ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polskie stadiony
Autor Wiadomość
droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Gru 04, 2007 21:03   

bajer napisał/a:
kibice wypelnia stadion 50k przynajmniej w 2/3, zima moze w 1/3, na ciekawsze mecze bedzie komplet

Przesadzasz :-) Jeżeli Lech nie podniesie swojego poziomu sportowego i nie zacznie na przykład regularnie występować w pucharach Europejskich to Twoje kalkulacje będą mocno przesadzone. Wg. tego co mówisz, dziś nadkomplet powinien być na każdym meczu w sezonie (obecna pojemność jest mniejsza niż 2/3 docelowej!) a tak nie jest.

pzdr,

Soja 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 05, 2007 13:41   

Przeczytaj sobie Pamato to:
http://sport.onet.pl/0,12...,wiadomosc.html
Jak wynika z tego artykułu małe stadiony może i są racjonalne ale w kwestii wielkich imprez(takich jak Euro) lepiej jednak grać na 50-tysięczniku niż 30-tysięczniku(to tak apropo tego, dlaczego Śląski powinien być przed Krakowem na liście rezerwowej).
Jeżeli mamy same małe stadiony to wyboru nie ma, ale jeżeli mamy już gotowy duży i chce z nim konkurować sporo mniejszy to chyba wybór jest oczywisty. Gdyby w Austrii mieli już prawie gotowe stadiony na 50 tys. to nie wierzę, że budowaliby na siłę takie na 30 tys. specjalnie na Euro...
chrissnail, otwarcie przyznajesz, że jesteś przeciwnikiem Śląskiego. Ja przyznaję, że mam sentyment do tego stadionu i póki nie mamy lepszych, jestem jak najbardziej jego zwolennikiem. Więc każdy z nas ten sam fakt tłumaczy całkowicie na opak i mało prawdopodobne żeby ktoś kogoś przekonał.

Co do stadionu w Poznaniu to zgadzam się z drocem, jeżeli Lech nie wybije się w ciągu kilku lat ponad ten swój obecny poziom 4-6 miejsca w lidze to myślę, że ta frekwencja, która jest obecnie to maksimum. Obawiam się też, że zacznie ona stopniowo spadać jeżeli nie nadejdą sukcesy, więc, z całym szacunkiem bajer, ale wizje prawie zapełnionego 50-tysięcznika w Poznaniu to raczej mrzonki.

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Gru 05, 2007 14:15   

przeciez to oczywista oczywistosc, ze kibice chca jak najwiecej biletow i to jest normalne, zapelniliby pewnie i 80-cio tysiecznik ;) problem polega jednak wg mnie na przepisach UEFA czy jakis tam innych, ktore nie pozwalaja dostatecznej liczbie kibicow na ogladanie meczow....gdyby udostapnic obu ekipom ok 2/3 czy 3/4 biletow na dany mecz mysle ze byloby ok, ale wiadomo, ze darmozjady zawsze beda miec lepiej :/

ps: w dalszym ciegu uwazam, ze uszczesliwianie paru tysiecy (na 99% obcych krajow) kibicow nie moze byc czynnikiem decydujacym :] a Slask i tak jest na ostatnim miejscu w punktacji ;)

Soja 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 05, 2007 14:25   

Co do tej punktacji, to sam parę postów wyżej nazwałeś ją "śmieszną".
Skrzywdziła ona ewidentnie i Chorzów i Kraków, które w momencie nadawania tych punktów "coś" już miały w przeciwieństwie do 3 z 4 zwycięskich miast.
Co do przepisów UEFA(nie wiem czy FIFA ma inne) to myślę, że nie są one idealne, ale raczej się nie zmienią, więc nie tu trzeba szukać problemu.

carlos napisał/a:

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Gru 05, 2007 14:42   

a niby dlaczego nie szukac problemu w przepisach? skoro kraj dostanie 6tys biletow na mecz reprezentacji a stadion ma pojemnosc 32tys....spokojnie kraje moga dostac po powiedzmy 12tys, co niby przeszkadza?? kolesiostwo darmozjadow, wiec to trzeba przede wszystkim zmienic.... wez pod uwage, ze skoro na jakims 50-cio tysieczniku kraj dostalby pewnie biletow nie 6tys a 10tys....tez mi roznica jesli chodzi o zapotrzebowanie, powinien miec co najmniej 18tys...a, ze i tak zawsze bedzie za malo to osobna kwestia, bo chetnych pewne jest po co najmniej 50tys w kazdym kraju....

a co do klasyfikacj to ona jest zryta, bo jakims dziwnym trafem niektore miasta dostaly smiesznie duzo punktow w niektorych pozycjach :]

bajer 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 05, 2007 19:12   

droc napisał/a:
Przesadzasz :-) Jeżeli Lech nie podniesie swojego poziomu sportowego i nie zacznie na przykład regularnie występować w pucharach Europejskich to Twoje kalkulacje będą mocno przesadzone. Wg. tego co mówisz, dziś nadkomplet powinien być na każdym meczu w sezonie (obecna pojemność jest mniejsza niż 2/3 docelowej!) a tak nie jest.

pzdr,
w tej chweili jest o to ciezko gdyz ludzie nie chodza ze wzgledu na zimno :P ale wiosna nawet gdyby nie plan zburzenia bocznej trybuny to wydaje mi sie ze nawet na Odre Wodzislaw bedzie komplet ;) tak bylo na poczatku sezonu, Legia i Widzew zgromadzily komplet, Gornik 24k, nawet Zaglebie Sosnowiec 21k ;) takze jesli pojawia sie takie Lechia i Slask w 1 lidze to bez problemu bedzie kilka meczy w sezonie ktore ze spokojem bedzie moglo ogladac po 40k jestem tego pewien :) do tego teraz pieniadze maja sie pojawic, moze jak stadion bedzie juz gotowy to Lech w koncu zdobedzie mistrzostwo ;) a poziom powoli bo powoli ale przynajmniej u siebie sie ponosi :P

ale nie ukrywam ze licze aby Lech co roku kwalifikowal sie do pucharow i nie robil tam wstydu ;) jak to sie uda to jestem pewien ze 40k bedzie na kazdym meczu w cieply dzien i przy ciekawym rywalu a przy gorszym te obecne 10-15k zwiekszy sie ok. 2-krotnie, to takie moje w 40% nadzieje, w 60% zdanie ;)

Soja 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 05, 2007 19:56   

Ja wiem Pamato, że to jest niesprawiedliwe i trochę chore z tymi pulami biletów od UEFA. Ale zmienić to byłoby bardzo ciężko...
Piłka nożna obecnie to worek z pieniędzmi. Władze piłkarskie chcą z niego korzystać pełnymi garściami, więc ciężko sobie wyobrazić, żeby nie było pul biletów dla sponsorów.
Co do biletów dla "PZPN-ów" to też raczej nikt ze środowiska piłkarskiego nie poświęci swojego biletu dla zwykłych kibiców :dunno:
Więc lepszy większy stadion, bo zwykłych kibiców będzie na niego mogło wejść więcej(ilościowo, bo raczej nie procentowo)...

carlos napisał/a:

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 06, 2007 11:26   

Soja napisał/a:
Więc ja podejrzewam, że gdyby nawet stadiony we Wrocławiu i w Gdańsku były planowane na 20 tys., to i tak byłby problem z zapełnieniem ich biorąc pod uwagę że w tych miastach nie ma nawet I ligi.

troszke obok tematu, ale nie obawialbym sie o frekwencje w przypadku Slaska czy Lechii. to zasluzone kluby z tabunami kibicow, gdzie na meczach w trzeciej (Wroclaw) czy jeszcze nizszych (Gdansk) ligach bylo obecnych po kilka tysiecy kibicow. sukces w postaci oczekiwanego przez lata powrotu do pierwszej ligi z pewnoscia zgromadzilby spora publike.

PS. zauwazcie, ze gdyby wszyscy uzytkownicy tego forum ruszyli na jeden polski stadion, to juz frekwencja wzroslaby o 3 tysiace. nalezy tylko wylaczyc internet, schowac pilota, ubrac buty i pojsc na mecz ;)

Odpowiedz do tematu