ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polskie stadiony
Autor Wiadomość
droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lis 22, 2007 09:11   

Soja napisał/a:
5. w wybieraniu miast, w których mają odbywać się mecze Euro i co za tym idzie mają powstawać te stadiony, pominięto(nie chcę wnikać z jakich względów) całą południową Polskę.

Mnie uczyli zawsze, że to co na dole mapy to południe. Jeszcze dziś rano na mapie Wrocław leży na dole :wink:

pzdr,

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Lis 22, 2007 10:48   

Dlatego dyskusja o czyms czego nie ma nie ma sensu :)
Powstana bedzie mozna porownywac oceniac wyliczac...

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lis 22, 2007 11:02   

Bubu: jak sadzisz, jak daleko zaszlaby ludzkosc, gdybysmy nie gadali o czyms czego nie ma? ;)

btw: stadiony juz sie buduja.... EURO nam przyznali....jak najbardziej mozna dyskutwac gdzie w hierarchii stadionow znajdzie sie Slaski w 2011 roku....niby dlaczego nie mozna? aktualnie lepszego nie ma (ktos ztym dyskutuje specjalnie?), ale to ostatnie podrygi tego reliktu....z takimi trybunami i zagospodarowaniem terenu wokol plyty boiska, uwazam ja (nie wolno mi?), jak i nie ja, ze bedzie (UWAGA!!! czas przyszly...) to zalosna opcja :)

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Lis 22, 2007 11:23   

Stadiony juz sie buduja? Raczej modernizuja. Bo żaden nowy jeszcze nie zaczal powstawac z tego co wiem.
Oczywiscie ze mozna dyskutowac itd ale poki co minelo 7 miesiecy a w 3/4 "podstawowych" miast nie zrobiono nic. I z tego co tam wyzej chyba Soja napisal dopiero na wiosne 2009 ruszy... Jak to ma byc w takim tempie to ja jestem ciekaw jak oni sie z tym wszystkim wyrobia...
A co jest nie tak z trybunami poza tym ze jak to juz "prawie kazdy" powtarza "sa za daleko" (pojecie subiektywne)
A co do terenu dookola plyty to juz postanowione ze tam nic nie bedzie modernizowane? Tak pytam z ciekawosci bo moze Wy wiecie jakie sa plany modernizacji bo ja widzialem tylko wstepne zdjecie z przed nie wiem ilu. Poza tym jakby ktos nie widzial tego stadionu nie byl na nim itd to opierajac sie na wypowiedziach czesci z Was stajac przed stadionem 10 lecia moglby sie zastanawiac czy to nie ten Śląski...

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lis 22, 2007 11:41   

jak chcesz to napisze inaczej: POWSTAJA....

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Lis 22, 2007 11:50   

Wydaje mi sie ze te slowo tez jest nieodpowiednie (moge sie mylic) bo te stadiony juz są (czyli powstaly:P) teraz sa modernizowane :) . Reszta nic sie nie dzieje bo migracji działkowiczów albo kupców ze stadionu 10 lecia nie licze :)

A czy wg Ciebie 33.000 miejsc to duzo czy mało? ;)

Soja 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 22, 2007 12:03   

droc, tak Wrocław leży na południu, ale porównaj sobie odległość z innych "leżących na dole" czyli południowych miast typu: Rzeszów, Przemyśl, Kraków, Katowice itd do Chorzowa z drogą jaką muszą przebyć kibice z tych miast i ich regionów do Wrocławia. Nawet z Opola, z tego co się orientuję nie jest dużo dalej do Chorzowa niż Wrocławia.
Podobnie mógłbyś stwierdzić, że Suwałki tak jak Gdańsk leżą na północy. Poznań zresztą to też raczej północna Polska... I może powiesz, że dla Ciebie droga do Gdańska a Suwałk to jedno :lol2:
chrissnail napisał/a:
Soja napisał/a:
ja uparcie będę wyliczał tą "magię",
powtarzam się... ma to zerowe znaczenie. W innych krajach nikt nie patrzy na to... widocznie jako Polacy jesteśmy pod tym względem ułomni.

Nikt na to nie patrzy?? Nie bądź śmieszny. Powiesz może jeszcze że takie nazwy jak Maracana, Wembley, Parc des Princes, San Siro nic nie znaczą dla kibiców z krajów, w których te obiekty się znajdują?
Powiedz dlaczego mecz Włochy-Francja rozgrywany był na SS skoro we Włoszech nie brakuje stadionów, na których można by grać takie mecze(pojemność, standard itd), a do tego SS jest eksploatowane do granic możliwości przez Milan i Inter.
Dlaczego Anglicy zdecydowali się na postawienie nowego Wembley w miejscu starego, i natychmiast kiedy powstał, reprezentacja rozgrywa najważniejsze mecze właśnie na nim?
Przecież mogliby pozostawić stare Wembley jako relikt przeszłości, a grać na Old Trafford, czy w samym Londynie na Stamford Bridge czy nowo powstałym Emirates Stadium. A oni uparli się i dalej grają na Wembley :wall2: Tak wiem, Wembley przebudowane, a u nas Chorzów tylko dopieszczany. Popełniono wielki błąd, że w pewnym momencie nie zrobiono z nim to co z Wembley. Ale jak na polskie warunki to nadal jest "coś", więc do czasu powstania stadionów na Euro albo w przypadku nawalenia z budową któregoś, nie można Śląskiego pomijać czy dyskryminować na rzecz Legii czy innych gadżetów. :ok:
A zaplecza na Śląskim na własne oczy nie widziałem, podejrzewam, że Ty też nie, chyba że z PZPN jesteś :prayer:
Pamato, piszesz, że za 2/3 lata w Krakowie będą bajery nie z tej ziemi. Może i będą, ale i tak Kraków został ustawiony w szeregu za Warszawą, Gdańskiem, Poznaniem i Wrocławiem.

Pamato napisał/a:
aktualnie lepszego nie ma (ktos ztym dyskutuje specjalnie?),

i odpowiedź na to:
chrissnail napisał/a:
Soja napisał/a:
a w tej chwili Śląski bije wszystkie Legie i inne wymysły na głowę pod każdym prawie względem.
Pomijając ów "magię" Śląskiego i osobistą niechęć do rozgrywania meczów na Łazienkowskiej z chęcią poczytam o tych "każdych względach". Uznajemy, że pojemność to pierwszy... a dalej?

A o tym co będzie w 2011 roku możemy za 4 lata pogadać, wtedy będziemy mogli mówić(mam nadzieję) o tych "cudach" nie w czasie przyszłym. :ok:

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lis 22, 2007 12:14   

Bubu: zalezy w jakim kontekscie..... dla Wisly i na EURO wystarczy.... do miana reprezentacyjnego nikt tu nie aspiruje bo i po co, to ma zapewnic Narodowy w Warszawie (lub okolicach).... a na mniej istotne mecze tez miejsce w sam raz, wiec?

rozumiem, ze czepianie sie slowek to temat zastepczy.....kazdy wie co mam na mysli, a cvzy nazwiesz to: sa budowane, sa remontowane, powstaja etc nie ma kompletnie znaczenia.

Soja: kwestie rankingu miast opisywalem juz kiedys, nie chce mi sie do niej wracac....

slowko 'specjalnie' ma w tym zdaniu kluczowe znaczenie....nie zauwazylem zeby sie na was rzucila horda kibicow z roznych miast Polski i zarzucala, ze Slaski jest denny etc... jedna czy dwie osoby sie zawsze znajda, ale ogolnie chyba zdecydowana wiekszosc Polakow uwaza, ze Slaski jest obecnie (oby nie na dlugo) najlepszym stadionem w Polsce.....

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 22, 2007 16:39   

Zgadza się na dzien dzisiejszy jest najlepszym stadionem dla reprezentacji,ale jak powstaną nowe to nie będzie już najlepszym.
Soja napisał/a:
Dlaczego Anglicy zdecydowali się na postawienie nowego Wembley w miejscu starego, i natychmiast kiedy powstał, reprezentacja rozgrywa najważniejsze mecze właśnie na nim?

Tylko jeśli tak chcemy jak Anglicy to najpierw musimy całkowicie ten stadion Śląski zburzyć i wybudować nowoczesny od podstaw-tak jak Anglicy.
My rozgrywamy najważniejsze mecze na Śląskim póki co bo innego nie mamy , w innych krajach Europy -bardziej rozwiniętych piłkarsko- stadionów o pojemności naszego Śląskiego jest po kilka albo kilkanaście i to znacznie nowszych ,funkcjonalniejszych.
Poza tym jak będziemy mieli te nowe stadiony to najpierw sprawdźmy ,pograjmy i zobaczmy który będzie najlepszy ,najszczęśliwszy i który będzie miał najlepszą atmosferę.Nie wyklucza to również brania pod uwage Śląskiego choc raczej w obecnej formie ten stadion będzie miał małe szanse.

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lis 22, 2007 18:24   

Soja napisał/a:
Nikt na to nie patrzy?? Nie bądź śmieszny. Powiesz może jeszcze że takie nazwy jak Maracana, Wembley, Parc des Princes, San Siro nic nie znaczą dla kibiców z krajów, w których te obiekty się znajdują?
Widocznie źle mnie zrozumiałeś. Bo chodziło mi o to, że "magia" stadionu nie ma nic do rzeczy w przypadku gdy stadion nie spełnia już oczekiwań funkcjonalności i należy go przebudować... gruntownie. Dlatego przykład Wembley. Anglicy doszli do słusznego wniosku, iż stadion należy wyburzyć i zbudować coś nowego/lepszego itd.
Soja napisał/a:
Tak wiem, Wembley przebudowane, a u nas Chorzów tylko dopieszczany.
A widzisz... zrozumiałeś ;) I to jest właśnie problem Śląskiego w kontekście EURO.
Soja napisał/a:
e jak na polskie warunki to nadal jest "coś", więc do czasu powstania stadionów na Euro albo w przypadku nawalenia z budową któregoś, nie można Śląskiego pomijać czy dyskryminować na rzecz Legii czy innych gadżetów.
Do Euro i wybudowania stadionów reprezentacja może wg mnie grać wszystkie mecze na Śląskim... ale na Euro już nie... dlaczego, to juz wiadomo.

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lis 22, 2007 20:59   

Soja napisał/a:
porównaj sobie odległość z innych "leżących na dole" czyli południowych miast typu: Rzeszów, Przemyśl, Kraków, Katowice itd do Chorzowa z drogą jaką muszą przebyć kibice z tych miast i ich regionów do Wrocławia. Nawet z Opola, z tego co się orientuję nie jest dużo dalej do Chorzowa niż Wrocławia.

Mówimy o Euro czy o ważnych spotkaniach (na przykład eliminacyjnych) reprezentacji Polski? Jeżeli o Euro, to z Przemyśla i Rzeszowa bliżej jest do Lwowa niż do Chorzowa :-) . Jeżeli mówimy o meczach ważnych reprezentacji Polski to proponuję zbudować 80-cio tysięcznik we wsi Piątek. Wtedy będzie sprawiedliwie :wink:

Rozumiem, że przyjąłeś w tym topicu taką rolę, żeby bronić "Śląskiego". Ciesze się, że zaczynasz wypracowywać wspólne zdanie ;-)
Soja napisał/a:
Popełniono wielki błąd, że w pewnym momencie nie zrobiono z nim to co z Wembley.
- To samo napisałem w moim poprzednim poscie w tym temacie.

Soja napisał/a:
do czasu powstania stadionów na Euro albo w przypadku nawalenia z budową któregoś, nie można Śląskiego pomijać czy dyskryminować na rzecz Legii czy innych gadżetów.

Generalnie tak, chociaż potrafię sobie wyobrazić mecze, gdzie stadion Legii czy nawet KSZO będzie lepszy niż Śląski. Mam na myśli spotkania z mało atrakcyjnymi rywalami, gdzieś tam w środku walki o awans, gdzie emocje są znikome.

Soja napisał/a:
A zaplecza na Śląskim na własne oczy nie widziałem, podejrzewam, że Ty też nie, chyba że z PZPN jesteś

Ja widziałem ... zdjęcia ;-) Zresztą, myślę że specjalnej tajemnicy nie zdradzę, jeżeli podam wam link: KLIK!

pzdr,

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lis 22, 2007 21:08   

droc napisał/a:
Ja widziałem ... zdjęcia
No to super zaplecze :> Dla porównania tylko jedno z Grodziska http://www.dyskobolia.com...enia/klub/2.jpg

Soja 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 24, 2007 00:09   

Teraz widzę jakąś licytację na zdjęcia zaplecza...
Mam rozumieć chrissnail, że w Grodzisku byłeś na tym zapleczu czy może widziałeś na własne oczy...jedno zdjęcie? :prayer:
chrissnail napisał/a:
Widocznie źle mnie zrozumiałeś. Bo chodziło mi o to, że "magia" stadionu nie ma nic do rzeczy w przypadku gdy stadion nie spełnia już oczekiwań funkcjonalności i należy go przebudować... gruntownie.

I niby Wembley to jest przykład na poparcie Twojej tezy?
Może ja rzeczywiście nie rozumiem o co chodzi z tą "magią".
Gdyby nikt nie brał pod uwagę "magii" Wembley, to by nie zadawano sobie trudu budowania go na nowo, tylko może wzorem Polski zrobiliby z niego np. "Jarmark Imperium Brytyjskie" :rotfl:
Właśnie z powodu posiadania tej "magii" Anglicy wybudowali go na nowo, aby nadal mogli na nim grać chociaż jak już wspominałem, stadionów im nie brakuje. Nie było im nawet żal wysadzać tych legendarnych wieżyczek, takiego symbolu tamtego obiektu jakim jest wieża w Chorzowie. Zrobili to wszystko bo Wembley mimo utraty nowoczesności i funkcjonalności nadal miało "magię" więc postanowili o tym nie zapominać tylko kontynuować legendę...
Ja wcale nie uważam, że magia Śląskiego bierze się z jego kształtu, bieżni wokół boiska czy wieży, bo ten stadion przez tyle lat się zmienił wizualnie. "Magia" tego miejsca wiąże się z kawałem historii polskiej piłki.

droc, nie przyjąłem sobie żadnej "roli" tylko takie jest moje zdanie, że Śląski jeszcze może być używany do celów reprezentacyjnych.
Zapadł szereg decyzji, które wyrządziły krzywdę temu obiektowi, poczynając od braku zdecydowania na "wariant Wembley"(tu się, rozumiem, zgadzamy), poprzez utopienie sporej kasy w "dopieszczanie"(co niektórzy tutaj nazywają dosadniej) aż po niezakwalifikowaniu Chorzowa jako podstawowego miasta-organizatora Euro.
Przez to wszystko jest tak, że Śląski został zaszachowany na najbliższe lata.

Ja przewiduję 2 warianty:

1 - W Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu(bo Poznań jest niezagrożony) powstaną jednak te stadiony, na czas i w swojej zapowiadanej, kosmicznej formie. Wtedy kończymy z "dopieszczaniem" Śląskiego, gramy na nim ważniejsze(tzn. nie takie z San Marino) mecze reprezentacji do czasu powstania tych Euro-stadionów. Gdy już powstaną, Śląski przez parę lat pełni rolę stadionu nr 5 dla reprezentacji(na mecze towarzyskie powiedzmy i pojedyncze eliminacji) i cierpliwie czeka na "wariant Wembley". Jeżeli dzisiejsze zapowiedzi premiera Donalda się spełnią i Polska stanie się mlekiem i miodem płynąca, to za długo czekał nie będzie. Dodatkowo niedawno rozpoczął się proces zacieśniania współpracy miast śląskich, co docelowo ma doprowadzić do spełnienia wizji 2-milionowej Silesii. Więc największe miasto w Polsce(zakładając że tak się stanie) będzie chyba chciało gościć reprezentację, więc żeby wygrać konkurencję z tymi czterema "Eurowymi" będzie musiało wyłożyć kasę na przebudowę stadionu. Przy sprzyjających okolicznościach wg mnie do 2020 możemy ujrzeć całkiem nowy Śląski.

2 - W którymś z 3 wymienionych miast nie wyrobią się ze stadionem na Euro. Wtedy budujemy na Śląskim dach i to na nim, jako czwartym stadionie, rozgrywamy Euro. To pozwoli Śląskiemu egzystować jakoś jeszcze przez lata, ale tylko jako stadionowi nr 4.
W takim też przypadku(postawienie dachu) raczej więcej poważnych inwestycji na nim już nie będzie i spowoduje, że umrze on kiedyś śmiercią naturalną :cry2:

Wariantu nr 3 czyli, że powstają stadiony na Euro, więc reprezentacja nie gra w ogóle w Chorzowie i robimy z niego to co z X-leciem nie przewiduję :ok:

carlos napisał/a:

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Lis 24, 2007 07:38   

Soja napisał/a:
Mam rozumieć chrissnail, że w Grodzisku byłeś na tym zapleczu czy może widziałeś na własne oczy...jedno zdjęcie? :prayer:
To ma być Twoja odpowiedz? Ty byłeś i widziałeś zaplecze Śląskiego :prayer: :rotfl2: Rozumiem że "oczywistą oczywistością" na Śląskim jest lepsze bo widziałeś kilka zdjęć i usłyszałeś na TVP że jest super. :rotfl: Btw. nie znam piłkarza Groclinu, który powiedziałby źle o zapleczu drużyny z Grodziska. No a reprezentacja siedzi we Wronkach tak dla jaj... bo mają blisko do lasu :>

bajer 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 24, 2007 10:34   

Soja napisał/a:
na stadionie Groclinu bylem na kilku meczach, kilka razy widzialem tez trening Groclinu, to co tam jest na pewno spelnia warunki dobre dla przygotowania sie do EURO jednego z uczestnikow finalu, jest dosc wysokiej klasy hotel, boiska treningowe, z tego co pamietam 2 pelnowymiarowe podzielone w sumie na 4 mniejsze ;) do tego sauna i takie duperele ktore tez sie przydaja do odnowy bilogicznej ;) zreszta Wronki maja podobnie, nawet bym powiedzial ze nieco gorsze zaplecze niz Grodzisk, jednak reprezentacja od dlugiego czasu wybiera Wronki i tak tradycyjnie juz tam sie przygotowuje :) takze okolice Poznania maja siwetne zaplecze, sam Poznan zreszta rowniez ma 3 boiska treningowe czyli tu u nas wszystko jest cacy :)

inne stadiony, coz, Narodowy w Warszawie nie powstanie za szybko, moze jakims cudem zdaza ale bedzie ciezko jak tak dalej beda szly rozmowy, sytuacji Wroclawia i Gdanska do konca nie znam, wiem tylko ze w Gdansku juz wszystko obgadane trzeba tylko przetarg zrobic, takze tyam juz problemow byc nie powinno i w 2011 wszystko powinno byc gotowe ;) modernizacja Slaskiego na pewno by sie przydala, tez stadion cos czuje na pewno bedzie goscil EURO ;) a Krakow niech sie buduje, przynajmniej bedzie lepiej dla ligi, wiecej kibicow, lepsze rozgrywki a moze jak sie oprocz Wa-wy Wroclaw nie wyrobi to tez bedzie goscil EURO :)

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Lis 24, 2007 11:01   

W takim razie chrissnail stadion w Grodzisku ma lepsze zaplecze od Śląskiego? Dobrze rozumiem?

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Lis 24, 2007 16:14   

Bubu... prawdopodobnie tak. Wronki też. A na pewno na tym samym poziomie, przy czym dwa wspomniane mają już takie od dawna. To, że zgrupowania odbywają sie np. we Wronkach ma swoje znaczenie... czyż nie? Uprzedzając kolejne pytania... w Poznaniu baza treningowa jest obecnie kiepska, zaplecze treningowe/odnowa biologiczna również na kolana nie rzuca - co można zobaczyć na stronie oficjalnej Lecha w TV online... jest tam pokazane w kilku zapowiedziach itp.

bajer 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 24, 2007 19:10   

jesli chodzi o boiska treningowe to sa 3 :P tylko ze nic poza tym tam za stadionem nie ma ;)

nie wiem jak wyglada baza treningowa w Chorzowie ale Wronki i Grodzisk maja baze na poziomie europejskim i juz spelniaja te osrodki wymogi UEFA na EURO ;)
chrissnail napisał/a:
To, że zgrupowania odbywają sie np. we Wronkach ma swoje znaczenie... czyż nie?
a zgrupowania odbywaja sie we Wronkach bo przede wszystkim tam jest spokoj ;) chcac nie chcac w Grodzisku warunki sa o tyle gorsze ze stadion jest blizej miasta ;) we Wronkach to praktycznie w lesie z tego co sie orientuje ;)

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Lis 24, 2007 19:29   

bajer napisał/a:
a zgrupowania odbywaja sie we Wronkach bo przede wszystkim tam jest spokoj
Nie tylko... bo mimo tego, że nie jest to francuskie Clairfontaine to dla reprezentacji Wronki mają do zaoferowania najwięcej pod względem bazy treningowej i odnowy biologicznej. Dziwne, ale prawdziwe.

Bubu... dla mnie Śląski to nadal stadion... ale jedyna szansa dla niego to gruntowna przebudowa... a nie "odmalowanie ścian" w postaci "nowej szatni". Nawet jeżeli jestem zwolennikiem nowych stadionów... to gdy decydenci Śląskiego zadecydują "i znajdą inwestora" do przebudowy... to tylko popierać inicjatywę. Na chwilę obecną dla mnie to relikt i tyle.

Soja 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 24, 2007 23:34   

chrissnail, pisałem że zaplecza na Śląskim na własne oczy nie widziałem. Widziałem te zdjęcia z zaplecza Śląskiego, plus rzeczywiście słyszałem od redaktora. Rozumiem, że teraz mam uwierzyć, że Grodzisk ma lepsze zaplecze bo Ty mi to mówisz, a tak samo nie widziałeś ani jednego, ani drugiego?? :rotfl:
Muszę przyznać, że świetnie odwracasz kota ogonem. Teraz wykombinowałeś, nie wiedzieć skąd, że rozmawiamy tutaj o miejscu przygotowań reprezentacji :hmm:
Ja nie wiem, ale z tego co się orientuję to Anglicy nie mają zgrupowań na Wembley :wall2:
Śląski to stadion a nie ośrodek treningowy więc nie wiem dlaczego i na jakiej podstawie porównujesz go z Wronkami. I z tego co słyszałem te 4 Euro-stadiony też nie będą ośrodkami treningowymi tylko po prostu stadionami, na których będzie grać reprezentacja, a nie miejscem jej tygodniowych zgrupowań. Sam przecież chyba widzisz, że kadra przed meczami siedzi we Wronkach, ale na same mecze przenosi się do Chorzowa bądź Warszawy, więc należy rozróżnić jej miejsce zgrupowania od miejsca rozgrywania meczu.

Stadionów, na których gra kadra narodowa jest raptem kilka, a gdyby liczyć tylko te, na których obecnie gra regularnie, to zostają dwa: Śląski i Legia. Więc nie widzę sensu dyskutowania o "słoniach w karawce" na zapleczu w Grodzisku czy gdzieś tam, skoro i tak reprezentacja z nich nie korzysta i nie będzie korzystać.

carlos napisał/a:

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lis 25, 2007 12:12   

Soja napisał/a:
Rozumiem, że teraz mam uwierzyć, że Grodzisk ma lepsze zaplecze bo Ty mi to mówisz, a tak samo nie widziałeś ani jednego, ani drugiego??
No to w takim razie twoje słowa są silniejsze skoro reszta ma uwierzyć w lepsze zaplecze Śląskiego ? :>
Soja napisał/a:
Muszę przyznać, że świetnie odwracasz kota ogonem. Teraz wykombinowałeś, nie wiedzieć skąd, że rozmawiamy tutaj o miejscu przygotowań reprezentacji
Pisząc to:
Soja napisał/a:
2. najnowocześniejsze w kraju zaplecze
nie znając reszty/innych ośrodków założyłeś (oczywista oczywistość?) że jest najlepsze... a może kit wcisnął ci redaktor. Ja nadal mogę rozmawiać o stadionach... z mojej strony padło jedynie pytanie dlaczego reprezentacja przygotowuje sie we Wronkach? Skoro nie potrafisz odpowiedzieć to może zacznijmy dywagować? Bo ma spokój, ciszę itp , bo są świetne boiska treningowe, bo jest odnowa biologiczna na wysokim poziomie? Na te i inne pytania kiedyś zapewne w tym temacie odpowiemy ;)

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Lis 25, 2007 12:25   

No ale jaki jest sens porownywania zaplacza stadionu Ślaskiego do miejsca w ktorym przygotowuje sie kadra (Wronki)?
Przeciez to nie jest zadanie takiego stadionu. A zaplecze o ktorym piszesz jak boisko odnowa, sauny itd tez sa...

bajer 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 25, 2007 14:33   

Soja napisał/a:
Rozumiem, że teraz mam uwierzyć, że Grodzisk ma lepsze zaplecze bo Ty mi to mówisz, a tak samo nie widziałeś ani jednego, ani drugiego?? :rotfl:
nie musisz wierzyc jemu ale mozesz uwierzyc mi ze Grodzisk ma zaplecze jakiego nie powsstydzilby sie zachodni klub europejski ;) widzialem wiec wiem ;)
Soja napisał/a:
Stadionów, na których gra kadra narodowa jest raptem kilka, a gdyby liczyć tylko te, na których obecnie gra regularnie, to zostają dwa: Śląski i Legia
Slaski rozumiem a Legii zupelnie nie... przeciez i w Poznaniu i w Krakowie sa lepsze stadiony, Kielce maja nowoczesny stadion, nie za duzy ale robi wrazenie, ba, nawet w Zabrzu jest lepszy stadion niz na Lazienkowskiej ;) alke rozumiem ze PZPN koniecznie musi dawac mecze stolicy ;)

Soja 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 25, 2007 20:33   

chrissnail napisał/a:
Pisząc to:
Soja napisał/a:
2. najnowocześniejsze w kraju zaplecze
nie znając reszty/innych ośrodków założyłeś (oczywista oczywistość?) że jest najlepsze... a może kit wcisnął ci redaktor. Ja nadal mogę rozmawiać o stadionach... z mojej strony padło jedynie pytanie dlaczego reprezentacja przygotowuje sie we Wronkach? Skoro nie potrafisz odpowiedzieć to może zacznijmy dywagować?

Dobrze, już dobrze.
Mogę ten cytat zmienić na:
2. najnowocześniejsze w kraju zaplecze wśród stadionów, które są brane pod uwagę w kwestii rozgrywania spotkań reprezentacji
Teraz pasuje?
Może rzeczywiście uległem nieco artykułom prasowym o zapleczu Śląskiego, ale to wcale nie oznacza że jest gorsze od Grodziska czy Wronek, bo rozumiem nikt go na oczy nie widział, co niektórzy widzieli jedynie to w Grodzisku.

Kadra przygotowuje się we Wronkach, bo ktoś zadecydował że tam jest ośrodek treningowy naszej reprezentacji. Są tam warunki do przygotowań do spotkań, ale już samych meczy rozgrywać się nie da. Jeżeli Ty nie potrafisz(a raczej nie chcesz) odróżnić ośrodka szkoleniowego czyli miejsca przygotowania do meczu od stadionu, czyli miejsca rozgrywania meczu to pozostaje tylko współczuć.
Ja mam natomiast takie pytanie:
Czy któryś z tych 4 Eurostadionów będzie jednocześnie miejscem zgrupowań reprezentacji? Bo trudno będzie, w środku któregokolwiek z tych miast znaleźć takie warunki jak kadra ma we Wronkach :rotfl:

carlos napisał/a:

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lis 25, 2007 23:11   

Soja napisał/a:
Jeżeli Ty nie potrafisz(a raczej nie chcesz) odróżnić ośrodka szkoleniowego czyli miejsca przygotowania do meczu od stadionu, czyli miejsca rozgrywania meczu to pozostaje tylko współczuć.
Współczucie obcej mi osoby jest dla mnie niczym ;) Kończąc wymianę uprzejmości dodam że to nie ja zacząłem lansować Śląski jego walorem jakim jest "zaplecze" :>
Soja napisał/a:
Czy któryś z tych 4 Eurostadionów będzie jednocześnie miejscem zgrupowań reprezentacji? Bo trudno będzie, w środku któregokolwiek z tych miast znaleźć takie warunki jak kadra ma we Wronkach
Nie. Ale bardzo prawdopodobna jest współpraca stadion w Poznaniu - baza we Wronkach... zważywszy na fakt, iż właścicielem "obu" jest ta sama osoba. ;)

Odpowiedz do tematu