ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 26)
Autor Wiadomość
STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 30, 2008 18:45   

Całe pytanie w tym ile rzeczywiście jesteśmy wstanie przeznaczyć kasy na letnie wzmocnienia. Czy gadka o niezagrożonym Carlo to bajka dla gazet czy prawda. Czy mowa o wielkim transferze w postaci Szewy i Boriello to zasłony dymne w celu odwrócenia uwagi od zainteresowań wielkimi nazwiskami, czy może zasłony w celu ukrycia słabości naszego portfela. W ostatnim letnim mercato, również cały czas była mowa, że nikogo np. do obrony nie potrzebujemy, po czym w prasie pojawiła się informacja, że Milan złożył, ofertę bodajże Abidalowi, ten jednak odmówił bo koniecznie chciał grać w Barcie.

Grey07 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 30, 2008 19:13   

Jak chcecie ale i tak napewno Milan go nie sciagnie...Malo utalentowany i juz Jankulov jest od niego lepszy..Chyba ze go sciagniemy i potem sprzedamy to kase zyskamy...

[ Dodano: Nie Mar 30, 2008 20:16 ]
[/quote]BTW: oglądałeś tylko jeden mecz Milanu w LM? :>[/quote]
Wes mie zostaw ja ogladam duzo meczy Milanu nie tylko w lidze mistrzow..
FORZA SZEWA I VAN DER SAR

Porek 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 30, 2008 20:38   

Grey07, z tego wszsytkiego co piszesz to chyba naprawde ogladales inne mecze Milanu z Arsenalem niz ja i pewnie polowa fanow... Flamini byl tam krolem srodka pola, to glownie on, a nie jak wiekszosc pilkarskich specow uwaza Fabregas, rozmontowal nasze ofenswyne akcje... Najwiecej przechwytow, najwiecej walki i ochoty od gry wlasnie on przejawial... Nie jest to talent jakis mega mega ale zdecydowanie jest on bardziej solidny od Emersona Brocchiego... Potrafilby sie moim zdaniem wkomponowac zarowno w miejsce Rino jak i Ambro... ponadto jest za darmo!! wiec jest kandydatem idealnym... i jeszcze jedno - czemu porownujesz go non stop do Naszego Czecha skoro on nie gra na tej pozycji ( nominalnie)??

Wzmocnienia i swieza krew - ja oczekuje tego od letniego okienka :D

korsi 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 30, 2008 22:09   

Z poruszanych tu wyżej nazwisk oczywiście najbardziej odpowiada mi Drogba. Didier by się przydał bo jest bardzo silny i wysoki więc na murujących się przeciwników jest idealny, w ostatnich dwóch sezonach pokazał też, że jest napastnikiem niemal kompletnym. Baptista to też dobry grajek, ale ja bym wolał kogoś innego, argument że jest lepszy od Gili mnie nie przekonuje bo od Gili w tej dyspozycji nietrudno znaleźć lepszych. Ciekawi mnie kogo zarząd wymyśli i czy będą to zawodnicy, o których się mówi czy jakaś niespodzianka typu Oliveira. A skoro już poruszyłem temat Oliveiry to ja bym chętnie go u nas zobaczył w nowym sezonie, wole go bardziej niż Sheve, a ten raczej do nas przyjdzie zwłaszcza jeśli będziemy grać w UEFA Cup. Jeśli chodzi o drugiego naszego napastnika, który się świetnie spisuje (Boriello) to mógłby do nas wrócić, ale nie za duże pieniądze. Widze go jako naszego 3 bądź 4 napastnika, kogoś w miejsce Gilardino/ Inzaghiego bo obu bym przegonił. Zaoferował bym też roczny kontrakt Ronaldo ale tak na poziomie 1 mln euro.

Podziękował bym natomiast takim graczom jak Favalli, Cafu, Serginho, Brocchi a Gourcuffa wypożyczył. Flamini natomiast to ciekawy zawodnik i jeśli chciałby u nas grać to chętnie go zobacze w naszych barwach kosztem Brocchiego . Wydaje mi się, że potrzebujemy dwóch dobrych ofensywnie usposobionych obrońców, jednego dynamicznego ofensywnego pomocnika oraz jakąś gwiazdę do ataku, oraz jeszcze jednego solidnego napastnika pokroju Oliveira/Boriello. Jeśli Maldini odejdzie to przydał by się też dobry stoper.

Ktoś ostatnio mówił, może nawet Silvio, że trzeba zmniejszyć kadrę więc trzeba pozbyć 6 graczy wyżej wymienionych oraz Simica. Wydaje mi się, że można na Simicu zarobić ze 3 mln, biorąc pod uwagę, że za Boriello trzeba płacić to myślę, że dobrze by było go sprzedać, trochę kasy też można napewno dostać za Gilę i Pozziego. Kasa się przyda bo zmiany są potrzebne. Zapomniał bym o bramkarzu, oddał bym gdzieś Dide i to nawet za pół darmo, i pozyskał Boruca/Freya w zależności, który tańszy bądź też w zależności od możliwej wymiany na Gilę.

Wszystko jednak, zależy od tego czy dostaniemy się do LM oraz od tego czy Silvio wyłoży kasę, boję się myśleć, że będzie inaczej bo w przeciwnym wypadku Milan będzie coraz słabszy, a zawitają do nas tylko Sheva i Boriello, a dziadki i inwalidzi pewnie dostaną szansę na zakończenie kariery w Milanie.

Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 31, 2008 11:43   

Drogba ostatnio deklarował chęć przejścia do Interu Mediolan. Nie wiem na ile to plotki, a na ile faktyczne słowa reprezentanta WKS, w każdym bądź razie, jeżeli to prawda, to nawet gdyby zmienił zdanie (zapewne pod wpływem gotówki wyłożonej przez Slivio) - nie chciałbym go w zespole. Nie po takim tekscie. Przykro mi, ale dla mnie ta oryginalna więź zawodnika z klubem, typowa dla piłkarzy grających w Milanie, to swoista świętość.

W tej chwili Milan zmuszony jest stawiać na zawodników z najwyższej półki. Nie można już sobie pozwolić na swego rodzaju loterię, w stylu 'MOŻE będzie dobry', kupując niesprawdzonych młodzików (z Pato nam się udało, ale np. 'fenomenalny następca Zidane'a' - Gourcuff to - imo - potężny niewypał).

W czerwono-czarnej koszulce chętnie widziałbym Benzemę. To bardzo kreatywny i przebojowy zawodnik, który z Pato i Kaką w napadzie, mógłby zdziałać bardzo dużo, a co więcej - choć to już nie tak istotne - w/w trójka zawodników, oprócz efektywności mogłaby cieszyć oko kibiców również efektownością, której Milanowi ostatnio brak. Warto by było również pomyśleć o sprowadzeniu Boriello spowrotem na San Siro. Nie mówię, że musiałby grać od razu w pierwszym składzie - co mecz - chodzi po prostu o to, żeby nie było sytuacji w których szkoleniowiec musi sięgać do piłkarzy Primavery, bo nie ma z kogo wybierać w przypakdu różnch przeszkód losowych. W podobnym charakterze myślałbym o Di Natale, który powoli staje się ikoną Udinese.

Na pozycji golkipera widzę Boruca. Pisałem już gdzieś dlaczego, nie będę się więc powtarzał. Mogę po raz któryś z kolei napomknąć jedynie, że moje zdanie n/t gry Polaka zminiło się niemal o 180 stopni (na lepsze).

No i kandydatura z rodzimego włoskiego, podwórka. Na sam początek Zapato. Młodziutki obrońca Udinese, który mimo braku większego doświadczenia, gra genialnie w defensywie, i co warto podkreślić, radzi sobie świetnie nawet w nietypowym (jak na standardy Serie A) ustawieniu - chodzi o grę jedynie trzema obrońcami.
Do tego, jako pomieszainie świeżości i młodości (Zapato) z doświadczeniem i ograniem - chętnie zobaczyłbym w naszych szeregach Zambrottę. Defensywa Milanu od zawsze stanowiła trzon zespołu, zaporę, którą mogliśmy się chełpić bez żadnych kompleksów. I wg mnie to właśnie dlatego, że trener w świetny sposób potrafił połączyć doświadczenie z młodością. Teraz niestety tym 'młodzieniaszkom' przybyło lat, należy więc dokonać małej zamiany ról, w której to zawodnicy pokroju Nesty czy Oddo stanowiliby doświadczoną część defensywy, a gracze tacy jak Zapato wnieśliby coś nowego w szeregi obrony. Niestety, tak jak wspomniał mój przedmówca, czas takich zawodników jak Cafu czy Favalli już się skończył. Powinni zawiesić buty na kołku i ustąpić miejsca młodszym piłkarzom. W tej chwili ich umiejętności nie są już wystarczające na co bardziej wymagających przeciwników - a i ostatnio niestety, na tych mniej również.

Czas na pomoc - wspominany w poprzednich postach, również i mój faworyt - Flamini. Nadeszła pora, żeby wyciągnąć trochę gotówki i pozbawić Arsenal tegoż zawodnika. Napsuł nam sporo krwi, w całkiem niezłym stylu zresztą, i dlatego chętnie bym go widział w naszym składzie. Mógłby być alternatywą dla naszej wymęczonej drugiej linii, w której nie ma kto zastąpić zawodników pokroju Seedorfa, czy Pirlo.

To tak pokrótce, mam nadzieję że Zarząd sprawi nam dużo więcej niespodzianek, bo chyba każdy przyzna, że nasz obecny skład, czy to wyjściowa jedenastka, czy ławka rezerwowych, potrzebuje gruntownej... renowacji.

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Mar 31, 2008 13:17   

Szymon_ACM napisał/a:
Drogba ostatnio deklarował chęć przejścia do Interu Mediolan. (...)gdyby zmienił zdanie (...)nie chciałbym go w zespole. Nie po takim tekscie. Przykro mi, ale dla mnie ta oryginalna więź zawodnika z klubem, typowa dla piłkarzy grających w Milanie, to swoista świętość.
Pompujesz "estymę Milanu" do wielkości niewiadomo jakich ;) Akurat teraz sytuacja Milanu nie jest najlepsza, nie sądz, że złowimy zawodnika na "Milan - bo jesteśmy wielkim klubem". Jakoś nie pamiętam aby po wygranej LM zawodnicy włazili nawet oknami do siedzimy klubu. Ale poważnie... takie Drogby, VanderVaarty i inni kopacze są w tej sytuacji, że znudziła im się obecna posadka i najnormalniej w świecie sondują rynek. Pójdą tam gdzie dostaną najwięcej a na pierwszej konferencji zapewne powiedzą "kocham Milan/Inter/Real itp. od dziecka". Widziałeś jak pasjonat języka angielskiego - Pan Pantofelek całował herb Chelsea - to nie zdziw się jak zrobi to Drogba. Wyjdzie na to samo - ot taki hipokryta.
Szymon_ACM napisał/a:
W tej chwili Milan zmuszony jest stawiać na zawodników z najwyższej półki.
Na dziś to Milan nie ma argumentów... bo nawet kasa może być ciężko. Obstawiam, że najprawdopodobniej przyjdą podstarzałe wynalazki/nieudacznicy + Pan Pantofelek (ten akurat łapie się pod obie grupy). Wiem... przykre.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 31, 2008 14:44   

Szymon_ACM napisał/a:
Drogba ostatnio deklarował chęć przejścia do Interu Mediolan. Nie wiem na ile to plotki, a na ile faktyczne słowa reprezentanta WKS, w każdym bądź razie, jeżeli to prawda, to nawet gdyby zmienił zdanie (zapewne pod wpływem gotówki wyłożonej przez Slivio) - nie chciałbym go w zespole. Nie po takim tekscie. Przykro mi, ale dla mnie ta oryginalna więź zawodnika z klubem, typowa dla piłkarzy grających w Milanie, to swoista świętość.

Jeszcze niedawno czytałem w twoich postach, że nie należy Szewy oceniać zbyt surowo po tym co mówił i co zrobił i z chęcia zobaczyłbyś go z powrotem w Milanie. A teraz skreślasz Drogbe tylko po tym co powiedział. Jak już porównywać oba zachowania, to chyba jednak Szewa popełnił większy "grzech". Bo co by nie powiedzieć to Didier lojalnie poinformował swoich przełożonych, że po sezonie odchodzi i cały czas deklaruje chęć gry, tam gdzie akurat pojawiają się plotki, że Mourinho tam przejdzie, więc chęć gry w Interze mnie nie dziwi. W pewien sposób Drogba jest takim właśnie piłkarzem dla którego akurat więź z trenerem to swoista swiętość (chyba).
A Ronaldo. Przecież to "zdrajca" jakich mało. PSV nie mógł go zatrzymać bo to za mały klub. Ale odchodząc z Barcy zdradził ją. Następnie odszedł z Interu i za jednym zamachem zdradził zarówno Inter, jak i Barce bo przeszedł do znienawidzonego Realu. Następnie odchodząc z Realu zdradził zarówno Real jak i Inter bo przeniósł się do znienawidzonego rywala zza miedzy. A czy nagle w Milanie stał się takim piłkarzem dla którego sentyment jest najważniejszy. Wątpię w to.
Szymon_ACM napisał/a:
W tej chwili Milan zmuszony jest stawiać na zawodników z najwyższej półki.

Drogba jest właśnie takim zawodnikiem, z najwyższej półki. A gdybyśmy mieli brać pod uwagę wielkich zawodników, dla których więź osobista jest najważniejsza, ważniejsza od pieniędzy, to nie wiem czy z nadchodzące mercato nie byłoby podobne,o ile nie gorsze, co rok temu. Piłka nożna to biznes zarówno dla sponsorów, dla wielu prezesów jak i dla piłkarzy. Tacy piłkarze jak Maldini, prezesi jak Silvio to ewenementy na skalę światową.

A tak wogóle to zastanawia mnie jedno. Wierzę w to, że Milan jest tym wyjatkowym klubem ze względu na osobę prezesa, jego podejście do zawodników, itp. Ale czy aby na pewno w Milanie grają tylko tacy piłkarze dla których więź z klubem jest najważniejsza? Zastanawia mnie czy taki Cafu (który odszedł z Romy, czyżby jeszcze wtedy więź z klubem nie miała dla niego takiego znaczenia? :hmm: ), Serginho, Favalli gdyby byli młodsi a co za tym idzie byli w wyższej formie, mieliby opory odejść do innego, lepszego klubu dla gry za większe pieniądze, gdyby dostali taka ofertę, gdyby nagle Milan popadł w tarapaty finansowe.
Czy po prostu siedzą w Milanie i deklarują miłość do niego, bo w tym wieku wiedzą, że prawdopodobnie żaden inny klub na tym poziomie nie da im takiej kasy, żaden inny klub za taka marną grę jak w tym sezonie w nagrodę nie przedłużyłby im kontraktu.Prawdopodobnie większość klubów już kilka lat wcześniej nie przedłużałaby z nimi kontraktu wogóle. Ciekawi mnie ilu zostałoby z nami gdyby Milan w poprzednim sezonie został zdegradowany do Serie B? Maldnini i kto jeszcze?????? Już wtedy było słychać głosy, że wielu Milanistów nie interesuje gra w drugiej lidze. Więc to chyba nie jest tak do końca, że w Milanie grają sami romantyczni, sentymentalni przywiązani do barw klubowych zawodnicy.

Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 31, 2008 15:20   

STARY TIROWIEC napisał/a:
Jeszcze niedawno czytałem w twoich postach, że nie należy Szewy oceniać zbyt surowo po tym co mówił i co zrobił i z chęcia zobaczyłbyś go z powrotem w Milanie. A teraz skreślasz Drogbe tylko po tym co powiedział.

Różnica zawiera się w tym, że widocznie Drogba nie chce grać w Milanie, natomiast Ukrainiec chce wrócić na stare śmieci - z własnej woli. Nie będę więcej rozpisywał się na ten temat, bo wszystko co miałem do napisania o Shevie, już napisałem. Nie jest to na pewno obiektywny punkt widzenia (z mojej strony), bo Andriy'ia zawsze b.lubiłem, więc nie ma co dyskutować na ten temat.

Wydaje mi się, że do tego, aby zawodnik dawał z siebie 100% podczas gry, oprócz motywacji materialnej musi dojść również chęć zrobienia czegoś dla klubu. Wymienieni przez Ciebie zawodnicy grali w różnych składach, w końcu jednak znaleźli się w Milanie, połączyło ich natomiast to, że to w naszym teamie chcą zakończyć swoją piłkarską karierę, co wg mnie jest najlepszym okazaniem przywiązania do barw zespołu. Oczywiście to tylko moje spojrzenie na temat, możesz się z nim nie zgadzać.

Tak czy inaczej, podtrzymuję swoje poprzednie propozycje na poszczególne transfery i - mimo tego, że w razie gdyby jednak Drogba zdecydował się na Milan, to płakać nie będę (tak jak to wspomniał chrissnail - w razie transferu okaże się, że to rossoneri byli wyśnionym klubem Didera)- wolałbym jednak widzieć w roli napastnika, np. Benzemę.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 31, 2008 16:33   

No zauważyłem, że troszkę zabrakło ci obiektywizmu. Masz do tego prawo. Ja prawdopodobnie również często zapominam się i nie zachowuję obiektywizmu (np. przy krytyce Carlo - z pewnością to zauważyłeś) :piwo: .
Co do Szewy to mamy akurat podobne zdanie, bo również go bardzo lubię i jestem za sprowadzeniem go z powrotem. Z tym, że dla mnie piłkarsko lepszy jest obecnie Didier. A czy chce grać u nas czy nie? Problem chyba nie leży w tym gdzie chce grać, ale raczej u jakiego trenera.
PZDR

Soja 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 31, 2008 16:40   

Szymon_ACM napisał/a:
widocznie Drogba nie chce grać w Milanie

Rozmawiałeś z nim prywatnie, że wiesz?
Wg mnie STARY TIROWIEC wytłumaczył Ci bardzo dobrze co jest grane. Drogba szuka pracodawcy, więc nie dziwi mnie że wypowiada się ciepło o tym czy tamtym klubie.
Jakiś czas temu prasa pisała, że tak samo wypowiadał się o Milanie.

Co do Shevy to niech wraca...jako 4 napastnik na uzupełnienie. Chociaż wydaje mi się, że Boriello czy Oli prezentują wyższą formę od Ukraińca(co nie oznacza, że tak samo by było w Milanie).

Co do przywiązania takich zawodników jak Cafu czy Favalli...wątpię aby coś takiego miało miejsce. Cafu to już emeryt, taka maskotka(obok Ba), która jedyne co robi dobrze, to rozdaje na prawo i lewo uśmiechy. Favalli to przeciętny i podstarzały grajek, któremu zdarzyło się u schyłku kariery trafić do Milanu. Bardzo wątpię czy ci piłkarze naprawdę kochają Milan, czy też jest im tu po prostu wygodnie.
Zresztą...co to ma do rzeczy, że ktoś kocha Milan jeżeli jest mało przydatny lub wręcz niepotrzebny? Ja też kocham Milan i co? Silvio mi jakoś kontraktu nie proponuje, nawet za sprzątacza :rotfl:

Odnośnie Flaminiego: Spotkałem się gdzieś z podsumowaniem ostatniej gry tego piłkarza "od zera do bohatera". I ja się z tym zgadzam. Teraz mu idzie, możliwe, że to życiowa forma, której już nigdy nie zaprezentuje. Najbardziej przemawia za nim fakt że chyba mu się kontrakt kończy i by przyszedł za darmo :ok:

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 31, 2008 16:47   

Soja napisał/a:
Rozmawiałeś z nim prywatnie, że wiesz?

A musiałem z nim rozmawiać? Napisałem to na podstawie udzielonego przez Drogbę wywiadu. Rozumiem, że Ty, przytaczając słowa jakiegoś piłkarza, najpierw zamieniasz z nim parę słów, czy tak? Wyraźnie napisałem: nie wiem na ile to plotki, a na ile faktyczne słowa reprezentanta WKS.
Druga sprawa. STARY TIROWIEC niczego mi nie tłumaczył, a zajął jedynie pozycję adekwatną do jego punktu widzenia. Mamy w tej sprawie odmienne poglądy, wymieniliśmy je (bo czy nie od tego jest forum?), jednak bez potrzeby przekonywania do nich na siłę. Widzę, że znowu próbujesz się na chama do czegoś przyczepić.

Jeżeli natomiast dla Ciebie Cafu to "maskotka" pokroju Ibrahima Ba, to ja nie mam więcej pytań. Zgadzam się, że trzeba go zastąpić młodszym, lepszym zawodnikiem, ale żeby określać w ten sposób piłkarza, który swego czasu królował na zajmowanej pozycji na boisku, to gruba przesada.

Cytat:
Odnośnie Flaminiego: Spotkałem się gdzieś z podsumowaniem ostatniej gry tego piłkarza "od zera do bohatera". I ja się z tym zgadzam. Teraz mu idzie, możliwe, że to życiowa forma, której już nigdy nie zaprezentuje. Najbardziej przemawia za nim fakt że chyba mu się kontrakt kończy i by przyszedł za darmo

No tak, najlepiej więc będzie nie kupować go, bo może okazac się, że chociaż teraz gra swietnie, to za tydzień może potykać się o własne nogi. Zastanów się co piszesz. Ten zawodnik ma dopiero 24 lata, a już w tej chwili gra fenomenalnie. Jeżeli masz nadzieję, że Arsenal nie przedłuży z nim kontraktu, to podziwiam optymizm.

bajer 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 31, 2008 17:01   

Grey07 napisał/a:
Matthieu Flamini nie pasuje do takiego klubu jak nasz...To że za darmo odejdzie,to nie znaczy ze przejdzie juz do nas . Nie idzmy na łatwizne... Poszukajmy lepszej osoby a jak nie to Janula jeszcze zostawmy... Jednym slowem jak gra dobrze w Arsenalu to nie znaczy ze zaraz u nas bedzie dobrze gral...
ja nie wiem czy Flamini pasuje do Milanu czy nie, wierm tylko tyle ze spisuje sie swietnie w Arsenalu i skoro mozemy go miec za darmo to dlaczego by nie sprobowac ??? ;) a jak sie sprawdzi to co, zle bedzie? ;) jak mu nie bedzie szlo to go sprzedamy i przynajmniej finansowo na tym pozytywnie wyjdziemy :)
Kargool napisał/a:
bajer napisał/a:
nie wiem, sciagniecie Baptisty jakos mi nie odpowiada ;) Drogba pojdzie tam gdzie Mourinho dlatego na niego bym nie liczyl, Sheva przyjdzie, to juz prawie pewne, van Nistelrooy no nie wiem, kiedys byl dobry ale teraz to juz chyba nie to czego Milan szuka, chyba ze kolejny kolega do "domu starcow" zeby mieli sie czego "eksperci" czepiac ;) poza tym jestem zdecydowanie za sciagnieciem Flaminiego ;) mlody i prezentuje wysoki poziom, takiego nam w tej chwili potrzeba, Nasri - nie mam nic przeciwko ;) a do obrony Daniel Alves, na atak Mario Gomez i nawet jak tak by sie skonczylo mercato to plakac nie bede ;) moze jeszcze Toniego zalatwic by sie udalo :)

Koncert życzeń :ok:
jesli moj post byl koncertem zyczen to nie wiem co powiedziec o wczesniejszych ??? tournee po Europie ??? :P
Grey07 napisał/a:
Jak chcecie ale i tak napewno Milan go nie sciagnie...Malo utalentowany i juz Jankulov jest od niego lepszy..Chyba ze go sciagniemy i potem sprzedamy to kase zyskamy...
jest taki problem ze Flamini to bardzo utalentowany pilkarz ;) na pewno duzo bardziej niz inny Francuz ktorego mamy w skladzie ;) wole Flaminiego Francuza niz Gourcuffa darmozjada :P
Szymon_ACM napisał/a:
wczesnie wypowiadal sie podobno ze marzy o grze w Milanie ;) ogolnie "mowi" ze chce grac tam gdzie obecnie Mourinho najblizej jest przejecie stanowiska trenera ;) a jesli Mourinho zostanie bezrobotny to mozna go sciagac chociaz ten Drogba to juz nie ten sam pilkarz co chocby rok temu ;)

Grey07 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 31, 2008 17:08   

Może i lepszy jest od Gourcuffa ale nie jest nam potrzebny...zaraz jak mu dobry wyjdzie to zaraz mi wielki talent...W Arsenalu nie ma tak duzej konkurenci jak u nas,,Tam na pomocy to tylko Fabregas Rosicky i chyba tyle sa na pomocy..A u nas? Kaka Gattuso Pirlo Ambro(Carlo zawsze na niego stawia bo sa kumplami)Seedorf(choc troche stary, a sa kumplami z Carlo)...No chyba ze bysmy kogos sprzedali no to mozem go za free wziac
FORZA SZEWA I VAN DER SAR

Szpieg
Milanista

Wysłany: Pon Mar 31, 2008 18:42   

Ta tylko ze co do pomocy Arsenalu zapomniałeś o środkowym pomocniku mistrzów świata z 2002 niejakim Gliberto Silvie,a także o panu Hlebie który jest w takiej fornie że ponoć barcelona sie na niego napaliła jak arab na kurs pilotażu.Jest też jeszcze uważany za nastepce Viery Abou Diaby,i pierwszoskładowy piłkarz młodzieżówki brazylisskiej(nie wiem nawet czy kapitanem nie został,coś mi sie obiło) Denilson.Na skrzydłach mogą grać także Van Persie(etatowy reorezentant holandi,na skrzydle właśnie) oraz reprezentant angli Theo Wallcot.Wiec jak widzisz mają troszke więcej reprezentantów w składzie od nas.Ładnie to widać na przykładzie Lassane Diarry,który dobija sie do pierwszego składu reprezentacji francji,a w arsenalu niemiłosiernie sobie tyłek na ławce odsiadywał :dunno:

rafi 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 31, 2008 19:21   

akurat flaminiego to my raczej nie potrzebujemy, bo po jakiego nam nam 5 def. pomocnik?ani rino, ani mabro ze skladu nie wygryzie, chyba, ze nastapi zmiana na fotelu coacha, hm.
Cytat:
jest taki problem ze Flamini to bardzo utalentowany pilkarz ;) na pewno duzo bardziej niz inny Francuz ktorego mamy w skladzie ;) wole Flaminiego Francuza niz Gourcuffa darmozjada

z tego co pamietam, to yoann byl bardziej utalentowany, mowilo sie o jego zdolnosciach juz 3-4 lata temu, temat flaminiego wyplynal na dobra sprawe w tym sezonie i nie wiadomo czy to jednorazowy wyskok jak kalac czy pojawienie sie klasowego gracza.

Porek 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 31, 2008 20:17   

Oj nie nei nie... porownywanie Flaminiego do Kalaca to jest wielka pomylka... gdyz juz w zeszlym sezonie w kilku meczach pokazywal duza klase a Kalac much lapal... pytasz sie po co nam 5 def - po to zeby byl jeden dobry zmiennik - lepszy zarowno od Emersona i Brocchiego a i od naszego Zidane'a lepszy... dlatego dziwne wydaja sie pytania - po co? albo czy sie wkomponuje.... Jest potrzebny poprostu dlatego ze Rino ma slaby sezon, Ambro wielkim graczem w moim odczuciu nie jest... dlatego uwazam wlasnei ze flamini jest potrzebny...

Soja 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 31, 2008 20:26   

Szymon_ACM napisał/a:
Napisałem to na podstawie udzielonego przez Drogbę wywiadu. Rozumiem, że Ty, przytaczając słowa jakiegoś piłkarza, najpierw zamieniasz z nim parę słów, czy tak? Wyraźnie napisałem: nie wiem na ile to plotki, a na ile faktyczne słowa reprezentanta WKS.

A możesz dać linka do wywiadu, w którym Drogba mówi że nie chce grać w Milanie? Ja takiego wywiadu nie znam/nie czytałem.
Czy może chodzi Ci o to, że zadeklarował tylko chęć gry w Interze? To taka wielka obraza majestatu? Nie dla wszystkich Inter jest zły czy gorszy od ACM. Myślę, że dla Drogby nie ma specjalnej różnicy, ta sama liga, nawet miasto, poziom też zbliżony(i sportowy i zarobków) więc jeżeli Inter wykazuje nim zainteresowanie, w dodatku ma tam przyjść jego ulubiony trener to wcale nie dziwie się tym wypowiedziom. Jakby to Milan negocjował kontrakt z Mourinho(niestety takich plotek brak :rotfl2: ) to pewnie Drogba by deklarował chęć gry dla nas :ok:
Szymon_ACM napisał/a:
Druga sprawa. STARY TIROWIEC niczego mi nie tłumaczył, a zajął jedynie pozycję adekwatną do jego punktu widzenia. Mamy w tej sprawie odmienne poglądy, wymieniliśmy je (bo czy nie od tego jest forum?), jednak bez potrzeby przekonywania do nich na siłę. Widzę, że znowu próbujesz się na chama do czegoś przyczepić.

STARY TIROWIEC bogato uargumentował swoją wypowiedź, zwracając uwagę na fakt, że takie "miłości" na linii piłkarz-klub często są fikcją. Ja Ci nie bronię mieć własnego zdania, ale opieranie się na jednym wywiadzie(możliwe że "podrasowanym" przez dziennikarzy) jest dość słabym argumentem...
Szymon_ACM napisał/a:
Jeżeli natomiast dla Ciebie Cafu to "maskotka" pokroju Ibrahima Ba, to ja nie mam więcej pytań. Zgadzam się, że trzeba go zastąpić młodszym, lepszym zawodnikiem, ale żeby określać w ten sposób piłkarza, który swego czasu królował na zajmowanej pozycji na boisku, to gruba przesada.

Masz rację: "swego czasu królował" czas przeszły. Obecnie Cafu stracił wiele ze swoich atutów i gra mało. W dodatku blokuje miejsce w kadrze komuś młodszemu, perspektywicznemu, kto nie prezentowałby gorszego poziomu. Problem z prawą obroną w ACM polega na tym, że Oddo nie spełnia do końca oczekiwań. Powinien mieć dobrego zmiennika, tylko, że Cafu już się chyba nie nadaje, skoro Carlo wystawiał na prawą obronę Bonerę, który jak wiemy preferuje grę w środku :lol2:

Co do Flaminiego to ja jakoś nie mam do niego przekonania i tyle. Przyznam, że obecnie gra bardzo dobrze, ale od obwoływania go fenomenem jestem daleki. A to że odejdzie za darmo to dalej jest bardzo prawdopodobna opcja...

carlos napisał/a:

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Mar 31, 2008 20:33   

rafi napisał/a:
akurat flaminiego to my raczej nie potrzebujemy, bo po jakiego nam nam 5 def. pomocnik?ani rino, ani mabro ze skladu nie wygryzie,
Hehe... na zaprzyjaźnionym portalu Solojuve.com też słyszałem "po co na kolejny defensywny Sissoko?" :> I choć nie uważam Flaminiego za "zbawienie" to wolę nie wypowiadać takich tekstów (znaczy: na cóż nam bylektoś, kto kopnął prosto w tym sezonie więcej niż w całej karierze) . Flamini raczej walczy o (nowe) własne uposażenie niż o transfer.

Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 31, 2008 20:51   

Soja napisał/a:
Masz rację: "swego czasu królował" czas przeszły. Obecnie Cafu stracił wiele ze swoich atutów i gra mało. W dodatku blokuje miejsce w kadrze komuś młodszemu, perspektywicznemu, kto nie prezentowałby gorszego poziomu

Myślisz, że gdyby Cafu zakończył karierę, to na jego miejsce (owe "zwolnione" miejsce), w lukę, którą Brazylijczyk pozostawił w ciasno upchanej (i niesamowicie bogatej, gdzie na jednego zawodnika w jedenastce przypada pięciu rezerwowych, na tym samym poziomie) kadrze Milanu, przyszedłby od razu ktoś wartościowy? Jeżeli mają być transfery, to będą, niezaleznie od tego, czy Marcos widnieje dalej jako zawodnik predysponowany do gry, czy też nie. Natomiast nazywanie go maskotką, nawet mając na uwadze wyłącznie jego zasługi, to lekka zniewaga, nie sądzisz ? Wybacz mi ten "romantyzm" co do zawodników Milanu, ale tego nie potrafię już u siebie zmienić.

Cytat:
A możesz dać linka do wywiadu, w którym Drogba mówi że nie chce grać w Milanie? Ja takiego wywiadu nie znam/nie czytałem.

Nie chce grać w Milanie = woli Inter niż Milan - o to chodziło mi w mojej wypowiedzi. Fatycznie, wyrwana z kontekstu może wyglądać tak, jakby Drogba powiedział to wprost. Ja jednak miałem na myśli tę pierwszą interpretację.

Soja 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 31, 2008 21:46   

Mnie chodziło że Cafu teraz bardziej robi za "dobrego ducha drużyny" niż piłkarza pełną gębą. No może rzeczywiście "maskotka" to niewłaściwe określenie :ok:

W tym wywiadzie też Drogba chyba nie powiedział że "woli Inter niż Milan". Ja całą sytuację rozumiem w ten sposób, że Drogba wpisał sobie Inter po prostu na listę potencjalnych pracodawców(być może ustawił mu na obecną chwilę najwyższy priorytet, ale to lista "potencjalnych" a nie pewnych). Wg mnie na tej liście były już Milan, Barca i Real a może jeszcze jakiś klub. Teraz doszedł Inter. Więc nic wielkiego się nie stało. Prawda jest taka, że tak czy siak postarać się musimy, a nie obrażać za jeden wywiad. Starać się od już, a nie tak jak było z Suazo... :dunno:

carlos napisał/a:

Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 31, 2008 22:01   

Być może masz rację w związku z tym "wpisaniem Interu na listę potencjalnych pracowników", co zapewne może zaowocować szeregiem kolejnych, pochlebnych wypowiedzi Drogby na temat następnych zespołów, w związku z "sondowaniem rynku". Nie będę jednak ukrywał, że nie podoba mi się takie podejście do sprawy.

W jednym mogę się z Tobą zgodzić - przy chęci potencjalnych wzmocnień - trzeba się śpieszyć z przekonywaniem zawodników do przejścia do Milanu, żeby któreś już z kolei mercatto nie zakończyło się znów fiaskiem, w postaci zakupu jednego zawodnika i mydleniem oczu o świetnej dyspozycji reszty składu.

Pzdr.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 31, 2008 22:05   

A właśnie przeczytałem info (ciekawe czy nie kolejna plotka?), że Carlo nie jest już taki pewny miejswca na ławce jak jeszcze kilka tygodni temu. Podobno Braida spotkał się ze Spalettim. Trzeba przyznać, że byłoby to niezłe rozwiązanie,nawet lepsze niż Lippi (Chyba tylko sam Special One byłby lepszym rowiązaniem). Bo drużyna prowadzona przez Spalettiego gra naprawdę znakomity futbol. Bardzo poukładany, wyważony, niby nic się w ich grze nie dzieje, a potrafia wypunktować niejeden znakomity zespół.
P.S. Zauważyliście, że jedną z najbardziej kontrowersyjnych osób, wobec której toczy się wiele zaciętych dyskusji, na naszym forum, jest Carlo Ancelotti? Niejednokrotnie w róznych tematach często dochodzi do "kłótni" o to czy jest dobry czy nie, czy ma zostać czy nie.
P.S.2 Czasami w naszych sprzeczkach zapominamy o istocie tematu, a koncentrujemy się na łapaniu za słówka, na przeforsowaniu swoich racji za wszelką cenę. Często dyskusję na forum traktujemy nie jak wymiane poglądów ale jak taką małą wojnę na słowa.

Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 31, 2008 22:19   

Cała "wojna" o Carlo polega na tym, że niektórzy wymagają, żeby z niczego stworzył coś. Nie mamy niestety odpowiedniej kadry, żeby Ancelotti mógł popisać się kunsztem trenerskim. I wydaje mi się, że niezależnie od trenera, który mógłby być ewentualnym nastepcą Carletto, nie ma szans na stworzenie znów silnego Milanu, bez gruntownych transferów.

Z pustego nawet Carlo nie naleje ;) .

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 07:27   

Oczywiście, że z niczego cięzko stworzyć 'coś', ale ta 'nicość' była bardzo częstym argumentem przeciw Carlo. Jaki by nie był i jacy by nie byli członkowie zarządu Milanu - trener MUSI mieć wpływ na transfery! a jak siedzi cicho żeby nie było później na niego to proponuje kapcie, gazete i pilota tv.
Po degradacji kilku czołowych zespołów SerieA wybierzemy sobie to co w nich najlepsze i zbudujemy Nowy Wielki Milan! :diavolo:

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 11:26   

Oficjalna strona klubu AC Milan poinformowała że 39 letni obrońca Łks Łódź - Zdzisław Leszczyński - podpisał pięcio letni kontrakt z włoską drużyną. Leszczyński przeszedł na zasadzie wolnego transferu. Barwy zmieni po zakończeniu sezonu, gdy wygaśnie mu kontrakt z dotychczasowym klubem. Zawodnik ma stworzyć duet środkowych obrońców z Paolo Maldinim. Leszczyński będzie grał z numerem 77. W polskiej lidze zadebiutował 27 sierpnia 1988. Dotychczas rozegrał w niej 340 meczów i zdobył 16 bramek.

za PAP
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch
Ostatnio zmieniony przez krzysiekACM Wto Kwi 01, 2008 14:30, w całości zmieniany 1 raz  

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi