ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 26)
Autor Wiadomość
mms 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 03, 2008 18:08   

Wiem, ze to nieodpowiedni dzial do wnoszenia propozycji do zmian na forum, ale mysle ze przydaloby sie rozwinac nazwe tego tematu do "Transfery Milanu, Interu, Jasperu United i innych egzotycznych klubow".

A teraz calkowicie powaznie (co by nie dostac bana za nic nie wnoszace biadolenie) uwazam, ze nasze szanse na Eto'o sa stosunkowo wysokie, po prostu trzeba sypnac wiecej milionow, ktore udobruchaja Laporte. Na pewnych graczach nie powinno sie oszczedzac, tym bardziej jesli mamy sie wlaczyc do walki o Scudetto z wielkim Interem \./

pozdrawiam, najs

bajer 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 03, 2008 18:39   

te wszystkie spekulacje na podstawie tego co mowi prasa moim zdaniem nie maja sensu, jesli mialyby sie potwierdzic to chociazby tacy Eto'o czy Deco graliby w przyszlym sezonie naraz w Interze i Milanie, mysle ze to by bylo bardzo cieakwe ;) moim zdaniem jakkolwiek sie wzmocnimy o mistrzostwo moze byc ciezko, kandydatow jest kilku, ale walczyc bedzie mozna, trzeba jednak sciagnac jednego porzadnego napasdziora i nie moze to byc Sheva ;)

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 03, 2008 18:48   

No dobrze, że powrócą te stare czasy gdy w walce o tytuł liczyło się kilka zespołów. Milan będzie miał ta przewagę, że nie będzie musiał tyle wysiłku wkładać w Europejskie puchary. Jednak z drugiej strony, nic to nie będzie znaczyć jeśli nie dokonamy odpowiednich transferów. Zgodzę się z mms, że jeśli chcemy liczyć się w przyszłym sezonie nie możemy liczyć się z każdym wydanym groszem, tylko trzeba sypnąć kasą.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 05, 2008 08:50   

"Adebayor dice si al Milan" LaGazzetta dello Sport
ciekawe ile w tym prawdy, ale jestem jak najbardziej na TAK,
czekam na dalszy rozwój sytuacji :diavolo:

bajer 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 05, 2008 20:05   

Adebayora chcialbym widziec w koszulce Milanu, wiek odpowiedni, umiejetnosci odpowiednie, trzeba sypnac troche mamony ale wydaje mi sie ze ten transfer tak czy tak by sie zwrocil i to dosc szybko :) Adebayor bylby gwarancja walki o scudetto i Puchar UEFA, w koncu do tych celow brakuje nam juz tylko napadziora ;)

Bahyr 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 05, 2008 21:33   

Adebayor na pewno przydał by się naszej drużynie w walce o scudetto i UEFA Cup lecz nie wiadomo czy taki zawodnik jak Emmanuel chciałby grać w UEFA Cup. Powiem tyle ten zawodnik pasował by do naszej taktyki. Jego szczególną zaletą jest szybkość , drybling i gra głową.

BRAĆ :ok:

Pippo 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 05, 2008 21:50   

Moim zdaniem nie brakuje tylko napadziora. Tak patrze na pomoc Milanu i widze tylko 2 sensownych ofensywnym pomocnikow: Seedorf i Kaká (ktory zreszta przez niektorych klasyfikowany jest jako napastnik). Reszta to sa defensywni, jest ich po prostu nadmiar.

Kaká i Seedorf to nie maszyny. Zdarzaja sie w ich wykonaniu znakomite mecze, jak rowniez te fatalne. Przydaloby sie dokupic kogos, kto moglby walczyc z nimi o 1 sklad, zastapic ich w chwilach kiedy ktoregos zabraknie. Nie od dzis wiadomo, ze w razie ich absencji, ofensywa zwyczajnie sie sypie. Grac jednym z tej dwojki z przodu, rozgrywajacym Pirlo z tylu, Rino i Ambrosinim nieco po bokach, jak dla mnie mija sie z celem. Mija sie z celem, w sytuacjach kiedy powinnismy gonic wynik, napierac na bramke przeciwnika. Jak to ma wygladac? Liczyc na staly fragment gry w wykonaniu Pirlo, lub tez na glowke Ambrosiniego? Wiem, są też napastnicy, ale druga linia jest równie ważna.

Zdaje sobie sprawe, ze Seedorf lub Kaká potrafia pociagnac gre zespolu, ale obawiam sie ze moze to byc za malo na dluzsza mete. Byl czas kiedy mielismy jeszcze w zespole, obok tej dwojki, Manuela Rui Coste. Zdarzalo sie, ze cala trojka przebywala na boisku + 2 napastnikow, dzieki czemu mielismy naprawde razaca sile uderzenia. Ale na co chcialbym glownie zwrocic uwage, to to, ze zawsze bedzie wiecej rozwiazan, jezeli chodzi o gre ofensywna zespolu. Choinka lub romb...

Kolejna pozycja o ktorej chce powiedziec jest bramkarz. Nowy potrzebny od zaraz. Licze na to, ze Boruc przekona naszych dzialaczy swoimi wystepami podczas Euro. Dida juz zwyczajnie sie wypalil, Abbiati - dla mnie wielka niewiadoma. Jest jeszcze bardzo dobrze spisujacy sie Kalac, ale bylby jeszcze lepszy jako drugi bramkarz, nie pierwszy. Jezeli na przyszly sezon zatwierdzimy ostatecznie pierwszych dwoch bramkarzy, walczacych o 1 sklad - Abbiati i Kalac - bedzie sie to rownalo z kompromitacja.

Atak - Inzaghi, Borriello, Pato i jeszcze ewentualnie Paloschi.

Pippo - swoje lata juz ma, jednak przemawia za nim doswiadczenie. Umiejetnosci ma, ale z drugiej strony nie mozna czekac az obudzi sie koncem sezonu i zaliczy serie meczow ze strzelonymi bramkami. Nie jest w stanie grac co 3 dni

Borriello - wielka niewiadoma. Zobaczymy, czy utrzyma forme z Genoi

Pato - żółtodziob, ale niesamowicie utalentowany

Paloschi - nie mozemy go trzymac, zeby od swieta go wpuscic... niech ogrywa sie gdzies na wypozyczeniu...

Kazdy z nich ma swoje wady i zalety. Trzeba kogos, kto bedzie w stanie rozegrac kilkanascie meczow co 3 dni (moze nawet co tydzien..), kto jest juz nieco obyty w Europie, a takze potwierdzil juz swoje umiejetnosci, majac rownie udany sezon co poprzedni.

Obrona- znakomity ruch, jezeli chodzi o Zambrotte. Jedynie nie moge przebolec tego, ze Barzagli poszedl do Wolfsburga.

pzdr

Porek 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 06, 2008 08:11   

Ja caly czas nie moge zrozumiec na co i po co mamy wypozyczac Paloschiego?? Kazde nasze wypozyczenie konczy sie tak naprawde cofaniem sie zawodnika a nie jego rozwojem a poza tym nasz zarzad nigdy ( prawie nigdy) nie stawia na zawodnikow wypozyczonych i wydaje mi sie ze wypozyczenie tego mlokosa rownaloby sie z zabiciem talentu i koncem jego kariery w czerwono-czarnej druzynie...

Marco7 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 06, 2008 09:03   

Bardzo niepokoją mnie rozmowy z Chelsea w sprawie Szewczenki i Drogby. Z Szewą sprawa jest oczywista i pisałem o tym kilkukrotnie. Jeśli chodzi o Drogbę to jestem przeciwny jego sprowadzaniu bo jest za stary. Zdaję sobie sprawę, ze ma dopiero 30 lat, ale dla mnie to i tak za dużo w kontekście całej drużyny. W naszej kadrze jest 12 zawodników pola urodzonych pomiędzy 1975 a 1978 rokiem (Simic, Seedorf, Nesta, Emerson, Brocchi, Ronaldo, Oddo, Jankulovski, Zambrota, Ambrosini, Gattuso, Kaladze . Do tego posiadamy 3 starszych piłkarzy (Maldini, Inzaghi i Favalli). Całą tę grupę będzie trzeba najprawdopodobniej wymienić w ciągu najbliższych 4 lat. Gdy dorzucimy do tego bramkarzy (Dida, Kalac) wychodzi, ze będzie trzeba dokonywać srednio czterech poważnych transferów każdego lata. Odbudowanie drużyny w tym tempie byłoby trudne nawet z Silvio szastającym pieniędzmi na lewo i prawo, a co dopiero w obecnych realiach. Dlatego jestem przeciwny dokonywaniu transferów, które w przyszłości powiększą tę pulę. Zambrotta był tu wyjątkiem, bo zawodnik o jego uniwersalności rodzi się naprawdę rzadko, ale w przypadku Drogby to podobnych środkowych napastników znajdziemy bez problemu.

bajer 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 06, 2008 09:37   

co do braku ofensywnego pomocnika nie wiem kogo moglibysmy sciagnac do Milanu ;) teoretycznie Pato moze grac jao cofniety napstnik a wiec takze jako trequartista obok Kaki, w ataku bedzie Adebayor na przyklad i mamy sklad ustawiony ;) ale to nie ja jestem trenerem wiec jesli jest jakis pomysl co do ofensywnego pomoicnika (R10 nie wchodzi w gre za zadn skarby) to nie bylbym zly gdyby Galliani takiego nam znalazl ;)

Luk 
Interista

Wysłany: Pią Cze 06, 2008 14:33   

Drogba juz ma na karku 30'che, ale to nadal najwyzsza polka swiatowa.

Bardziej by mnie martwilo na waszym miejscu, jego ego. Jose ma talent do kontrolowania takich pilkarzy, podobnie jak Fergusson, ale nie jestem pewny co do Ancelottiego. Mysle, ze z tym byscie mieli spory problem.

To tak jak z Grantem. Jak Jose byl trenerem, nikt nie slyszal o wyskokach Drogby. Dopiero jak Grant sie pojawil, zaczely sie dymy.

Adebayor to bardzo dobry wybor. Swietny pilkarz, wysoki, dobrze gra glowa, silny, dobra technika. Potrafi pilke i podac, a nie tylko uderzyc. To na pewno nie to co Boriello czy inne tego typu wynalazki. Dobrze by sie uzupelniali z Pato wedlug mnie.

ps. Pato jako ofensywny pomocnik ? Hmmm, ile on w tym roku zaliczyl asyst, i czy to wogole tego typu pilkarz?

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 06, 2008 14:45   

Drogba to rzeczywiście najwyższa światowa półka, ale w porównaniu z Adebayorem zawodnik znacznie starszy. A Pato jak najbardziej nadaje się na ofensywnego pomocnika. To nie jest taki typowy środkowy łowca goli-sęp. Również dobrze radzi sobie jako wysunięty pomocnik. A że w Milanie był ostatnio deficyt napastników, a na pozycji of. pomocnika grał taki znakomity piłkarz jak Kaka to nie ma się co dziwić, że raczej nie miał za dużo szans pokazania się na tej pozycji. Ale Aleksandre z powodzeniem poradziłby sobie na tej pozycji.

rad3k 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 06, 2008 15:43   

Potrzebny nam wysuniety napastnik, ktos do wykanczania akcji, silny, dobrze grajacy glowa - te warunki spelniaja Drogba i Adebayor. Drogba jest lepszy pilkarsko, ale ma juz 30 lat i za pare lat bylby ten sam problem. Togijczyk z kolei, jest ciagle dosc mlody i sie jeszcze rozwinie. Problem to tylko cena - 40mln to za duzo, Drogba bylby pewnie duzo tanszy. Jest jeszcze Etoo ale po tym co on ostatnio pokazuje poza bosikiem to nie zycze go sobie w Milanie.
Ew. mozna sciagnac Davida Ville, jest spokojnie do wyciagniecia za 30mln bo Valencia ma spore klopoty finansowe, na cofnietego napastnika a Pato by poszedl na szpice. Nasz wonderkid nie jest za silny, ale nadrabia szybkoscia i technika, a mialby wreszcie powod zeby nikomu nie podawac (to glowny mankament w jego grze). Jak na ofensywnego pomocnika gra zbyt pod siebie, to pewnie nawyk z Brazylii gdzie kazdy chce sie popisac sztuczkami. Jak go naucza w Milanello gry zespolowej to czemu nie, strzal ma, drybling ma, szybkosc tez.
Jest jeszcze opcja o ktrej sie wogole nie mowi, a szkoda bo to ciekawy zawodnik i lowca bramek jakich malo. Mowa o Janie Huntelaarze z Ajaksu, on ma fenomenalny bilans bramkowy w Eredivisie (82 mecze/ 70 bramek), ale zdaje sie ze Real go zaklepał
Too great to comprehend

Where I come from
There's no higher authority but me
Being my own god
Is all I was meant to be

Antichristus Spiritualis!

rafi 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 07, 2008 09:11   

szczerze mowiac zawsze optowalem za huntellarem, ale nasz milan jakos nigdy nie wykazywal zainteresowania janem, a szkoda. z dwojki drogba-adebayor, zdecydowanie ten drugi, lepsza technika, nie przewraca sie, duzo lepszy sezon w jego wykonaniu niz drogby, duzo mlodszy, jeszcze lepsze warunki fizyczne i jakby niebylo strzelil wiecej bramek.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Cze 07, 2008 10:19   

Kolejne nazwisko pojawia się w prasie - Adrian Mutu. Ograny i doświadczony. Chce zarobków ok. 4 baniek za sezon, a jak wiemy Fiore na to nie stać. Dlaczego Rumun stał sie nagle taki pazerny? Ponoc ma zapłacić Chelsea 12 mln euro odszkodowania. Zobaczymy jak to sie potoczy :]

Bahyr 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 07, 2008 10:46   

Mutu to świetny piłkarz a szczególnie jako ofensywnie nastawiony pomocnik lub napastnik. Jest ograny w Serie A , szybki , dobrze dryblujący. Byłby dobrym zakupem może nawet lepszym o Eto'o. Jestem za tym aby Adrian od przyszłego sezonu reprezentował barwy Milanu. :ok:

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 07, 2008 11:11   

Mutu to świetny zawodnik, ale moim zdaniem tak jak napisał Bahyr, jest on napastnikopomocnikiem ;) , a my szukamy kogoś na szpice.
Z jednej strony chętnie bym zobaczył Rumuna w koszulce Milanu, a z drugiej nie widzi mi się drugi koksiarz w składzie x-x

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 07, 2008 11:59   

konrad_acm napisał/a:
z drugiej nie widzi mi się drugi koksiarz w składzie

:lol2: Świetne.
Przydałby się zarówno napastnik pełną gębą, jak i ofensywny pomocnik, bo zarówno w ataku mamy braki a na pozycji of.pom. mamy tylko Kakę i Seedorfa i może od biedy Pato. Ale Pato jest jeszcze chyba za młody żeby brać na siebie ciężar gry Milanu.

bajer 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 07, 2008 12:39   

no coz, co do wyboru miedzy Adebayorem a Drogba wole Adebayora jesli chodzi o przyszlosc a jesli mamy patrzec na cene Drogby i kupic go zeby za 3 lata musiec kupowac kolejnego pilkarza za taka sama cene to lepiej kupic Adebayora za te 10mln wiecej i cieszyc sie jego gra moze nawet z 10 lat :)

co do Mutu, jestem za, na pewno nie oslabilby Milanu :)

Kojak 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 07, 2008 13:08   

Mutu - jak najbardziej za, naprawde dobry zawodnik i kokszenie juz mu chyba nie w głowiee ;) Co do Adebayora i Drogby...Gdyby Drogba mial 28 lat to nie zastanawialbym się i brał zawodnika WKS , no ale prawda jest inna i w obecnej sytuacji Milanu, to Adebayor jest dużo lepszą opcją . Dzisiaj na stronie pojawiła się informacja że Milan był/jest zainteresowany Miguelem Veloso - jak dla mnie ten gość jest fantastyczny, oglądałem wiele meczów z jego udziałem w lidze portugalskiej i musze przyznać że zrobił na mnie ogromne wrażenie. To byłby świetny i przedewszystkim przyszlościowy zakup :) No ale szkoda że tak się nie stanie, wszak pan Braida wypowiadał się że do Mediolanu nie zawita żaden portugalczyk :cry2:

rad3k 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 07, 2008 13:19   

Mutu to mam nadzieje ostatecznosc, ledwo rok mlodszy od Drogby, pilakrsko gorszy od wiekszosci kandydatow tu wymienianych, i glowny argument ze jest strasznie zagubiony. Prochy, afery, skandale, a w Chelsea, Juve, Interze sie nie sprawdzil. Obawiam sie ze na jego transferze mozemy wyjsc jak z Gilardino.

A gdyby tak Silvio siegnal do kieszeni i dal 55mln na Aguero, bo taka ma klauzule zapisana w kontrakcie, mielibysmy atak marzen na 15 lat ;) ale z realnych mozliwosci, to chyba najbardziej bylbym za sprowadzeniem, kolejno: Benzema-Etoo-Adebayor-Gomez-Drogba-Mutu. Najlpeiej mlodego zdolnego bo tacy teraz decyduja o sile druzyn - jak CR albo Messi.
Too great to comprehend

Where I come from
There's no higher authority but me
Being my own god
Is all I was meant to be

Antichristus Spiritualis!

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 09, 2008 08:34   

Nie potrafię zrozumieć jak taki klub jak Milan, do którego chęć gry deklarowali tacy zawodnicy jak Ronaldinho, Eto, Drogba, Szewa nie potrafi zakontraktować któregokolwiek z w/w zawodników. Inne kluby, o wiele mniej potężne, do których zawodnicy się tak chętnie nie garnią, potrafią w okienkach transferowych zrobić o wiele więcej niż Milan.

rafi 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 09, 2008 09:11   

aguero ,moze jest i jest swietny, ale nam trzeba gracza o lepszych warunkach fizycznych. aguero i pato to podobni pilkarze, zarowno jezeli chodzi o warunki fizyczne, jak i styl gry. chcialbym zobaczyc u nas huntellara lub balotellego, ktory coraz glosniej mowi, ze chce odejsc z interu

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Cze 09, 2008 15:19   

Podobno bardzo blisko Milanu jest Maggio - prawy obrońca Sampy, 9 goli w 29 meczach. Jeśli miałby przyjść to chyba nie na ławę... Maggio-Nesta-Kaładze-Zambro. Transfer prawdopodobny, gdyż dwóch bocznych obrońców nam ubyło (Cafu, Sergio), więc ktoś musiał/musi przyjść w ich miejsce. Czekamy na dalsze informacje i obiecanego napastnika. Nie łudźmy się - w przyszłym sezonie będzie bronił Abbiati (Galliani zalicza go do tych obiecanych 7 nowych zawodników :/ )

rafi 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 10, 2008 12:50   

pojawily sie plotki, ze nasi chca skubnac Jo z cska. hm, brzmi niezle

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi