ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Nie Kwi 20, 2008 11:18
Kontuzja Eduardo
Autor Wiadomość
Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 27, 2008 22:49   

Tak czy inaczej, Eduardo wyszedł już ze szpitala (jest po operacji). Kontuzja wyklucza go z gry na sześć, a nie na dzięwięć (jak było spekulowane wcześniej) miesięcy. Może więc nie jest aż tak strasznie.

brzozaw 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 27, 2008 23:19   

Sądząc po tym jak wyglądała jego noga, wątpie w to, że będzie grał w piłkę na wysokim poziomie. To było bardzo paskudne złamanie z przesunięciem, medycyna robi postępy - jednak wątpie w możliwość czarowania Eduardo. Jeśli uda mu się wrócić, radzę zmianę na Lige Hiszpańską - tam nie ma takich drwali jak Taylor. Każde(mocne)ponowne wejście w jego nogę będzie skutkować okropnym bólem.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Lut 27, 2008 23:51   

To się rywźnie zgadzam z Bajerem.
Kara 10 spotkan jest dobrą kara. Nastepny gracz który postanowi wejść wyprostowaną nogą przypomni sobie to i może pomyśli czy oby na pewno kara 10 spotkań jest warta zatrzymania akcji rywala. I wyjdzie mu, że nie. To na plus.
Sam miałem powazne wątpliwości oglądając pierwszy znalezioy film (atalnej jakości, ale krótko po meczu).
Dzień później youtube sprawialło prolemy, ale w końcu dało radę odnaleźć i przyjrzeć się dokładnie tej sytuacji.
Cytat:

Sądząc po tym jak wyglądała jego noga, wątpie w to, że będzie grał w piłkę na wysokim poziomie.

Rozmawiałem z koleżanką po medycyine i powiedziała, że wszystko co zostało pozrywane może być 'naprawione' w ciągu roku. Pamiętając o setkach milionów budzetu klubu - pewnie sporo szybciej. Czy wróci po kontuzji do pełin formy - t głównie kwestia psychiki gracza, odrobiny szczęścia i mentalności. ja życze mu wszystkiego najlepszego, a w kwestii kary zgadzam się z Chrisem :)

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 28, 2008 13:05   

Taylor został zdyskwalifikowany na 3 mecze! Moim zdaniem to jakaś kpina, za coś takiego powinno się karać duzo surowiej, obstawiałem 3 miesiące.
http://www.pilka.pl/?mid=1&show=82040

Współczuję Eduardo, nawet jeśli wróci to może być bardzo narażony na ponowne urazy, a poza tym niewiadomo jak poradzi sobie pod kątem psychiki.

bajer 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 28, 2008 18:52   

takiej kary trzeb sie bylo spodziewac, w koncu regulamin wyzszej nie przewiduje... kazdy zreszta od razu zauwazyl ze byl to zwyczajny faul na czerwona kartke ktory wcale nie zagrazal karierze zawodnika faulowanego, chwala FA za taki wymiar kary, to na pewno sprawi ze juz nikt niegdy w taki sposob nie zaatakuje nog przeciwnika

;)

miki17 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 02, 2008 16:22   

moim zdaniem to koniec z eduardo

[ Dodano: Nie Mar 02, 2008 16:23 ]
:rip:

Rossonera 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 03, 2008 17:05   

Eduardo ma czas na powrót, więc ja bym go tak nie przekreślała...Jeżeli chodzi o sam faul...takie są codziennością w Premiership i nie widzę powodów do dożywotniego ukarania Taylora. Kara powinna być ale nie aż taka. To mogło się każdemu przytrafić...

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Mar 03, 2008 17:37   

Powiem Ci tak:
Byłem w weekend w rodzinnym mieście i usłyszałem, że dwójka moich dawnych znajomych (czasy przedstudenckie) wypiła sobie na imprezie i jeszcze gdzieś jechali (jeden z nich niedawno dostał samochód). Mają po 22 lata.
Kierujący stracił panowanie nad kierownicą (jest tam ograniczenie do 40 km/h), przeleciał przez chodnik i uderzył w dom. Prawie nic sie im nie stało, jedynie kierowca złamał nogę.
Obraj ponoć mieli po 0,7 promila.

To nie jest w Polsce jakaś nadnaturalna sytuacja.
Przez chodnik równie dobrze mógł ktoś przechodzić. W starciu z samochodem nie miałby szans. Zginąłby.
Wtedy mój znajomy poszedłby siedzieć. I nie mógłby się tłumaczyć, że wiele osób traci panowanie nad kierownicą jadąc po alkoholu. Dostają wysoki mandat, tracą prawko, ale do więzienia nie idą. A przecież jedyne co ich różni to sprawa szczęścia. To tylko sprawa szczęścia i pecha czy ktoś przechodził czy nie.
Takie tłumaczenie też przyjmujesz za poprawne?

Oczywiście jak pisałem - kara dożywotnia to przesada. Ale nie mniejsza niż nałożona kara. Ile to było, dwa czy trzy spotkania?

Rossonera 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 03, 2008 17:51   

W sumie to masz rację, ale trzeba pamiętać, że Taylor poświęcił piłce życie...wykluczenie, oznaczałoby dla niego koniec kariery i wszystko poszłoby na marne...Nie zaprzeczyłam przecież wyższej karze...tylko dożywociu

max_outsane 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 03, 2008 18:25   

hmm Venomik, moim zdaniem to porównanie nie jest zbytnio adekwatne. Wysokość kary powinna zależeć od intencji. Faul jest elementem gry w piłkę, a jazda pod wpływem alkoholu jest wykroczeniem lub przestępstwem, w zależności od jego poziomu we krwi.
A gdyby Taylor najpierw trącił lekko piłkę, a potem brutalnie wjechał przeciwnikowi w nogi, łamiąc je w 3 miejscach? wszystko byłoby ok, bo trącił piłkę i nie było faulu?
Moim zdaniem kontuzja Eduardo to nieszczęśliwy wypadek w wyniku ostrej gry.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Mar 03, 2008 19:14   

Rossonera napisał/a:
Nie zaprzeczyłam przecież wyższej karze...tylko dożywociu

Nigdzie tego nie negowałem. Sam, jak pisałem i później zaznaczyłem, uważam dożywocie za głupotę.
Ale kara powinna być wyższa.

max_outsane napisał/a:
hmm Venomik, moim zdaniem to porównanie nie jest zbytnio adekwatne.

Podstaw sobie zamiast alkoholu brawurę i jazdę z szybkością niedostosowaną do warunków na drodze.

Piszesz później 'różnice':
max_outsane napisał/a:
Faul jest elementem gry w piłkę, a jazda pod wpływem alkoholu jest wykroczeniem lub przestępstwem,

Faul, o ile mi wiadomo, też jest niedozwolony. przyzwyczajenie nie ma tu nic do rzeczy.
max_outsane napisał/a:
A gdyby Taylor najpierw trącił lekko piłkę, a potem brutalnie wjechał przeciwnikowi w nogi, łamiąc je w 3 miejscach?

Pisząc 'trącił' wykazujesz się dość podwórkową interpretacją zasad piłki nożnej. Jak grałem na łąkach to też krzyczeliśmy: nie ma faulu, dotknąłem piłki.
W zasadach jest o zaatakowaniu piłki (już nie pamiętam dokładnie) a nie kwestia dotknął/nie dotknął.
Jeśli natomiast po twardym wejściu, ale zgodnie z przepisami piłki nożnej, zostanie jakiś zawodnik poszkodowany - tu trudno. Można mieć pecha.

mogę prosić o rozwinięcie kwestii dlaczego przykład z jadą po alkoholu (i ewentualnie jazdą brawurową) jest zły? Faul jest częścią piłki nożnej tak samo jak jazda brawurowa częścią ruchu drogowego. Wbrew przepisom, ale cóż poradzić?

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 03, 2008 19:59   

max_outsane napisał/a:
Wysokość kary powinna zależeć od intencji

Akurat jeśli chodzi o intencje Taylora, to wydaje się, że jego faul nie był zamierzony na złamanie przeciwnikowi nogi. Kilka postów wyżej KUBA1899, podał linka do wejścia Roya Keane, które ewidentnie było zamierzone. W takim przypadku, choć przeciwnikowi się nic groźnego nie stało, należało ukarać zawodnika za samą próbę brutalnego sfaulowania.
Domagając się surowego ukarania Taylora, zakładając temat, miałem głównie na celu znalezienie rozwiązania, aby w przyszłości tego typu wejścia nia miały miejsca. Aby zawodnik ostro grający zanim zdecyduje się mimo wszystko na takie ostre wejścia (celowe czy przypadkowe), dobrze zastanowi się czy warto tak grać, ponieważ konsekwencje takiej gry powinny być surowiej karane. Ale to już problem osób odpowiedzialnych za ustalanie przepisó w piłkarskiej centrali.

max_outsane 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 04, 2008 11:37   

OK, może są i pewne podobieństwa do wykroczeń w kodeksie drogowym. Prawdopodobnie w przepisach gry w piłkę nie-podwórkową nie ma słowa "trącić", ale myślę że nie warto się o to spierać. Istotna jest oczywiście ochrona zdrowia piłkarzy oraz wysokie kary za brutalną grę (nawet jeśli poszkodowany zawodnik nie złamie nogi). A w tych kwestiach chyba się zgadzamy.

Grey07 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 17:18   

Oj ja widzialem gorszy faule niz Eduardo ale tak samo ,,obrzydliwe'' jak gostek wykrecil sobie noge a raczej stope o 90' a drugi to zlamana noga w piszczelu
FORZA SZEWA I VAN DER SAR

caniggia 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 01:23   faul toniego schumachera

http://meczyki.pl/readarticle.php?article_id=5794

Grey07 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 13:16   

Widzialem dobrze ten faul. wejdzcie www.ebramki.pl
FORZA SZEWA I VAN DER SAR

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi