ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: TomekW
Śro Maj 05, 2010 13:42
Transfery Milanu (cz. 27)
Autor Wiadomość
Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Kwi 23, 2010 09:40   

Jednak wątpię by można to było stosować w każdych warunkach.
Klauzula braku konkurencji odnosi się do sytuacji, gdzie pracownik odchodząc z firmy A do firmy B mógłby wykorzystać tajne informacje poprzedniej firmy na nowym stanowisku.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 23, 2010 13:27   

Venomik

No to oczywiste, że ta klauzula ma swoje ograniczone działanie czasowe i przedmiotowe, ale rzuciłem tylko tytułem przykładu. Moja prawnicza wyobraźnia dopuszcza z dużą dozą prawdopodobieństwa, że przepisy FIFY/UEFA (kompletnie się na nich nie znam) albo prawo właściwe (czyli włoskie - a nuż Włosi wyodrębniają jakąś umowę cywilnoprawną sportową z konkretnymi obostrzeniami) mogą takie opcje przewidywać.

Poza tym - przecież powszechne są zastrzeżenia, że zawodnik wypożyczony nie może grać przeciwko swojemu klubowi albo nawet, że jak nie gra, to się płaci (Smoliński w Piaście bodajże). Czyli - swoboda umów. Myślę, że nawet bez znajomości prawnej tematu można założyć, że taka klauzulka by się spokojnie ostała.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pią Kwi 23, 2010 13:30   

Yahoo323 napisał/a:
Poza tym - przecież powszechne są zastrzeżenia, że zawodnik wypożyczony nie może grać przeciwko swojemu klubowi

Z tego, co pamiętam, któryś z działaczy kiedyś mówił, że we Włoszech takie zastrzeżenie jest nielegalne.

Pan_Prezes 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 23, 2010 15:12   

Tak jak wcześniej pisalem - za takie zastrzeżenia po ustaniu stosunku pracy w Polsce trzeba płacić. Nawet jakby w umowie nie było nic o pieniądzach a piłkarz by to podpisał, to potem pójdzie do sądu i dostanie odszkodowanie. Bo niby z jakiej racji ktoś ma nie podjąć gdzieś pracy tylko dlatego ze chce tego jego obecny pracodawca. czyli coś za coś, nie pracuję, ale płać mi za to. Tu jest właśnie ograniczenie zasady swobody umów ze względu na relikt komunistyczny jakim są "zasady współżycia społecznego" :)
Podejrzewam, że we Włoszech jest podobnie, albo tak jak pisał TomekW w ogóle nielegalne.
Przepisy Fifa/Uefa nie mają moim zdaniem tu nic do rzeczy, bo te organizacje działają w oparciu o regulaminy, uchwały itp. czyli przepisy wewnętrznie obowiązujące, które nie mogą być sprzeczne z prawem krajowym.

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 23, 2010 18:11   

Cytat:
With results in the briefcase, Galliani explained there would be no major sales from the club and, with that, no major arrivals as transfer allowances are docked.

"We will not be selling any stars. Certainly not [Alexandre] Pato, certainly not Thiago Silva, Certainly not Ronaldinho, [Klaas-Jan] Huntelaar and [Marco] Borriello," he told the press.

"Silvio Berlusconi loves Milan, but he will not spend €810m in five years like Inter did."

Co prawda goal.com to "szmatławiec"... ale ta wypowiedź Galianiego wcale mnie nie zdziwiła... biorąc pod uwagę jednak ton jego poprzednich wypowiedzi i skłonność do kłamstw (czyli mówienia tego co powiedzieć musi) to i tak na dwoje babka wróżyła... :king:

http://www.goal.com/en/ne...tlines-transfer

kibicjks 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 21:44   

Ostatnio śledzę Bundeslige i przyjrzałem się temu Cacau. Gość nie podpisze po sezonie kontraktu z Stuttgartem i jest na celowniku kilku klubów. Czym bliżej końca sezonu tym gość bardziej szaleje (w ostatnich 3 meczach zdobył 4 brameczki). Pewnie chce się pokazać z jak najlepszej strony i dostać kilka ciekawych ofert po sezonie. Myślę, że sprowadzenie go to nie byłby głupi pomysł.

kh17 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 22:48   

Najpierw trzeba pomyśleć o dobrym bramkarzu. Zespół buduje się od obrony.

max_outsane 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 09:07   

Z takim podejściem to najlepiej pozwalać grać primaverze w serie A. Niech się chłopaki ogrywają, nabierają doświadczenia aby można ich później wyprzedawać po 4-8 mln Euro i w ten sposób stać się mocnym średniakiem ligi przynoszącym dochody z racji historycznych osiągnięć i nadmuchanego prestiżu. Ile sezonów można jeszcze odkładać zmianę generacji w Milanie? Dlaczego nie sprzedaliśmy Pirlo? Można było wymieniać graczy na perspektywicznych. T.Silva i Pato, Flamini to jedyne wyjątki. Mam nadzieję że Palermo i Sampdoria pogubią punkty i nasze 3 miejsce nie będzie zagrożone, bo przydałyby się porażki na koniec sezonu aby pokazać czy potrzebne są transfery czy nie.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 10:54   

Oj przecież sprzedając Mario np do Barcy może się w umowie "sprzedaży" znaleźć zapis że w przypadku dalszej sprzedaży piłkarza przez Hiszpanów, nie może on trafić do Milanu ;)
To sprawa umowy między klubami, a nie między Interem a Balotellim.
Nie zapobiegłoby to jego grze w Milanie, ale odsunęło w czasie o ładnych kilka lat.
max_outsane napisał/a:
przydałyby się porażki na koniec sezonu aby pokazać czy potrzebne są transfery czy nie.

i tak ma myśleć każdy prawdziwy kibic ;)

Adin 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 12:04   

Te porażki sa dosyć realne, patrząc na ostatnie mecze.;)

Mój wymarzony skład, gdyby były pięniądze(dużo) rodem z Managerów piłkarskich xD

Pato- Dzeko(Balloteli)-Neymar

Flamini-Ambrosini(Seedorf etc) Hernanes
Bale- Nesta(Kjaer)-T.Silva(Bonnuchia)-Santon

Abbiati

Rezerwa- Lrolis , Abate, Antonini, Bonera, Bale , Kjaer, Bonnuchia, Astori, Yepes, Seedorf, Krasić, Poli,Pirlo, Gattuso?, Zigoni, Verdi, Balloteli, Paloshi, Boriello

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 12:26   

bramka Maxiego Lopeza z Catanii, ostatnio przymierzanego do Milanu:
http://www.youtube.com/watch?v=qNI8l1tvAtE

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

kibicjks 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 17:59   

stan napisał/a:
bramka Maxiego Lopeza z Catanii, ostatnio przymierzanego do Milanu:
http://www.youtube.com/watch?v=qNI8l1tvAtE

Brameczka piękna, jednak media donoszą, że Maxi nie wybiera się nigdzie i chce zostać w Catanii x-x

maslok 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 20:40   

Adin napisał/a:
Bonnuchia

Bonucci, czy Ranocchia? ;>

Jonathan 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 21:40   

maslok napisał/a:

Myśle, ze Adin sam do konca nie wie o kogo mu chodziło. Zreszta sam jego post o "skladzie rodem z FM" mozna potraktować jako nic nie wnoszącego do tematu. Nawet chciałem mu zwrócić uwagę ale w trakcie pisania posta dałem sobie spokój bo to nie ma sensu. Takiego Neymara to pewno zna tylko ze słyszenia gdyz teraz jest wielki "boom" na tego zawodnika. Jednym słowem nie ma sensu w ogóle zwracać mu uwagi na błędy gdyż większość jego postów pokazuje z kim mamy do czynienia. Nigdy w Milanie nie będzie tak , że na 11 zawodników połowa nie będzie mieć skończone 25 lat. Zresztą popatrz na jego "ławke rezerwowych" i wszystko staje się jasne :D

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 22:24   

Media huczą o kontakcie Aogo z Milanem. Co o nim sądzicie? Ja obejrzałem ostatni mecz Hoffenheim - HSV właśnie po to, by się przyjrzeć temu piłkarzowi i przyznam szczerze (odkrywczy nie jestem, HSV zebrało 1:5 po takim meczu, po którym przestałbym kibicować tej drużynie przynajmniej na jeden sezon, gdybym im rzeczywiście kibicował), że nic ciekawego nie zobaczyłem.

Adin napisał/a:

Mój wymarzony skład, gdyby były pięniądze(dużo) rodem z Managerów piłkarskich xD

No comments. Pomijając fakt, że ten skład ma mnóstwo błędów logiczno - piłkarskich (np. Dżeko a Balotelli zamiennie?), to jest ustawiony wedle statystyk z FM. Patrząc na generację "znawców" z FMa zastanawiam się, czy czasem bracia Collyer nie wyrządzili światu szkody tworząc tę wspaniałą serię.

Adin 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 23:06   

maslok napisał/a:
Adin napisał/a:
Bonnuchia

Obojętnie który;). Jednak Bonnuchi jest wszechstroniejszy. Mogą być cenie jednego.

Dla tego napisałem dla żartu z rodem FM:). Tych piłkarzy z chęcią widziałbym w zespole za kilka sezonów. Ich nazwiska często pojawiają się w tym temacie. Z tego zrobiłem akurat zespół. Wątpie,żeby za 2 lata ktoś z dzisiejszej pomocy(Pirlo, Seedorf) i obrony miał wystarczająco siły grać ciągle 90 minut w sezonie(wiekszość z nich nie ma motywacji, bo wygrali bardzo dużo). Wiecie Arsenal ma politykę zakupowywania młodych piłkarzy(Ich średnia wieku jest w tych okolicach). Ciągle są czołówce Eurpejskiej od kilku sezonów.
Neymara od dłuższego czasu śledzą wszyscy do siebie i nie jest to żadna tajemnica , a Brazylijską ligą lekko się interesuje. Słyszałem o nim rok temu gdzieś. Wtedy zrobiło się wokól niego halo, ale nie takie jak dziś.
Jonathanie drogi przepięknie przemówiłeś, ale oczywiście wielu wspaniałych tu forumowiczów nie popełnia żadnego błędu, bo są doskonali pod każdym względem :rotfl2: . Żle się dzieje w wśród Milanistów. Radziłym więcej dystansu, bo każdy może popełnić literówkę. W dodatku, co niektórzy czepiają się głupot zamiast zająć się czymś pożyteczniejszym, lub chcą pokazać jacy oni nie są.
Pierwszy Skład jest młody, ale ma najbardziej utalentowanych obrońców jacy są w Lidze Włoskiej wraz kilkoma doświadczonymi piłkarzami(linia obrony jest mocno futurystyczna, nie liczę Nesty). Pomoc jest świeża, a nasze legendy nie będą lepiej grać. Ich doświadczenie przyda się ważnych meczach, gdzie będą musieli wykrzesać siebie więcej i zaczną grac jak dawniej. Atak szybki i głodny goli. Należy pamiętac,że nie wszyscy będa zdolni grać do póżniej starości piłkarskiej jak Inzaghi, czy Maldini. Oby wytrzymali do przyszłego sezonu,
Oczywiście jest to sferze marzeń.

Dla mnie twój post wogle nic nie wnosi, bo nie dotyczy w żaden sposób transferów realnych i jak nieprawdopodobnych(marzenia) Już nie mówiąc o głupich plotkach z goalcrap.

Mogę powiedzieć z kim masz do czynienia. Kibicem Milanu, który jest zły na wyniki od dłuższego czasu(Bywało gorzej), ukazające brak formy, oraz częste kontuzje wśród czołowych piłkarzy(MilanLab działa nie za dobrze pomimo zmian dokonanych przed rokiem). Na najbliższe lata nie widzę Milanu w pucharach bez drastycznych zmian, nie licząc tego roku, bo musiałaby nastąpić mega katastrofa. Oczywiście na tym forum jest to grzech. Realnie będzie można patrzeć na transfery po MŚ.

Ontopic
Mówi się o transferze Mexesa i jakimś Lazzarim?

Edit 1:
Bo wyrządzili dużą szkodę. Gdziekolwiek zobaczysz, a tam kibice walą różne dziwne rzeczy z rodem FM i tworzą się pseudomenedżerowie, którzy sprzedają Oddo za bagatela 6 mln euro, albo coś tym rodzaju.
Z ciekawości, gdzie są błędy logiczne w składzie. Fakt faktem Dzeko i Balloteli w jednym składzie nie byłoby porządku.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Kwi 28, 2010 00:44   

Adin napisał/a:
Obojętnie który;). Jednak Bonnuchi jest wszechstroniejszy.
Spodziewałem się odpowiedzi w tym stylu. ;) Ok, nieważne, ważne, że napisałeś "mój wymarzony skład" i "rodem z ...", ja to przyjmuję jako Twoje prywatne marzenia nieprzystające do realiów. Dla mnie post spoko, choć podzielam zdanie Yahoo323 co do błędów logiczno-piłkarskich. Zadziwia mnie najbardziej brak R80, rozumiem, że to celowe, jeśli mam rację, dziwię się tym bardziej.

Jestem na tym etapie, że nawet odejście Leo i R80 przeboleję, doszukując się pozytywów w np. Gallim w roli trenera, z finansowego punktu widzenia (bo chyba taki powód ma brak Huntera i R80) wpływów szukałbym ze sprzedaży Holendra właśnie (dość duża wartość, łatwo sprzedać, można zastąpić) i, mając nóż na gardle, Pato (zawyżony stosunek ceny do wartości w plotkach)

Adin napisał/a:
Wątpie,żeby za 2 lata ktoś z dzisiejszej pomocy(Pirlo, Seedorf) i obrony miał wystarczająco siły grać ciągle 90 minut w sezonie(wiekszość z nich nie ma motywacji, bo wygrali bardzo dużo). Wiecie Arsenal ma politykę zakupowywania młodych piłkarzy(Ich średnia wieku jest w tych okolicach). Ciągle są czołówce Eurpejskiej od kilku sezonów.
Ok, wytłumacz mi co sprawia, że uznajesz Arenal za członka czołówki, a Milanu nie. Rozumiem, że można to tłumaczyć przewagą LA nad SA, bo chyba nie dokonaniami (dokonaniami, a nie wydumanymi przyszłymi sukcesami, które mogą nigdy nie nadejść) w Europie? Według mnie to przeciwstawne sobie, ale bardzo podobne w błędach idee, jedni zakładają, że młodzież dorośnie do sukcesów (ta jednak odchodzi), drudzy, że doświadczenie to wartość największa (tu można jednak chyba użyć czasu przeszłego). Nie różnimy się tak od Arsenalu by nam stawiać ich za wzór.

Adin napisał/a:
Na najbliższe lata nie widzę Milanu w pucharach bez drastycznych zmian, nie licząc tego roku, bo musiałaby nastąpić mega katastrofa. Oczywiście na tym forum jest to grzech
Nie grzech, jest po prostu więcej ludzi trzeźwo patrzących niż u konkurencji, ot i cała tajemnica. W tym sezonie też mieliśmy toczyć śmiertelnie ciężkie boje o Ligę Europejską, prawda taka, że zmasakrowani kontuzjami wypracowaliśmy taką przewagę, że walczyć o LE już nie musimy, mamy ją jak w banku. Przyszły sezon? Nie widzę powodu dla którego miałoby być gorzej, Juve (mam nadzieję) wróci do gry i taka tylko różnica, dalej będziemy murowanym kandydatem do miejsca na podium.

Można po ostatnich doniesieniach sądzić, że mercato będzie skromne i na duże transfery nie ma co liczyć. Da to się jednak połatać tanim kosztem, poziomu Interu nie osiągniemy, ale przy dozie małej szczęścia można będzie ich straszyć skuteczniej niż w tym sezonie.

kibicjks napisał/a:
jednak media donoszą, że Maxi nie wybiera się nigdzie i chce zostać w Catanii
i bardzo dobrze zrobi. Lubię gościa od czasu "wejścia smoka" w meczu Barcy z Chcelsea, od tego czasu grał jednak poniżej oczekiwań, dość długo wegetując w Rosji. Mógłbym kuć tu, modne ostatnio, teorie, że gość jest za słaby na wielką piłę i grać potrafi tylko w średniakach, nie będę jednak bo to nie ma sensu, powiem tylko, że pół roku to za mało by w naszej sytuacji ryzykować wykładając kasę. Jest darmowa alternatywa - Masimo Maccarone, solidny napastnik średniej półki.

Moja lista życzeń?
Storari- mówienie o bramkarzu gdy mamy tego gościa, przy braku funduszy na extra wydatki, jest nie na miejscu. To, że chce zostać w Sampdorii nic tu nie zmienia, ma wrócić i koniec.
Astori -po obejrzeniu mecz Napoli - Cagliari, utwierdziłem się w przekonaniu, ze warto go sprowadzić. Gra solidnie, a wiek umożliwia mu wciąż duży rozwój. On i zaklepany Yepes, wspomagani Bonerą, dadzą dużo więcej pewności w obronie niż mamy. Obaj grają dość twardo i są w czołówce ligi jeśli chodzi o żółte kartki (11 i 10) wyprzedzając naszych brutali z Pirlo ( :rotfl: ) i Flaminim na czele.
Cacau- uniwersalność i niezła jakość za darmo, nie ma sensu chyba reanimować Manciniego dłużej.
Massimo Maccarone - lubię gościa i tyle. Solidność i siła - styl Borriello.
Powrót DiGe z Livorno, włączenie do kadry i ogrywanie Strassera, Albetraziego, Verdiego i Zigoniego.
Cena tego wszystkiego? Tyle co Astorii, czyli mało. Biorąc pod uwagę nawet najczarniejsze scenariusze wciąż pozostanie suma umożliwiająca wzmocnienie boków obrony i ewentualnych, lepszych, alternatyw do ataku. Nie przekreślam możliwości, że zawita do nas Dzeko lub Balotelli, mimo, że biedni wciąż możemy dać radę ich sprowadzić.

Adin 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 28, 2010 11:16   

Co chwile wyłącza się mi komp

Krótko:
Zapomniałem R80:)
W FM, czy CM wiele różnych dziwnych rzeczy można zrobić. Nie wspołmiernych z realem ;)
Arsenal lepiej prezentuje sie w pucharach w ostatnich 2 latach.
Jestem przygotowany na odejście wszystkich Brazylijczyków i tych co staraja się grać;)
Przyszły sezon zobaczymy, więc nie ma co mysleć. Mam swoje obawy. Kasa wiadomo. Słabo.
Transfery prawdopodobne, ale Cacau gra chyba ostatnio dobrze, a będzie chciał być bardziej w pierwszym składzie niż jako Backup. Maccarone nie znam. Storari powoli w Sampie zadamawia, a szkoda.

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 28, 2010 11:54   

A z wczorajszego półfinału LM wynikła jedna bardzo istotna informacja dla Milanu... Govou kończy się kontrakt w Lyonie i nie zamierza go przedłużać... może z powodu okrojonego budżetu na transfery warto sypnąć mu trochę kasy w konrakt i przytulić do ACM?!? :king:

Anathem 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 28, 2010 12:18   

Ciekawe jaka będzie przecena na Adebayora jeśli faktycznie Mancini będzie chciał się go pozbyć z MC. Kasą na jakieś 20 mln euro by się znalazła (choćby ze sprzedaży Huntelaara) gorzej już z pensją przy naszych ograniczeniach.
W każdym razie jakieś wyprzedaże w Realu i MC się wydarzą :)
Nie mniej ja się skłaniam do podobnej strategii jaką carlos wyżej przedstawił. Myślę że niewielkimi kosztami da się wzmocnić i uzupełnić Milan tak, by w kolejnym sezonie spisywał się jeszcze lepiej niż w tym.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 28, 2010 13:00   

Wczoraj jak zobaczyłem informację o 237mln od fininvestu na włoskim kanale to mi sie oczy zaświeciły, później doczytałem, że niestety nie dotyczy to przyszłości :grrr:
a mogło byc tak pięknie ;)

Anathem, jakoś wolę Dzeko od Adebayora, cena pewnie zblizona, ale za to pensja raczej pod Milan bardziej pasująca. Zerkam czasem na Bundesligę i Edin moim zdaniem bardziej by się przydał w Milanie.
Co do wyprzedaży to bardziej bym patrzył w stronę Liverpoolu. Są w tarapatach finansowych i raczej poza Ligą Mistrzów.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 28, 2010 13:10   

konrad_acm napisał/a:
Anathem, jakoś wolę Dzeko od Adebayora, cena pewnie zblizona, ale za to pensja raczej pod Milan bardziej pasująca.

Cena za Dzeko jak się nic nie zmieni to te 40 baniek. Myślę że Adebayora za około 25 puszczą. Co do pensji się zgadzam. Też wolałbym Dzeko, ale nie za wszelką cenę.

kibicjks 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 28, 2010 15:06   

Anathem napisał/a:
Myślę że Adebayora za około 25 puszczą

Może i puszczą, ale nawet gdyby dawali do za 15mln to łysi go nie kupią, bo dla nich każda suma jest wielka, którą muszą wydać na transfery.
Bardziej prawdopodobne jest ściągnięcie Cacau za free.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 28, 2010 15:54   

kibicjks napisał/a:
Bardziej prawdopodobne jest ściągnięcie Cacau za free.

Jasne. On już na pewno odchodzi, Adebayor póki co nadal jest graczem MC i nie wiadomo czy odejdzie :)
Jeśli jednak mogłoby dojść do sprowadzenia Togijczyka za te około 20-25 mln to kto wie czy by go sprowadzić Galliani nie puści Huntelaara za podobną kwotę. Bo tylko po sprzedaży kogoś moglibyśmy wyłożyć podobne pieniądze na jednego zawodnika. Tak przynajmniej sądzę.

Adin 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 28, 2010 16:23   

Może Hunti podbije swoją cenę podczas MŚ . Ade mniej cenię od Balloteliego. Dzeko nadal jest w sferze marzeń. Mówi się, że Tevez będzie uciekał z MC.

Treze koniecznie chce grać w Milanie, a agent Pato rozmawia z Realem i Chealsy.
Zrobię przerwę z tą stroną
http://www.goal.com/en/ne...oin-milan-agent

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi