ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Wto Lip 01, 2008 13:46
Liga Mistrzów 2007/2008
Autor Wiadomość
Grey07 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 13:25   

Nie wymagajmy od mlodych i na nowo sprowadzonych zawodnikow ze utrzymaja sie do konca sezonu na pierwszym miejscu. Spodziewalem sie tego ale czuje do nich Respeckt. Oni jeszcze nie doswiadczyli tego ze sa bardzo bardzo dobrze w lidzei i w lidze mistrzow beda niepokonani. Trzebaim czasu a kto wie co zdolaja robic
FORZA SZEWA I VAN DER SAR

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 13:51   

malowany kot ale oddzielajmy sprawę reprezentacji a zespołów.Co z tego że w Premiership gra dużo obcokrajowców ? W Milanie to może sami Włosi grają co ?

Boro (Juve) 
Juventino

Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 14:07   

Dhorasso napisał/a:
W Milanie to może sami Włosi grają co ?

a mistrzem Włoch jest taki makaroniarski odpowiednik Chelsea, Poolu czy właśnie Arsenalu, a południowców tam bez liku, a i tak nie ma ich już w LM

po prostu na Wyspach funkcjonuje większa kasa, a i podatki są bardziej przyjazne

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 14:46   

Ale co z tego ze na Wyspach wkłada się wiecej pięniedzy w futbol niż we Włoszech czy gdziekolwiek indziej ? Umniejsza to sukcesy angielskich druzyn w jakikolwiek sposób ?

Boro (Juve) 
Juventino

Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 14:49   

oznacza to, że zatrudnia się tam lepszych fachowców? :hmm:

malowanykot 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 15:36   

Dhorasso napisał/a:
W Milanie to może sami Włosi grają co ?

jasne, że nie. ale chodzi o to, że w moim odczuciu siła ligii angielskiej w większym stopniu
oparta jest o cudzoziemców niż Serie A. (inter jest wyjątkiem, ale wyjątek potwierdza regułę ;-) ).
i nie, nie napisałam przecież, że to umniejsza sukcesy premiership, ale to mimo wszystko - no cóż, dla mnie przynajmniej - śmieszne trochę, gdy grają ze sobą dwa angielskie kluby i na boisku jest jeden Anglik (z tego samego powodu dziwną drużyną jest dla mnie inter właśnie.) sami komentatorzy nazwali mecz ostatniej kolejki ligii mistrzów spektaklem hiszpańskim czy jakoś tak.po prostu dla mnie coś takiego jak liga angielska istnieje tylko z nazwy - większość kluczowych piłkarzy i trenerów - obcokrajowcy, anglicy wykładają tylko kasę. czy to znaczy, żę angielscy zawodnicy i trenerzy nie są sami wystarczająco dobrzy? tylko nie bijcie, tak się ostatnio nad tym po prostu zastanawiałam...

Cytat:
To jest broń obosieczna.

tak, dlatego napisałam, że Barcelona MOŻE zatrzymać Manchester, choć nie musi. niestety United to klub który ostatnimi czasy gra naprawdę najlepiej w lidze angielskiej - równo i skutecznie. jeśli zagra w finale z Liverpoolem, Chelsea czy Aresenalem to jestem przekonana na jakieś 95%, że wygra. chociaz to prawda, że w piłce nożnej czynnik ludzki jest zawodny i nieprzewidywalny... i właśnie stąd te 5%.

Grey07 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 18:01   

Po tym jak Arsenal zremisowal z Liverpoolem u siebie po raz drugi mozna powiedziec ze Liv wygrana u nich w Lidze mistrzow maja juz w kieszeni.
A obcokrajowcy glownie bardzo dobrze sie u nas sprawdzaja znaczy w lidze angielskiej a hiszpanie francuzi lub wlosi sa bardzo dobrzy technicznie wiec masowo ich sprowadzaja do angielskich klubow.

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 18:13   

malowany kot-w Premiership grają po prostu najlepsi, nieważne czy z Anglii czy Ugandy

Fajnie że Serie A ma więcej Włochów niż Premier League Anglików,ale nie zmienia to faktu że angielskie drużyny trzykrotnie w tym roku ośmieszyły włoskie "potęgi" na ich terenie (2-0 na San Siro z Arsenalem,2-0 na Olimpico z ManU,1-0 na Giuseppe Meazza z Liverpoolem)

zino 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 23:03   

No to mamy pierwszych dwóch połfinalistów tegorocznej LM. Tak jak się spodziewałem po wiekszych i mniejszych bojach awansowali Chelsea i Liverpool. Ogladałem live mecz Chelsea - Fenerbachce i musze przyznać , ze Turki zostawiły po sobie korzystne wrażenie. Mieli sporo okazji do wyrównania na 1-1 nawet w samej końcówce (miedzy 75-85 minuta kilka podbramkowych zamieszan etc) ale ostatecznie kontra anglikow i skonczyło sie na 2-0. Ciekawy mecz na Anfield gdzie po bledzie sedziego i karnym dla L'poolu praktycznie było juz po meczu. Trzeba przyznać , że w dwumeczu Arsenal został chyba nieco pokrzywdzony przez arbitrów choć w końcówce dzisiejszego meczu wyraznie opadli z sił a rywale poniekąd to wykorzystali. :piwo:

Grey07 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 09, 2008 15:19   

No i mialem racje ze Live wygra i Chelsea...Piekny mecz Liverpoolu tylko polowa pierwsza mnie zabardzo nie zaciekawila a Chelsea nie ogladalem ale tez w dobrym stylu wygrali

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 09, 2008 21:31   

No 7-1 nie było,ale zważając że grali drugim garniturem (Sir Alex sobie zakpił z Romy niemiłosiernie wręcz) to nie ma co sie podniecać

Bati 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 09, 2008 21:51   

Zakpił nie zakpił zwycięzce dwumeczu łatwo było wytypować nawet przed meczem na Olimpico. Romie ambicji nie można odmówić ,ale zabrakło im umiejętności. "Drugi garnitur" MU to raczej nie był bo kilku zawodników z podstawowej jedenastki się pojawiło. Jednak widać było jaką pewność awansu miał Sir Alex Ferguson bo nie wstawił kluczowych graczy. Nie ma co ukrywać i owijać w bawełnę Roma jest o klasę słabsza od MU. No i taktyka Spallettiego :dunno: Jak chce się próbować odrabiać straty wystawiając jednego napastnika. Licząc na cud kończy się to tak jak się skończyło.
Co do meczu Arsenalu z Liverpoolem. Wenger popełnia te same błędy nie można grać drużyną gdzie dominuje młodzież. Nigdy nie wygra LM ,bo tam niezbędne jest duże doświadczenie czego jego drużyna zwyczajnie nie posiada i nie będzie posiadać jeżeli co sezon będzie próbował wprowadzać nowych, młodych zawodników. Poza tym "słynna zadyszka" ,która pojawia się nie pierwszy raz w Arsenalu na finiszu rozgrywek powinna dać trenerowi do myślenia.

Zostają półfinały:
MU-Barca
Liverpool-Chelsea

Tu już sytuacja nie jest tak klarowna ,ale stawiam na MU i Liverpool w finale okaże się lepsze MU.

czado81 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 09, 2008 22:50   

Trzy angielskie drużyny w półfinałach - liczę na powtórkę z zeszłego roku, czyli Angole znów odchodzą z kwitkiem ;) Barcy nie lubię, ale niech w Europie wygrywają drużyny z kontynentu.

Finał Liverpool-Barcelona i fartem wygrywają Katalończycy ;)

Sulej 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 09, 2008 23:01   

Ja stawiam na finał Man U - Chelsea i wygrywa drużyna z Manchesteru.

ACMF 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 10, 2008 11:18   

Faworytem na pewno jest Manchester United i raczej oni wygrają te rozgrywki.Wczoraj pokazali klase wystawiajac praktycznie rezerwe i mimo to uporali sie z Roma,sa naprawde silni w tym sezonie.Osobiscie chciałbym zeby LM zdobyla FC Barcelona.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 10, 2008 14:00   

Wczoraj to rzeczywiści MU pokazało klasę, nawet jak na pół-rezerwowy skład.
Bati napisał/a:
Poza tym "słynna zadyszka" ,która pojawia się nie pierwszy raz w Arsenalu na finiszu rozgrywek powinna dać trenerowi do myślenia.

Młodość już ma to do siebie, że chce grać na maksimum możliwości i wszytkie mecze wygrywać od początku sezonu. Niestety tak się nie da, żeby przez cały sezon być w szczytowej formie, więc nie dziwi mnie, że zarówno odpadli z LM, jak i z walki o mistrzostwo Anglii. A zastanawiające jest rzeczywiście, że trener uparcie co sezon obiera podobną taktykę, która raczej nic nie daje, zważywszy na długoletnią pracę Wengera w jednym miejscu, osiągnięte sukcesy i ambicje klubu.
Wszyscy półfinaliści są dla mnie bardzo "niewygodni". Barcy nie lubię od zawsze, MU też. Liverpool ma pięć zwycięstw w LM, więc wygrywając kolejny bardzo "nadepnął" by nam na pięty. No a Chelsea wiadomo, klub snoba.

Grey07 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 10, 2008 15:41   

To ze grali w podstawowym skladzie inni zawodnicy to chcieli pokazac sie z dobrej strony al ci najlepsi oszczedza ich Sirek bo mecz z Arsenalem bedzie trudny...Też sadze ze MU wygra lige mistrzow ale w finale z Live bo oni sa zawsze nieprzewidywalni i moga pokonac Chelsea ale Liv nie lubie bo goni nas w Zdobywaniu pucharow Europy...Daltego nalezy sie dla MU za wspaniala forme i oczywscie genialnego trenera

bajer 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 10, 2008 20:34   

bylem nieco zaskoczony ze Liverpool wygral z Arsenalem, spodziewal sie jednak zwyciestwa Kanonierow w LM ;) no niestety nie udalo sie ;) teraz licze na Liverpool ;) Chelsea powinni ograc, jak zawsze zreszta w polfinale LM :P ale byc moze dla Londynczykow to bedzie "do 3 razy sztuka" ;) drugi polfinal dla mnie rozstrzygniety przed meczem, ManU w finale ;) Barca fuksiarsko przeszla te 2 rundy, rywali zbyt wymagajacych nie miala, prawda ze trzeba miec klase zeby dostac sie do polfinalu ale jestem ciekaw jak sie to okaze gdy w koncu zagraja z kims mocniejszym ;)

takze stawiam na final Liverpool - ManU ze zwyciestwem Liverpoolu :P

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 11, 2008 09:36   

STARY TIROWIEC napisał/a:
Wszyscy półfinaliści są dla mnie bardzo "niewygodni". Barcy nie lubię od zawsze, MU też. Liverpool ma pięć zwycięstw w LM, więc wygrywając kolejny bardzo "nadepnął" by nam na pięty. No a Chelsea wiadomo, klub snoba.
Jedyne wyjście to zaangażowanie w sprawe Lucka Moggiego i Fryzjera ;) będzie Liga Mistrzów bez miszczów :P
a tak na poważnie to mam bardzo podobne odczucia, z tego wszystkiego chyba najmniejszym złem będzie klub snoba :)

Grey07 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 11, 2008 14:38   

Ja tez nie cierpie Live bo oni graja przecietnie w lidze(jak najego mozliwosci) a w Pucharze Europy tak dobrze? Nierozumiem tego jakies Kuyty czy Torresy nie wygraja sami meczu a to prawie dzieki nim to robia..Wszyscy sie angazuja do gry nawet obroncy a goli traca malo...Jak w tym roku wygraja to caly zazad i trenera Live porozstrzelam :minigun:

zino 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 11, 2008 15:34   

Z czterech polfinalistow szczerze to jedynie Chelsea jest druzyna która darze jakas tam sympatia, reszty delikatnie mowiac bardzo nie lubie :P wiec mam nadzieje, że w finale Chelsea pokona ManU :) pozdr :king:

Grey07 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 11, 2008 16:29   

MU pokona Chelsea bo oni jak ledwo co wygrali z Fenerbahce to nie maja na co liczyc

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 11, 2008 20:30   

Grey07 napisał/a:
Ja tez nie cierpie Live bo oni graja przecietnie w lidze(jak najego mozliwosci) a w Pucharze Europy tak dobrze?

Jeśli ty z tego powodu nie cierpisz Liverpoolu, to pomyśl jak inni muszą nie cierpieć Milanu z tego samego powodu :wink: .
konrad_acm napisał/a:
a tak na poważnie to mam bardzo podobne odczucia, z tego wszystkiego chyba najmniejszym złem będzie klub snoba

Tu akurat też się z toba zgodzę, "najgorszym złem" byłby klub snoba.
Swoja drogą, jak kiedyś obliczono, jeśli chcesz zarabiać nie inwestuj w klub piłkarski. Jeśli nie jesteś prawdziwym kibicem jak Silvio ( a to naprawdę rzadko sie zdarza) i przejmujesz klub piłkarski, inwestujesz w niego swoje pieniadze i liczysz, że z tego będziesz miał zyski to bardzo sie przejedziesz. Romek pewnie myślał, że dzięki swoim pieniądzom zawojuje cała Europę i bardzo sie pomylił. Już przed tym sezonem zakręcił kurek z pieniędzmi, zwolnił Mourinho w trakcie sezonu, więc to chyba w najbliższych latach ostatnia szansa w tym sezonie na ugranie w Europie czegoś wielkiego.

MOLU 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 10:05   

Po odpadnięciu Milanu ja kibicowałem Arsenalowi,którego dzieliło już około 5minut od półfinału po dramatycznym meczu na Anfield Road z Liverpoolem.... Kontrowersyjna decyzja sędziego spowodowała,że Liverpool gra dalej,który gra naprawdę dobrze ostatnio,a w meczach z Arsenalem grali mądrze taktycznie. W lidze (z wyjątkiem ostatniego meczu z MU) wszystko wygrywają i widać,żę są w formie. Chelsea niegra zbyt ładnie,ale ostatnio również wszystko wygrywa i ciągle mają szanse na zwycięstwo w premiership jenak w tym dwumeczu stawiam na Liverpool .
W drugim połfinale grająca nienajlepiej ostatnio Barca i zespół grający najlepej i najrówniej w tym sezonie... Uwarzam,że Manchaster zasługujeł na zwycięstwo w tej edycji ligi mistrzow. W tej chwili jak dla mnie jest zdecydowanie najlepszym zespolem w Europie.

Sulej 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 19:31   

Cytat:
Liga Mistrzów i jej triumfatorzy.

2003 - Juventus wyeliminował Real Madryt, AC Milan pokonał Juventus. AC Milan mistrzem.
2004 - AS Monaco wyeliminowało Real Madryt, FC Porto pokonało AS Monaco. FC Porto mistrzem.
2005 - Juventus wyeliminował Real Madryt, FC Liverpool pokonał Juventus. FC Liverpool mistrzem.
2006 - Arsenal wyeliminował Real Madryt, FC Barcelona pokonała Arsenal. FC Barcelona mistrzem.
2007 - Bayern wyeliminował Real Madryt, AC Milan pokonał Bayern. AC Milan mistrzem.
2008 - AS Roma wyeliminowała Real Madryt, Manchester United pokonał AS Romę. Wychodzi więc, że... ?

Wg. tego klucza LM wygra Man U. Czego im życzę.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi