ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: TomekW
Śro Maj 05, 2010 13:42
Transfery Milanu (cz. 27)
Autor Wiadomość
konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 08:10   

acmilan1899, ale KTOś go na ten tok myślenia naprowadzi ;)

Co myslicie o Podolskim? wczoraj obserwowałem jego grę i widać, że ma chłop technikę, szybkość, przegląd pola i jest skuteczny. Skoro na Adebayorów nie ma funduszy itd. to może Lukas? pewnie ze 20 darmowych baniek bedzie kosztował, ale to nie 40 :]
a może powinienem to napisać w temacie "Polak w Milanie?" :rotfl2:

bosiontko 
Juventino

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 11:12   

"Mamy Paloschiego, który jest czwartym napastnikiem po Pato, Inzaghim i Borriello". Chyba krew by mnie zalała. Przecież to jest gorszy atak niż Juve miało w Serie B :D Ciekawe co będzie jak Borriello okaże się typowym jednosezonowcem, a Inzaghi będzie szykował formę na marzec. Jednocześnie bardzo się cieszę, że Huntelaara nie chcecie. To jest drugie wcielenie Trezegueta i pozostają mi złudzenia, że zostanie on jego następcą w przyszłości. Jakimś cudem.

Bati 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 15:22   

Niestety ,ale muszę się zgodzić. Gadanie ,że Boriello jest lepszy niż Huntelaar to kpiny.
Poza tym Paloschi to wielka niewiadoma. Wychowanek ,ale to co pokaże to nikt nie jest w stanie przewidzieć. Co do Boriello nie jestem przekonany uważam ,że nic nadzwyczajnego nie pokaże. Inzagiego przemilcze gdyż moim zdaniem ten piłkarz nie jest w stanie już nic wielkiego nie pokazać. Tak więc jest super. Jeden konkretny napastnik jakim jest Pato + 2 wielkie niewiadome. :minigun:

rafi 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 16:15   

boriello niewiadoma?zgadza sie, ale rowniez adebayor jest. jak narazie, to do niego rowniez pasuje przydomek jednosezonowiec, bo jedyny sezon w ktorym cos pokazal byl to ostatni sezon. jezeli wziac pod uwage, to co koledzy pisali o oliveirze po jednym meczu z lazio (ze to nastepny scheva) czy o oddo (ze to super-hiper gracz), to raczej uznam wypowiedzi o marco za bzdury, bo jak brac na powaznie przewidywania tych samych osob?
co do jednego musze sie zgodzic, tak naprawde mamy dwoch napastnikow -pato i boriello. paloschi to nieopierzony mlokos a inzaghi to glebokie rezerwy, choc znajac carlo wcale bym sie nie zdiwil, jak pippo bedzie naszym 1 napadziorem

Sulej 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 17:06   

Ostatnio na transfermarketweb.com pojawiają się doniesienia o Veloso. Co myślicie o tym zawodniku? W sumie nie jest na potrzebny kolejny DM, ale z tego co można tam wyczytać to Veloso bardzo by chciał grać w Milanie.

Pippo 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 17:19   

A kto by nie chcial grac w druzynie, ktorej to dzialacze skapia na konkurencje do skladu dla innych zawodnikow? ;P

Łysy najpierw obiecuje wielkie nazwiska, a pozniej mowi ze nie zamierza wydawac zawrotnych sum pieniedzy. Tak jakby zupelnie nie wiedzial, ze wielkie nazwisko wiaze sie z wydaniem zawrotnej sumy...

Najbardziej irytuje mnie, gdy Abbiatiego okresla sie mianem "wspanialy", a w rzeczywistosci jest... czy tez sygnal, ze mamy przyzwyczajac sie do tego, ze Milan bedzie konkurencyjny z Flaminim i Zambro... dla mnie to za malo. Bramkarze? Juz teraz wiem, ze bedzie kompromitacja. Zreszta nie ja pierwszy to mowie...

Skoro mysli sie o wielkich kategoriach, nalezy czynic ku temu odpowiednie kroki. Napewno nie poprzez zwykle obietnice, ktore poki co sluzyly temu, by ostudzić gorace glowy kibicow. Panu Morattiemu jakos nie przeszkadzaja podatki... Galliani mowil, ze puchar uefa nie wplynie na rzekomo wielkie transfery, teraz mowi o ekonomicznych stratat i rezygnacji z wydawania zawrotnych sum na pilkarzy...

Wiem, ze styl transferow Łysego opiera sie na tajemnicy, ale patrzac na ostatni sezon, czlowiek raczej oczekuje konkretow, nizeli zwyklej gadaniny, ktora kieruje w zupelnie "inna strone" za kazdym razem.

pzdr
Ostatnio zmieniony przez Pippo Pią Cze 20, 2008 17:22, w całości zmieniany 1 raz  

Swenson 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 17:21   

Venomik napisał/a:
Odpowiedź masz w zasadzie w LK, ale ja wyjaśnię bliżej:

Wyobraź sobie sytuacje, gdy trener ma do dyspozycji zawodnika wypożyczonego oraz trochę gorszego zawodnika należącego w pełni do trenowanego klubu. Gdy tylko mecze są o nic albo prawie o nic każdy rozsądny trener wystawi własnego gracza, z którego będzie miał pożytek w przyszłym sezonie. Nie zależy mu na rozwoju gracza wypożyczonego.

Gdyby jednak zamiast wypożyczenia była współwłasność - już jest inaczej. Wtedy trener sobie kalkuluje: postawie na niego, rozwinie się, zarobię na nim więcej kasy.
Więc wystawi go do składu, da mu trochę więcej swobody i będzie dbał o jego rozwój. Z czysto ekonomicznego punktu widzenia.

Tak w skrócie to współwłasność młodziaka pomiędzy silnym i słabym klubem najczęściej jest po prostu umową: "Zróbcie wszystko żeby młodzian się rozwijał, im lepiej Wam pójdzie tym więcej zarobicie".
Są od tego oczywiście wyjątki, ale reguła znana.

To jest bez sens co mówisz. Trener odpowiada za wynik. On wystawi gracza lepszego. Nie będzie patrzał kto ma do niego ile praw. Ideą wypożyczenia jest danie szansy gry zawodnikowi w słabszym klubie, bo u Ciebie nie ma szans na grę.

W dalszym ciągu nie rozumiem czemu Milan oddaje połowę gracza za marne grosze.

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 17:33   

Pippo napisał/a:
Bramkarze? Juz teraz wiem, ze bedzie kompromitacja. Zreszta nie ja pierwszy to mowie...
Nie przesadzaj. Kalac to nie lebioda... zasłużył w sezonie na pozycje nr 1. Nie jest to co prawda klasa Gigiego ale dramatu nie ma. Gorzej jest z rezerwą. Na dobrą sprawę nie znamy formy Christiana "kto nie skacze ten z Milanu" a Dida też nie wiadomo czy otrząsnął się po ataku "Modliszki".
Pippo napisał/a:
Panu Morattiemu jakos nie przeszkadzaja podatki.
Bo Pan Moratti nie ma dziury w postaci 30 mln euro.
Pippo napisał/a:
teraz mowi o ekonomicznych stratat i rezygnacji z wydawania zawrotnych sum na pilkarzy...
Co jest zrozumiałe. Czas się przyzwyczajać do sytuacji, że Silvio nie wyciągnie sejfu. Przykre. No ale.

Pippo 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 17:40   

chrissnail napisał/a:
Pippo napisał/a:
teraz mowi o ekonomicznych stratat i rezygnacji z wydawania zawrotnych sum na pilkarzy...
Co jest zrozumiałe. Czas się przyzwyczajać do sytuacji, że Silvio nie wyciągnie sejfu. Przykre. No ale.

Dla mnie raczej nie zrozumiale... Gdyby Łysy powiedzial wprost, iż to ze zagramy w Pucharze UEFA, a nie w LM, bedzie mialo istotny wplyw na nasze cele transferowe, byloby zrozumiale. Jednak w swojej wypowiedzi wyraznie zaznaczyl, ze NIE BEDZIE MIALO TO WPLYWU.

chrissnail napisał/a:
Pippo napisał/a:
Bramkarze? Juz teraz wiem, ze bedzie kompromitacja. Zreszta nie ja pierwszy to mowie...
Nie przesadzaj. Kalac to nie lebioda... zasłużył w sezonie na pozycje nr 1. Nie jest to co prawda klasa Gigiego ale dramatu nie ma.

Oczywiscie, ze nie jest lebioda. Pomimo tego, ze zasluzyl sobie na pozycje nr 1, ja wychode z zalozenia ze on bedzie super, ale jako 2 bramkarz... I napisze wprost: licze na Boruca...

chrissnail napisał/a:
Dida też nie wiadomo czy otrząsnął się po ataku "Modliszki".

Z Didy juz nic nie bedzie ;P

pzdr

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 21:22   

Pippo napisał/a:
Wiem, ze styl transferow Łysego opiera sie na tajemnicy, ale patrzac na ostatni sezon, czlowiek raczej oczekuje konkretow, nizeli zwyklej gadaniny, ktora kieruje w zupelnie "inna strone" za kazdym razem.
Mam wrażenie, że od czasu słynnego transferu Nesty wmawiamy sobie tajemniczość i zaskoczenie. Od 2-3 lat czekamy do "za pięć dwunasta" i zostajemy z niczym. Wielu twierdzi, że paplanina Gallianiego to normalka i można się przyzwyczaić. Puchar Uefa nie robi różnicy vs Puchar Uefa robi różnice, przyjdzie ktoś z trójki Adebayor, Eto'o, Drogba vs albo Adebayor albo nikt vs mamy sześciu napastników ['] , jeśli R10 odejdzie z Barcelony to tylko do Milanu vs dajcie go za darmo ;) itd.itp.
Łysy jest żałosny i tyle. Czas na emeryturke :]

chrissnail napisał/a:
Bo Pan Moratti nie ma dziury w postaci 30 mln euro.

a przypadkiem ta dziura nie jest spowodowana posuchą transferową poprzednich lat? Jeśli teraz nie zainwestujemy to za rok będziemy mieli 60 baniek straty...

Już teraz trzeba budować drużynę na przyszłość bo za rok też nie będzie lekko. Gadanie, że mamy team na scudetto to stek bzdur! Wszyscy z czołówki będą walczyć o serie A i o europejskie puchary. To, że nie gramy w LM wcale nie stawia nas w lepszej sytuacji. Trzeba mieć silną kadre, a nie emerytów i rencistów.

Sulej 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 22:19   

Puchary, pucharami ale podobno Milan ma walczyć o scudetto.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 07:30   

Sulej, no fakt zapomniałem, przecież nie jesteśmy w stanie walczyć na dwóch frontach. To tylko Milan [']

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 10:19   

konrad_acm napisał/a:
Mam wrażenie, że od czasu słynnego transferu Nesty wmawiamy sobie tajemniczość i zaskoczenie.
No więc czas przywyknąć do sytuacji w której jak nie ma oficjalnego kontraktu to nie warto się zbędnie cieszyć. Kasy w nowym sezonie za wiele nie będzie. Już prędzej należy się spodziewać graczy mniej znanych albo zwykłych wyrobników. Podobnie było w Juve rok temu... Stendardy, Grygery, Tiagi i inne temu podobne. No takie czasy.

bajer 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 12:03   

Pippo napisał/a:
Gdyby Łysy powiedzial wprost, iż to ze zagramy w Pucharze UEFA, a nie w LM, bedzie mialo istotny wplyw na nasze cele transferowe, byloby zrozumiale. Jednak w swojej wypowiedzi wyraznie zaznaczyl, ze NIE BEDZIE MIALO TO WPLYWU.
i moim zdaniem nie ma wplywu bo od jakiegos czasu wzmocnienia w czasie mercato wygladaja wlasnie tak jak obecnie ;) a i tak sciagniecie Flaminiego czy Zambro to duzo patrzac na wczesniejsze okienka w ktorych przyszedl Emerson chociazby ;)

a mi sie wydaje ze ten sklad bylby w stanie walczyc o najwyzsze cele tylko chyba brakuje im motywacji, to jest najwiekszy prblem ;) no i atak, 2 mlodych niedoswiadczonych pilkarzy, 1 stary ktory dobrze gra tylko koncwoki sezonu i 1 "nie wiadomo czy umiem zagrac 2 taki dobry sezon" Borriello ;) jedyne o co sie martwie to atak reszta jest na miare pierwszej "4" w Serie A i walki o PUEFA ;) bo Kalac moim zdaniem jest w stanie byc naszym pierwszym bramkarzem ale szczerze mowiac tych 15 mln euro na Boruca bym nie skapil ;)

penio 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 14:38   

konrad_acm napisał/a:
Mam wrażenie, że od czasu słynnego transferu Nesty wmawiamy sobie tajemniczość i zaskoczenie.

Jeszcze Bonera był takim transferem zaskoczeniem. Nic nie było mowy o jego przyjściu aż tu nagle oficjalny komunikat: Daniele Bonera piłkarzem Milanu :) Może nie ten kaliber co Nesta ale ja uważam go za bardzo dobrego obrońce i pokazuje to z sezonu na sezon coraz wyraźniej:)

bercikacm
Milanista

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 23:17   

my tu gadu gadu o napstnikach, a pomocnikow ofensywnych nie mamy.Zapomnieliscie jzu jak kaki lub sedorfa braklo? nie ma komu akcji tworzyc.Arszawin to co wyprawia brac go! i widze dla niego pozycje w systemie choinkowym wraz z kaka za napadziorem a na lewa mozna sedorfa wbic wtedy bedziem mieli ofensywniej:)heh .Co do napadziorow hmmm drogba eto adebayor drodzy itd to wemzy huntelara silny wysoki i zdobywa bramke mnostwo klasyczny srodkowy napatsnik! i do neigo pato jako krazownik i est gitara .Paloschi inzaghi boreillo -jest zabezpieczenie i starczy lecmy z koksem czekam na sezon zmiany zmiany zmiany!zmabro na prawej obronie jeszcze na lewa mozna kogos kupic :zyrkow grosso lahm pelno! na kazdej pozycji musimy miec solidnych zawodnikow jak za dawnych czsaow! cafu stam nesta maldini to byla obrona costa(kaka) sedorf pirlo gatuso to byla pomoc szewa pipo to byl napad.Lysy do boju ! bo nie ejst dobrze!

bajer 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 22, 2008 11:57   

slyszalem o tym ze Milan zaczal interesowac sie Schweinsteigerem ;) mysle ze to rowniez bylaby dobra opcja miejsce na boisku dla niego by sie znalazlo, do tego Arszawina obok Kaki i mamy sklad ktory powinien wystarczyc na Puchar UEFA :) a zeby wygrac scudetto to choc jednego napadziora typu Eto'o czy Adebayor sciagnac i mamy druzyne, tylko szkodfa ze na takich 3 zawdonikow w sumie trzeba by bylo poswiecic ok. 70-80 mln euro, na to Milanu chyba nie stac ;)

milosz93 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 23, 2008 21:30   

O coś cicho się zrobiło o Schevie. Powiedzcie co z nim, czy wraca do Mediolanu>?? Sry bo ja mało doinformowany. :prayer:

penio 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 24, 2008 09:09   

Chelsea nie chce sie go pozbywac. Czyli jest nie na sprzedaż.

max_outsane 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 24, 2008 10:03   

Ja bym nie był aż takim pesymistą. O mistrzostwo będzie bardzo, bardzo trudno- choć nikt nie wygrywa mistrzostwa nazwiskami na papierze, przed ich rozpoczęciem.
Sądzę, że 3-4 miejsce w przyszłym sezonie jest realne tym składem co jest.
Bramkarze nie są ze światowej czołówki, ale są w stanie grać na ocenę 6/10, czyli bez częstych dużych błędów
Obrońcy nie są tacy źli, jeśli składu nie zdziesiątkują kontuzje, mamy teraz sporą rywalizację na pozycji DM, najbardziej brakuje chyba zmiennika dal ofensywnych pomocników, bo para w ataku Pato- Boriello może się okazać bardzo silna. Inzaghi będzie musiał poczekać prawie 2 lata na specjalną okazję- czyli finał ligi mistrzów:) więc pewnie więcej wniesie Paloschi
Jednym słowem nie będzie pewnie tak źle jak niektórzy przewidują.
Mam nadzieję że po pierwszych 5-10 meczach z szoku nie spadną mi moje różowe okulary :rotfl: pozdro

penio 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 24, 2008 12:07   

max_outsane napisał/a:
Ja bym nie był aż takim pesymistą. O mistrzostwo będzie bardzo, bardzo trudno- choć nikt nie wygrywa mistrzostwa nazwiskami na papierze, przed ich rozpoczęciem.

Sam napisałes ze o mistrzostwo bedzie bardzo bardzo trudno więc jak nie być pesymistą skoro wszyscy pragniemy właśnie mistrzostwa Italii. Racja nikt nie wygrywa nazwiskami na papierze, ale przeciez my mamy nazwiska. Problem tkwi w braku równej kadry, bo na dzien dzisiejszy mamy 11 - 14 zawodników mocnych, a potrzebujemy około 20 by mysleć o scuetto.

max_outsane napisał/a:
Sądzę, że 3-4 miejsce w przyszłym sezonie jest realne tym składem co jest.

Realne jest, ale jak wyżej napisalem wszyscy kibice Milanu chcą tytułu a nie 4 miejsca. Sam Galliani powiedział że celem w przyszłym sezonie jest Scudetto. Niestety jesli nasze transfery na przyszły sezon zakończą sie na tym co mamy to nie mamy szans na mistrzostwo, a i o 4 miejsce bedzie ciezko bo Viola sie zbroji.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 24, 2008 12:52   

Dajmy juz spokój z tą Violą ;) Wzmacniają się ale nie jest i nie będzie to póki co potęga na miarę Interu czy Romy, a i do Juve im bedzie brakować. Myślę że do nas również ;)
Jeśli nie będzie kontuzji, to nowy sezon zaczniemy silniejsi na bokach obrony (Zambro powinien wywierać presję na Oddo i Jankulu, Antonini również). W ataku tez będzie postep w porównaniu z zeszłym sezonem (zamiast Pippo i Gili, bedziemy dysponować Pippo, Pato, Borrirllo i Paloschim - mam na myśli początek sezonu). W dodatku Flamini powinien zapewnić odpoczynek Gattuso, Pirlo czy Ambro, bez spadku jakości naszej pomocy :) (no może Pirlo bezboleśnie nie zastapi, ale żeby grać bez niego, to trzeba nieco taktykę zmianić). Miejmy nadzieję że Emerson również powróci do formy.
Jeśli po rehabilitacji Kace nic będą przeszkadzać to i on powinien mieć lepszy sezon.
Dajmy więc spokój i nie dramatyzujmy :) Skoro ograliśmy Romę, Violę, a z Romą czy Juve wyrównane mecze w zeszłym sezonie graliśmy, to i w nowym nie będziemy słabsi. Żeby tylko z Atalantą i innymi punktów nie tracić :)

I nadal liczę że napastnik, albo ofensywny pomocnik jeszcze do nas dołączy tego lata :)
Adebayor jest dobry, ale chyba ktoś ala Arshavin byłby lepszy ;)

Swenson 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 24, 2008 17:10   

Arsenal dogadał się z Barca o cene Adebayora, ale ten powiedział , że chce iść do Milanu i Barcą nie podpisze.

źródło: www.goal.com , plotkarskie serwis, ale miło słyszeć

bajer 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 27, 2008 11:41   

gdyby to okazalo sie prawda to bylbym szczesliwy przydalby sie nam, moze nie bedzie tylko graczem jednego sezonu, pytanie czy sprawdzilby sie w Serie A ;) bo tego nie mozna byc pewnym ;)

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 28, 2008 11:54   

Sądząc po ostatnich doniesieniach prasowych, to coś mi się wydaje, że Milan gra na zwłokę i czeka aż ceny zawodników będących w naszym zainteresowaniu spadną. Jeśli dojdzie do pewnych transferów, np. Barca pozyska załóżmy Adebayora to będzie zmuszona sprzedać Eto i nie będzie już mogła żądać takich wysokich kwot jak obecnie. Choc osobiscie wolabym Adebayora. Podobnie ma się chyba rzecz z Ronaldinho. Guardiola go nie chce, wiec w pewnym sensie czas dziala na nasza korzysc.
Obysmy tylko nie przedobrzyli jak w zeszlym roku :prayer: .

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi