ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Telefonia komórkowa
Autor Wiadomość
kamilus 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 01, 2015 10:19   

A może Moto G 3. generacji? Telefon "budżetowy", bo cena tylko 900 zł, ale szybkość działania (z racji braku nakładki) jak we flagowcach. Do tego całkiem niezłe bebechy i świetny 5'' ekran, którego rozdzielczość wynosi tylko 1280x720, co przekłada się na długi czas pracy na jednym ładowaniu (na swoim egzemplarzu 1. generacji dobiłem do 6 dni).

Resk 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 01, 2015 11:37   

Może ktoś podpowiedzieć czy LG T375 to telefon dotykowy, czy może podchodzi pod smartfon?

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 05, 2015 10:14   

Powolny starszuek oparty na jeszcze starszej Javie. Specyfikacja wzięta jeszcze z ery przed Symbianami, czyli dawno, dawno temu. Żaden smart, technicznie sprzęt ma z 10 lat.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 30, 2016 20:38   

Nie znalazłem odpowiedniego tematu, a nie chcę śmiecić i zakładać nowego. Potrzebuję subiektywnej porady w sprawie tabletu. Potrzebuję kupić do pracy. Musi więc być szybki, mieć dobre łącze internetowe (mam mobilny modem z Play również), przydałaby się niezła pojemność. Najbardziej jednak zależy mi na czasie reakcji.
Ponieważ nie jestem biegły to zastanawiam się czy inwestować w coś typu Lenovo Yoga z klawiaturą czy coś klasycznego. Potrzebny jest bo z laptopem nie chce mi się wszędzie latać, a czasem potrzebuję klientowi na szybko sprawdzić w systemie czy na mailu jakąś informację.
Ha! Przy okazji mam pytanie o Office w usłudze 365. Zainstalowałem próbnie Home Premium i teraz niech mi ktoś powie czy mogę go zainstalować na 5 urządzeniach czy na 5 laptopach/komputerach, 5 tabletach i 5 smartfonach? Bo nie ogarniam tego tak do końca, a zrobiłem to bo ja w mojej prostocie nie ogarniam tak skomplikowanych programów jak Open Office czy Libre Office.
:help:

lord bass 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 30, 2016 21:08   

Wszystko zależy ile możesz przeznaczyć na ten tablet.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 09:10   

Na razie czekam na jakieś podpowiedzi, kwestia pieniędzy schodzi na drugi plan choć wiadomo, że nie będę kupował tableta w cenie ultrabooka ;)

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 23:30   

Moim zdaniem warto kupić 'niefirmowy' (np. jakiś GoClever) tablet o lepszych parametrach przy niższej cenie niż firmowy. Usługi gwarancyjne i tak należy olać ponieważ z założenia żywotność każdego tabletu przewidziana jest na 2-3 lata (tzn. po tym okresie jest to już przestarzały złom). Chyba, że używasz tabletu równie intensywnie i do tak wielu celów jak ja smartfona (w niego zainwestowałem znacznie więcej). Z tego co czytam chcesz tylko sprawdzać pocztę i googlować - niefirmówka Ci wystarczy; po co przepłacać.
Co do usługi Office 365 to ja trzymam się od tego z dala (nie ma to jak stara dobra płyta - oczywiście nie w przypadku tabletu), ale z tego co wyczytałem to po 5 różnych urządzeń a nie 5 łącznie różnego typu (cyt. "For 5 PCs or Macs, 5 tablets including iPad, Android, or Windows, plus 5 phones").
edit: wracając do tabletu, to może zastanów się nad urządzeniem "dwa w jednym" - np. LG G4 (ekran 5,5" wystarczający do przeglądania internetu). Moim zdaniem urządzenie nie odbiega od iPhone'a szóstki (no wiadomo, że android jest niby gorzej zoptymalizowany niż iOS, ale kupując sprzet Apple'a uzależniasz się od tej firmy pod względem dedykowanych kabli, dodatków; poza tym komunikacja ze zwykłym pecetem pod Windowsem jest mniej wygodna). Chyba, że zależy Ci na tym, by telefon mniej rozpychał kieszeń.
Podsumowując: dobry smartfon 5,5" (+ ewentualnie najtańszy tablet ze złączem SIM, chociaż przy smarftonie i hot-spocie wystarczy Wi-Fi ale jest bateriożerne) LUB chiński tablet o dobrych parametrach (średnioniska półka; 1-2 GB RAM i jakiś średni procesor) i telefon jaki tam chcesz.
Jednak jeśli zależy Ci na klawiaturze fizycznej (łatwiej i szybciej piszesz) to oczywiście tylko druga opcja.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 02, 2016 15:12   

Ja natomiast polecam produkty sygnowane nadgryzionym jabłkiem. Korzystam z ich produktów od pierwszej wersji iPada i nigdy nie miałem z którymkolwiek problemów. Według mnie nie ma na rynku lepszych tabletów niż te od Appla.
Jakie są ich zalety?
1. Szybkie
2. Intuicyjny system
3. Zamknięty system, co jest bezpieczniejsze
4. Łatwe w obsłudze
5. Elegancko wyglądają

Poza tym ostatnio wyszedł nowy iPad Pro, co może obniżyć cenę starszych modeli.

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 03, 2016 21:04   

lord bass napisał/a:
Ja natomiast polecam produkty sygnowane nadgryzionym jabłkiem. Korzystam z ich produktów od pierwszej wersji iPada i nigdy nie miałem z którymkolwiek problemów. Według mnie nie ma na rynku lepszych tabletów niż te od Appla.
Jakie są ich zalety?
1. Szybkie
2. Intuicyjny system
3. Zamknięty system, co jest bezpieczniejsze
4. Łatwe w obsłudze
5. Elegancko wyglądają

Poza tym ostatnio wyszedł nowy iPad Pro, co może obniżyć cenę starszych modeli.

To tylko w przypadku jeśli nie przeszkadza Ci, że kupujesz sprzęt "sprzed roku", po cenie "za rok", bo ładnie wygląda i jest modny. Najświeższa historia nadgryzionego jabłka pokazuję w którą stronę poszedł producent i prócz najwyższych modeli MacBooków dla profesjonalistów, cała reszta to horrendalnie drogi, odstający techniczne od konkurencji szmelc, z dobrym systemem i "ładnym" designem.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 03, 2016 21:07   

Dondamajk, Wedlug mnie nie odstaje od konkurencji pod względem technologicznym, poza tym jeżeli kupić sprzęt z Apple to jest on aktualny przez kilka lat (oprócz iPhonow).

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 03, 2016 21:13   

lord bass napisał/a:
Dondamajk, Wedlug mnie nie odstaje od konkurencji pod względem technologicznym, poza tym jeżeli kupić sprzęt z Apple to jest on aktualny przez kilka lat (oprócz iPhonow).

Każdy hipster tak mówi...

Szajsung - I kwartał 2015
LGik - II kwartał 2015
Dawać kasę hipstery 6s - III kwartał 2015

http://www.mgsm.pl/pl/por.../10999/11858/0/

lord bass 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 03, 2016 21:22   

Nie rozumiem co chcesz przez to udowodnić, Apple zawsze wypuszczał nowe modele w 3 kwartale

rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 03, 2016 23:06   

Z tym szmelcem od Apple to gruba przesada, działa płynnie pomimo odstawania technicznie od sprzętów na Androidzie, bez takiego grzebania, jak w przypadku systemu od Google.
Dla przykładu, wystarcza połowa tego ramu, co u konkurenta - zaleta zamkniętego systemu, a nie wypuszczania pięciuset modeli na rok, opartych o tą samą platformę.

To trochę tak, jak z komputerami - gry na PC złożonym za 1500 zł, przy podobnych ustawieniach graficznych, jakie uzyskujemy na PS4 będą zacinać, a sprzęt nam się zamuli, producenci muszą optymalizować swoje produkcje pod setki różnych możliwych konfiguracji, co chwila nowe sterowniki, itp.
A konsol są tylko dwa rodzaje... nieco :) łatwiej to ogarnąć.
Główną wadą sprzętów z jabłkiem w logo jest cena, idąc tym tropem, przy podobnym rozumowaniu, nowa konsola mogłaby kosztować 2500-3000 zł, jeśli wypuściłby ją Apple... czyli dwa razy więcej, niż obecnie.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Kwi 03, 2016 23:25   

Pełna zgoda, że Apple świetnie wykorzystuje korzyści zamkniętego systemu i małej ilości telefonu w wydajności. Ale t nie rekompensuje ogromnej różnicy w cenie.
Bo za kwotę iPhone można kupić równie szybkiego i stabilnego androida, mając do wyboru znacznie więcej modeli, mogąc sobie dopasować do czego tylko się chce (chciałbym telefon z sporym ekranem - ale nie potrzebuję świetnych parametrów ani wysokiej klasy aparatu? Goń się, bierz 6s plus w cenie naprawdę dobrej klasy laptopa).
Zresztą xiaomi pokazuje, że da się zrobić równie szybki i stabilny telefon za 1/3 kwoty iPhone

No i bez polityki Apple:
- czy to prawda, że na iPhone nie ma wirusów?
- nieprawda, są. Tylko, że płatne.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 03, 2016 23:25   

Zapomniałem dodać, iż do wad jabłuszek należy ich nierozbieralność (chyba, że masz odpowiedni sprzęt). Z drugiej strony już raczej nikt nie wymienia baterii (wymienia się całość). Zresztą LG też zmierza w tym kierunku (G4 jest wyjątkiem).

rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 03, 2016 23:58   

@Venomik - stąd moje porównanie do konsol, gdzie w dużym uproszczeniu, iOS robił za PS4 a Android robił za PC.
Teoretycznie, absurdalnych cen nic nie usprawiedliwia, nie ma wytłumaczenia, czemu są windowane do tego stopnia. Ale, zaraz, zaraz...

Dziś wszyscy celebryci, piłkarzyki, modeleczki-prostytutki muszą mieć te swoje portale społecznościowe, fotki, koniecznie gdzieś tam z jabłuszkiem w tle.
Skoro towar sprzedaje się, pomimo tego, że w detalu ceny są kosmiczne w stosunku do możliwości i nawet stabilność, o której wspominam tego nie usprawiedliwia, to znaczy, że nadal wychodzą na swoje, generując największe zyski ze wszystkich firm w branży.
Jest popyt na jabłko? Jest podaż.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Kwi 04, 2016 17:45   

Kargool napisał/a:
Na razie czekam na jakieś podpowiedzi,

Po co Ci tablet?
Zanim zaczniesz myslec nad tym jaki, zastanow sie jak bedziesz z niego korzystac(rozrywka - gry i filmy, praca - przegladanie poczty i dokumenty , podstawka pod kurz, aby Jurkowi z parteru zaimponowac itd).Wtedy dopiero mozna sensownie odpowiedziec jaki.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 04, 2016 17:49   

VelenoRosso,
Podał to dwa posty wyżej.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Kwi 04, 2016 18:08   

lord bass napisał/a:
VelenoRosso,
Podał to dwa posty wyżej.

Moja wina, przeoczylem.
Jak cos firmowego chcesz, to Galaxy Tab 2 z LTE.
Wsadzisz simke z Play, dosc maly i lekki by w miare wygodnie z nim latac, dostatecznie duzy ekran i w dobrej rozdzielczosci by bylo wszystko widac. Albo wlasnie Lenovo Yoga 2.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Kwi 04, 2016 19:38   

rangiz napisał/a:
Dziś wszyscy celebryci, piłkarzyki, modeleczki-prostytutki muszą mieć te swoje portale społecznościowe, fotki, koniecznie gdzieś tam z jabłuszkiem w tle.

Nie da się ukryć, że Apple to lans.
Przytoczę anegdotę: w mojej poprzedniej firmie większość osób pracowało na kompach firmy Apple (szef był fanem, poza tym do programowania się nadają).
Kiedyś w piątek była w firmie impreza, większość osób sporo popiła i po imprezie przenosiła się na miasto. Ja nie. A jako ze mało kto miał klucze do firmy to kumpel, który szedł na miasto (i kluczy nie miał) poprosił mnie, żebym wziął jego maca do siebie, a on go następnego dnia odbierze.
Ale nie dlatego, że chce popracować/skorzystać z komputera, broń boże. Po prostu zaprosił randkę do siebie i chciał pokazać (polansować się), że posiada maca. Chociaż wcale nie posiadał.
I fakt, następnego dnia jechał tramwajem przez pół miasta i z powrotem tylko po to, żeby komputer poleżał na półce gdy jakieś dziewczę zawita do niego.
Śmieszne?
Cóż, jeśli działa - to niekoniecznie ;)

Cytat:
Skoro towar sprzedaje się, pomimo tego, że w detalu ceny są kosmiczne w stosunku do możliwości i nawet stabilność, o której wspominam tego nie usprawiedliwia, to znaczy, że nadal wychodzą na swoje, generując największe zyski ze wszystkich firm w branży.
Jest popyt na jabłko? Jest podaż.
Ja tam z Apple się nie nabijam - spoko. Jeśli mógłbym sprzedawać zbliżoną ilość produktów z marżą 3 razy większą: kalkulacja jest prosta. To fani/fanatycy mnie śmieszą.
Głównie w Polsce, bo znam aż nadto osób, dla których kupno sprzętu Apple to wielki problem dla budżetu, ale muszą koniecznie go mieć - nawet jeśli nie wykorzystują jego zalet.
W USA jest trochę inaczej. Tam cena iPhone 6s oscyluje w okolicach 1.5% rocznego przychodu średnio. U nas jest blisko 5%. A że w bogatszych krajach procent pensji potrzebnej do życia jest niższy, to możemy spokojnie pisać, że w USA kupno iPhone stanowi 4-5 razy mniejsze obciążenie dla budżetu niż u nas. Więc spoko, już bardziej zrozumiałe zachcianki.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 05, 2016 10:54   

Venomik napisał/a:
Nie da się ukryć, że Apple to lans.

Przytoczę anegdotę: w mojej poprzedniej firmie większość osób pracowało na kompach firmy Apple (szef był fanem, poza tym do programowania się nadają).

Kiedyś w piątek była w firmie impreza, większość osób sporo popiła i po imprezie przenosiła się na miasto. Ja nie. A jako ze mało kto miał klucze do firmy to kumpel, który szedł na miasto (i kluczy nie miał) poprosił mnie, żebym wziął jego maca do siebie, a on go następnego dnia odbierze.

Ale nie dlatego, że chce popracować/skorzystać z komputera, broń boże. Po prostu zaprosił randkę do siebie i chciał pokazać (polansować się), że posiada maca. Chociaż wcale nie posiadał.

I fakt, następnego dnia jechał tramwajem przez pół miasta i z powrotem tylko po to, żeby komputer poleżał na półce gdy jakieś dziewczę zawita do niego.

Śmieszne?

Cóż, jeśli działa - to niekoniecznie

Każdy sposób, jeśli osiągniesz efekty, jest dobry ;)

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Kwi 05, 2016 11:28   

To chyba jednak nie do końca prawda, raczej dziecku tej filozofii wpajać nie będziesz. ;) A co do przykładu to w pierwszym odruchu pomyślałem, że facet zrobił niezbyt rzetelne rozpoznawanie, dziewczynie pewnie chodziło o Big Maca, albo lepiej dwa. Najedzona antylopa wolniej biega, każdy tygrys to wie. ;) Potem przyszło jednak orzeźwienie, bo różne są fetysze na świecie. Jeśli kogoś podniecają nadgryzione jabłka to można mu je zapewnić.
Rozumiem jednak, że z założenia miała to być krótka, intensywna znajomość. ;)

Kargool 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 06, 2016 00:08   

Dzięki za rady. Wady Apple'a znam, zalety w pewnej części również. Albo opinie tych co używają, może będzie to bardziej sensowne.
Niemniej doszedłem do wniosku, że nie do końca potrzebuję teraz tego sprzętu. Więc zamieszałem niepotrzebnie, choć nie do końca. Otóż stwierdziłem, że póki co daję radę z moim skromnym i ciężkim Asusem do prac biurowych i przeglądania forum oraz z powolnym HTC do wykonywania telefonów. Przerzuciłem się na notes w formie papierowej i mam głęboko potrzeby moich klientów "na wczoraj". Notuję, dzwonię do centrali, oddzwaniam do klienta i tyle. Oszczędzam.
Niemniej jak te sprzęty mi się posypią (czyt. Asus) to idę odważnie w ultrabooka, z dyskiem SSD, szybkim procesorem i wagą do 1,3 kg. Z perspektywy czasu żałuję, że Samsung nie robi już komputerów. Mam do użytku domowego z ekranem 17 cali, w poprzedniej firmie miałem takie małe gówienko z 10,1'' i złego słowa o nich nie mogę powiedzieć. Ale to pewnie za jakiś rok, jak to z czego piszę ten post się posypie.
Takie są zalety prowadzenia własnej działalności usługowej. Niby możesz "wrzucić" sobie zakup w koszty, ale żeby to zrobić to najpierw i tak musisz wydać te kilka złotych z własnej kieszeni. A wszystko co wydajesz pomniejsza twój zarobek.
Grazie panowie za pomoc.

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 06, 2016 23:38   

lord bass napisał/a:
Nie rozumiem co chcesz przez to udowodnić, Apple zawsze wypuszczał nowe modele w 3 kwartale

Ni mniej ni więcej, jak to co napisałem wczesniej:
dondamajk napisał/a:
To tylko w przypadku jeśli nie przeszkadza Ci, że kupujesz sprzęt "sprzed roku", po cenie "za rok", bo ładnie wygląda i jest modny.

dondamajk napisał/a:
reszta to horrendalnie drogi, odstający techniczne od konkurencji szmelc, z dobrym systemem i "ładnym" designem.

A dobrze podsumował to:
Venomik napisał/a:
Pełna zgoda, że Apple świetnie wykorzystuje korzyści zamkniętego systemu i małej ilości telefonu w wydajności. Ale t nie rekompensuje ogromnej różnicy w cenie.
Bo za kwotę iPhone można kupić równie szybkiego i stabilnego androida, mając do wyboru znacznie więcej modeli, mogąc sobie dopasować do czego tylko się chce

Btw, też zastanawiałem się nad kupnem tableta, ale szybko się rozmyśliłem i jeśli już pójdę w tą stronę, to jako, że mój 5 letni Dell już ledwo dycha, to kupie raczej lapa konwertowalnego typu Lenvo Yoga lub Microsft Surface.

hiacek56 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 22, 2016 10:15   

tablet odradzam zdecydowanie, lepiej jakiś dobry telefon kupić
możecie polecić coś dobrego w miarę do 800zł?

Odpowiedz do tematu