ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polskie stadiony
Autor Wiadomość
Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Lis 25, 2007 23:17   

Tyle ze zaplecze jak na Stadion (narodowy nie narodowy Ślaski czy jakis inny) ma imponujace jak na nasze warunki. To nie osrodek treningowy.
Ciekaw jestem jak to za 2-3 lata bedzie wygladac bo terminy ukonczenia nie sa do 2012 tylko do 2010...

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 28, 2007 14:06   

Byłem w sobotę na stadionie śląskim i szczerze mówiąc widok z trybun jest niezły.
Nie ma tragedii;) zresztą popatrzcie:

Dopóki nie będzie konkurencyjnego obiektu pod względem pojemności trybun, to jak najbardziej najważniejsze mecze kadry powinny się odbywać na Śląskim.
Ale jak już powstaną stadiony mogące pomieścić podobną liczbę widzów, z trybunami bliżej murawy, to kadra powinna przenieść się na inny obiekt. Na stadionie Śląskim ze względu na położenie trybun ciężko prowadzić równy doping, akustyka nie jest tam najlepsza.
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Gru 03, 2007 16:27   

apropo konkurencyjnosci nowego stadionu Wisly (do Slaskiego) w kontekscie przyznania ewentualnie meczy EURO w pozycji: 'pojemnosci trybun' (bo pojawilo sie cos takiego w dyskusji) to pragne tylko nadmienic, ze 6/8 stadionow na Euro 2008 bedzie miala mniejsza pojemnosc niz stadion Wisly....
http://www.euro-mistrzostwa.com/stadiony.php

bajer 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 03, 2007 16:54   

Pamato napisał/a:
apropo konkurencyjnosci nowego stadionu Wisly (do Slaskiego) w kontekscie przyznania ewentualnie meczy EURO w pozycji: 'pojemnosci trybun' (bo pojawilo sie cos takiego w dyskusji) to pragne tylko nadmienic, ze 6/8 stadionow na Euro 2008 bedzie miala mniejsza pojemnosc niz stadion Wisly....
http://www.euro-mistrzostwa.com/stadiony.php
no tu sie trzeba zgodzic, tylko jest jeszcze taka sprawa ze wszystkie stadiony w Polsce ktore sa brane pod uwage beda mialy wieksza pojemnosc od stadionu Wisly, przynajmniej docelowo ;) ale mimo wszystko uwazam ze powinna byc mozliwosc gry na 5 stadionach w Polsce i 5 na UIkrainie, zamiast Warszawy Kraków i Chorzow i taki uklad mi pasuje, budowanie kolejnego stadionu narodowego nie ma dla mnie wiekszego sensu, dla mnie zawsze byl i bedzie w Chorzowie ;)

Soja 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 03, 2007 18:59   

To, że w Austrii i Szwajcarii będą mniejsze stadiony nie znaczy że Wisła nagle coś zyskała. Zresztą jak zauważył bajer, w Polsce planowane na Euro stadiony będą większe :ok:

To, że "polską część" Euro 2012 organizujemy na 4 stadionach to jest raczej przesądzone. Więc Śląski lub Wisła(w takiej właśnie kolejności) mają szansę na organizację meczów turnieju tylko jeżeli któreś z czwórki miast organizatorów "nawali"...

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Gru 03, 2007 19:27   

Pamato napisał/a:
pragne tylko nadmienic, ze 6/8 stadionow na Euro 2008 bedzie miala mniejsza pojemnosc niz stadion Wisly....

Spowodowało to tylko tyle, że większość "normalnych" kibiców o biletach na Euro 2008 może tylko pomarzyć. To nie jest ten trop, którego powinniśmy się trzymać :wink:

pzdr,

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Gru 03, 2007 19:52   

o ile mnie pamiec nie myli to Slaski (pomijajac inne konkurencje) przegral z Krakowem nawet stadion w tej naszej krajowej smiesznej klasyfikacji miast-konkurentow.....a przeciez plany sie nie zmienily, wiec o czym to swiadczy? a no np o tym, ze planowana frekwencja niewiele im dala/daje/dawac bedzie....

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Gru 03, 2007 21:17   

Tak ale Chorzow nie przegral bo stadion maja "be" tylko ze zaprezentowana przez nich oferta (gdy nie bylo wiadomo kto bedzie organizatorem) byla najslabsza. A takowa byla nie dlatego ze nie ma zaplecza itd (bo jest i to sporo wieksze niz w inych miastach) tylko dlatego ze jak sami tworcy oferty o tym mowili poprostu zostala przygotowana slabo.
A co do argumentu o 6/8 to droc to dobrze ujal. Zaden argument, skoro na mecz eliminacji z Belgia 50k to za malo to co bedzie na samym euro...

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Gru 03, 2007 21:41   

aha, znaczy sie, ze decydenci w Austrii i Szwajcarii (czy tez wczesniej w Portugalii np) zrobili referendum ogolnoeuropejskie i stad zapewne wiedza, ze u nich wiecej niz te 30 tys na wieksozsci stadionow nie chce ogladac :hmm: opanujcie sie obroncy Slaskiego, bo chyba nawet nie wiecie (nie doczytaliscie) dlaczego przytaczam przyklady innych panstw.... frekwencja po prostu nie jest jakimkolwiek czynnikiem przy wyborze i tyle, gdyby we Wroclawiu czy Gdansku mieli w planach mniejsze stadiony tez by wygrali, bo liczyl sie lobbing wladz, a nie 5-10tys wiecej ludzi na paru meczach EURO....

btw: a co ma do rzeczy ilosc chetnych na mecz z Belgia?? na EURO Polacy beda grac i tak w Warszawie ;)

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Gru 03, 2007 21:50   

Pamato napisał/a:
aha, znaczy sie, ze decydenci w Austrii i Szwajcarii (czy tez wczesniej w Portugalii np) zrobili referendum ogolnoeuropejskie i stad zapewne wiedza, ze u nich wiecej niz te 30 tys na wieksozsci stadionow nie chce ogladac :hmm:

Ciekawy wniosek tylko a propos czego? Myslisz ze w Austrii czy Szwajcarii nie bylo/nie bedzie fali krytyki ze pewnie x tysiecy biletow na mecze obu druzyn w ogole nie beda dostepne dla "normalnych" kibicow? To ze pojemnosc stadionu nie jest jakims super waznym argumentem to raczej oczywiste.
Lobbing wladz? A nie "jakosc" przygotowanej oferty? :hmm: Sugerujesz cos?

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Gru 03, 2007 21:57   

pisalem o tym w innym temacie i wraca az tak gleboko do tematu juz mi sie nie chce....ale krotko mowiac: oprocz bajkowych 'ofert' i gruszek na wierzbie w nich zawartych lobbing lokalnych wladz odegral bardzo duza role i chyba nikt nie zaprzeczy, ze przy takich wszelakich roznych powaznych inwestycjach on zawsze tam jest...punktacja zreszta chyba nie pozostawia specjalnie watpliwosci ;)

btw: wniosek apropo tego o czym pisalem i do czego bezposrednio sie on odnosi i co powtorzylem tu juz pare razy.....nie karz mi pogrubiac i kursywowac :]

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Gru 03, 2007 22:13   

Bubu napisał/a:
Myslisz ze w Austrii czy Szwajcarii nie bylo/nie bedzie fali krytyki ze pewnie x tysiecy biletow na mecze obu druzyn w ogole nie beda dostepne dla "normalnych" kibicow?
Popłaczą i po zakończonych mistrzostwach... przestaną. IMHO wielkie plany jeszcze większych stadionów w Polsce mogą się nie udać. Nie sztuką jest wybudować stadion na 50k ale eksploatować go tak aby na siebie zarabiał a nie rdzewiał jak Śląski. Widocznie w Austrii stwierdzili, że najbardziej uzasadnione ekonomicznie dla nich będą mniejsze stadiony. Może jest to droga. Np. stadion Lecha początkowo planowany był na max 35000 , ostatnio w ramach chorej euforii pojawiają sie głosy już nie na 45 a 50 tysięcy. Pytanie po co?

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Gru 03, 2007 22:22   

chrissnail napisał/a:
Pytanie po co?

Ostatnie sukcesy (bo tak mozna okreslic awans do ME) reforma w LM (zwieksza to szanse na wystep jakiegos polskiego teamu). Sukcesy = wzrost popularnosci, wytępienie debili = zainteresowanie wieksze = potrzebne wieksze stadiony. (Oby)
Btw chyba do ktoregos tam miesiaca w 2009 roku (pewnie na start sezonu) w OE najmniejszy stadiona miec 15k (wymogi). W takim Grodzisku, Wodzislawiu wystarcza stadiony na 5k (poki co) no ale przynajmniej standardy beda bardziej europejskie. Dlatego im wiecej duzych stadionow tym lepiej. A czy beda rdzewiec czy beda wykorzystywane to juz kwestia wladz.
Śląski nie rdzewieje :)

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Gru 03, 2007 22:51   

Bubu napisał/a:
Ostatnie sukcesy (bo tak mozna okreslic awans do ME)
Rzecz jasna wyrażam nadzieję, że tendencja wzrostowa nadal będzie się utrzymywać. Euro da nam możliwość poprawy (kolosalnej) infrastruktury stadionów. Brakuje nam soli futbolu... nowych osiągnięć, sukcesów... bo ileż można jechać na Wembley albo na awansach do MŚ a teraz do ME.
Bubu napisał/a:
reforma w LM (zwieksza to szanse na wystep jakiegos polskiego teamu).
To, że Platini dał nam teoretycznie więcej szans nie oznacza, że jakikolwiek klub z Polski spełnia możliwości rywalizacji z drużynami Europy... a pamiętać należy o tym, że najbliższe lata zaczynamy od od 1 rundy eliminacji.
Bubu napisał/a:
A czy beda rdzewiec czy beda wykorzystywane to juz kwestia wladz.
Plan powinien być na jutro a nie "poczekamy zobaczymy".
Bubu napisał/a:
Śląski nie rdzewieje
Faktycznie... gra na nim Polonia Bytom :> Raz na 2 tygodnie 300 kibiców przegoni wrony ze stadionu ;)

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Gru 03, 2007 23:08   

chrissnail napisał/a:
Plan powinien być na jutro a nie "poczekamy zobaczymy".

Mialem na mysli, ze stadion nie musi sluzyc tylko jako arena zmagan pilkarzy. Jak widac w wielu panstwach organizowane sa na nich imprezy itd a co za tym idzie stadiony "zarabiaja" i nie rdzewieja. Tego sie nie da zalatwic na jutro :)

Soja 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 04, 2007 00:22   

Przyjmując Wasz tok myślenia, chrissnail, Pamato, to Śląski nie ma żadnych atutów, bo raz że ma dużą pojemność(wg Was za dużą tak?), dwa że nikt za nim na siłę nie "lobbuje"(swoją drogą ciekawe w jaki sposób), a trzy że już stoi i "rdzewieje".
Rozumiem, że dla Was idealny stadion dla reprezentacji to takie Kielce, ale jeszcze w fazie projektu, albo nawet na wcześniejszym etapie, żeby można było trochę "lobbować" za nim, bo w Kielcach stadion już stoi i siłą rzeczy rdzewieje... :lol2:

carlos napisał/a:

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Gru 04, 2007 07:28   

Soja: nie wiem jak ci normalnie idzie wlazenie w cudzy tok myslenia, ale tym razem wyszlo mocno slabo ;) nie wiem dkad takie nieracjonalne wnioski co do mojej osoby i niespecjalnie chce mi sie to wszystko prostowac, bo powtorzylbym swoje kolejny raz....

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Gru 04, 2007 09:22   

Soja napisał/a:
Przyjmując Wasz tok myślenia,
Masz jednak problemy ze zrozumieniem tekstu.
Soja napisał/a:
bo raz że ma dużą pojemność
A podobno pisałem o racjonalnym planowaniu nowych stadionów (na przykładzie Lecha i stadionów w Austrii). Dorobiłeś ideologię za dużego Śląskiego :> .
Soja napisał/a:
dwa że nikt za nim na siłę nie "lobbuje"
Że niby co ma lobbować... tę niby super szatnię?
Soja napisał/a:
Rozumiem, że dla Was idealny stadion dla reprezentacji to takie Kielce,
No to masz kłopot... bo kompletnie nic nie zrozumiałeś.

MarcoPoland 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Gru 04, 2007 09:44   

To ja dorzuce tylko swoje dwa grosze, bardziej na temat stadionow w Szwajcarii, a konkretnie jednego - smiac mi sie chcialo, jak przezabawny chwilami PZPN obwinial Szwajcarow i Austriaków o male stadiony itp chcac w ten sposob tlumaczyc przekrety z wysylaniem dzialczy zamiast kibicow, ale to inna kwestia. Otoz stadion w Bazylei jest tak 'wypasiony' i 'odjechany', ze marzeniem moim byloby chodzic chocby lokalnie na lecha na taki obiekt.

Wracając do tematu - zgodze sie tu chocby z chrisem, ze to nie moze byc jakies takie planowanie na hurrra, im wiecej tym lepiej itp - po co? zeby pozniej te pareset kibicow sie gubilo na takim slaskim?! Jesli w Poznaniu wybuduja stadion na 40 tys, to mysle, ze przy racjonalnych cenach biletow te 25-30 tys ludzi bedzie przychodzilo. Jak jest w innych miastach, nie wiem za bardzo, widze tylko, ze chocby w ostatniej kolejce Korona grala u siebie z dosc atrakcyjnym rywalem z Belchatowa i nawet 5 tys ludzi nie przyszlo (tak, wiem, ze Kielce to nie metropolia i nie sa brane pod uwage na Euro); o stolicy nie bede wspominal, bo tam zdaje sie jest tak wiele powodow, dla ktorych ludzie nie chodza na legie, ze mnie trudno jest je ogarnac

Soja 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 04, 2007 13:04   

chrissnail, dobrze wiem o czym pisaliście. Ale ponieważ nawet dyskutując o "racjonalnym" planowaniu stadionów w Austrii nie mogłeś się powstrzymać i nie rzucić czegoś o "rdzewieniu" Śląskiego, natomiast Pamato, próbuje na siłę wymyślać argumenty za stadionem Wisły, bo niby "oni mają mniejsze", ale zapomina że zarówno te 4 "Eurowe" jak i Śląski będą/są dużo większe. Więc postanowiłem odpłacić "pięknym za nadobne".

Dyskutując o racjonalnym planowaniu stadionów trzeba uwzględnić to że w Polsce liga piłkarska jest na dramatycznie słabym poziomie, więc i na trybunach kibiców jak na lekarstwo(chlubny wyjątek - Poznań). Więc ja podejrzewam, że gdyby nawet stadiony we Wrocławiu i w Gdańsku były planowane na 20 tys., to i tak byłby problem z zapełnieniem ich biorąc pod uwagę że w tych miastach nie ma nawet I ligi.
Więc tak rozmyślając nad tym racjonalnym planowaniem możemy szybko dojść do wniosku, że jakikolwiek, w miarę duży stadion, jaki postawimy na Euro będzie "nieracjonalny" i jeżeli brać kryterium "racjonalności" za główne to Euro powinniśmy rozegrać w Krakowie, Kielcach, Grodzisku i Ostrowcu Świętokrzyskim...

carlos napisał/a:

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Gru 04, 2007 15:43   

Soja napisał/a:
natomiast Pamato, próbuje na siłę wymyślać argumenty za stadionem Wisły, bo niby "oni mają mniejsze", ale zapomina że zarówno te 4 "Eurowe" jak i Śląski będą/są dużo większe. Więc postanowiłem odpłacić "pięknym za nadobne".

chlopie.....wez sobie na wstrzymanie, bo nic chyba nie rozumiesz....KOLEJNY RAZ ci wytlumacze:
ktos pisal w poprzedniej dyskusji, ze gdyby jednak Polska dostala wiecej miast to winien to byc Slask na pierwszym miejscu, bo.....MA WIECEJ MIEJSC..... ja uwazam, ze to zaden argument i na poparcie tej tezy przytoczylem przyklady najblizszych ME (ale jak sie okazuje rowniez i dwie poprzednie imprezy 2004 i 2000 sie do tego nadaja!!!). jesli na ten argument (merytoryczny jakby nie patrzec) musisz odpowiedziec 'pieknym za nadobne' i zaczynasz zmyslac cos, ze niby wolalbym Kielce w fazie budowy czy tez, ze Slaski ma widzow za duzo (tak ogolnie), to ja ci gratuluje pomyslu na dyskusje.... innymislowy w jednym zdaniu: wieksze trybuny Slaskiego nie sa wg mnie zadnym argumentem za przyznaniem im ewentualnie miejsca w Euro... nic ponad to tu nie napisalem, wiec odbij juz i nie dopisuj mi jakis glupich pomyslow :]

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Gru 04, 2007 16:36   

Soja napisał/a:
nie mogłeś się powstrzymać i nie rzucić czegoś o "rdzewieniu" Śląskiego,
Pamato już wyjaśnił najważniejsze. Dodam tyle, że pozostanę przeciwnikiem Śląskiego w jego obecnej formie (znaczy budowie lub konstrukcji). I nie zmieni tego remont szatni czy postawienie bardziej lub mniej lipnego dachu.
Soja napisał/a:
Więc ja podejrzewam, że gdyby nawet stadiony we Wrocławiu i w Gdańsku były planowane na 20 tys., to i tak byłby problem z zapełnieniem ich biorąc pod uwagę że w tych miastach nie ma nawet I ligi.
Po części mam podobne zdanie, co zaznaczyłem wcześniej odnośnie stadionu na Bułgarskiej. Chciałbym widzieć Baltic Arena taką jak na projekcie ale co stanie sie z tym stadionem po Euro... zmarnieje tak jak przez lata nasz "bohater". Z drugiej strony w Trójmieście są drużyny aspirujące na 1 ligę. Wybrać max dwie, dogadać sie i "komon". IMHO stadiony powinny być takie aby spełniły minimum wytycznych UEFA na Euro (mam na myśli pojemność) a nie "bajecznie rozbudowane". Stąd też...
Soja napisał/a:
jeżeli brać kryterium "racjonalności" za główne to Euro powinniśmy rozegrać w Krakowie, Kielcach, (...)
...gdyby Kielce załapały sie (a tak niestety nie jest) na ów wytyczne to byłby to stadion gotowy na Euro.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Gru 04, 2007 17:33   

A jak na zachodzie dowiedzieliby sie ze mecze Euro rozgrywane beda na 15 tysiecznym stadionie to Polska zostałaby zalane morzem "łez ze smiechu" :ok:

bajer 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 04, 2007 17:36   

chrissnail napisał/a:
Np. stadion Lecha początkowo planowany był na max 35000 , ostatnio w ramach chorej euforii pojawiają sie głosy już nie na 45 a 50 tysięcy. Pytanie po co?
po to zeby na mecze Lecha moglo chodzic wiecej ludzi, uwierz ze jest zainteresowanie, powinienes to wiedziec bedac z Poznania :P na mecze z takim rywalami jak Legia czy Wisla zawsze bedzie komplet a stadion na 50 tysiecy w lidze polskiej w takim spotkaniu umozliwi olbrzymi zarobek ;) i przede wszystkim w koncu bedziemy mieli w Poznaniu stadion na jaki zasluguje ten klub i ci kibice ;)
chrissnail napisał/a:
Po części mam podobne zdanie, co zaznaczyłem wcześniej odnośnie stadionu na Bułgarskiej. Chciałbym widzieć Baltic Arena taką jak na projekcie ale co stanie sie z tym stadionem po Euro...
co do Wroclawia i Gdanska moze byc problem ale Slask i Lechia sa w czolowce 2 ligi wiec przy takim stadionie moze kibice by sie tam tez pojawili, tylko ze wiecej jak 20 tysiecy to raczej nie przyjdzie, nie wiem jaka sytuacje ma Slask z kibicami ale slyszalem ze po 3 tysiace chodzilo jeszcze niedawno ;)

moim zdaniem przede wszystkim budowa narodowego w Warszawie jest niepotrzebna (Narodowy to Slaski, tradycja powinna obowiazywac), stadion w Poznaniu na pewno bedzie wykorzystany, kibice wypelnia stadion 50k przynajmniej w 2/3, zima moze w 1/3, na ciekawsze mecze bedzie komplet, takze z Bulgarska problemow w wykorzystaniu nie bedzie, co z innymi stadionami, trudno powiedziec, przyszlosc pokaze

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Gru 04, 2007 17:36   

Racja... ale wcześniej sceptyczny w/s Kielc ... teraz wiem że postąpili słusznie. Potrzeba im tyle miejsca ile potrzebują. I zapewne było to najlepsze rozwiązanie.

Odpowiedz do tematu