ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Atmosfera na meczach Milanu...
Autor Wiadomość
rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 28, 2017 17:13   

Jak na niespodziewane derby "na szybko" to na Sud wyszło to całkiem spoko.
Inter wyciągnął z magazynów jedynie stare flagi z którychś tam derbów.

pepe 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 01, 2018 10:42   

Fiorentina-MILAN

https://www.instagram.com/p/BdX3y-thk0a/

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 05, 2018 21:48   

Chyba tylko jedna osoba stąd może mieć takie rzeczy w archiwum, ale celowo nie podbijam z tym na priv, z nadzieją, że temat zaciekawi kilka osób więcej:
ostatnio się zastanawiam, jak wyglądał Milan - w sensie młyna i meczów domowych, tuż przed represjami z wiosny 2007.
Chodzi mi o archiwalne foty San Siro i Curva Sud - zarówno w LM, krajowym pucharze, jak i na ostatnich 2-3 spotkaniach ligowych. Dosłownie przed tym, nim nastała szarzyzna i cisza trwająca wiele tygodni, a nawet miesięcy, gdy zwinięto nagłośnienie, bębny, megafony i barwy, a od wielkiej łaski zaczęto wpuszczać tylko samych posiadaczy abonamentów, nawoływano do budowania fos, wielkich ogrodzeń itd. Przypominam, że nawet na wielki półfinał z United, pojemność obiektu w Mediolanie była sztucznie ograniczona i pozamykano górne piętra, a w oczy zamiast czerwono-czarnych barw, kłuły głównie łyse bandy UEFA.
Milan vs Bayern 1/4 LM i Milan vs Manchester 1/2 LM -> to przymusowe frekwencje w granicach ~ 66 000, zamiast ok. 80 000 ludzi...

Czy któreś z posiadanych przez Ciebie źródeł zawiera te spotkania, tuż przed falą zakazów i mógłbyś w wolnej chwili poszukać fotek, o które pytam? :P
Do atmosfery i porównania klimatu tychże spotkań, nie jesteśmy w stanie wrócić, ale zdjęcia są w stanie oddać sporo z tego, co bezpowrotnie Włochom zabrano.

pepe 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 16, 2018 12:34   

Dokładnie dziś wybiła rocznica powstania najstarszej grupy ultras w Europie. Fossa dei Leoni - gdyby istniała - dziś obchodziłaby 50-lecie...

Nie chce mi się za bardzo wdawać w dyskusje z kibicami Hajduka Split, którzy uzurpują sobie to pierwszeństwo przypisując powstanie Torcidy w 1950 roku. To bzudra. To, że mieli wtedy flagi na kijach zupełnie o niczym nie świadczy. Na Milanie jakieś flagi już były w latach 30-tych i 40-tych XX wieku. Chodzi o faktyczną nazwę ekipy, jej organizację, obecność na trybunach z flagą z własną nazwą, identyfikację jako grupę ludzi z mentalnością wojowniczą itp. Jakiś czas temu oglądałem film o wojnie na Bałkanach, w którym kibice chorwaccy sami jasno stwierdzali, że prawdziwy ruch kibicowski w Chorwacji swe początkowe działanie może datować dopiero na lata 80-te XX wieku. Że wcześniej to nie miało żadnych znamion ruchu ultra', nie było żadnej nazwy Torcida.

Temat powyżej, o którym napisałeś, ogarnę w najbliższych dniach. Spokojna głowa.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 17, 2018 00:47   

Wiedziałem, że się odezwiesz, tylko muszę dać Ci chwilę czasu :P
To w sumie jedna z najciekawszych kwestii, które jeszcze nie zostały w tym wątku przeanalizowane, a historia drugiego kręgu na Sud, chyba tego od nas wymaga...

Dobrze, że przypomniałeś o FdL:

Cytat:
La nostra rubrica dedicata al mondo del tifo analizza oggi i movimenti ultrà nati in Italia a cavallo dell'anno che ha rivoluzionato cultura e costumi di mezzo mondo

http://media2vam.gazzetta...182027_700k.mp4

martino1989 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 23, 2018 14:25   

Co właściwie stało się z FdL? Flaga tego ugrupowania i tak chyba jest wywieszana na każdym meczu

kazelot 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 23, 2018 14:51   

martino1989 napisał/a:
Co właściwie stało się z FdL? Flaga tego ugrupowania i tak chyba jest wywieszana na każdym meczu

Szukaj a znajdziesz w tym temacie :)

Niezła kolekcja

http://www.magliarossoner...agini_fdl3.html

pepe 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 29, 2018 22:14   

W galerii na stronie CSM cicho i pusto, a tu proszę jaka piękna "choreografia" sponsorowana przez klub.

MILAN-Lazio

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 30, 2018 12:43   

Na domowych meczach Interu, za przeciwległą bramką, też rozkładają podobne szroty w barwach, ostatnio coś podnosili na dole zielonej.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 08, 2018 23:07   

pepe napisał/a:
Temat powyżej, o którym napisałeś, ogarnę w najbliższych dniach. Spokojna głowa.

Nieśmiało przypominam :P

pepe 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 10, 2018 15:57   

Spal-MILAN

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 10, 2018 22:17   

Jakimś cudem przeoczyłem, że pewnemu panu z trybuny niebieskiej, lubującemu się w odblaskach :) a szczególnie w pomarańczy, pod koniec stycznia stuknęła 70-tka ;)

A z tym to można wpaść w niezły trans, przekozacka praca bębna :P
https://www.youtube.com/watch?v=--Tb8KN89s0
https://www.instagram.com/p/BfBmgOMgkf_/

Qba69 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 11, 2018 13:51   

Oglądałem fragmenty meczu bez komentarza. Prawie jakby grali w Mediolanie.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 11, 2018 14:45   

Tu jeszcze to samo ze styczniowego wyjazdu do Florencji
https://www.youtube.com/watch?v=Rc8H4RIxV_8

Jaki utwór jest inspiracją dla tej przyśpiewki? :P
Ze współczesną muzyką i tym, co lansowane w stacjach muzycznych jestem na bakier.

majlech
Milanista

Wysłany: Czw Lut 15, 2018 19:34   

Wyjazd był jeszcze w grudniu :) Choć nastrój sylwestrowy pod koniec. Miałem przyjemność być na tym meczu. Piosenkę tę śpiewano co najmniej godzinę po meczu. Niestety musiałem uciekać na samolot.

martino1989 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 16, 2018 11:36   

Witajcie Panowie, zakupiłem bilety na nadchodzące derby Mediolanu i udało mi się je dostać na Rosso Laterale -> https://imgur.com/a/761Y4 O 10 ruszyła sprzedaż biletów i już na początku właściwie większości nie było... Miejsca dla kibiców Interu są w wyznaczone na drugim zielonym pierścieniu (tak jak zaznaczyłem na screenie). Teoretycznie 1 i 3 zielony pierścień jest przeznaczony dla kibiców Milanu. Jak myślicie, siedząc na rogu w czerwonym sektorze, tak jak zaznaczyłem, będę miał obok siebie wielu kibiców Interu? Czy będą to jednak raczej kibice Milanu? Jadę z partnerką, więc nie chciałbym żeby się za bardzo bała :)

pepe 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 16, 2018 23:08   

Dobra, ja ci odpowiem. Masz miejsce ch :gol: we - w dawnych latach na tych miejscach zbierało się z siebie gluty, jakieś wylane napoje na łeb, nawet i szczochy. I nie żartuję, żeby ci na złość zrobić. Tak było autentycznie. Może teraz zmieniło się trochę na lepsze (czytaj nie szczają, bo to że plują czy rzucają różnymi kubkami itp to oczywiste, też bym tak robił). Idealnie się złożyło, że ty tam będziesz, to jak wrócisz to opisz - będziemy mądrzejsi czy faktycznie wyciszono te procedery.
Koło ciebie będzie cała masa różnorakich kibiców. Kibice Interu, Milanu - istny misz-masz. Od rodzin z dziećmi po kretynów ubierających łączone szaliki Inter-Milan (do kupienia w przystadionowych straganach - podkreślam - szal dobry dla ludzi umysłowo upośledzonych). Ultra' Interu nie spotkasz, bo ten gatunek (tudzież podgatunek, jak wielu chociażby z tego forum by chciało) kibiców będzie tymi, którzy ciebie będą oblewać napojami lub opluwać z góry. Ultra' Milanu będą siedzieć po przeciwnej stronie, czasem może ich usłyszysz. Ogólnie zapowiada się sielanka i folklor, za to będziesz miał super miejscówkę na dobre zdjęcie oprawy Milanu - zazdroszczę.

PS1 - bilety na inne mecze Milanu domowe już zupełnie wykupione, że akurat na jakieś derby musiałeś koniecznie jechać?
PS2 - rangiz - sorry, życie mnie trochę przytłamsiło. Jak się wydobędę na powierzchnię - znajdziesz tu wpis.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 17, 2018 00:29   

Z perspektywy sympatyka Interu miałbyś całkiem niezłe miejsce - nad głowami wielotysięczny młyn swojej drużyny. Z tej drugiej perspektywy to masz najgorsze do funkcjonowania miejsca, zaraz po tych przeznaczonych dla Interistów :P
Ludzie między sobą wymieszani, istny folklor, a jeszcze trzeba patrzeć czy czymś w głowę z góry nie dostaniesz. Jakiejś bezpośredniej przemocy pomiędzy kibicami obydwu drużyn już nie ma, ale festiwal wyzwisk, uprzykrzania życia i złośliwości mają się doskonale.
I tak możesz się cieszyć, że pirotechnika lata głównie po ziemi/betonie, a nikt już z racji restrykcji nie trzyma jej otwarcie w łapach, wisząc w pierwszych rzędach na barierce sektora, na dole mogłoby dość mocno iskrzyć, albo i coś spaść, paląc siedziska czy ciuchy. Naście lat temu byłoby z tym grubo.

Pepe - domyślałem się, że jakaś siła wyższa wstrzymała Twojej plany, powoli, poczekam :P
O jakość się nie boję, bo na pewno będzie co czytać i co przeglądać, właśnie najważniejsze jest to, żeby nie było tylko kilka zdań, napisane na "odwal się". :ok:

Kukiss 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 17, 2018 12:53   

Pepe, czego Ty się tych wszystkich ludzi czepiasz? Logiczne jest to, że dla ludzi nie mieszkających w Mediolanie i okolicach derby są najbardziej atrakcyjnym spotkaniem. Dziwne jest też to, że Milan nie posadzi młynu Interu na 1 kręgu, wtedy sytuacje wymienione przez Ciebie nie miałyby miejsca.

Wie ktoś dlaczego od jakiegoś czasu po naszym golu strzelonym na San Siro nie już puszczany utwór "Jump" Van Halena?

martino1989 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 17, 2018 15:59   

No nic, trudno, dostanie innych sensowych biletów obok siebie było niestety niemożliwe, a jak będzie to zobaczymy już na stadionie :) Domyślałem się, że to będzie miks, ale bardziej obawiałem się, że będą tam sami fani Interu. Swoją drogą, to jak będzie tam taki miks, o którym mówicie, to kibice Interu też są narażeni na otrzymanie kubkiem po głowie. Dobrze by było nie dostać racą jak kiedyś Dida. W sumie to najbardziej mnie martwi to, że nie będę słyszał przyśpiewek kibiców Milanu przez to, że pewnie będą tam bardzo zagłuszane.

@Pepe Tak jak mówi przedmówca, rozumiem, że Ty byłeś na wielu meczach z przeróżnymi rywalami ale jednak nie mam tej okazji za często i chciałem się wybrać na jeden z ważniejszych meczy.

Edit 1.

Jeszcze takie przemyślenie. Pierwszy zielony pierścień również był przeznaczony do zakupu dla kibiców Milanu, więc też na pewno będzie ich tam trochę, nie wierzę, że sami Nerazurri tam pokupowali bilety. Zważając na to, że najbardziej zagorzali kibice siedzą właśnie na środku, to tam pewnie leci na dół jeszcze więcej śmiecia.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pią Lut 23, 2018 12:22   

Smutno wczoraj było patrzeć na tę żenująca frekwencję (90minut.pl podaje ponad 17 tys.).

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 23, 2018 15:28   

Akurat dolna niebieska, z przeniesionym tam młynem, była pełna i bawiła się nieźle.
https://www.youtube.com/watch?v=ER-Rx33f5bo
https://www.instagram.com/p/BfifpFSHC6k

Włoch, a tym bardziej rozpieszczony makaraon, taki jak na Interze czy Milanie, nie będzie tłumnie chodził na spotkania tego pokroju, powinieneś już przywyknąć.

pepe 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 27, 2018 10:51   

rangiz napisał/a:
Nieśmiało przypominam :P

Przewertowałem nie tylko swoje kolekcje, ale i neta i niestety nie mam dobrych wieści. Słabo, jeśli idzie o ilość fotek z okresu zaraz przed wprowadzeniem restrykcji. A jeszcze gorzej po tychże...
Mam jedynie foty z takich meczów:

2006.10.28 MILAN-Inter

2006.11.05 Atalanta-MILAN

W połowie lutego nastąpiła słynna awantura, w której zginął policjant. Jeszcze na fali braku podjęcia decyzji na meczu 1/4 Ligi Mistrzów była oprawa:

2007.03.07 MILAN-Celtic

Ale już 2007.03.11 na derbach Inter-Milan opraw nie było, bo w lidze włoskiej wprowadzono od razu zakazy, ograniczenia tylko dla karnetowców itp. Nie tylko nie było opraw - w ogóle niczego nie było, flag na płotach, dopingu, zero. Potem rozszerzono to również na mecze na arenie międzynarodowej.

Tak wyglądał mecz 1/2 finału Ligi Mistrzów:

2007.05.02 MILAN-Manchester Utd

Bez flag, bez transparentu do oprawy.
Przykre czasy na włoskich stadionach. Już zostawmy to. Niechlubna karta tylko dlatego, że jakiś pies zmarł. Gdy kibice umierali od postrzałów policji, to jakoś żadnych zmian i radykalnych decyzji w policyjnych szeregach nigdy nie było (vide Gabriele Sandri). Kiedyś gdzieś przeczytałem, że policjanci to bandyci w mundurach. Chyba coś w tym stwierdzeniu jest. Wiadomo, że nie wszyscy. Tak jak nie wszyscy kibice to bezlitośni i bezmózdzy chuligani.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 28, 2018 14:11   

Dzięki, sam widzisz, że fot z tamtego okresu jest niewiele. Czyżby po śmierci mundurowego, wycofano akredytacje foto, a przy wejściach na trybuny dużo dokładniej przeglądano torby i plecaki? Wszystko by leciało w depozyt, za jakimś chorym przykazem? Nie wyobrażam sobie, że materiałów z okresu największych represji nie ma w sieci, bo nagle wszyscy na wszystkich się obrazili :)

pepe 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 01, 2018 13:29   

Chyba faktycznie coś było na rzeczy z tego co napisałeś. Kojarzę, że tam absurd gonił za absurdem w kwestiach nawet właśnie akredytacji fotoreporterskich. Wytłumacz mi jednak do czego potrzebujesz tych materiałów, zdjęć itp. z tamtego okresu? Przecież o tych czasach, to wszyscy chcą zapomnieć. Robią wszystko, by wrócić do dawnego klimatu, by kultywować tradycje ultra'. Mimo, że już z zupełnie inną mentalnością, z zupełnie innymi nieagresywnymi nazwami grup itd. Do czego potrzebujesz takiego sado-maso?

Roma-MILAN

Odpowiedz do tematu