ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Sob Lip 19, 2008 19:46
Milan w kwalifikacjach LM ??!!

Czy Twoim zdaniem AC Milan powinien zagrać w LM w miejsce mającej problemy finansowe CSKA Sofia?
Tak
32%
 32%  [ 13 ]
Nie
67%
 67%  [ 27 ]
Głosowań: 40
Wszystkich Głosów: 40

Autor Wiadomość
Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Cze 04, 2008 11:02   Milan w kwalifikacjach LM ??!!

Cytat:
Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że AC Milan zagra w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Jeśli znajdujący się na skraju bankructwa zespół CSKA Sofia nie otrzyma licencji UEFA, o co ubiega się Federacja Bułgarska, wówczas swoją szansę otrzymać mają Rossoneri.

Mistrzowie Bułgarii mieli zagrać w kwalifikacjach od 2. rundy. Coraz bardziej prawdopodobny wydaje się jednak scenariusz, iż w miejsce wspomnianego klubu zagra drużyna z Mediolanu, która znajduje się w rankingu UEFA najwyżej spośród wszystkich zespołów, mających za sobą na tyle nie udany sezon ligowy, iż miało ich zabraknąć w Champions League.

Jeśli do wspomnianej sytuacji dojdzie, wówczas podobnie jak to miało miejsce w 2005. roku w przypadku FC Liverpoolu, Milan w eliminacjach może nie być traktowany jako włoski klub. Tym samym jeśli zespół zdoła awansować do Ligi Mistrzów, wówczas będzie mógł trafić na swoich krajowych rywali.

źródło: www.pilka.pl

Ciekaw jestem jak ta sprawa się potoczy. Oczywiscie fajnie byłoby, gdyby Milan zagrał w elitarnych rozgrywkach, których (obok realu Madryt) jest symbolem. Dziwi mnie tylko ten regulamin UEFA - zawsze myślałem , ze w takiej sytuacji zagra kolejny zespół w tabeli. Jednak o wszystkim decyduje ranking UEFA - a Milan spośród niegrających w LM zespołów jest na najwyższym miejscu. Gdyby ACM dołączyło do LM nie zostałby potraktowany jako włoski przedstawiciel.

Z jednej strony fajnie, by było jakbyśmy sie tam (jak najszybciej) załapali. Mercato jeszcze na dobre sie nie zaczęło, a grając w LM mamy wieksze szanse na ściągnięcie klasowego zawodnika. Jednak przykłady Interu i jego scudetto przy zielonym stoliku ostudzają ten zapał. Oczywiscie liczy się uczestnictwo, ale jeśli mielibyśmy tam zagrać to mam nadzieję, ze puchar wywalczy ktoś inny - po prostu naszym słabym sezonem nie zasłużyliśmy na wygranie LM w 2009. Z drugiej strony to nie Milan układał ten regulamin. Już sie pojawiają głosy zawistnych kibiców, że Berlusconi coś tam działał itp. Oczywiście śmieszą mnie one.

Jaki jest wasze zdanie w tej sprawie?

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 04, 2008 11:14   

Moje zdanie jest takie, że skoro CSKA Sofia ma jakieś problemy, to w Lidze Mistrzów powinna zagrać inna bułgarska drużyna, kolejna w tabeli. A nie Milan, NIE rozwiązaniom przy zielonym stoliku....
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

suchy 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Cze 04, 2008 11:22   

Ja rowniez nie wyobrazam sobie zebysmy mogli tylnymi drzwiami wejsc do LM. Na nic wiecej niz udzial w Pucharze UEFA nie zasluzylismy i nie chcialbym zeby teraz na mocy jakiegos glupawego przepisu Milan mogl jednak uczestniczyc w najwazniejszych rozgrywkach europejskich.

Rok spedzony poza Champions League moze nam tylko wyjsc na dobre.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 04, 2008 11:42   

Pokusa byłaby niesamowita...

Generalnie jednak wypadałoby odmówić.

rad3k 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 04, 2008 11:54   

Rowniez na nie. Niech ten zimny prysznic trwa, moze cos sie ruszy. Nie zalsuzyli na LM wiec nie chce zeby w niej grali.
Too great to comprehend

Where I come from
There's no higher authority but me
Being my own god
Is all I was meant to be

Antichristus Spiritualis!

Marco7 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 04, 2008 11:57   

Ja bym uzależnił odpowiedź na powyższe pytanie od tego z czyjej perspektywy mam na to patrzeć. Jeśli byłbym osobą odpowiedzialną w UEFA za te kwestie i mogącą ustalać przepisy to Milanu bym do LM nie dopuścił. Pozwoliłbym zagrać CSKA (bo gdzie jak nie w LM ma szanse zdobyć pieniądze, które pomogą jej wyjść z kłopotów finansowych) albo jeśli to niemożliwe dałbym prawo występu w LM kolejnej bułgarskiej drużynie.

To z punktu widzenia osoby mającej możliwość tworzenia porządku prawnego.

Gdybym jednak był wiceprezesem Milanu i po rozpatrzeniu przez UEFA sprawy zaoferowano by mi miejsce w LM to przyjąłbym je. Skoro nie mam wpływu na decyzję o odebraniu miejsca CSKA i skoro takie są wewnętrzne przepisy UEFA to nie będę na siłę walczył ze szczęściem. Tym bardziej, ze moja odmowa nie zwróci miejsca CSKA tylko przekaże je kolejnej drużynie w rankingu.

na marginesie chciałbym tylko dodać, że taki scenariusz wydaje mi się mało prawdopodobny i podejrzewam, że CSKA ostatecznie zagra w LM.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 04, 2008 11:59   

nie ma możliwości żeby z jednego kraju zagrało w LM więcej niż 4 kluby.

Dla (mam nadzieję) naszego dobra i ogólnej normalności wolę puchar UEFA.

korsi 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 04, 2008 12:03   

Ja nie widzę wielkiego problemu. Jeśli faktycznie wszystko odbyło by się zgodnie z regulaminem UEFA(chociaż uważam, że to jakiś żart) to nie wiem dlaczego mielibyśmy się nie zgodzić. To tak jakby rezygnować ze spadku 20 mln euro. Dobrym argumentem jest to co napisał Marco7 odnośnie przekazania miejsca kolejnej drużynie w rankingu. Ale nie rozumiem czemu nie miało by być tak, że wicemistrz Bułgarii gra w eliminacjach, jak degradowali Juve czy też odbierali punkty Fiorentinie to nie rozdawali miejsca w LM drużynom w innych krajach.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Cze 04, 2008 12:14   

korsi napisał/a:
nie ma możliwości żeby z jednego kraju zagrało w LM więcej niż 4 kluby.

W takim przypadku Milan byłby traktowany jako drużyna bez narodowości (czytaj - mogłaby się spotkac z Fiorentina w eliminacjach).

korsi napisał/a:
jak degradowali Juve czy też odbierali punkty Fiorentinie to nie rozdawali miejsca w LM drużynom w innych krajach.

Hmm... ale tam chyba Federacja nikogo nie zgłosiła jeszcze, wyrok zpadł, więc zostały zgłoszone takie a nie inne zespoły.
Tutaj CSKA został już zgłoszony a może nie zagrać. Chyba w tym tkwi teoretyczna różnica.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Cze 04, 2008 12:19   

co do tych 4. miejsc - gdzieś czytałem, ze w takim przypadku Milan zostałby potraktowany jako neutralny zespół, nie jako przedstawiciel ligi włoskiej.

Ja jestem zdania, że to nie Milan układał ten regulamin, L'pool po Stambule też miał podobne przeboje i to oni zagrali kosztem Evertonu (nie pamiętam dokładnie jak to było, ale coś w tym sensie)

rafi 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 04, 2008 12:34   

trudna sprawa, z jednej strony zawsze to lepiej wygrac CL niz PUEFA i jesto to dobra wiadomosc, z drugiej taki prezent nie wyszedlby na dobre naszym decydentom. jezeli jednak tak sie stanie i UEFA zadecyduje przyznac nam to miejsce, to co mozemy zrobic oprocz przyjecia zaproszenia?ODMOWIC, co znajac Berlusconiego i Gallianiego i ich dume jest prawdopodobne. poczekamy, zobaczymy

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Cze 04, 2008 12:42   

Zgodnie z obowiązującym regulaminem, to Bułgarska Federacja Piłkarska zadecyduje o tym, komu przyznać prawo występów w eliminacjach Ligi Mistrzów. Otrzyma go drugi w tabeli sezonu 2007/08 Lewski.

Koniec tematu, można się rozejść :)

bosiontko 
Juventino

Wysłany: Śro Cze 04, 2008 14:00   

O! Porto dostało bana na rok w LM za skandal korupcyjny. Może Milan by poszedł na ich miejsce? W ogóle nie wiem skąd taki pomysł się zrodził przy CSKA Sofia, na jakiej podstawie?

zadi 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 04, 2008 14:26   

Venomik napisał/a:
Zgodnie z obowiązującym regulaminem, to Bułgarska Federacja Piłkarska zadecyduje o tym, komu przyznać prawo występów w eliminacjach Ligi Mistrzów. Otrzyma go drugi w tabeli sezonu 2007/08 Lewski.

Koniec tematu, można się rozejść :)

MOZE SILVO "POMOZE" IM W WYBORZE... :D
A TAK SERIO, TO NADZIEJA UMIERA NA KONCU.
ECH... BYLO NIE PRZEGRYWAC Z ROMA I JUVE...

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 04, 2008 15:05   

Venomik napisał/a:
czytaj - mogłaby się spotkac z Fiorentina w eliminacjach).
Takie rzeczy to tylko w erze :rotfl2:
A poważniej to byłby masakryczny scenariusz, załapujemy się fartem do LM i ... przegrywamy w eliminacjach z Fiorentiną. Ja na prawdę wolę UEFA, zasłużyliśmy sobie na to [']

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 04, 2008 15:18   

A ja trochę was nie rozumiem.Nie widzę żadnych przeciwskazań by nie skorzystać z tej ogromnej szansy.Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę jaką tragedią dla takiego wielkiego klubu jak Milan jest absencja w LM.A i darujcie sobie teksty o zielonych stolikach bo przedstawiacie to jakby co najmniej chcieli nam trofeum przyznać.

"Dają-bierz,biją-spierdalaj"

Gio1899 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 04, 2008 15:38   

A czy korupcja w Porto to nie przypadkiem za czasów "wielkiego" magika Jose Mourinho?

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Cze 04, 2008 15:49   

Tak jak w Juventusie za czasów Capello. I co z tego?

bosiontko 
Juventino

Wysłany: Śro Cze 04, 2008 16:00   

Zastanawia mnie tylko czemu UEFA nie dopuściła Porto do Ligi Mistrzów, a Milan 2 lata temu dopuściła.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Cze 04, 2008 16:00   

Dokładnie ten sezon kiedy wygrywali LM wchodzi w rachubę. Dziwne rzeczy się dzieją w futbolu...

rad3k 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 04, 2008 16:06   

bosiontko napisał/a:
Zastanawia mnie tylko czemu UEFA nie dopuściła Porto do Ligi Mistrzów, a Milan 2 lata temu dopuściła.

to nie UEFA, a krajowa federacja podejmuje decyzje. Calciopoli bylo swieza sprawa i Milan po odjeciu punktow byl na miejscu uprawniajacym do wystepow w LM. A sprawa Porto jest sprzed 4 lat, nie bardzo moga ich teraz inaczej ukarac.

W LM zagra Levski i dobrze, tak powinno byc. A w Portugalii pewnie Benfica
Too great to comprehend

Where I come from
There's no higher authority but me
Being my own god
Is all I was meant to be

Antichristus Spiritualis!

Rossonera 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 04, 2008 17:03   

Wolałabym, żeby Milan zasłużenie tam grał( mam na myśli zasłużone 4 miejsce dające awans)..chcę abyśmy grali w Lidze Mistrzów, ale nie kosztem drużyny, która ma problemy finansowe...

bosiontko 
Juventino

Wysłany: Śro Cze 04, 2008 17:16   

rad3k napisał/a:
bosiontko napisał/a:

to nie UEFA, a krajowa federacja podejmuje decyzje. Calciopoli bylo swieza sprawa i Milan po odjeciu punktow byl na miejscu uprawniajacym do wystepow w LM. A sprawa Porto jest sprzed 4 lat, nie bardzo moga ich teraz inaczej ukarac.

W LM zagra Levski i dobrze, tak powinno byc. A w Portugalii pewnie Benfica

Krajowa federacja podjęła decyzję o ukaraniu Porto karą bodajże 6 punktów odjętych w tabeli. Straszna kara dla klubu, który wygrał ligę z przewagą 20. Karę o wykluczeniu Porto z LM podjęła UEFA. Milanowi się upiekło.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Cze 04, 2008 21:04   

bosiontko napisał/a:
Milanowi się upiekło.

A mnie wkur*** takie gadanie kibiców Juve. Wszędzie, gdzie wspomną o calciopoli to zaraz jest gadanie typu: Milan to, siamto, Berlusconi ma układy, a Inter jest be. Czy wy nie potraficie zrozumieć jednej rzeczy:
1.To Moggi stworzył ten system.
2.Juve oskarżono o ponad 20 czy 30 meczy. Milan o dwa: bodaj jeden przegrał, drugi zremisował :/ W Milanie główna role grał Meani, o którego istnieniu większość kibiców naszego klubu nawet nie wiedział. No i udział Gallainiego i żarty o fryzie sędziego. Dużo było tych legend. No i Fiorentina, którą w końcu oczyszczono.
3.Kibice Juve wiedzą o Calciopoli najwiecej i byli naocznymi świadkami wydarzeń.
4.Wedle kibiców Juve Juventus nie brał udziału w aferze - on jest głównym pokrzywdzonym.

po co wypominasz LM 2007, w której początkowo Milanu miało nie być? Myślę, ze wygrywajac ten puchar Milan udowodnił, że potrafi wygrywac bez korupcji, z kwitkiem odsyłając Manchester i Bayern, by w końcu ograć L'pool.

Wiem, że zaraz tu spadna gromy na mnie, ale ja takze moge sobie powiedzieć:
"Juve sie upiekło w latach 90. bo koksowali na całego (o czym głośno mówili Zeman, Zidane czy Vialli), ale im sie upiekło i LM '96 i tamtejsze scudetta zostały w gablocie Juve :/

Pretensje kierujcie do Lucka (którego notabene przed Calciopoli wynosiliście pod niebiosa) :/

I nie chodzi mi tutaj, by jechac na Juve. Fakty są niezaprzeczalne - wciaż macie najbardziej utalentowaną drużyne we Włoszech (podkreślam - we Włoszech) i mam wielki szacunek dla Juve i jego tradycji.

Ale wkurza mnie ta gadka Juventinich - przed afera pyszałkowatych, teraz biednych "niewiniątek'.

"Sędzia zawsze ma rację" - Alex Del Piero po kontrowersyjnym karnym, który dał zwycięstwo Juve w jednym z meczów Serie A

bajer 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 05, 2008 19:55   

idac tym tropem mozna znalezc wiele przykladow klubow ktorym sie upieklo i zdobyli cos kosztem jakichs tam decyzji wladz pilkarskich czy sedziow, no i co z tego, tak bylo jest i bedzie, a wzajemne wyp[ominanie sobie tego nie prowadzi do niczego konstruktywnego ;)

co do tej ewentualnosci gry w LM, jesli Milan by dostal szanse gry jako neutralny klub bylbym zadowolony choc nie do konca usatysfakcjonowany tym ze zaraz wszyscy znowu beda gadac ze Milan znowu to i tamto ;) dlatego uwazam ze miejsce Bulgarow powinna zastapic inna druzyna bulgarska, Milan "wywalczyl" gre w PUEFA i niech sie w nim teraz pomeczy ;)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi