ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Wto Lip 01, 2008 13:46
Liga Mistrzów 2007/2008
Autor Wiadomość
kamillos 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 29, 2007 12:35   Liga Mistrzów 2007/2008

Jak co roku dyskuję o LM zaczynamy od tematu Mistrz Polski. Tym razem chodzi o Zagłębie Lubin, które dziś poznało rywala w II rundzie kwalifikacji.
Polacy zmierzą się z wicemistrzem Rumunii - Steauą Bukareszt. Moim zdaniem będzie bardzo ciężko bo to na pewno rywal klasowy, o czym świadczy niedawny udział w półfianle Pucharu UEFA. Nadzieja zawsze jest :) .

Pierwsza runda:

Chazar Lenkoran (Azerbejdżan) - Dinamo Zagrzeb (Chorwacja)
APOEL Limassol (Cypr) - BATE Borysów (Białoruś)
Sheriff Tyraspol (Mołdawia) - FC Ranger's (Andora)
FH Hafnarfjordur (Islandia) - HB Torshavn (Wyspy Owcze)
The New Saints FC (Walia) - FK Ventspils (Łotwa)
Pobeda Prilep (Macedonia) - Levadia Tallin (Estonia)
Olimpi Rustavi (Grusja) - FK Astana (Kazachstan)
Zeta Golubovci (Czarnogóra) - FBK Kowno (Litwa)
Tampere Utd. (Finlandia) - S.S. Murata (San Marino)
F91 Dudelange (Luksemburg) - MSK Żilina (Słowacja)
Linfield FC Belfast (Irlandia Północna) - Elfsborg Boras (Szwecja)
Derry City (Irlandia) - Pjunik Erewan (Armenia)
Marsaxlokk FC (Malta) - FK Sarajewo (Bośnia i Hercegowina)
NK Domżale (Słowenia) - KF Tirana (Albania)

Druga runda:

Derry City (Irlandia) / Pjunik Erewan (Armenia) - Szachtar Donieck (Ukraina)
Crvena Zvezda Belgrad (Serbia) - Pobeda Prilep (Macedonia) / Levadia Tallin (Estonia)
Glasgow Rangers (Szkocja) - Zeta Golubovci (Czarnogóra) / FBK Kowno (Litwa)
Debreczyn VSC (Węgry) - Linfield FC Belfast (Irlandia Północna) / Elfsborg Boras (Szwecja)
Zagłębie Lubin (Polska) - Steaua Bukareszt (Rumunia)
Racing Genk (Belgia) - Marsaxlokk FC (Malta) / FK Sarajewo (Bośnia i Hercegowina)
The New Saints FC (Walia) / FK Ventspils (Łotwa) - Red Bull Salzburg (Austria)
Olimpi Rustavi (Grusja) / FK Astana (Kazachstan) - Rosenborg Trondheim (Norwegia)
FH Hafnarfjordur (Islandia) / HB Torshavn (Wyspy Owcze) - APOEL Limassol (Cypr) / BATE Borysów (Białoruś)
FC Kopenhaga (Dania) - Beitar Jerozolima (Izrael)
F91 Dudelange (Luksemburg) / MSK Żilina (Słowacja) - Slavia Praga (Czechy)
Tampere Utd. (Finlandia) / S.S. Murata (San Marino) - Lewski Sofia (Bułgaria)
NK Domżale (Słowenia) / KF Tirana (Albania) - Chazar Lenkoran (Azerbejdżan) / Dinamo Zagrzeb (Chorwacja)
Besiktas Stambuł (Turcja) - Sheriff Tyraspol (Mołdawia) - FC Ranger's (Andora)

Jacio 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 29, 2007 12:57   

Losowanie dla Zagłębia... fatalne! Będzie bardzo trudno wygrać ze Steauą a jak już wygrają to i tak nie będą rozstawieni w 3 rundzie. Podsumowując szanse na polski akcent w LM: 0,1%

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 29, 2007 13:04   

Bez szans.
Co gorsza,odpadając w 2 rundzie chyba odpadają już całkowicie z europejskich rozgrywek.
Bo chyba tylko przegrani z 3 rundy grają potem jeszcze w pucharze UEFA.
także Zagłębie sobie w pucharach dużo nie pogra;)
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

łachu 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 29, 2007 14:24   

krzysiekACM napisał/a:
odpadając w 2 rundzie chyba odpadają już całkowicie z europejskich rozgrywek

Zgadza się. Bardzo prawdopodobnym jest, że przygoda Zagłębia z pucharami zakończy się właśnie na 2 meczach. Trenerem Rumunów będzie od tego sezonu słynny G.Hagi (nie wiem czy ma jakieś doświadczenie trenerskie). Nie rozumiem dlaczego najpierw podano, że Zagłębie zmierzy się ze Slavią Praga.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Cze 29, 2007 16:41   

Hagi doświadczenie trenerskie ma mizerne - i sukcesów brak.
Zdobył, owszem, puchar Turcji z Galatasaray - ale trzecie miejsce w lidze to nie jest zbyt dobry wyczyn.
Ogólnie więc w nim można upatrywać szans na awans. Może coś zawali.
Bo, spójrzmy prawdzie w oczy, trafiliśmy dość kiepsko. Drużyna nie będzie łatwa do pokonania.

Czyli jest jak zawsze: brak wiary w sukces (awans do LM), ale jak przyjdą spotkania to zasiąde przed telewizorem albo w pubie i będę trzymał kciuki i wierzył w naszych.
W końcu szczęscie może się uśmiechnie - bo możliwości są po drugiej stronie barykady

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 29, 2007 16:58   

Druga runda dla Zagłębia jest potencjalnie tak trudna, jak 3. runda w ostatnich latach dla innych polskich zespołów. Szkoda, gdyby całoroczna praca przydała się w Europie tylko w 2 meczach, ale na to się zapowiada..

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Cze 30, 2007 15:18   

Venomik napisał/a:
Ogólnie więc w nim można upatrywać szans na awans. Może coś zawali.

jasne, może zapomnieć wystawić bramkarza ... albo wystawi tylko 9-ciu graczy? ;-) Poziom umiejętności trenera ma znaczenie, jak grają drużyny na równym poziomie umiejętności piłkarskich i ogrania. Natomiast rumuński klub jest z 3 razy mocniejszy od Zagłębia i nawet M. Lippi z Carletto i Fergusonem siedząc na ławce Zagłębia obok Michniewicza nie wymyślą prochu.

Szkoda, że Lubinianie jeżeli odpadną już w dwumeczu ze rumunami to kończą przygodę w pucharach. W naszej sytuacji każdy punkcik w kwalifikacji Uefa się liczy więc trzymam kciuk za "mistrza" z Lubina, żeby wbrew temu co napisałem udowodnił mi i innym, że może awansować do fazy grupowej a nawet zagać w finale z Milanem :p

pzdr,

dezali 
Administrator

Wysłany: Nie Lip 01, 2007 14:43   

Jacio napisał/a:
Losowanie dla Zagłębia... fatalne! Będzie bardzo trudno wygrać ze Steauą a jak już wygrają to i tak nie będą rozstawieni w 3 rundzie. Podsumowując szanse na polski akcent w LM: 0,1%

niezupelnie jest jak piszesz. w przypadku, gdyby zaglebie wyeliminowalo steaue w 3 rundzie kwalifikacji 'przejmie' rozstawienie rumunskiego zespolu i bedzie w lepszej sytuacji w losowaniu. nie zmienia to faktu, iz trudno bedzie mistrzowi Polski o przejscie pierwszej przeszkody.

kamillos 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 08, 2007 15:28   

Dziś rewanż Zagłębia w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Liczę, że Lubin tanio skóry Rumunom nie sprzeda. Typuję, że będzie 0-1 po 90 minutach, potem "może coś wpadnie", ew. wygrana w karnych. To optymistyczna wersja. Presji na Polakach już na pewno nie ma żadnej, jeśli można bylo o niej mówić w przypadku pierwszego meczu. Steaua w pierwszym meczu nie byla taka straszna jak się mogło wydawać więc jakaś szansa zawsze jest!
Zdaję sobie, że ten scenariusz jest mało realistyczny, ale liczę, że po fatalnym tamtym tygodniu dla polskiej piłki klubowej, ten będzie znacznie lepszy i Zagłębie nie skompromituje polskiej piłki jak zrobili to w zeszłym tygodniu Bełchatów i Groclin.
Mecz rozpocznie się o 20.45 czasu miejscowego (w Polsce będzie 19.45). Transmisja w TVP 2 od 19.05.

MateoL 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 19:16   

Znane są już wyniki losowania fazy grupowej Ligi Mistrzów.

AC Milan jest w grupie D razem z Benficą Lizbona, Celticiem Glasgow oraz Szachtarem Donieck.

Grupa bardziej wymagająca niż w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, zwycięskiej edycji ;) .

Benfica Lizbona - jeden z czołowych zespołów portugalskich grający ofensywną, szybką piłkę, charakterystyczną dla portugalskiej piłki. Według mnie Milan będzie musiał szczególnie uważać na ten zespół.

Szachtar Donieck - w grupie spotkaliśmy się z tym zespołem 2 lata temu. W poprzedniej edycji potrafił być zespołem równorzędnym dla AS Romy, Valencii oraz Olympiakosu. Posiada ten zespół klasowych piłkarzy jak Matuzalem oraz Tymoschcuk.
Drużyna Mariusza Lewandowskiego. Uważam, że może być to groźny i nieobliczalny zespół w naszej grupie.

Celtic Glasgow - z tą drużyną też się spotkaliśmy w fazie grupowej 2 lata temu, graliśmy z nią w 1/8 finału poprzedniej edycji Ligi Mistrzów i jest to drużyna polaka Artura Boruca i tyle myślę o tej drużynie.

Co wy sądzicie o wynikach losowania i o rywalach Milanu w fazie grupowej Ligi Mistrzów ??

Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 19:33   

MateoL napisał/a:
Celtic Glasgow - z tą drużyną też się spotkaliśmy w fazie grupowej 2 lata temu, graliśmy z nią w 1/8 finału poprzedniej edycji Ligi Mistrzów i jest to drużyna polaka Artura Boruca i tyle myślę o tej drużynie.

Oprócz tego, myślę że to drużyna Żurawskiego ;) .

A tak na serio - grupa nie należy do najsilniejszych, mieliśmy sporo szczęścia. Ogólnie z tego co widziałem, to samo losowanie rozłożyło się dość sprawiedliwie - wszystkie większe zespoły powinny bez problemu zakwalifikować się dalej, co zapewne zaowocuje ciekawymi spotkaniami.

Na marginesie można dodać, że Paolo Maldini został wybrany najlepszym obrońcą, Seedorf najlepszym pomocnikiem a Kaka najlepszym graczem ofensywnym.

Jutro pozostaje tylko udowodnić po raz kolejny swoją klasę w meczu z Sevillą.

inv 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 20:10   

gwoli uzupełnienia - Kaka został też uznany najlepszym piłkarzem LM ;)

Co do losowania - na pewno było dla nas szczęśliwe, co nie znaczy że będzie super łatwo (w końcu to Liga Mistrzów). Najbardziej z całej trójki z naszej grupy obawiam się Shakhtara, bo jest to moim zdaniem mocno nieobliczalny zespół (o czym świadczą spotkania rozgrywane przez ten zespół w poprzednich edycjach LM), ale również spotkania z Celticiem czy Benficą powinny dostarczyć wielu wrażeń. Tak, czy inaczej - powinniśmy bez problemu awansować.

Na uwagę zasługuje też fakt, że zarówno w Shakhtarze, jak i w drużynie z Glasgow znajdują się reprezentanci Polski, co z pewnością zaowocuje transmisjami na antenie tvp :)

Odnośnie pozostałych grup, raczej w każdej z nich faworyt powinien bez problemów awansować, trudno pokusić się o określenie którejś z nich mianem grupy śmierci.
Z pewnością ciekawie zapowiadają się konfrontacje AS Romy z Manchesterem oraz Chelsea z Valencią. Mimo, że jest faworytem - Inter - będzie miał również niełatwe zadanie, z pozostałych włoskich drużyn najtrudniej będzie awansować Lazio, chociaż po cichu liczę na potknięcie się Realu, więc kto wie, czy Rzymianie nie awansują...
It's understood

łachu 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 20:27   

Tak przedstawiają się wszystkie grupy w tym sezonie:

Grupa A: Liverpool, Porto, Marsylia, Besiktas

Grupa B: Chelsea, Valencia, Schalke 04, Rosenborg

Grupa C: Real M., Werder, Lazio, Olympiakos

Grupa D: Milan, Benfica, Celtic, Shakchtar

Grupa E: Barcelona, Lyon, Stuttgart, Rangers

Grupa F: Man.Utd., Roma, Sporting, Dynamo K.

Grupa G: Inter, PSV, CSKA Moskwa, Fenerbahce

Grupa H: Arsenal, AEK/Sevilla, Steaua, Slavia P.

Oczywiście nie powinno zabraknąć emocji. Cieszę się z wylosowania Benfici. To zespół z bogatą historią. Siedmiokrotnie grali w finale o Puchar Mistrzów (2 zwycięstwa). Na pewno miłym wydarzeniem będzie powrót Rui Costy na San Siro. Podobnie jak w ostatniej edycji, przyjdzie nam się zmierzyć z Celticiem, w składzie którego znajduje się nasz były gracz - Donati. Co do Ukraińców, to liczę na równie wysokie zwycięstwo jak przed trzema sezonami.

MateoL napisał/a:
Szachtar Donieck - w grupie spotkaliśmy się z tym zespołem 2 lata temu. W poprzedniej edycji potrafił być zespołem równorzędnym dla AS Romy, Valencii oraz Olympiakosu. Posiada ten zespół klasowych piłkarzy jak Matuzalem oraz Tymoschcuk.

Matuzalem jest teraz kolegą klubowym Oliveiry w Saragossie.

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 20:37   

Nie lekceważąc rywali, można powiedzieć że los był dla nas dość łaskawy. Trafiliśmy na Celtic, którego gra raczej fizyczną prostą piłkę, trafiliśmy na Shahtar który stoczył heroiczny bój z Red Bull Salzburg (również z całym szacunkiem :wink: ) o awans i na grającą piłkę "do przodu" Benficę. Jak na zdobywcę i obrońcę trofeum nie wypada wyjść niaczej niż z 1 miejsca w tej grupie.
Cieszy mnie szczególnie Celtic, bo jest szansa na mecz w tvp z udziałem Boruca :wink:
No i obserwując co czasami w lidze szkockiej wyprawiają obrońcy jest szansa, że Gilardino swój strzelecki dorobek poprawi :wink:

pzdr,

fito92 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 20:50   

Ja podobnie jak wiekszosc uwazam ze grupa nie nalezy do najmocniejszych, ale wszystkie trzy druzyny sa zespolami , z ktorymi gra sie trudno i mysle , ze Milan bedzie musial powalczyc o wejscie do kolejnej fazy.

Co do grupy najmocniejszej, mysle ze tak jak powiedzial komentator podczas losowania, nie ma raczej zdecydowanie najmocniejszej grupy, grupy śmeirci.
Uważam, że wszystkie grupy sa wyrownane, a druzyny sa rozlosowane sprawiedliwie.
Moim zdaniem ciekawie zapowiada sie rywalizacja w grupie C ( Real, Werder, Lazio, Olimpiacos)

Brakuje mi troche druzyny takiej jak np. Bayern, bo z nimi rozgrywki bylyby ciekawsze tym bardziej ze podczas tego okna transferowego bardzo sie wzmocnili ( mam na mysli glownie Toniego i Ribery).

Co do nagrod dla milanistow oczywiscie bardzo sie ciesze i uwazam ze zawodnicy swoja praca zasluzyli sobie na te nagrody. Patrzac na to obiektywnie mozna odniesc wrazenie, że wiekszosc nagrod za dany sezon w LM zgarniaja zawodnicy zwycieskiej druzyny( teraz Milan, rok temu Barca), ale jak juz wczesniej powiedzialem mysle ze Maldini Seedorf i Kaka zasluzyli na te wyroznienia, chcialem po prostu zaznaczyc ze mozna miec takie wrazenie.

pozdrawiam

kowallo2
Milanista

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 20:59   

to ze gramy z celticem daje faktycznie dużą szanse na obejrzenie tego w tvp

Co do samych grup myślę ze mamy najtrudniejszą, a najłatwiej ma Barcelona z Realem M.

suchy 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 21:21   

Grupa jak kazda inna, trzeba ja wygrac i tyle ;) Rywale zdaja sie byc co prawda bardziej wymagajacy niz ci, z ktorymi gralismy w zeszlej edycji, ale awans z pierwszego miejsca jest w naszym przypadku jedynym mozliwym rozwiazaniem. Ciekawie zapowiada sie rywalizacja z Benfica Rui Costy. Celtic powinien byc nam juz dobrze znany, podobnie jak Szachtar.
Mysle, ze walka o drugie miejsce rozegra sie do samego konca, wszyscy trzej rywale Milanu prezentuja zblizony poziom.

ACMF 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 22:15   

Nie pamietam zebysmy kiedys mieli łatwiejsza grupe niz teraz.Ale to dobrze ,na lige mistrzow bedziemy wystawiac skład rezerwowy a 1 jedenastka bedzie walczyla o scudetto:) Wogole jakies dziwne to losowanie ,nie ma grupy smierci i wszystko wydaje sie byc przesadzone hehe :)

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Sie 30, 2007 23:28   

ACMF napisał/a:
Nie pamietam zebysmy kiedys mieli łatwiejsza grupe niz teraz

W zeszłym sezonie byla sporo latwiejsza.

Sajfer 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 23:28   

inv napisał/a:

Na uwagę zasługuje też fakt, że zarówno w Shakhtarze, jak i w drużynie z Glasgow znajdują się reprezentanci Polski, co z pewnością zaowocuje transmisjami na antenie tvp :)
.

tego nie bylbym wcale taki pewien tvp nie raz potrafila zaskoczyc w niezbyt pozytywnym tego slowa znaczeniu...

wyniki losowania nawet mnie w sumie ciesza, uwazam ze gdyby Milan trafil do grupy F badz C bylo by mniej wesolo;)

http://www.plewinski-art....hp?page=galeria

=======================================

Soja 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 23:45   

Jesteśmy po losowaniu fazy grupowej LM.
Milan nie trafił źle, bo ani Benfica ani Celtic ani Shakhtar nie są klubami, które mogą realnie powalczyć z nami. Na San Siro powinny być więc trzy w miarę łatwe wygrane i 9 punktów(no chyba że będziemy mieć zapewniony awans wcześniej). Gorzej z wyjazdami bo każdy chyba pamięta co się przytrafiło MU w Glasgow w zeszłym sezonie a i Shakhtar i tym bardziej Benfica mogą na własnym boisku postraszyć.
Ja obstawiam że Milan dość wcześnie zapewni sobie awans z pierwszego miejsca a o drugie będzie trwała walka do samego końca rozgrywek grupowych. Mimo wszystko stawiam na Celtic(także przez wzgląd na Boruca) jako drugiego uczestnika 1/8 finału z grupy D.
Pozytywów pozaboiskowych takiej grupy jest też sporo. Po pierwsze będziemy świadkami sentymentalnego powrotu Rui Costy na San Siro. Nie jednemu się pewnie łezka w oku zakręci a sam zawodnik powinien liczyć na wspaniałe przywitanie trybun.
Jako że Celtic to najbardziej "polski" klub w LM a i Shakhtar ma w składzie Lewandowskiego to powinniśmy zobaczyć jakieś grupowe mecze Milanu w TVP.

Co do pozostałych grup:
-z A powinny bez większych grup awansować Liverpool i Porto
-B to wg mnie grupa śmierci z ozdobą, dwumeczem Chelsea-Valencia jako rewanż za zeszłosezonowy ćwierćfinał, mam też nadzieję że to właśnie te dwa kluby awansują chociaż Shalke nie jest bez szans a i Rosenborg mam nadzieję nie będzie tylko tłem
-C to bardzo ciekawa grupa, z której może awansować absolutnie każdy bo chociaż Real jest murowanym faworytem to w ostatnich latach nikt nie może być niczego pewien jeśli chodzi o Królewskich, ja stawiam na Real i Lazio bo Werder mnie nigdy nie przekonywał w Europie, mam też nadzieję że Olympiakos z Żewłakowem nie będzie tylko tłem
-E też można uznać za "grupę śmierci", Barcelona podobnie jak rok temu nie trafiła dobrze, bo Lyon mimo że regularnie sprzedaje swoje gwiazdy, to jest zespołem już porządnie ogranym w Europie i do tego wciąż niespełnionym i głodnym sukcesu, Stuttgart jako mistrz Niemiec nie powinien także łatwo się poddawać a do tego Rangersi, na pewno groźni u siebie, jednak moim zdaniem skazani na pożarcie na wyjazdach. Liczę na awans Barcy i Lyonu
-F to grupa pod hasłem "powrót Romy na Old Trafford", ciekawe czy i tym razem Czerwone Diabły spowodują "upadek imperium rzymskiego", za to w Rzymie Roma powinna grać tak żeby upokorzyć MU w możliwie jak najokazalszym wymiarze, obawiam się tylko że gdyby coś nie wychodziło to zawodnicy i kibice z Wiecznego Miasta mogą nie wytrzymać nerwowo...Sporting i Dynamo powinny walczyć tylko o Puchar UEFA
-na grupę G nie można patrzeć inaczej niż przez pryzmat Interu. A "gorszej połowie Mediolanu" szykuje się gorąca jesień w Europie...Nie zdziwiłbym się specjalnie gdyby Inter w trzech wyjazdowych spotkaniach zdobył całe 0 punktów. Bo Eindhoven to niezwykle trudny teren(przynajmniej tak było w ostatnich latach dla Milanu), w Moskwie poległ w zeszłym roku Arsenal, poza tym to od kilku lat najlepsza drużyna zza naszej wschodniej granicy, która po zdobyciu Pucharu UEFA w 2005 roku chciałaby pewnie wreszcie naprawdę zaistnieć w LM. Natomiast turecka ziemia dla wszystkich i zawsze była gorąca. Ja chciałbym awansu CSKA i PSV ale znając życie pewnie to Inter awansuje kosztem kogoś z tej dwójki, chociaż akurat w przypadku tego klubu LM to jedna wielka katastrofa :rotfl:
-wszystko wskazuje na to że do grupy H dołączy Sevilla a nie AEK. W tym przypadku grupa ta będzie bardzo ciekawa. Trzeba pamiętać że Arsenal już nie ma Henry'ego a Steaua to solidny zespół, do tego Slavia, która wyeliminowała Ajax. W zeszłym roku, FC Copenhagen, które wyeliminowało Holendrów nazywano "kopciuszkiem Europy" a ten klub pokonał Manchester i Celtic i gdyby zdołał wygrać także z Benficą to awansowałby do 1/8... Teraz to Czechów uznaje się za przypadek, ale nie zdziwiłbym się gdyby wzorem Kopenhagi i swego czasu Artmedii Petrzalka narobili niezłego dymu w grupie. Stawiam na awans Sevilli z pierwszego i mimo wszystko Arsenalu, chociaż liczę na to że Steaua pokaże że mistrz Polski nie odpadł w eliminacjach z byle kim...

Kogo w LM brakuje?
Na pewno wielkich Bayernu oraz drugi rok z rzędu Juventusu(kara) i Ajaxu(własna nieudolność). Mnie osobiście będzie brakować FC Copenhagen, bo przypadł mi do gustu ten "kopciuszek" no i mistrza Polski.

Co do nagród dla naszych piłkarzy to uważam że w pełni na nie zasłużyli. Ja osobiście uważam że lepiej w obronie grał Nesta niż Maldini, ale wiadomo co Il Capitano to Il Capitano...

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pią Sie 31, 2007 03:13   

fito92 napisał/a:
Ja podobnie jak wiekszosc uwazam ze grupa nie nalezy do najmocniejszych, ale wszystkie trzy druzyny sa zespolami , z ktorymi gra sie trudno i mysle , ze Milan bedzie musial powalczyc o wejscie do kolejnej fazy.

Podpisuje sie w pelni pod tymi slowami. Pamietajmy, ze w ostatnich latach najwieksza bolaczka Milanu byla motywacja w meczach z teoretycznie slabymi rywalami. To wlasnie czyni nasza grupe trudna, chociaz rywale do najmocniejszych nie naleza.

Vilku 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 31, 2007 07:50   

Jak dla mnie wyróżnienie dla Maldiniego, przy całym dla niego szacunku, to nieporozumienie. I w Milanie i w innych klubach byli lepsi obrońcy. Reszta ok. Grupa jaka jest każdy widzi, grupa śmierci to B albo C.

Roddick 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 31, 2007 09:53   

Grupa A: Liverpool FC, FC Porto, Olympique Marsylia, Besiktas Stambuł
Zdecydowanymi faworytami tej grupy są Liverpool i Porto, tutaj nie ma wątpliwości. Oba te zespoły bez większych problemów powinny wywalczyć sobie awans do 1/8 finału. Olympique Marsylia to cień drużyny z zeszłego sezonu. Fatalna postawa na krajowym podwórku (aktualnie 14 miejsce) nie napawa optymizmem fanów tego klubu. Natomiast Besiktas to zespół przyzwoity, ale raczej nie stać go na to, żeby powalczyć o awans do 1/8 finału Champions League, szczególnie z takimi rywalami. Potencjał Turkowie mają na pewno duży, ale możliwości już nieco mniejsze. Niemniej jednak uważam, że zajęcie trzeciego miejsca w grupie jest bardzo realne. Marsylczycy, szczególnie w aktualnej formie, są jak najbardziej w zasięgu Besiktasu.

Grupa B: Chelsea Londyn, Valencia CF, Schalke 04 Gelsenkirchen, Rosenborg Trondheim
Jedna z ciekawszych grup, chociaż i tutaj wskazanie faworytów to niezbyt trudne zadanie. Bez problemów do następnej rundy powinna zakwalifikować się przede wszystkim londyńska Chelsea. Problemów z awansem nie powinna mieć także Valencia, która co prawda niezbyt udanie rozpoczęła ligowy sezon, ale nie ma co przekreślać tej klasy zespołu po jednym słabym spotkaniu. Trzecie miejsce zająć powinno Schalke 04, natomiast na dostarczyciela punktów wygląda jak na razie Rosenborg, który w nie najlepszej lidze norweskiej jak na razie zajmuje dopiero piątą lokatę, a do tego jest chyba najsłabszym zespołem w gronie trzydziestu dwóch drużyn na tym etapie Champions League.

Grupa C: Real Madryt, Werder Brema, Lazio Rzym, Olympiakos Pireus
Rywalizacja w tej grupie zapowiada się bardzo ciekawie, bo tak naprawdę każdy z zespołów ma szansę na awans. Faworytem jest oczywiście Real Madryt i tu raczej nie ma wątpliwości. O drugie miejsce moim zdaniem powalczyć powinny wszystkie trzy pozostałe zespoły. Werder jak na razie nie spisuje się w Bundeslidze zbyt rewelacyjnie, Lazio też nie przypomina raczej zespołu z zeszłego sezonu, dlatego też równorzędną walkę z tymi dwoma klubami nawiązać powinien Olympiakos Pireus - jedyny przedstawiciel greckiego futbolu w rundzie grupowej Ligi Mistrzów (zakładając oczywiście, że Sevilla wyeliminuje AEK Ateny).

Grupa D: AC Milan, Benfica Lizbona, Celtic Glasgow, Szachtar Donieck
Faworytem do awansu z pierwszego miejsca bez wątpienia będą obrońcy tytułu - piłkarze Milanu, natomiast o drugie miejsce powinna rozegrać się bardzo ciekawa walka. Celtic i Szachtar, w przeciwieństwie do Benfici, bardzo dobrze rozpoczęli zmagania na ligowym podwórku. Wydaje się, że to szkocki klub będzie faworytem do awansu do 1/8 finału, ale nie przekreślałbym póki co ani zespołu ukraińskiego, ani portugalskiego. Piłkarze z Doniecka, tak jak napisałem wcześniej, świetnie rozpoczęli ligowe zmagania (sześć wygranych w siedmiu meczach) i potwierdzili, że są zespołem bardzo silnym. Z Benfici w letnim okienku transferowym odszedł co prawda między innymi Simao Sabrosa - najważniejszy piłkarz drużyny z Lizbony, ale w stolicy Portugalii pozostało jeszcze wielu innych ciekawych zawodników, którzy mogą zapewnić swojemu zespołowi awans do kolejnej razy.

Grupa E: FC Barcelona, Olympique Lyon, VfB Stuttgart, Glasgow Rangers
Wydaję mi się, że jest to najciekawsza spośród wszystkich ośmiu grup. O ile trudno wyobrazić sobie końcową tabelę bez Barcelony na czele, ale o kolejne miejsca zapowiada się interesująca walka. Jeszcze rok temu byłoby praktycznie oczywiste, że awans wywalczy sobie także Olympique Lyon, jednak w tym roku mistrzowie Francji spisują się dużo poniżej oczekiwań. To samo można napisać o ekipie Stuttgartu, chociaż w Niemczech rozegrano dopiero trzy kolejki ligowym spotkań. Nie najlepsza postawa tych dwóch klubów w jakimś stopniu otwiera drogę do 1/8 finału Glasgow Rangers. Szkocki zespół latem wzmocniło wielu ciekawych zawodników, którzy być może pomogą ekipie z Ibrox Park w powtórzeniu sukcesu z sezonu 2005/2006, kiedy to Rangersom udało się przejść rundę grupową (udało im się to tylko raz w ciągu ostatnich ośmiu lat).

Grupa F: Manchester United, AS Roma, Sporting Lizbona, Dynamo Kijów
Czerwone Diabły problemów z awansem raczej mieć nie będą, podobnie pewnie jak AS Roma. Dynamo Kijów nie ma chyba na tyle dobrego zespołu, żeby nawiązać walkę z takimi potęgami jak dwa wyżej wymienione kluby. Sporting jest zespołem przyzwoitym, ale nie na tyle dobrym, żeby awansować do 1/8 finału, przynajmniej z takiej grupy. Celem dla portugalskiej drużyny powinno wywalczenie w grupie trzeciego miejsca, co oznaczałoby udział w Pucharze UEFA i znacznie większe szanse na pozostanie w grze na dłużej.

Grupa G: Inter Mediolan, PSV Eindhoven, CSKA Moskwa, Fenerbahce Stambuł
Kto jak to, ale nawet znany z blamaży na arenie międzynarodowej Inter nie powinien mieć problemów z awansem do kolejnej rundy. Bądźmy szczerzy, że CSKA czy Fenerbache to nie są zespoły, które mogłyby zaszkodzić Nerazzurrim. Tak czy siak, Inter odpadnie. Prędzej czy później, ale odpadnie, więc marzenia kibiców o wygraniu Champions League jak co roku legną w gruzach. I tak od czterdziestu dwóch lat. Co do pozostałych zespołów z tej grupy, to wydaje się, że drugie miejsce zająć powinno PSV, ale po tym co zobaczyłem podczas spotkania Anderlecht vs Fenerbache wydaję mi się, że Turkowie powinni stworzyć rywalom wiele problemów i jest bardzo prawdopodobne, że to właśnie oni wywalczą sobie awans do 1/8 finału. CSKA jest raczej skazane na walkę o miejsca trzy-cztery i olbrzymią niespodziankę będzie, jeśli to oni zagrają w następnej rundzie.

Grupa H: Arsenal Londyn, Sevilla FC / AEK Ateny, Steaua Bukareszt, Slavia Praga
Zakładając, że Sevilla ogra AEK Ateny (bądźmy szczerzy - trudno, żeby stało się inaczej), to trudno wyobrazić sobie końcową tabelę tej grupy bez hiszpańskiej drużyny oraz Arsenalu Londyn na czele. Steaua i Slavia powalczą zapewne o trzecie miejsce premiowane udziałem w Pucharze UEFA, ale co tu ukrywać, u boku takich rywali tych klubów po prostu na nic więcej nie stać. Co innego, gdyby to AEK ostatecznie zagrał w grupie H zamiast Sevilli. Wtedy to grecki zespół dołączyłby to Rumunów i Czechów, ale wtedy już w walce o drugie miejsce.

MarcoPoland 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sie 31, 2007 11:24   

Jak dla mnie bez rewelacji, ani trudna ani jakas tam super latwa; Benfica bedzie trudnym rywalem, z Borucem i sp. meczylismy sie w zeszlym roku; jak juz pisali inni, walczyc z nami beda wyrownane 3 zespoly bez (tak sadze) ewidentnego 'chlopca do bicia'. Pozostale grupy bez rewelacji; szkoda Ajaxu i (przede wszystkim) tego, ze nie ma polskiego zespolu; Bayern, mimo ze za nim nie przepadam, moglby rowniez urozmaicic CL

Bardzo ciesza az trzy nagrody dla naszych pilkarzy, w sumie tylko gracz nie z pola bylo spoza ekipy Rossonerich; nagroda dla Maldiniego tak bardziej chyba za caloksztalt, ale niech bedzie ;)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi