ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Eskalacja przemocy na stadionach
Autor Wiadomość
bajer 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 17, 2007 17:55   

Rossonera napisał/a:
Zwłaszcza nasi Legioniści...oczywiście nie wszyscy ale większość...ta z Wilna
wiadomo ze jako Poznaniak do Legionistow mam stosunek jaki mam ;) ale moim zdaniem to co robi klub Legia jest zalosne, zakazy wyjazdowe nie maja wiekszego sensu, po prostu organizowac wyjazdy uwazniej niz ten do Wilna ;) nigdy wieksozsc nie powinna cierpiec z powodu jednostek ktore mysla tylko o zrobieniu rozroby ;) trzeba wiec cos z tym zrobic, cos wiecej oprocz monitoringu ;) takie moje zdanie, kibice druzyny gosci zawsze dodaja kolorytu na stadionie bez nich jest tak jakos smutno :P

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 17, 2007 23:18   

bajer napisał/a:
nigdy wieksozsc nie powinna cierpiec z powodu jednostek ktore mysla tylko o zrobieniu rozroby ;)

otoz to... zamiast wyeliminowac osobnikow zachowujacych sie, ekhm, niewlasciwie - karze sie niewinne osoby, odbierajac im frajde, zabawe, hobby, pasje...

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lis 18, 2007 11:26   

kapi - tak długo jak "większość" miłych, sympatycznych, kulturalnych i spokojnych pasjonatów i hobbystów będzie dawać ciche przyzwolenie na takie "akcje" jak na przykład ta w Wilnie to są współwinni. Już nie raz w tym temacie m.in. Ty udowadniałeś mi, że wrzucanie do 1 wora jest krzywdzące do normalnego kibica (tego hobbysty i pasjonata). Zgoda. Natomiast jeżeli jest ich (hobbystów) większość, to niech opanują "swołocz". No ale przecież ważniejsza jest solidarność kibiców prawda? Więc dlaczego, w ramach solidarności kibiców nie powinni ponieść kary za "swołocz" tak zwani pasjonaci/hobbyści?

pzdr,

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 18, 2007 13:20   

bla bla bla...

to zamknijmy drogi, bo pijani kierowcy po nich jezdza. a ta trzezwa wiekszosc daje ciche przyzwolenie jezdzac obok nich. policja nie umie wylapac wszystkich pijanych, to zabierzmy mozliwosc jazdy wszystkim, w tym i trzezwym.

o solidarnosci nie pisalem, ale moze chodzi o solidarnosc kierowcow?

proponuje tez zamknac sklepy, bo czesc klientow kradnie, a ci co nie kradna, nie wylapuja zlodziei.

zamknac internet, gdyz czesc internautow dokonuje przez siec przestepstw. a ci, ktorzy nie dokonuja, nie opanowuja swoloczy.

zamknac forum. zamknac wszystko. zeby nie bylo niczego.
tak rozwiaza sie wszystkie problemy tego zlego swiata.

PS. wiem dlaczego pomysl zamykania stadionow czy represji dla bandytow tak Ci pasuje. bo nie uczeszczasz regularnie na mecze, nie jezdzisz na wyjazdy. ale jakby sklepy pozamykali to bys narzekal, bo to by Cie bezposrednio dotknelo.

PS. 2. mam nadzieje, ze nie bede musial odpisywac, bo wszystko bedzie zamkniete.

bajer 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 18, 2007 13:22   

droc napisał/a:
kapi - tak długo jak "większość" miłych, sympatycznych, kulturalnych i spokojnych pasjonatów i hobbystów będzie dawać ciche przyzwolenie na takie "akcje" jak na przykład ta w Wilnie to są współwinni. Już nie raz w tym temacie m.in. Ty udowadniałeś mi, że wrzucanie do 1 wora jest krzywdzące do normalnego kibica (tego hobbysty i pasjonata). Zgoda. Natomiast jeżeli jest ich (hobbystów) większość, to niech opanują "swołocz". No ale przecież ważniejsza jest solidarność kibiców prawda? Więc dlaczego, w ramach solidarności kibiców nie powinni ponieść kary za "swołocz" tak zwani pasjonaci/hobbyści?
wiesz dlaczego normalni kibice nie maja na tyle odwagi zeby sie postawic, prawda jest taka ze sa oni po prostu slabsi fizycznie od hools'ow ;) szczegolnie bylo to widac na meczu Lecha z Legia w Poznaniu... kiedy hoolsy (niby ultrasi ale tak ultrasi sie nie zachowuja) pizgaly ludzi ktorzy spiewali ze "Legia to ... " ;) dlatego chociazby zwykli ludzie ktorzy chodza ogladac mecze nie sa w stanie przeciwstawic sie slowem sile fizycznej takich debili ;)

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lis 18, 2007 17:48   

Zacznę od końca:

kapi napisał/a:
PS. wiem dlaczego pomysl zamykania stadionow czy represji dla bandytow tak Ci pasuje. bo nie uczeszczasz regularnie na mecze, nie jezdzisz na wyjazdy. ale jakby sklepy pozamykali to bys narzekal, bo to by Cie bezposrednio dotknelo.

Rozumiem, że jesteś jakimś lepszym człowiekiem niż ja, bo na wyjazdy jeździsz? Poczucie "elitarności" wśród ultrasów i zwykłych stadionowych bandytów jest jednym z śmieszniejszych aspektów całej tej afery z kibolami. Rozumiem, że taka elita stadionowa zakupów nie robi i sklepów nie potrzebuje? Bo nie rozumiem, dlaczego mnie zamknięcie sklepów dotknie a Ciebie nie. Nie ośmieszaj się na przyszłość przyjacielu.

Co do Twoich argumentów, to nie zrozumiałeś przekazu. Nie po raz pierwszy zagrywasz tymi samymi kartami. Wg. Twojej logiki (?) nie ma sensu karać na przykład Atalanty Bergamo za przerwanie meczu walkowerem czy karami finansowymi. Należy złapać winnych przerwania spotkania a pozostała widownia + klub są bez winy. Natomiast kary dla klubów czy zakaz wyjazdowy Legii ma inny cel (którego oczywiście nie zauważasz). Po awanturach w Wilnie część kibiców Legii chciała współpracować z klubem i chciała pomóc w identyfikacji bandytów. W opinii takich jak Ty to byli KONFIDENCI.
Co do przyzwolenia dla pijanych na drogach, to nie skomentuję, bo zakładam że to Twoja opinia (czyli Ty przyzwalasz na to). Normalni ludzie zapewniam Cię, potępiają pijanych bo zagrażają bezpośrednio każdemu innemu kierowcy. Pojęcie solidarności kibiców pojawiło się bodaj w LK w ubiegłym tygodniu po awanturach w Rzymie. Czy istnieje solidarność kierowców? Nie sądzę. A jeżeli istenieje to raczej w sprzeciwie przeciw podnoszeniu opłat, cen benzyny natomiast na pewno nie na płaszczyźnie bezpieczeństwa. Mogę Cię zapewnić, że normalni ludzie (kierowcy) jak widzą kierowcę jadącego od brzegu drogi do brzegu nie zawahają się zadzwonić na pilicję. Kibic, na bandytę nie doniesie. I to trzeba zmienić.

pzdr,

PS1:
kapi napisał/a:
PS. 2. mam nadzieje, ze nie bede musial odpisywac, bo wszystko bedzie zamkniete.

Mam nadzieję, że nie odpiszesz, bo to naprawdę sensu nie ma.

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 18, 2007 18:49   

droc napisał/a:
Rozumiem, że jesteś jakimś lepszym człowiekiem niż ja, bo na wyjazdy jeździsz?

nie, nie rozumiesz. napisalem, ze dlatego, ze zdarza mi sie jezdzic na mecze wyjazdowe, mnie dotknalby taki zakaz, a Ciebie nie. dlatego Ty go masz w nosie i chcialbys ograniczyc moje swobody. bo Ciebie nie dotycza. nie napisalem, ze jestem lepszy. semantyczne naduzycie czy moze kolejna wierutna bzdura?

droc napisał/a:
Bo nie rozumiem, dlaczego mnie zamknięcie sklepów dotknie a Ciebie nie.

tu racja - nie rozumiesz. nie napisalem bowiem, ze zamkniecie sklepu mnie nie dotknie. dotknie mnie, jak najbardziej mnie dotknie. i bede protestowal. i przeciwko zamknieciu stadionu tez. a Ty tylko przeciwko zamknieciu sklepu, bo stadion Ciebie mniej dotyczy, dlatego z taka latwoscia bys go "zamykal". sprobuj czytac ze zrozumieniem, to nie trafisz argumentami sam w siebie.

droc napisał/a:
nie ma sensu karać na przykład Atalanty Bergamo za przerwanie meczu walkowerem czy karami finansowymi. Należy złapać winnych przerwania spotkania a pozostała widownia + klub są bez winy.

bandyci winni, klub winny (ew. niedociagniecia organizacyjne). ukarac bandytow (wiezienie) i klub (finansowo), nie karac niewinnych kibicow.

droc napisał/a:
Natomiast kary dla klubów czy zakaz wyjazdowy Legii ma inny cel (którego oczywiście nie zauważasz). Po awanturach w Wilnie część kibiców Legii chciała współpracować z klubem i chciała pomóc w identyfikacji bandytów. W opinii takich jak Ty to byli KONFIDENCI.

nie przypominam sobie, abym nazwal kogos konfidentem. byc moze zrobil to ktos inny, co niestety przyporzadkowales mi, gdyz zaczynasz sie zwyczajnie gubic. i co z tego, ze pozniej bedziesz prostowal. sprobuj zrobic tak: najpierw sie dowiem, potem napisze. nie odwrotnie. w innym przypadku powstaje stec bzdur. a nawet droc bzdur.

droc napisał/a:
Co do przyzwolenia dla pijanych na drogach, to nie skomentuję, bo zakładam że to Twoja opinia (czyli Ty przyzwalasz na to). Normalni ludzie zapewniam Cię, potępiają pijanych bo zagrażają bezpośrednio każdemu innemu kierowcy.

tak, przyzwalam na jazde pijanych oraz na gwalty nieletnich.

a ilu nietrzezwych kierowcow zlapales? wg Ciebie kibice maja lapac bandytow, to ilu Ty trzezwy kierowca zlapales pijanych?

droc napisał/a:
Pojęcie solidarności kibiców pojawiło się bodaj w LK w ubiegłym tygodniu po awanturach w Rzymie.

to wyjasnij to sobie moze z autorem tego pojecia, zagubiony forumowiczu.

droc napisał/a:
Mam nadzieję, że nie odpiszesz, bo to naprawdę sensu nie ma.

pewnie, ze nie ma sensu. bo droc chcialby ukarac niewinnych ludzi za wystepki ludzi winnych. a ja nie zgadzam sie na to, zeby karani byli niewinni.

bo przez takie durnowate myslenie i takie "metody", w tej chwili jestem pozbawiony mozliwosci pozdrozy na sektor gosci podczas wyjazdoego meczu Milanu.

ale co to Ciebie interesuje! to przeciez dla dobra pilki, to wyeliminuje bandytow!

powtarzam: droc bzdur!

Rossonera 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 19, 2007 14:18   

kapi napisał/a:
dlatego, ze zdarza mi sie jezdzic na mecze wyjazdowe, mnie dotknalby taki zakaz, a Ciebie nie. dlatego Ty go masz w nosie i chcialbys ograniczyc moje swobody. bo Ciebie nie dotycza

Właśnie, zresztą najpierw powinni zidentyfikowac wszystkich z Wilna a nam normalnym przyzwolic na wyjazdy

Odpowiedz do tematu