ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 26)
Autor Wiadomość
DjJuve 
Juventino

Wysłany: Pon Cze 02, 2008 18:12   

Luker napisał/a:
plany transferowe(Essien, Lampard, Quaresma, Eto'o/Drogba) itd...
wierzysz w to wszystko?

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 02, 2008 18:16   

Luker napisał/a:
Unia sie na to na pewno nie zgodzi. To jest wbrew regulacjom Unijnym i nie ma mozliwosci, zeby organizacja stala wyzej ponad organizacja polityczna.

Luker napisał/a:
Od dosc powazanego forumowicza zachodniego wiem, ze przyjscie Eto'o do Interu jest bardzo bliskie

Dobre. Masz znajomości w Parlamencie Europejskim, masz dojścia - przez innych forumowiczów - do agentów piłkarskich (a może do samego Morattiego?). Stary co ty tu jeszcze w Polsce robisz i się marnujesz. :prayer: Trochę poważniej proszę.
Rzeczywiście przeforsować ustawę jaką chce FIFA nie będzie łatwo, ale nie jest powiedziane, że tak się nie stanie. Pożyjemy zobaczymy. A teksty w stylu: ktoś tam z zachodu, powiedział coś z czego można wywnioskować, że Eto może do na przyjdzie. Może i do was dołączy, ale na następny raz prosilibyśmy o bardziej wiarygodne źródła, typu poważne gazety, oficjalne strony klubów, bądź poważne stronki internetowe.

[ Dodano: Pon Cze 02, 2008 20:18 ]
No właśnie Di Juve. A do Milanu mają rzekomo przyjść:Ronaldino, Eto, Drogba, Benzema, Adebayor...

Luk 
Interista

Wysłany: Pon Cze 02, 2008 18:50   

DjJuve napisał/a:
wierzysz w to wszystko?

Szczerze?

Ciezko powiedziec.

Na pewno nie napisze zaraz, "haha inter najlepszy, kupimy Carvalho, Dinho, Lamparda, Essiena, Quaresme, Drogbe, Eto'o, nie mowiac o lawce i wszystkich golimy do zera".

Powiem ci tak. Na pewno Jose dostal dosc solidna porcje gotowki od MM, jako prezent powitalny. Nie wydaje mi sie, zeby to bylo az 100 Mil funtow, jak to gazety mowia, ale na pewno jest to grubo ponad 30 Mil.

Z pilkarzy, na 90% przyjdzie napastnik. Czyli jeden z dwojki Drogba/Eto'o. Jeden dosc wiarygodny forumowicz, zdradzil, ze Eto'o jest bardzo blisko Interu. To by sie zgadzalo, bo MM jadl niby ta kolacje z Laporta, i o czyms na pewno rozmawiali.

Jesli chodzi o reszte, watpie w przyjscie Carvalho, o ktorym mowia media. Obrone Inter ma skompletowana, az nadto. Jesli beda roszady w obronie to raczej w kierunku OUT, czyli Mata pewnie sie pozegna, i bardzo prawdopodobne, ze podobnie skonczy Burdisso.

Najwiecej na pewno sie bedzie dziac jesli chodzi o pomoc.

Niusy o Quaresmie bardzo wzrastaja na sile i wiele przemawia, ze ten pilkarz ma duza szanse przyjsc do Interu. Przede wszystkim, Quaresma to skrzydlowy, Jose bedzie potrzebowal takiego pilkarza w druzynie. Po drugie, Quaresma juz 2 raz sie wypowiada wprost, ze interesuje sie nim Inter. Najpierw, zanim jeszcze Mancio zostal zwolniony, powiedzial, ze Jose go chce w Interze. Drugi raz to jego ostatnia wypowiedz. Mysle, ze ten transfer jest bardzo prawdopodobny.

Pozostaja nazwiska Deco/Essien/Lampard. Z tej trojki, mysle, ze jeden przyjdzie. Chcialbym najbardziej Essiena, chyba nikogo to nie dziwi. Nie ma chyba fana na swiecie, ktory nie ceni talentu tego genialnego pomocnika.

Mysle, ze sa to dosc realne transfery, te ktore wymienilem.

STARY TIROWIEC napisał/a:

Dobre. Masz znajomości w Parlamencie Europejskim, masz dojścia - przez innych forumowiczów - do agentów piłkarskich (a może do samego Morattiego?). Stary co ty tu jeszcze w Polsce robisz i się marnujesz. :prayer: Trochę poważniej proszę.

Powazniej?

1. Unia Europejska ma bardzo okreslone zasady o pracy obcokrajowcow. To co proponuje Blatter posrednio zabrania pracy obcokrajowcow(nawet tych w EU). To jest wbrew ich regulacjom i jestem pewny, jak i setki innych osob(poszukaj po roznych forach), ze ten przepis nie przejdzie. To byla moja opinia, z ktora sie wiele osob zgadza.

2. "Masz znajomości w Parlamencie Europejskim". Nie chcesz mi wierzyc? Prosze bardzo. Ale powiem ci tylko, ze jezeli mi nie wierzysz, ze to nie przejdzie, to jestes w mniejszosci. Duzej mniejszosci...
ps. To byla moja opinia. Sarkazm jest tu kompletnie bez sensu i nie na miejscu.

3. "masz dojścia - przez innych forumowiczów - do agentów piłkarskich". O czym ty tu piszesz ? Podzielilem sie tylko tym co wyczytalem, nie mam zadnych dojsc. Gdzie ja kurna napisalem, ze Eto'o NA PEWNO przyjdzie do interu?!!!! Napisalem, ze wedlug tej osoby jest blisko przejscia, nigdzie nie twierdze, ze to jest na 100%.

Na prawde tlumaczenie, kazdego mojego zdania, tym co nie potrafia zrozumiec pierwotnej wersji robi sie nudne i denerwujace.

4. Czytaj moje posty tak jak je pisze, a nie tak jak ty bys chcial zebym je napisal.

Cytat:

Rzeczywiście przeforsować ustawę jaką chce FIFA nie będzie łatwo, ale nie jest powiedziane, że tak się nie stanie. Pożyjemy zobaczymy.
A teksty w stylu: ktoś tam z zachodu, powiedział coś z czego można wywnioskować, że Eto może do na przyjdzie. Może i do was dołączy, ale na następny raz prosilibyśmy o bardziej wiarygodne źródła, typu poważne gazety, oficjalne strony klubów, bądź poważne stronki internetowe.

Patrz punkt 2 i 3 powyzej.

ps. Juz widze na kazdym forum, miliony potwierdzonych transferow, i zadnych plot czy wiesci z gazet, i moderatorow, ktorzy tego pilnuja. A czego dotyczy mercato i caly sezon ogorkowy?

Cytat:

No właśnie Di Juve. A do Milanu mają rzekomo przyjść:Ronaldino, Eto, Drogba, Benzema, Adebayor...

Na pewno mozesz mi w tak dokladny sposob, jak ja to zrobilem wyzej, uzasadnic sprowadzenie(mozliwosc) tych pilkarzy do Milanu, prawda ?

rafi 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 02, 2008 19:12   

luker pewnie, ze mozna, jeden forumowicz napisal, ze conajmniej ktos z tej dwojki przyjdzie. po drugie carlo wyrazil zainteresowanie tymi graczami, wiec to by sie zgadzalo, bo galliani byl w barcelonie i gadal z laporta.
wracajac do naszej poprzedniej rozmowy, to albo odpowiadasz na moje posty albo nie. nie wyprzedzaj faktow i nie staraj sie odpowiadac na nie napisane posty. co do wypowiedzi agenta zlatana, to widze to pierwszy raz, piszac moj komentarz oparlem sie na innych zrodlach, gdzie ten sam gosc mowil co innego, ale pewnie Twoj jest prawda, jestes blizej Interu:)poza tym sam AIR FORCE ONE, sorry SPECIAL ONE przebakiwal o pozbyciu zlatana.
co do "for" to nie obskakuje ich, bo nie warto tracic czasu na glupkow i dzieci, a nawet jesli, to czy to daje ci prawo do pisania obrazliwych tekstow?nie sadze. chcesz trzymac poziom na tym forum, to go trzymaj, gdzie indziej jak chcesz "walcz" na powazne wywody w stylu osmieszasz sie itd.

korsi 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 02, 2008 19:22   

Eto'o+Essien+Quaresma=120 mln euro mniej więcej, więc nawet Moratti moim zdaniem temu nie sprosta. Ale Drogba+Quaresma+Deco=75 mln jest dla mnie dość prawdopodobnym scenariuszem. Jakby przyszła pierwsza trójka to bym przed startem ligi przestał wierzyć, ale jeśli się wzmocnimy np. Eto'o, to nawet w przypadku kupna Drogby i dwóch pozostałych szansę na mistrzostwo były by jak najbardziej realne.

Luk 
Interista

Wysłany: Pon Cze 02, 2008 19:47   

rafi napisał/a:
luker pewnie, ze mozna, jeden forumowicz napisal, ze conajmniej ktos z tej dwojki przyjdzie. po drugie carlo wyrazil zainteresowanie tymi graczami, wiec to by sie zgadzalo, bo galliani byl w barcelonie i gadal z laporta.

No i Ok. Jesli byscie mieli realne i uzasadnione szanse na sciagniecie np. Messiego, to bym nie udawal glupa, albo wysmiewal sie z tego, tylko dlatego, ze ja jestem kibicem Interu, a on by przychodzil do Milanu.

Ja tylko oczekuje tego samego od innych.

Cytat:

co do wypowiedzi agenta zlatana, to widze to pierwszy raz, piszac moj komentarz oparlem sie na innych zrodlach, gdzie ten sam gosc mowil co innego, ale pewnie Twoj jest prawda, jestes blizej Interu:)poza tym sam AIR FORCE ONE, sorry SPECIAL ONE przebakiwal o pozbyciu zlatana.

Pisales mojego posta 40 minut pozniej, i nie zauwazyles tego co wkleilem? To pokazuje, jak uwaznie czytasz posty. To raz.

Dwa nie czytales czego innego. Jak juz dokladnie napisalem(kolejny dowod, ze nie czytasz uwaznie!!) to jest Korekta, czyli sprostowanie tamtej wiadomosci, ktora czytales.

Trzy. "ale pewnie Twoj jest prawda", czy to jest ironiczna uwaga ?

Cztery. Mozesz mi powiedziec na czym opierasz to, ze Jose przebakiwal o pozbyciu sie zlatan? Chyba nie z tego szmatlawca, ktory sie nazywa Tuttosport, albo z Goal.com, ktory bazowal na tym artykule? Bo jak tak, to to od razu mozesz do kosza wyrzucic.

Cytat:

co do "for" to nie obskakuje ich, bo nie warto tracic czasu na glupkow i dzieci, a nawet jesli, to czy to daje ci prawo do pisania obrazliwych tekstow?nie sadze. chcesz trzymac poziom na tym forum, to go trzymaj, gdzie indziej jak chcesz "walcz" na powazne wywody w stylu osmieszasz sie itd.

To ludzie mnie do tego zmuszaja. Gdy sie tlumaczy 5 razy swoje zdanie, aby kazdy z osobna zrozumial, to czlowiek czasem jest w stanie sie lekko irytowac.

korsi napisał/a:
Eto'o+Essien+Quaresma=120 mln euro mniej więcej, więc nawet Moratti moim zdaniem temu nie sprosta. Ale Drogba+Quaresma+Deco=75 mln jest dla mnie dość prawdopodobnym scenariuszem. Jakby przyszła pierwsza trójka to bym przed startem ligi przestał wierzyć, ale jeśli się wzmocnimy np. Eto'o, to nawet w przypadku kupna Drogby i dwóch pozostałych szansę na mistrzostwo były by jak najbardziej realne.

Eto'o 35 Mil. Quaresma 35-40 Mil. Essien, tu jest sprawa dyskusyjna. Chelsea go wziela za 30, ciezko powiedziec ile by za niego rzadali.

To duzo, zgadzam sie, ale MM wydawal o wiele wieksze pieniadze(jesli pamietasz).

Dwa, Jose to nowy trenere, i jak mowilem, MM bedzie chcial udobruchac nowego trenera. Zawsze na powitanie taki ktos dostaje bonus. Po roku, pewnie takiej kasy juz nie dostanie.

Trzy, pamietajmy, ze Inter nie bedzie tylko kupowal, ale rowniez sprzeda pilkarzy, bo Jose chce kadre 20+3. To oznacza, ze ta suma wydatkow sie troche pomniejszy.

Nie mowie, ze tak bedzie, nie mowie tez, ze nie. Moze byc tak, ze nikogo nie kupimy. Zawsze taka szansa jest, mikroskopijna ale jest. Mimo to, wiecej znakow na niebie przemawia za tym, ze Inter znacznie sie wzmocni w tym roku, przez wymiane drewna na renomowanych pilkarzy.

Z Interu na 99% odejda:

"Solari, Cesar, Maniche, Dacourt".

Prawdopodobnie odejda, jeden lub dwoch z trojki Cruz/Crespo/Suazo, Materazzi oraz Burdisso/Rivas.

I na koncu mozliwe, ze odejdzie Stankovic.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 02, 2008 20:43   

Cytat:

Na pewno mozesz mi w tak dokladny sposob, jak ja to zrobilem wyzej, uzasadnic sprowadzenie(mozliwosc) tych pilkarzy do Milanu, prawda ?

Luker to była lekka złośliwość. Sory za tą złośliwość, ale rozbawiła mnie twoje wypowiedź, jakoby Eto jest bliski przejścia do Interu, a argumentujesz to w ten sposób, że pewien forumowicz, rzekomo poważny (na jakiej podstawie sądzisz, że jest poważny? znasz go osobiście?) tak napisał na forum. Gdyby w Milanie mieli grać zawodnicy o których napisano, że są bliscy przejścia do nas to mielibyśmy już w drużynie m.in. Dinho, Eto, Drogbe, Adebayora i wielu wielu innych.
Kilka postów dalej piszesz, że nie można brać pod uwagę tego co pisze jakaś niepoważna gazeta, więc tym bardziej nie można podpierać się wypowiedzią jakiegoś internauty którego prawie nikt tak naprawdę nie zna z imienia i nazwiska.

Cytat:
Unia sie na to na pewno nie zgodzi. To jest wbrew regulacjom Unijnym i nie ma mozliwosci...jestem pewny, jak i setki innych osob(poszukaj po roznych forach), ze ten przepis nie przejdzie

To jest polityka, tutaj rolę ogrywa wielka kasa, różne osoby/koncerny mogą na danej sytuacji stracić/zarobić. Więc tak naprawdę nie możemy być pewni czy za kilka lat Unii nie odmieni się w tej sprawie przy odpowiedniej argumentacji FIFA. Masz rację, że istnieją niewielkie szanse na to, że ta ustawa przejdzie, ale nie można tego wykluczyć więc zastanawia mnie ta twoja pewność. Skoro jesteś taki pewien, że to nie przejdzie to pytam; masz dostęp do instytucji decydującej o kształcie konstytucji europejskiej? Czy po raz kolejny podpierasz się wypowiedeziami zaczerpniętych z innych for?

korsi 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 02, 2008 21:25   

Luker napisał/a:

Eto'o 35 Mil. Quaresma 35-40 Mil. Essien, tu jest sprawa dyskusyjna. Chelsea go wziela za 30, ciezko powiedziec ile by za niego rzadali.

To duzo, zgadzam sie, ale MM wydawal o wiele wieksze pieniadze(jesli pamietasz).

Jak by nie wyceniać poszczególnych piłkarzy to suma będzie zbliżona do 120 mln i to też nie jest powiedziane, że mniej. A co do wydawanych pieniędzy przez MM to wydawał on pieniądze o wiele większe niż 120 mln w jednym sezonie? Tym bardziej dla mnie to mało realne, że zafundował sobie najdroższego trenera na świecie i ma na garnuszku też wcale nie taniego poprzedniego... W poprzednich 3 latach na transfery wydane zostało tak naprawdę od 20 do 30 mln gdzieś po uwzględnieniu wpływów ze sprzedaży własnych zawodników.
Luker napisał/a:

Dwa, Jose to nowy trenere, i jak mowilem, MM bedzie chcial udobruchac nowego trenera. Zawsze na powitanie taki ktos dostaje bonus. Po roku, pewnie takiej kasy juz nie dostanie.

Trzy, pamietajmy, ze Inter nie bedzie tylko kupowal, ale rowniez sprzeda pilkarzy, bo Jose chce kadre 20+3. To oznacza, ze ta suma wydatkow sie troche pomniejszy.

........

Z Interu na 99% odejda:

"Solari, Cesar, Maniche, Dacourt".

Prawdopodobnie odejda, jeden lub dwoch z trojki Cruz/Crespo/Suazo, Materazzi oraz Burdisso/Rivas.

I na koncu mozliwe, ze odejdzie Stankovic.
Bonus jest pewny, ale nie uwierzę, że aż taki ogromny, tym bardziej, że ze sporymi pensjami też się trzeba liczyć. Co do tych zawodników wymienionych pierwsza czwórka jest prawie bezwartościowa, a za cała plejadę wymienionych niżej grajków to nie dostaniecie więcej niż 30 mln.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 02, 2008 22:08   

o którego MM wam cały czas chodzi?

jeśli to żólty lub czerwony to ostrzegam - oni lecą w kulki!

Luk 
Interista

Wysłany: Pon Cze 02, 2008 22:17   

STARY TIROWIEC napisał/a:

Luker to była lekka złośliwość. Sory za tą złośliwość, ale rozbawiła mnie twoje wypowiedź, jakoby Eto jest bliski przejścia do Interu, a argumentujesz to w ten sposób, że pewien forumowicz, rzekomo poważny (na jakiej podstawie sądzisz, że jest poważny? znasz go osobiście?) tak napisał na forum. Gdyby w Milanie mieli grać zawodnicy o których napisano, że są bliscy przejścia do nas to mielibyśmy już w drużynie m.in. Dinho, Eto, Drogbe, Adebayora i wielu wielu innych.
Kilka postów dalej piszesz, że nie można brać pod uwagę tego co pisze jakaś niepoważna gazeta, więc tym bardziej nie można podpierać się wypowiedzią jakiegoś internauty którego prawie nikt tak naprawdę nie zna z imienia i nazwiska.

Fakt - to czy ktos jest wiarygodny ocenia przyszlosc i to czy to co mowia, sie sprawdza. Poczekajmy pare dni/tygodni i sie przekonamy czy byl bliski prawdy.

Oczywiscie, ze go nie znam osobiscie, ale to wcale nie oznacza, ze ta osoba nie moze czegos soba reprezentowac. To nie jest krzykacz, ktorych sie na forach spotyka mase.

Cytat:

To jest polityka, tutaj rolę ogrywa wielka kasa, różne osoby/koncerny mogą na danej sytuacji stracić/zarobić. Więc tak naprawdę nie możemy być pewni czy za kilka lat Unii nie odmieni się w tej sprawie przy odpowiedniej argumentacji FIFA. Masz rację, że istnieją niewielkie szanse na to, że ta ustawa przejdzie, ale nie można tego wykluczyć więc zastanawia mnie ta twoja pewność. Skoro jesteś taki pewien, że to nie przejdzie to pytam; masz dostęp do instytucji decydującej o kształcie konstytucji europejskiej? Czy po raz kolejny podpierasz się wypowiedeziami zaczerpniętych z innych for?

Moja pewnosc wynika z tego co napisales. Ze istnieja niewielkie szanse na to, ze taka ustawa nie przejdzie. Nic w zyciu nie moze byc w 100% pewne.

Przykladowo, wczoraj moglbym ci powiedziec, ze jestem pewny, ze Jose przyjdzie do Interu. Ty bys mi mogl zarzucic skad ta pewnosc. Ja bym wytlumaczyl, zdjecia z rozmowy Jose z MM z Branca w Paryzu, wypowiedz Figo, agenta Manciniego, jego samego i paru innych osob o tym, ze Mourinho bedzie nastepnym trenerem interu. Mimo tego wszystkiego nie bylo oficjalnego komunikatu. Stad mozna powiedziec, to nie jest pewne na 100%.

Ale mimo tego, moglem bez problemu napisac, ze jestem tego pewny. Pewny na 100%, to juz co innego.

Tak samo w tym przypadku. Sam przyznajesz, ze szanse sa niewielkie, wedlug mnie bardzo niewielkie. To wlasnie mi pozwala powiedziec, ze jestem pewny, ze ten przepis nie wejdzie w zycie, chociaz zawsze zostaje ta szansa 5% moze, ze tak sie nie stanie.

korsi napisał/a:

Jak by nie wyceniać poszczególnych piłkarzy to suma będzie zbliżona do 120 mln i to też nie jest powiedziane, że mniej. A co do wydawanych pieniędzy przez MM to wydawał on pieniądze o wiele większe niż 120 mln w jednym sezonie?

Nie wiem czy 120. Mowi sie tylko o tym, ze beda to duze pieniadze. Jakie dokladnie, to juz spekulacja prasy.

MM oczywiscie nie wydal w jednym sezonie 120 mln. Ale zapominasz o jednej waznej rzeczy. Z roku na rok ceny, kontrakty pilkarzy winduja w gore(moze nie w ostatnich latach, ale od czasu gdy Real wyciagnal Figo z Barcy). Tak wiec, ceny pilkarzy sa nierownomierne, z tymi jakie byly jeszcze pare lat temu.

Ronaldo zostal zakupiony do Interu, pamietasz za jakie pieniadze ? :)

20 mln Euro.

Co to za pieniadze na dzisiejsze czasy? A wtedy Ronaldo byl gwiazda z gwiazd, nie wiem czy Leo Messi nawet moze byc tu przyrownany do tego jak ceniono brazylijczyka.

Cytat:

Tym bardziej dla mnie to mało realne, że zafundował sobie najdroższego trenera na świecie i ma na garnuszku też wcale nie taniego poprzedniego... W poprzednich 3 latach na transfery wydane zostało tak naprawdę od 20 do 30 mln gdzieś po uwzględnieniu wpływów ze sprzedaży własnych zawodników.

Mancini na dzis nie dostaje zadnych pieniedzy.

Dwa, jak juz wspomnialem, taki trener jak Jose, o ktorego MM zabiegal od lat(Mancini byl drugim wyborem, Jose wybral wtedy Chelsea nad Interem) dostaje piekny prezent na dzien dobry od MM.

Jak jest na prawde, musimy poczekac i zobaczyc. Jednak na pewno cos w tych plotkach jest. Jutro pierwsza konferencja prasowa Jose i mysle, ze dowiemy sie paru ciekawych rzeczy.

Cytat:
Bonus jest pewny, ale nie uwierzę, że aż taki ogromny, tym bardziej, że ze sporymi pensjami też się trzeba liczyć. Co do tych zawodników wymienionych pierwsza czwórka jest prawie bezwartościowa, a za cała plejadę wymienionych niżej grajków to nie dostaniecie więcej niż 30 mln.

W 100% sie zgadzam, nawet nie wiem czy 30 mln bysmy dostali.

(Pierwszym zawodnikom koncza sie konktrakty)

Ale zauwaz ta czesc napisalem po

.................

:)

Pisalem to jako cos extra, nie ma to nic wspolnego z tym co wczesniej pisalem. To tylko takie info jacy zawodnicy praktycznie sie pozegnaja z interem w tym roku.

konrad_acm napisał/a:
o którego MM wam cały czas chodzi?
Obrazek
jeśli to żólty lub czerwony to ostrzegam - oni lecą w kulki!

:P

MM - Massimo Moratti.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Cze 02, 2008 22:42   

Luker napisał/a:

Ale mimo tego, moglem bez problemu napisac, ze jestem tego pewny. Pewny na 100%, to juz co innego.

Luker, nie twórz od nowa języka polskiego. Pewny a pewny na 100% to są synonimy. Oznacza dokładnie to samo - niewątpliwie coś się stanie. Z resztą taka jest definicja tego słowa ;)
Chyba próbujesz rozróżnić: 'jestem pewny' od 'jest pewne' bo człowiek nieraz jest pewny, choć oficjalnie jest coś najwyżej wielce prawdopodobne :)

Co do przepisu:
Padła propozycja, by zamiast obywatelstwa była brana pod uwagę wcześniejsza gra w danej federacji. I tak na boisku miałoby się pojawiać przynajmniej 6 zawodników, którzy przynajmniej 3 lata pomiędzy 15 a 21 rokiem życia grał w klubie w danej federacji.
Wedle wypowiedzi kogoś z UE na to Unia może już przystać i mi się nawet bardziej podoba niż pomysł z obywatelstwem - bo nie będzie masowego nadawania drugiego obywatelstwa.
Inna sprawa, że Blatter, przy poparciu prezydenta Francji, chce wykorzystać fakt przodownictwa tego kraju w UE i przekonać UE do zmiany swojego stanowiska.
Nic nie jest pewne. Poza tym, że w razie ewentualnego przyjęcia prawa kluby będą miały dość czasu na dostosowanie się.
Cytat:

Mozecie moje wszystkie "pewny" zamienic na "prawie pewny". Teraz powinno sie zgadzac

Od czasu do czasu muszę Cie trochę pognębić. Bo już niedługo będę nie tylko Juventino i ukrytym Milanistą, ale i podświadomym Interistą :doh:

Trochę późno zauważyłem jaki to temat. Z mojej strony ucinam ten Off-topic
Ostatnio zmieniony przez Venomik Wto Cze 03, 2008 00:04, w całości zmieniany 1 raz  

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 02, 2008 22:53   

No gdyby taka ustawa przeszła to Milan ze swoim stawianiem na Włochów wcale by źle na tym nie wyszedł. Natomiast inne zespoły masowo stawiające na obcokrajowców miałyby nie lada problem. Ale to już rozmowa na osobny temat.

Luk 
Interista

Wysłany: Pon Cze 02, 2008 23:32   

Venomik napisał/a:

Luker, nie twórz od nowa języka polskiego. Pewny a pewny na 100% to są synonimy. Oznacza dokładnie to samo - niewątpliwie coś się stanie. Z resztą taka jest definicja tego słowa ;)
Chyba próbujesz rozróżnić: 'jestem pewny' od 'jest pewne' bo człowiek nieraz jest pewny, choć oficjalnie jest coś najwyżej wielce prawdopodobne :)

Ok, jak sobie chcecie.

Mozecie moje wszystkie "pewny" zamienic na "prawie pewny". Teraz powinno sie zgadzac ;)

korsi 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 03, 2008 00:47   

Luker napisał/a:

MM oczywiscie nie wydal w jednym sezonie 120 mln. Ale zapominasz o jednej waznej rzeczy. Z roku na rok ceny, kontrakty pilkarzy winduja w gore(moze nie w ostatnich latach, ale od czasu gdy Real wyciagnal Figo z Barcy). Tak wiec, ceny pilkarzy sa nierownomierne, z tymi jakie byly jeszcze pare lat temu.

Ronaldo zostal zakupiony do Interu, pamietasz za jakie pieniadze ? :)

20 mln Euro.

Co to za pieniadze na dzisiejsze czasy? A wtedy Ronaldo byl gwiazda z gwiazd, nie wiem czy Leo Messi nawet moze byc tu przyrownany do tego jak ceniono brazylijczyka.
Nie bardzo rozumiem co ma Messi i Ronaldo do owych 120 mln :) Nie wiem też, w jakim celu pisałeś o tym, że ceny idą w górę... Ceny znowu idą w górę po chwilowym kryzysie, a Moratti mimo to(analizując ostatnie pare sezonów) nie wyłożył nawet 1/3 z poruszonej przeze mnie kwoty. To, że kiedyś Ronaldo kosztował 20 mln euro (wtedy to było 27 mln $ ? ) nie ma związku bo nie było to w poprzednim sezonie i nie ma jakiegoś nagłego skoku. Moratti nigdy, zbliżonej kwoty nie wydał, ani za czasów transferu Zidana, ani ostatnio ani tym bardziej za czasów rekordu Ronaldo.

Pożyjemy zobaczymy oczywiście, ale ja bym się nie napalał na transfer wspomnianej trójcy , bo to jest jak dla mnie nierealne. Ale jestem pewien, że Inter się w tym roku wzmocni dość mocno i jeśli Silvio nie sypnie groszem na napastnika światowego formatu oraz jakiegoś pomocnika nie tylko do biegania i kopania to może być ciężko wygrać Scudetto w następnym sezonie.

mms 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 03, 2008 08:09   

Jestem pewny na 100% (o przepraszam, po prostu jestem pewny), ze tegoroczne mercato bedzie interesujace.

bosiontko 
Juventino

Wysłany: Wto Cze 03, 2008 12:10   

A co do ustawy 4+7 5+6 czy tam 6+5 to może nie będzie takich wielkich problemów. Przecież ten przepis nie zabroni, ani nie ograniczy możliwości zatrudniania obcokrajowców (z UE, czy spoza UE). To tylko obowiązek posiadania określonej liczby graczy z kraju pochodzenia klubu, wychowanków, czy tam graczy z odpowiednimi paszportami oraz maksymalna liczbę graczy uznanych za obcokrajowców zgodnie z tym przepisem. Nikt nie zabroni Interowi trzymania 12 Argentyńczyków, 7 graczy z Afryki i dowolnej liczby innych graczy. Może ich zatrudnić płacić im po 5 mln za sezon, ale na boisku jednocześnie nie będzie mogło się ich znaleźć więcej niż najpierw 7, 6 i docelowo 5. Takie przepisy obowiązują w siatkówce bodajże, coś w tym stylu było bodajże w żużlu i nie ma problemu. Ja tak widzę koncepcję wprowadzenia tego przepisu w życie. Przepisy zatrudnienia, Unia Europejska owszem, ale boisko to boisko

Oczywiście fajnie by było zostawić Inter z ręką w nocniku, ale są jeszcze inne plusy, jak rozwój krajowego podwórka np.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Cze 03, 2008 12:33   

Jednak zgodnie z prawem UE ograniczy, a podany przez Ciebie argument:
bosiontko napisał/a:
akie przepisy obowiązują w siatkówce bodajże

To strzał sobie w stopę, bo właśnie ze względu na UE przepisy te w siatkówce europejskiej nie obowiązują.

Luk 
Interista

Wysłany: Wto Cze 03, 2008 14:20   

Venomik napisał/a:

To strzał sobie w stopę, bo właśnie ze względu na UE przepisy te w siatkówce europejskiej nie obowiązują.

Dokladnie. I jeszcze apropo tej dyskusji, to wkleje z artykulu na goal.com

"The European Union have deemed the proposal to be illegal, as it contravenes EU laws regarding the free movement of workers, but Blatter remains confident that his plans will come into fruition.

"I am sure it will be done... I am very confident about it," he said. "They are saying it is illegal. For what, for whom and when? And if there is a law ... you know a law can be amended or altered."

Mysle, ze Blatter tu przecenia swoje mozliwosci. Nie jest swieta krowa, a Fifa stoi na pewno nizej w hierarchii od EU. Mowi, ze to jest nielegalne, hehe, ale mimo to ma nadzieje, ze to przejdzie.

Tak jak w sprawie Interu w przyszlym roku. Pozyjemy, zobaczymy. Ja(jeszcze raz powtarzam ja) twierdze, ze to na pewno nie przejdzie.

korsi napisał/a:
Nie bardzo rozumiem co ma Messi i Ronaldo do owych 120 mln :) Nie wiem też, w jakim celu pisałeś o tym, że ceny idą w górę... Ceny znowu idą w górę po chwilowym kryzysie, a Moratti mimo to(analizując ostatnie pare sezonów) nie wyłożył nawet 1/3 z poruszonej przeze mnie kwoty. To, że kiedyś Ronaldo kosztował 20 mln euro (wtedy to było 27 mln $ ? ) nie ma związku bo nie było to w poprzednim sezonie i nie ma jakiegoś nagłego skoku. Moratti nigdy, zbliżonej kwoty nie wydał, ani za czasów transferu Zidana, ani ostatnio ani tym bardziej za czasów rekordu Ronaldo.

Nie zrozumiales mnie chyba.

Jesli wtedy MM wydal na Ronaldo, najlepszego pilkarza swiata w tamtym czasie, 20 milionow, co bylo rekordem, to jest porownywalne z tym, gdyby dzisiaj kupil Messiego, ktory pewnie za mniej jak 100 mln Euro by nie poszedl.

20 Milionow to 20, a 100 to 100, owszem. Co mam na mysli to to, ze MM wtedy kupil Ronaldo, za niewyobrazalne wtedy pieniadze(takie dzis mozna uznac 100 mln), wiec jest do tego zdolny.

Sam Vieri przyszedl za ile 50 bodajze? To tez duze pieniadze.

Zgadzam sie, ze w ostatnich latach MM o wiele zmadrzal i nie szasta pieniedzmi na lewo i prawo. Z tym sie jak najbardziej zgadzam.

Zostaje nam czekac i zobaczyc kto do Interu zawita w tym roku. Dzis Jose powiedzial, bedzie to 2, 3 pilkarzy. Stawiam na Quaresme, Lamparda. A 3'cim pilkarzem ciezko powiedziec kto bedzie. Mozliwe, ze Essien. Trojka tych pilkarzy kosztowalaby ok 70 mln Euro. Mysle, ze MM spokojnie jest w stanie wydac takie pieniadze.

Cytat:

Pożyjemy zobaczymy oczywiście, ale ja bym się nie napalał na transfer wspomnianej trójcy , bo to jest jak dla mnie nierealne. Ale jestem pewien, że Inter się w tym roku wzmocni dość mocno i jeśli Silvio nie sypnie groszem na napastnika światowego formatu oraz jakiegoś pomocnika nie tylko do biegania i kopania to może być ciężko wygrać Scudetto w następnym sezonie.

Tak jak mowisz pozyjemy, zobaczymy.

Z dzisiejszej konferencji prasowej, mozna jednak wysnuc wniosek, ze Inter pasuje w tym roku z napastnikami. Branca(osoba odpowiedzialna za transfery) powiedzial, ze Jose nie poprosil o napastnikow. Wyglada wiec na to, ze mozecie wybierac i Eto'o i Drogbe.

rad3k 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 03, 2008 15:24   

Mam pytanie co do tej milej dysusji na kogo to znowu MM wyda miliony euro, czy to jest temat o tranferach Interu?
Too great to comprehend

Where I come from
There's no higher authority but me
Being my own god
Is all I was meant to be

Antichristus Spiritualis!

bosiontko 
Juventino

Wysłany: Wto Cze 03, 2008 15:34   

Venomik napisał/a:
Jednak zgodnie z prawem UE ograniczy, a podany przez Ciebie argument:
bosiontko napisał/a:
akie przepisy obowiązują w siatkówce bodajże

http://www.iht.com/articl...ts/volley12.php

http://www.sport.pl/sport/1,65025,5025755.html

http://www.sport.pl/sport/1,79102,4877759.html

Czy ja czegoś nie rozumiem?

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Cze 03, 2008 16:13   

[Off top]
W siatkowce moze w jednym momencie na parkiecie wystepowac maxymalnie 3 obcokrajowcow (obcokrajowiec = bez polskiego obywatelstwa czyli Roger moze) w sezonie chyba 2009/10 ma byc juz limit dwóch. Tak to wyglada w siatkowce.
[/Off top]
Nie ma to jak zadebiutowac w temacie o transferach Milanu postem o siatkowce :) :diavolo:

korsi 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 03, 2008 16:29   

Jeśli to prawda Luker , że Jose nie chce nowych napastników to jest to dobra dla nas wiadomość, jedna drużyna mniej do podbijania cen za wyżej wymienionych panów. Co do tych 70 mln to taka kwota w moim odczuciu jest jak najbardziej realna dla pana Morattiego, może to być nawet trochę więcej :-? Pytanie tylko czy zbrojenia silniejszego obecnie rywala z za miedzy zmobilizują Silvio do zdecydowanych działań....

Zapomniałem początkowo napisać, że nie wydaje mi się by 70 mln euro starczyło na tych trzech wymienionych przez ciebie panów. Jak dla mnie to Essien(40)+Quaresma(35)+Lampard(15)=MegaPomoc(90 mln) :)

Luk 
Interista

Wysłany: Wto Cze 03, 2008 17:34   

korsi napisał/a:

Zapomniałem początkowo napisać, że nie wydaje mi się by 70 mln euro starczyło na tych trzech wymienionych przez ciebie panów. Jak dla mnie to Essien(40)+Quaresma(35)+Lampard(15)=MegaPomoc(90 mln) :)

Moze byc i tak. Powiedzmy, ze za tych 3 pilkarzy, trzeba bedzie dac 70-90 mln Euro. Quaresma i Lampard to jest raczej sprawa jasna. Quaresma ma kwote odstepnego 40 mln, ale mysle, ze uda sie wytargowac 30-35. Lampard ma odejsc za male pieniadze, bo konczy mu sie kontrakt. Mowi sie o ok. 10 mln Euro. Najwieksza niewiadoma to Essien(jesli wogole przyjdzie, na razie szanse na to sa raczej niewielkie).

DjJuve 
Juventino

Wysłany: Wto Cze 03, 2008 17:35   

Moim zdaniem Chelsea w życiu nie puści Essiena :P

Luk 
Interista

Wysłany: Wto Cze 03, 2008 17:47   

Zgadzam sie. Szanse na to, ze przejdzie do Interu sa wedlug mnie nie wieksze jak 25%.

Chelsea nigdy go nie pusci, jesli sam zawodnik nie poprosi o transfer. I tu jest szansa.

W koncu Jose go sciagnal do Chelsea, i nie od dzis wiadomo, ze miedzy tymi dwoma panami panowala wiez.

Zobaczymy, do 15 lipca powinno sie wszystko wyjasnic.

Ostatnio zmieniony przez Luk Pią Cze 06, 2008 17:15, w całości zmieniany 1 raz  

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi