ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 25)
Autor Wiadomość
bajer 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 03, 2007 18:17   

jesli chodzi o atak, to czekajmy na Pato i powrot Ronaldo ;) Gila juz jest w formie wiec 3 napastnikow na poziomie w druzynie jest, z pomoca nie ma problemow, ewentualnie z rezerwa ;) jesli chodzi o obrone to jest krucho ;) przydalby sie mlody i dobry bramkarz, moze by tak sciagnac do Milanu Kuszczaka bo w ManU siedzi na lawie a w tej chwili na pewno forma przebija Dide ;) nastepnie obrona, tu by sie przydali mlodzi skrzydlowi, co do Jankulovskiego nie mam zastrzezen ale Oddo czasem zawodzi wiec mozna by znalezc kogos na jego miejsce, jednak personalnie nie znam kandydata na prawa obrone ;) i w srodku, Maldini niedlugo konczy kariere, Nesta i Kaladze potrzebuja godnego zmiennika lub kogos z kim beda mogli rywalizowac o miejsce w skladzie, dlatego to co slyszalem o sciagnieciu Alexa czy jakiegos zawodnika (nazwiska nie pamietam) z Lokomotivu Moskwa uwazam za bardzo dobry pomysl ;)

Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 03, 2007 19:20   

Venomik napisał/a:
Ja nie wiem gdzie jest tych siedmiu zmienników dla Pirlo czy Gattuso, a juz w ogóle gdzie jest jakikolwiek sensowny zmiennik dla Seedorfa. Pomoc jest dobra, zwłaszcza na początku meczy. Jak nie idzie dobrze to ciężko jest cos zmienić w pomocy. Gurki póki co żadnym sensownym zmiennikiem nie jest.

Mamy Emersona. Czy Gourcuff sensownym zmiennikiem nie jest - nie wiadomo. Carletto dawał mu zdecydowanie zbyt mało okazji do gry. Chodzi mi po prostu o to, żeby w pierwszej kolejności reperować i łatać to, co się sypie (czyli defensywę - Nesta i Kaladze osamotnieni dużo nie zdziałają), a później zająć się ewentualnymi alternatywnymi rozwiązaniami właśnie w pomocy.

wiktorek 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 05, 2007 20:53   

wiecie kogo powinniśmy kupić kupić Dawida Ville

Szpieg
Milanista

Wysłany: Pon Lis 05, 2007 22:14   

Z Villą to może być problem.Valencia na pewno nie odda swojej najwiekszej na ta chwile gwiazdy.Jedyna opcja to chyba klauzula odejścia 144 mln euro.Obawiam sie że srednio to opłacalne :dunno: . Ja z wzmocnień to bym widział takich panów jak Drogba Ronaldniho i Urby Emanuelson.Dwaj pierwsi to piłkarze o klasie doskaonale wszystkim znanej.Ile potrafia to chyba kazdy wie,a obaj nie sa ostatnio za szczęśliwy w klubach.Ronaldinho to kreatywny ofensywny piłkarza z kaką i seederfem mogliby by grać rotacyjnie albo walczyć o miejsce w składzie.Korzyśc dla wszyskich stron:).Drogba człowiek ściana.Potrafi wszysko,minąc kolesia przepchnąć przeskoczyc.Do wyboru:) A Emanuelson to jeden z najciekawszych lewych obrońców młodego pokolenia.I chyba całkiem do wyjęcia.Pierwsze 2 dwa sezony zmiennik Jankula a potem obrońca na lata:)

Porek 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 05, 2007 22:36   

No Villa to ciezki orzech do wygryzienia z Valencii - poza tym Real z tego co czyatlem mana niego duza chrapke i ponoc mial zlozyc jakis protest do jakiejs organizacji ze jego klauzula jest zbyt wysoka w stosunku do zarobkow...;) ja jeszcze bym pomyslal nad bedacym bez formy obecnie Adriano ale czy Inter bedzie chcial go nam sprzedac po duzych wpadkach na poprzednich interesachz nami ;p a o Drogbie juz pisalem wiele wiec nic dodac...:)

Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 05, 2007 23:55   

Porek napisał/a:
No Villa to ciezki orzech do wygryzienia z Valencii - poza tym Real z tego co czyatlem mana niego duza chrapke i ponoc mial zlozyc jakis protest do jakiejs organizacji ze jego klauzula jest zbyt wysoka w stosunku do zarobkow...;)

A tam, jak tak spojrzeć na to obiektywnie, to na co Real tej swojej chrapki nie ma ;) .
Porek napisał/a:
ja jeszcze bym pomyslal nad bedacym bez formy obecnie Adriano ale czy Inter bedzie chcial go nam sprzedac po duzych wpadkach na poprzednich interesachz nami ;p

Pytanie - czy Milan musi zadowalać się odrzutami bez formy, które nie mają szans w podstawowych składach innych zespołów ? Myślę, że tego czekania na pełną dyspozycję mamy dosyć, jeżeli chodzi (mam nadzieję że już chodziło) o Gilardino.

Adriano jeszcze niedawno był gwiazdą i swoistym 'czołgiem' w polu karnym. Nie do zatrzymania. Dziś jego wartość serwisy piłkarskie szacują na 5 mln euro. Czy my przedłużamy ławkę rezerwowych, zbieramy kolekcję napastników bez formy, czy dążymy do wzmocnienia składu ?

Co do Drogby - jak najbardziej za. Oglądając jego grę mam wrażenie, że on urodził się z piłką przy nodze ;) .

Ostatecznie jednak poczekałbym na Pato. Mam przeczucie, że on jeszcze sporo namiesza w Milanie. W pozytywnym znaczeniu.

bajer 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 07, 2007 19:10   

Szpieg napisał/a:
Ja z wzmocnień to bym widział takich panów jak Drogba Ronaldniho i Urby Emanuelson
Drogba ok, Emanuelssona nie znam ale Ronaldinho akurat bylby oslabieniem dla Milanu, niech bedzie se w tej Barcelonie, przynajmniej uniemozliwi jej wygranie LM w tym sezonie lub czegokolwiek innego ;)

zamiast Ronaldinha duzo lepszym rozwiazaniem bylby Fabregas, tylko wykupic go z Arsenalu latwo nie bedzie :)

Bizarre21 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 07, 2007 19:32   

fabregas jest nie do ruszenia, natomiast szansa na zakup Ronaldinho jest. Nie uwazam tez ze R10 by nas oslabil. Zmiana srodowiska, kraju i przedewszystkim nowy rygor treningow umozliwiłby mu powrot do dawnej formy i w krótkim czasie wygryzłby Seedorfa ze składu.

zino 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 08, 2007 13:19   

I karuzela transferowa się kręci , a raczej plotek i pomysłów.
Włoskie media donoszą o zainteresowaniu Ancelottiego niejakim Fernandinho :) tak tak, tym ktory kilka dni temu rywalizował z Szachtarem w LM przeciwko Milanowi. Jest też drugi zawodnik ukraińskiego klubu, ktory znalazl sie w kregu zainteresowań naszych działaczy - to ponoć "nowy Szewa" - A. Gladkiy 20 letni napadzior.
Natomiast hiszpańskie media http://www.calciomercato....hp?c=23&a=60009
donoszą o zainteresowaniu rzekomym Sergio Ramosem - mam nadzieje ,że tego zawodnika nie sprowadzimy, wg mnie absolutnie nie pasowalby do Milanu. Pozdr :king: :king:

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lis 08, 2007 13:30   

zino napisał/a:
Natomiast hiszpańskie media....donoszą o zainteresowaniu rzekomym Sergio Ramosem - mam nadzieje ,że tego zawodnika nie sprowadzimy, wg mnie absolutnie nie pasowalby do Milanu. Pozdr

chyba raczej o 'rzekomym zainteresowaniu', bo Ramos jest jak najbardziej prawdziwy ;)
i nie zgodze sie, akurat jego charakterystyka gry i mozliwosci kwalifikuja go do gry w Milanie spokojnie.....obronca, ktory moze grac na kazdej pozycji w tyle (potrafi bronic) a do tego na skrzydle radzi sobie bardzo dobrze.....ze o skutecznosci pod bramka rywali jedynie napomkne ;)

pomijajac juz nierealnosc tego transferu to mam nadzieje, ze wlodarze dostrzegaja (tak jak my) potrzebe wzmocnien na obu flankach.....Oddo i Jankul jednak nie spelniajaw 100% (nawet w 75%) pokladanych w nich nadziei, a reszta to juz niestety dziady, ktore moga zagrac chyba gora z 5 dobrych meczy w sezonie :]

bajer 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 08, 2007 15:37   

Pamato napisał/a:
.Oddo i Jankul jednak nie spelniajaw 100% (nawet w 75%) pokladanych w nich nadziei, a reszta to juz niestety dziady, ktore moga zagrac chyba gora z 5 dobrych meczy w sezonie :]
owszem, Oddo nie spelnia do konca oczekiwan, przynajmniej moich, Jankulovskiego jednak uwazam za solidnego zawodnika, w tej chwili potrzebuje jedynie zmiennika :) na prawa obrone kupilbym Cicinho, tylko czy Roma go sprzeda, watpie ;)

czy reszta to dziady, no tak rezerwowoi srednia wieku ok 35 jesli nie wiecej lat, Kaladze i Nesta tez 30 na karku takze jakis 20-25-latkow z 3 dobrych by sie kupic przydalo i zrezygnowac z Favalliego ;)

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lis 08, 2007 16:01   

piszac 'dziady' mialem na mysli rezerwy na bokach....srodek uwazam, ze mamy bardzo dobry :]

a Jankula to ja bym wolal jako ewentualnego zmiennika wlasnie.... tak na dobra sprawe to dla mnie to taki troche lepszy Simic (tylko wiecej gra), solidny zmiennik, ale bez blysku, nie jest motorem napedowym Milanu i ujmujac to jednym wyrazem uwazam, ze jest po prostu 'bezpłciowy' ;) mialem nadzieje, ze bedzie wymiatal ja zacznie regularnie grac, ale chyba nic z tego :/

zino 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 08, 2007 21:23   

Pamato napisał/a:
chyba raczej o 'rzekomym zainteresowaniu', bo Ramos jest jak najbardziej prawdziwy

oczywiscie - nie czepiaj sie szczegolow :P
a co do samego piłkarza to mimo wszystko , wg mnie jest dosc chaotycznym graczem, jeszcze malo doswiadczonym na gre w takim klubie jak Milan, czesto robi proste glupie bledy, kartki faule itp. jako ,że jest to forum a zdanie swoje jak najbardziej wolno wypowiadac to ja go nie chcę w Milanie :) pozdr :ok:

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Lis 08, 2007 22:30   

Ramos ?? Jak go tam uważam za świetnego obrońcę. Choć wg mnie to raczej stoper niż prawy, bardzo ofensywnie grający, obrońca (jak teraz gra w Realu). Możliwość jego pozyskania oceniam na równi z możliwością kupna: Fabregasa, Messiego, Gerarda, Zlatana, Casilasa itp.itd. czyli coś w okolicach 0,1%.
Bizarre21 napisał/a:
Nie uwazam tez ze R10 by nas oslabil

Myślę podobnie :) Idealnie uzupełnił/wzmocnił możliwości naszej trójki desantowej niezależnie czy to choinka czy 2 napastników + ofensywny pomocnik)
Najbliższe miesiące mogą obfitować w wielkie nazwiska zmieniające kluby. Może nam też coś się trafi? :)

Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 15, 2007 20:40   

A Carletto twierdzi, że Pato jest w tej chwili lepszy od Ronaldinho ;) . Już niedługo będziemy mieli okazję się przekonać, czy to prawda.

PacheL 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 15, 2007 20:58   

noo Pato - R99
Kaka

byloby pięknie -.-

bajer 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 17, 2007 18:04   

Sz_ACM napisał/a:
Pato jest w tej chwili lepszy od Ronaldinho
mam nadzieje ze to prawda :) chociaz w tej chwili bycie lepszym od Ronaldinho nie jest zadnym mega wyczynem bo niestety stracil forme sprzed lat, gra juz na przecietnym poziomie, przynajmniej w porownaniu do tego co gral kiedys ;) moim zdaniem ten transfer sie udal Milanowi, zaryzykuje takie stwoierdzenie mimo ze jedyny moment kiedy widzialem Pato w grze to strzelona bramka Dynamu Kijów w sparingu ;)

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 17, 2007 19:25   

Jeśli chodzi o Pato to z tego co pisza o nim można zaryzykować stwierdzenie ,że ma talent porównywalny do Ronaldo ,Ronaldinho ,Kaki.Cały problem teraz leży w tym ażeby nasz klub odpowiednio się nim opiekował i wprowadzał go w dorosły europejski futbol,żeby woda sodowa nie uderzyła mu do głowy.Bo jak wiemy taki Ronaldo przez zabawowy tryb życia pod koniec pobytu w Madrycie nie prezentował tego co na początku kariery (szczególnie w Barcie).Podobnie z Ronaldinho ,za niedługo zacznie płacić większe podatki w Hiszpanii więc tez zaczyna kombinować i zamiast patrzeć gry wybiera nieraz jakby celowo zycie nocne w Barcelonie.Miejmy naadzieję, ze Pato oprócz umiejętności czysto piłkarskich ma jeszcze dobrze poukładane w głowie ,lub osoby wokół siebie (rodzina ,klub?) ,które się nim odpowidnio zajmną i pomogą w zostaniu WIELKIM PIŁKARZEM!

Rossonera 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 19, 2007 14:48   

Ja bym chciała Barzagliego i Rossiego w szeregach AC Milan.

Bahyr 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 30, 2007 17:05   

Dzisiaj czytałem newsa ze strony www.acmilan.com.pl o tym że niby Galliani zadzwonił do władz klubu Palermo bodajże zapytać się o Amauriego. Jak podaje Corriere dello Sport Milan ma złożyć za niego 10 mln. Euro więcej:http://acmilan.com.pl/?id=4535

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 30, 2007 22:33   

Barzagli to dla mnie cream of the crop:) poza tym do obrony mozna powalczyc o Kompany'ego, chlopak sie kapitalnie rozwija. w ataku zaczalem z nadzieja patrzec w strone Pato, choc ten transfer dalej mnie nie przekonuje. owszem jest inwestycja przyszlosciowa, ale nie jestem pewny czy przyda sie na teraz. poza tym warto rozejrzec sie za uniwersalnym graczem w stylu Seedorfa, bo Holender nie eiwadomo jak dlugo u nas pogra. poza tym moze stwierdzic ze zdobedzie Lige Mistrzow w jeszcze jednym klubie :brew:

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Gru 04, 2007 02:00   

STARY TIROWIEC napisał/a:
Jeśli chodzi o Pato to z tego co pisza o nim można zaryzykować stwierdzenie ,że ma talent porównywalny do Ronaldo ,Ronaldinho ,Kaki

Z takimi komentarzami wstrzymałbym się jeszcze naprawdę spory czas. Treningi treningami, opinie Ancelottiego też swoją drogą - ale za miesiąc jego rywal już nie bedzie miał w głowie słów: 'Kolega', 'Trening', 'Spokój' ale raczej 'Rywal', 'Punkty' i 'Zabić' ;)
Oczywiście traktować to z przymrużeniem oka, ale sam jestem ciekaw jak bedzie się prezentował Pato (choć nie tak jak kibice Milanu :) ) - niekoniecznie w pierwszym meczu, ale w trzecim, piątym czy dziesiątym, kiedy euforie debiutu zastąpą siniaki i zmęczenie.

STARY TIROWIEC napisał/a:
Podobnie z Ronaldinho ,za niedługo zacznie płacić większe podatki w Hiszpanii więc tez zaczyna kombinować i zamiast patrzeć gry wybiera nieraz jakby celowo zycie nocne w Barcelonie

Hmm... nie wiem co sugerujesz, ale na ile mi wiadomo to Ronaldinho dostaje raczej zarobki netto - podatek odprowadza jego klub i Brazylijczyka zbytnio nie obchodzi ile to będzie.

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Gru 04, 2007 09:27   

Venomik napisał/a:
kiedy euforie debiutu zastąpą siniaki i zmęczenie.
Albo kolejny szok po kolejnym wycięciu równo z trawą ;) Jak Pato wytrzyma 10 gier bez koniecznego/wymuszonego odpoczynku to będzie jego sukces. ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Gru 04, 2007 11:55   

Już nie chciałem być taki brutalny w słowach ;)

bajer 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 04, 2007 17:39   

Venomik napisał/a:
Hmm... nie wiem co sugerujesz, ale na ile mi wiadomo to Ronaldinho dostaje raczej zarobki netto - podatek odprowadza jego klub i Brazylijczyka zbytnio nie obchodzi ile to będzie.
jego moze nie ale klub owszem ;) jesli podatek wzrosnie to automatycznie Ronaldinho zacznie otrzymywac mniej pieniedzy netto, co moze mu sie nie spodobac i zachecic do zmiany klubu ;) mam tylko nadzieje ze Berlusconi da se spokoju, nie chcialbym widziec Ronaldinho w Milanie, bylby wiekszy niewypal niz Rivaldo ;)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi