ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Sob Sie 09, 2008 11:25
Liga polska 2007/08
Autor Wiadomość
chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Wrz 27, 2007 14:26   

Anathem napisał/a:
Ja tam nie domagam sie zwolnienie Franza ;) Wg mnie nie należało wogóle go zatrudniać ;)
Była to opcja, z której na tamten czas skorzystano. Bajki o Kasperczaku czy kimś tam zostawmy dla dziennikarzy. W sumie skoro teraz nie wydają kasy to wtedy też nie byli chętni płacić zapewne wysokiego uposażenia Kasperczakowi. Smuda ma swoje wady ale ma też sukcesy, może gdy w końcu będzie miał możliwość pracy z dobrymi piłkarzami to będzie lepiej. W Poznaniu niestety spora liczba osób myślała, że jak wejdzie Amika to zasypie nas kasą. Tak sie jednak nie stało. Na polskim rynku Lech nie walczy o zawodników. I nie mam tu na myśli jakieś komety typu Burkhard, Korzym, Zganiacz, czy Smoliński. Także śmiałe powiedzenie Zarządu Lecha "Idziemy na majstra" wywołało u mnie śmiech...

MikoZ 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 27, 2007 14:40   

Anathem napisał/a:
Strąg :)

chcialem zdementowac, nigdy nie gralem w Wisle i nie zamierzam :rotfl2:

Anathem 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 07:57   

No tak, Strąk raczej :) Sorki za pomyłkę ;)
Kasperczak to faktycznie były bajki, ale może Czesiu powinen był zostać :) No ale widać ktoś z Wronek go nie lubił :)

[ Dodano: Pon Paź 08, 2007 14:35 ]
No i minęła kolejna juz kolejka :) Jak widze nikt nie podsumował ostatnich 2, ale co tam, nawiażę tylko do wątku jaki sam poruszyłem, a mianowicie Legii. Meczy nie widziałem, więc tylko o faktach napiszę ;) Jednak Lechowi udało się całą pulę zgarnąć u siebie :) O dziwo bramki nie stracili, ale miałem rację, że o jedna więcej niz Legia zdobędą ;) I co ciekawe nie Reiss ja strzelił ;)
Z Bełchatowem Legia wygrała pewnie (patrz wynik) ale zbyt wiele tam pomyłek sędziego było, a i Pan Wróbel jakiś brutalny się zrobił ;)
Nie mniej cieszy mnie przodownictwo w lidze Wisły i trzymam kciuki, żeby już lider się do końca sezonu nie zmienił ;)
pozdrawiam niedowiarków z Poznania ;)

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 09, 2007 14:58   

Widzę że Poznaniacy nie skomentowali jeszcze ostatniej kolejki, dziwne:P
Dawno tu nie pisałem, więc w końcu trzeba coś naskrobać;)

No niestety Legia zagrała słabszy mecz w Poznaniu i nie udało się osiągnąć korzystnego rezultatu. Lech zagrał bardzo dobrze w obronie i Legioniści nie stworzyli tak naprawdę żadnej "stu procentowej" sytuacji. Gratulacje dla Kolejorza, mecz nie stał na najwyższym poziomie jesli chodzi o sytuacje bramkowe ale był ciekawym widowiskiem głównie ze względu na szybkie tempo gry i dużo walki na boisku. Szkoda porażki Legii bo w ten sposób straciliśmy pozycje lidera i spadliśmy na 2 miejsce w tabeli. Liderem została Wisła która pewnie pokonała Jagiellonie 5:0 na własnym boisku.

Jeśli chodzi o strone kibicowską to duże brawa należą sie kibicom Lecha za udostępnienie jednego sektora dla Legionistów i wpuszczenie tam grupy 430 Legionistów. Także po raz kolejny kibice Legii pojawili sie na zakazanym wyjeździe;) Warto podkreślić że obie strony- "kocioł" Lecha i sektor Legii razem w czasie meczu jednoczyli sie w okrzykach "piłka nożna dla kibiców" czy też toczyli między sobą dialog "walter! co? mordo ty moja!":)
także ładne zachowanie poznaniaków, jedynym minusem było zachowanie grupy napinaczy która intonowała bluzgi na Legie na trybunie Krytej, ale po jakimś czasie zostali za to ukarani przez kumatą wiare Lecha.

W Łodzi odbyły sie najlepsze derby w Polsce: Widzew-ŁKS
Mecz stał na bardzo niskim poziomie i zakończył sie remisem bezbramkowym. O wiele ciekawiej było na trybunach, gdzie obie strony pokazały sie z dobrej strony, sporo ultrasując. Nie obyło sie niestety bez incydentów typu rzucanie racami czy szarpania płotem, ale to już chyba standard jeśli chodzi o łódzkie derby....

Kompromitacja Gks Bełchatów w meczu z Polonią Bytom! Przegrana u siebie 0:3- tego chyba nikt sie nie spodziewał, dla mnie ten wynik to prawdziwa sensacja. Widać wice mistrz Polski po ubiegłym udanym sezonie wtopił sie już w ligową szarzyzne.
Podobnie mistrz Polski- Zagłębie Lubin, po porażce z Polonią B. w zeszłej kolejce, tym razem uległ na własnym boisku Dyskobolii Grodzisk Wlkp. Ten wynik to może nie sensacja jak w przypadku Bełchatowa, ale z pewnością można mówić o niespodziance.

Ostatnia rzecz o której wspomne, to warty uwagi występ Dawida Jarki z Górnika Zabrze. 4 gole w jednym meczu to coś, a po 10 kolejkach piłkarz ten ma już na swoim koncie 10 trafień. I tylko dziwne jest to że do kadry został powołany jego kolega z ataku - Zahorski, ktory w tym sezonie nie strzelił żadnej bramki.... śmiechu warte. Nie wiem kto będzie miał strzelać bramki w najbliższych meczach, z Kazachstanem i towarzyskim meczu z Węgrami: Żurawski, Matusiak, Zahorski?:))) niektóre powołania Leo to totalna kpina jak dla mnie....
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Paź 09, 2007 15:13   

krzysiekACM napisał/a:
Jeśli chodzi o strone kibicowską to duże brawa należą sie kibicom Lecha za udostępnienie jednego sektora dla Legionistów i wpuszczenie tam grupy 430 Legionistów.
To decyzja tylko części kibiców... nawet nie wnikam czy LPU czy LPH.
krzysiekACM napisał/a:
Warto podkreślić że obie strony- "kocioł" Lecha i sektor Legii razem w czasie meczu jednoczyli sie w okrzykach "piłka nożna dla kibiców" czy też toczyli między sobą dialog "walter! co? mordo ty moja!":)
Bez komentarza. Środowisko kibiców jest trochę podzielone, ze względu na "zajścia" na V. W imię "piłka nożna dla kibiców" kilku karków wleciało na sektor i pobiło kibica ("Tylko szmata bije brata").
krzysiekACM napisał/a:
jedynym minusem było zachowanie grupy napinaczy która intonowała bluzgi na Legie na trybunie Krytej, ale po jakimś czasie zostali za to ukarani przez kumatą wiare Lecha.
Minusem? To się uśmiałem. Od kiedy to jest patent na zakaz śpiewania? Wczoraj śpiewy - na L "zakaz" - a jutro znów sie zacznie. Podwójna moralność. Tylko czekać jak na rewanżu kibice Legii pokażą swoją twarz. Wtedy ci "kumaci" stracą w oczach jeszcze bardziej.

P.S. nie byłem na meczu... akurat wydanie 75 zeta wolę zainwestować w cokolwiek ciekawszego.

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 10, 2007 08:23   

chrissnail napisał/a:
To decyzja tylko części kibiców... nawet nie wnikam czy LPU czy LPH.

części prawdziwych, najwierniejszych kibiców, którzy rozumieją problemy innych i potrafią się ładnie zachować i wyciągnąć pomocną dłoń nawet do średnio lubianego rywala.
chrissnail napisał/a:
Środowisko kibiców jest trochę podzielone, ze względu na "zajścia" na V. W imię "piłka nożna dla kibiców" kilku karków wleciało na sektor i pobiło kibica

jeśli ktoś sie zachowywał nieodpowiedzialnie i nie kulturalnie to został za to ukarany.
jeśli sie wpuszcza gościa do swojego domu to się mu nie ubliża potem, no ale niektórzy może zostali wychowani w innym , zakompleksionym świecie, bez reguł i zasad.
chrissnail napisał/a:
Minusem? To się uśmiałem. Od kiedy to jest patent na zakaz śpiewania? Wczoraj śpiewy - na L "zakaz" - a jutro znów sie zacznie. Podwójna moralność. Tylko czekać jak na rewanżu kibice Legii pokażą swoją twarz. Wtedy ci "kumaci" stracą w oczach jeszcze bardziej.

nie jesteś w stanie zrozumieć tego, że jak kibice Lecha wpuszczają Legie na swój sektor, to chyba nie powinni za chwilę zacząć ich wyzywać i może jeszcze próbować ich atakować? trochę szacunku a przede wszystkim kultury!
zachowanie części kibiców było po prostu nie eleganckie, i chamskie. ale widać że niektórzy w Poznaniu na mecze z Legią przychodzą nie dopingować Kolejorza, tylko napinać sie na Legie. ale jak to mówią : "cham będzie chamem, na wieki wieków amen"
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Paź 10, 2007 09:17   

krzysiekACM napisał/a:
części prawdziwych, najwierniejszych kibiców, którzy rozumieją problemy innych i potrafią się ładnie zachować i wyciągnąć pomocną dłoń nawet do średnio lubianego rywala.
Ich nie jest 28 tys. Stadion to nie ich prywatny teren. Nie wal mi tu "ideologicznej papki" o braku zachowania bo ośmieszasz sie tak samo jak oni.
krzysiekACM napisał/a:
jeśli ktoś sie zachowywał nieodpowiedzialnie i nie kulturalnie to został za to ukarany.
jeśli sie wpuszcza gościa do swojego domu to się mu nie ubliża potem, no ale niektórzy może zostali wychowani w innym , zakompleksionym świecie, bez reguł i zasad.
Wpuszczać bandytów do domu? Wielu z tych "kibiców" było na "kateringu w Wilnie".Jeżeli chcesz bronić słusznej sprawy to walcz argumentami a nie zabawnymi tekstami. Szkoda, że jeszcze nie wymieniliście sie szaliczkami z Kotłem w ramach "piłka nożna dla kibiców" :lol2:
krzysiekACM napisał/a:
nie jesteś w stanie zrozumieć tego, że jak kibice Lecha wpuszczają Legie na swój sektor, to chyba nie powinni za chwilę zacząć ich wyzywać i może jeszcze próbować ich atakować? trochę szacunku a przede wszystkim kultury!
:o Kultury? Padłem Krzysztof. I na Lechu i na Ł3 zawsze śpiewane są kolędy na naszych meczach :rotfl2: Trzeba być idiotą jeżeli sie myśli, że w takim meczu nie będzie "uprzejmości".
krzysiekACM napisał/a:
zachowanie części kibiców było po prostu nie eleganckie, i chamskie. ale widać że niektórzy w Poznaniu na mecze z Legią przychodzą nie dopingować Kolejorza, tylko napinać sie na Legie. ale jak to mówią : "cham będzie chamem, na wieki wieków amen"
Wybaczcie, że nie było kateringu na sektorze... zapewne obawiano sie o dach. Brzydki Poznań, niekulturalni poznaniacy. Kibice weszli na sektor a Poznań powinien z nimi wymieniać tylko uprzejmości - mimo tego, że jeszcze niedawno zachowali sie jak bydło, że to ich własna wina, że mają zakaz (niedobry Walter).

Idz już, przestań bredzić o braku kultury. Lepiej już teraz wymyj kamienie, którymi będziecie rzucać na wiosnę w piłkarzy i kibiców Lecha jak zaśpiewają piosenkę "Bo w nienawiści".

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 10, 2007 14:39   

chrissnail napisał/a:
Ich nie jest 28 tys. Stadion to nie ich prywatny teren

ale to oni mają najwięcej do powiedzenia na trybunach wśród kibiców, to oni poświęcają najwięcej swojego czasu dla Kolejorza a nie piknik co przyjdzie raz na ruski rok na mecz żeby pobluzgać na Legie.
chrissnail napisał/a:
Wpuszczać bandytów do domu? Wielu z tych "kibiców" było na "kateringu w Wilnie".Jeżeli chcesz bronić słusznej sprawy to walcz argumentami a nie zabawnymi tekstami. Szkoda, że jeszcze nie wymieniliście sie szaliczkami z Kotłem w ramach "piłka nożna dla kibiców"

czemu tak generalizujesz? czy każdy kto jedzie na mecz wyjazdowy jest bandytą?
ja miałem jechać ale niestety mi się nie udało dostać biletu, ale jakbym się tam pojawił to byłbym bandytą, tak? poza tym fajnie że wiesz że "wielu z tych kibiców było na kateringu w Wilnie" - ciekawe skąd masz takie dane? Dziewulski ci pisał na GG?
pewnie wiele z tych osób było w Wilnie, ale nie znaczy że biegali oni po murawie, bo tam awanturowała sie garstka, a wszystkich kibiców Legii było 3 tys.
wkurza mnie jak ktoś pisze takie bzdury....
chrissnail napisał/a:
I na Lechu i na Ł3 zawsze śpiewane są kolędy na naszych meczach Trzeba być idiotą jeżeli sie myśli, że w takim meczu nie będzie "uprzejmości".

zawsze w normalnych warunkach. ale gdy kibice jednej drużyny wpuszczają kibiców drugiej drużyny na swój sektor, wtedy wymiana uprzejmości nie występuje. byłem w Łodzi ostatnio na Łks na zakazanym wyjeździe i jakoś na stadionie nie było na nas żadnych wrzutów. ale widać w Poznaniu nienawiść do Legii u niektórych osób jest tak silna że nie potrafią sie powstrzymać....
trzeba byc idiotą? ja myśle że trzeba być idiotą żeby w takiej sytuacji bluzgać....
chrissnail napisał/a:
Idz już, przestań bredzić o braku kultury. Lepiej już teraz wymyj kamienie, którymi będziecie rzucać na wiosnę w piłkarzy i kibiców Lecha jak zaśpiewają piosenkę "Bo w nienawiści".

nie pójde:) a ty sie tak nie napinaj bo Ci żyłka pęknie:P
kamienie? chyba żartujesz, na Legii nie ma kanmieniarzy...

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Paź 10, 2007 15:03   

krzysiekACM napisał/a:
ale to oni mają najwięcej do powiedzenia na trybunach wśród kibiców, to oni poświęcają najwięcej swojego czasu dla Kolejorza a nie piknik co przyjdzie raz na ruski rok na mecz żeby pobluzgać na Legie.
Nie do tego stopnia aby rządzić na trybunach stadionu. Ci ludzie jak widać w tym sezonie przychodzą nie tylko na Legię. Wśród osób, które ewidentnie przychodzą "na Legie" są też osoby, które na Lecha chodzą od lat 20... i zapewne pamiętają to i owo. Ich nie zmusisz do milczenia bo "tak nakazuje bojówka". Zaczynam mieć wątpliwości czy to "bezpieczny stadion".
krzysiekACM napisał/a:
wkurza mnie jak ktoś pisze takie bzdury....
A mnie rozśmieszają słowa legionisty oburzonego "mało kulturalnym dopingiem". Klękajcie narody.
krzysiekACM napisał/a:
ale widać w Poznaniu nienawiść do Legii u niektórych osób jest tak silna że nie potrafią sie powstrzymać....
I vice versa. Zapracowały na to oba kluby.
krzysiekACM napisał/a:
nie pójde:) a ty sie tak nie napinaj bo Ci żyłka pęknie:P
To z napinką nie ma nic wspólnego. Rozbawiłeś mnie tylko tym całym "brakiem kultury".

Zobaczymy co będzie w rewanżu.

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Paź 27, 2007 11:45   

droc napisał/a:
Poza Wisłą, reszta postanowiła weliminować się z walki o tytuł chyba już w rundzie jesiennej. Kolejno:
Korona - 8 pkt straty
Lech - 10 pkt straty
Zagłębie L. - 10 pkt straty
GKS Bełchatów - 11 pkt straty

No tak. Trochę się sytuacja zmieniła. Po "kontrolowanych" porażkach z Lechem i Koroną na wyjeździe, Legia nie dała rady słabej Odrze u siebie i po 11 kolejkach sytuacja wygląda zupełnie odmienie.
Liderem jest Wisła, vice liderem Korona (jak pisałem poprzedniego posta miała 8 pkt straty!! teraz ma 1 przewagi) a Legia jest dopiero trzecia. Po wczorajszym zwycięstwie na Bułgarskiej Lech doszedł Legię na 1 punkt (1 mecz więcej) a Groclin traci tylko dwa. Na domiar złego w niedzielę Legię czeka wyjazd do Krakowa i szczerze przyznam, że tak jak pisałem o Lechu, że remis z Legią będzie sukcesem, tak dziś napiszę o Legii. Remis z Wisłą będzie sukcesem. Czy porażka oznacza koniec marzeń o tytule? Teoretycznie tak. Ale praktycznie niekoniecznie. Przykład? Odrobiona strata Korony, Wisły i Lecha do Legii w zaledwie 4 kolejki. Wisła co prawda nie traci zbyt wielu punktów, ale w odróżnieniu od Legii na wiosnę będzie grać z całą czołówką na wyjeździe, a Legia w Warszawie.
Czekają nas duże emocje. Czy mecz będzie ciekawy i na najwyższym poziomie? Nie wiem, analizując historię spotkań na najwyższym szczeblu w OE to od czasów Legia - Widzew te spotkania raczej rozczarowują. Mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej.

pzdr,

Anathem 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 29, 2007 10:51   

No to po ostatniej kolejce, Legia, Lech, Groclin i Korona chyba powoli muszą się przyzwyczaić że o 2 miejsce w lidze walczą :)
No a tak poważnie, to Wisła powoli ucieka i jak wszystko dobrze pójdzie to po następnej kolejce i Korona może 7 punktów już do Wisły tracić. Legia lubi w tym sezonie grać seriami ;) Seria zwycięstw, seria meczy bez straty goli, teraz seria porażek ;) , seria meczy ligowych bez strzelenia gola ;) Ciekawe która będzie najdłuższa??? ;)
Trudno sobie wyobrazić jakieś wielkei straty punktowe Wisły w pozostałych do rozegrania meczach w tym roku. Zbyt wiele punktów więc Legia nie odrobi (o ile wogóle) Za to w przyszłym roku, wszyscy z czołówki pojadą do Warszawy, a Lidera obecnego czekają mecze w Poznaniu i Kielcach. Jeszcze powino więc być ciekawie :)

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lis 02, 2007 15:14   

Ekstraklasa SA wraz z PZPN szaleją ;)
artykuł tutaj

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Gru 11, 2007 22:55   

Czas podsumować rundę jesienną sezonu 07/08 Orange Ekstraklasy. Runda dłuższa, bo rozegrano dwie kolejki rewanżowe (ze względu na Euro 2008). Swoją drogą, to jeżeli podgrzewana murawa jest warunkiem koniecznym do uzyskania licencji, to czas chyba zacząć myśleć o skróceniu przerwy zimowej i dostosowania terminarzu rozgrywek do czołowych lig europejskich. Inaczej, jeżeli któryś polski klub jakimś cudem dotrwałby w pucharach do wiosny to z góry skazany jest na porażkę (jak kiedyś Wisła, Groclin czy w "prehostorii" Legia).

Przed rozpoczęciem rundy, wśród kandydatów do tytułu fachowcy wymieniali Wisłę, Zagłębie Lubin (mistrz), Bełchatów (v-ce mistrz). Niektórzy (na przykład prezez Rutkowski) widzieli w Lechu kandydata a niektórzy (ja) w Legii :-) Rozsądek nakazywał uważać na Koronę Kielce czy też zdobywcę 2 pucharów Groclin.
Przed rozpoczęciem rozgrywek odbył się cyrk związany z licencjami (pisałem o tym przed sezonem), potem kara/nie kara dla Zagłebia S. oraz wyjazd Wisły do USA. Na szczęście, sezon się zaczął i ligowa kopanina przysłoniła emocje związane z licencjami. Niestety, początek sezonu obfitował też w liczne pomyłki arbitrów (również szeroko dyskutowane przez nas na forum).
Pierwsza część rundy należała do Legii. Młoda (przebudowana) drużyna dbiutanta Urbana grała skutecznie a momentami efektownie (Lubin). Dzięki temu wyrównała rekord najlepszego otwarcia w historii (7 kolejnych zwycięstw). Potem przyszła dość niefartowna porażka w Kielcach, pewne zwycięstwo w Warszawie nad Bełchatowem i dramatyczna seria październikowa (porażka w Poznaniu, w Warszawie z Odrą i w Krakowie z Wisłą). W tym czasie, Wisła grała jak z nut i szybko wyszła na prowadzenie a w feralnym dla Legii październiku w 3 kolejkach zdobyła 8 punktów przewagi. W całej rundzie, Wisła nie przegrała a straciła zaledwie 4 punkty w 17 meczach, co jest moim zdaniem wynikiem fantastycznym nie tylko w skali krajowej (92% punktów zdobyte!). Legia rozegrała rundę dobrą, ale przegrała na wyjazdach z mocnymi konkurentami (Wisła, Lech i Korona) a do tego straciła 5 punktów na Łazienkowskiej w meczach z Odrą i Jagiellonią Białystok. W tym czasie, mistrz z Lubina praktycznie całkiem stracił szanse na tytuł, a w 2 części sezonu "polski Mourinho" został niczym oryginał bez pracy (bo go z Lubina pogonili). Słabo prezentuje się też v-ce mistrz - Bełchatów.
Inni kandydaci grają mocno w kratkę:
- Lech wygrywa w Poznaniu praktycznie wszystko (2 pkt stracone z BOTem) ale na wyjazdach zdobył zaledwie 8 punktów co przy mistrzowskich aspiracjach jest wynikiem wręcz śmiesznie małym,
- Korona w ogóle gra w kratkę a swój kryzys (niczym Legia) przeżyła w końcówce sezonu przegrywając 3 z 5 meczów i 1 remisując.
- Groclin - słabo rozpoczęty sezon (4 pkt. w pierwszych 4 spotkaniach) grał już zdecydowanie lepiej

Dzięki temu po 17tu kolejkach w tabeli prowadzi Wisła, 10 punktów dzieli do lidera Legię a na pudłe znalazł się jeszcze Lech (w końcu 9 meczów u siebie :P ) pokonując w 17 kolejce (u siebie) Koronę. 4. i 5. miejsce zajmuje Groclin i Korona. Zatem, nie licząc fatalnego startu mistrza i v-ce mistrza sensacji nie ma.
Co na wiosnę? Wiosna zapowiada się ciekawie. Po pierwsze Legia mimo 10 punktów straty powinna podjąć pościg (jak kupi napastnika zimą!) za Wisłą, która na wiosnę gra trudne wyjazdy w Kielcach, Warszawie i oczywiście w "twierdzy Poznań". Legia natomiast całą czołówkę gości u siebie (poza Groclinem, którego odwiedzi już w 1 rundzie po przerwie). Zatem, wciąż może być ciekawie. Wzmocnienia zimą zapowiadał Lech (mówi się o Manuelu Arboledzie) co może pozwoliłoby przywieść z wyjazdów trochę więcej punktów (a przypominam, w pozostałych 13tu meczach 7 gra na wyjeździe). Na pewno zimy nie prześpią w Kielcach. Najmniej emocji spodziewam się ze strony Groclinu. Prezes Drzymała chyba już porzucił nadzieję, na zbudowanie potęgi na prowincji (nie obrażając nikogo) a frekwencja w Grodzisku w końcówce sezonu wskazuje raczej, na rozgrywki 3-ciej ligii.
To tyle, z mojej perspektywy. Runda dość ciekawa, wielka forma wiślaków (oby nie odeszło zbyt wielu z tego składu), ciekawa drużyna Legii pod wodzą młodego trenera Urbana i poznańska lokomotywa, której ewidentnie brakuje poza swoim stadionem fanatycznego dopingu poznaniaków :-) Nalezy tez wspomnieć o punktujących "łeb w łeb" Jackach Zielińskich (taka ciekawostka:p). Na trybunach w Warszawie prostest a w pozostałych ośrodkach różnie. Są i świetne oprawy i protesty (race, flagi, ostatnia akcja z "urodzinami" PZPN) są i rekordy (Poznań znowu!). Generalnie, runda pokazała jeszcze jedno - pomimo lichego poziomu ligowej piłki moda na kibicowanie chyba jest. I średnia na trybunach w tej rundzie wyższa niż w ostatnich latach. A gdy dodamy do tego, że Polonia Bytom, Sosnowiec i Ruch nie grają tak naprawdę u siebie to wynik jest bardzo dobry.

Życzę sobie i życzę wszystkim śledzącym wyniki OE, aby na wisnę było jeszcze ciekawie :-) Aby Legia walczyła z Wisłą a Lech/Korona/Groclin z Legią. Życzę sobie, aby również w dole tabeli odbyła się ciekawa walka o utrzymanie. Tylko w ten sposób poziom sportowy ligii się będzie podnosił, a "zwyżka" na trybunach nie okaże się odchyleniem od normy. No i w perspektywie Euro 2008 nasi ligowcy powinni dać z siebie wszystko. W końcu Leo B. pokazał im, że do kadry można trafić i z klubu OE.

pzdr,

bajer 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 13, 2007 14:37   

trzeba przyznac ze chodzac w Poznaniu na mecze Lecha czlowiek nie mial czego zalowac, w Poznaniu Kolejorz gral bardzo dobrze, moze nie az tak jak Wisla ktora zdobyla komplet a Lech stracil jednak niepotrzebnie punkty z Belchatowem ;) ja sobie zycze aby mimo wszystko Wisla zdobyla tytul chociaz po walce miedzy czolowa w tej chwili "5" :) moim zdaniem jesli chcemy LM w Polsce juz w przyszlym sezonie po tytul musi siegnac Wisla bo tylko ta druzyna ma sklad dajacy szanse na walke o ten przywilej, reszta musi sie porzadnie wzmocnic zeby nie przyniesc wstydu w Pucharze UEFA i przynajmniej powalczyc w fazie grupowej tego pucharu z kazdym przeciwnikiem jak rowny z rownym :)
droc napisał/a:
Są i świetne oprawy i protesty (race, flagi, ostatnia akcja z "urodzinami" PZPN) są i rekordy (Poznań znowu!)
no coz, gdyby tylko stadion mogl pomiescic tyle co w planach to na Legii w Poznaniu nie byloby 28k tylko 50k :P skoro bilety zeszly w nieco ponad dobe :)

a teraz subiektywna opinia, na koniec zyczylbym sobie mistrzostwa Wisly (14 pkt straty Lecha przy 7 wyjazdach to niestety troche za duzo :P ), na drugim miejscu Kolejorz, 3 miejsce na pudle dla Grodziska :) to takie moje podium marzen biorac pod uwage wyniki z rundy jesiennej ;) dla mnie Poznaniaka najwazniejsze zeby Kolejorz byl przed Legia i gral w pucharach a to gwarantuje praktycznie tylko 2 miejsce :P

btw. droc, bardzo dobre i dosc obiektywne podsumowanie, praktycznie nic dodac nic ujac :)

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Gru 13, 2007 14:57   

bajer napisał/a:
dla mnie Poznaniaka najwazniejsze zeby Kolejorz byl przed Legia
Z cyklu "leczymy kompleksy" odcinek 141324 ;)
bajer napisał/a:
moim zdaniem jesli chcemy LM w Polsce juz w przyszlym sezonie po tytul musi siegnac Wisla bo tylko ta druzyna ma sklad dajacy szanse na walke o ten przywilej,
I oby nie zaczęło się romansowanie piłkarzy z innymi klubami. Dobrze grająca Wisła w obecnym składzie ma szansę (na dziś) na max 2 rundę eliminacji. Drużyny z malty czy innych wysp owczych powinni przejść... ale czy wystarczy na drużyny pokroju Udinese itp?
bajer napisał/a:
gdyby tylko stadion mogl pomiescic tyle co w planach to na Legii w Poznaniu nie byloby 28k tylko 50k
Budować stadion na 50k na 1 mecz? 40k to maks aby stadion choć trochę zarabiał na siebie. To i tak myślenie optymistyczne.

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 13, 2007 14:59   

chrissnail napisał/a:
Budować stadion na 50k na 1 mecz?

ale ilu napinaczy by zadowolono:D
ludzie by walili całymi rodzinami żeby powyzywac Legie:P

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Gru 13, 2007 15:01   

krzysiekACM napisał/a:
udzie by walili całymi rodzinami żeby powyzywac Legie:P
Ważne że nie dostaną po pysku :P

bajer 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 13, 2007 15:11   

chrissnail napisał/a:
Z cyklu "leczymy kompleksy" odcinek 141324 ;)
nie chodzi o zadne leczenie kompleksow, ja takowych nie mam :P to jest taka sama rywalizacja jak Milanu z Juve tylko ze proporcjonalnie do ligi polskiej i wloskiej ;) i nie mow chrissnail ze tez bys nie chcial zeby klub z twojego miasta byl wyzej od rywala ktorego najbardziej lubia ogladac Poznaniacy na zywo :P
krzysiekACM napisał/a:
ale ilu napinaczy by zadowolono:D
ludzie by walili całymi rodzinami żeby powyzywac Legie:P
ci napinacze akurat sa denwrwujacy, ja jakos nie lubie krzyczec obrazliwie na rywala, Legia to Legia, jest rywalem z ktorym chce sie wygrac i chce byc lepszym :P kazda druzyna z kims rywalizuje i to moim zdaniem normalne ;)

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Gru 13, 2007 16:00   

bajer napisał/a:
btw. droc, bardzo dobre i dosc obiektywne podsumowanie

Starałem się :p

chrissnail napisał/a:
Z cyklu "leczymy kompleksy" odcinek 141324

:wink: dzięki, że to Ty napisałeś a nie musiałem ja... ale popieram.

bajer napisał/a:
no coz, gdyby tylko stadion mogl pomiescic tyle co w planach to na Legii w Poznaniu nie byloby 28k tylko 50k skoro bilety zeszly w nieco ponad dobe

Chrissnail ma rację, po co budować stadion na 1 mecz w sezonie? Zresztą w temacie o polskich stadionach pisałem swoje zdanie na temat frekwencji na Bu(ł)garskiej i trendów (jakie ja oczywiście przewiduję).
Idąc tym tropem, to może warto mieć stadion na 100k bo może Lech wylosuje Barcelonę z Ronaldinho w pucharach? ;-) (wiem, wiem, mecz z Legią jest pewny co roku ... tak długo jak któraś z drużyn nie spadnie:p)

pzdr,

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Gru 13, 2007 16:08   

bajer napisał/a:
i nie mow chrissnail ze tez bys nie chcial zeby klub z twojego miasta byl wyzej od rywala ktorego najbardziej lubia ogladac Poznaniacy na zywo
chcieć a pisać w stylu "Legia musi być za Lechem" to dwie odmienne rzeczy. Jeżeli biorąc pod uwagę możliwości sportowe/piłkarskie będziemy lepsi to tak. Jednak skoro bierzesz pod uwagę "sztuczny" sportowy szowinizm to ... odpuść sobie. To samo tyczy się Juve. Gdybym brał pod uwagę animozje klubowe to zarówno Droc jak i Venomik byliby przez moją skromną osobę negowani lub wyśmiewani. A jak jest w rzeczywistości to widzi każdy, kto kiedykolwiek miał możliwość siedzieć w tym samym pubie co ja.

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 13, 2007 16:17   

bajer napisał/a:
kazda druzyna z kims rywalizuje i to moim zdaniem normalne

oczywiście.
ale to jednak nie jest normalne:

:D

i jeszcze jedno: hymn Lecha to "Legia to stara.." czy "Bo w nienawiści.." ? :P

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Gru 13, 2007 16:19   

krzysiekACM napisał/a:
jeszcze jedno: hymn Lecha to "Legia to stara.." czy "Bo w nienawiści.." ?
Widać jakiś niedouczony jesteś.

Treść Hymnu Lecha:
1.)Ludzi tłum przez miasto gna
kiedy Lech mecz swój ma
w kasach ścisk, biletów brak
stadion cały trzeszczy w szwach

ref.)W górę serca niech zwycięża Lech
niech zwycięża Lech
niech zwycięża Lech
x2

2.)Sędzia już rozpoczął grę
piłka znowu toczy się
wnet z podania padnie strzał
na trybunach radość, szał

ref.)W górę serca niech zwycieza Lech
niech zwycięża Lech
niech zwycięża Lech
x2

3.)Kolejarz skanduje tłum
Kolejarz i piłka w ruch
Kolejarz na bramkę wal
Kolejarz i wreszcie gol

niech zwycięża Lech
niech zwycięża Lech
x2

4.)Gdy sie mecz zakończy już
puste bramy zamknie stróż
tylko jeszcze długo w noc, będzie brzmiał kibica głos

niech zwycięża Lech
niech zwycięża Lech
x2

To tak na przyszłość jakbyś miał zamiar pisać idiotyzmy.

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 13, 2007 16:24   

chrissnail napisał/a:
To tak na przyszłość jakbyś miał zamiar pisać idiotyzmy.

hahaha, widze że Cie poniosło:)
chodzi mi o to że podczas meczów z Legią w Poznaniu 2 przytoczone przeze mnie piosenki są śpiewane tak często, że wiele razy zastanawiałem się czy któraś z nich nie jest Waszym nieoficjalnym hymnem :D

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Gru 13, 2007 16:24   

Nie sądzę, żeby był to idiotyzm. Dowcipne pytanie wpisujące się w nurt tematu, że kibicuje się 'pro', a nie 'anty'.

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Gru 13, 2007 16:29   

krzysiekACM napisał/a:
chodzi mi o to że podczas meczów z Legią w Poznaniu 2 przytoczone przeze mnie piosenki są śpiewane tak często
Natomiast kulturalni profesjonalni kibice L (stojąc pod stadionem - bo zapewne protestują) śpiewają kolędy :>
krzysiekACM napisał/a:
wiele razy zastanawiałem się czy któraś z nich nie jest Waszym nieoficjalnym hymnem
"A to dobre".

Co do zdjęć... skoro uważasz sie za takiego "el0 i pro" kibic... wiedziałbyś ze ów "zawodnicy zostali skrytykowani przez WL.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi