ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Sob Lut 20, 2010 09:35
Euro 2008
Autor Wiadomość
Anathem 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 14:03   

Pamato, po prostu zabraklo znaczka interpunkcyjnego ;P Zdarza się najlepszym :) Nikomu nie będę wmawiał co w jakiej sytuacji by zrobił ;)
Jak ktoś nawiązuję do moich postów, to staram się mu potem odpowiedzieć ;) Tak mnie grzecznie wychowali że jak mnie do tablicy wywołują to się nie uchylam ;)
Dlatego tyle o Rogerze piszę ;) Nie żebym lubił ;)

A wolałbym pisać o Majewskim. Bo jestem pod wrażeniem jego gry i umiejetności i bardzo żałuję (a co więcej nie rozumiem dlaczego) że nie pojechał na ME i że Leo go na skrzydle ustawiał :( Szkoda że nie dostał takiego kredytu zaufania, bo jak narazie to najlepszy kandydat do gry na Euro 2012 ;) Może bysmy więcej nie ugrali, ale o mniej też byłoby trudno ;) hahaha

Tylko niech ten remis Włochów będzie bramkowy (najlepiej wyrównanie żeby w 93 minucie wpadło), bo inaczej nic Rumunów z ich pola karnego nie ruszy ;)

PS Duży juz jestem, umiem sam herbatkę robić ;)

mms 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 22:29   

No i stalo sie. Wlosi awansowali do 1/4 z bardzo ciezkiej grupy, zostawiajac za plecami Francje i Rumunie.

Niewatpliwa strata w cwiercfinale bedzie brak Pirlo. Hiszpania wyjdzie w najsilniejszym ustawieniu.

Zapowiada sie wyrownany mecz, mam nadzieje ze zakonczy sie podobnie jak ten dzisiejszy z Francuzami.

pozdrawiam, mms

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Cze 18, 2008 03:38   

mms napisał/a:
Hiszpania wyjdzie w najsilniejszym ustawieniu.

Za szybko o tym mówisz przed ostatnim meczem Hiszpanów :)

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 18, 2008 07:29   

Ogólnie to jestem w szoku ,ale nie dlatego że Italia wygrała z Francją ,bo tego się można było spodziewać ,ale że Holandia nie "puściła" meczu Rumunom. Po części postąpiła trochę frajersko ,bo miała niepowtarzalną szansę pozbyć się dwóch potencjalnie grożniejszych rywali.Na pewno Włochy mogą być im za to wdzięczne.Nie zdziwiłbym się jakby im się to czkawką odbiło czyli półfinał Włochy-Holandia ,w którym to Azzurii triumfują.Pożyjemy,zobaczymy...

mms 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 18, 2008 08:06   

Venomik napisał/a:
Za szybko o tym mówisz przed ostatnim meczem Hiszpanów :)

No jedynie kontuzje, ktorych Hiszpanom nie zycze moga ich wyeliminowac z gry w cwiercfinale, bo absencja za kartki zagrozony jest jedynie Marchena, a jakos nie wierze, ze nagle pilkarze z podstawowej jedenastki zaczna lapac czerwone kartki, tym bardziej, ze pewnie ujrzymy Hiszpanie B.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 18, 2008 08:12   

Gdyby Holandia odpuściła, to byłaby zwyczajna zagrywka nie fair. Przecież można by wtedy powiedzieć, że o awansie Rumunów zadecydowała kolejność rozgrywania spotkań (oraz sędzia meczu ROM - ITA), a to 'trochę' niesprawiedliwe rozstrzygnięcie. Oczywiście mieli prawo podłożyć się, co z taktycznego punktu widzenia byłoby może dobrym posunięciem (pozbycie się obu finalistów ostatnich MŚ; ja jednak uważam, że los by ich pokarał i szybko by polegli jak Skandynawowie w 2004 roku), ale z drugiej strony nie mogli sobie pozwolić na grę podstawowym składem (chcąc uniknąć ryzyka kontuzji podstawowych zawodników), a rezerwowi chcieli się pokazać z jak najlepszej strony.

Podsumowując mecze grupowe Włoch uważam, że zagrali dużo lepiej niż wskazują na to wyniki. Gdyby nie brak Pirlo w ćwierćfinale, byłbym raczej spokojny o awans do półfinału. Z drugiej strony buduje mnie postawa De Rossiego i Cassano. No i dobrze, że Toni się nie "wystrzelał" póki co. Bramkowy głód będzie dość motywujący.
A do tego wszystkiego jedno słowo: Buffon.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 18, 2008 09:07   

Gratulacje dla Włochów :) Mecz się szczęśliwie dla nich ułożył, ale myślę że zasłużona wygrana :)
Nie tylko Pirlo nie zagra z Hiszpanami ale i Gattuso. Ale myślę że ma ich kto zastąpić :) Może zobaczymy jak dobry jest Aquillani w kadrze :)
Toni to jednak się mógł wystrzelać w UEFA i lidze niemieckiej ;) Czego mu nie życzę ;) Generalnie dziękuję Abidalowi, bo nie jestem pewien czy Toni by wykorzystał tą sytuację ;) Cassano wg mnie niczego wielkiego nie pokazał :( Duz próbuje podawać, zwykle bez efektów :( (nie to co Pirlo). Del Pierro znów dużo strzela, ale niecelnie :( Perrotta i Camonaresi jakoś słabo w tym turnieju :( Równiez wierzę w awans do pófinału, ale muszą lepiej zagrać wymienieni zawodnicy, no i Ambro też rzecz jasna :)

Hiszpanie zagrają rezerwowymi w większości, ale Włosi tez będą mieć 4 na wypoczynek, powinno wystarczyć :)

Co do Holendrów, to kto wie czy awansują do półfinału ;) Z tej drabinki ćwierćfinały zapowiadają się znacznie ciekawiej niz z byłej naszej ;)
ja stawiam na Finał Niemcy - Włochy ;) z wiadomym rezultatem końcowym ;)

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 18, 2008 09:43   

Zastanawia mnie troche frajerskie zagranie Pirlo po którym zobaczył żółty kartonik. Chyba niepotrzebnie zagrywał w ten sposób, wiedząc, że ma już jedną żółtą kartkę.
Skład, w którym wystapili wczoraj Holendrzy, akurat mnie nie dziwi. Trener w pierwszej kolejności musi myśleć o swojej drużynie - uważać na niepotrzebne kontuzje, kartki a co za tym idzie i osłabienia w następnych meczach - a nie patrzeć na inne drużyny, które chcą awansować. Na szczęście jednak rezerwy Holandii są na tyle mocne, że odprawiły z kwitkiem Rumunów.

penio 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 18, 2008 10:37   

Włosi jak to Włosi. Wygrali jednak spora w tym zasługa szczęścia. Strzelali gole w momentach gdy to Francja przeważała. Zresztą 2 gol mówi sam za siebie :) Uważam że Francuzi jak na gre w osłabieniu i bez Riberyego poradzili se całkiem nieźle, lecz kapitalne podanie Pirlo, przyjęcie Toniego, faul Abidala i rykoszet De Rossiego przeważyły szale na korzyść Italii :) Smuci mnie postawa Zambrotty który moim zdaniem gra na tym turnieju słabo i mam nadzieje że nowy sezon rozpocznie z grubej rury.
Włosi grają w ćwierćfinale z Hiszpanią. Czyli według mnie drugą ekipą tych mistrzostw. Biorać pod uwage że nie zagra Gattuso i Pirlo nie widze tego w kolorach tęczy... O ile Rino można z powodzeniem zastąpić Ambrosinim o tyle Pirlo jest nie do zastąpięnia, a najgroźniejsze sytuacje Włochów najczęściej są po zagraniach lub uderzeniach Pirlo i myśle że Aquilani który najprawdopodobniej zastąpi Andree nie sprosta zadaniu, mimo że uważam go za jednego z najlepszych młodych piłkarzy włoskiego pochodzenia, jak nie najlepszego.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 18, 2008 11:11   

Anathem napisał/a:
Del Pierro znów dużo strzela, ale niecelnie :(

Chyba inny mecz oglądaliśmy, bo ja Del Piero tylko na ławce widziałem ;-)

Generalnie postawa Włochów szalenie mi się podobała. Kontrolowali praktycznie cały mecz, świetnie grali z klepki i potrafili długo utrzymywać się przy piłce. Zambro moim zdaniem, wbrew temu co napisał przedmówca, całkiem fajnie się zaprezentował.

Boli faktycznie brak Pirlo w meczu ćwierćfinałowym. Andrzej chyba się wkurzył, że Francuzi nie wybili piłki jak nasz leżał kontuzjowany i postanowił przerwać grę na własną rękę. Kilka minut później niekonsekwencja pana Słowaka, który przerwał grę, gdy w naszym polu karnym leżał kontuzjowany Francuz.

Mówi się trudno i trzeba się zastanowić co dalej. Fajnie by było jakby faktycznie zagrał Aquilani - gra zawodnika Romy jest moim zdaniem naprawdę wysokich lotów - oby się zaprezentował tak jak w dwumeczu z Realem w LM.

Czekam także na bramkę Toniego. Szkoda, że Luka jeszcze nic nie strzelił, ale gra naprawdę imponująco. Cały czas ściąga na siebie kilku przynajmniej dwóch obrońców zostawiając tym samym sporo miejsca dla wchodzących. Ale myślę, że z Hiszpanami się odblokuje - jedynym grajkiem, który może go tam powstrzymać jest Puyol, ale nie sądzę, aby mógł odciąć Toniego od wszystkich piłek. Reszta obrońców to jednak trochę szczawie w porównaniu do napastnika Bayernu - zatem Forza! :gol:
lì a casa il cuore sentirà!

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 18, 2008 11:41   

Songo napisał/a:
Generalnie postawa Włochów szalenie mi się podobała. Kontrolowali praktycznie cały mecz, świetnie grali z klepki i potrafili długo utrzymywać się przy piłce.

Bo praktycznie cały mecz grali w przewadze jednego zawodnika, więc zadanie mieli bardzo ułatwione. A i tak na poczatku drugiej połowy Francuzi osiągnęli przewagę. Choć uważam, że nawet gdyby grali cały mecz w wyrównanych siłach to i tak Italia awansowałaby dalej, z tym, że zostałaby zmuszena do znacznie większego wysiłku aby osiągnąć korzystny rezultat.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 18, 2008 12:13   

Ja tez Alexa na ławce widziałem, za to z Rumunami tak właśnie grał jak napisałem ;) Moja uwaga dotyczyła zawodniów ofensywnych jacy się zaprezentowali w tym turnieju :) Jak narazie żaden nie przekonuje :( Co zreszta widac po strzelcach 3 bramek dla Italii ;)

Majkel 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 18, 2008 15:30   

Z tego co pamiętam na MŚ w Niemczech Toni i bodaj Iaquinta (czy inny z napastników) mieli po dwa gole i to były nasze osiągnięcia strzeleckie ;-)
lì a casa il cuore sentirà!

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Cze 18, 2008 16:11   

Toni i Materazzi dwie - reszta po jednej bramce :)

Z napastników to:
Tottki (karny), Del Piero, Iaquinta, Gilardino i Inzaghi strzelali po jednym golu. Toni z resztą tez trafiał tylko w jednym meczu.

bajer 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 18, 2008 18:12   

szkoda ze Wlosi nie zremisowali, tez chcialbym zobaczyc awans z 2 punktami na koncie :) ale wczorajszy mecz na dobrym poziomie, kontuzja Ribery'ego i kartka Abidala zdecydowanie ustawily mecz, z Hiszpania brak bedzie Pirlo ale miejmy nadzieje ze ktos przejmie jego role, moze de Rossi, moze ktos inny ;) jednak mam przerczucie ze z Hiszpanami Wlosi polegna a w finale zagraja Chorwaci z Holandia ;)

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 18, 2008 19:28   

To masz złe przeczucie. Italia rozjedzie wszystkich ;)

łachu 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 18, 2008 22:11   

acmilan1899 napisał/a:
Italia rozjedzie wszystkich

Tez na to licze. Mam nadzieje, ze Wlosi zrewanzuja sie Hiszpanom za porazke z marca. Pirlo pauzuje i regeneruje sily na polfinal (vs. Rosja/Holandia) :ok: Po finalowym meczu C.Ronaldo schodzi z boiska z placzem i w piers bija sie ci, ktorzy twierdzili, ze Italia nie umie grac na Euro.

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 19, 2008 17:40   

A ja powiem szczerze, ze pomimo iz sprzyjam Wlochom, to uwazam, ze bez Pirlo poplyna juz w cwiercfinale...

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 22:33   

No "chylę czoła" przed Rusami. Klasa mecz i klasa drużyna. Będąc od zawsze kibicem Pomarańczowych dziś nie mieli nic do zaoferowania oprócz De Jonga i vd Sara. Kolejny lebioda rodem z Milanu "San Marco" jak to bywa przyspawał się do lini bocznej oglądając mecz. Autor strony www.marcovanbasten.net mnie zje ;)

Arszawin klasa... gość najnormalniej w świecie wymiata. Zero stresu w dryblingu nawet vs dwoch patałachów go atakujących. Brawo Ruskie.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 22:42   

Jak na razie po trzech meczach (choć myślę, że po czterech będzie podobnie), w półfinałach znajdują się drużyny z drugich miejsc po fazie grupowej. Coś jest w tym, że drużyny rozpoczynające imprezę z wysokiego pułapu nie potrafią swoejej wielkiej formy utrzymać do końca mistrzostw. Z tego też powodu już przed meczem typowałem zwycięstwo Rosjan. Po fatalnykm początku turnieju obecnie grają znakomicie. Już dawno chyba nie było turnieju, podczas którego mamy aż dwóch czarnych koni - mianowicie Rosję i Turcję.

suchy 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Cze 22, 2008 10:16   

Bez watpienia wczorajszy mecz byl jednym z najlepszych jakie ogladalem podczas wielkich turniejow. Rosja na tle faworyzowanej Holandii wypadla rewelacyjnie, prezentujac chyba najlepsza pilke jaka do tej pory na obecnym Euro mozna bylo zobaczyc. Hiddink przed meczem zapowiedzial, ze postawi na ofensywe wiedzac o tym co moga zagrac pomaranczowi kiedy pozwoli im sie rozpedzic. Rosyjska nawalnica, trwajaca do samego konca, byla imponujaca. Sama dogrywka kapitalna, gdyby tak jeszcze Rosjanie wykorzystywali przynajmniej co druga szanse jaka sobie stwarzali, wynik moglby byc duzo wyzszy.

Kilku pilkarzy ze Sbornej z pewnoscia wartych zauwazenia: Anyukov, Zhirkov, wykonujacy tytaniczna prace w srodku pomocy Semak, Pavlyuchenko i przede wszystkim Arshavin, wyrastajacy na najwieksza gwiazde mistrzostw.

Jedyne czego bede zalowal, w przypadku dzisiejszego zwyciestwa Wlochow nad Hiszpania, to to ze do meczu z Rosja nie dojdzie dopiero w wielkim finale.

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 22, 2008 11:01   

Fakt... Rosjanie pelen szacunek... naprawde zasluzyli i w tym meczu zdeklasowali Holandie, ktora byla w zasadzie murowanym pewniakiem...

Wielkie brawa dla Hiddinga, ktory po raz kolejny pokazuje, ze jest trenerem wyjatkowym, potrafi osiagac sukcesy wszedzie i z kazdym... pisze, to oczywiscie nie umniejszajac klasy rosyjskim pilkarzom... bo sa swietni, ale nie sa to jeszcze gwiazdy swiatowego formatu...

Co do dzisiejszego meczu to nie zgodze z TIROWECEM, bo tak jak juz wczesniej pisalem, brak Pirlo napewno Wlochom nie dodaje skrzydel... a to, ze awansuja druzyny z 2giego miejsca, to jest moim zdaniem zwykly przypadek... ktory nie wskazuje wcale na to, ze te wlasnie druzyny sie "rozpedzaja"... bo jesli w stosunku do Rosjan i Niemcow mozna bylo rzeczywiscie cos takiego zaobserwowac, to w przypadku Turcji zadecydowal nie rozped, a zatrzymanie jakie wykonali Chorwaci, bo swojego to oni tam wyraznie nie grali... zreszta Holendrzy tez... kwestia oczywiscie do polemiki jest, kto komu powzolil, a kto komu nie.. jednak jaks slucham w studio pomeczowym te brednie o tym, ze jak druzyna zagrala rezerwami 3 mecz, to odrazu jej morale spadaja i jest na straconej pozycji... to mi sie scyzoryk w kieszeni otwiera... :king:

bajer 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 22, 2008 12:06   

to ze druzyna zagrala 3 mecz rezerwami nazwalbym nie spdakiem morali tylko wypadnieciem z trybu meczowego ;) 3 polfinalistow zagralo wszystkie 3 mecze jednym skladem lub przynajmniej trzon byl ten sam, poza grali oni regularnie, co 4 dni, natomiast w druzynach ktore odpadly ich podstawowi zawodnicy mieli az 8 dni wolnego miedzy kolejnymi meczami co na takim turnieju moglo spowodowac wlasnie brak czucia boiska, oslabienie formy itp, co zreszta bylo widac ;) cvo do Turcji, coz, szczesciarze jakich malo ale zawdziewczaja to sobie bo nie poddaja sie walcza do konca, Niemcy zawsze w fazie pucharowej turniejow dopiero zaczynaja grac na swoim poziomie takze ich awans dziwic nie powinien, za to Rosja zaksoczyla wszystkich, wszyscy podstawowi zawodnicy wystepuja w rodzimej lidze, nikt nie spodziewal sie tego ze ten zespol moze awansowac do polfinalu, chyba tylko Rosjanie w to wierzyli, widac duza prace wykonana przez Hiidinka, przydlaby sie reprezentacji Polski, mozna Beenhakkera na niego wymienic, na pewno by to wyszlo naszym na dobre :P

a dzisiaj wydaje mi sie ze regula zostanie jednak zlamana i to Hiszpanie przejda dalej, zdecydowanie brak Pirlo wplynie na gre Wlochow ;) ale mam nadzieje ze sie myle :)

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 22, 2008 22:37   

No i koniec przygody Włochów,w pełni zasłużony.Gratulacje dla Hiszpanii,bo oni w przeciwieństwie do Azzurrich chcieli ten mecz wygrać.

PS Włosi na Euro nie potrafią grać i basta.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Nie Cze 22, 2008 23:35   

Wlosi moga podziekowac Donadoniemu, ktory przez caly turniej udowadnial, ze nie bardzo rozumie, o co chodzi, a z grupy wyszedl tylko dlatego, ze Domenech rozumial jeszcze mniej, a Holendrzy zagrali fair z Rumunia. Donadoniemu bokiem wyszlo pominiecie Inzaghiego. Toni gral piach, ale nie bylo dla niego zadnej alternatywy. Co na turnieju robili Quagliarella i Borriello? - to pozostanie tajemnica Donadoniego. Modlmy sie teraz, by komus nie przyszla do glowy zamiana miejsc Donadoni - Ancelotti.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi