ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Powrót Shevy do Milanu
Autor Wiadomość
Sheva7PiB 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 23, 2008 20:37   Powrót Shevy do Milanu

Andriy Shevchenko najwspanialszy gracz Milanu. Nie wstydzę się tego powiedzieć. Gdy grał w Milanie, wnosił do klubu radość. Shevchenko to gracz spokojny i
nie kontrowersyjny. Sheva jest uosobieniem AC Milanu! Pamiętam gdy przeszedł do Milanu z Dynama Kijów. Jego pierwszy mecz w Serie A: Lecce - AC Milan 2 -2,
w tym gol Shevy! Pierwszy gol dla AC Milanu! Któż wtedy przypuszczał że ten młody zawodnik zostanie ,w pierwszym sezonie swojej gry w Mediolanie, królem strzelców?!
Jego hattric w 6 minut, w meczu z Peruggią ( 0 - 3)! Nie pamiętacie już o tym?
Przepraszam za tą nerwowość, ale roznosi mnie radość!!!Płakałem gdy odchodził!!! Moim największym marzeniem od sierpnia 2006 roku było aby Andriy Shevchenko powrócił do AC Milanu!!! Dzisiaj się to spełniło!!! Przez tyle czasu modliłem się o to i dzisiaj Pan Bóg wysłuchał moje prośby!!! DZIĘKI CI PANIE BOŻE!!! SHEVA IN MIO CUOR.
Od dzisiaj AC Milan znowu jest najgroźniejszym, w ataku, klubem świata!!!
Jestem dumny że zawsze nawet ,gdy odszedł był moim ulubionym piłkarzem!!! Dzisiaj rozpiera mnie radość!!!
DZIĘKI CI PANIE BOŻE I MATKO BOŻA!!!!

Simi
Milanista

Wysłany: Sob Sie 23, 2008 20:46   

Teraz wraca... na emeryturke...

rad3k 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 23, 2008 20:55   

Milan kupil zawodnika ktory od dwoch lat gral co najwyzej przecietnie, czesto nie miescil sie w wyjściowym skladzie Chelsea, i ma opinie jednego z najwiekszych niewypałow transferowych ostatnich lat. Dawne zaslugi to za mało. Ja sie nie ciesze z jego powrotu, wolalbym srodkowego obronce bo na tej pozycji mamy prawdziwe braki.

PS. Prosze Cie, nie wyjezdzaj z bogiem i tego typu bzdurami. Ten transfer to zasluga zarządu Milanu, zarzadu Chelsea i ew. Shevy/jego agenta.
Too great to comprehend

Where I come from
There's no higher authority but me
Being my own god
Is all I was meant to be

Antichristus Spiritualis!

czado81 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 23, 2008 22:40   

rad3k napisał/a:
z bogiem i tego typu bzdurami
Teraz to Ty przeginasz, więc daj sobie trochę na wstrzymanie.

A co do tematu: myślę, że "mieszane uczucia" to jest w tym momencie idealne określenie stanu emocjonalnego większości kibiców Milanu. Ja się także do tej grupy zaliczam. Jestem strasznie ciekawy, czy publiczność na San Siro przywita go w pierwszym występie oklaskami, czy gwizdami - pewnie będzie to mieszanina jednego i drugiego. Dużo będzie zależało od samego Shevy, jego zachowania i wypowiedzi. Myślę, że porównując powrót do Milanu z wygraniem Ligi Mistrzów wysyła pozytywny sygnał, jest świadomy popełnionego błędu i będzie chciał się zrehabilitować za wszelką cenę. Oby mu się udało.

Mamy tu klasyczną historię powrotu syna marnotrawnego - myślę, że skoro sam Sheva zdecydował się na ten powrót, mając świadomość tego, co go czeka, to my powinniśmy dać mu szansę i nie skreślać go na wejściu.

Pozdrawiam!

brzozaw 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 24, 2008 00:26   

Tak jak poprzednicy również mam dylemat.
Jak się przypominają te wszystkie bramki, które dały tyle radości, a potem jednym zdaniem shevchenko zyskuje sobie nienawiść wielu kibiców to trudno stwierdzić czy jest dobrze, czy źle po jego powrocie. Dzień po jego odejściu zawiesiłem koszulkę z jego nazwiskiem na ścianie i do dziś jest w tym miejscu. Mimo tego, że wrócił nie zdejmę jej, bo dla mnie jego gra w A.C. Milan skończyła sie w dniu jego odejścia.

Zapewne było to poruszane tutaj miliony razy, ale nie miałbym absolutnie nic do niego, gdyby ok. 3 tyg. przed odejściem nie powiedział, że chce zostać w Milanie do końca kariery. Jestem w stanie zrozumieć piłkarza, który odchodzi mówiąc krótko, że szuka nowych wyzwań. Nie każdy jest Maldinim, ale szopka, która odwalił andri'y była poniżająca dla klubu, w którym przeżył najlepsze lata kariery.

Ze sportowego punktu widzenia życzę shevie kilka bramek i niech odejdzie gdzieś indziej... Jeżeli będzie strzelał - narzekać nie będe, ale radować również. Potraktuje jego transfer w kategoriach Crespo - przyszedł, strzelił, odszedł.

Pozatym szkoda, że co roku ściągamy emeryta w promocji...

Sheva7PiB 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 24, 2008 08:26   

Ja marzyłem o jego powrocie. Prasa nie mówi wszystkiego!!! A Sheva naprawdę chciał zostać!!!
A co do jego transferu do AC Milanu to sądze że sam wykupił się z Chelsea ( można do tego dojść jeżeli przetłumaczy się słowa Gallaniego : Sheva zmienił swą sytuacje materialną!!!)!!!
A co do Pana Boga: Ja wierze, i niechciałbym żebyś mi tego zabraniał! ( do Rad3k)

Simi
Milanista

Wysłany: Nie Sie 24, 2008 08:48   

Sheva7PiB napisał/a:
Ja marzyłem o jego powrocie. Prasa nie mówi wszystkiego!!! A Sheva naprawdę chciał zostać!!!
A co do jego transferu do AC Milanu to sądze że sam wykupił się z Chelsea ( można do tego dojść jeżeli przetłumaczy się słowa Gallaniego : Sheva zmienił swą sytuacje materialną!!!)!!!
A co do Pana Boga: Ja wierze, i niechciałbym żebyś mi tego zabraniał! ( do Rad3k)

Mysle ze, co najwyzej zgodzil sie na obnizke zarobkow w stosunku do tego co zarabial w Chelsea, a moze nawet wczesniej w Milanie.

PS.Czyzbys byle lepiej poinformowany niz prasa? A moze Sheva Ci powiedzial ze chcial zostac? :hmm:

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 24, 2008 09:08   

Sheva7PiB napisał/a:
( można do tego dojść jeżeli przetłumaczy się słowa Gallaniego : Sheva zmienił swą sytuacje materialną!!!)!!!

A ja z tego rozumiem, że po prostu ma niższy kontrakt. Fakt niepodania sumy odstępnego za Judasza może nasuwać tezę, że jest ona kompromitująca albo dla Milanu (Silvio oszalał i z miłości do Judasza sypnął wielkim groszem, którego ponoć nie było) albo dla Chelsea (zapłacili taczkę pieniędzy 2 lata temu, teraz za grosze zwrócili).

Jest jeszcze jeden ważny aspekt jego powrotu - oby w szatni się nie zepsuło...

Sheva7PiB 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 24, 2008 09:45   

Simi napisał/a:
Czyzbys byle lepiej poinformowany niz prasa
Nie, ale nie zawsze wierze tabloidom.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Sie 24, 2008 09:52   

I słusznie, ale powiesz na jakiej podstawie uważasz, że Szewa chciał zostać?
Milan na pewno nie sprzedał go wbrew jego woli. Pistoletu nikt mu do głowy nie przyłożył, Abramowicz swoich zbirów nie wysłał po niego. A piszesz:
Cytat:
A Sheva naprawdę chciał zostać!!!

to nawet nie przypuszczasz, ale bardzo dobitnie tak twierdzisz.
A co do Boga - cóż, w dziwnego Boga wierzysz skoro miałby maczać palce w powrocie Szewy.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 24, 2008 10:20   

Sheva7PiB napisał/a:
A Sheva naprawdę chciał zostać!!!

Może i chciał zostać, tylko chyba za bardzo się żonki słuchał.
Sheva7PiB napisał/a:

Raczej zgodził się na znaczne obniżenie zarobków.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 24, 2008 10:38   

$trasznie przykra wiadomość. Mąż tej modelki ma nam pomóc? Pfff.
Nie chciałbym go za darmo.

Martino 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 24, 2008 10:40   

Gdyby na prawdę nie chciał odchodzić to z pewnością by nie odszedł. Jakoś nie pamiętam sytuacji, kiedy Milan pozbywa się największej gwiazdy wbrej jej woli. $hevie zapachniały "rosyjskie" dolary, więc zrobił wszystko żeby odejść. A jego gorsza obecnie sytuacja matrialna związana jest z tym, że teraz nie jest już żadną gwiazdą, więc nie było siły przebicia aby powalczyć o wysoki kontrakt.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 24, 2008 11:08   

Też tak kiedyś myślałem, jednak Szewa w Chelsea dostał niewiele więcej niż w Milanie. Poza tym jakby dalej pachniały mu "rosyjskie dolary", to z pewnością siedzaiłby dalej w Anglii i spokojnie liczył cotygodniowe wpływy na konto za trenowanie, ewentualnie za grę w rezerwach.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Sie 24, 2008 11:12   

No i należy dodać, że wtedy wybuchło Calciopoli, groziło nam Serie B i brak gry w europejskich pucharach. Sprawa rozwiązała sie dopiero po odejsciu Shevy, więc może to też był jakiś czynnik wpływający na jego decyzję (obok nauki angielskiego i żony - klasycznej blondynki).

Gdybym był na miejscu Shevchenki byłoby to dla mnei upokarzające - poleciec za kasą, jego zapowiedzi o wilkiej karierze i przygodzie w the blues, w koncu gdy grał słabo cały czas się zarzekał, że nie załuje transferu...

Z jednej strony sie cieszę bo mam do Shevy sentyment, jego zasługi.... Jeden z nielicznych KOMPLETNYCH napastników - potrafił wszystko - strzały lewą, prawą nogą, głową, świetna technika, szybkość, wytrzymałość... Szkoda tej szopki z odejściem, bo mógł powiedzieć jasno dlaczego odchosdzi (pieniądze, słabnąca druzyna, calciopoli).

btw. Ciekawe czy Sheva po pierwszym (174) golu w Milanie pocałuje herb Milanu :} tak jak w Chelsea ? ;)

Sheva7PiB 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 24, 2008 11:26   

Panowie, powiem jedno: nie sądze że przyczyną odejścia Shevy z Milanu były pieniądze
może powiecie że to co zarabiał w Milanie było niewystarczające?
Co do historii o nauce języka - uważam że jest naciągana, ale z pewnością jego żona miała wtedy dużo do powiedzenia. Dla mnie najwspanialsze jest to że wrócił!!!

penio 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 24, 2008 11:28   

Ja także sam nie wiem co czuje. Nie jestem szczęśliwy, nie jestem smutny. Nie dociera do mnie to że on znowusz będzie grał w czerowno-czarnej koszulce... Gościu którego uwielbiałem, gdy przypominam se jego gole w Milanie to łezka się w oku kręci. Niestety uważam ze juz nie powinien wracać. Skoro tak jak napisał Paolo#3, Szewa grając piach w Chelsea powtarzał że nie żałuje swojej decyzji to czemu nagle mówi ze powrot do Milanu to dla niego jak wygranie LM. On jest poprostu strasznie zakłamany... Napewno nie bede się cieszył z jego bramek tak jak kiedyś. Sam nie wiem jak bede przyjmował jego gole...
Jest jeszcze jedna kwestia której nikt nie poruszył. Nie wiadomo czy go wypożyczyli czy kupili. Jeśli kupili to pomyślcie ze może to źle wpłynąć na kariere Pato. Znając naszych SZewa będzie grał w Milanie conajmniej z 3 latka, przypuszczam że conajmniej 2 w pierwszym składzie. Pato automatycznie znacznie rzadziej dostaje szanse gry a jego kariera zamiast się rozwijac stoi w miejscu. Mam nadzieje ze tak nie będzie.

skopi 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 24, 2008 12:41   

Od pierwszej bramki jaką zdobedzie po powrocie do Milanu znowu bedzie bohaterem w Mediolanie bo tylko bramkami bedzie mogł sie ponownie wkupić w łaski kibiców i oby tak się stało...odchodząc popełnił błąd ale wraca i uważam, że należy sie mu wsparcie a nie przekreślanie z góry zawodnika który tak wiele zrobił dla Milanu!!

Spis filmów o Milanie na:
http://skopi.elsat.net.pl/mov/

Milanista

Wysłany: Nie Sie 24, 2008 13:06   

Nosi mnie jak widzę epitety w stylu "Judasz", "zdrajca" itp.

Piszący to chyba nie do końca zdają sobie sprawę z okoliczności tego transferu. Oczywiście, my do końca nigdy nie dowiemy się dlaczego tak się stało, ale na pewno nie był to tylko i wyłącznie kaprys Szewy.

Ten transfer był wypadkową kilku czynników: relacji biznesowych Chelsea i Milanu (a raczej właścicieli tych klubów), przyjacielskiej więzi łączącej Szewę i Abramovitza, a także (a może w szczególności) nacisków żony. Szczerze mówiąc, od początku ta panna jakoś mi nie pasowała ;) Łatwo jest oceniać i wydawać kategoryczne osądy siedząc w fotelu przed monitorem.

Nie ukrywam, że sam byłem zaskoczony i wściekły, gdy Szewa zapewniał, że z Milanu nigdy nie odejdzie, a trzy tygodnie później prezentował koszulkę Chelsea ze swoim nazwiskiem. Ucałowanie herbu Chelsea po pierwszej bramce dopełniło czary goryczy. Za ten incydent podobno Andrij później przepraszał, więc można mu wybaczyć.

Po jakimś czasie ta złość przeminęła. Wystarczy sobie przypomnieć co ten piłkarz zrobił dla Milanu. Śmiem twierdzić, że bez niego nie byłoby wygranego finału LM ani triumfów na arenie krajowej. Jestem zdania, że z niewolnika nie ma pracownika i lepiej było go właśnie w tym momencie puścić do Chelsea, niż na siłę trzymać u siebie.

Po dwóch latach wiemy, że chłopak popełnił błąd. I on sam na pewno też ma tego świadomość. Cechą ludzi wielkich jest umiejętność wybaczania i szefostwo Milanu tę cechę zaprezentowało. Na pewno minie trochę czasu zanim Ukrainiec powróci choćby w części do formy jaką prezentował przed transferem. Ale czuję, że jeszcze nie raz uratuje d...ę kolegom i klubowi ;) Nie oszukujmy się, na pewno na początku nie zobaczymy go w pierwszej "11". Ale z czasem, jeżeli wróciłby do odpowiedniej dyspozycji, to czemu nie ?

Tak, ten piłkarz jest legendą Milanu i wrócił tam gdzie jego miejsce !

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 24, 2008 13:12   

penio napisał/a:
Skoro tak jak napisał Paolo#3, Szewa grając piach w Chelsea powtarzał że nie żałuje swojej decyzji to czemu nagle mówi ze powrot do Milanu to dla niego jak wygranie LM. On jest poprostu strasznie zakłamany

Jak już to zakłamany jest cały ten wielki futbol, a piłkarze na konferencjach mówią często to co należałoby w danym momencie powiedzieć.

penio 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 24, 2008 13:17   

#7 napisał/a:
Na pewno minie trochę czasu zanim Ukrainiec powróci choćby w części do formy jaką prezentował przed transferem

Ile czasu? On ma juz 32 lata więc czasu na powrot do wielkiej formy już za bardzo nie ma. Co nie znaczy ze będzie grał jak w Chelsea bo uważam że te kilkanascie bramek w sezonie strzeli.
#7 napisał/a:
Nie oszukujmy się, na pewno na początku nie zobaczymy go w pierwszej "11". Ale z czasem, jeżeli wróciłby do odpowiedniej dyspozycji, to czemu nie ?

Myśle że odrazu zobaczymy go w pierwszym składzie. Mam tylko nadzieje że nie kosztem Pato. Silvio ściągnął swego "syna" po to by pomóc mu wrócić do formy więc przypuszczam że jeśli Carlo ustawiał by go na ławce to szefostwo szybko by się tym zajęło.

STARY TIROWIEC napisał/a:
Jak już to zakłamany jest cały ten wielki futbol, a piłkarze na konferencjach mówią często to co należałoby w danym momencie powiedzieć.

Niestety...

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Sie 24, 2008 13:31   

On nie musi wracać do formy sprzed transferu a i raczej nie wróci. To typ zawodnika, którego Milanowi brakowało przez większość ubiegłego sezonu.
Trochę pograli Paloschi, trochę Inzaghi, ale Szewa grający na 50% jest w stanie dać Milanowi więcej.
A brak zawodnika mającego wykańczać akcje był aż nadto widoczny, a Szewa ma do tego fantastyczną technikę uzytkową. Idealnie do Serie A :)
Nikt przy zdrowych zmysłach nie oczekuje od Szewy takiej gry, by znów był jednym z faworytów do zdobycia Złotej Piłki.

Milanista

Wysłany: Nie Sie 24, 2008 13:40   

penio napisał/a:
#7 napisał/a:
Na pewno minie trochę czasu zanim Ukrainiec powróci choćby w części do formy jaką prezentował przed transferem

Ile czasu? On ma juz 32 lata więc czasu na powrot do wielkiej formy już za bardzo nie ma. Co nie znaczy ze będzie grał jak w Chelsea bo uważam że te kilkanascie bramek w sezonie strzeli.

Sądzę, że za kilka miesięcy będzie w odpowiedniej formie. On zna Milan od podszewki, Ancelotti też wie co dla niego najlepsze. Tak, ma już 32 lata, ale jeszcze 2-3 sezony na solidnym poziomie powinien rozegrać. Poza tym Inzaghi też ma już swoje lata, a jakoś nikt mu tego nie wypomina ;)

Jak już wyżej wspomniał Venomik, nikt od niego nie oczekuje, że będzie superstrzelcem jak za dawnych lat. Jeżeli strzeli 15-20, to będę bardzo zadowolony. A właśnie tych kilku/kilkunastu bramek zabrakło nam w poprzednim sezonie.

Pan_Prezes 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 24, 2008 15:20   

Ja nie mam żadnego dylematu... Nie ma ludzi nieomylnych, każdy popełnia błędy. Chłopak chciał spróbować czegoś nowego, w innej lidze (bo w brednie powtarzane w prasie nigdy nie uwierzę - angielski, żona itp) i tyle... Nie wyszło więc wraca tam gdzie sprawdził się najlepiej. Nawet jeżeli miałem żal to już dawno mi przeszło i teraz cieszę się, że Sheva wrócił. A wszystkie teksty o zdrajcy i braku honoru...przemilcze.

Sheva7PiB 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 24, 2008 16:15   

a ja jeszcze dodam co do jego wieku i wieku Pato : Sheva miał 22 lata gdy trafił do Milanu. Pato ma jeszcze czas.
Inzaghi jest 3 lata starszy od Shevy, a nikt nie wróży mu szybkiego końca kariery, po za tym Sheva jest zawodnikiem o znakomoitej kondycji ( jak miał 24 lata, to jego serce przy największych obrotach chodziło jak piłkarza o normalnej kondycji przy odpoczynku)

Odpowiedz do tematu