ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Religia
Autor Wiadomość
Sushi 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 22, 2007 20:18   

kuba1899 napisał/a:

Tylko jedna myśl mi na boku wpadła... czy za tolerancyjnych uważa się np. Sushi, który jedzie po pewnej rozgłośni (jednocześnie będąc gorącym orędownikiem tolerancji)?? Czy jest jakaś wybiórczość wobec kogo mamy być tolerancyjni? Czy są jakieś pisane reguły że np. mam nie tolerować poglądów Krzyśka czy Avii?? Czy jeżeli się z nimi nie zgadzam, czy robi ze mnie to osobę nietolerancyjną?? Czy to działa do jakichś konkretnych grup społecznych?? Bo np. jest sobie starsza dobra Pani, która modli się z Radiem Maryja, chodzi do kościoła i daje na tacę, odmawia różaniec i Bóg wie co jeszcze,

Przykład tej rozgłośni został przytoczony dlatego,że owa instytucja przekroczyła pewną nie pisaną granice swoich kompetencji.Rozgłośnia katolicka powinna zajmować się propagowaniem i szerzeniem wartości chrześcijańskich i to jest główne pole na którym powinna się skupić rozgłośnia katolicka.Mówiąc o moherach miałem na myśli pewną grupę katolików słuchaczy tegoż radia(bo znowu zarzuci mi się ogólnikowość).Używając słowo moher nie miałem na celu nikogo obrażać ani pogardzać.
Nie wiem czy widziałeś reportaż na TVN o kulisach istnienia tego radia?Czy widziałeś jak zostali potraktowani dziennikarze na Jasnej Górze na pielgrzymce "Rodziny Radia Maryja"?
Ci pątnicy zostali nakłaniani do takiego zachowania poprzez agitację w tymże radiu.Ja się nie śmieje z osób wierzących ,ale chciałbym aby te pieniądze o, których piszesz rzucanie na tacę były wykorzystane na szczytne cele a nie na maibachy tudzież inne helikoptery.

Cytat:
a nagle gorący obrońca praw wyzywa ją od moherowych beretów, szerzących nietolerancję i antysemityzm... czy to nie to samo Panowie?? Bo może się mylę to poprawcie, że tolerancja należy się wszystkim??

Szerzenie wartości TAK!
Szerzenie antysemityzmu i wzgardy dla drugiego człowieka - Dezaprobata z mojej strony
Dezaprobata nie równa się nietolerancji.

Rybeq 
Juventino

Wysłany: Sob Cze 23, 2007 00:18   

Cytat:
szczytne cele a nie na maibachy tudzież inne helikoptery.

to sie nazywa skuteczna propagadna. choc o.rydzyk wcale maybacha nie ma (i nie mial!), wiadomosc bardzo szybko byla prostowana w wielu mediach, to jednak zostal slad ktory trwa do dzis...

Cytat:
Statystyk żadnych nie prowadzę ale wiem,że w Polsce homoseksualizm nie jest zbyt tolerowany,przede wszystkim źle się kojarzy.

w ubieglym roku, do rzecznika praw obywatelskich wplynely trzy skargi od homoseksualistow uskarzajacych sie na przesladowanie ze wzgledu na orientacje. homofobia!!!!!!!

Cytat:
Przykłady te świadczą o pewnej asymilacji.

przedmiescia francuskie swiadcza o braku asymilacji. zreszta wine ponosza za to sami francuzi. nie pozwalajac sie asymilowac mniejszosciom. rozdaja zasilki, zapomogi, traktujac ich jako odrebna grupe. dlatego tez arabusy potrafia przez ponad miesiac sparalizowac paryz.

Cytat:
Z głośników toruńskiej stacji nie rzadko słyszalne są anty semickie tony

a konkretnie ?

Cytat:
jedyną zdrową opcją jest heterosexualizm,natomiast homosexualizm

homoseksualizm uniemozliwia prokreacje, tak wiec zdrowy nie jest.

Cytat:
Od siebie dodam,że adopcja dzieci przez homoseksualistów miejsca mieć nie powinna i ten przywilej nie powinien nigdy tej grypie społecznej przysługiwać.

problem w tym ze taki bedzie kolejny postulat homoseksualistow, a raczej pajacow ktorzy ich reprezentuja w postaci pana biedronia i jego smiesznej organizacji. zaczyna sie od pokazania iz homoseksualizm to nie choroba (choc nie sa w stanie tego udowodnic), nastepnym celem sa legalne zwiazki homoseksualne (nazwane jeszcze malzenstwami), dalej jest adopcja dzieci. strach pomyslec co pozniej.

Cytat:
faktycznie, nie jestesmy nietolerancyjnym narodem, rasistami, antysemitami, homofobami itp; a te wypowiedzi mi sie tylko przewidzialy..

na podstawie jednostek wyciagasz wnioski. mozna posluchac tego co mowi p.bubel i uznac ze nienawidzimy zydow. mozna udac sie na spotkanie nop-u i stwierdzic iz polacy to nazisci. jednakze jest to oczywista nieprawda. po pierwsze dlatego iz sa to przyklady jednostkowe. po drugie, osoboscie nie wierze w cos takiego jak cechy narodu. bo co to wlasciwie oznacza ? to ze urodzilem sie po wschodniej stronie odry czyni mnie nietolerancyjnym ksenofobem, z kolei narodziny po drugiej stronie, swiatlym europejczykiem ?

Cytat:
Jeszcze w żadnym państwie nie ma przyzwolenia na pedofilie.

w postepowej holandii juz powstala partia majaca zrzeszac pedofilow. jasne ze na dzis poparcie ma marginalne. ale sto lat temu, partia pederastow rowniez takie by miala.

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 23, 2007 10:30   

Cytat:
ale chciałbym aby te pieniądze o, których piszesz rzucanie na tacę były wykorzystane na szczytne cele a nie na maibachy tudzież inne helikoptery.

Pieniądze tej babci o których ja mówiłem poszły na rachunki za prąd... bo mój proboszcz takie też musi płacić ;) ... nie wiem czy to dla ciebie szczytny cel... helikoptera ani maybacha nikt u mnie nie ma - resztę dopowiedział ci rybeq

Cytat:
że owa instytucja przekroczyła pewną nie pisaną granice swoich kompetencji

A kto ustalił te granice? TY? Dziennikarze TVNu?? Gdzie jest napisane że rozgłośnia katolicka nie ma prawa uprawiać jakiejś polityki? Inną sprawą jest to co jest tam nadawane, ale na ten temat się nie wypowiem, bo widać w odróżnieniu do ciebie nie śledzę wszystkich audycji na bierząco i po prostu nie wiem o czym tam mówią. To co powtarzają inne media nie robi na mnie wrażenia, bo wiele razy padały kłamstwa albo przekręcone słowa. A jak moja mama jeszcze żyła i słuchała RM, to mimo woli słyszałem tam tylko różaniec i rozmowy o Biblii... a słuchała tego dużo...

Cytat:
Nie wiem czy widziałeś reportaż na TVN o kulisach istnienia tego radia?Czy widziałeś jak zostali potraktowani dziennikarze na Jasnej Górze na pielgrzymce "Rodziny Radia Maryja"?Ci pątnicy zostali nakłaniani do takiego zachowania poprzez agitację w tymże radiu

Nie oglądałem, nie wiem. Ale jestem w stanie sobie wyobrazić ...

Wrócę jeszcze do twojego starego posta:
[quote=”sushi”] Nigdzie nie napisałem,że w tych krajach rasizmu nie ma.Chodziło mi oto,że kraje poprzez dawne kolonie ściągały na swoje terytoria mieszkańców owych koloni ,na początku jako niewolników.[/quote]
To może powinniśmy najpierw kilka statków ściągnąć z Afryki, by stać się tacy „tolerancyjni” jak nasi zachodni sąsiedzi?? Nie wiem jakie masz pojęcie skali rasizmu w naszym kraju a za granicą… piszesz że na zachodzie nie jest on taki wielki jak w Polsce… myślę i że jesteśmy szczególnie rasistowskim krajem, a ja po prostu uważam, że jest czasami wręcz na odwrót. Niedawno do jakiegoś parlamentu regionalnego dostała się „wschodząca gwiazda” polityki w danym regionie – partia oficjalnie faszyzująca. Ponoć jak będą wybory ogólnokrajowe, mają dużą szansę na wybór. Jeżeli to jest tolerancja niemiecka to ja przepraszam. Podobnie z przytoczonym przeze mnie Le Penem i partią Front Narodowy, czy Austriacka Partia Wolnościowa Jorga Heidera w Austrii… przykłady mogę mnożyć jak sobie życzysz…

Cytat:
Nigdy nie będę utożsamiał się z LPR-em oraz ich poglądami,gdzie uniesiona ręka "sig hail" oznacza zamawianie piwa nie wiem czy pamiętacie to zdjęcie z Bosakiem.

Pamiętam to zdjęcie. I właśnie znalazłem kolejne, gdzie kolega Kiepura wykonuje obsceniczne gesty na San Siro:

A na tym zdjęciu gorliwi faszyści nawet dwoma rękoma w swej gorliwości pokazują swą nienawiść do żydów i czarnych:

A tu sam prezes z lewej:

i jeszcze jedno:

I nie musiałem długo takich szukać, bo wszystkie są na stronie… Nawet nie patrz na ostatnią galerię z finału bo tam faszyzujemy wszyscy w ilościach hurtowych!!

Cytat:
Religia chrześcijańska to religia judaistyczna czyli Jezus jest Żydem,Maria jest Żydówką,cieśla Józef jest żydowskim cieślą.

Nie no serio jeszcze bardziej się pogłębiasz… mówię Ci… nie pisz na takie tematy, albo poczytaj trochę więcej… Jest różnica między wywodzeniem się z judaizmu (pewne księgi, zwyczaje, prawa są wspólne) a bycie religią judaistyczną. Wiara Judaistyczna i ich prawa kończą się 2000 lat temu, kiedy rozpoczęło się chrześcijaństwo. To co że Jezus był żydem? Co z tego że Maryja była żydówką? Jak ma się jedno do drugiego (i nie piszę tu o antysemickich reakcjach niektórych słuchaczy RM)… to że ja jestem Polakiem nie znaczy że mam teraz się stać panteistą i wierzyć w Świętowita!! Tak jak nie każdy Żyd jest wyznawcą Judaizmu. Ba! Myślę że większościowy procent Żydów go wcale nie praktykuje swojej wiary…

Cytat:
Nie odniosłeś się do całej wypowiedzi zapomniałeś o słowie innowierców,które wyjęte z wypowiedzi zmienia zupełnie jego sens.Ja jako wierzący uważam,że wiara nasza jest PRAWDZIWA lecz nie JEDYNA.Wiara nasza nie powinna nas ograniczać ,powinniśmy dostrzegać inne religie a wyznawców tych religii po prostu szanować.

Może się źle zrozumieliśmy poprzez szyk wyrazów. Wolę napisać to tak. Moja wiara jest dla mnie JEDYNA PRAWDZIWA. Bez „i” w środku… w ten sposób nie mam żadnych oporów ani antagonizmów wobec osób innych religii, a jednocześnie jestem ugruntowany w swojej wierze. Że jednostki będą dyskryminowały innych? Było jest i będzie. Do oficjalnego nauczania Kościoła odsyłam gdzie indziej. Wyszukaj hasło „ekumenizm”.

Sushi 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 23, 2007 11:44   

Kuba skoro uważasz,że rozgłośnia katolicka powinna "mącić" w głowach odbiorcom to Twoja sprawa ja w to nie wnikam,skoro uważasz że RM jest cacy masz do tego prawo.Przedstawiłem swój pogląd z którym nie musisz się zgadzać.
Według mnie ogólnie pojęty kościół powinin zajmować się krzewieniem wiary,wartości chrześcijańskich a nie uprawianiem polityki.Ja nie kupuje tego jak na kazaniu ksiądz sugeruje mi na kogo głosować a na kogo nie.To są te granice,o których pisałem.Granice te ustalamy sobie raczej sami,w zależności od postrzegania pewnych spraw oraz wrażliwości.Jest pewien obszar w przestrzeni społecznej,gdzie powinien skupiać się kościół i tam działać.Polityka niestety tym obszarem nie jest.Oczywiście to jest moje zdanie z którym nie musisz się zgadzać.
Cytat:
A jak moja mama jeszcze żyła i słuchała RM, to mimo woli słyszałem tam tylko różaniec i rozmowy o Biblii... a słuchała tego dużo...

Częstymi gośćmi tego radia są politycy PiS-u,LPR-u.Podczas ratyfikowania umowy koalicyjnej między PiS-em,LPR-em i Samoobroną wszystkie media oczywiście mogły przeprowadzić bezpośrednią transmisję.Ale to nie ważne ,tam słychać różaniec.

Cytat:
I nie musiałem długo takich szukać, bo wszystkie są na stronie… Nawet nie patrz na ostatnią galerię z finału bo tam faszyzujemy wszyscy w ilościach hurtowych!!

I po co ten sarkazm?

Porównaj sobie zdjęcia,które wkleiłeś z tym o którym bywa mowa a może oni też są na zlocie MCP ?

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 23, 2007 12:41   

Cytat:
Kuba skoro uważasz,że rozgłośnia katolicka powinna "mącić" w głowach odbiorcom to Twoja sprawa ja w to nie wnikam,skoro uważasz że RM jest cacy masz do tego prawo.Przedstawiłem swój pogląd z którym nie musisz się zgadzać.

Przede wszystkim nie czytasz ze zrozumieniem. napisałem wyraźnie, że nigdzie nie jest napisane co takie radio ma przekazywać, i że ma nakaz tylko się modlić.
po 2 nie słucham tego radia i nie wiem co jest na jego antenie. Ty natomiast widać to robisz, bo co chwilę piszesz co było w eterze...
Po 3cie co dla ciebie jest mąceniem, dla innych będzie normalne....
Cytat:
Według mnie ogólnie pojęty kościół

To jest wg. ciebie i masz do tego takie samo prawo jak np. Krzysiek sprzeciwiać się cyganom... dobrze że się do tego na końcu przyznałeś... i ja nie neguję Twojego prawa do krytykowania Kościoła, RM, dyr. Rydzyka, czy kogokolwiek i czegokolwiek... tak jak ty nie neguj prawa moherów do krytykowania i wyrażania swoich emocji na ich sposób i według ich przekonań. Co dla ciebie jest normalne, dla innych może być nienormalne. Proponuję nabrać stanowiska takiego jak Pamato (które jest b. bliskie mojego poza małymi wyjątkami) a nie bawić się w krzewiciela tolerancji samemu mając tej tolerancji niewiele...

Co do zdjęcia - nie wiem czy widzisz z jakiej gazety to dałeś... Jeżeli gazeta która słynie z fotomontaży i kłamstw jest dla ciebie autorytetem to ja Cię bardzo serdecznie pozdrawiam ;) ja powiem, że gdyby nie ten dziwny koleś po prawej, to bym nie miał żadnych wątpliwości że chłopaki się wyginają przy browarze (stoi na stoliku)... poza tym ta gazeta wydrukowała też takie zdjęcie:

a tu chyba nie masz wątpliwości co?? Na zlocie MCP nie są ale na pierwszy rzut oka to jest to niezła impreza pijacka... Tu z kolei nie bronie ani MW, ani LPR ani innych ugrupowań tego typu... po prostu nieźle się dajesz manipulować i bezmyślnie powtarzasz pewne oklepane hasła z bulwarówek. I nawet nie staram się udowodnić że w/w są dobrzy, ale że ty jesteś równie nietolerancyjny jak oni tylko w 2 stronę :)

MarcoPoland 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Cze 23, 2007 18:12   

Rybeq napisał/a:
Cytat:
faktycznie, nie jestesmy nietolerancyjnym narodem, rasistami, antysemitami, homofobami itp; a te wypowiedzi mi sie tylko przewidzialy..

na podstawie jednostek wyciagasz wnioski. mozna posluchac tego co mowi p.bubel i uznac ze nienawidzimy zydow. mozna udac sie na spotkanie nop-u i stwierdzic iz polacy to nazisci. jednakze jest to oczywista nieprawda. po pierwsze dlatego iz sa to przyklady jednostkowe. po drugie, osoboscie nie wierze w cos takiego jak cechy narodu. bo co to wlasciwie oznacza ? to ze urodzilem sie po wschodniej stronie odry czyni mnie nietolerancyjnym ksenofobem, z kolei narodziny po drugiej stronie, swiatlym europejczykiem ?

Tak, na pdostawie jednostek wyciagam wnioski! Czy wedlug Ciebie mam przepytac prawie 40 milionow osob? Co Ty w ogole za bzdury wypisujesz z tym homoseksualizmem i tymi skargami?! Czlowieku, gdzie Ty zyjesz?! Czyli w/g CIebie fakt, ze powiedzmy wplynelo zawiadomienie o dwoch kradziezach telefonow oznacza, ze faktycznie ukradziono tylko dwa?!

Jesli nie wierzysz w cos takiego jak cechy narodowe, to moze poczytaj wiecej literaturty fachowej.

Ja juz do tego tematu nie zagladam. Tragedia, naprawde, tragedia.

Rybeq 
Juventino

Wysłany: Sob Cze 23, 2007 19:12   

Cytat:
Tak, na pdostawie jednostek wyciagam wnioski! Czy wedlug Ciebie mam przepytac prawie 40 milionow osob?

we francji pala synagogi=francuzi narod antysemicki
w rzymie wisialy plotna 'auschwitz to wasza ojczyzna, piece wasze domy'=wlosi narod antysemicki
w austrii, w dwoch domach widzialem swastyki=austriacy narod antysemicki etc.

Cytat:
Czlowieku, gdzie Ty zyjesz?!

a ty skad czerpiesz swoja wiedze ?

Cytat:
Wyszukaj hasło „ekumenizm”.

w kwestii ekumenizmu stanowisko kosciola, wraz z odejsciem jsw. jana pawla ii na szczescie sie zmienia.

Cytat:
Według mnie ogólnie pojęty kościół powinin zajmować się krzewieniem wiary,wartości chrześcijańskich a nie uprawianiem polityki.

tych obszarow nie da sie rozdzielic. kosciol zawsze (i chwala mu za to!) bedzie zabieral glos w sprawach laczacych sie polityka. bedzie walczyl o ochrone zycia, sprzeciwial sie eutanazji czy nadmiernej laicyzacji panstwa. w sposob oczywisty wkracza to na plaszczyzne polityki.

Cytat:
Częstymi gośćmi tego radia są politycy PiS-u,LPR-u

sa zapraszani politycy innych opcji, lecz sluchacze rm, sa w wiekszosci potencjalnym elektoratem tych dwoch partii, wiec to one zabiegaja o obecnosc na falach rm.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Cze 23, 2007 19:49   

w momencie gdy Kosciol mowi na jakie partie nalezy glosowac, a ktore nalezy nienawidziec to juz jest ewidentne przekroczenie granicy....

MarcoPoland 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Cze 23, 2007 20:09   

Taka uwaga ogolna - czytaj ze zrozumieniem.
Rybeq napisał/a:
Cytat:
Tak, na pdostawie jednostek wyciagam wnioski! Czy wedlug Ciebie mam przepytac prawie 40 milionow osob?

we francji pala synagogi=francuzi narod antysemicki
w rzymie wisialy plotna 'auschwitz to wasza ojczyzna, piece wasze domy'=wlosi narod antysemicki
w austrii, w dwoch domach widzialem swastyki=austriacy narod antysemicki etc.

Nie, to oznacza, ze czesc Francuzow, Wlochow itp jest antysemitami

Rybeq napisał/a:
Cytat:
Czlowieku, gdzie Ty zyjesz?!

a ty skad czerpiesz swoja wiedze ?

Ze wszystkiego i wszystkich dookola.

Wybacz, ale jesli w wieku 20 lat uwazasz, ze posiadles juz cala madrosc i nie dopuszczasz do siebie innych punktow widzenia, to raczej nie jestes dobry kompanem do dyskusji.

Jeszcze takie zapytanie - jesli w grupie 20 osob jest jedna kobieta, to nie powiesz, ze jest to grupa mezczyzn, prawda?
Nie stwierdzilem, ze wszyscy Polacy sa nietolerancyjni. Niestety, wielu jest i to mnie boli, jako osobe szanuajca drugiego czlowieka, swoja wolnosc i swiat w ogole. W tym temacie pojawily sie naprawde bardzo radykalne glosy, ludzi bardzo mlodych i to jest najgorsze.
Cieszy tylko, ze Radeo byl na tyle odwazny, zeby w ogole bronic swojego zdania (nie wnikam tu w jakiekolwiek zagrywki, czy nazywanie uzytkownikow kanalu irc rasistami - nie bylem, nie widzialem, wiec nikogo nie oceniam) i ze znalazlo sie kilka osob, przez ktore nie przemawia jakas chora nienawisc czy niepojeta wrecz nietolerancja.

Walker 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 23, 2007 20:15   

A kiedy "Kosciol" kazal komukolwiek glosowac na kogokolwiek. No chyba, ze RM to "Kosciol"? Tak jak wielu ludzi szuka pomocy w swoich wyborach udajac sie do np. psychologa, sluchajac danej stacji radiowej, ogladajac dany program telewizyjny, czy siegajac np. po gazete wybiorcza itp. itd., tak inni sluchaja w tej gestii RM, albo po porade udaja sie do np. ksiedza? Zreszta "Kosciol" z reguly przemawia w Kosciele, wiec jak ktos sie tam nie udaje to nie musi sluchac tych "przemowien" wiec w czym problem?

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Cze 23, 2007 20:29   

czlowiek wierzacy i praktykujacy MUSI sluchac tych przemowian z racji cotygodniowej wizyty w kosciele..... dziwne, bo ja np wielokrotnie spotkalem sie z tekstami z ambony mowiacymi, ktorzy ludzie z jakiej partii sa odpowiedzialni za co, a ktorzy sa przyszloscia narodu, szczegolnie w okresie przedwyborczym..... jeszcze bym zrozumial jakas agitacje miedzy slowami, czy nawet troche bardziej glosniejsza, ale jesli slysze, ze glosowanie na sld jest GRZECHEM to paranoja.... skoro ty Walker sie nie spotkales z takimi akcjami to tylko pogratulowac proboszcza....

Rybeq 
Juventino

Wysłany: Sob Cze 23, 2007 20:40   

glosowanie na sld, majacy program ewidentnie sprzeczny z doktrytna kosciola katolickiego moze byc grzechem. ale tutaj ktos bardziej kompetentny musialby sie wypowiedziec.

Cytat:
Wybacz, ale jesli w wieku 20 lat uwazasz, ze posiadles juz cala madrosc i nie dopuszczasz do siebie innych punktow widzenia, to raczej nie jestes dobry kompanem do dyskusji.

hm, jesli nie dopuszczam twojego punktu widzenia to nie jestem dobrym kompanem ?
ty nie dopuszczasz mojego, czyli rowniez takowym nie jestes ?

Walker 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 23, 2007 20:49   

Pamato napisał/a:
czlowiek wierzacy i praktykujacy MUSI sluchac tych przemowian z racji cotygodniowej wizyty w kosciele..... dziwne, bo ja np wielokrotnie spotkalem sie z tekstami z ambony mowiacymi, ktorzy ludzie z jakiej partii sa odpowiedzialni za co, a ktorzy sa przyszloscia narodu, szczegolnie w okresie przedwyborczym..... jeszcze bym zrozumial jakas agitacje miedzy slowami, czy nawet troche bardziej glosniejsza, ale jesli slysze, ze glosowanie na sld jest GRZECHEM to paranoja.... skoro ty Walker sie nie spotkales z takimi akcjami to tylko pogratulowac proboszcza....

Mysle, ze ja generalnie mialem w zyciu szczescie. Bo ani z ambony nikt mi nie kazal na nikogo glosowac. Bedac ministrantem nikt mnie nie lapal za genitalia. Wielu moich bliskich znajomych to ksieza, i to zarowno w Polsce jak i w Stanach, i zaden nie jest alkoholikiem, erotomanem i w wolnych chwilach nie molestuje 10-letnich chlopcow.
A tak na serio to jak na przyszlosc napiszesz Pamato, ze wikary, tudziez proboszcz w twojej parafi, przed wyborami prowadzil z ambony kampanie anty SLD-owska, to ja nie bede mial nic do Ciebie. Przykro mi bedzie z tego, ze masz nieodpowiedzialnego proboszcza. Ale skor, napisales "Kosciol" to .........
Pozdr.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Cze 23, 2007 20:59   

bo Kosciol to wspolnota "gdzie 2, czy 3" czy jak to tam napisano.....nie uczyli cie? ;) nie pisalem o ogolnopolskiej nagonce na te czy inne partie tylko o tym, ze Kosciol (jako taki) czesto przekracza granice, ktore wg mnie istnieja.....a wg kolegi, chyba nie powinny istniec :]

Walker 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 23, 2007 21:06   

Ale ten Kosciol to takze ja, i jak ja jestem w Kosciele to nikogo nie namawaim do glosowanie przeciw SLD. A o jakich granicach mowa?

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Cze 23, 2007 21:34   

pisalem o Kaplanach, nie wiedzialem, ze jestes jednym z nich :]

a jak chcesz poznac co mnie wkurza w Kosciele to zaloz odpowiedni topic, bo to zbyt rozlegly temat (sam Kosciol, nie moje 'ale' do niego ;) ) zeby kombinowac z nim az tyle w topicu o rasizmie w pilce ;)

Walker 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 24, 2007 01:31   

Pamato napisał/a:
pisalem o Kaplanach, nie wiedzialem, ze jestes jednym z nich :]

Ja tez nie wiedzialem. Trudno byc kaplanem (katolickim) z zona i do tego wyznania Ewangelicko-Augsburskiego.
Pamato napisał/a:
a jak chcesz poznac co mnie wkurza w Kosciele to zaloz odpowiedni topic, bo to zbyt rozlegly temat (sam Kosciol, nie moje 'ale' do niego ;) zeby kombinowac z nim az tyle w topicu o rasizmie w pilce ;)

Mysle, ze mnie w tym temacie raczej niczym nie zaskoczysz. Slyszalem juz (chyba) wszystko. Ale jak masz sily i checi (i mozesz mnie czyms zaskoczyc) to chetnie pogadam i na ten temat. Topicu zakladal nie bede bom leniwy. Zreszta musze bacznie czuwac co robi Galliani (tudziez afroamerykanie i wesoli chlopcy). Sluzba nie druzba!
Pozdr.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Cze 24, 2007 10:14   

wiec po co piszesz, ze jak jestes w Kosciele to nikogo nie straszysz i za niczym nie agitujesz, skoro ja nie o zwyklych obywatelach pisalem....

i faktycznie nie zaskocze cie niczym, bo nie jestem jakims przeciwnikiem Kosciola, jedynie co to pare sytuacji, ktore mnie zniesmaczyly zwiazane z tym czy innym ksiedzem, wiec chyba nie ma sensu sie nad tym pastwic :]

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Cze 24, 2007 10:18   

Walker napisał/a:
kiedy "Kosciol" kazal komukolwiek glosowac na kogokolwiek.

Śliesin. Kilka(naście) dni przed wyborami parlamentarnymi.
Ksiąd odzywa się do wiernych:
'Głosujcie na ludzi sprawych i sprawiedliwych. Wierzę, że zagłosujecie odpowiednio'.
Wiem, jednostkowy przykład, który:
a) niczego nie udowadnia
b) nie mówi ocałym Kościele

ale i tak uzmysławia, że czasem nie jest zbyt różowo.

fcs 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 24, 2007 10:36   

Czytam Wasze posty i się zastanawiam jaki to ma związek z rasizmem.

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 24, 2007 11:04   

Do nowego klawisza na forum:
Otóż może nie ma, ale sam temat zszedł na temat TOLERANCJI... poczytaj od początku - zobaczysz jak ewoluowała dyskusja.

pamato napisał/a:
ktore mnie zniesmaczyly zwiazane z tym czy innym ksiedzem, wiec chyba nie ma sensu sie nad tym pastwic

Jeżeli tak faktycznie jest, to nie ma absolutnie co się kłócić, bo i ja i Walker i Rybeq etc... wszyscy chyba zgodzimy się że są księża kretyni, są księża geje, są księża pedofile i są księża złodzieje... tak jak w każdej grupie społecznej... jednak nie ma co przez te jednostki skreślać wszystkich... podobnie jak w każdej innej grupie. Ja również swego czasu byłem bardzo blisko Kościoła i nie miałem ani razu sytuacji, gdzie proboszcz nawoływał z ambony na kogo głosować. Zawsze było - głosować mądrze, w zgodzie ze swoim sumieniem, etc. A jak ktoś trafił na prostego, głupiutkiego plebana - no to tylko można mu współczuć i polecić jakąś parafię obok ;)

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Cze 24, 2007 11:09   

otoz to, ale ja zareagowalem tylko na stwierdzenie, ze 'dobrze ze Kosciol sie miesza w polityke'.....wg mnie wcale nie dobrze (nie w taki sposob) i jak widac nie tylko ja spotalem sie z jawna agitacja na rzecz konkretnych sil politycznych (tudziez straszeniem pieklem za sympatie z innymi) ;)

Rybeq 
Juventino

Wysłany: Nie Cze 24, 2007 11:12   

czyli kosciol powinien przyzwalac na aborcje, bo ktos moze to uznac za mieszanie sie do polityki ? jednoczesnie nie powinien twierdzic iz wspieranie partii popierajacych aborcje to grzech ?

fcs 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 24, 2007 11:20   

kuba1899 napisał/a:
Do nowego klawisza na forum:
Otóż może nie ma, ale sam temat zszedł na temat TOLERANCJI... poczytaj od początku - zobaczysz jak ewoluowała dyskusja.

Nie jestem żadnym klawisz to raz. Dwa, że rozmywacie nieco temat, jakby ktoś chciał poczytać/popisać o rasizmie. ;) Nie spinaj się tak.
Co do kościoła, to uważam to za nieco śmieszną instytucję. Otóż ostatnio na lekcjach religii (aż dziw bierze, że wysiedziałem całe dwa semestry) poruszono temat bierzmowania w innych parafiach. Katechetka stwierdziła, że ludzi przychodzą z kopertami (przedmiotem dyskusji nie jest oczywiście koperta jako taka, lecz jej oczywista zawartość, nadmienię, że nie są to widokówki z Zakopanego czy z nad Morza Bałtyckiego), prosząc o zgodę na przyjęcie bierzmowania w innej parafii (albowiem bez tego ani rusz) uprzednio wręczając w/w kopertę oraz, że nie jest niczym złym wzięcie owej koperty, ponieważ jest to dobrowolny datek na rzecz kościoła. Kościół lubi nazywać "rzeczy po imieniu" np. aborcja to morderstwo etc. (nieistotne są moje poglądy na temat aborcji, nie że są jakieś skrajne czy coś ... nieistotne tu jednak), więc choć raz wezmę przykład i nazwę to po imieniu. Otóż jest to łapówkarstwo. I weź tu potem wierz w czyste intencje tejże konstytucji.

Druga sprawa wiąże się z pewną historią. Dawno, dawno temu w kraju zapomnianym przez Boga i ludzi (zwanym Polską) żyła pewna para. Historia to długa, więc przejdę do meritum sprawy. Byli biedni, jej matka była przeciwna związkowi. Oni (dla uproszczenia przyjmijmy, że On to Jaś, zaś Ona - Małgosia) postanowili się jednak pobrać. Udać się więc musieli do księdza. Ów duszpasterz (śmieszne słowo w odniesieniu do owego księdza, albowiem on nie nadaje się nawet na pasterza owczarków) stwierdził, że kosztować to będzie około 600 zł. Małgosia odparła, iż dać może jedynie 200 zł, albowiem więcej nie ma. Ksiądz zaś odmówił udzielenia ślubu za dwie bańki. Pytanie więc jest takie - ile kosztują sakramenty? Pięć, sześć, siedem baniek? Cennik jakiś?

Rybeq 
Juventino

Wysłany: Nie Cze 24, 2007 11:39   

o ile sytuacja naprawde miala miejsce (w co bardzo watpie), nalezy z tym udac sie do kurii. kaplan nie ma prawa odmowic sakramentu z tego typu przyczyn.
a problemu bierzmowania nie bardzo rozumiem ? placili za zgode na bierzmowanie czy jak ? :dunno:

Odpowiedz do tematu