ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Czw Maj 22, 2008 12:08
Puchar Intertoto 2007
Autor Wiadomość
krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 03, 2007 13:07   Puchar Intertoto 2007

Przed nami mecze 2 rundy pucharu Intertoto:

FK Slavija (Istočno Sarajevo) - Oţelul Galaţi
FK Makedonija Petrov (Skopje) - Czerno More 1913 Warna
NK Maribor - FK Hajduk (Kula)
Trabzonspor Kulübü - Vllaznia Shkodër
Maccabi Hajfa - Gloria Bistriţa
Dacia Chişinău - FC Sankt Gallen
Zalaegerszegi TE FC - Rubin Kazań
SK Rapid Wiedeń - ŠK Slovan Bratysława
Czornomorec Odessa - Szachtior Soligorsk
Toboł Kostanaj - FC Slovan Liberec
FC Honka - Ålborg Boldspilklub
Vėtra Wilno - Legia Warszawa
KAA Gent - Cliftonville F&AC
Cork City FC - Hammarby IF

Pierwszy mecz Legia rozegra już w niedziele 8 lipca o 18:00 w Wilnie. Rewanż tydzień później w Warszawie. Legia nie powinna mieć żadnych problemów z pokonaniem litewskiej drużyny. 2 runda powinna być tylko formalnością,ale już w 3 rundzie czeka na Legie angielskie Blackburn Rovers. Żeby pokonać Anglików Legia będzie musiała wspiąć się na wyżyny swoich możliwosći i liczyć na łut szczęścia;) Ale gra jest warta świeczki,bo po pokonaniu Blackburn Legia awansuje już do pucharu UEFA.
Stadion Vetry ma pojemność 5.900 miejsc. Ale na mecze chodzi tam średnio 900 osób,a młyn miejscowych liczy w porywach do 30 osób:)
Mimo że przeciwnik mało atrakcyjny a i termin meczu niezbyt wygodny,Legioniści zapowiadają najazd na Wilno.
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

kamal 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 03, 2007 13:15   

krzysiekACM napisał/a:
Legia nie powinna mieć żadnych problemów z pokonaniem litewskiej drużyny.

nie spisuje Legii na straty i nie żebym się czepiał, ale co roku jest mówione o gruzińskich, armeńskich i innych potęgach jako łatwe do pokonania... a potem co?

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 03, 2007 13:29   

kamal napisał/a:
a potem co?

a potem jest awans do następnej rundy.
nie przypominam sobie żeby Legia odpadała z gruzińskimi czy armeńskimi drużynami...
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

kamal 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 03, 2007 14:52   

krzysiekACM napisał/a:
nie przypominam sobie żeby Legia odpadała z gruzińskimi czy armeńskimi drużynami...

a musi tutaj chodzić akurat o Legię? ogólnie pisałem

poza tym:
Cytat:
(...)ale co roku jest mówione o gruzińskich, armeńskich i innych potęgach jako łatwe do pokonania

a jeśli liga austriacka i szwajcarska to potęgi (Austria Wiedeń x2, FC Zurych) to [']

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 03, 2007 14:54   

potęgami nie są,ale stawianie ich w jednym szeregu z drużynami z Kaukazu jest niepoważne. bo liga szwajcarska czy austriacka to w końcu nie aż takie ogórki;)

kamal 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 03, 2007 15:07   

tak zgadzam się! chodzi mi tylko o wieczne pisanie w gazetach, że gramy z tym i z tym i nie powinno być problemów z awansem i tylko o to. a tu przykłady ostatnich lat pokazują, że wcale tak różowo może nie być... potem pozostaje szukanie beznadziejnych wymówek i przyczyn porażek z "ogórkami" (?)

pozdrawiam...

pionka 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 08, 2007 18:06   

Brawo Legia. Brawo "kibice" Legii. Brawo krzysiekACM, pewnie jesteś dumny z kolegów [']

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 08, 2007 18:27   

pionka [']

kamal 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 08, 2007 18:45   

kolejny genialny mecz polskiej drużyny w pucharach... a przecież awans miał być formalnością. a tu po 45' minutach okazało się, że nie jest tak różowo... z niecierpliwością czekam na kolejny mecz polskiej ekipy...

co do skandalicznego zachowania w przerwie to nie pozostaje nic tylko [']
kretynizm i nic więcej.
i z tego co teraz usłyszałem w TV ta banda matołów polazła na miasto i tam demolują dalej [']

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lip 08, 2007 18:53   

krzysiekACM napisał/a:
Legia nie powinna mieć żadnych problemów z pokonaniem litewskiej drużyny.

A jednak miała. Ale czy by pokonała w regulaminowym czasie, to się już nigdy nie dowiemy, bo "kibice" z Warszawy pokonali w swoim prywatnym meczu Litewską policję i ochronę.
Wstyd i hańba dla Polskiej piłki. Kolejny raz. Jeżeli w jakiś radykalny sposób nie rozwiąże się problemu bandytów ubranych w szaliki klubowe, to nigdy nic nie osiągniemy. Szkoda mi Legii. Szkoda mi ITI, Mariusza Waltera i Jana Wejherta, którzy naiwnie myśleli, że można stworzyć w naszym kraju profesjonalny klub. Niestety, tak długo jak bandyci w szalikach mieniący się kibicami nie będą chcieli oglądać swojej drużyny a jedyne ich zainteresowanie to bijatyki, tak długo nic się nie zmieni. W tej chwili, UEFA nałoży pewno na Legię drakońskie kary i przez następne kilka sezonów możemy nie zobaczyć "wojskowych" w Europie. A to może oznaczać, że biznes plan ITI zostanie zmodyfikowany dość znacząco - sprzedać ten wrzód.

Swoją drogą, to kibice Legii pomogli pobić swoisty rekord świata. Otóż budowa "nowej wielkiej Legii" zakończyła się prawie 3 tygodnie przed rozpoczęciem sezonu! Gratulacje.

Po takim popisie wstyd mi dziś, że kibicuję Legii. Chyba pójdę sobie kupić karnet na Lecha w poniedziałek :wink: Tu kibice potrafią zachować się o niebo lepiej.

pzdr,

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Lip 08, 2007 19:08   

Boję się tylko że znowu będzie gadka że to skandal że europejskie potęgi (Roma,Inter) traktuje się inaczej niż nas. I nikt głośno w tv nie powie że jednak jest różnica rzucić racą i trafić (bramkarza vel sędziego) niż nożem czy zupełnie .........(wulgarny synonim zepsuć) stadion. I podobnie jak droc, jestem ciekaw reakcji ITI. W przypadku Legii kibice to 5 koło u wozu

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lip 08, 2007 21:46   

Ja nie przewiduje jakichś drakońskich kar. Myślę, że dojdzie do rewanżu i jeśli Legia przejdzie dalej to zostanie wykluczona z tegorocznych rozgrywek pucharowych, jeśli nie to z ewentualnych przyszłorocznych. Wg mnie to jest wybryk podobny do tego którego dopuscili sie kibice Feyenoordu w zeszłym sezonie, za który Feyenoord został wykluczony z rozgrywek pucharowych.

Najbardziej szkoda mi firmy ITI, która chciała zbudowac mocny zespół i teraz po początkowych inwestycjach te plany miały nabrac realnego kształtu. Przypomina mi to trochę sytuacje Wisły Kraków, wykluczonej z rozgrywek po "wyczynie" Miśka. Wtedy podobniej jak w sytuacji Legii, inwestycje Telefoniki były znaczące a Wisła z rekordową ilością punktów wygrała rozgrywki Ekstraklasy. Kto wie czy to własnie po tamtym sezonie nie byłoby najłatwiej o awans do upragnionej CL. Po tym wydarzeniu entuzjazm pana Cupiała znacznie osłabł, choc później spróbował jeszcze zbudowac Wielką Wisłę. Pozostaje nam czekac na ruchy ze strony UEFY i właścicieli ITI

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lip 09, 2007 08:40   

ciekawe czy dalej tak latwo niektorzy tu beda rzucac na prawo i lewo 'krakowskimi nozownikami'....

MarcoPoland 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lip 09, 2007 09:54   

droc napisał/a:

Po takim popisie wstyd mi dziś, że kibicuję Legii. Chyba pójdę sobie kupić karnet na Lecha w poniedziałek :wink: Tu kibice potrafią zachować się o niebo lepiej.

pzdr,

Droc, powstala nowa inicjatywa 'Wiary Lecha', 'zarob na karnet' - wcale nie musisz go kupowac;)
wracajac do Legii - wczoraj wrocilem do domku dokladnie w polowie meczu, wlaczylem tvp3 a tu Korea-Polska, zazartowalem sobie - juz przerwali... po dwoch minutach, po zapoznaniu sie z sytuacja juz mi nie bylo do smiechu; zenada i wstyd

Mati_91 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 09, 2007 10:15   

Pewnie wiekszosc z Was widziala co sie stalo na Litwie. Te "czlowieki" nawet nie zdaja sobie sprawy, ze szkodza Legii, Polsce i polskiej pilce. Hanba! Co to mialo wspolnego z futbolem? I nic nie zmienia zadne akcje typu wykopmy przemoc z trybun bla bla bla... Trzeba po prostu chyba wprowadzic bardziej surowe kary dla przestepcow na stadionach. I nie przeszkadzac jak ci myslacy inaczej walcza miedzy soba na tzw ustawkach. Przynajmniej moze beda jakies straty ale spoleczenstwo na tym tylko zyska. Patrzac na dzisiejsze obrazki z tv to zalowalem tylko ze policja naszych sasiadow ze wschodu byla taka bierna. Ja gdybym mogl o tym zdecydowac wydalbym rozkaz pacyfikacji takiej hordy. Moze warto wskrzesic zomo na tę tłuszcze?
Pzdr.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Lip 09, 2007 10:20   

IMO to ci goscie jak zauwazyli ze jest 0:2 i awans sie oddala (co rowna sie temu ze angielscy kibice nie przyjada do PL) postanowili rozwalic stadion i pokazac ze klub z Litwy nie sprostal organizacyjnie nie zagwarantowal bezpieczenstwa itd itp
No ale kto by tam wiedzial na 100% co oni mysla :) :dunno:

gano 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 09, 2007 11:08   

Witam,

powiedziałbym że słowo "myślą" w tym przypadku jest zdecydowanym nadużyciem.

Takie sytuacje jako Polaka i kibica w ogóle powodują u mnie przykre uczucie wstydu. Żal mi Legii jako klubu (mimo że nie przepadam za nimi, podobnie jak za żadnym polskim zespołem), właścicieli i prawdziwych fanów. Ciekawy jestem czy za deklaracjami Pana Miklasa pójdą w końcu czyny, czy rozmyje się to jak zwykle...

Pozdrawiam

Bati 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 09, 2007 11:18   

W sumie dobrze ,że policja nie interweniowała bo było ich tam za mało w stosunku do tych ''warszawskich ogrów". Litwini zapewne się nie spodziewali takiego wybryku. W sumie może to i dobrze ,że tak się stało, Ci pseudokibice kopią dołki pod sobą w końcu ktoś się weźmie za ten motłoch i zrobi porządek.

Tak apropo, jak pisał Mati_91 również zgadzam się z tym pomysłem aby utworzyć taką jednostkę w stylu ZOMO i pałować tą dzicz może w końcu coś zrozumieją bo ja nie widze innej możliwość jak problem rozwiązać przemocą.

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 09, 2007 13:08   

Takie sytuacje powinny być tępione w jeden sposób... jak w Anglii. Jedno wyjście poza barierkę - obojętnie z jakiego powodu - 1000 funtów kary. Jedna rozruba - zakaz stadionowy do końca życia. Co innego gorące kibicowanie, pirotechnika, co innego ustawki gdzieś pod Szczebrzeszynem Małym, gdzie leją się między sobą osoby które świadomie tego chcą bo to akurat mi zupełnie nie przeszkadza... ktoś hoduje rzepę a kogoś rajcuje trzaskanie się w lesie... ale co innego rozwalanie stadionu, przerywanie spotkań, demolka miasta etc...
I nie widzę potrzeby pałującego ZOMO, bo agresja rodzi agresję... po prostu trzeba wlepiać 5000 zł kary od razu, jak nie ma, zabierać samochód, mieszkanie... i zmienić prawo, by na podstawie monitoringu można było przyjść nawet po miesiącu i wyciągnąć konsekwencje. Nieletni wyrywa krzesła i rzuca nimi? Młody ma zakaz stadionowy, rodzice płacą kary. Nie mają? Im też się zabiera... bezwzględność absolutna...

suchy 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lip 09, 2007 13:56   

Najlepiej stworzyc w pelni profesjonalna lige dla tych debili, niech sprosza sobie podobnych kiboli z innych druzyn i niech sie tluka o palme pierwszenstwa. Kto wygra lige zostaje mistrzem, a do rak wlasnych dostaje zlota cegle. Mysle, ze to byloby dobre rozwiazanie, mecze niech zostawia normalnym kibicom, dla ktorych obejrzenie spotkania jest jednak lepsze niz wyrywanie ogrodzenia, bieganie po murawie z pretami i udawanie wielkich twardzieli.

Szkoda, ze litewska policja nie byla dostatecznie przygotowana na takie zajscia, nie mialbym nic przeciwko gdyby spalowali wszystkich ktorzy brali udzial w burdach.

Wspolczuje Legii, ludziom ktorzy zycza dobrze klubowi, a przede wszystkim prawdziwym kibicom, plany na udzial w europejskich pucharach trzeba bedzie odlozyc na kilka (?) lat.

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lip 09, 2007 14:16   

kuba1899 napisał/a:
Jedno wyjście poza barierkę - obojętnie z jakiego powodu - 1000 funtów kary. Jedna rozruba - zakaz stadionowy do końca życia.

Kuba - zakaz stadionowy sam w sobie nie jest rozwiązaniem na bandytów. W Polsce obowiązuje prawo zezwalające na ukaranie zakazem stadionowym takich bandziorów. Niestety nie jest on kompletnie egzekwowany. I to, czy wprowadzimy zakaz stadionowy obejmujący 3 pokolenia w przód nic nie zmieni. Bo tak długo, jak zadymiarze będą mogli wchodzić na mecze i jeździć na wyjazdy nic się nie zmieni. Tego nie rozumie niestety pan Ziobro, podkręcając surowość kar kompletnie nie zajmując się NIEUCHRONNOŚCIĄ.
Co do tego zakazu, to kiedyś czytalem taki artykuł o tym problemie, gdzie były wywiady z bandytami stadionowymi, którzy pomimo zakazu regularnie są na meczu "swojego klubu".

kuba1899 napisał/a:
I nie widzę potrzeby pałującego ZOMO, bo agresja rodzi agresję...

Popieram w 100%. Przemoc rodzi przemoc.

kuba1899 napisał/a:
trzeba wlepiać 5000 zł kary od razu, jak nie ma, zabierać samochód, mieszkanie...

Nie wiem, czy to takie proste jest. Ludzie, którzy nie spłacają kredytów "nic nie mają" zazwyczaj. Tu może być podobnie.

kuba1899 napisał/a:
Młody ma zakaz stadionowy, rodzice płacą kary. Nie mają? Im też się zabiera... bezwzględność absolutna...

Podobnie jak powyżej, nie wiem jak to wygląda w świetle polskiego prawa... ale może być ciężko. Co nie oznacza, że nie jestem za bezwzględną egzekucją kar.

Bati napisał/a:
do tych ''warszawskich ogrów".

Nie jestem warszawiakiem, ale myślę Bati, że obrażasz zdecydowaną większość mieszkańców stolicy. Apeluję, aby nie wyciągać wniosków o kibicach Legii i mieszkańcach Warszawy na podstawie marginesu społecznego, który obie te grupy niestety reprezentował w Wilnie.

MarcoPoland napisał/a:
powstala nowa inicjatywa 'Wiary Lecha', 'zarob na karnet' - wcale nie musisz go kupowac;)

Pisałem to mocno wzbużony wczoraj :p już mi przeszła chęć zakupu karnetu :-) kupiłem sobie karnet do fitness klubu za te pieniążki :p

Pamato napisał/a:
ciekawe czy dalej tak latwo niektorzy tu beda rzucac na prawo i lewo 'krakowskimi nozownikami'

Pamato - noży przecież nie mieli ... :rotfl:
A poważnie mówiąc, to uważaj bo za takie teksty na tym forum może Ci się oberwać od "starszyzny".

pzdr,

Mati_91 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 09, 2007 14:44   

kuba1899 napisał/a:
I nie widzę potrzeby pałującego ZOMO, bo agresja rodzi agresję... po prostu trzeba wlepiać 5000 zł kary od razu, jak nie ma, zabierać samochód, mieszkanie... i zmienić prawo, by na podstawie monitoringu można było przyjść nawet po miesiącu i wyciągnąć konsekwencje.

Monitoring to nie wszystko. Koleś zasłoni sobie twarz szalikiem, kaptur na głowe i co mu zrobią on powie zę to nie ja jak nie bedzie całej twarzy widać i nic nie bedą w stanie mu udowodnić. Lepiej jak widzą że ktoś w tym uczestniczy podbiega policjant pałuje go i zaraz do radiowozu i na komiusariat. Kilka godzin później ma chłopak sąd 24-godzinny i kary.
Tak wyłapią więcej bandytów niż ten monitoring. Jeżeli szybko nie zmieni się polskie prawo to obawiam się że możemy stracić Euro (w sumie to może i lepiej). Chociaz Fifa pewnie bedzie uderzała w klub a nie naród bo polscy kibice bedący na kadrze dobre sie spisuja.

droc napisał/a:

Bati napisał/a:

do tych ''warszawskich ogrów".

Nie jestem warszawiakiem, ale myślę Bati, że obrażasz zdecydowaną większość mieszkańców stolicy. Apeluję, aby nie wyciągać wniosków o kibicach Legii i mieszkańcach Warszawy na podstawie marginesu społecznego, który obie te grupy niestety reprezentował w Wilnie.

Myśle że mu chodziło o tych warszawiaków którzy byli wczoraj w Wilnie i popisywali się rzucając kamieniami itp.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lip 09, 2007 15:33   

droc napisał/a:
Pamato napisał/a:
ciekawe czy dalej tak latwo niektorzy tu beda rzucac na prawo i lewo 'krakowskimi nozownikami'

Pamato - noży przecież nie mieli ... :rotfl:
A poważnie mówiąc, to uważaj bo za takie teksty na tym forum może Ci się oberwać od "starszyzny".

jesli trzymac sie kurczowo slownictwa to moge ich chyba nazywac 'warszawskimi betonami' ;)
niewazne....bardziej chodzi o to zeby nie rzucac na prawo i lewo jak to beznajdziejnie jest w innych miastach i innych klubach pod wzgledem idiotow wsrod kibicow, jak zaraz tak samo moze byc u nas....tak samo w sensie 'wszyscy sie dowiedza', bo, ze kazda druzyna ma kretynow na trybunach to chyba oczywiste, kwestia kiedy cos zbroja :]

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lip 09, 2007 16:30   

Dziś poświęciłem trochę czasu na przewertowanie stron kibiców Legii. W internecie panują nastroje podobne do tego, który mam od wczoraj ja. Czyli - 100% poparcia dla każdego kroku jaki podejmie ITI w celu wyeliminowania bandytów oraz wiele inwektyw w kierunku tychże bandziorów i ich przywódców (tu najczęściej wymienia się zarząd SKLW).

Kilku kolesi pisze, że jechali na wyjazd razem z tymi bandytami, którzy ponoć całą drogę zastanawiali się, czy po ich akcji (bo planowali to już wcześniej) Walter i Wejchert się poddadzą i wycofają ITI z Legii. Jedna z popularniejszych teorii w necie głosi, że zadyma była na rękę zarządowi stowarzyszenia o nazwie SKLW. Dla mnie to dramat. Mam tylko nadzieję, że Walter się nie da ekipie dresiarzy w BMW i nie złamie się. Mam nadzieję, że uda się mu wyrwać te chwasty z Ł3 i na stadionie będą tylko kibice piłkarscy. Pozdro dla pikników!

pzdr,

PS. W internecie dość dużo kibiców Legii pisze, że szkoda że mecz nie odbył się w Rosji lub na Białorusi, bo OMON Białoruski wybiłby z głowy zadymy tym bandziorom na długi, długi czas (to tak nawiązując do tego, co pisało kilka osób tutaj).

Azra 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 09, 2007 18:30   

droc napisał/a:
Jedna z popularniejszych teorii w necie głosi, że zadyma była na rękę zarządowi stowarzyszenia o nazwie SKLW.

To jest coś czego nie potrafię zrozumieć, jak efekty takiej zadymy mogą być na rękę jakiemukolwiek kibicowi.Co im to da, że wycofa się sponsor, klub zostanie zawieszony, zasłynie w świecie jako firma z bandyckimi kibicami.Efektem tego mogą być i będą ogromne problemy z pozyskaniem innych sponsorów a klub będzie zmierzał ku upadkowi.To jest proste i logiczne.
Ale coś w tym musi być prawdziwego skoro dzisiaj zarząd ogłosił, że zrywa współpracę ze stowarzyszeniem SKLW.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi