ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyjazdy organizowane przez Milan Club Polonia
Autor Wiadomość
Sonar 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 21, 2008 11:06   

czado81 napisał/a:

Oddzielną kwestią jest ewentualne wciągnięcie kilkuosobowych prywatnych wyjazdów pod skrzydła MCP. Wiem, że pośredniczenie MCP w jakichkolwiek kwestiach organizacyjnych nie miałoby sensu, ale może możnaby chociaż dać znać AIMC, że na danym meczu są obecni przedstawiciele MCP (nawet w przypadku, gdy organizowali się sami i AIMC nie przydzielał biletów) i w ten sposób dodatkowo 'zapunktować'.

Ja osobiscie uwazam ze MCP powinno w 100% takie prywatne wyjazdy popierac i posredniczyc w zalatwianiu biletow tak zeby bylo wiadomo ze MCP na tym meczu jest obecne. Wiele osob czesto sie wybiera wlasnie na na swoja reke a MCP wtedy nic z tego nie ma. Mysle ze jesli AIMC nas w jakikolwiek sposob lekcewazy to dlatego ze rzadko jezdzimy i malo robimy punktow. Takie prywatne wyjazdy by te punkty napewno podniosly.

Zupelnie nie rozumiem dlaczego MCP nie popiera takich prywatnych wyjazdow.

Jesli chodzi o wyjazd do Londynu to jesli takie akcje maja sie powtarzac to napewno trzeba jakis sposob na to znalezc. Mysle ze propozycja Czado jest niezla.

dezali 
Administrator

Wysłany: Pon Sty 21, 2008 12:17   

sonar,

jesli chodzi o tzw. wyjazdy prywatne powod jest jeden i podstawowy:

kazdy z nas, osob wchodzacych w sklad zarzadu, na co dzien wykonuje prace zawodowa, w wiekszym, badz mniejszym stopniu absorbujaca nasz czas. nie jestesmy w stanie (a pewnie wiekszosc tych dzialan spadlaby na mnie osobiscie) zagwarantowac terminowej i ciaglej realizacji tego typu 'zlecen' na bilety. moja praca wiaze sie z czestymi wyjazdami sluzbowymi, ktore powoduja, iz prace na rzecz MCP wykonuje tylko i wylacznie kosztem czasu prywatnego i bez tego juz mocno ograniczonego. jestem przekonany, iz podobnie sytuacja ma sie w przypadku pozostalych czlonkow zarzadu.

zorganizowanie biletow na mecz nie jest kwestia wyslania jednego maila, lecz bardzo czesto wiaze sie z koniecznoscia ponaglania, dopytywania o dodatkowe informacje, monitowania. bez wzgledu na to, czy starania czynione sa o 4 czy 44 bilety, czas, jaki trzeba zaangazowac pozostaje taki sam.

abstrahujac od powyzszego, naszym celem i zalozeniem bylo zawsze organizowanie wyjazdow grupowych (nie zas posredniczenie w organizacji wyjazdow indywidualnych), nawet jesli mialoby sie to odbywac kosztem tzw. rankingu punktowego aimc.

czado81 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 21, 2008 17:35   

dezali napisał/a:
kazdy z nas, osob wchodzacych w sklad zarzadu, na co dzien wykonuje prace zawodowa

Własnie dlatego proponowałem opcję wyłącznie informowania AIMC o prywatnych wyjazdach. Może udałoby się jednak jakieś punkty złapać :) Kupowane na własną rękę bilety też są przecież imienne, a AIMC ma listę członków MCP, więc gdyby bardzo chcieli, to mogą sobie zweryfikować, że dana osoba była na meczu. Myślę, że spróbować wysłać do nich maila po najbliższym tego typu wyjeździe nie zaszkodzi.
dezali napisał/a:
naszym celem i zalozeniem bylo zawsze organizowanie wyjazdow grupowych (nie zas posredniczenie w organizacji wyjazdów indywidualnych)

Zgadzam się, ranking nie jest najważniejszy, z pewnością jednak obecność członków MCP na ważnych meczach byłaby czymś pozytywnym. Stąd moja propozycja "samoorganizowania się" małych grup na wyjazdy na te mecze, żeby dodatkowo nie obciążać Zarządu. Chodzi tylko o to, że czasem AIMC jest dla nas jedyną możliwością uzyskania biletów (choćby kilku) na te największe szlagiery. Nie ma ich w ciągu roku tak wiele, więc można by ustalić, że o bilety na derby i Juve Zarząd starałby się jakby z automatu i wyjazd dochodziłby do skutku bez względu na liczbę przyznanych biletów - albo jako "duży", albo jako ten "mały", gdzie uczestnicy sami staraliby się o transport, ew. nocleg i wszystkie inne sprawy.

Pozdrawiam!

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sty 21, 2008 22:04   

czado81 napisał/a:
Własnie dlatego proponowałem opcję wyłącznie informowania AIMC o prywatnych wyjazdach. Może udałoby się jednak jakieś punkty złapać Kupowane na własną rękę bilety też są przecież imienne, a AIMC ma listę członków MCP, więc gdyby bardzo chcieli, to mogą sobie zweryfikować, że dana osoba była na meczu.

Ale Cię fantazja poniosła :wink: Dezali pisał wcześniej, że AIMC pobiera prowizję od biletów, w pośrednictwie których uczestniczy. Myślisz, że zapiszą na konto MCP jakiekolwiek punkty bo Pan Kowalski z Panem Iksińskim pojechali do Mediolanu na mecz (no i są w MCP)? Szczerze w to wątpie. Nie znam włoskiego i nic nie rozumiem z witryny aimc.eu (liczyłem, że może coś tam wyczytam:p) ale już samo to, że jest dostępna tylko po włosku dużo mówi o "międzynarodowości" AIMC ;-) Jesteśmy "peryferyjnym" fan klubem i pewno rola egzotyki nam pozostanie :/

Słowo jeszcze o "organizacji" wyjazdów indywidualnych. Celowo organizacji w cudzysłowie napisałem, bo rola którą proponujecie sprowadzałaby MCP do biura pośrednictwa w obrocie biletami na imprezy sportowe, a chyba nie taka idea przyświecała ludziom, którzy MCP kilka lat temu zakładali? Mimo, że statut, który właśnie przeczytałem, umożlwia taką właśnie rolę :wow: Powtórzę raz jeszcze: nie o to chodziło chyba?

pzdr,

czado81 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 22, 2008 17:29   

droc napisał/a:
rola którą proponujecie sprowadzałaby MCP do biura pośrednictwa w obrocie biletami

Nie wiem w jaki sposób udało Ci się w ten sposób zinterpretować moje wypowiedzi. A jeśli nie moje to nie używaj proszę liczby mnogiej, a odnoś się do konkretnych tekstów - bez urazy ;)

W Sulejowie zapadły konkretne decyzje. Pora by się w końcu zabrać za ich realizację, bo "faza pucharowa Ligi Mistrzów", o której jest mowa w uchwale walnego zebrania, właśnie się rozpoczęła. Cieszę się że Zarząd podjął próbę organizacji wyjazdu już na pierwszy mecz pod tę uchwałę pasujący i mam nadzieję, że nie będzie się zniechęcał pierwszym niepowodzeniem :ok:

Cała ta dyskusja sprowadza się jedynie do oczywistej potrzeby wypracowania takiego systemu tych tzw. "małych" wyjazdów (bo zakładam, że im wyżej w Pucharze tym mniejsze one potencjalnie będą), żeby sytuacja podobna, jak ta z wyjazdem do Londynu, nie miała więcej miejsca. Musimy być nieco bardziej elastyczni, a niestety przyjęte przez nas zasady organizacji wyjazdów nie za bardzo na tę elastyczność pozwalają i w tym cały problem.

Pozdrawiam!

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 22, 2008 20:59   

czado81 napisał/a:
Nie wiem w jaki sposób udało Ci się w ten sposób zinterpretować moje wypowiedzi. A jeśli nie moje to nie używaj proszę liczby mnogiej, a odnoś się do konkretnych tekstów - bez urazy

Liczbę mnogą uzasadnia chociażby ten cytat:
Sonar napisał/a:
Ja osobiscie uwazam ze MCP powinno w 100% takie prywatne wyjazdy popierac i posredniczyc w zalatwianiu biletow tak zeby bylo wiadomo ze MCP na tym meczu jest obecne.

Wydaje się, że Sonar jednoznacznie poparł, ba powtórzył, Twój pomysł.

Cytat też fajnie nadaje się do wyjaśnienia Tobie brak zrozumienia dla mojego PRZEKOLOROWANIA Twojej idei. Wytłuściłem najistotniejsze :p

Po prostu mam inne zdanie w tej (prywatnych wyjazdów) materii. W jakąś magię punktów AIMC za wyjazd 5-ciu osób po prostu nie wierzę. Jeżeli się mylę, to gotów jestem odszukać swój (i żony) bilet z maja i z radością podam numery :wink: (jeżeli to pomoże MCP).

czado81 napisał/a:
Cała ta dyskusja sprowadza się jedynie do oczywistej potrzeby wypracowania takiego systemu tych tzw. "małych" wyjazdów (bo zakładam, że im wyżej w Pucharze tym mniejsze one potencjalnie będą), żeby sytuacja podobna, jak ta z wyjazdem do Londynu, nie miała więcej miejsca.

Idea szczytna. Zgadzam się, że należy zastanowić się nad systemem "małych" wyjazdów. Wyjazdów organizowanych i przeprowadzanych przez MCP. Byłbym ostrożny jednak, przy rzucaniu hasłami typu "nigdy więcej". Sytuacja z Arsenalem jak pisałem w 1 poście tuż po przeczytaniu komunikatu była skomplikowana ze względu na ogólnopolski charakter MCP. Gdyby fanklub skupiał przyjaciół z jednej szkoły, to "skrzyknięcie się" i zorganizowanie listy chętnych na wyjazd byłaby prosta. Przy zapisach internetowych i co ważniejsze założeniu równych szans każdego członka MCP, w kilka godzin nie da się przeprowadzić takiej akcji. Numer lotu był do przejścia w ciągu 1 dnia. Dla przykładu, z Poznania do Londynu można polecieć na mecz Ryanair'em nr lotu: FR2337.

Podoba mi się Twoja propozycja, z zapisami "w ciemno". W tej chwili wydaje się, że rozwiązuje problem organizacji listy. Należałoby tylko, ustalić terminy w których będziemy starać się o wyjazd (oficjalne terminy UEFA są znane), tak żeby osoba zgłaszająca się, mogła pogodzić życie zawodowe z pasją deklarując, które terminy na pewno tak, a które nie.

pzdr,

Sonar 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 22, 2008 23:09   

droc napisał/a:

Słowo jeszcze o "organizacji" wyjazdów indywidualnych. Celowo organizacji w cudzysłowie napisałem, bo rola którą proponujecie sprowadzałaby MCP do biura pośrednictwa w obrocie biletami na imprezy sportowe, a chyba nie taka idea przyświecała ludziom, którzy MCP kilka lat temu zakładali? Mimo, że statut, który właśnie przeczytałem, umożlwia taką właśnie rolę :wow: Powtórzę raz jeszcze: nie o to chodziło chyba?

pzdr,

skoro statut to umozliwia to i tak powinno byc. Ja rozumiem Deza ze nie kazdy mialby czas sie tym zajmowac bo kazdy pracuje i ma tez swoje zycie. ok. Ale wydaje mi sie rowniez ze w zarzadzie powinna byc tez zawsze taka osoba ktora ma duzo czasu dla MCP i czesto bylaby gotowa do dzialania. Wiem ze nie jest to latwe, ale MCP jest z roku na rok coraz wieksza organizacja, popyt na wyjazdy jest coraz wiekszy i w zwiazku z tym roboty coraz wiecej. Wiec warto o tym pomyslec.

Droc jesli chodzi o jakies biuro posrednictwa w obrocie biletami to taka role wlasnie spelnia chyba kazdy oficjalny fan club. Po to on chyba w sumie jest i takie powinno byc jego glowne zalozenie ze daje on mozliwosc zobaczenia Milanu na zywo. Jesli jakis kibic wybiera sie na mecz i chce zdobyc na niego bilet to chyba zawsze najpierw mysli o klubie kibica czy jakichs fan klubach.

Dodam tylko ze wloski Milan Club Latina zalatwia zawsze bez problemow bilety dla swoich czlonkow na kazdy mecz jaki tylko chca jechac i mysle ze tak chyba robi wiekszosc fan clubow.

Nie chodzi mi o to ze MCP powinno zalatwiac wszystko od A do Z, ale przynajmniej pomagac, posredniczyc w zdobyciu biletu dla swojego czlonka.

poza tym ta cala sprawa z podaniem listy czlonkow tego samego dnia na wyjazd do Londynu wydaje mi sie bardzo dziwna bo na stronie ktora podal Droc mozna caly czas sie zapisywac na ten mecz. cos w takim razie mi nie gra.

czado81 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 23, 2008 10:05   

droc napisał/a:
Podoba mi się Twoja propozycja, z zapisami "w ciemno". W tej chwili wydaje się, że rozwiązuje problem organizacji listy. Należałoby tylko, ustalić terminy w których będziemy starać się o wyjazd (oficjalne terminy UEFA są znane), tak żeby osoba zgłaszająca się, mogła pogodzić życie zawodowe z pasją deklarując, które terminy na pewno tak, a które nie.

Wydaje mi się, że zgodnie z ustaleniami Walnego Zebrania, MCP powinno się starać o bilety na wszystkie mecze fazy pucharowej. Termin konkretnego meczu znany jest zawsze od razu op wyeliminowaniu poprzedniego rywala (tylko w przypadku 1/8 jest losowanie). Dlatego właśnie proponowałem te szybkie zapisy. Cały czas bez odpowiedzi pozostaje możliwość (konieczność) "obejścia" ustaleń "Regulaminu wyjazdów..." Myślę że Zarząd powinien się w tej kwestii oficjalnie wypowiedzieć i zakończyć gdybanie.

Sonar napisał/a:
skoro statut to umozliwia to i tak powinno byc

Możliwość nie oznacza przymusu. Obecnie obowiązuje pewna formuła i odejść od niej będzie można chyba dopiero po następnym Zlocie. Będą wybory, więc możesz Sonar zagłosować na kogoś kto będzie Ci załatwiał bilety, albo samemu zgłosić swoją kandydaturę ;) Poza tym znów będzie można głosować uchwały, które są dla Zarządu zobowiązujące. Nawet Statut można zmienić jeśli zajdzie taka potrzeba.

W sumie to dobrze, że dyskusja w tym temacie rozpoczęła się już teraz. Do lata wbrew pozorom nie ma już wiele czasu, a pewne zmiany wydają się konieczne :)

Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Może Zarząd mógłby podzielić się z szeregowymi członkami możliwością pośrednictwa w uzyskiwaniu biletów. Rozumiem, że na dzień dzisiejszy prawie cała robota z tym związana jest na barkach Prezesa. Może by tak przy okazji następnego zlotu (a może nawet szybciej) zorganizować jakieś szkolenie dla osób chętnych do pomocy przy załatwianiu biletów?

Pozdrawiam!

PS. droc żeby uzasadnić liczbę mnogą przydałyby się co najmniej 2 cytaty ;)

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sty 23, 2008 12:21   

czado81 napisał/a:
Wydaje mi się, że zgodnie z ustaleniami Walnego Zebrania, MCP powinno się starać o bilety na wszystkie mecze fazy pucharowej.

Szczerze, to nie pamiętam aż takiej deklaracji. Ale oznaczałoby to w super optymistycznej wersji, że od końca lutego do maja jeździmy średnio, co 2 tygodnie (a w kwietniu nawet 4 razy)? Istniałaby oczywiście konieczność aktualizowania takiej listy po każdym meczu i udanym wyjeździe, bo zakładam, że mało kto może sobie pozwolić na 4 wyjazdy w kwietniu na przykład.

czado81 napisał/a:
Cały czas bez odpowiedzi pozostaje możliwość (konieczność) "obejścia" ustaleń "Regulaminu wyjazdów..."

Masz na myśli oczywiście wprowadzenie poprawek do "Regulaminu wyjazdów ..."?

czado81 napisał/a:
Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Może Zarząd mógłby podzielić się z szeregowymi członkami możliwością pośrednictwa w uzyskiwaniu biletów. Rozumiem, że na dzień dzisiejszy prawie cała robota z tym związana jest na barkach Prezesa.

Pewno spotkam się z falą krytyki, za to, co napiszę, ale proszę zakładać moje szczere i dobre intencje....
Zarząd to nie tylko Prezes :-) Zajrzałem do Statutu i znalazłem:
Kod:

Do kompetencji Zarządu Stowarzyszenia należy:
1. Kierowanie działalnością Stowarzyszenia.
2. Dokonywanie wykładni Statutu.
3. Nadawanie godności Członka Honorowego.
4. Ustalanie wysokości składek członkowskich i zasad ich egzekwowania.
5. Przedstawianie sprawozdań finansowych Stowarzyszenia.
6. Określenie rocznych i bieżących planów pracy Zarządu.
7. Reprezentowanie Stowarzyszenia na zewnątrz i działanie w jego imieniu.
8. Zarządzanie majątkiem i funduszami Stowarzyszenia.

Moja pierwsza refleksja jest taka, że pomimo wydzielenia funkcji Sekretarza i Skarbnika Statut nie definiuje podziału ról. Każdy odpowiada za wszystko i za nic. Praca zawodowa nauczyła mnie, że jeden temat powinien mieć jednego właściciela.
Refleksja druga jest taka, że Statut w zakresie obowiązków Zarządu Krajowego nie wspomina tak naprawdę nic o realizacji celów Statutowych :-)
Może, trzeba zdefiniować przy najbliższej okazji (Zlot?) rolę członków zarządu? Będą też wybory w 2008 roku. Gdybyśmy mieli sprecyzowany zakres odpowiedzialności i zadań poszczególnych członków Zarządu Krajowego, to można by powierzyć odpowiednie role odpowiednim ludziom? I bardzo ważne!! Nie uważam, że obecni członkowie Zarządu się do tego nie nadają ;-) Łatwiej tylko byłoby głosować w relacji osoba - stanowisko wiedząc, jakie ktoś ma umiejętności.

W ostateczności, odpowiadając już bardziej szczegółowo na Twoją propozycję czado81 - to można by poszerzyć skład Zarządu o te osoby (że tak brzydko ich nazwę - bileterów)? ;-)

czado81 napisał/a:
PS. droc żeby uzasadnić liczbę mnogą przydałyby się co najmniej 2 cytaty

jaja sobie ze mnie robisz? Bo kurde nie rozumiem....
czado81 napisał/a:

3. Jednocześnie MCP stara sie o bilety w AIMC.
4. W odpowiedzi AIMC przydziela nam powiedzmy 12 biletów.
(...)
6. Szczęśliwcy organizują wyjazd na własną rękę, czyli dogadują się całą grupą lub załatwiają transport indywidualnie, a spotykają się dopiero na miejscu.

Czy to może być cytat nr 2? Nie pamiętasz sam co pisałeś? Przecież wyraźnie napisałem, że:
droc napisał/a:
wyjaśnienia Tobie brak zrozumienia dla mojego PRZEKOLOROWANIA Twojej idei

:wink:

pzdr,

czado81 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 23, 2008 14:05   

droc napisał/a:
Istniałaby oczywiście konieczność aktualizowania takiej listy po każdym meczu i udanym wyjeździe, bo zakładam, że mało kto może sobie pozwolić na 4 wyjazdy w kwietniu na przykład.

Zakładam, że liczba chętnych byłaby znacznie wyższa niż liczba miejsc, przez co problem by się raczej sam rozwiązał poprzez losowanie.
droc napisał/a:
czado81 napisał/a:
Cały czas bez odpowiedzi pozostaje możliwość (konieczność) "obejścia" ustaleń "Regulaminu wyjazdów..."
Masz na myśli oczywiście wprowadzenie poprawek do "Regulaminu wyjazdów ..."?

Mam na myśli dokładnie to co napisałem, gdyż wprowadzenie poprawek będzie możliwe dopiero na Walnym Zebraniu, a jakiś wyjazd na mecz wyjazdowy w tej edycji LM chyba chcemy jeszcze zorganizować, prawda? Specjalnie wziąłem to słowo w cudzysłów, bo oczywiście interesują nas tylko rozwiązania zgodne ze statutem, działające jakby równolegle do "Regulaminu...", a nie jakieś przekręty.

droc napisał/a:
jaja sobie ze mnie robisz? Bo kurde nie rozumiem....

No właśnie chyba się nie zrozumieliśmy, bo stawiasz mnie w jednym rzędzie z Sonarem, który proponuje pośredniczenie MCP w uzyskiwaniu biletów na indywidualne wyjazdy, a ja szukam sposobu na to, aby dochodziły do skutku wyjazdy, na mecze, na które MCP dostało mało biletów (ale i tak już się o te bilety starało).

pippo3 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 25, 2008 17:05   

z tych wyliczen co tu padaja do samolotu to widze ze bedzie drozej niz ostani wyjazd na celtic juz same koszty przejazdu przewyzszaja koszty calkowite ostatniego wyjazdu... i to mnie martwi ...mam andzieje ze wyjazdy nie stana sie luxusem dla kogos kto poprostu ma kase i ceni sobie wygode i decyduje za innych ze wyjazd bedzie samolotem bo tak pasuje... mnie osobiscie pasuje autokar... niby 2 dni tulaczki ale co tam przecieez nie jezdzimy tam codziennie.. do tego czy to na samolot czy na autokar i tak kazdy w srodku tygodnia musimy wziassc wolne i z tego co wiekszosc pisze to interesuje ich nocleg tam wiec tym bardziej argument szybkiego wyjazdu odpada.
Pomysl z tym zeby pare osob jezdzilo z jednego miasta razem inni z innego razem itd i spotkanie w mediolanie to moze i dobry pomysl tylko ma jedno ale... a moze nawet dwa...
Wiekszosc wyjazdów kibicowskich ma zasade iż wszyscy jedziemy razem i tak powinno byc bo przeciez jestesmy Fan clubem Milanu i jedizemy razem wpływa to na koszty zapewne.. i jeszcze inna sprawa chcecie sie dogadywac zalatwiac a co z takimi osobami ktore np nikoogo nie znaja chca jechac pierwszy raz jak to widzicie bo niebardzo rozumiem ta wizje ... dla mnie powaznym problemem dla niektorych jest wyjazd z Opola godziny przyjazdu do Opola to nie problem ale wydostac sie z niego w srodku nocy to jest problem pewnie dla niektorych i jesli beda kontynuowane wyjazdy autokarowe to powinno byc to zmienione... dla mnie to nie problem mam do opola 2 godziny dobre polaczenia ale jak widzialem chlopakow z warszawy ktorzy czekali 4 godziny by sie wydostac w nocy z opola to juz nie bylo ciekawe.Katowice bardziej by pasowały lepsze polaczenia napewno by to ulatwilo ludziom dojazdy.
Tyle odemnie zapraszam do dyskusji ...

MikoZ 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 26, 2008 09:10   

pippo3 napisał/a:
z tych wyliczen co tu padaja do samolotu to widze ze bedzie drozej niz ostani wyjazd na celtic juz same koszty przejazdu przewyzszaja koszty calkowite ostatniego wyjazdu...

te wyliczenia moze i sa prawdziwe, ale napewno nie odzwierciedlaja faktycznego kosztu przelotu... wystarczy wejsc na strone ktoregos z tanich przewoznikow i sobie sprawdzic cene...

Bilet Katowice-Bergamo-Katowice na chwile obecna kosztuje dokladnie 223zl z wszystkimi oplatami, w tym 48zl za bagaz (mozna to spokojnie pominac, biorac tylko i wylacznie bagaz podreczny)... co daloby 175zl... mysle ze cena jest bardzo atrakcyjna...

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 26, 2008 10:22   

pippo3 napisał/a:
...mam andzieje ze wyjazdy nie stana sie luxusem dla kogos kto poprostu ma kase i ceni sobie wygode i decyduje za innych ze wyjazd bedzie samolotem bo tak pasuje... mnie osobiscie pasuje autokar...

Czytając Twoją wypowiedź mam wrażenie, że ten luksusowy wyjazd to bedzie koszt rzędu 2 tysięcy zł. MikoZ udowodnił Ci, że się mylisz. Poza tym nikt nigdzie nie powiedział, że latanie będzie stałym środkiem transportu. Więc nie stresuj się tak.

pippo3 napisał/a:
niby 2 dni tulaczki ale co tam przecieez...

...nie będziemy sobie ułatwieć :hmm:

pippo3 napisał/a:
jak widzialem chlopakow z warszawy ktorzy czekali 4 godziny by sie wydostac w nocy z opola to juz nie bylo ciekawe...

No fakt współczuję, też cos podobnego przechodziłem, a może samolot rozwiąże ten problem?

pippo3 napisał/a:
Katowice bardziej by pasowały lepsze polaczenia napewno by to ulatwilo ludziom dojazdy....
Mi by pasował Szczecin ;) ale to nie o to chodzi - złotego środkja nie znajdziemy, stacja docelowa - Mediolan i to jest najważniejsze :piwo:
pozdrawiam
FORZA!

Avia_Świdnik 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 27, 2008 22:56   

ja tam sądzę ze wyjazdy autokarowe mają swoja magie, mnie kręci klimat porzucenia domu na kilka dobrych dni i katować sie tak długo jazdą , :diavolo:

pippo3 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 29, 2008 14:16   

dokaldnie kto troche pojezdzil na mecze po Polsce ten wie o czym mowimy :diavolo:
Dlatego tez wole jechac autokarem niz samolot ... :devil:

MikoZ 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 29, 2008 16:14   

pippo3 napisał/a:

dokaldnie kto troche pojezdzil na mecze po Polsce ten wie o czym mowimy :diavolo:

pojezdzij troche do mediolanu i spowrotem to pogadamy...

szmalec 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 29, 2008 22:23   

A ja to sie podpisuję pod moim przedmówcą :) OK wyjazdów na moim koncie nie jest zbyt wiele bo byłem raz i to rzecz jasna był wyjazd autokarowy :D "klimat" jest naprawdę zaje*isty, ale o komforcie, wygodzie itd. itp. wspominać nie mam zamiaru :] ale jak się sprawa ma do przelotu samolotowego? po pierwsze szybciej, wygodniej itd. ;-) co do cen to nie jest tak tragicznie jakby sie moglo wydawać, znam z autopsji, bo sam zalatwialem znajomemu przelot, tam i powrot: Katowice-Bergamo [cena bez ubezpieczenia 270 zł., jasne jest chyba, że trzeba trafic na promocję, ale rezerwacje dosyc wczesne nam to zapewniają :) a teraz dla tych, którzy myslą o samym autokarze i toważyszącej atmosferze... sam przelot bodajże tra 1/5 godz. :hmm: mogę sie mylić, ale czas, ktory Nam pozostaje mozemy zawsze wykożystać na zwiedzenie miasta, ktore jak każdy chyba wie jest b. interesujące :D i nie zapominam oczywiście o :partyman: w samym mieście i w oczekiwaniu na mecz, ale to jest oczywiście moje zdanie, z którym wszyscy się rzecz jasna, zgadzać nie muszą 8) :forzamilan: :piwo: :forzamilan:

pippo3 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 29, 2008 23:04   

MikoZ napisał/a:
pippo3 napisał/a:

pojezdzij troche do mediolanu i spowrotem to pogadamy...

Ostatnio bylem i co i jakos bylo zajebiscie mnie to tam nie przeszkadza moze dlatego ze jezdzilem w gorszych wrunkach na mecze nie raz stojac na jakis zadupiach gdzie stalismy po pare godzin czekajac na pociag wiec wiem o czym mowie... Rozumiem ze nie kazdy tak lubi autokarem i dla niektorych najlepszy byłby teleport .....poprostu dla mnie wyjazdy autokarowe sa o.k i niemam nic przeciwko...
p.s szkoda ze sie pociagiem nieda tez jest niezly klimat:D

Avia_Świdnik 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 30, 2008 07:42   

ja bylem na meczu w Mediolanie samolotem jak i autokarem, dla mnie nie ma roznicy, oprocz tego ze troche dluzej bylem tam podczas podrozy samolotem, koszty samolotu sa przystepne i to bardzo, ale wszystko nadrabia sie noclegiem. i koszty sie wyrownują.

więc moim zdaniem i jeden i dugi srodek transportu jest dobry, ale to autokar ma swoj niepowtarzalny klimat wyjazdowy, czuć ze sie jedzie na mecz :ok:

picia9393 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 30, 2008 22:33   

Witam.Czytam wasze posty i myśle sobie;Czy 5 godzin w opolu na dworcu między 19.00 a 00.37 czy pochdzić po Mediolanie za pare trzy więcej.Pomyślcie i wybierzcie.Wyjazd autokarem super ale nasz czas i siły nie są do policzenia.Niech każdy jedzie jak i czym mu się podoba nie ma przymusu ale prośba o myślenie o innych choćby było ich mniej.Nas jechało czterech pociągiem i dzięki dobrym humorom to przeżyliśmy.Nie wyobrażam sobie podróży samotnie.To tyle bo środek transportu i miejsce wyjazdu jest do przedyskutowania ze wskazaniem na większość.Ja i tak w miare możliwości rodzinnych będe chciał jechać na mecz MILANU.Pozdro z W-wy

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sty 30, 2008 22:52   

picia9393 - przetłumaczysz nam co napisałeś? Bo czytam to kolejny raz i intuicyjnie się domyślam, ale pewny nie jestem :wink:
Piszesz raz:
picia9393 napisał/a:
Niech każdy jedzie jak i czym mu się podoba nie ma przymusu ale prośba o myślenie o innych choćby było ich mniej.

a za moment:
picia9393 napisał/a:
Nie wyobrażam sobie podróży samotnie.To tyle bo środek transportu i miejsce wyjazdu jest do przedyskutowania ze wskazaniem na większość.

Że już o "za pare trzy więcej" czy "nasz czas i siły nie są do policzenia" nie wspomnę :-)
Straszny chaos wyszedł.

pzdr,

Avia_Świdnik 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 31, 2008 07:11   

problem czekania po wyjezdzie na transport powrotny nie jest spowodowany podrozowaniem autokarem tylko miejscem wyjazdu, miedzy Opolem a innymi miastami jest problem podrozowania, Katowice, Wrocław , Kraków- to są miasta z ktoorych są busy praktycznie chyba cały czas. Jak lecialem samolotem sam we Wroclawiu czekalem na samolot okolo 8h na Mrowczana (spoznienie ow osoby :piwo: ), powrot z Krakowa byl juz plynny.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 09, 2008 09:47   

bilety juz w sprzedaży, a u nas cisza...
:?: :co: :?:

dezali 
Administrator

Wysłany: Sob Lut 09, 2008 13:26   

prosze o jeszcze chwile cierpliwosci - w trakcie przyszlego tygodnia wszystko powinno byc juz jasne.

diavola 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 10, 2008 01:06   

kochani!

poszukuję (jeszcze nie rozpaczliwie, ale lada dzień lada dzień...) biletu na rewanż z Arsenalem na S.S. lata świetlne temu za relatywnie małe pieniądze załatwiłam sobie transfer i nocleg, a ponieważ moje czynne członkostwo w MCP wygasło przez niedopatrzenie, nie sądzę bym mogła na prawach aktywnego członka partycypować w ewentualnie przydzielonej Nam/Wam z centrali puli biletów. dlatego zanim z poszukiwaniami wyruszę w szeroki świat, w przepastną siec i do koni, najpierw zwracam się do Was: jeśli ktoś jest w posiadaniu "wolnego" biletu a gotów były go odsprzedać, bądź zna (w Polsce lub
w Italii) inne tajemnicze źródłó biletów w rozsądnej cenie, będę bardzo wdzięczna za kontakt i pomoc :help:

(pytanie ostatniej szansy- dezali, czy szanse "nieaktywnego członka" na bilety poprzez MCP
wynoszą 0,00? :wall2: )

dziękuję za uwagę i pozdrawiam serdecznie,
ewa kwiecińska

Odpowiedz do tematu