ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiecej calcio w tv?
Autor Wiadomość
korsi 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 22, 2018 20:55   

Uruchomiłem to. Płatność kartą po 5 dniach. Testuje na aplikacji na ps4. Zobaczymy jak na meczu ale nie przewiduję problemów.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 22, 2018 21:06   

Masz ten mecz? Bo u mnie nie jest dostępny Milan, są jakieś trzy inne.
Edit: znalazłem i nawet fajnie działało, ale w drugiej połowie padło całkowicie i całkiem uczciwie anulowałem abonament z powodu problemów technicznych ;)

korsi 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 23, 2018 06:23   

U mnie działało bardzo dobrze. Druga połowa też, bo jak się obudziłem na koñcówkę to wciąż działało. Abonament oczywiście anuluje, nie mam czasu na eleven więc za kilka meczów Milanu nie bede placil. Orientuje się ktoś gdzie będą pokazywane Mistrzostwa Świata?

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 23, 2018 10:17   

TVP 1 i 2

pepe 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 06, 2018 12:26   

Jak wygląda kwestia z ligą włoską na najbliższe sezony? Zostaje w Eleven? No i czy ktoś z was orientuje się, jakie ligi będą w pakiecie Eleven od nowego sezonu 2018/19?

kazelot 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 06, 2018 15:30   

http://taksiegra.pl/prawa-sportowe-eleven-sports/

Serie A w Eleven – do końca sezonu 2017/2018 a potem jeszcze nie wiadomo

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 06, 2018 16:21   

Ciężkie pytanie, na razie nic nie podpisuj i nie przedłużaj :P
Może zdarzyć się tak, że niebawem i Hiszpanię i Włochy pokaże w zamkniętych kanałach tylko Polsat, tak samo, jak już zgarnęli LM i LE.

pepe 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 06, 2018 17:54   

Z Eleven mi dziś odpisali, że póki co nic nie wiadomo. Trwają negocjacje w kwestiach praw do pokazywania ligi włoskiej i hiszpańskiej, tak jak wspomniałeś rangiz. Eleven niemiecką ligę wyhaczył na 4 lata, to bardzo długo biorąc pod uwagę prawa telewizyjne. Natomiast jest to potężny gracz na scenie, aż wierzyć się nie chce, że po tak konkretnym wejściu na rynek odpuściliby Hiszpanię i Włochy (zwłaszcza ta pierwsza jest wybitnie hołubiona przez sympatyków piłki nożnej). Niemniej jednak to co się dzieje na rynku praw jest niesamowitym zwrotem akcji. Od zawsze Canal + kojarzyłem z najlepszą piłką + ligą polską. Piłka nożna przechodzi do Polsatu, a siatkówka przemierzyła do NC+. Polsat standardowo omijany przez kibiców piłki nożnej stał się istotnym graczem. Za rok odbędzie się walka o prawa do ligi polskiej. I coś czuję, że po odejściu czołowego duetu komentatorów z NC+ i ten produkt zostanie przejęty przez Eleven lub Polsat. Gdyby Polsat przejął prawa do ligi polskiej, włoskiej i hiszpańskiej stałby się telewizyjno-piłkarskim hegemonem. Nie do pomyślenia jeszcze z rok, dwa lata temu.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 06, 2018 23:06   

Nie chce mi się wierzyć, żeby Eleven straciło Serie A. Z tego co widać to jest to dla nich produkt niebywale ważny. Komentatorzy - najlepsi - komentują ligę włoską. W czasie GOLA ich wejście do studia to zawsze priorytet. Na ilość spotkań nie można narzekać. Jeśli faktycznie coś by się złego stało.... to byłby to nieziemski zawód. Oby podpisali i to na kilka lat.

Wolf 
Madridista

Wysłany: Śro Mar 07, 2018 11:19   

Jeżeli ruszą po ligę angielską lub polską to kto wie, aczkolwiek pierwsza do ostrzału wydawałaby się liga francuska. Być może będą chcieli zbudować pozycję hegemona posiadając ligę hiszpańską, angielską, włoską i niemiecką. Przy ich budżecie to akurat finansowo nie powinien być wielki problem.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 07, 2018 12:11   

A Polsat chętnie sobie dobierze włoską, żeby mieć razem z Coppa Italia... jedno jest pewne - nie ufajcie konsultantom na infolinii, przecież ich działanie ma być z wybitną korzyścią dla jednej ze stron i są w stanie przytaknąć na większość niezobowiązujących pytań, w kwestii tego, co klient chce usłyszeć.
Sympatyków Realu i Barcelony pięknie zwodzono i finalnie zrobiono w konia z dopłatami do Eleven, tamten przykład z nc+ powinien być wystarczającą nauczką. Trzeba czekać na oficjalne potwierdzenia na papierze, a nie dobierać sobie pakiety wg spekulacji.

zino 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 12, 2018 15:53   

To już macie odpowiedź. Eleven z prawami do Serie A na 3 sezony. Fajna sprawa.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 12, 2018 19:23   

Strasznie mnie to cieszy :piwo:

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 12, 2018 19:42   

I bardzo dobrze. Wejścia przed i po meczach są dłuższe, niezłe studio na włoskie klasyki, a komentatorzy reagują na bieżąco, a nie tylko udają, że orientują się w temacie Milanu, czy innego Lazio.
Wystarczyła mi już anty-reklama - sposób w jaki realizowano nasz mecz LE z Arsenalem, jak z kilku plotek/domysłów zrobiono prawdę, żeby tylko widzom to lepiej sprzedać, a konkretów na temat zmian w nowym Milanie nie przedstawiono w C+ żadnych.
Ceny pakietów z C+ na playerze to kompletny absurd, bo w większości miast w podobnej cenie człowiek zamyka się z całym zestawem internet+średni pakiet TV razem z dekoderem i paczką sportu, gdzie w standardzie są 3x Eleven i 2x Eurosporty, plus masa zwykłych kanałów... :lol2:

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 13, 2018 16:38   

Przecież Kapicy w podkoloryzowaniu pewnych faktów nikt nie pobije. Najgorszy komentator jakiego słyszałem. Przeczytał wszystkie biografie piłkarskie na świecie i pozniej opowiada na nich o wizji zamiast o wydarzeniach meczowych "umilając" czas nieco rechocząc.

Nie oglądałem studio przed meczem z Arsenalem, ale generalnie studio Canal + (liga mistrzów) > studio Eleven. I to zdecydowanie.

Co nie zmienia faktu, że dobrze się stało, że Eleven kupił ligę włoską, bo pokazują dużo meczów, a nie dwa na kolejkę.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 13, 2018 17:10   

W C+ studio i komentarz są dobre jak dotyczą czołowych obecnie drużyn. W przypadku Milanu, to mam wrażenie że oni nie wiedzą kompletnie jaka jest sytuacja, przeczytali parę newsów i komentują.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Mar 13, 2018 17:11   

Zdecydowanie wolę posłuchać sobie ciekawostek, żartów czy właśnie informacji z biografii piłkarzy niż komentatora opowiadającego "Pjanic podaje do Khediry. Ten wybiega na wolne pole, ale jest blokowany przez obrońcę rywala. Oddaje piłkę do tyłu".
Aha. Ja ten mecz oglądam. Widzę co się dzieje na boisku.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 13, 2018 23:40   

Mnie ostatnio bardziej odpowiada para Dumanowski-Guziak. Są bardziej skoncentrowani na grze i nie gubią pewnych meczowych faktów. Święcicki z Kapicą mają przestoje w których trochę bajdurzą i zbyt ubarwiają mecz jakimiś dziwnymi komentarzami. Mimo wszystko lubię komentatorów Elevenu, bo mają cholernie sporą wiedzę o Calcio. Można wiele się ciekawego dowiedzieć (komentatorzy Polsatu Sport pod tym względem się nie umywają).
Najgorszy komentator włoskiej częsci Elevenu? Gdybym miał wybierać to pomiędzy Kapicą i Piotrem Czachowskim ale to tylko na siłę, bo nikogo bym nie skreślał. Może też i dlatego, ze się do nich przyzwyczaiłem.

Eleven :ok:

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Mar 14, 2018 16:57   

Zawsze podziwialem ludzi, którzy tak bezproblemowo kojarzą po nazwisku komentatorów. Jeśli tylko nie komentuje to osoba, którą kojarzę z wyglądu, to nie potrafię sobie połączyć nazwiska i komentarza.
Jak usłyszę głos to kojarzę i od razu mogę powiedzieć czy lugię tego komentatora czy nie. Ale jak mnie ktoś spyta o to kogo najbardziej lubię to mogę tylko odpowiedzieć 'Eee... nie wiem, nie kojarzę' ;)

Do tego stopnia, że przez długi czas żyłem w przekonaniu, że mam dwójkę ulubionych komentatorów i oni pracują dla Eleven. Ale jakiś czas temu dotarło do mnie, że mowa o przynajmniej trzech różnych komentatorach, a i być może jest to czwórka ;)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 14, 2018 19:27   

Podpisuję się całkowicie ;)

U mnie jeszcze jest tak, że klimat komentarza jest nadrzędny i właściwie jest mi obojętne co oni tam gadają. Nie lubię tylko rozpowszechniania ewidentnych kłamstw, zdementowanych plotek itd., a to się czasem zdarza. Cała reszta może być, nawet jak ktoś bajdurzy albo się myli, jak nasz narodowy komentator ;) Ważny jest klimat, tembr głosu, sposób mówienia.

Wiele razy oglądałem mecze z komentarzem w języku, z którego nie rozumiałem nawet większości nazwisk, a byłem zachwycony ;)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 14, 2018 22:58   

bogiel napisał/a:

Nie oglądałem studio przed meczem z Arsenalem, ale generalnie studio Canal + (liga mistrzów) > studio Eleven. I to zdecydowanie.
Canal nie robił żadnego studia przed ani po meczach ligi włoskiej, rzadko kiedy w ogóle takowe było dla czołowych meczów z lig zagranicznych - na wszystko było wejście 3-3,5 minuty przed pierwszym gwizdkiem, jakby grała Nieciecza z Nowym Sączem, tak traktowali calutkie Serie A i Ligue1.

Szczytem wszystkiego było, jak na nasze ostatnie Scudetto, zdobyte w Rzymie, musieli prosić realizatorów o przedłużenie czasu antenowego, by pokazać kawałek celebracji z najważniejszego wydarzenia dla całego sezonu. O tak późnej godzinie jak graliśmy, to w kolejce mógł czekać co najwyżej jakiś stary film, albo serial jako zapchajdziura, pomieszanie z poplątaniem za nieporównywalnie cięższe pieniądze niż teraz w Eleven.

C+ potrafi pokazać/zrealizować wydarzenia, ale tylko te z samego topu i do nich faktycznie się przyłożą z analizą, studiem, wywiadami itd. Calcio było dla nich takim "topem" że przez x lat nie potrafili nawet poprawnie powtórzyć nazwy polskiego fan-klubu, choć emblematy z jego napisami widniały w centralnym miejscu transmisji.
O ilości dobrych spotkań z Włoch czy Francji, a nawet Hiszpanii, puszczanych z odtworzenia, bo nie mieściły się na live w ramówce, nawet nie wspomnę, bo to aż wstyd. Często to, że nie mieściły się, było tożsame z tym, że nie zrobiono nic, by zebrać do kupy jedno z drugim i reorganizować kanały w jakiś cywilizowany sposób.
Na szczęście czasy proszenia się o transmisję z danego wydarzenia i totalne olewanie głosu widza już minęły, wraz z tym, jak przeminął monopol tych, którzy mieli 90% praw do transmisji piłkarskich, a nie została im nawet połowa. Ceny mają te same albo i wyższe :rotfl:

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 15, 2018 08:08   

Qnen napisał/a:

Najgorszy komentator włoskiej częsci Elevenu? Gdybym miał wybierać to pomiędzy Kapicą i Piotrem Czachowskim ale to tylko na siłę, bo nikogo bym nie skreślał. Może też i dlatego, ze się do nich przyzwyczaiłem.

Czachowski cały czas zalatuje Orange Sport, w klasyfikacji byłych piłkarzy oczywiście przebija żenujących kolegów Szpaka z TVP, natomiast do Węgrzyna, Przytuły czy Mielcarskiego nie ma oczywiście startu. Czachowski w swoim komentarzu i w barwie głosu jest trochę "retro", poza tym mnie zawsze zadziwia, że spora część byłych piłkarzy komentuje spotkanie nie czytając go profesjonalnie, źle interpretując zaistniałe zdarzenia boiskowe czy też opowiadając rzeczy, które dla kogoś kto kiedykolwiek w życiu prosto kopnął piłkę są po prostu słabe i lamerskie. Gwiazdy z TVP czy też Czachowski w tym celują, aczkolwiek żeby być sprawiedliwym, Czachowki notuje jednak progres.

Ja też wolę słuchać komentarza trochę "naokoło", a nie pańszczyzny a'la Szpakowski. Właśnie z takiego opowiadania wynika czy ktoś zna się na tym co robi, czy też nie zna. Jak dla mnie również mogą pieprzyć o dupie Maryni cały mecz, bo przecież ja również oglądam to samo co oni.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Czw Mar 15, 2018 11:11   

Poza Borkiem nikt nigdy nie miał startu do komentatorów Canal+, gdzie 3/4 ekipy posiadała rzetelną wiedzę, głos i umiejętność budowania atmosfery. Jeszcze nie trafiłem na naprawdę dobry komentarz w Eleven. Tam większość prezentuje poziom podwórkowy z żarcikami rodem z gimnazjum.

P.S. Wczoraj obejrzałem Barcelonę z Chelsea i po długim czasie przypomniałem sobie, co prezentuje Szpakowski. Kiedyś nawet, mając wybór komentarza danego meczu, kosztem Polsatu wybierałem TVP 1 i robiącego mnóstwo błędów Darka, mówiąc, że sytuację na boisku ocenię sobie sam, a przynajmniej będę miał atmosferę z najlepszym głosem w Polsce. Dziś już ten głos mi nie wystarcza.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 15, 2018 12:14   

Komentatorzy Canal + podczas ostatniego meczu Milan - Arsenal:
- Calabria jest z Kalabrii
- taktyka Rino to strzelić i się cofnąć do obrony
- Gattuso bagatelizuje urazy zawodników i ryzykuje ich zdrowie wystawiając do składu.

W meczu Roma - Szachtar szeroka analiza chamstwa chłopców do podawania piłek.

Co by nie mówić o tych z Eleven, to takich głupot tam nie usłyszysz na szczęście.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Czw Mar 15, 2018 12:34   

Smokowski, Laskowski, Nahorny, Twarowski, Dębowski, Rosłoń, Lipiński. Tych mam na myśli. Wiem, że część odeszła i w zasadzie nie mam pojęcia, kto tam został.

Odpowiedz do tematu