ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Żużel
Autor Wiadomość
R99 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 18:02   

panowe popatrzcie co robi Intar/lazur ostów wlkp. awans do ekstraligi w kieszeni. zapraszam na mecze do ostrowa atmosfera super

MOLU 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 01, 2007 11:00   

Za nami pierwsza runda Grand Prix, tak jak sie troche spodziewalem wygral Dunczyk nicki Pedersen,drugi Amerykanin Hancock,a na trzecim miejscu debiutant w Grand Prix Wieslaw Jagus z Torunia! Ale niespodziaka...
W lidze moja Staleczka Gorzow wygrala w Rybniku i jedzie w tym roku w koncu do ekstraligi....

zino 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 02, 2007 23:35   

Nicki był w GP nie do objechania - ogladalem cale zawody live i prezentowal sie fenomenalnie :) ale Jagus tez ladnie jechał choć przegrywal wszystkie starty :)
Juz w niedziele wybieram sie na meczyk w Poznaniu - Psż-Stal Gorzów - mam nadzieje na dobre widowisko i zwyciestwo Staleczki.
pzdr dla MOLU i innych kibicow Stali i Milanu

bartek04
Milanista

Wysłany: Czw Maj 03, 2007 10:23   Atlas niech wygra

:ok: Niech atlas wygrywa, jeśli wygrają w tym sezonie będe szczęśliwy

zino 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 20, 2007 19:17   

Wiem wiem , wszyscy pewnie zyja teraz finałem w atenach - i ja tez :D ale.. ciesze sie niezmiernie ,że moja ukochana Staleczka wygrala dzis miecz na szczycie z Ostrowem i sa na najlepszej droze do powrotu do Eligi :) ! oby tak dalej panowie
Staleczka Gorzów sia la la la la !

R99 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 20, 2007 20:41   

ja niestety nie jestem z tego zbytnio zadowolony bo kibicuje KMO :ok:

MOLU 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 02, 2007 18:05   

Pierwszy raz mialem okazje byc na zawodach Grand Prix i to na stadionie Millenium w Cardiff. Wrażenia niesamowite byc wsrod 50tys ludzi na takim stadionie...
Wygral Anglik Harris szkoda,ze slabo spisali sie Polacy.

MUCHAsaiyan 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 04, 2007 10:34   

szczerze Ci zazdroszcze... :)
masz rację, szkoda że polacy tak słabo wypadli... a w finale wygrał Harris do którego osobiście nic nie mam ale chciałem żeby Greg Hancock... gdy polaków nie ma w finale to zawsze jemu kibicuje za to że nieustannie pokazuje co to znaczy fair play... również w tym finale pokazał klasę prawdziwego sportowca puszczając rozpędzonego Harrisa a nie zajeżdzał mu drogi... :)

Roddick 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 06, 2007 11:26   

Hehe, też Ci zazdroszczę :) .

Wygrał, co na pewno można nazwać niespodzianką reprezentant Anglii - Chris Harris, który po tym zwycięstwie awansował na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Harris w biegu finałowym wyprzedził Amerykanika Grega Hancocka oraz dwóch Australijczyków - Jasona Crumpa oraz Leigh Adamsa. Lider klasyfikacji generalnej - Nicki Pedersen spisał się słabo i zajął dopiero szóste miejsce. Jeszcze gorzej spisali się Polacy. Najlepszy z nich - Jarek Hampel, któremu udały się tak naprawdę tylko dwa biegi, zajął ósme miejsce. Na jedenastej lokacie uplasował się Norweg z polskim paszportem - Rune Holta, a stawkę szesnastu zawodników zamknęli Wiesław Jaguś i Tomasz Gollob. Dla tego pierwszego Grand Prix Wielkiej Brytanii było chyba jednym z najgorszych startów w karierze, ponieważ w każdym z pięciu biegów Jaguś przyjeżdżał na metę ostatni, w dodatku w fatalnym stylu i sporą stratą do trzeciego zawodnika.

Wyniki Grand Prix Wielkiej Brytanii:
1. Chris Harris (W. Brytania) 20 (3,2,2,2,3,+2,6)
2. Greg Hancock (USA) 17 (0,3,2,3,3,+2,4)
3. Jason Crump (Australia) 15 (1,1,3,2,3,+3,2)
4. Leigh Adams (Australia) 14 (1,2,3,3,2,+3,0)
5. Hans Andersen (Dania) 13 (3,3,3,2,1,1)
6. Nicki Pedersen (Dania) 12 (2,3,2,3,2,w)
7. Scott Nicholls (W. Brytania) 9 (1,1,2,2,3,0)
8. Jarosław Hampel (Polska) 8 (0,0,3,3,1,1)
9. Antonio Lindback (Szwecja) 7 (3,2,1,1,0)
10. Bjarne Pedersen (Dania) 7 (2,3,1,1,0)
11. Rune Holta (Polska) 5 (3,1,d,1,0)
12. Andreas Jonsson (Szwecja) 5 (2,1,1,w,1)
13. Matej Zagar (Słowenia) 5 (2,0,1,0,2)
14. David Howe (W. Brytania) 4 (0,2,0,1,1)
15. Tomasz Gollob (Polska) 3 (1,0,0,0,2)
16. Wiesław Jaguś (Polska) 0 (0,0,0,0,0)

Klasyfikacja generalna po pięciu turniejach:
1. Nicki Pedersen (Dania) 86 pkt
2. Leigh Adams (Australia) 75
3. Greg Hancock (USA) 67
4. Hans Andersen (Dania) 67
5. Chris Harris (W.Brytania) 56
6. Jason Crump (Australia) 53
7. Andreas Jonsson (Szwecja) 38
8. Tomasz Gollob (Polska) 36
9. Jarosław Hampel (Polska) 34
10. Scott Nicholls (W.Brytania) 30
11. Wiesław Jaguś (Polska) 29
12. Bjaerne Pedersen (Dania) 28
13. Rune Holta (Polska) 27
14. Matej Zagar (Słowenia) 25
15. Antonio Lindbaeck (Szwecja) 22
16. Fredrik Lindgren (Szwecja) 14
17. Kenneth Bjerre (Dania) 10
18. Sebastian Ułamek (Polska) 6
19. David Howe (W. Brytania) 4
20. Mattia Carpanese (Włochy) 2

Do końca pozostały jeszcze turnieje w czeskiej Pradze, szwedzkiej Malilli, łotewskim Daugavpils, Bydgoszczy, słoweńskim Krsku oraz w niemieckim Gelsenkirchen.

MOLU 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 20, 2007 16:05   

Sezon żużlowy dobiegł końca... Mistrzem Polski zostala Unia Leszno,która pokonała Unibax Toruń w finale.
Ja się cieszę z postawy mojej drużyny czyli Stali Gorzów , która w końcu po pięciu latach powraca tam,gdzie jest jej miejsce czyli do ekstraligi. Przypomne,że w finale pierwszej ligi Stal pokonała drużynę z Ostrowa ,którzy chcieli na dodatek w ostatnim meczu przekupic zawodnika z Gorzowa... Także niestety okazało sie,ze korupcja jest i spotykana w żużlu..
W Grand Prix Duńczyk Nicki Pedersen został mistrzem świata...

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 21, 2007 11:13   

MOLU, na szczęście w tym wypadku korupcja 'przegrała' ;)
Byłem na meczu Stal - Intar, coś niesamowitego, 12tysięczny stadion wypchany po brzegi, ryk maszyn, kupa kurzu i ostateczne święto z awansu - bezcenne...
polecam wszyskim!
i czekam na Staleczke w ekstralidze \o/

caniggia 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 11:14   Dla mnie zuzuel to sport Number 1

wychowalem sie w toruniu, gdzie rzadzil, rzadzi i bedzie rzadzil APATOR!
w tym sezonie, jak i w poprzednim idziem na mistrza. Leszno i Zielona Gora tez, ale w tym roku zloto jest dla nas

nie mam mozliwosci ogladania zuzla na zywo, ale jest taka fajna stronka, gdzie sa 2 mecze pierwszoligowe z kolejki. duzo wywiadow itp itd

http://www.itvp.pl/event/zuzel/?tab=6

moim zdaniem nie ma to jak atmosfera na meczu zuzlowym, kilkanascie tysciecy ludzi, ryk silnikow, zapach spalin, walka lokec w lokec na starcie, wymijanie po zewnetrznej, czy tez nozyce i po malej.

dawno juz tego nie czulem, gdyz w toruniu juz nie mieszkam, ale bylem rok temu na GP w cardiff. niesamowity stadion, ogromna ilosc kibicow z Polski. cudowne chwile :piwo:

pozdrawiam wzystkich fanow zuzla, nawet tych z bydgoszzy :box: :)

MOLU 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 13:33   

No i nadeszła w końcu historyczna chwila - po 37 latach Polak został Indywidualnym Mistrzem Świata ! Wczoraj we włoskim Terenzano przed ostatnim turniejem Grand Prix Tomasz Gollob (Stal Gorzów) zapewnił sobie tytuł mistrzowski.
Jak dla mnie duża radość ,że ten 39 letni zawodnik po 20 latach jazdy na żużlu zdołał spełnić swoje marzenie i dać tyle radości polskim kibicom w tym roku.
Należał mu się ten tytuł za całokształt jego bogatej kariery!
Na podium końcowej klasyfikacji mistrzostw świata stanie też drugi Polak Jarosław Hampel (Unia Leszno),który obecnie wyprzedził byłego już mistrza świata Jasona Crumpa w klasyfikacji i jest na drugim miejscu.
Za dwa tygodnie w Bydgoszczy rozstzygnie się kto z nich zdobędzie srebny medal.
Jeśli dodamy ,że w tym roku Polacy zdobyli złoto w Drużynowym Pucharze Świata to jak widać jesteśmy potęgą w żużlu w tym roku...

Szychu 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 19:57   

Aż miło popatrzeć, jak jeździ Gollob. To się nazywa wytrwałość i ambicja. Gratulacje dla Golloba.
Mam nadzieję, że Hampel zajmie drugie miejsce. Zasługuje na to.
Aż się serce raduje widząc, że Polska jest największą potęgą w żużlu.

zino 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 08:00   

Pełna rewelacja jak dla mnie. Tomasz to mój ulubiony rider (dodatkowo teraz jeździ w mojej Stali) od zawsze jak tylko zakochałem się w żużlu i szczerze życzyłem mu tego tytułu. Nie napisze nic odkrywczego i nowego - te mistrzostwo mu się należało. Warto było czekać. Moim skromnym zdaniem to najlepszy żużlowiec na świecie jeśli chodzi o ostatnie 10-15 lat - nawet mimo tego, że Rickardsson, Pedersen czy Crump zdobywali tytuły wiele razy. Teraz liczę na wygrane GP w Bydgoszczy na ukoronowanie sezonu. :king:

Ross89 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 28, 2010 11:20   

MOLU napisał/a:
Jeśli dodamy ,że w tym roku Polacy zdobyli złoto w Drużynowym Pucharze Świata to jak widać jesteśmy potęgą w żużlu w tym roku...

Warto zaznaczyć, że Polacy zdołali obronić tytuł zdobyty rok temu, wcześniej to się nie udawało :piwo:

caniggia 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 29, 2010 22:29   

Szychu napisał/a:
... Polska jest największą potęgą w żużlu.

Bez przesady. W polsce sa najwieksze pieniadze, najwiecej kibicow na meczach, ale potega nigdy nie bylismy i (pewnie) dlugo nie bedziemy. Jak patrze w jaki sposob kladzie sie nacisk na mlodziez itp itd. A na swiatowych torach od wielu lat tylko Gollob i dlugo, dlugo nic. Od czasu do czasu pojawia sie ktos inny.

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 30, 2010 09:42   

Ale jednak drużynowo też jesteśmy mistrzami i mamy najlepszą ligę żużlową.

zino 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 30, 2010 11:10   

caniggia napisał/a:
Szychu napisał/a:
... Polska jest największą potęgą w żużlu.

Bez przesady. W polsce sa najwieksze pieniadze, najwiecej kibicow na meczach, ale potega nigdy nie bylismy i (pewnie) dlugo nie bedziemy.

Oświeć mnie drogi użytkowniku, kto jest większą potęgą od nas w speedawyu? Jeśli dla Ciebie są większe wyznaczniki potęgowości niż 1) najsilniejsza (bije na głowę od lat inne ligi) liga na świecie, 2) Indywidualny mistrz świata oraz v-ce mistrz (lub II v-ce - Jarek Hampel), 3) Drużynowy Puchar Świata - złoto, rok temu złoto, w ciągu ostatnich kilku lat zdominowane te zawody przez Polskę, 4) Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów - w tym roku wyjątkowo był brąz bodajże ale poprzednie lata rok w rok złota, 5) wielokrotnie IMŚ Juniorów w ciągu ostatnich lat, 6) organizacja Grand Prix - aż 3 turnieje u nas, plus DPŚ - i to jaka organizacja, jaka frekwencja. :)
Mało ? :dunno:

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 09, 2010 12:19   

Dziś wieczorem Król założy koronę :king: , aż szkoda, że nie zostawił sobie jednego punktu do zdobycia na dzisiaj, taki dodatkowy dreszczyk by był, ale i tak jest fantastycznie. Należało mu się, jest wielki!
Brawo Tomek Gollob \o/

zino 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 11, 2011 23:11   

Odświeżę nieco wątek.
Król Tomasz wygrał dziś kolejne Grand Prix i powrócił na 1 miejsce w generalce sezonu 2011! Same zawody całkiem ciekawe jak na to co się ostatnio dzieje na nowych tłumikach. Gollob rozkręcił się po drugim biegu i był nie do zatrzymania. Szkoda Hampela, bo zasłużył na finał,, ale chyba zaważyło błędne wybranie pola startowego w półfinale.
Wyniki finału: 1. Gollob (20), 2. Crump (18), 3. Holder (14), 4. Hancock (13).

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 12, 2011 17:49   

Nie oglądam za często żużla, więc mógłbyś mi przybliżyć, jak wygląda sytuacja z tymi nowymi tłumikami w praktyce? W TV był szum, jak PZMot się stawiał, a teraz nic o tym nie mówią.

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Cze 12, 2011 18:15   

PrzM napisał/a:
jak wygląda sytuacja z tymi nowymi tłumikami w praktyce?
Wszyscy na nich śmigają. Cała sprawa zakrawała na kpinę od początku. Był pseudo bunt, niby wielkie koalicje a potem czołówka poszła po rozum (znaczy pieniądze ze Szwecji ;) ) i płacz sie zakończył. A na tym wszystkim najlepiej wyszedł Hancock, który jako pierwszy je testował, a dziś forma w MŚ pokazuje, że zrobił dobrze :)

zino 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 12, 2011 22:56   

Krzysztof już wyjaśnił nieco sprawę z tłumikami. Najpierw był szum, po 'walnym okrągłym stole' obwieszczono tryumfalnie, że w Ekstralidze będą jeździć jednak na starych, a po kilku kolejkach nie wiadomo skąd PZMot i GSKŻ informują, że od następnej obowiązkowo jedziemy jednak na nowych :D Czeski film. No a w Grand Prix nowe były od początku. Z tym Hancockiem to nie do końca jest tak jak piszesz, ale widać, że Tomasz nadal jest kandydatem nr 1 (obrony) złota w GP. Co nie zmienia faktu, że jankes będzie chyba jego głównym rywalem.

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 13, 2011 16:10   

Tyle to wiem, ale mi chodzi, jak jest w praktyce z jazdą z tymi nowymi tłumikami, czym się różni oprócz mniejszego hałasu.

Odpowiedz do tematu