ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Roger w kadrze na EURO 2008

Czy Roger będzie wzmocnieniem reprezentacji?
tak, oczywiście
11%
 11%  [ 5 ]
tak
35%
 35%  [ 16 ]
nie
42%
 42%  [ 19 ]
nie, bezdyskusyjnie
11%
 11%  [ 5 ]
Głosowań: 45
Wszystkich Głosów: 45

Autor Wiadomość
red dragon
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 10:37   

chrissnail napisał/a:
Ciekawe co myślą polscy kopacze aspirujący do kadry

jakto co!!
rozgladaja sie za rodzina w kanadzie, czy innej australii... tam chyba tez kopia pilke, a i wolne paszporty tez jakies zostaly :/

Soja 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 18:05   

chrissnail, Skorża to nadal jest młody, mało doświadczony trener. A w sezonie kiedy zbierał z Amicą lanie w Pucharze UEFA to był prawdziwym żółtodziobem. Ale ja osobiście uważam, że jest to trener bardzo perspektywiczny, jego metody pracy są nowoczesne i jak widać po Wiśle - skuteczne. W dodatku Skorża sukcesywnie zdobywa kolejne doświadczenia: był asystentem Pawła Janasa w reprezentacji, te blamaże z Amicą w Europie też go pewnie czegoś nauczyły :ok: , teraz z Wisłą zdobył mistrzostwo Polski w bardzo efektownym stylu. Wg mnie Skorża "ma papiery" na stanie się naprawdę dobrym trenerem.
Co do "Jose" Michniewicza, to owszem, zdobył mistrza z Zagłębiem, ale już zapowiadany podbój Europy skończył się na "potężnym" wicemistrzu Rumunii :wall2:
Dla mnie Michniewicz to postać zabawna, ten szumny pseudonim, nadany przez pismaków na siłę szukających osobowości w polskim, skorumpowanym i marnym sportowo futbolu klubowym, wyraźnie uderzył mu do głowy. Jeżeli on, po zdobyciu jednego(dość zresztą przypadkowego) mistrzostwa uważa się za autorytet, to Smuda mógłby podręczniki trenerki pisać :rotfl2:
Dariusz W. zresztą też, nawet z aneksem pt. "co zrobić, kiedy wszyscy dookoła kupują..." :rotfl:

Cytat:
Ciekawe co myślą polscy kopacze aspirujący do kadry

Znowu nie dramatyzujmy, jeden czy nawet dwóch naturalizowanych obcokrajowców w kadrze nie zniechęci młodych piłkarzy do ciężkiej pracy, aby kiedyś zagrać w koszulce z orzełkiem.
red dragon, nie propaguj jakichś apokaliptycznych wizji, Roger to nie diabeł :rotfl:

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

red dragon
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 20:50   

jak pisalem wczesniej w tym temacie... nie chodzi o to kto, chodzi o to jak!!!!!
a to w porownaniu z pilka (s)kopana jest na drugim planie, dlatego zycze Panu Rogerowi :D by stal sie chocaz w polowie tak przydatny zespolowi jak emanuel "porwalem wam kobiete, zdobylem renome, ciepla grecja" olisadebe ;)

polja 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 21:28   

red dragon napisał/a:
porwalem wam kobiete, zdobylem renome, ciepla grecja" olisadebe

Teraz to Chiny :hahaha: Naprawdę chłopak zdobył renomę i się wypromował :hahaha:

brzozaw 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 01, 2008 08:47   

Polja, ale w międzyczasie grał w CL. Może pochwalić się "stażem" w Panathinaikosie czy Portsmouth. Kto wie jakby potoczyły się jego losy, gdyby nie fatalne kontuzje kolana.

A wracając do Rogera. Nie wiem czy naszej kadrze przydatny jest ten zawodnik.
Myślę, że przy odrobinie chęci można znaleźć kilku lepszych grajków, którzy powołania nie dostali. Jeśli chodzi o fakty pozasportowe, to też wydaje być się bzdurą.
Szkoda, że swego czasu brazylijska Pogoń Szczecin nie wygrała ligi. Może by znaturalizowali cały skład ;)

Nie jestem przeciwny naturalizacji zawodników typu: Klose, Podolski.
Oni zapewne o Polsce wiedzą tylko to, gdzie się urodzili ;)

A Roger powinien kupić elementarz i się polskich słówek uczyć :]

chip 
Juventino

Wysłany: Czw Maj 01, 2008 11:14   

niefortunne było to przyznanie obywatelstwa Rogerowi. ludzie 'stoją' w kolejkach do kancelarii Prezydenta i są odsyłani z kwitkiem. i to oczywiscie ci co mają polskie korzenie. problem w tym, ze LEO uparty, a Leszek chciał sobie sondaze podciagnać. skoro sie stało, to ja bym proponował już nie męczyć tej kwestii dalej. fakty: Brazylijczyk jest Polakiem. a dla niego najważniejsze, ze obywatelem Unii Europejskiej. ciekawe, kiedy nas oleje i wyjedzie "na zachód" (specjalnie w cudzysłowie, bo zachodem, to już ponoć Polska jest :hahaha: ). My niestety lubimy marudzić, wiec Roger nie ma wyjscia. Musi strzelić 2 zwycieskie gole Niemcom i zamknać temat. a wtedy znajac nasze społeczne nastroje bedzie jednym z głównych kandydatów, obok Kubicy i Tuska, do tronu prezydenckiego.

ps. a co najśmnieszniejsze wytłumaczcie teraz ludziom (bardzo) starszej daty, ze niemiecki piłkarz lepiej mówi po polsku, niż polski piłkarz.

beneras 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 02, 2008 18:35   

ali agca tez chce jechac na euro :D

Gio1899 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 13, 2008 20:55   

tak jak powiedział chip...dla Rogera najważniejsze jest ze ma obywatelstwo Unii i to otwiera mu drzwi do wielu klubów w ktorych wcześniej były one zamknięte...ale skoro już jest to może zrobić tylko coś dobrego..w ostateczności może stracic powołania i koniec przygody...

max_outsane 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 20, 2008 15:25   

Dużo korzystniej wypadło przyznanie polskiego obywatelstwa Mauro Cantoro, w tej sytuacji nie miałbym też przeciwwskazań co do gry dla naszej reprezentacji (mimo, iż nie ma takiej możliwości). On przynajmniej sprawia wrażenie, że czuje się Polakiem. A z Rogerem jest trochę tak jak z Forrestem Gump'em - szybko biega więc przyjęli go na studia do reprezentacji futbolu amerykańskiego.
Osobiście nic do Rogera nie mam, ale nie podobają mi się okoliczności w jakich dostał paszport PL (a właściwie EU)

malowanykot 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 25, 2008 21:15   

Szymon_ACM napisał/a:
Z Francją i Algerią to jest inna sprawa, ponieważ ta druga była kiedyś kolonią 'trójkolorowych' (...) więc gadanie o "afrykańskich przybyszach w kadrze Francji" to gruba przesada ;) . To że nie mają białego koloru skóry, nie znaczy, że nie są Francuzami.

też tak myślę. jeśli od pokoleń mieszkają we Francji, tam się wychowują, chodzą do szkoły, uczą grać w piłkę, to na pewno czują się bardziej francuzami niż algierczykami, marokańczykami itd., to normalne. poza tym jestem gotowa zaryzykować stwierdzenie, że w Polsce wcale nie tak wielu jest "Polaków czystej krwi" (a taki żewłakow na przykład. jakoś mało polsko to brzmi, prawda?)

krzysiekACM napisał/a:
hasło Polska dla Polaków jak najbardziej;)

doprawdy zabawnie to brzmi w sytuacji, gdy 5 mln polaków mieszka w europie zachodniej, a jakieś 15 mln w usa. poza tym jeśli już się mówimy o historii, ojczyźnie i używamy innych wielkich słów, to chcę przypomnieć jak wielu polaków znalazło schronienie w krajach europy zachodniej po klęsce powstanie listopadowego lub za komuny.

pan Kamil 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 25, 2008 23:07   

malowanykot napisał/a:
5 mln polaków mieszka w europie zachodniej, a jakieś 15 mln w usa

Ale nadal sa Polakami czy juz nie?

Zastanawiam sie czy rerezentacja z Rogerem nadal jest to polska reprezentacja narodowa,skoro gra w niej pilkarz,ktory Polakiem nie jest.

Oczywiscie moznaby sie spierac jakie to warunki trzeba spelnic zeby kogos uznac za Polaka,ale z Rogerem sytuacja jest jasna-JEST BRAZYLIJCZYKIEM!!!

Zastanawiam sie tez jaki ma sens dzielenie rozgrywek na klubowe i reprezentacyjne skoro w reprezentacji Polski moze grac Brazylijczyk a w wielu innych jest tak samo.Czy nie chodzi o pokazanie ktora nacja lepiej gra w pilke?
Jaki jest sens to sie oczywiscie domyslam,ale ja widze jedno a wmawia mi sie cos innego i to mnie irytuje.
Niedlugo powstanie Unia Europejska ,bedzie wlasciwie jeden wielki kraj i bedzie wszystko prostsze,nie bedzie trzeba sie zastanawiac kto jest kto i w ten sposob dyskryminowac.
Dla mnie odrebnosc narodowa jest wazna i nie chce zeby to zanikalo,a faktem ze reprezentuje mnie Brazylijczyk czuje sie obrazony.

Z Leo jest chyba troche inaczej,on bierze hajs za prace ,teraz jest ,jutro go nie bedzie.Mysle,ze to pilkarze reprezentuja przede wszystkim ,chociaz mam pewne watpliwosci,cos jest w tym co pisal Bubu(zdaje sie).

malowanykot 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 04, 2008 11:51   

pan Kamil napisał/a:
malowanykot napisał/a:
5 mln polaków mieszka w europie zachodniej, a jakieś 15 mln w usa

Ale nadal sa Polakami czy juz nie?

nie rozumiem pytania.
odniosłam się do sloganu: polska dla polaków. wytłumaczcie mi jak naród, który jest tak rozproszony po świecie może żądać, ażeby do jego kraju wstępu nie mieli przedstawiciele innych narodowości. rozumiem, że logika jest taka - polska powinna być tylko dla polaków, ALE polacy mają prawo emigrować za granicę, osiedlać się tam, zdobywać obce obywatelstwo, korzystać z przywilejów krajów, w których żyją, zarabiać pieniądze, rozwijać się itd. dla mnie - głupota totalna.

a co do podolskiego, gomez'a - wg mnie tu sprawa przedstawia się całkiem inaczej niż w przypadku rogera. to są piłkarze dwunarodościowi, którzy fakt, mają polskie i hiszpańskie pochodzenie, ale większą część życia spędzili w niemczech, tu zaczynali grać w piłkę, wychowywali się itd. dziwniejsze byłoby chyba to, gdyby wypieli się nagle na kraj, który nauczył ich grać i stworzył możliwości rozwoju i poszli grać do reprezentacji innych krajów. to byłoby nie fair. owszem, byłoby miło, gdyby podolski chciał grać dla Polski, ale nie to nie. rozumiem to. widać nie czuje się Polakiem, to jego decyzja. ja płakać nie będę i przyjmuję to normalnie. widać bardziej związany jest z krajem, w którym żyje, niż z krajem, z którego pochodzi. (zresztą, on jest ze śląska, a śląsk od zawsze prawie był zniemczony, prawda? więc to też inna sprawa) dla wielu być może większe znaczenie mają korzenie, więzy krwi itd. ale to już kwestia indywidaulna.

co do odrębności narodowej - na dwoje babka wróżyła, mówiąc kolokwialnie. bo z jednej strony pielęgnowania tradycji, kultury, co jest piękne w pewien sposób i potrzebne, z drugiej jednak to właśnie odrębność narodowa powoduje nacjonalizm, ksenofobię, uprzedzenia, dyskryminację, faszyzm itd. a jednak wszyscy przede wszystkim jesteśmy ludźmi. dopiero później polakami, niemcami, anglikami itd.

tak się zastanawiam, co tak naprawdę może zmienić fakt, że w polskiej reprezentacji gra jeden brazylijczyk? czy Polska będzie mniej polską? Polacy staną się mniejszymi patriotami? nagle cała drużyna przeobrazi się w przedstawicieli wszystkich narodów świata? zapomnimy o naszej tradycji i historii? utracimy tożsamość narodową? nie wiem, ja nie widzę w tym problemu i bynajmniej nie dlatego, że jestem za jakąś globalizację. dla mnie większym problemem w piłce nożnej jest rasizm na stadionach i ludzie pokroju tych, którzy krzyczeli do Rogera "nigdy nie będziesz polakiem" (taką polką z ich definicji to ja sama nigdy bym nie chciała być. i mnie z kolei bardziej obraża fakt, że tacy ludzie jak oni nazywają się prawdziwymi polakami i patriotami niż to, że w Roger gra w naszej narodowej reprezentacji.)

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 04, 2008 17:03   

ciekawy tekst odnośnie afery o transparenty przeciwko Rogerowi w kadrze, pojawił się na stronie Wiary Lecha ( Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań ):
Cytat:
Stec, nigdy nie będziesz Jamajczykiem
Niewykluczone, że nawiedzony dziennikarz Gazety Wyborczej po powyższej deklaracji uzna mnie za rasistę i kibola. A jak wiadomo, jednych i drugich trzeba zwalczać wszelkimi metodami przy poklasku mas. W niniejszym tekście chciałbym jednak zastanowić się nad kilkoma kwestiami.
Przede wszystkim, co w tej deklaracji jest rasistowskiego i czemu jest ona skandaliczna? Mimo długiego zastanawiania żadnego wspólnego mianownika z rasizmem nie znalazłem, natomiast skandaliczność polega zapewne na tym, że nie jest ona zgodna z trendem prezentowanym w większości polskich mediów. Ale zdaje się, że żyjemy w demokratycznym kraju, w którym art. 54 Konstytucji gwarantuje wolność do wyrażania poglądów. Tymczasem wg dziennikarzy niemal wszystkich liczących się mediów transparent „Roger nigdy nie będziesz Polakiem” zasługuje na ukaranie i potępienie. Jest stawiany w jednym rzędzie obok takich wybryków jak rzucanie bananami w czarnoskórych piłkarzy czy naśladowanie małp na widok Murzyna na boisku. Dlaczego tak się dzieje?
Przeciw przyznaniu obywatelstwa Rogerowi jest kilka dość mocnych argumentów. Przede wszystkim nie spełnia on od podstawowego warunku określonego w Ustawie o obywatelstwie polskim, czyli zamieszkania w Polsce od 5 lat. Roger Guerreiro nie mieszka nad Wisłą nawet połowy tego okresu. Oczywiście prezydent Kaczyński miał prawo skorzystać z furtki w ustawie („w szczególnie uzasadnionych przypadkach...”), ale jak można teraz spojrzeć w oczy setkom osób, które czekają latami, aby zostać obywatelami polskimi? W przypadku Rogera wystarczył fakt, że przyzwoicie kopie piłkę, a do tego zbliża się ważna impreza piłkarska. W związku z tym działacze bez zasad i trener Holender, który pogardliwie wytyka nam zaściankowość, dokonali transferu Brazylijczyka do reprezentacji. Ktoś powie – nie przeszkadza mi to, jeden Roger nie robi problemu. Ale jeśli Roger okaże się przydatny dla kadry, co jest przecież niewykluczone, to pójdźmy dalej. Przed Euro 2012 dokonajmy następnych transferów Brazylijczyków, Nigeryjczyków, Peruwiańczyków i Zulusów. Wszyscy będą czarni? No przecież nam to nie przeszkadza, nie jesteśmy przecież rasistami. Że żaden z nich nie mówi po polsku (taki Roger przez ponad 2 lata zdołał się tyle nauczyć, że dał radę wydukać w naszym języku „Jeszcze Polska nie zginęła”, a resztę myśli musiał przekazać po portugalsku)? Co za problem, wyszkolimy dziennikarzy, aby tłumaczyli na bieżąco z portugalskiego, hiszpańskiego i zuluskiego. Żaden z tych piłkarzy nie wiąże z Polską swojej przyszłości? Co za problem, przed kolejnymi mistrzostwami dokonamy kolejnych transferów. Może aby nie przegapić żadnego talentu, dawajmy obywatelstwo Polski każdemu zagranicznemu piłkarzowi, który dostaje angaż w polskim klubie? Bo jeszcze, nie daj Boże, zdąży zagrać w swojej reprezentacji, jak np. Rengifo, i będzie już bezpowrotnie stracony...
Czy to przesada? Pewnie tak, ale znając skłonność naszych działaczy i trenerów do chodzenia na skróty można mieć nieco obaw. Swoje zdanie w tej kwestii wyrazili m.in. kibice Odry Wodzisław, wieszając transparent o treści „Roger nigdy nie będziesz Polakiem”. Reakcja mediów? Kilka cytatów: „Rasistowski skandal”, „Tu trzeba karać kluby ujemnymi punktami”, „Wodzisławscy kibole nie szanują Rogera”. Wszyscy autorzy tych mniej lub bardziej groteskowych sformułowań mają szczęście, że nie mieszkają np. w Danii. Tam też się pojawiły pomysły, by skrócić czas oczekiwania na obywatelstwo słynnego lekkoatlety Wilsona Kipketera, aby mógł wystartować w igrzyskach olimpijskich w Atlancie i zdobyć niemal pewny złoty medal. Jednak władze duńskie nie poszły na skróty i kazały Kipketerowi czekać długie 8 lat na otrzymanie obywatelstwa. Jak widać, w Danii tacy dziennikarze, jak Stec i spółka, byliby traktowani jak nieszkodliwi wariaci, którym coś odbiło na punkcie rasizmu. Koszt tej decyzji władz duńskich był jasny – mniej medali na IO dla Danii, ale zysk był ogromny. Czyste sumienie i wierność zasadom.
Czy pragnienie, aby być wiernym zasadom i mieć czyste sumienie jest rasizmem i zasługuje na potępienie? Każdy powinien odpowiedzieć na to pytanie sam.

SL

Powyższy tekst, autorstwa członka Wiary Lecha, nie przebił się przez wewnętrzną cenzurę mediów, w tym Głosu Wielkopolskiego. W związku z powyższym - publikujemy go z prawdziwą przyjemnością na naszej stronie.
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

Odpowiedz do tematu