ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czego nam brakuje do najlepszych
Autor Wiadomość
PacheL 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 15, 2010 20:48   

Tylko, że za pół roku będzie dostępny za darmo ;)

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Lis 15, 2010 22:34   

Titto napisał/a:

W takim razie potrzebujemy:
Bramkarza: np. Llorisa lub De Gea

A po co nam bramkarz? Ten co gra nie jest ok?
Cytat:

Defensywnego pomocnika np. Sahina, Matuidiego, Javi Martineza, Javiera Mascherano

Defensywnych to chyba mamy az nadmiar...

Shevi 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 15, 2010 23:08   

Dziwna nazwa tematu :) Wszakże jesteśmy najlepsi :)
Bajeczne są te plany transferowe a zwłaszcza sprzedaż któregokolwiek z piłkarzy uznawanych przez co młodszych kibiców za szrot. Ronaldinho jeśli się dogada i nie odejdzie na emeryturkę do USA to i tak nie przyniesie nam żadnych korzyści z ewentualnego transferu, niewiele klubów będzie w stanie wypłacać podobną gażę jaką obecnie dostaje a na boisku prezentuje się częściej kiepsko niż porządnie. Nie chciałbym umniejszyć jego talentowi, Berlusconi bardzo go ceni, jego kluczowe zagrania podobnie jak Ibry przynoszą zwycięstwa, lecz taka gra poważniej obciąża pozostałą część zespołu. Piłkarza takiego jak Gattuso wcale bym się nie pozbywał, ma swoje lata ale to legenda Milanu i kto wie co jeszcze pokaże :)
A co do wzmocnień, jeśli już to dwa nazwiska przychodzą mi na myśl - Poli i Ranocchia, sądzę że byliby w stanie przebić się do pierwszego składu, niestety byłoby o nich bardzo ciężko.
No i jeszcze jeden gracz, ale musiałbym się mu lepiej przyjrzeć - Paulo Henrique ponoć to wielki talent.
Widząc grę Abate w ostatnim meczu nie uważam by prawa strona potrzebowała wzmocnień, a jak chodzi o lewą to sam nie wiem, nie mamy tam zbyt wielu opcji więc może jednak Coentrao, choć go jeszcze w akcji nie widziałem a jedynie czytałem tu i ówdzie..

Adin 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 15, 2010 23:51   

Szczerze w obecnym ustawieniu pragnąłbym jednego uniwersalnego bocznego obrońcę, solidnego stopera, oraz playmekera. Za dużo Ibra stara się rozgrywać piłkę, co mnie co prawda nie denerwuje tak bardzo:).
Byłoby dobrze, gdyby Boateng i Ibra zostaliby.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Lis 16, 2010 01:20   

Shevi napisał/a:
A co do wzmocnień, jeśli już to dwa nazwiska przychodzą mi na myśl - Poli i Ranocchia, sądzę że byliby w stanie przebić się do pierwszego składu, niestety byłoby o nich bardzo ciężko.

Ranocchia to misja niemożliwa. Zawodnik Interu, kupiony niedawno i wypożyczony. Do wyciągnięcia najwcześniej za półtora roku (z hakiem) jeśli kompletnie nie sprawdzi się w Interze. Na obecną chwilę w ogóle nie warto rozważać jego kandydatury.
Poli jest jednym z najbardziej cenionych przeze mnie graczy młodego pokolenia we Włoszech. Ale w tym sezonie nie zbiera pochlebnych recenzji. Zamiast niego (inna trochę pozycja, ale pasująca tutaj) wziąłbym Pastore (moje marzenie od kilkunastu miesięcy). Stworzony do gry tuż za linią napadu. Powinien rozwiązać problem braku kreatywności. Tylko trzeba nieco zmodyfikować taktykę.

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 16, 2010 15:20   

Akurat w 4-3-1-2 Allegriego Pastore na miejscu Seedorfa mógłby grać.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 16, 2010 21:43   

Myślę, że chodzi o taktykę Juve. ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Lis 16, 2010 23:07   

Dokładnie. Ale czytając mój poprzedni post faktycznie źle się wyraziłem. Powinno być tak: zamiast interesować się Polim Milan powinien sięgnąć po Pastore. A ten zawodnik jest moim marzeniem od lat i chętnie bym go widział w Juve, ale wtedy trzeba by było zmodyfikować trochę taktykę - coś a'la taktyka za pierwszych lat Nedveda w Juve.
Dynamiczne (grające przy linii) prawe skrzydło (Camoranesi/Krasić), dwójka śroodkowych pomocników i fałszywe lewe skrzydło grające za napastnikami (Nedved/Pastore) - ruchliwe, rozgrywające i wbiegające w pole karne.
W sumie jak gra dziś na lewym Marchisio to tym bardziej Pastore by się nadał.
Ale oczywiście nie wierzę w jego transfer do nas. A szkoda, już rok/dwa lata temu bym go brał chętnie. Podobnie Jovetica. Dwójka których

Luk 
Interista

Wysłany: Śro Lis 17, 2010 11:43   

Venomik napisał/a:

Ranocchia to misja niemożliwa. Zawodnik Interu, kupiony niedawno i wypożyczony. Do wyciągnięcia najwcześniej za półtora roku (z hakiem) jeśli kompletnie nie sprawdzi się w Interze.

Marzenie scietej glowy ;)

...

Co do tematu, to by trzeba bylo rozdzielic to na Serie A i Europe. W Serie A, do Interu brakuje niewiele, dzieki zakupom w lecie, oraz slepocie Morattiego. Ktos powie, "wygralismy derby, jestesmy 6 pkt z przodu, jestesmy lepsi". Ok, ale jesli bylem szczery po derbach i przyznalem slusznie zwyciestwo Milanu, ktore nie bylo przypadkowe ale zasluzone, tak teraz rowniez jestem szczery. Inter kadrowo nadal jest najlepsza wedlug mnie druzyna w Serie A. Brak formy, brak motywacji, kontuzje, niestety ta sytuacje zachwialy, ale kadra to kadra, mimo wszystko.

Jednak powtorze, w Serie A niewiele. Co do Europy, to wedlug mnie, tutaj jednak "troszke" wiecej brakuje. Swoje zdanie o Ibrahimovicu juz przedstawilem, i jak wyglada sprawa jego gry przeciw najwiekszym - czytaj w kluczowych spotkaniach CL.

Nie brakuje tak duzo jak powiedzmy rok, czy 2 temu, wszakze pare ciekawych posuniec w tym roku przeprowadziliscie. Ale trzeba by jeszcze jedno, 2 takie okienka jak w tym roku (ktore wielu uwazalo za najlepsze od lat, a powtorzenie tego latwe nie bedzie) aby powaznie myslec o mianie kandydata do ponownej korony w Europie.

PacheL 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 17, 2010 12:02   

Hm, warto zwrócić uwagę, że w tej chwili w Europie nie ma już jakiejś dużej ilości wielkich ekip ( które można by uznać, że są poza zasięgiem Milanu/Interu). Jedynymi zespołami, które wydają się lepsze od mediolańskich druzyn są Real i Barca- to raczej między nimi rozegra się walka o LM. Kluby angielskie (no może poza Chelsea, która jednak już od 2ch sezonów praktycznie się nie wzmacnia) i pozostałe hiszpańskie są jak najbardziej w zasięgu. Wydaje mi się, że jednymi meczami , w których to przeciwnik Milanu/Interu byłby uznawany za faworyta, to ew. pojedynki z Barca/Realem. Pozostałe ekipy są albo na naszym poziomie, albo trochę słabsze.
Dlatego wydaje mi się, że ten dystans między nami, a Europą nie jest tak wysoki. Bynajmniej nie wynika to z jakiejś naszej dobrej gry, ale z tego, że wiele klubów europejskich troszkę podupadło ostatnimi czasy ( Liverpool, MU, kluby włoskie, kluby hiszpańskie poza Realem/Barcą).
Podsumowując, wydaje się , że wygranie LM nie jest dla nas czymś niemożliwym. Może się np. zdarzyć, że Real i Barca trafią na siebie w1/2 czy 1/4. Wówczas okaże się , że aby zdobyć LM, trzeba będzie wygrać ze wszystkimi ekipami które są "w naszym zasięgu" plus tylko jeden mecz/dwumecz z Realem/Barcą.

Luk 
Interista

Wysłany: Śro Lis 17, 2010 15:02   

Takich czystych faworytow nie ma za wielu zgadzam sie. Moim zdaniem: Barca, Man Utd, Chelsea, Bayern.

Wszystko to biorac pod uwage obecna sytuacje Interu, oraz dobra sytuacje tych klubow. W innym przypadku, Inter by sie wliczal do tego grona.

Jednak o ile takich czystych faworytow wielu nie ma, to jest pare innych druzyn, ktore moga spokojnie z takim Interem, czy Milanem powalczyc. Real, OL, Valencia czy Arsenal.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lis 17, 2010 15:14   

w obecnej sytuacji (pomijajac jednostkowe mecze, w ktorych gra 'odpowiedni' sklad i ogolnie nam sie spotkanie uklada) Milan mialby powazne problemy z kazda druzyna z czolowki ligi angielskiej, hiszpanskiej, niemieckiej i francuskiej, ktora bedzie duzo biegala i miala w ofensywie dobrych technicznie graczy. nie mowie, ze bysmy z nimi nie wygrywali spotkan, ale na pewno nie byloby nam latwo.

Shevi 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 20, 2010 23:28   

Luk napisał/a:
Venomik napisał/a:

Ranocchia to misja niemożliwa. Zawodnik Interu, kupiony niedawno i wypożyczony. Do wyciągnięcia najwcześniej za półtora roku (z hakiem) jeśli kompletnie nie sprawdzi się w Interze.

Marzenie scietej glowy ;)

Sprzeczałbym się, Pirlo to niby skąd się u Nas wziął.. Moratti znów zacznie inwestować w Inter i taki Ranocchia będzie do odstrzału.. Zresztą ostatnio gdzieś nawet było o tym, że on nadal jest współwłasnością z Rossoblu, więc kto wie. Jutro sobie go obejrzę w akcji :)

Luk 
Interista

Wysłany: Nie Lis 21, 2010 11:22   

Shevi napisał/a:

Sprzeczałbym się, Pirlo to niby skąd się u Nas wziął.. Moratti znów zacznie inwestować w Inter i taki Ranocchia będzie do odstrzału.. Zresztą ostatnio gdzieś nawet było o tym, że on nadal jest współwłasnością z Rossoblu, więc kto wie. Jutro sobie go obejrzę w akcji :)

Pirlo sie u was wzial, poniewaz w Interze nikt na niego nie liczyl. Poza tym, tylko Ancelotti w Pirlo widzial playmakera grajacego za linia pomocy. Wczesniej nikt go tak nie probowal, gral za napastnikami, gdzie tak dobrze jak na jego obecnej pozycji nie gral.

Ranocchia to przyszlosc reprezentacji. Gral w kazdej kadrze U-xx od mlodzika. Od tamtego roku w Bari jest chwalony przez kazdego eksperta/bylego pilkarza, ktory go ogladal w akcji. Bonucci, ktory jest obecnie w Juve wyplynal, poniewaz Ranocchia zlapal kontuzje. Do kontuzji Ranocchi o Bonuccim sie nie mowilo, tylko o Ranocchi. Zainteresowanie sciagnieciem go juz teraz tylko potwierdza, jakie wielkie nadzieje nasz zarzad wiaze z tym pilkarzem.

Wiec analogii do przypadku Pirlo nie ma zadnej, i o ile przez pare lat w Interze nie pogra fatalnie, to ja bym nie widzial Morattiego go sprzedajacego.

Zgadza sie, ze Ranocchia jest w polowie pilkarzem Genoi, ale tylko do najpozniej przyszelego czerwca.

Shevi 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 21, 2010 16:13   

Luk napisał/a:
Zgadza sie, ze Ranocchia jest w polowie pilkarzem Genoi, ale tylko do najpozniej przyszelego czerwca.

W piłce niczego nie można być pewnym, za tą akcję Eto tj. uderzenie głową w stylu Zidana na Materazzim w pierwszej połowie dzisiejszego meczu coś powinno być a tu proszę nic.. Inter z pewnością jeśli postawi na Ranocchie to nie odda go prędko, ale jest to możliwe - Fossati to też ponoć wielki talent a wrócił w tym sezonie. Moratti to biznesmen i kto wie co zrodzi się w jego głowie zaś Galliani to człowiek, który rzeczy niemożliwe załatwia od ręki, choć na cuda trzeba mu dać trochę czasu ;) Przyszłość jest jedną wielką niewiadomą i można tylko liczyć, że coś się uda.. Cóż wracam do liczenia na Chievo ;)

Luk 
Interista

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 14:49   

Shevi napisał/a:

W piłce niczego nie można być pewnym, za tą akcję Eto tj. uderzenie głową w stylu Zidana na Materazzim w pierwszej połowie dzisiejszego meczu coś powinno być a tu proszę nic..

Dostal 3 mecze zawieszenia, w pelni zasluzenie wiec nic w przyrodzie nie ginie.

Cytat:

Inter z pewnością jeśli postawi na Ranocchie to nie odda go prędko, ale jest to możliwe - Fossati to też ponoć wielki talent a wrócił w tym sezonie.

1. Inter juz postawil na Ranocchie.
2. Fossati to kibic Milanu od dziecka. Dlatego chcial do Milanu wrocic. Ranocchia nigdzie takich preferencji nie wyglaszal, a gdyby tak jak Fossati chcial grac w Milanie, to na umowe z Interem by sie nie zgodzil.

Ranocchia to pilkarz Interu. Co prawda 50% jest nadal Genoi, ale wszyscy go w Italii traktuja juz jako pilkarza Interu. Jedyne pytanie, to czy bedzie nim dopiero w wakacje czy juz w Styczniu.

Z twoim stwierdzeniem "przyszlosc jest nieznana i wszystko sie moze zdarzyc" sie zgadzam calkowicie (w wiekszosci przypadkow), ale sa przypadki, kiedy ta przyszlosc jest znana na 99.9%. To jest jeden z takich przypadkow.

Horrorist 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 25, 2011 21:17   

Luker, jak umiesz przewidywać przyszłość, to napisz mi czy wygram w końcu te parenaście baniek w totka :D

lord bass 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 28, 2011 17:13   

Brakuje nam kasy oraz gwiazd światowego formatu.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Maj 28, 2011 18:16   

lord bass, nie zapominaj o stadionie, stadion jest bardzo ważny. A, inni mają też takie plastry na mięśnie nóg, u nas tego nie widziałem. Ale to pewnie przez brak kasy...

A tak poważnie, lord bass, masz kolejne rozpisane drzewko? To może inni będą zainteresowani, ja podziękuję. No chyba, że czytałeś ostatnie wywiady z Gallianim i znasz realia w jakich klub się porusza, tj czego szukamy - w takim razie śmiało. Ale tym razem się przyłóż, żadnych tam "muszę iść na Wisłę", czy coś.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Maj 28, 2011 19:17   

lord bass napisał/a:
Brakuje nam kasy oraz gwiazd światowego formatu
Real ma i kasę i gwiazdy i wygrał tylko Puchar Króla.

Jestem zdania, że Milan to drużyna na etapie budowy, a ta budowa zmierza w dobrym kieruku pod okiem kierownika Gallianiego :)

Wielki plus za dawanie rocznych umów "dziadkom" i kontraktowania za darmo takich piłkarzy jak Cassano czy Taiwo. Poczekajmy jeszcze na ruchy w pomocy ( nie wierzę, by przybył tylko "Pan X" - liczę na jakiś fajny dodatek, choćby ten Asamoah).

maslok 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 28, 2011 19:28   

Nie karmcie trolla.

Futbolski 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 09, 2011 14:29   

Paolo#3 napisał/a:

Jestem zdania, że Milan to drużyna na etapie budowy, a ta budowa zmierza w dobrym kieruku pod okiem kierownika Gallianiego :)

Wielki plus za dawanie rocznych umów "dziadkom" i kontraktowania za darmo takich piłkarzy jak Cassano czy Taiwo. Poczekajmy jeszcze na ruchy w pomocy ( nie wierzę, by przybył tylko "Pan X" - liczę na jakiś fajny dodatek, choćby ten Asamoah).

Zgadzam się. A najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że ta budowa odbywa się w superoptymistycznych nastrojach, bo jeśli coś jest w budowie, a już ma się na koncie tytuł mistrza, to nie ma lepszego fundamentu! W związku z tym oczywiście nie można powiedzieć, że ten AC Milan to drużyna wybitna. Na pewno nie. Ale są tu elemnty, które wyglądać zaczynają bardzo ciekawie. Grunt na przyszły sezon jest taki, by ponownie Milan zdobył mistrzostwo, bo wiadomo, że Inter to dalej bardzo groźny rywali, który czuje, że spadł z piedestału (ich powrót do ligowej czołówki po wynikach Beniteza był imponujący), a Roma z nowym trenerem Luisem Enrique może zrobić furorę. Jeśli wówczas Milan i tak powtórzy wynik z tego sezonu, to w sezonie jeszcze kolejnym uważam, że drużynę stać będzie na walkę z United, Realem i Barcą jak równy z równym. To zadanie bardzo trudne, owszem, ale Milan już nie raz się podnosił.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Maj 14, 2012 12:03   

Nie wiem, czy wypada odświeżać temat jednak zajęcie drugiego miejsca i odpadnięcie z rozgrywek pucharowych wskazuje, że coś poszło nie tak i czegoś brakuje.

W mojej opinii brakuje przede wszystkim stadionu :-) Niestety, skończyła się pewna era, szaleństw Silvio, kiedy to raz na jakiś czas organizował naprawdę spektakularne mercato. Te z 2010 roku było niezłe, ale nie oszukujmy się, nie aż tak jak okienka z początku nowego milenium. Nowy stadion znacząco zredukowałby straty, a jednocześnie pozwoliłby generować w miarę stały zysk. Marzę o tym, żeby Silvio sprzedał część udziałów właśnie za pieniądze pod budowę nowego stadionu na około 60 tysięcy osób.

Oprócz tego, odmieniłbym nieco filozofię naszego klubu dotyczącą sprowadzania starszych "mistrzów". Nie mam nic do darmowych transferów zaawansowanych wiekowo graczy takich jak np. Yepes, ale uderza mnie sprowadzanie graczy po 30stce i oferowanie im bardzo lukratywnych kontraktów. Na szczęście wydaje się, że sytuacja zmusiła nas do porzucenia tej taktyki, ale w mojej głowie nadal krążą takie przykłady, jak Zambrotta (wieloletni kontrakt na ponad 3 mln euro), Oddo (co prawda zgodził się potem na znaczącą obniżkę, ale fakt, że wcześniej zaoferowano mu 3 mln umowę woła o pomstę do nieba) i.t.d. Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że realia rynku zmuszają nas do takich decyzji, ale czasem wolałbym zobaczyć solidnego ligowca (nawet starego), aniżeli wypaloną gwiazdę, która poza przebłyskami będzie się różnic jedynie znacznie większym kontraktem.

Moim zdaniem restrukturyzacja klubu jest w tym momencie bardzo potrzebna.

Co do transferów i zmian w zarządzie to są to sprawy bieżące i staram się wypowiadać na ten temat w innych wątkach :-)

Odpowiedz do tematu