ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Sob Lut 20, 2010 09:35
Euro 2008
Autor Wiadomość
bajer 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 30, 2008 15:06   

wczoraj kibicowalem Niemcom, przyznaje sie bez bicia :) ale patrzac na przebieg finalu i calego turnieju to Hiszpania zasluzyla na zwyciestwo, zawsze zreszta zaslugiwala tylko nie mogla nic osiagnac, Aragones podobno stwierdzil ze Raula nie powolal na ten turniej bo w 3 ostatnich byl powolywany i Hiszpania nic nie wygrala, jesli taka jest filozofia hiszpanskiej pilki i to Raul przynosil pecha to teraz mozemy sie spodziewac jego braku na MŚ 2010 i ostrej walki Hiszpanii o final :P

chip 
Juventino

Wysłany: Wto Lip 01, 2008 11:35   

Przegrałem troche hajsu, bo postawiłem na Włochów, ze zdobędą mistrza. Wszystko ładnie sie układało, w stylu włoskim. Niczym druzyna turniejowa zaczeli od porazki, potem remis, fartowne wyjscie z grupy (niczym Juve w LM za dawnych dobrych czasów:> ledwo ledwo). Wiem, ze jakby zrobili Hiszpanów, to by wygrali cały turniej. Niestety nie udało sie. No i Lippi wraca.

Soja 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 18, 2008 20:07   

Trochę czasu od zakończenia Euro upłynęło, ale postanowiłem napisać jeszcze parę słów...

Wygrali Hiszpanie, drużyna bezsprzecznie najlepsza w przekroju całego turnieju, w dodatku grająca bardzo przyjemną dla oka, ofensywną piłkę. Można powiedzieć, że to zwrot o 180 stopni w porównaniu z poprzednim Euro, kiedy to wygrała Grecja, grająca momentami straszny antyfutbol.
Mimo iż osobiście nie lubię Hiszpanów, to jednak swoją grą zasłużyli sobie na zwycięstwo i przełamanie fatalnej passy w wielkich turniejach.

Co do pokonanych w finale Niemców...prawdę powiedziawszy zagrali na tym turnieju jeden naprawdę dobry mecz(1/4 z Portugalią). Fakt zajścia tak daleko zawdzięczają przede wszystkim słabości tej połówki pucharowej drabinki, w której się znaleźli. W dodatku Chorwacja, która nieźle się po nich przejechała w grupie, niejako na własne życzenie odpadła już w 1/4. A gdyby to Chorwaci stanęli na drodze Niemców w półfinale to nasi zachodni sąsiedzi raczej w finale by się nie znaleźli.

"Czarnymi końmi" tego turnieju były Turcja i Rosja. Drużyny posiadające ogromną wolę walki, całkiem dobrych piłkarzy i osobowości na ławkach trenerskich(chociaż z Fatiha sam się śmiałem po pierwszym meczu grupowym oraz mając w pamięci jego przygodę z Milanem). Nie zgodzę się też z przedmówcą, bo uważam, że Włosi od początku nie mieli kompletnie żadnego pomysłu na grę w tym turnieju i gdyby udało im się wyeliminować Hiszpanów, to odpadliby już stopień wyżej...

Wyraźni przegrani to oczywiście Francja, broniąca tytułu Grecja, słabiutcy gospodarze, niefatowni Czesi oraz (niestety) debiutująca Polska.

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi