80 niż Alberto

Po dołączeniu Becksa do Realu królewscy sprzedali więcej koszulek Davida niż Milan Dinho i Albercika razem... Gdyby jeszcze sprzedaz koszulek przekładała się na wyniki sportowe ;) co widac na przykladzie Realu :)

Fruki napisał/a:
Nie frustrujcie się ludzie, szkoda zdrowia

kto się frustruje? :) przeciez 90 % kibiców pogodziło się z tym, ze walczymy o miejsca 4-6 :) chyba, że zdarzą się niebywałe cuda typu:
- Pirlo w formie z MŚ 2006
- Borriello powtarza sezon z Genoi
- Pippo cały sezon jest zdrowy
- Dinho wraca do formy z Barcy
- Dida wraca do formy z 2002-2005
- Nesta po ciężkiej kontuzji gra jak dawniej
- Jankul w formie z 2006-2007
- Zambro jak za czasów Juve
- Flamini i Pato wciąż robi postępy
- Silva spełnia oczekiwania

Zresztą Adidas propagował kiedyś hasło Impossible is Nothing... Może naprawdę niemożliwe nie istnieje :]
Fruki napisał/a:
I tak będziemy kibicować Milanowi i tak…
Skazani na Milan jak Rychu na bluesa :)

Anathem 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 10, 2009 11:57   

Paolo#3 napisał/a:
kto się frustruje? :) przecież 90 % kibiców pogodziło się z tym, ze walczymy o miejsca 4-6 :) chyba, że zdarzą się niebywałe cuda

nie przesadzajmy :) Myślę że te 90% kibiców co odnowiła karnety po prostu jest prawdziwymi kibicami Milanu na dobre i złe :) Wierzą że nie będzie wcale źle i są ciekawi jak będzie grał "odnowiony" Milan :) A może też cieszą się że będzie w zespole więcej wychowanków :) Plusów jest dużo :)
Poza tym zawsze gramy o tytuły na wszystkich frontach ;) Tylko nie zawsze się je wygrywa ;)
A cuda które wymieniłeś wcale nie są takie nierealne ;)
Ale zawsze można nieco polamentować ;) Lepiej być pesymistą i mieć miłą niespodziankę, niż optymistą i doświadczyć zawodu ;) Rozumiem podejście, ale nie popieram.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pią Lip 10, 2009 12:14   

Anathem napisał/a:
Myślę że te 90% kibiców co odnowiła karnety po prostu jest prawdziwymi kibicami Milanu na dobre i złe

Cóż, gadanie Łysego o 80-90% poparcia ze strony kibiców to sprytna próba zasugerowania nam czegoś, co nie ma miejsca. Nawet jeśli faktycznie przedłużonych karnetów jest 11 tysięcy, to nie może być mowy o żadnym wysokim poparciu. Prawo do przedłużenia miało ponad 40 tysięcy kibiców, więc mówimy o poparciu rzędu ok. 20-25%.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lip 10, 2009 12:27   

Anathem napisał/a:
Ale zawsze można nieco polamentować Lepiej być pesymistą i mieć miłą niespodziankę, niż optymistą i doświadczyć zawodu Rozumiem podejście, ale nie popieram

Mam takie odczucia, że im bardziej się jedzie po Łysych i kieruje pesymizmem, tym lepiej zespół sobie radzi. I na odwrót - im większe oczekiwania co do zespołu czy poszczególnych piłkarzy tym większa klapa. Oczywiście nie zawsze to działa, ale zazwyczaj ... ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Lip 10, 2009 12:57   

Skąd w ogóle pomysł, że przedłużanie karnetów oznacza poparcie dla zarządu?

Odpowiedz do tematu