ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Religia
Autor Wiadomość
Szybki 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 20, 2013 12:04   

Niestety smutna prawda.
#10 Rui Costa per sempre!

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 20, 2013 12:48   

Widzisz tylko negatywy. Benedykt XVI był jedynym Niemcem, który używał samochodu PO POLAKU ;)
A na poważnie to biorąc pod uwagę szemrane biznesy Watykanu, Wojtyła był na rękę tamtejszej świcie, bo już nie do końca kontaktował ze światem, a robił dobry PR. Ratzinger pewnie niezbyt się godził na takie coś, więc "dostał wybór" odejścia na emeryturę. Nie dalej jak kilka miesięcy przed abdykacją, niektóre gazety podawały informację o potencjalnym zamachu na Papieża. Kto wie dlaczego B16 zrezygnował? :dunno:

Kaj 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 20, 2013 15:14   

http://www.youtube.com/watch?v=_eJcKr6W7pk

W Berlinie w 2011 roku spora grupa kardynałów nie podała mu nawet ręki :) Pewnie był niewygodny.

Oglądać mniej więcej od 1:37

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 20, 2013 16:54   

Też to widziałem. Coś było nie tak z abdykacją - no doubt about it. Pytanie tylko: CO? :hmm: no ale tego to się nie dowiemy...

Qnen 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 20, 2013 22:39   

Nie widziałem wcześniej tego filmu i szczerze jestem nim zszokowany. Co jak co, ale takiej osobistości powinno oddać się szacunek. Szkoda, że nie dowiemy się raczej co skłoniło Benedykta do usunięcia się w cień. Teraz to juz mniej wazne, jest Jego zastępca, który na razie prezentuje się dość dobrze. Sprawia wrażenie dobrego człowieka, przed którym jednak sporo pracy i próba wyciągnięcia Kościoła z dołka.

Burzum 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 21, 2013 08:13   

On ma tyle do gadania, co żyd, wiadomo za kogo.

zychu9 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 21, 2013 10:31   

Qnen napisał/a:
i próba wyciągnięcia Kościoła z dołka.

Ja nie rozumiem jednej rzeczy? Z jakiego dołka ma wyciągnąć Kościół nowy papież? Co ma zmienić poglądy osób niewierzących czy jak? Wiadoma rzecz, ze jeśli ktoś wierzy, uczęszcza do Kościoła to niezależnie czy będą skandale z udziałem księży czy nie, on będzie chodził.
Burzum napisał/a:
On ma tyle do gadania, co żyd, wiadomo za kogo.

Dlaczego tak sądzisz? Jak będzie chciał to wprowadzi jakieś zmiany, to wprowadzi. Wiem, że ludzie to by chcieli homo i aborcją, ale przykro mi :D rozwodów też nie zniesie :)
Papież to jednak jest człowiek z którym się liczy pół świata, więc bez przesady, bo na pewno może więcej niż Ty czy ja. Nawet same jego słowa mogą coś zmienić, dajmy na to: u mnie na parafii ostatnio ksiądz nie ochrzcił dziecka, bo miał jakieś „ale” że rodzice nie są po związku małżeńkim itp. Teraz papież mówi stanowczo, że trzeba dzieci chrzcić niezależnie od sytuacji rodzinnej, trochę głupio będzie teraz księdzu odmówić chrztu, wiec jakaś zmiana już jest :king:
w pogardzie mając każdy targ.

Burzum 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 21, 2013 10:35   

Tak, tak, tak, same zmiany. Chcesz to dalej bujaj sądząc , że on coś może. Papież jest tylko do wyglądu, ma być, ma pomachać wiernym i itp. Kto rządził, dalej będzie rządził.

zychu9 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 21, 2013 10:53   

Najpierw piszesz, ze on nie ma nic do gadania, a jak ci napisałem czego oczekujesz od niego aborcji czy homo-rodzinki to wrzucasz o machaniu rączkami, więc wyluzuj i zejdź na ziemię, bo przypominasz zfrustowanego lewaka.

Kaj 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 21, 2013 11:15   

Również jestem zdania, że papież pełni funkcje jedynie reprezentacyjną - uśmiecha się, macha i sprawia wrażenie dobrego człowieka. Mówienie o tym, że cokolwiek zmieni to że kardynałowie wybrali jego, a nie kogoś innego mija się z prawdą.

Swoją drogą, na nowego papieża kurs u bukmacherów wynosił aż 41 - ciekawe, ile kardynałów się wzbogaciło :rotfl:

zychu9 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 21, 2013 12:22   

Kaj napisał/a:
Również jestem zdania, że papież pełni funkcje jedynie reprezentacyjną - uśmiecha się, macha i sprawia wrażenie dobrego człowieka.
a co ma innego robić niż pełnić funkcję reprezentacyjną?jest obecnie głową Kościoła, pół świata na niego patrzy i jego zdanie ma nieporównywalnie większą range niż np. premiera Tuska, wiec wyjeżdżanie że ma tyle dogadania co tamten czy owanten jest co najmniej śmieszne :D

Burzum 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 21, 2013 14:23   

zychu9 napisał/a:
Najpierw piszesz, ze on nie ma nic do gadania, a jak ci napisałem czego oczekujesz od niego aborcji czy homo-rodzinki to wrzucasz o machaniu rączkami, więc wyluzuj i zejdź na ziemię, bo przypominasz zfrustowanego lewaka.

Jeszcze, jeszcze, za mało tu nawrzucałeś. A wierz sobie dalej, że on coś może zmienić. Jedna wielka siedziba zła.
Amen

zychu9 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 21, 2013 14:30   

Czytaj dokładnie, ja nigdzie nie pisałem o żadnych zmianach(wręcz jestem przeciwnikiem), ale widać szkoda klawiatury na alfe i omege.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 23, 2013 01:51   

Kaj napisał/a:

Swoją drogą, na nowego papieża kurs u bukmacherów wynosił aż 41 - ciekawe, ile kardynałów się wzbogaciło :rotfl:

:rotfl2: :rotfl2: :rotfl2:

Ja również uważam że Papież to jedynie sterowana marionetka zza pleców, choć znowu nie do końca jestem o tym przekonany, takie jakieś mam odczucia. Niby kościół, księża, kardynałowie, chrześcijanie itd. ale jednak swoje wpływy i władze mają a mało kto posiadając takie rzeczy jest świętoszkiem. Po rezygnacji Ratzingera pojawiały się głosy o tym że niby nie przystawał na decyzje innych (w tym mafii, wiadomo jak to w Italii, mafia trzęsie wszystkim) co z jednej strony odebrałem jako mało śmieszny żart ale po chwili zastanowienia się nad tym uznałem że jednak może być w tym garść prawdy.
#10 Rui Costa per sempre!

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 23, 2013 10:45   

Koloratka nie czyni z człowieka księdza, habit nie czyni zakonnicy, elegancki garnitur nie czyni biznesmena, a najwyższe stanowisko (papież, premier, prezes itp.) nie czyni faktycznego przywódcy, lidera.
Wszystko zależy od tego jaką dany papież ma osobowość. Jan Paweł 2 miał osobowość przywódcy, lidera i odmienił oblicze urzędu papiestwa, Watykanu i całego Kościoła. Jeśli człwoiek wybrany na pewien kierowniczy urząd (papież, premier, prezes czy jakikolwiek inny) ma odpowiednią charyzmę i odpowiedni "zestaw" cech to będzie rzeczywiście kierował, zmieniał, miał realny wpływ na wydarzenia. A jeśli nie ma w/w cech to nie będzie wywyierał takiego wpływu. To jest kwestia osobowości a nie tytułu, czy też pełniącej funkcji.

zychu9 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 10, 2013 10:27   

Nie wiedziałem za bardzo gdzie wrzucić, więc jak nieodpowiedni temat to przenieść.
04.01.2014 - VI Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę.
http://i40.tinypic.com/ji2xa9.jpg
http://niezalezna.pl/4926...a-na-jasna-gore
Zapraszam :)

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 16, 2014 16:19   

"Życzyłbym sobie, by znów stosowano zasadę Milan dla milanistów i by wrócił Seedorf" - Mauro Tasotti. Czy ktoś zawiadomił już "Gazetę Wyborczą"? Brunatna fala prosto z Polski atakuje Półwysep Apeniński. Aaa!!!...

zychu9 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 14, 2014 10:17   

VII Pielgrzymka Kibiców - http://niezalezna.pl/6189...grzymka-kibicow
Z tego co wiem to na miejscu będzie można nabyć szaliki "Wilno Lwów", które zostały wydane przez kibiców Legii, ale nie ma na nich elementów związanych z Legią.
http://2.bp.blogspot.com/..._wilno_lwow.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=JTPG5txbeXQ
Zapraszam do przybycia!

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 09, 2017 08:26   

Ciekawe badania o całunie turyńskim:
https://pl.aleteia.org/2017/07/04/najdokladniejsze-w-historii-badanie-calunu-turynskiego-potwierdzenia-i-bolesne-odkrycia/

MK92 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 09, 2017 08:49   

STARY TIROWIEC, dzięki za podzielenie się tym artykułem. Temat Całunu Turyńskiego nieustannie fascynuje. Wszystko zgadza się z objawieniami Anny Katarzyny Emmerich, opisanymi w dziele Pasja oraz zobrazowanymi dwa wieki później przez Mela Gibsona.

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 09, 2017 10:32   

Wiele to nie mówi, do dzisiaj nie wiadomo skąd ten całun w ogóle pochodzi, a jego historię możemy prześledzić tylko do XIV wieku. Nie od dziś wiadomo że w średniowieczu kwitł handel "relikwiami", gdzie jakby podliczyć fragmenty krzyża na którym był rzekomo ukrzyżowany Jezus to by pewnie wyszło z nich 1000 krzyży. Radzę też czytać same badania, a nie takie strony które dopowiadają do nich co im pasuje i robią sensację, i to nie tylko w tym przypadku ale i ogólnie, bo z czegoś takiego biorą się cotygodniowe artykuły o leku na raka.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 09, 2017 10:45   

Przeczytałeś w ogóle ten artykuł??? :hmm:

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 09, 2017 11:03   

Skąd pomysł, że nie?

Czytałem i artykuł, i badanie. Już w pierwszym zdaniu masz coś co nastawnia do artykułu sceptycznie:

Cytat:
Jezus był torturowany w sposób wyjątkowo bestialski – tak, że rozpadały się Jego mięśnie. Potwierdzają to badania pod mikroskopami najnowszej generacji, przeprowadzone w trzech wysoko cenionych ośrodkach naukowych.

Badanie nigdzie nie mówi że tym człowiekiem był Jezus, bo nie ma na to żadnych dowodów.

Z kolei tutaj gdzie mowa o jakimś innym badaniu, nie podano żadnego źródła:
Cytat:

Inni specjaliści zadawali pytania. Na przykład: dlaczego krew na Całunie była czerwona, wszak zwykle po skaleczeniu krew szybko krzepnie i brązowieje. Dowiedziono tu, że męka Chrystusa trwała 18 godzin, męczony nie dostał wtedy nic do picia, do jego krwi musiały przedostać się cząstki bilirubiny z wątroby, stąd czerwień krwi. Pytań ciągle przybywało. Mnożyły się hipotezy.

Również wątpię by jakiekolwiek badanie całuna dowodziło, że "męka Chrystusa trwała 18 godzin".

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 09, 2017 11:09   

Nie ma tu miejsca na debatę – jest twardy wynik pracy pod kilkoma mikroskopami najnowszej generacji, w trzech różnych poważnych i wysoko cenionych ośrodkach badań. Wynik potwierdza hipotezy Alana Adlera, biochemika, który w latach 90. ogłosił, że Całun owijał ciało torturowanego człowieka, według opisanego w Ewangeliach scenariusza.

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 09, 2017 11:20   

Cytat:
owijał ciało torturowanego człowieka

Do tego miejsca zgadza się to z badaniem. I to też nie do końca:

Cytat:
There is a wide recent literature reporting on interaction between creatinine and ferritin in fatal accidents [41,42] or as a consequence of the rhabdomyolysis due to torture [43]. Indeed, De Abreu et al. report in [41] a study on acute kidney injury (AKI) after trauma, mostly in accidents involving cars and motorcycles, evidencing how AKI is secondary to severe crush injuries and rhabdomyolysis.

http://journals.plos.org/....0180487#sec005

Nie ma tu jednoznacznego stwierdzenia, że to wynik tortur, tym bardziej jakichś określonych tortur opisanych w Ewangeliach. Badanie jest owszem ciekawe, ale ludzie jak zawsze zaczynają sobie dopowiadać co im pasuje.

Odpowiedz do tematu