ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Telefonia komórkowa
Autor Wiadomość
wasyl 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 19, 2016 11:08   

Venomik napisał/a:
Pełna zgoda, że Apple świetnie wykorzystuje korzyści zamkniętego systemu i małej ilości telefonu w wydajności. Ale t nie rekompensuje ogromnej różnicy w cenie.
Bo za kwotę iPhone można kupić równie szybkiego i stabilnego androida, mając do wyboru znacznie więcej modeli, mogąc sobie dopasować do czego tylko się chce (chciałbym telefon z sporym ekranem - ale nie potrzebuję świetnych parametrów ani wysokiej klasy aparatu? Goń się, bierz 6s plus w cenie naprawdę dobrej klasy laptopa).
Zresztą xiaomi pokazuje, że da się zrobić równie szybki i stabilny telefon za 1/3 kwoty iPhone

No i bez polityki Apple:
- czy to prawda, że na iPhone nie ma wirusów?
- nieprawda, są. Tylko, że płatne.

Nie jestem jakimś znawca tel a właśnie planuje zakupić jakiś telefon za gotówkę.
No chyba ze zdecyduje sie na abonament ale watpię bo juz od jakiegoś czasu mam tel na kartę i jestem zadowolony. Możesz napisać cos więcej o xiaomi??dobre telefony i gdzie najlepiej je kupić??jaka cena i czy faktycznie o wiele bardziej opłaca sie zainwestować w taki tel niż w "firmowy".

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Cze 19, 2016 13:14   

wasyl napisał/a:
jaka cena i czy faktycznie o wiele bardziej opłaca sie zainwestować w taki tel niż w "firmowy".

Hmm... wiesz, że Xiaomi to trzeci największy producent telefonów na świecie? Po Apple i Samsungu.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 19, 2016 13:29   

To wiem bo czytałem o tym w jakimś artykule ale nic o nim nie wiem.
Raczej obracałam sie dotychczas w Samsungu i Sony. O tym telefonie tak naprawdę nic nie wiem i nie znam nikogo kto by takowy mial

kamilus 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 19, 2016 14:02   

U mnie w pracy parę osób miało lub ma Xiaomi i żaden nie narzekał, zresztą sam planuję za jakiś czas wymienić swoje Moto G właśnie na telefon tej firmy.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 03, 2016 11:17   

Pytanie dla smartfonowców :P
Sony Xperia Z3 Compact vs. Huawei P8?

Generalnie zależy mi na tym żeby telefon w miarę szybko chodził, bez ścinek i zawieszania. Żeby aparat robił naprawdę porządne, wyostrzone zdjęcia bez większego męczenia się jak z moim obecnym LG G3s gdzie muszę chyba z 5 min celować w konkretne miejsce bez drgania ręki żeby wyszło naprawdę porządne foto :P Trochę przesadziłem ale jednak 8mpx to stanowczo za mało. Aha no i żeby bateria przynajmniej wytrzymała 1 dzień :P
Z3 compact ma fajne bebechy, dobry aparat na matrycy firmowej od Sony bodajże i ceny są przystępne 8-9 stówek + ma ładny, elegancki wygląd. Huawei z kolei droższy ale świeższy chyba z mocniejszym procesorem jest mniej narażony na ewentualne zawiechy, aparat też fajny, pobawiłem się P8-ką od kolegi i taki aparat spełniłby moje oczekiwania ;)
#10 Rui Costa per sempre!

pan_lucas 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 03, 2016 13:38   

miałem Z1 compact i mam Z5 compact, ale na pewno moim następnym telefonem nie będzie sony, no zawsze coś sie kićka :/ niestety z bólem serca stwierdzam, że nie warto

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 09, 2016 20:02   

W Sony Z może być problem z samoczynnm pękającym się szkłem, niestety tego doświadczyłem w moim Z3 Compact... Teraz mam Hauwei P9 Lite (dziwne, że do Polski trafiła wersja 2gb ramu niż z 3) ale na razie jestem bardzo zadowolony z telefonu

rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 10, 2016 00:34   

Sony to nie jest już ta sama solidność, co choćby 4 lata temu za czasów serii Xperia S.
Żaden segment premium, firma jakich pełno, w dodatku z archaicznymi ramkami i przestarzałym designem.
Poważna firma zmieści 5,5 cala w mniejszych rozmiarach, niż Sony zdoła upchnąć ekran 5-calowy.
Co najmniej kontrowersyjna wodoszczelność, często mająca niewiele wspólnego z realiami, oraz samoczynnie pękające wyświetlacze, bez upadku i jakiejkolwiek ingerencji.

Camill 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 13, 2016 09:48   

Ja uzytkuje już drugą Z1 po tym jak pierwsza została "zalana" na basenie podczas robienia dziecku zdjęć. Dodam, że telefon nie był zanurzany w wodzie a jedynie został pochlapany wodą. Aczkolwiek wymienili bez problemu na gwarancji więc nie narzekam. Historii z pekajacymi ekranami w nowszych modelach Xperii Z jest niestety dużo podobnie jak rozczarowań z tytułu nieuznania gwarancji przez Sony za takowe uszkodzenie.

pan_lucas 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 13, 2016 10:25   

w Z1c problemem było u mnie, że mając <60% baterii potrafił się wyłączyć, że niby rozładowany i po podłączeniu do ładowania czasem wracało owe 60% czy ileś, a czasem nie, z Z5c problem, że się mocno ciepły robił i robi, ale też niestety na przód założyłem hartowane szkło i jest ok, ale tył też był taki i spadł na to i zbił się tył, w dodatku aparat sie uszkodził, po naprawie grzeje się jeszcze bardziej, szkoda gadać

Aiver 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 13, 2016 14:13   

Co lepiej kupić Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2GB/16GB czy Xiaomi Redmi 3 PRO 3/32GB? Telefony w tej samej cenie. Wiem, że Note jest ogólnie lepszym telefonem, ale trochę się obawiam tych 5,5". Da się to nosić wygodnie w kieszeni? :D Redmi 3 ma gorszy procesor, ale więcej pamięci RAM. Telefon ma służyć raczej do normalnego użytkowania.

I druga sprawa. Korzysta ktoś z nju mobile? Kończy mi się umowa w Play i tak się zastanawiam czy się nie przenieść. Chętnie poznam opinie na temat tej sieci? Czytałem o problemach z zasięgiem, ale widzę, że korzystają z infrastruktury orange ( w ogóle są jakoś powiązani), wiec zasięg powinien być chyba taki sam jak u pomarańczowych?

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 16, 2016 16:12   

Mieliście taką sytuację, że wjeżdżając na teren innego kraju nie można połaczyć się z siecią z danego kraju? To może być wina karty SIM czy samego telefonu?

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 16, 2016 17:54   

Zadam może głupie pytanie, ale roaming masz aktywowany?

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 16, 2016 18:46   

No właśnie teraz nie potrzeba aktywyować, automatycznie powinno być połączenie z siecią zagraniczną....
Najlepsze jest to, że zapodałem sobie za 19 PLN internet 100MB w roamingu i nie skorzystałem.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 16, 2016 23:08   

100 mega w dzisiejszych czasach to i tak byś nie poszalał ;)
Nie wiem, nigdy nie miałem problemów za granicą, łączyłem się automatycznie, tak jak z rodzimymi sieciami.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 24, 2016 12:02   

STARY TIROWIEC napisał/a:
Zadam może głupie pytanie, ale roaming masz aktywowany?

Okazało się, że miałem roaming zablokowany. Śmieszna sprawa jak się okazuje.
W poprzedniej sieci (Orange) sobie zablokowałem a przeniesienie numeru do Play pozostawiło tą opcję nienaruszoną.
Tak więc lekki zbłaz :D

morpex 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 26, 2016 18:07   

Panowi zastanawiam się nad kupnem używanego Samsunga Galaxy S6. Warto kupić? Może polecacie jakieś alternatywy w podobnej cenie. Używane Galaxy mogę dostać za około 300 ojro :ok:

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 26, 2016 18:09   

Hauwei P9 Lite

wasyl 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 26, 2016 20:32   

[quote="morpex"]Panowi zastanawiam się nad kupnem używanego Samsunga Galaxy S6. Warto kupić? Może polecacie jakieś alternatywy w podobnej cenie. Używane Galaxy mogę dostać za około 300 ojro :ok: [/quote

Nigdy nie mialem Samsunga ale teraz bedac zagranica wzialem wlasnie ten model. Nie oczekuje za wiele od telefonu wiec moze dlatego jestem bardzo zadowolony. Smiga jak nalezy ale jesli ktos ma wieksze rozeznanie to niech napisze. Ja wzialem w abonamencie i caly koszt za 2 lata abonamentu wyjdzie mi ok 600-700 ojro. Oblicz sobie i zastanow sie czy nie lepiej wziasc abonamentu bo zawsze bedziesz mial nowy tel a ile ewentualnie bedziesz stratny to sobie obliczysz.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 26, 2016 22:18   

S6 to bez wątpienia najlepszy telefon jaki dotąd miałem, a miałem praktycznie same flagowce. Nie widzę słabych punktów, może tylko bateria by mogła być lepsza, ale to praktycznie każdego dotyczy... Więc mogę polecić z czystym sumieniem.

Jedyne wady jak dla mnie to brak możliwości włożenia karty pamięci i brak wymiennej baterii, ale w codziennym użytkowaniu raczej tego nikt nie odczuje.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 27, 2016 05:48   

300 euro? W tej cenie nie ma flagowców z ubiegłego roku, nawet używanych. Raczej tegoroczne wersje lite, tak jak np. Huawei. Bierz, jeśli sprawny i nie był naprawiany na chińskich zamiennikach.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 27, 2016 08:44   

Potwierdzam bo sam wjdzialem w tej cenie uzywane na necie.Ale wlasnie-uzywane. Ja za taka cene nie wzialbym uzywanego tel. Wolalem wziasc na abonament i miec nowy bo takiej gotowki na raz nie wydalbym nigdy na tel. Szkoda kasy.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 27, 2016 09:15   

W obecnych czasach życie w przekonaniu, że telefon wzięty na abonament wyjdzie taniej, niż kupno osobno + prepaid, bardzo często jest błędem.
Przynajmniej jak chodzi o Polskę.

morpex 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 27, 2016 11:08   

W moim przypadku jak na razie telefon na abonament odpada. Poszperałem trochę i zastanawiam sie nad Xiaomi MI5, Huawei P9 Lite ( Dzieki bounty_fire :ok: ) i własnie tym samsungiem. Za Xiaomi i Huawei przemawia fakt ze moge je kupic nowe no i zawsze to coś innego w morzu Samsungów i Iphonów. Z drugiej strony boje sie troche ich awaryjności chociaż miałem Galaxy S2 który też ciągle sie psuł wiec i z tym bywa różnie. Posiada ktoś wyrób Xiaomi ?

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 27, 2016 11:11   

Mi5 może bezpośrednio konkurować z nowym S7, więc P9 lite to raczej przy nich biedak.
http://www.pcworld.pl/new...iaomi.Mi.5.html
Porównać należy z pełnym P9, a nie lajtem.

Odpowiedz do tematu