ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Sob Lut 20, 2010 09:34
Eliminacje MŚ 2010
Autor Wiadomość
Anathem 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 03, 2008 10:25   Eliminacje MŚ 2010

Powoli chyba czas zacząć myślec o rozpoczynających się w sobotę eliminacjach. W naszej kadrze wiele się zmieniło przed pierwszymi meczami ze Słowenią i San Marino. Cel jednak jest znany - zdobycie 6 punktów.
Po niewypale na ME, zawieszeniu imprezowiczów, kadra jest mocno zmieniona. Szansę dostanie pwenie więcej graczy z polskiej ligi. 5 zawodników Lecha robi wrażenie. Znalazł się kolejny obrońca który przeskoczył (chyba) na poziom reprezentacyjny - Bosacki. Udało się to też w końcu Brożkowi z Wisły. Ale tylko jednemu, bo choc w kadrze brakuje lewych obrońców, Piotr B jeszcze nie pasuje do reprezentacji.
Zaskakuje brak Pazdana - choć wydawałoby się że w obliczu kary dla Dudki, bedzie to jego naturalny zastępca, przygotowywany przeciez do tej roli przez Leo. Ale on chyba dołuje jak cały Górnik w lidze.
Po żenującej grze w meczu z Ukrainą, zapowiada się ciekawie mecz sobotni ze Słowenią. Rywal niby nisko w rankingu, ale niekoniecznie od nas gorszy.
Tym bardziej że nasza kadra znów po raz pierwszy zagra w zestawieniu jakie wybiegnie w sobotę na boisko. Miejmy nadzieję że zaczniemy eliminacje lepiej niż poprzednie ;)

Soja 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 03, 2008 14:11   

Co do nadziei na lepszy początek tych eliminacji niż poprzednich...no cóż, dla mnie mogą zacząć jak chcą, byle skończyli tak jak poprzednie :ok:

Po Euro konsekwentnie broniłem Leo...jednak ostatnio zaczyna mi trochę działać na nerwy swoim uporem. Wg mnie nasza kadra nie narzeka na brak dobrych napastników, a tymczasem w Bundeslidze szaleje Wichniarek a we Francji Jeleń. Uważam, że przynajmniej jeden z nich powinien znaleźć się w kadrze na pierwsze mecze eliminacji.

Tak jak przedmówca uważam, że Słowenia może być trudnym rywalem. Coś mi się wydaje, że możemy zaliczyć podobny falstart jak z Finlandią w 2006 roku, gdyż mimo, że trener pozostał na stanowisku, to kadra jest przetrzebiona i zamiast ubyć jej problemów od czasu Euro, to wyraźnie przybyło.

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

bajer 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 03, 2008 17:07   

ze Slowenia latwo nie bedzie, moze nie maja wierlkich pilkarzy jednak 8 lat temu awansowali na EURO co swiadczy o tym ze maja predyspozycje do robienia niespodzianek ;) a o San Marino bym sie nie martwil, ewentualnie o to czy nasi beda w stanie nie zlekcewazyc tego przeciwnika ;)

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 21:52   

Co co meczu, chyba wszyscy widzieli jak to wygladało. Natomiast oprócz niekorzystnego wyniku i gry nie napawającej optymizmem, zauważyłem również pod koniec meczu zrezygnowanego, nie mającego pomysłu i chcęci Benhekera :help: .

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 22:01   

STARY TIROWIEC napisał/a:
nie mającego pomysłu i chcęci Benhekera

możesz okreslić jak rozpoznajesz chęci/ich brak u Leo?
Nie bronię go, ale zaintrygowało mnie to określenie.
Brak chęci na co? Na wygraną? Tylko nie pisz, że nie biegał wzdłuż linii bocznej, bo to nie ma nic do rzeczy :]

Anathem 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 10:25   

Kolejny kiepski występ naszej kadry :( Początek eliminacji niby lepszy niż tych poprzednich, ale okoliczności chyba bardziej dołujące (Leo w końcu zna już świetnie naszych zdolnych piłkarzy). Nie ma co się pastwić nad selekcjonerem, ale chyba się nieco pogubił.
O ile można jakoś zrozumieć porażki z Niemcami czy Chorwatami, a anawet remis z gospodarzem ME, to z przeciętną w sumie Słowenią należy jednak u siebie wygrać.
Miejmy nadzieję że z San Marino pójdzie nam lepiej (choc obawy jednak mam). Tylko jaki sposób na strzelenie bramki znajdziemy, gdy rywal całą 11 będzie się bronił? Pomysłów już od kilku meczy nie widać (prócz indywidualnych rajdów Błaszczykowskiego).

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 19:06   

Akurat nie jestem przeciwnikiem Leo, ale pod koniec meczy kamery pokazaly go przez dluzsza chwile. Odnioslem wrazenie, ze byl nieco zrezygnowany, jakby nie wierzyl juz w zwyciestwo swojej druzyny (podobnie jak ja pod koniec meczu widzac styl gry naszej narodowej). Widzac takiego dosyc zrezygnowanego trenera rowniez mnie samego nie nastroilo to optymizmem. Choc moze zamiast "checi" powinienem uzyc "wiary".
Cytat:
Nie bronię go

A ja go nie krytykuje :)

bajer 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 19:57   

widzialem tylko pierwsza polowe spotkania, no coz, gdyby nie ten karny byloby zle i pech przy slupku, szkoda tego no ale taki sport, szczegolnie pilka, Slowenia wcale nie byla gorsza w pierwszej polowie walczyli, slyszalem ze w drugiej nawet przewazali ;) a nie wiem czy to prawda czy tylko takie polskie nastawienie do reprezentacji :) jednak z tego co zaobserwowalem zasluzyli na to, Fabianski troche nas uratowal takze z braku Boruca nie musimy sie martwic :) szxkoda ze tylko bramka tak mocno wyglada ;) Wichniarek najlepszym pilkarzem Bundesligi a Leo nie widzi ;)

Anathem 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 10, 2008 14:17   

Swoją drogą się nudno na forum zrobiło.
Po ostatnim meczu wszędzie aż huczy od krytyki Leo i kadry. Ciekawie się Leo w jednym z wywiadów wypowiada http://www.sport.pl/pilka...okol_kadry.html
Pewnie sporo w tym racji (choć to nic nowego), ale nerwy facetowi puszczają. Klasa juz nie ta co na początku przygody w Polsce (bluzgi w wywiadzie). A i argumentów jakby brakowało (wyniki słabe, styl gry jeszcze gorszy). Niestety razi wciąż ta sama śpiewka, że to wina systemu że w Polsce piłkarzy nie ma a nie Leo, że kadra gra kiepsko :( Wszyscy to wiemy, nie potrzeba nam do uświadomienia problemu Leo. Potrzebny był raczej by ten stan rzeczy zmieniać, ale chyba nie wychodzi (wiem że wsparcie ma mniejsze niż w Rosji Hiddink, lub żadne). A wyników kadry zawsze będziemy jako kibice wymagać, w każdych warunkach.
Niestety również przez 2 lata żaden zawodnik pod okiem Leo postępów na miare kadry nie zrobił (choć to bardziej do trenerów klubowych należy).
Ale czemuś musiały służyć zgrupowania kadry w których uczestniczyli "najlepsi" ligowcy. Zahorski po jakimś roku promowania nadal nie jest w stanie grac w 11 pozbawionej napastnika (Piszczka trudno obecnie za takiego uznać).
To że się chłop gubi w tym co mówi i robi, niech swiadczy przykład Głowackiego. Wg Leo Arek wolno myśli i jak pogra chwilę na wysokim poziomie to zaraz łapie kontuzję. Stąd pomijanie go w powołaniach. Nie wiem jak z myśleniem u wiślaka, ale z kontuzjami się zgodzę. Pytam w takim razie co w kadrze robią Bronowicki i Golański - powoływani, choć pewnie od ponad roku notorycznie "połamani" :( Eksperymentów w obronie jest zresztą mnóstwo. Dlaczego nie sprawdzić na lewej obronie Piotra Brożka? Nie wierzę że Kowalczyk jest lepszy skoro większość kariery (na pewno w Bełchatowie) grał na prawej stronie?
Pytanie o system gry. Niby Leo mówi o ciągłej grze jednym napastnikiem i graczem z 10 za jego plecami. Hmm, może czas zatęsknić za Żurawskim? Z nim jakos lepiej to w eliminacjach wyglądało niz z Rogerem (zupełnie inny typ "10") w ostatnich 2 meczach.

No ale dość o sprawach kadrowych (ja widze w nich mało sensu, ale nie bywam na treningach przed meczem, ani nie śledzę zbytnio wystepów naszych kadrowiczów w klubach).
Wiadomo że najbardziej boli upadek z wysoka ;) A oczekiwania po Leo były bardzo wysoki, nadmuchane dodatkowo jego słowami o talentach. Nie mówiąc o brazylijczyku w naszej kadrze tak jej potrzebnym. Wydaje sie że po serii słabych występów kadry (nie po ostatnim, nie po słabych wynikach, ale po słabej grze!) ludzie nieco inaczej patrza na Holendra.
Skończył się równiez okres gdy w modzie było bronienie selekcjonera z zagranicy przed polskimi działaczami i dawnymi graczami czy trenerami. Wtedy zresztą świetnie bronił się sam wynikami (choć blizsze prawdy jest stwierdzenie że wyniki były lepsze niż gra - ale szczęście też jest potrzebne).
Nie widać w grze naszej reprezentacji takiego zaciecia jak kiedyś, takiej wiary i poświęcenia :( To chyba najbardziej widoczne było w kadrze Janasa, choć z Anglikami się spalili psychicznie. U Leo już tego nie widać :(

Pewnie pamiętają coniektórzy że należałem do krytyków Leo po Euro (o pomyśle z Rogerem nie wspomnę). Oczywiście nadal nim jestem, a kadra coraz więcej takim jak ja argumentów daje :( Wcale mnie to nie cieszy niestety. O ile po Euro nie bardzo byłem za zwolnieniem Holendra (chyba tylko przez brak czasu przed początkiem eliminacji) choc i wielkim entuzjastą jego pozostania równiez nie, to teraz coraz bardziej przekonany jestem że po San Marino należałoby jednak selekcjonera zmienić. Do meczów z "Czechosłowacją" czasu niewiele, ale utrzymując obecny stan rzeczy ryzyko przegrania eliminacji już w październiku jest zbyt duże. Po przegraniu tych meczy zostawianie Leo na stanowisku będzie bezsensowne (poza czynnikiem ekonomicznym). A nóż zadziałałaby po raz kolejny teoria o nowej miotle ;)
Wiem że może jak poprzednio, magia Leo znów zadziała. Tylko czy naprawdę w to wierzycie???

Niby wypada być optymistą i jednak wierzyć. San Marino pewnie ogramy (choć obawy ma sam Leo). Wierzmy że w październiku będzie znacznei lepiej i z zespołami "Czechosłowacji" wywalczymy conajmniej 4 punkty. Tylko nie bardzo widzę skąd ta wiara ma wynikać :( Bo chyba nie z planu Leo realizowanego przez kadrowiczów. Pomysłu na grę nie ma, ale może chłopaki znów będa walczyć i tą walką coś ugrają :)
Eliminacje się zaczęły i po jednym meczu nie należy ich uznawac za przegrane. Obyśmy tylko po pażdziernikowych meczach nie obudzili się z ręką w nocniku (czytaj z 4-5 punktami na koncie). No i kibicujmy remisom w naszej grupie w meczach bez Polaków :) Może jak w poprzednich eliminacjach, rywale pomogą ;)

Może się nieco ludzie na forum obudzą ;) Niektórzy będą znów mogli sobie na mnie pojeździć z racji różnicy w poglądach ;) Ale co mi tam, zapraszam do dyskusji i wymiany poglądów ;)

[ Dodano: Pią Paź 10, 2008 15:05 ]
Hehe, kolejne mecze naszej reprezentacji już tuż tuż, a na naszym forum widzę że sam ze sobą mogę sobie na ten temat podyskutować? Hmm, rozumiem że wszyscy są teraz zajęci kryzysem finansowym ;) Ewentualnie bardziej interesujące są rozgrywki Serie A i pucharowe. Może i coś w tym jest że powoli piłka reprezentacyjna schodzi na dalszy plan ustępując klubowej.

A ciekawe jak się spiszą nasze Orły i Sokoły z Czechami i Słowacją. Jakieś powody do optymizmu mamy (poza powołaniem Sosina ;) )?
Wierzy jeszcze naród w powtórkę meczu z Portugalią sprzed 2 lat?
Serce kibica jest rozdarte (przynajmniej moje) - patrzeć na grającą jak w poprzednich 5-6 meczach reprezentację już się nie daje (brak postępów wybrańców LEO), a z 2 strony chce się wygranej z Czechami i Słowacją. Człowiek wierzy, jakby wbrew wszystkiemu. Długo tak jeszcze można??? ;)
Jakie są Wasze typy na najbliższe spotkania???

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Paź 07, 2009 08:10   

Dziś kolejne mecze - i wielka szansa dla Słowaków, którym wystarczy remis ze Słowenią do awansu. Byłby to ogromny sukces, szczególnie, że Czesi znajdujący się z nimi w jednej grupie nie mają już szans na awans. Nalezy im się, futbol na Słowacji wciąż się rozwija, dużo niezłych i młodych graczy gra w silnych zachodnich ligach. Taki Hamsik w Milanie to dla mnie marzenie :)

suchy 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Paź 07, 2009 09:50   

Dzis nikt nie gra, mecze eliminacyjne sa w sobote.

Ze swojej strony moge tylko zyczyc tymczasowemu Stefanowi zeby jak najszybciej swoja przygode z reprezentacja zakonczyl. Niech wraca do niepotrzebnej nikomu kadry U-23 (ktos widzi sens w istnieniu takiego czegos?) by moc szczycic sie zwyciestwami z czwartoligowcami z Walii.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Paź 07, 2009 09:55   

suchy napisał/a:
Dzis nikt nie gra, mecze eliminacyjne sa w sobote.

sorka za błąd, fakt, mecze są 10 października :]

Tymczasem Stefan już wykreował lidera kadry - Jurka Dudka, który nosi Gatorade Casilasowi na treningach :]

Kargool 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 07, 2009 11:16   

Paolo#3 napisał/a:
Jurka Dudka

Z całym szacunkiem, ale Jurek tej kadry może być liderem. No i gra w klubie, gdzie przychodzą symbole innych klubów ;)

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 07, 2009 21:03   

Cytat:
Dziś kolejne mecze - i wielka szansa dla Słowaków, którym wystarczy remis ze Słowenią do awansu. Byłby to ogromny sukces, szczególnie, że Czesi znajdujący się z nimi w jednej grupie nie mają już szans na awans. Nalezy im się, futbol na Słowacji wciąż się rozwija, dużo niezłych i młodych graczy gra w silnych zachodnich ligach. Taki Hamsik w Milanie to dla mnie marzenie

A gówno mnie obchodzi Słowacja, że tak grubiańsko powiem. Człowieku, nie jedziemy na mundial, a Ty się rozpływasz nad jakąś tam Słowacją.

pionka 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 07, 2009 21:15   

Myślę, że w temacie 'Eliminacje MŚ 2010' może się rozpływać nawet nad reprezentacją Mongolii. Jak chcesz płakać nad tym, że polscy kopacze nie pojadą na wycieczkę do Afryki to masz temat 'Biało-czerwoni'.

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 07, 2009 21:36   

Cytat:
Myślę, że w temacie 'Eliminacje MŚ 2010' może się rozpływać nawet nad reprezentacją Mongolii

A gdzie napisałem, że nie może ? To już nie można komentować postów innych użytkowników ? Bo ty tak mówisz ?

Racja, nie zauwazyłem oddzielnego tematu i myślałem, że to jest ogólny wątek o eliminacjach, ale nie zmienia to faktu, że rozpływanie się nad reprezentacją Mongolii może mi się nie podobać i mogę to skomentować. Na tym własnie polega wolność wypowiedzi, która jest tylko wtedy, jak działa w obie strony, nie w jedną.

pionka 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 07, 2009 22:11   

A gdzie ja napisałem, że Ty napisałeś, że nie może? Ale jesteś wyraźnie oburzony faktem, że kolega napisał o "jakiejś tam Słowacji" zamiast płakać nad losem Polaków.
Ma nie pisać o Słowacji "bo Ty tak mówisz"? :|

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 07, 2009 22:24   

Hehe, powoli, powoli.

Piszesz:
Cytat:
A gdzie ja napisałem, że Ty napisałeś, że nie może?

A wcześniej:

Cytat:
Myślę, że w temacie 'Eliminacje MŚ 2010' może się rozpływać nawet nad reprezentacją Mongolii

No jeśli to nie było zasugerowanie, że komentując jego post, czegoś mu zabraniam, to jestem Mesjaszem.

I koniec tego offtopa.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Paź 08, 2009 09:55   

Dhorasso napisał/a:
A gówno mnie obchodzi Słowacja, że tak grubiańsko powiem. Człowieku, nie jedziemy na mundial, a Ty się rozpływasz nad jakąś tam Słowacją.

Jeśli g. Cię obchodzi jakaś Słowacja to nie musisz komentowac :] To już nie pierwszy raz kiedy czepiasz sie pierwszego lepszego postu ( nie tylko mojego) :] Twoje zachowanie przypomina mi kobietę mającą okres, lub gorzej - taką która by chciała, ale nikt nie dotknął by jej nawet w rękawiczkach :D

Nie rozpływam się nad Słowacją :] napisałem tylko, że trzymali róny poziom i futbol bardzo się tam rozwinął :] co chyba widac bo brakuje u nas zawodników o takim poziomie jak Skrtel czy Hamsik ;)

Dhorasso napisał/a:
To już nie można komentować postów innych użytkowników
jeśli naprawde boli Cię Słowacja i "inne jakies tam" i musisz skomentowac to moze trochę łagodniej i kulturalniej ;)

pozdrawiam.

btw. - nad Polską nie płaczę - jaki zarząd taka reprezentacja.

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 08, 2009 15:54   

Co wy z tym płaczem, przecież chłopaki nie płaczą. Choć płeć typa, który podpisuje nickiem "pionka", rzeczywiście może być nie do końca sprecyzowana...

Skonczcie z tymi prywatnymi wycieczkami i wroccie do tematu. Reszte mozecie sobie wyjasnic na privie.
Admin

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 08, 2009 17:48   

Poziom Polski był taki denny jak posty Dhorasso, więc nie jadą. Proste. A pionka i ja porozpływamy się niedługo nad Italią ;]

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 08, 2009 19:38   

Cytat:
A pionka i ja porozpływamy się niedługo nad Italią ;]

Nie no, naprawdę fajnie. Jakby piłkarze włoskiej reprezentacji wiedzieli chociaż gdzie jest Polska, na pewno doceniliby wasze wsparcie :ok:

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Paź 08, 2009 21:54   

Dhorasso napisał/a:
piłkarze włoskiej reprezentacji wiedzieli chociaż gdzie jest Polska, na pewno doceniliby wasze wsparcie
Ci z Juve wiedzą, bo sympatyzują z Legią ( jeszcze raz wyrazy współczucia...) :] no i nie jeden Włoch w 1978 roku szukał na mapie tego "Egzotycznego, dalekiego kraju Papa Wojtyły ;)

pionka 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 09, 2009 06:19   

A czy ktoś tutaj w ogóle pisał o naszym wsparciu dla kogokolwiek? ;)

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 09, 2009 06:52   

acmilan1899 napisał/a:
A pionka i ja porozpływamy się niedługo nad Italią ;]

A nad czym tu się rozpływać? Bo chyba nie nad pięknęm gry Italii.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi