ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Alexandre Pato
Autor Wiadomość
Wentyl 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 03, 2007 11:51   Alexandre Pato

A więc stało się. Wczoraj w nocy został potwierdzony transfer napastnika Internacjonalu Porto Alegre Alexandre Rodriguesa da Silvy znenego powszechnie jako Pato czyli kaczor. Nowy nabytek Milanu nie ma jeszcze ukończonych 18 lat więc zgłoszony do rozgrywek będzie mógł dopiero styczniu ale jest on przede wszystkim inwestycją w przyszłość. Gwiazdor młodzieżowej reprezentacji Brazylii kosztował nas nie mało bo 15 mln euro wydane na tak młodego piłkarza to z pewnością sporo ale trzeba pamiętać, że jest to pierwszy transfer sukces naszego zarządu od jakiegoś czasu. Wygraliśmy walkę o niego z Realem Madryt i Chelsea czyli klubami które często ściągają za spore pieniądze młodych piłkarzy. Nasz zarząd ostatnio raczej żadko wydawał duże kwoty na młodych graczy opierając skład raczej na doświadczonych zawodnikach. Widać więc, że Pato musiał ich zachwycić i to powinno napełniać nas optymizmem, że Brazylijczyk jeszcze udowodni, że jest wart tych pieniędzy. Oczywiście nie należy oczekiwać, że od samego początku zacznie prowadzić grę Milanu ale po aklimatyzacji może pokazać na co go stać. Ostatnio wielu młodych piłkarzy odgrywa coraz większą rolęw Europejskich klubach, w zeszłym sezonie najbardziej w wypchanej gwiazdami Barcelonie błyszczał Leo Messi a w Alsenalu Londyn nieźle sobie poczynał sprowadzony także za spore pieniądze rówieśnik Pato - Theo Wallcot. Pare lat temu w lidze holendeskiej błyszczał młodziutki Ronaldo od którego teraz Pato będezie mógł się sporo nauczyć (oczywiście Eredivisie to nie to co SerieA ale w czasach gdy grał tam Ronnie liga w Holandii była silniejsza niż teraz). Tak więc cieszmy się z pierwszego sukcesu naszego zarządu na transferowym rynku w tym mercato i miejmy na dzieję, że już niedługo młody Alexandre udowodni wszystkim, że był to udany transfer także pod względem sportowym.

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sie 03, 2007 12:03   

wyczytalem dzisiaj na kanale, ze jesli rodzice Pato zarobkowo wyemigruja do Wloch (tzn. jesli Silvio da im jakas prace ;) ) to mozna bedzie zglosic Kaczora jeszcze w tym okienku transferowym - co oznacza, ze bedzie mogl grac w oficjalnych meczach juz od poczatku sezonu. ile w tym prawdy i czy uda sie to zrealizowac - czas pokaze.

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Sie 03, 2007 13:09   

Serio? Ale na jakiej to podstawie? :/ Transfer jest niemożliwy w tym okienku transferowym i nie wiem dlaczego praca dla jego rodziców miałaby coś zmieniać.
To element Prawa Pelego?
Nie zarzucam nic nikomu, aby mnie źle nie zrozumiano - pytam, bo nie wiem.
Ogólnie to miło by było już za miesiąc przekonać się na co tego młodziana stać.

dezali 
Administrator

Wysłany: Pią Sie 03, 2007 13:17   

spokojnie venomik, az takiego pospiechu nie ma, wszak milan gra z juve dopiero w grudniu;)

ps. wentyl, zlikwiduj ortografa w swoim podpisie. przy tak duzej czcionce strasznie po oczach daje.

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sie 03, 2007 13:23   

Venomik napisał/a:
Serio? Ale na jakiej to podstawie? :/ Transfer jest niemożliwy w tym okienku transferowym i nie wiem dlaczego praca dla jego rodziców miałaby coś zmieniać.
To element Prawa Pelego?
tak, to element Prawa Pelego.
jeszcze raz podkreslam, nie wiem ile w tym prawdy i czy da sie to wykorzystac, mowie tylko co wyczytalem ;) . takie wiesci roznosi tom_n :P

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

czado81 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 03, 2007 13:46   

Podejrzewam, że rodzice Pato pracując legalnie we Włoszech mogliby tu dostać status rezydenta lub coś w tym rodzaju.

Żadne prawo Pelego nie może zabronić dziecku przebywać z rodzicami, a więc także grać w kraju, w którym rodzice mieszkają. Ale są to tylko moje przypuszczenia, nie wiem na 100% jak to jest.

Wentyl 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 03, 2007 14:07   

dezali napisał/a:
ps. wentyl, zlikwiduj ortografa w swoim podpisie. przy tak duzej czcionce strasznie po oczach daje.

"Twój podpis jest za długi" - [']

Oryginalnie miało być - "Pato - propably the best football talent in the world". Niestety powyzsze zdanie zmusiło mnie to takiego skracania podpisu, że przytrafił się mały błąd ;-) Teraz powinno być już dobrze.

stan napisał/a:
wyczytalem dzisiaj na kanale, ze jesli rodzice Pato zarobkowo wyemigruja do Wloch (tzn. jesli Silvio da im jakas prace ) to mozna bedzie zglosic Kaczora jeszcze w tym okienku transferowym

Fajnie by było, tylko żeby FIFA się potem nie czepiała. Silvio załatwi im prace z pewnością a słyszałem prpozycje, żeby dać go na pół roku do Primavery, nie wiem, czy byłoby to możliwe ale Pato jest już chyba jednak za dobry na naszą Promaverę. Czas pokaże co z tego wyniknie.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pią Sie 03, 2007 14:17   

Sprawa jest prosta. Prawo Pelego zabrania niepelnoletnim pilkarzom podejmowac prace poza granicami Brazylii. Jednak nie obowiazuje wobec pilkarzy, ktorzy wyemigrowali z rodzicami. Jesli wiec Silvio znajdzie prace rodzicom Pato, to ten bedzie mogl wyjechac z nimi i zostac zgloszony jeszcze w tym okienku jako syn rezydentow podatkowych Wloch.

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sie 03, 2007 14:43   

... i w ten oto sposób umarło śmiercią naturalną "prawo Pelego" :wink:

Zakup Pato mnie osobiście cieszy. Chłopak uchodzi za wielki talent, Leonardo przyglądał mu się od kilku miesięcy. Wierzę w Niego. Wierzę w trafność wyboru Leo.

pzdr,

Bahyr 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 03, 2007 19:25   

W końcu doczekaliśmy się porządnego wzmocnienia formacji ofensywnej w tym okienku transferowym!!!

Sądzę że Pato rozwinie swoje umiejętności w Milanie i będzie solidnym napastnikiem Milanu teraz i w następnych sezonach !!! :forzamilan: :forzamilan:

chef 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 04, 2007 17:34   

A ja sadze, ze w tym sezonie malo co sobie pogra ;) Zakladajac nawet, ze zostanie zgloszony do rozgrywek juz teraz.

Mates 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 06, 2007 10:55   

Tez mysle ze w tym sezonie nie bedzie zbyt czesto wykorzystywany. Zakladam ze jesli istnieje jakas mozliwosc zeby ominac prawo pelego to nasi dzialacze sie juz o to postaraja. Ale nawet wtedy, wedlug mnie, pato bedzie gral w Copa Italia, w ostatnich meczach grupowych LM (jesli bedziemy miec pewny awans) i pewnie w paru koncowkach wygranych meczow Serie A. Sytuacja sie zmieni jesli nasi podstawowi napastnicy beda kontuzjowani, ale tego nie ma co zakladac. On bedzie mial podobny status jak Gourcuff w ubieglym sezonie. I uwazam ze takie jego stopniowe wprowadzanie do druzyny jest jak najbardziej sluszne.

Vilku 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 07, 2007 14:44   

Nie wydaje mi się. O Gurkim, gdy przechodził do Milanu mało kto słyszał - ja nie - zaś wydana na niego kwota raczej nie sytuowała go w kręgu faworytów do pierwszego składu. Z kolei Pato to jednak naprawdę spory transfer - i jeśli chodzi o kwotę odstępnego i biorąc pod uwagę szum jaki wokół tego transferu panował. Tak więc moim zdaniem będzie to nasz napastnik numer 2-3 i spodziewam się, że sporo pogra.

szakuś 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 08, 2007 15:00   

Może zdarzyć się tak, że w ciągu jednego sezonu Pato stanie się naszym Rooney'em, a może się zdarzyć tak, że jeszcze długo będzie musiał się przebijać. Ciężko to przewidzieć, chociaż ja mam nadzieję na to pierwsze :D

polja 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 08, 2007 15:28   

Zdaje mi się, że jednak Pato zagra dopiero w styczniu w pierwszej drużynie, a teraz powinien uczyć się od piłkarzy na treningach i co najważniejsze musi zaklimatyzować się we Włoszech, a potem może już osiągnąć naprawdę wiele, bo stać go na to.

Vilku 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 08, 2007 17:09   

To czy zagra w styczniu jest zupełnie niezależne od tego jak się zaprezentuje na boisku. Treningi swoją drogą, ale im szybciej będzie mógł grac tym lepiej.

milaners 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 09, 2007 13:34   

Może za wcześnie o tym mówić, ale uważam, że A. Pato będzie gwiazdą Milanu pokroju Kaki, czy Pirlo.

kamillos 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 09, 2007 13:58   

A ja się obawiam, że będzie "gwiazdą" pokroju Oliveiry :| . Kompletnie nie przekonuje mnie ten piłkarz i nie rozumiem dlaczego Milan zapłacił za niego 20-pare mln Euro. Za 17-latka taka kwota... To mi się zawsze kojarzyło z Realem Madryt. Cóż... zobaczymy. Mam nadzieję, że się mylę :) .

MUCHAsaiyan 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 09, 2007 22:57   

o Rickim też mówiło się ze to pieniądze wyrzucone w błoto, że taka kasa za tak młodego piłkarza to bezsens a okazało się to strzałem w dziesiątkę :) oby teraz też tak było :)

kamillos 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 09, 2007 23:25   

Trochę nietrafne porównanie ;) . Kaka kosztował 8,5 mln euro i w chwili przyjścia do ACM miał 21 lat, a nie 17!!! Poza tym w São Paulo w 58 strzelił 23 gole, nie będąc przecież napastnikiem i był niekwiestiowaną gwiazdą swojej drużyny. Statystyki Pato nie są najlepsze. Dużo (za dużo) szumu wokół jego nazwiska dorobiły media.

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 10, 2007 07:09   

Wydaje mi się że to nazwisko ściągnięte na siłę... nie udało się wynegocjować zakupu nikogo z pozostałej ekipy nazwisk + "X" to nasi włodarze zdecydowali się na zakup ostatniego z listy, który zakładam (bo pewien nie jestem) miał i tak najniższą sumę odstępnego z całej bandy. Nie wiem jak gra Pato, widziałem go tylko na kompilacjach i w meczu z Polską, więc wypowiadać się nie będę, szczególnie że przejechałem się już na forowaniu wyroków na Ronaldo, ale cel zakupu wydaje mi się oczywisty. Miał zamknąć usta niezadowolonym z cichego mercato kibicom i jak widać choćby po tym forum, w bardzo dużej części im się to udało... natomiast znaczenie Pato dla drużyny - oby był takim "odkryciem" jak Kaka...

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 10, 2007 07:47   

dobrze prawisz, kuba1899, ciężko ocenic wagę tego transferu i ... to jest korzystne dla zarządu, bo do krytykujących można śmiało powiedzieć: ''poczekaj, a przekonasz się...''
Ja osobiście cieszę się z dokonanego transferu, pieniądze pieniędzmi, ale podchodzę do tego dość pozytywnie. Chociaż wolałbym gdyby przyszedł ktoś z wymienianej piątki +Pato, szczególnie, ze zagra dopiero od stycznia.
pożyjemy zobaczymy :)

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sie 10, 2007 07:58   

nie mam podstaw by nie wierzyc Zarzadowi, ze obserwowali go od dawna.....wiec wiedza jak chlopak gra, czy sieje zamet w liniach obronnych przeciwnika, jak sie ustawia, jak odgrywa, jak wspolpracuje z reszta druzyny i czy jego cechy sie w Milanie przydadza....
a czy sie oplacalo go kupic to sie pewnie przekonamy dopiero za pare lat :]

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 10, 2007 12:19   

Pamato - przecież ja nie mówię że zrobili "entliczek pętliczek" i że akurat na Pato bęc... domyślam się że więcej rozumu włożyli w Jego transfer i liczę że nie były to emocje transferowe w stylu Ba/Esajas... zawsze możemy wierzyć zarządowi, ale tam na górze rozgrywa się gra... i być może była taka sytuacja, że jedną nogą był u nas Etoo, R10 lub nawet Sheva więc szykował się megahicior, ale Galliani dał nazwisko gościa który uważany jest za wielki talent, tak "just in case" jakby pozostałe niewypaliły... Owszem Milan jest własnością Silvio i jest to jego folwark. Ale nie opłaca mu się rządzić tak sobie, tylko liczy się z kibicami (a przynajmniej przeważnie się liczy). Miał być transfer? Jest transfer... 50% kibiców jest zadowolonych i o to chodzi... kupi jeszcze coś za 2 tygodnie i mamy przekonane następne 30%... a z tym to już można żyć, bo 20% malkontentów zawsze będzie...

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sie 10, 2007 12:22   

kuba: to nie bylo bezposrednio do ciebie przeciez ;) ogolne dywagacje apropo tego, ze 'nikt nic o nim nie wie, jeno youtube etc, a kosztowal nas 20 baniek'... ;)

Odpowiedz do tematu