ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polskie stadiony
Autor Wiadomość
chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lis 19, 2007 00:24   

Soja napisał/a:
Również ta impreza nie powinna ominąć Chorzowa
Jeżeli ten relikt wysadzą w powietrze i wybudują coś nowoczesnego to i owszem. Bo w sytuacji gdy w końcu powstaną nowe stadiony to Chorzów reprezentacja powinna omijać.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Lis 19, 2007 10:52   

Póki co najlepszy stadion w Polsce i nie zapowiada sie zeby do Euro powstal jakis lepszy. A zaplecze ma na europejskim poziomie.

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lis 19, 2007 11:52   

Czyli jednak dodają do każdego biletu lornetkę?

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Lis 19, 2007 12:06   

Jak pewnie widziales w TV wszyscy byli z lornetkami (prawie 50tys ludzi) i sie dobrze bawili. Taki zly stadion a jednak sie zapelnil mimo mrozu. A stadion Legii (13tys?), ktory ma trybuny blizej boiska nie.

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lis 19, 2007 15:41   

Bubu napisał/a:
Póki co najlepszy stadion w Polsce i nie zapowiada sie zeby do Euro powstal jakis lepszy. A zaplecze ma na europejskim poziomie.
Mylisz pojęcie pojemności stadionu i funkcjonalności. Na Lechu tam gdzie są skrajne miejsca na koronie to na Śląskim zaczynają sie pierwsze rzędy ;) . Zapewne szybciej w Poznaniu ukończone zostaną 2 trybuny na prostych plus zadaszenie niż w Chorzowie samo zadaszenie (czyli owijanie gówna w złotko). A zaplecze to ma Śląski na europejskim poziomie od niedawna.
Bubu napisał/a:
Taki zly stadion a jednak sie zapelnil mimo mrozu
Dobrze że mamy jeszcze armię "nie zawodową", która chyba tylko z nudów przyszła pomóc, bo zapewne na ten mecz do biletu PZPN dołączałby nie tylko lornetkę ale i łopatę do odśnieżania :>

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 19, 2007 16:43   

Nigdy nie byłem jakimś superzwolennikiem stadionu śląskiego. Ale byłem teraz na meczu, siedziałem (znaczy nie usiadłem ani razu) za bramką w pierwszym rzędzie i muszę powiedzieć, że moja opinia o tym obiekcie nieco się zmieniła. Widoczność miałem bardzo dobrą, praktycznie nic nie umknęłoby mojej uwadze gdybym był w 100% skoncentrowany na meczu, 2 bramkę widziałem nawet b. dobrze, atmosfera jest gorąca a widok 50000 ludzi był niezwykle imponujący. Tyle że atmosferę tworzą ludzie a nie beton na stadionie... zobaczymy. Na razie "polubiłem" stadion w Chorzowie.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 19, 2007 16:56   

Spokojnie BUBU do Euro powstana nowe stadony i to lepsze od Śląskiego.

chrissnail napisał/a:
Zapewne szybciej w Poznaniu ukończone zostaną 2 trybuny na prostych plus zadaszenie niż w Chorzowie samo zadaszenie (czyli owijanie gówna w złotko). A zaplecze to ma Śląski na europejskim poziomie od niedawna.

No ale jednak ma ten europejski standard ,w przeciwieństwie do innych stadionów można o nim mówić "MA" ,a nie "TO I TO ZOSTANIE SZYBCIEJ ZROBIONE U NAS NIŻ TAM CZY TAM".Dobrze by było najpierw coś zrobic a dopiero później pokazywać co zostało zrobione.
Coż na dzień dzisiejszy jest to najlepszy ,najpojemniejszy i z pewnością najszczęsliwszy stadion dla reprezentacji.Nie zminia to jednak faktu ,że jest to już stadion relikt jak słusznie zauważył jeden z przedmówców.W przypadku gdy zostanie ukończonych kilka stadionów na euro (w co bardzo wierzę) ,Śląski powinien zostać gruntownie zmodernizowany albo wyburzony jak Wembley i postawiony od podstaw. W przeciwnym razie nie będzie miał już szans konkurować z nowopowstałymi stadionami. Jednak do czasu ,aż nie powstaną nowe stadiony najważniejsze mecze reprezentacja powinna rozgrywać właśnie tutaj.Skoro kadra prawie zawsze na tym stadionie zapewniała sobie awanse ,PZPN chyba nie myli się więc z wyznaczaniem Śląskiego na najważniejsze mecze.Choć komentatorzy jak zwykle przesadzali ze słowami (magia Ślaskiego) to jednak jest to stadion dla nas kibiców reprezentacjii ,z którym wiąże się najwięcej miłych wspomnień.

sawczen 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 20, 2007 22:51   

Jak ktos mowi ze na Śląskim jest słaba widoczność to chyba trochę słaby wzrok ma.. a może po prostu to dlatego, że jestem dalekowidzem? :) zresztą.. ja pojechałem na ten mecz po prostu powydzierać pysk i stać się częścią historii, wcześniej też myślałem, że na Śląskim jest słaba widoczność, ale to nieprawda ;) dla chcącego nic trudnego.

siedziałem na meczu Polska - Belgia w 25 sektorze i 32 rzędzie, więc dość wysoko i daleko i muszę powiedzieć, że jak ktoś chce, to wszystko zobaczy ;) drugą bramkę Smolarka też widziałem dość dokładnie. Na pewno lepsza widoczność niż na łuku przy Łazienkowskiej... ;) także Śląski zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie ;)
Ze względu na jego magiczną moc, awans do MŚ po meczu z Norwegami, historyczny awans do ME... powinien on zostać stadionem narodowym bez żadnego ale. Warszawa chce na siłę budować stadion, a jeszcze nawet nie ma projektu ani miejsca budowy...

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lis 21, 2007 09:21   

sawczen napisał/a:
Jak ktos mowi ze na Śląskim jest słaba widoczność to chyba trochę słaby wzrok ma.. a może po prostu to dlatego, że jestem dalekowidzem?
To mam nadzieje ze tym co maja slaby wzrok powiedziałeś którzy to byli nasi ;)
sawczen napisał/a:
wcześniej też myślałem, że na Śląskim jest słaba widoczność, ale to nieprawda ;) dla chcącego nic trudnego.
jednak lornetka :P
sawczen napisał/a:
Na pewno lepsza widoczność niż na łuku przy Łazienkowskiej...
porównując cokolwiek nie należy równać do gorszego tylko do lepszego... ot taka prosta zasada.
sawczen napisał/a:
Ze względu na jego magiczną moc,
?? I to w tym wszystkim jest najbardziej zabawne. Magiczna moc , szczęście i inne określenia. Euro to ma być promocja kraju a nie reliktów historii/ odmalowanych na prędce ścian czy trawy.
sawczen napisał/a:
powinien on zostać stadionem narodowym bez żadnego ale
lol... siła argumentów miażdży...
sawczen napisał/a:
Warszawa chce na siłę budować stadion, a jeszcze nawet nie ma projektu ani miejsca budowy...
I mam nadzieje ze po tych przepychankach w końcu zaczną coś robić... a jak nie to Kraków, by ostatecznie nie ośmieszać sie w Europie "szczęśliwym złomem"

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lis 21, 2007 09:50   

Dwie osoby które byly na meczu zmienily zdanie na temat tego "złoma" (który jak juz pisalem zaplecze ma najnowoczesniejsze w PL). Wiec moze warto wybrac sie jaies spotkanie i samemu stwierdzic jak jest na zywo?
Poza tym chyba nie uwazasz ze do Euro tylko beda robic zadaszenie?

sawczen 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 21, 2007 13:43   

chrissnail i uważasz, że w 2-3 lata zdążymy zbudować super hiper miażdżący wszystkich kibiców obiekt sportowy? Coś czarno to widzę... ale skoro w Warszawie ma powstać przepiękny stadion, nowoczesny i nie 'złom' to zwracam honor, tylko pogadamy o tym za dwa lata jak już powstanie ;) albo dobra... jak się rozpocznie budowa, tak lepiej...

O Baltic Arena też już była gadka z dobry rok temu jak nie wcześniej i co? I działkowcy dalej okupują swoje marchewki i pomidorki... a tu odziwo jest projekt i miejsce w odróżnieniu od Warszawy ;)

nie żebym był przeciwnikiem budowy stadionu narodowego w Warszawie, ale jednak Chorzów powinien mieć swój większy udział w tych Mistrzostwach.
Nie mam nic do Krakowa - uważam, że stadion Wisły po remontach nadałby się.
Poznań też jest dobrym miejscem no i ma już stadion ;)

Bubu napisał/a:
Dwie osoby które byly na meczu zmienily zdanie na temat tego "złoma" (...) Wiec moze warto wybrac sie jaies spotkanie i samemu stwierdzic jak jest na zywo?

Bubu, ja bym radził wszystkim, którzy mają obiekcje co do Śląskiego wybrać raczej nie jakieś tam spotkanie ale ważne spotkanie reprezentacji, bo o tym tutaj mówimy ;) Przecież stadiony są przygotowywane typowo pod reprezentację na EURO...

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lis 21, 2007 14:14   

Zaczęło się od tego „że Euro nie powinno ominąć Chorzowa”, a ja twierdzę, że powinno, jeśli plan zostanie zrealizowany i powstaną/zostaną rozbudowane stadiony w proponowanych przez Polskę miastach i wedlug pokazanych planów. A czemu mają nie powstać?

Najlepszy obecnie stadion w Polsce? Na pewno najbardziej pojemny i z tej racji przy zapełnieniu gwarantujący dobra atmosfere. Dlatego zgadzam się z przedmówcą:

STARY TIROWIEC napisał/a:
W przypadku gdy zostanie ukończonych kilka stadionów na euro (w co bardzo wierzę) ,Śląski powinien zostać gruntownie zmodernizowany albo wyburzony jak Wembley i postawiony od podstaw. W przeciwnym razie nie będzie miał już szans konkurować z nowopowstałymi stadionami. Jednak do czasu ,aż nie powstaną nowe stadiony najważniejsze mecze reprezentacja powinna rozgrywać właśnie tutaj.

Jasne jest, że tak jak do tej pory, będzie trwala rotacja, a te najważniejsze mecze (kwalifikacji do MŚ 2010) mogą być tam rozgrywane. Zwlaszcza, ze nigdzie wiecej tyle luda obecnie nie wejdzie. Póki co. Ale jeśli potem powstanie wybor pomiedzy stadionami o podobnej pojemnosci, ale o innej funkconalnosci, standardzie i widoczności z trybun (nie musze jechac by to ocenic, znam opinie innych, potrafie także porownac wyglad chorzowskiego z planami tych nowych „cudów” ;) ), wtedy Slaski stanie na przegranej pozycji. I słusznie.

Bubu napisał/a:
Taki zly stadion a jednak sie zapelnil mimo mrozu. A stadion Legii (13tys?), ktory ma trybuny blizej boiska nie.
Porownaj okoliczności spotkania, a także ceny biletow.

sawczen napisał/a:
Warszawa chce na siłę budować stadion, a jeszcze nawet nie ma projektu ani miejsca budowy...
Czy na podstawie tego mam wywnioskowac, ze stadion nie powstanie? Nie powstanie tez w Gdańsku i Wrocławiu? Czyli co? Euro zorganizujemy w Poznaniu, Krakowie i Chorzowie tylko? Wydaje mi się ze pomimo tego, co możemy zaobserwowac, ludzie na gorze jeszcze jakas kontrole posiadaja. Poki co nie mam podstaw, by watpic w to, ze stadiony nie powstana, a mecz otwarca zostanie rozegrany na supernowoczesnym w Chorzowie.

sawczen napisał/a:
Przecież stadiony są przygotowywane typowo pod reprezentację na EURO...
Pod wszystkie reprezentacje, nie tylko polska. I jeśli rozwazamy kontekst Euro, o tym nie można zapominac. Ja wolalbym pochwalic sie Europejczykom predzej innymi arenami (zakladam ze powstana), niz Slaskim :)

sawczen napisał/a:
tylko pogadamy o tym za dwa lata jak już powstanie ;)
O, wole takie podejscie, niz zakladanie z gory, ze impreza nalezy sie Slaskiemu. Chociaz, to w sumie dziala jak miecz obosieczny na moje poglądy ;)

sawczen 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 21, 2007 14:51   

tak Radeo ja rozumiem, że stadiony są budowane pod wszystkie reprezentacje, trochę źle to napisałem, ale mniejsza z tym.. z punktu widzenia kibica reprezentacji Polski, stadion Śląski byłby bardzo dobry na EURO dla nas... Myślę, że ten stadion budzi u przeciwników wielki respekt.. np. Portugalia miło nie wspomina meczu na Śląskim... - dla nas jest to korzystne, że mamy miłą przeszłość na tym stadionie ;) i Europejczycy na pewno zainteresowaliby się przeszłością tego stadionu :) na mnie stadiony np. w Korei i Japonii nie zrobiły jakiegoś megasuper wrażenia, bo to po prostu nowoczesne cuda techniki... Stadion musi mieć swoją klasę... to tak jakbyś mustanga z 67 roku obwiesił spojlerami i okleił naklejkami...

Ja też na razie nie wątpię w powstanie stadionów, ale nie możemy tu mówić, że w Chorzowie jest lipa, bo gdzieś tam będzie lepiej... ale czy będzie? tego nie wie nikt, okaże się za kilka/kilkanaście miesięcy jak w ogóle coś ruszy ;) też mam nadzieję, że ci u góry mają jeszcze coś w głowie i nie odpuszczą tego wszystkiego łatwo...

Proponuję wydzielenie wątku o stadionie śląskim do całkiem odrębnego tematu, coś w stylu "organizacja EURO 2012 i polskie stadiony...", bo już dawno odbiegliśmy od tematu ;)
Ostatnio zmieniony przez sawczen Śro Lis 21, 2007 14:53, w całości zmieniany 1 raz  

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lis 21, 2007 14:52   

Bubu napisał/a:
Wiec moze warto wybrac sie jaies spotkanie i samemu stwierdzic jak jest na zywo?
Zakładasz że nigdy nie byłem na Śląskim aby przekonać się o "super widoczności" :>
Bubu napisał/a:
Poza tym chyba nie uwazasz ze do Euro tylko beda robic zadaszenie?
A co jeszcze? Problemem tego stadionu jest ukształtowanie/konstrukcja trybun co rzutuje właśnie na widoczność. A w planach przebudowy nie ma wyburzenia trybun. Atmosfery stadionu nie można brać pod uwagę... tak będzie na każdym meczu Euro. I nie interesuje mnie "magia, szczeście" stadionu bo to ma zerowe znaczenie.
sawczen napisał/a:
chrissnail i uważasz, że w 2-3 lata zdążymy zbudować super hiper miażdżący wszystkich kibiców obiekt sportowy?
A czasem nie musimy? Uważasz, że kraj organizujący EURO ma zaprosić kibiców na złomiasty stadion? Mająca podobne możliwości Portugalia jakoś dała sobie radę. Nikt nie patrzył na "wielkość, magię sławę i cholera wie co jeszcze" Estadio da Luz tylko wybudowano kolejny. Podobnie było w Wembley... nawet charakterystyczne wieże wysadzili w kosmos.
sawczen napisał/a:
O Baltic Arena też już była gadka z dobry rok temu jak nie wcześniej i co? I działkowcy dalej okupują swoje marchewki i pomidorki.
To niestety wina chorego prawa, które jest na prędce zmieniane. Reasumując nie wyobrażam sobie promowania Śląskiego bo "inni się ociągaja". Powinno jasno być postawione... na Euro mają być stadiony w Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie i nie ma pertraktacji z UEFA, że "a może jeszcze Śląski się nada". Patrząc w ten sposób może lepiej stadion 10lecia odremontować i postawić zadaszenie ;> Będzie miał podobną funkcjonalność do Śląskiego.
Radeo napisał/a:
Ja wolalbym pochwalic sie Europejczykom predzej innymi arenami (zakladam ze powstana), niz Slaskim :)
Gdy minie koniunktura po Euro albo będziemy z nowymi stadionami albo odremontowanym Śląskim i czymś jeszcze.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lis 21, 2007 15:06   

Radeo napisał/a:
Porownaj okoliczności spotkania, a także ceny biletow.

Mecz tak samo wazny jak ten z Belgami. Ceny bardzo podobne (najtanszy bilet 40zl w Wawie 50, najdrozsze po 400)) + termin rozgrywania spotkania duzo mniej atrakcyjny niz z Kazachami.

chrissnail napisał/a:
To niestety wina chorego prawa, które jest na prędce zmieniane.

To jest wina ludzi ktorzy dogadac sie nie umieja. Zamiast zaraz po ogloszeniu ze mamy euro zaczac cos robic to zaczely sie klotnie spory gdzie co jak kiedy kto. W efekcie minelo ponad pol roku a 3/4 miast ktore maja organizowac Euro nie zrobilo nic.

chrissnail napisał/a:
A co jeszcze? Problemem tego stadionu jest ukształtowanie/konstrukcja trybun co rzutuje właśnie na widoczność.

Jak widać problemem to byc nie musi. Kuba i Sawczen zmienili zdanie zasiadajac na trybunach a "najblizszych" miejsc nie mieli. (na SS na ostatnim kregu tez powinni dodawac lornetki? : P)

Pozyjemy zobaczymy nie ma co narazie gdybac. Lepszego stadionu poki co nie mamy.

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lis 21, 2007 17:09   

Bubu napisał/a:
W efekcie minelo ponad pol roku a 3/4 miast ktore maja organizowac Euro nie zrobilo nic.

Jak to? Ustępująca minister sportu jakieś ekspertyzy geodezyjne ma zrobione :lol2:

Tak poważnie, to jeżeli chcemy organizować taką imprezę, wygraliśmy organizację m.in. proponując Baltic Arena, Narodowy w W-wa i nowy obiekt we Wrocławiu oraz Poznań to nie możemy teraz udawać, że nic się nie stało owijając "gówno w sreberko" (jak to sprytnie ujął Chris).
Jeżeli powstaną nowe obiekty i zostanie przebudowany ten w Poznaniu, to Śląski może pozostać polskim "kotłem czarownic" ale nie obiektem na turniej w 2012. Jak zauważył już Radeo czy Chris w 2012 Polska wcale grupowych meczów nie musi grać akurat w Chorzowie. Szczerze mówiąc, nie pamiętam zasady, ale chyba obiekty są przypisywane do grup a potem zespoły są losowane do tych grup (poproszę o korektę jeżeli się mylę).

"Magia" stadionu też praktycznie odpada, bo będziemy mieli zupełnie inną sytuację na trybunach bo zasady dystrybucji biletów przez UEFA są chore (polecam ten artykuł: link ).

Bubu napisał/a:
Mecz tak samo wazny jak ten z Belgami.

No nie żartuj ;-) Spotkanie z Belgią było "bezpośrednio" o awans. Każdy chce być przy takiej okazji jak napisał sawczen: "stać się częścią historii". Nawet po wpisach w LK widać było, że stawka meczu i napięcie jest inne. Podchodząc w ten sposób, to każdy mecz jest tak samo ważny, tak długo jak daje 3 punkty :wink:

chrissnail napisał/a:
Problemem tego stadionu jest ukształtowanie/konstrukcja trybun co rzutuje właśnie na widoczność. A w planach przebudowy nie ma wyburzenia trybun.

To jest myślę główny problem Śląskiego. Takich stadionów na dziś się już nie buduje i przechodzą one do historii. Bieżnia + "leżące" trybuny powodują, że nie bierzesz udział w widowisku. Nie czujesz się jak "na boisku". Porównałbym to do oglądania meczu w starym "szczęśliwym i magicznym" telewizorze "Rubin" i do oglądania tego samego meczu na nowiutkiej plaźmie z zestawem kina domowego :-)
Wracając do stadionu, to nie mam nic przeciwko Śląskiemu, ba szanuję jego historię i dla mnie - kibica - pozostanie on na zawsze "Kotłem czarownic" czy "Polskim Wembley" ale krzywdę temu obiektowi zrobili kilka lat temu dycydenci, którzy zamiast wyburzyć trybuny i postawić nowe przy linii bocznej, postanowili rozpocząć proces "owijania gówna w sreberko". To był błąd. W Poznaniu mieszkają ludzie gospodarni i uczciwi (nawet jak się tu nie urodzili :rotfl2: ) i wpadli na to, że Bułgarskiej trzeba nowych trybun.
Spytajcie każdego, kto był na Bułgarskiej gdzie się lepiej ogląda mecz, na nowej trybunie czy na starej "ziemiance". Gwarantuję, że odpowiedź będzie jedna.

pzdr,

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lis 21, 2007 17:41   

a co ma do rzeczy to, ze narazie nie ma w Polsce lepszego obiektu na najwazniejsze mecze reprezentacji?? niedlugo beda....a i przeciez Slaski jest rezerwowy wiec i tak do standardow UEFA dopasowany byc musi... po co ta napinka, ze na nim powinien byc mecz otwarcia itp? jesli Warszawa nie podola to moze i bedziecie to miec, ale tak czy inaczej zadnej pozytywnej przyszlosci dla tego stadionu ja nie widze.... jak powstana (a powstana wczesniej czy pozniej) obiekty w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wroclawiu czy tam Gdansku to Slaski spada na sam koniec listy kandydatw do organizowania meczow reprezentacji....

Soja 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 21, 2007 19:25   

Jeżeli powstaną te super-hiper-ekstra-przecudne cuda w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu(bo Poznań jako jedyny "coś ma" i to dużo) to logiczne będzie dla wszystkich, że te stadiony przewyższają Śląski.

Ale na dzień dzisiejszy ich nie ma, i nic nie zapowiada, żeby na mecze eliminacji do Mundialu 2010 były one gotowe. Więc mamy kolejne parę meczy, które powinny w większości być rozegrane w Chorzowie. Co więcej, może ja jestem fatalistą, ale na mój gust, co najmniej jeden z tych Euro-obiektów nie będzie gotowy na czas i w takim właśnie przypadku powinno się bez żadnego "ale" przenieść część meczy do Chorzowa.

Ja próbuje oceniać to co mamy, a w tej chwili Śląski bije wszystkie Legie i inne wymysły na głowę pod każdym prawie względem. Nie jest też tak, że w przypadku tych 3 zapowiadanych obiektów jesteśmy dalej w punkcie wyjścia. To, że w Warszawie nie potrafią nawet wybrać miejsca pod budowę to świadczy, że wykonujemy kroki...ale wstecz. Kiedyś słyszałem, że prace w tych 3 miastach mają zacząć się na wiosnę 2009. Czyli cały przyszły rok(to jest na dzisiaj optymistyczna wersja) przestoimy w miejscu. No chyba, że w Warszawie rzeczywiście dojdą do wniosku, że najlepiej postawić dach nad X-leciem(tudzież "Jarmarkiem Europa"), w Gdańsku, wzorem tego co już proponują odnośnie hoteli, zrobią pływający stadion na jakimś tankowcu powiedzmy, a do Wrocławia przeniosą w całości jakiś stadion z Niemiec(daleko bardzo nie mają).

Zgadzam się, że Chorzów nie jest nowoczesny, ma sporo wad i rzeczywiście zapędzono go w ślepą uliczkę, próbując na siłę unowocześniać zabytek, bo teraz gdyby nawet ktoś zaproponował zburzenie i postawienie od nowa, to byłoby to zwyczajne marnotrawstwo.

Ale na dzień dzisiejszy(a jak wynika już z oficjalnych planów) na najbliższe 1,5 roku, nic lepszego nie mamy. Miejmy tylko nadzieję, że na Euro coś będzie z tej "fantastycznej czwórki" oprócz Poznania.

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lis 21, 2007 19:36   

Soja napisał/a:
a w tej chwili Śląski bije wszystkie Legie i inne wymysły na głowę pod każdym prawie względem.
Pomijając ów "magię" Śląskiego i osobistą niechęć do rozgrywania meczów na Łazienkowskiej z chęcią poczytam o tych "każdych względach". Uznajemy, że pojemność to pierwszy... a dalej?
Soja napisał/a:
Kiedyś słyszałem, że prace w tych 3 miastach mają zacząć się na wiosnę 2009.
Nie jestem specjalistą od architektury/budownictwa ale stadionu nie buduje się tak, że dziś decyzja a jutro chłopaki wlatują na plac budowy i kopia fundamenty. Przetarg - projekt - badania geologiczne - itd... w miesiąc tego się nie robi. Weź i na to poprawkę.

Zadaszony Śląski nada się na mecze towarzyskie... będzie spełniał rolę obecnego Ostrowca. Tylko taka rola pozostanie dla niego.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lis 21, 2007 19:43   

Soja napisał/a:
...co najmniej jeden z tych Euro-obiektów nie będzie gotowy na czas i w takim właśnie przypadku powinno się bez żadnego "ale" przenieść część meczy do Chorzowa....

sa dwa 'ale':
1. ale od tego sa wlasnie miasta rezerwowe, wiec po co to twoje ' bez zadnego ale'...
2. ale bedzie jeszcze 30-paro tysieczny obiekt w Krakowie...

chyba, ze pijesz do mojego nr 2 ;) tylko, ze wtedy tez poza frekwencja nie masz zadnych plusow dodatnich po stronie Slaskiego ;)

ps. chyba nikt nie neguje tego, ze przez najblizsze 1,5-2 lata najwazniejsze mecze reprezentacji (co wiaze sie oczywiscie z frekwencja) moga i zapewne beda rozgrywane na Slaskim....o co ta dyskusja w tej kwestii?

kamillos 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 21, 2007 20:03   

Mnie zastanawia jedno. Skoro po modernizacji Stadion Śląski będzie mieścił ok. 50 tys. ludzi , warszawski ma mieścić 55 tys. Na mecz z Belgią było mnóstwo chętnych (ponad 100 tys), więc dlaczego nie wybuduje się w stolicy stadionu na powiedzmy 70-80 tys? Myslę, że przy meczach reprezentacji bez problemu by się zapełniał. Rozumiem, że to wyższe koszty utrzymania, ale przecież można organizować tam koncerty, wystawy, konferencje itd.

A tak nadal będzie ten sam problem. 2 stadiony na 50 tys ludzi, a chętnych kilka razy więcej...

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lis 21, 2007 23:41   

Pamato napisał/a:
chyba, ze pijesz do mojego nr 2 ;) tylko, ze wtedy tez poza frekwencja nie masz zadnych plusow dodatnich po stronie Slaskiego ;)

A jak wyglada stadion Wisly "od wewnatrz"? Bo z tego co wiem to tragicznie poki co :)
A poza tym ta rozmowa na ta chwile do niczego nie prowadzi. Z 6 stadionow na dzien dzisiejszy w top3 są dwa rezerwowe, a 3 to poki co sfera marzen :)

Soja 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 22, 2007 02:33   

chrissnail napisał/a:
Pomijając ów "magię" Śląskiego i osobistą niechęć do rozgrywania meczów na Łazienkowskiej z chęcią poczytam o tych "każdych względach". Uznajemy, że pojemność to pierwszy... a dalej?

Jak tak bardzo chcesz:
1. pojemność - sam sobie to wymieniłeś
2. najnowocześniejsze w kraju zaplecze
3. nazwa: Stadion Śląski-Narodowy - skoro coś się szczyci mianem "narodowe" to ma chyba służyć narodowi, a nie niszczeć bezużytecznie
4. ja uparcie będę wyliczał tą "magię", bo gdyby obojętne były i piłkarzom i kibicom takie względy to równie dobrze moglibyśmy rozgrywać mecze reprezentacji na stadionach w Niemczech - daleko nie jest, a obiekty nowiutkie, bądź dopiero co odnowione, duże, piękne, nowoczesne i nie trzeba lornetek...
5. w wybieraniu miast, w których mają odbywać się mecze Euro i co za tym idzie mają powstawać te stadiony, pominięto(nie chcę wnikać z jakich względów) całą południową Polskę. Biorąc nawet pod uwagę to, że jak już podjęto taką decyzję to jesteśmy skazani na nowe obiekty w tych właśnie miastach to warto pomyśleć też o czymś dla "południa". Wiem, że jest Kraków, ale póki co Chorzów ma pierwszeństwo chyba u wszystkich, bo jakoś nie słyszałem, żeby reprezentacja paliła się do grania w Krakowie.

Teraz co przemawia za Łazienkowską... :hmm:
Mnie na myśl przychodzą tylko dwa i to bardzo wymuszone i mało związane z samymi kwestiami piłkarskimi argumenty:
1. Okęcie - argument byłby mocny gdyby Polska była krajem wielkości Brazylii, a to byłoby jedyne lotnisko :rotfl:
2. że Warszawa to stolica - ten argument to taki miecz obosieczny, może nawet bardziej powód do wstydu, że stolica prawie 40-milionowego kraju nie potrafi dorobić się porządnego stadionu
Wcale nie jestem osobiście uprzedzony do stadionu Legii. Byłem na nim, nie zrobił na mnie wrażenia, przynajmniej takiego jakie powinien zrobić stadion reprezentacyjny(a Śląski zrobił) i tyle. Wkurza mnie tylko to, że niektórzy silą się na porównywanie dwóch reliktów(ten warszawski jest chyba jeszcze starszy), i to jeszcze ze wskazaniem wbrew logice, tylko dlatego bo na tym chorzowskim niby "trzeba lornetki". A to że mecz może oglądać 4 razy więcej ludzi(i ogląda, o czym przekonujemy się zawsze jak reprezentacja zawita do Chorzowa) oraz że z tym stadionem kojarzą się jedne z najpiękniejszych momentów w historii polskiej piłki reprezentacyjnej to się przemilcza. No pewnie, lepsza Legia gdzie notowaliśmy takie historyczne mecze jak porażka z Łotwą... :wall2:

Z tym, że nowe stadiony(o ile powstaną) będą lepsze od Śląskiego to się zgodzę. Ale stawianie na równi z nim tego przy Łazienkowskiej to ociera się o groteskę...

Ja też nie jestem specjalistą z dziedziny architektury/budownictwa, ale na mój gust jak się planuje budować stadion to się powinno wiedzieć gdzie go budować :rotfl: Chyba w tej dokumentacji i projektach, które przedstawiliśmy w UEFA było powiedziane gdzie te stadiony mają być(chodzi wiadomo o ten warszawski). Bo nie wierzę, że było tam coś w stylu: "zrobimy sobie stadion na tyle i tyle ludzi, a jak wygramy organizację to się zastanowimy gdzie on ma być". Chyba by nam tego Euro nie dali jakby tak było...

Pamato, te "plusy dodatnie" to rozumiem taka mała prowokacja.
Wymieniasz Kraków i jednocześnie przyznajesz, że Chorzów jest lepszy(frekwencja) więc wybór chyba oczywisty. Po drugie jak już wspomniałem, jakoś reprezentacja nie pali się do rozgrywania spotkań w Krakowie.
A dyskusja jest dlatego, bo prawie nic oprócz Śląskiego wciąż nie mamy, a niektórzy chcieliby bo już pogrzebać :wall2:

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lis 22, 2007 07:57   

Soja napisał/a:
najnowocześniejsze w kraju zaplecze
Usłyszałeś od redaktora na TVP czy widziałeś? Zaplecze klasa posiada nawet Amica we Wronkach i Groclin.
Soja napisał/a:
nazwa: Stadion Śląski-Narodowy - skoro coś się szczyci mianem "narodowe" to ma chyba służyć narodowi, a nie niszczeć bezużytecznie
idąć twoim tokiem rozumowania... skoro to Narodowy to można marnować kasę - naród wybaczy.
Soja napisał/a:
ja uparcie będę wyliczał tą "magię",
powtarzam się... ma to zerowe znaczenie. W innych krajach nikt nie patrzy na to... widocznie jako Polacy jesteśmy pod tym względem ułomni.
Soja napisał/a:
w wybieraniu miast, w których mają odbywać się mecze Euro i co za tym idzie mają powstawać te stadiony, pominięto(nie chcę wnikać z jakich względów) całą południową Polskę.
Jak wczoraj na Ircu wspomniałem... nie mam nic do lokalizacji stadionu... imho powinien być jakiś na południu. Ale nie zgodzę się na Śląski w jego obecnej formie. Decydenci zarządzający Śląskim wiedzą, że nie mają kasy na przebudowę więc proponują "prowizorkę"- wcześniej wspomniane owijanie gówna w sreberko.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lis 22, 2007 08:06   

umiesz czytac? czytaj ze zrozumieniem \o/

1.
Bubu napisał/a:
A jak wyglada stadion Wisly "od wewnatrz"? Bo z tego co wiem to tragicznie poki co :)

otoz to...przeciez napisalem (!!!) ze przez najblizszy okres Slaski nie ma rywala, wiec ososihozi.... i chyba tylko jakis kompletny ignorant moze sadzic, ze nie powstana 'europejskie' obiekty w Krakowie i Poznaniu (sie juz robia oba) czy stadion Narodowy w Warszawie (lub okolicach ;) ) a jak powstana to ehhh szkoda gadac o Slaskim...

2.
Soja napisał/a:
Pamato, te "plusy dodatnie" to rozumiem taka mała prowokacja.
Wymieniasz Kraków i jednocześnie przyznajesz, że Chorzów jest lepszy(frekwencja) więc wybór chyba oczywisty. Po drugie jak już wspomniałem, jakoś reprezentacja nie pali się do rozgrywania spotkań w Krakowie.

Jeeezuuuuu....aaaaaa!! co z wami ludzie :]
wymieniam Krakow w kontekscie sytuacji za 2/3 lata np, przeciez wyraznie to napisalem....tego chyba nie wyczytales, za to dopatrzyles sie jakies paranoji, ze uznaje, ze Slaski jest (bedzie)?) lepszy :/ ze niby co?? co z tego, ze Slaski bedzie mial 50 tys widzow? frekwencja to nie wszystko, nie dobiera sie stadionow tylko pod frekwencje przeciez....
a pilkarze sie nie garna do Krakowa z wiadomego powodu....nie ma tu jeszcze gdzie grac, ale znow zapomniales chyba, ze ja mowie:
- o sytuacji, gdy na Wisle bedzie 35tys krzeselek i super zaplecze za 2,3 lata...
- o meczach EURO 2012... kadra w eliminachach az tak bardzo tu potrzebna nie jest (chociaz na pewno wpadnie nie raz), ma kto grac co 2tyg ;)

Odpowiedz do tematu