ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 24)
Autor Wiadomość
windrider 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 19:18   

Myślę,ze jeśli tylko będzie trzeba zwolnic miejsce dla piłkarza bez paszportu to działacze poradzą sobie z kalaczem i jego przedłużonym kontraktem momentalnie.Gość jest do odstrzału w 1szym szeregu.

baker 
Moderator

Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 10:25   

Jeżeli chodzi o bramkarzy, to spotkałem się ze spekulacjami, że niedoszły bramkarz Lazio - Carrizo, był niejako sponsorowany przez Milan. Argentyńczyk miał się ogrywać w Rzymie, a w perspektywie kilku lat zastąpić Didę jako pierwszy bramkarz rossonerich.
Trudno ocenić ile w tym prawdy, tym bardziej, że plotka ta jakoś nieszczególnie została rozdmuchana ;)
Dodatkowo, niespodziewanie pojawiły się problemy z przyznaniem Carrizo włoskiego obywatelstwa i bramkarz musiał wrócić do River Plate...
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

Del Piero 
Juventino

Wysłany: Śro Paź 03, 2007 20:57   

Tak czytam o chęci odejścia Simica.. Może by go tak do Juve w styczniu na pół roku wypożyczyć. Wobec naszych braków w obronie i licznych kontuzji na pewno by się przydał :P

pionka 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 03, 2007 22:45   

Nie ma sprawy. W zamian za definitywny transfer Buffona :D

Del Piero 
Juventino

Wysłany: Śro Paź 03, 2007 22:49   

A Jess Vanstrattan może być ? :brew:

bel 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 11, 2007 08:44   

Gdzieś dziś wyczytałem, że rozważany jest do nas Frey, myślę, że byłby to niezły pomysł, ale z tego co pamiętam, francuz deklarował bezgraniczną miłość do Interu...ale uważam, że kandydatura jak najbardziej do rozpatrzenia.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Paź 11, 2007 17:18   

bel napisał/a:
francuz deklarował bezgraniczną miłość do Interu

To może byś jeszcze z czasów jego gry w Interze, więc nie przywiązywałbym do tego zbyt wielkiej wagi.
Frey wydaje mi się być naprawdę niezłym bramkarzem, ale raczej nie wybitnym.
W świetle gry Didy ostatnimi czasy sporo jest niezłych pomysłów na jego zastąpienie (pewnie z polowa bramkarzy Serie A), ale tu trzeba działać rozsądnie by nie popełnić kolejnego błędu.

Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 15, 2007 10:17   

Tak BTW golkiperów - żałuję, że Amelia ostatecznie nie trafił do Milanu. Zawsze byłby lepszą opcją niż Kalac czy Fiori...

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Paź 15, 2007 13:22   

Sz_ACM napisał/a:
Zawsze byłby lepszą opcją niż Kalac czy Fiori...

iii Dida razem wzięci ;)
W obecnym sezonie łatwo można pokazać, że Dida jest jednym z gorszych bramkarzy w lidze.

zino 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 16, 2007 13:35   

Za to Amelia błyszczy.. ? Poki co Livorno ma najwiecej straconych bramek w lidze - 17 , a my 7. wiem , ze to oczywiscie w pewnej mierze zasługa obrony itp itd, ale napewno rowniez samego Amelii . pozdr

Anathem 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 16, 2007 13:43   

Zdaje się że w Serie A Buffon jest równie dobry jak Dida ;)

zino 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 26, 2007 13:21   

Tak sobie obserwuję od początku sezonu poczynania Sergio Aguero i widzę,że jest naprawdę w świetnej formie. Bramki dla Atletico strzela jak na zamowienie zarówno w lidze hiszpańskiej jak i w PUefa - chociażby wczoraj z Lokomotivem dwie- pierwsza szczególnie pięknej urody. W tym sezonie strzelil juz 10 bramek - 5 w lidze i 5 w Uefa - w 10 meczach wiec średnia piękna. Mam nadzieje ,że jego brazylijski odpowiednik - czyli nasz nowy nabytek A.Pato będzie równie efektownym i efektywnym graczem - jeśli tylko bezie dostawał odpowiednia ilosc szans gry. A swoja droga to orientuje sie ktos czy mielismy szanse na sciagniecie Aguero do Milanu ? pozdr :ok:

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Paź 26, 2007 14:07   

zino napisał/a:
A.Pato będzie równie efektownym i efektywnym graczem - jeśli tylko bezie dostawał odpowiednia ilosc szans gry

Jeśl itak to nie będzie póki co zbawieniem dla Milanu, bo Aguero po przyjściu do Europy potrzebował czasu na zaaklimatyzowanie się.

zino napisał/a:
A swoja droga to orientuje sie ktos czy mielismy szanse na sciagniecie Aguero do Milanu ?

Szanse są, kwestia ceny.
Aguero został kupiony za ogromne pieniądze. Przez pierwsze sezonu uczył się dopiero europejskiej piłki (młodziutki w końcu jest) i dopiero zaczął spłacać kwotę wydaną na niego.
Atletico spisuje się nieźle w lidze, tak więc od tej strony też nie da się ich ugryźć.
Wniosek jeden: albo wielkie pieniądze albo bunt Aguero.

Pytanie tylko czy tak niepewny gracz jest wart wyłożenia za inego wielkich pieniędzy. Moim zdaniem Milanowi jest potrzebny jakiś pewniak, ktoś, kto będzie grał przynajmniej solidnie. na którego można postawić i być pewnym pewnej jakości gry.
Na wielkie nazwiska przyjdzie czas, gdy się zobaczy co z Ronaldo i czy Pato będzie graczem na którego warto będzie często stawiać (mając na myśli bieżące wyniki, nie tylko przyszłość).

Kargool 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 27, 2007 16:32   

Tak dzis ogladalem mlocke jaka urzadzila Chelsea z ManCity i zamarzyl mi sie Drogba...ciekawe czy on naprawde jest zbuntowany czy tylko udaje, bo gdyby byl do wziecia w styczniu...

Porek 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 27, 2007 18:36   

Ja juz od dawna chcialem Drogbe bo jest to wg mnie najleszy obecnie napastnik na swiecie - szybki silny jak tur i dobry technicznie - widzialbym go w Milanie w szczegolnosci w grze na jednego napastnika ktory wezmie pilke na tzw "sciane" i odegra to tylu i szybko wyjdzie do podania.... ale to chyba niestety marzenia scietej glowy...:(

Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 29, 2007 09:46   

A ja bym mimo wszystko poczekał na Pato. Lepiej zająć się sypiącą się obroną...

Matek
[Usunięty]

Wysłany: Śro Paź 31, 2007 09:45   

Moim zdaniem na kazdej pozycji sa potrebne zmiany. Byc moze nowy szkoleniowiec, ktory bylby bardziej odwazny w ustalaniu skladu i lepiej by motywowal pilkarzy (Mourinho, Lippi). Wsrod napastnikow najchetniej widzialbym Kanoute. W pomocy sprzedalbym Brocchiego i Ba, a za nich sprowadzilbym zle traktowanego w Chelsea Joe Cole'a. W obronie na out: Cafu, Favalli, Serginho, Simic i z przykroscia stwierdzam Maldini (i tak konczy kariere nasza legenda). W ich miejsce Alves, powrot Grimiego i Barzagli, badz Alex. No i w bramce Igor Akinfeev za Dide. Taka jest moja rewolucyjna wizja, ale byc moze znaczaca sie myle i naszczescie ja nie decyduje o transferach Milanu.

MUCHAsaiyan 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 31, 2007 20:47   

lewy obrońca,
kreatywny ofensywny pomocnik bo Ricki i Seedorf grają w podstawowym składzie ale nie ma zmienników,

to są według mnie 2 najważniejsze transfery
może być jeszcze bramkarz np. buffon, boruc
i ktoś wreszcie mógłby załatać dziurę w ataku po Shevie bo Gila i Pippo to typowi snajperzy, sępy na gole ale nie ma kogoś w ataku kto potrafił się cofnąć wywalczyć
piłkę rozegrać zrobić zwód i wypracować sobie samemu akcję...

Marco7 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 01, 2007 09:59   

chrissnail napisał/a:

Tiago frustruje
oraz:
Carlo napisał/a:

Wracając do meritum sprawy: tak jak pisał Pamato - tego jeszcze brakuje żeby nam jakis marny Portugalczyk dyktował warunki transferu. Jeśli chcecie opierac naszą drużynę na grajkach którzy nie chcą u nas grac a interesują ich tylko warunki finansowe to nie mam więcej pytań

Dziękuję... nie mam pytań również ... i przy okazji pozdrawiam frustratów płaczących za brak Tiago w Milanie.

Rozumiem, że to było skierowane w głównej mierze do mnie. Tak, uważałem i nadal uważam, że Tiago byłby dobrym transferem. Czy miałem racje okaże się po sezonie, a nie po 2 miesiącach. Nasza obecna gra, jak i miejsce w tabeli dobitnie pokazują, iż miałem trochę racji narzekając na nasze transfery i twierdząc, że to mercato jest marne do kwadratu i że nawet poprzednie mimo calciopoli było pod tym względem lepsze. No, ale przecież kupiliśmy Emersona, który w odróżnieniu od Tiago w Juventusie jest jakże pożyteczny.

Ponieważ jestem ostatnio na bakier z czasem od razu uprzedzę argumenty. Tak, był droższy od Emersona, ale: - jest też sporo młodszy, - zarabia sporo mniej od Brazylijczyka.

Jeśli chodzi o "marnego Portugalczyka" z cytatu Carlo to mam nadzieję, ze nie doczekamy takiej sytuacji, że marni Portugalczycy,Włosi, Hiszpanie, Niemcy, Polacy, Finowie i Litwini będą Milanowi dyktować warunki transferu, bo nikt lepszy nie będzie chciał grać w drużynie poza europejskimi pucharami.

Ja również pozdrawiam

Porek 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 02, 2007 08:30   

Co do lewego obroncy to ja wizdialbym mowiac szczerze Riise w naszym zespole - szybki zdecydowany i to jego niesamowite uderzenie z prostego... A odejsc podobno tez chce bo nie gra wystarczajaca dlugo w Liverpoolu zas cena wybitnie wysoka nie jest...:) kreatywnym pomocnikiem - chcialbym Lamparda bo jest genialny :D marzenia scietej glowy - wiem wiem... ;)

Porownujac transfery zarowno Tiago jak i Emersona - myslalem po nich ze beda mieli wiekszy wplyw na druzyne zas obaj jakos nie moga odnalezc formy przed zmiana otoczenia... jednak tudziez wolalbym w szeregach Portugalczyka ktory jest dla mnie bardzo solidnym zawdonikiem i moze dac wiele druzynie - tak bylo i w Chelsea i w Lyonie...

MUCHAsaiyan 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 02, 2007 13:22   

jeśli chodzi o pomocnika to w świetnej formie znajduje się obecnie Fabregas więc on mógłby się nadać jako kreatywny pomocnik...
jeśli zaś chodzi o inny typ pomocnika to Deco jest dobry, potrafi dobrze podać, Simao jest szybki, dobrze wyszkolony technicznie, od dawna chętnie widziałbym go w naszej druzynie

Bahyr 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 02, 2007 14:05   

Co do Fabregasa to przydał by się naszej drużynie i to nawet bardzo ale to jest chyba marzenie żeby Arsenal go sprzedał więc lepszy rozwiązaniem był by Lampard. Najlepiej było by kupno jakiegoś solidnego napastnika i bramkarza.

Bati 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 02, 2007 19:34   

No co wy Lampard marzenie ściętej głowy- nie sądze. Jest niezadowolony ,bo odszedł Mourinho, to samo jest z Drogbą. Chelsea raczej nie będzie trzymać niezadowolonych piłkarzy.
Lampard byłby dla nas idealnym wzmocnieniem tak samo jak David Villa. Wcześniej już o nim pisałem.

Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 03, 2007 12:27   

Teraz tylko pytanie - po co wzmacniać linię pomocy, kiedy ma się dziurawą obronę i (bardzo) powoli wracających do formy napastników ? Nasi pomocnicy to na razie najpewniejsze punkty składu, więc na samym początku zająłbym się defensywą i sprowadzeniem jakichś klasowych, utalentowanych obrońców, a nie ósmego zmiennika dla Pirlo, Seedorfa czy Rino.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Sob Lis 03, 2007 15:35   

Ja nie wiem gdzie jest tych siedmiu zmienników dla Pirlo czy Gattuso, a juz w ogóle gdzie jest jakikolwiek sensowny zmiennik dla Seedorfa. Pomoc jest dobra, zwłaszcza na początku meczy. Jak nie idzie dobrze to ciężko jest cos zmienić w pomocy. Gurki póki co żadnym sensownym zmiennikiem nie jest.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi