ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: TomekW
Pią Lip 17, 2015 22:37
Puchar Polski 2009
Autor Wiadomość
mms 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 21, 2009 15:09   

Co do ostatniego meczu Ruchu.

Znajomy wypadł przez barierke (dokładnie, to został wypchnięty) prosto na policję, która zaczęła go "pałować". W konsekwencji ma złamaną rękę i wybite zęby.

Taką policję to na rękach nosić.

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 21, 2009 16:37   

Sulej napisał/a:
Okej, to nie ekstrapoluj zachowania grupy na całość. W moim sektorze nie gwizdał NIKT. Tez jestem volksdojczem?

a śpiewał ktoś?
bo jeśli staliście w milczeniu a potem krzyczeliście "górny sląsk", to odbyło sie to na zasadzie: grają "ich" hymn, przemilczmy to, a potem krzykniemy sobie o śląsku.

Dhorasoo dobrze gada, polać mu ;)
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Maj 21, 2009 16:58   

A wszelakim przygłupom radze przemyśleć wypowiedzi. I nie wnikam w koligacje polsko - germańskie. A Tobie Krzyś proponuję wyluzować... bo ktoś Cię kontrował za koligacje Juve_Dziwka_i Ty jako Milanista ;)

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 21, 2009 17:27   

A ja Tobie proponuje nie wpisywać się w tematach w których nie masz nic do powiedzenia, nic mądrego....
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

Sulej 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 21, 2009 17:52   

1. Ja śpiewałem.
2. Ja nie twierdze, że nie ma takich zachowań ale padają tu pod adresem WSZYSTKICH kibiców Ruchu takie słowa:

"róhu"
"volksdojcze"
"niemiaszki"
"kretyni"
"piąta woda po niemieckim kisielu"

Mam nadzieję Dhorasoo, że w twarz byś mi też takie coś powiedział?

3. Dalej czekam na odpowiedzi.
- Czy jestem volksdojczem?
- Czy zakładając szal Cracovii identyfikuje się z nożownikami

I teraz bonusowe pytanie dla krzysiekACM: Czy zakładając szal Legii identyfikują się z "ekipą remontową" z Wilna, czy warszawskiej Starówki.

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Maj 21, 2009 18:14   

krzysiekACM napisał/a:
A ja Tobie proponuje nie wpisywać się w tematach w których nie masz nic do powiedzenia, nic mądrego....
Hehe... pozdrowienia dostałeś od Marka ;)

Sulej... Krzysio nie odpowie... a raczej "Legia To My"... kaman :>

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 21, 2009 18:41   

Kargol - Jeśli ci kretyni, którzy gwiżdzą na hymn są Twoimi "braćmi", to żaden z Ciebie Polak.

Sulej - Jeśli byś profanował narodowy symbol jakim jest hymn, to bym z Tobą w ogóle nie gadał, tylko od razu byś w lampę zarobił. Z tego co piszesz, to w przeciwieństwie do Twoich pobratymców zachowałeś sie odpowiednio, więc nie, nie jesteś volksdojczem. Tylko nie dziw się, że jako kibic ruchu jesteś tak odbierany, skoro po meczu po necie chodzą takie filmiki, jak ten wrzucony przez rangiza. Twoi kumple po szalu śmigaja na codzień w smyczkach Niemiec i innych niemieckich emblematach, a Ty się oburzasz, że tak was nazywam. Na meczu pewnie nieraz stałes pod flagą "Oberschlesien", a tutaj świrujesz wielce nieświadomego.

Sulej 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 21, 2009 18:53   

Nie świruje nieświadomego tylko się wkurzam, że nazywasz WSZYSTKICH kibiców Ruchu "niemiaszkami", więc mnie też. Do tego pisanie o "róhu" jest poniżej wszelkiej krytyki bo piszesz o 14-krotnym Mistrzu Polski. Tak TEJ Polski.

Oczywiście, że jest taka grupa ale to co mam zrobić? Zmienić ulubiony klub?

Zostały 2 pytania:
Czy zakładając szal Cracovii identyfikuje się z nożownikami?
Czy zakładając szal Legii identyfikują się z "ekipą remontową" z Wilna, czy warszawskiej Starówki? (do było do Krzysztofa ale chyba potrafisz odpowiedzieć?)

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 21, 2009 19:14   

Wkurzać się możesz, ale dziwić już nie powinieneś.

Tego z czym się identyfikujesz, nie da się wywnioskować po wyglądzie zewnętrznym (tutaj: szalikiem danej drużyny). Lecz niektóre symbole wywołują pewne skojarzenia i to jest oczywiste. Cracovia przez swoje uwielbienie do przedłużaczy rąk, kojarzona jest z nożami, a Legia z awanturnikami. I szczerze się dziwię, że Ty się dziwisz, że tak jest. Nikt nie będzie przeprowadzał wywiadów środowiskowych, tylko stworzy sobie uproszczony obraz rzeczywistości, którym Ruch - Niemiaszki, Cracovia - Nożownicy, Legia - Zadymiarze. Każdy tak rob i nie tylko na tej kibicowskiej płaszczyźnie życia.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 21, 2009 20:25   

Panowie łączy nas Milan, zlać tych chorzowskich buraków i co tu więcej pisać.

Sulej 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 21, 2009 20:30   

Okej Dhorasso, ale czy ja mam się na to godzić? Ty pojechałeś po wszystkich kibicach Ruchu, a nie po tych burakach.

Jakby Cie ktoś nazwał "polaczkiem, złodziejem samochodów" (celowo z małej) to też byś pisał, że nie ma się co dziwić po przecież Polacy serio te auta kradną? Czy raczej oburzyłbyś się jak ja?

Pozdrawiam

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 22, 2009 09:33   

Dhorasso Twoimi w pewien sposób też są... Przykro ale taki mamy naród, takie mamy "polactwo". Ja mam tylko jedną prośbę, nie wrzucaj wszystkich Ślązaków do jednego wora, a tak robisz. Mnie osobiście też razi ich zachowanie i nie wiem czy zauważyłeś ale nikt na tym forum go nie legitymuje, a potępia. Sulej zadał dobre pytania, na które dalej nie ma odpowiedzi...
co do samej flag "Oberschleisen" to wytłumaczę Ci to klarownie: po niemiecku znaczy to Górny Śląsk, a jako że przez kilkaset lat ten region był poza Polską, to naleciałości niemieckie są w nim obecne cały czas. To że jakaś grupa opowiada się za autonomią to nie znaczy, że nie czuje się związana z Polską. Dla wielu taka nazwa obowiązuje cały czas, wielu nie znając nawet polskiego języka biło się w trzech powstaniach o to aby do Ojczyzny powrócić. Nie wiem skąd jesteś, ale widzę że o Śląsku i o jego historii wiesz mało. A skoro nie wiesz to nie sprzedawaj wiedzy, której nie posiadasz, albo o której ledwo co poczytałeś. Na początek polecam Ci blog Pawła Czado z GW: http://czado.blox.pl/html
poczytaj, może coś zrozumiesz.
Pozdro

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 22, 2009 09:56   

Właśnie ze względu na historię Śląska (te 3 powstania, o których wspomniałeś) jeszcze bardziej powinny Ciebie i resztę Ślązaków-Polaków, te gwizdy uderzać i żenować. U Ciebie tego nie widzę - większe masz pretensje do mnie za generalizowanie, a winę tych, którzy beszcześcili nasz narodowy symbol, jakby deprecjonujesz...

Autonomia ? Autonomia śląska trwała "całe" 20 lat. Faktycznie, jest do czego wracać...

Dzięki za chęć dodatkowego edukowania mej osoby, ale musiałbyś mi zapłacić, żebym wszedł na stronę jakkolwiek związaną z tym szmatławcem o nazwie GW.

Pozdro.

bajer 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 22, 2009 10:44   

kamery na pewno wykryly kto gwizdal przy hymnie, prosze zglosic do prokuratury ze zostaly obrazone uczucia narodowe wtedy sprawdza kto gwizdal i ukaza symboliczna grzywna ;) nie powinnismy oceniac wszystkich Slazakow za kilku chorzowskich "debili" tak jak nie oceniajmy kibicow Cracovii jako nozownikow mimo ze jest tam grupka ktora lubi pobawic sie w polowania z bronia w reku ;) a dla mnie rownie karygodne jest gwizdanie na cudzy hymn jak go graja jak na wlasny ;) hymn to hymn trzeba go szanowac a nieraz slyszalem Polakow gwizdzacych podczas odgrywania jakiegos hymnu w meczu miedzypanstwowym i zastrzegam, nie bylo to w Chorzowie

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 22, 2009 10:50   

Uderza mnie i to jak cholera. Dla mnie patriotyzm to nie puste słowa i nie wiem czy czytasz dokładnie czy nie, ale NIGDY nie będę akceptował takiego zachowania. Ja do tych buraków stosunek mam określony i koniec. Ale znam tez sporą część kibiców Ruchu, którzy zachowują się w sposób normalny i ich przyrównując do tych idiotów obrażach. Piszesz "róh" "niemiaszki", "bród za paznokciami"... proszę Cię, daruj sobie takie epitety. Tym bardziej, że uderzają one również do mnie jako do Ślązaka.
Co do edukowania to polecam po prostu, bo gość wie co pisze i pisze bardzo dobrze, ciekawie. Nie polecałbym, gdybym nie czytał sam. Poza tym to mój kolega po fachu:)
Nie ma się co na siebie obrażać, niestety dążenia separastyczne w naszym małym grajdołku są i zawsze będą. Kiedyś Polakom żyło się lepiej, bo choć mieszkali w różnych częściach kraju i świadomie o sobie mówili: Kaszubi, Ślązacy czy Wielkopolanie itd. to każdy miał świadomość bycia Polakiem. Potem przyszedł ustrój, który na dzieleniu opierał swoją władzę, ale Naród się nie dał, ustroju nie ma, ale niestety podziały pozostały... Dla Warszawy Śląsk był zły i na odwrót, Zagłębie i Śląsk również, Małopolska i Mazowsze, Wielkopolska i Mazowsze - wiesz już na czym sprawa polega?
Stąd podejrzenie o nożowników, zadymiarzy i brudasów...
I Milanistów też niestety generalnie kojarzy jako bandę gości kibicujących podstarzałym facetom... :D
Pozdro

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi