ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: dezali
Nie Sty 11, 2009 12:39
Rasizm w piłce i wśród kibiców
Autor Wiadomość
Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 30, 2008 19:03   

Dopóki ludzie będą oceniać się wzajemnie i szeregować w hierarchii biorąc pod uwagę wyłącznie pochodzenie etniczne czy narodowość, rasizim i ksenofobia nigdy nie znikną ze stadionów. Jeżeli ktoś w codziennym życiu postrzega ludzi nie jako indywidualne jednostki, a w sposób Żyd - nie-Żyd, Murzyn- nie-Murzyn, nie ma szans, żeby wyzbył się tych przypadłości również w takim "ułamku" codzienności jak wyjście na stadion w celu pokibicowania ulubionej drużynie.

Pewne różnice między ksenofobami i rasistami polegają na tym, że jedni jakoś tam swoje przekonania argumentują i ubierają w ładne słówka, inni tępo wykrzykują utarte slogany, jakby żywcem przeniesione z publicznych szaletów. Łączy ich jednak jedno - te same przekonania, ideały i wartości, jeżeli chodzi o podejście do innych ludzi. Ktoś kiedyś mądrze powiedział, że kupa owinięta w kolorowy papierek dalej będzie kupą. Podobnie jest z tego typu poglądami. Nieważne w jakich słowach wyrażone - zawsze będą znaczyć to samo.

Zarówno panowie Soja jak i LysyACAB, mimo zupełnie odmiennego wyrażania swoich antysemickich przekonań, w moim odczuciu prezentują podobny poziom zaściankowości i wybiórczego interpretowania historii, przy czym odnoszę wrażenie że w przypadku tego pierwszego są to jakieś tam argumenty 'na siłę', byle tylko uzasadnić czymś 'inteligenitnie brzmiącym' niezbyt inteligentne poglądy.

Soja 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 30, 2008 22:20   

Szymon_ACM, nie wiem czemu miał służyć Twój post :hmm:
Może liczyłeś na to, że odpowiem Ci w stylu Lysego i dostanę ostrzeżenie?
Przecież już wielokrotnie zaznaczałem(nawet w ostatnim poście), że poglądy takie jak antysemityzm obecnie są uznawane za marginalne i archaiczne. Niech będzie i po Twojemu: są też uznawane za zaściankowe. Zadowolony?
Argumenty 'na siłę' itd...no wiesz, z tego co pamiętam, Ty w tej dyskusji nie potrafiłeś podać żadnego argumentu. Tylko cały czas plotłeś i pleciesz takie cuda jak w tym poście.
Pozwolę sobie pożegnać Cię Twoimi własnymi słowami:
Bywaj, bo...
Szymon_ACM napisał/a:
Rozmowa z tobą i tak nie ma już sensu.

:ok:

Temat czasowo zamknięty. Jak tylko emocje opadną zostanie na nowo otwarty.

Admin

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

H90 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 05, 2009 20:24   

Ludzie wyluzujcie rasizm to już przeżytek większy problem robią tzw "katolandy" które uniemożliwiają niewierzącym lub innej wiary ludziom prace toteż uprawianie sportu i działalność charytatywną. PS-obczajam że ta reszta to trochę nie na temat ale myślę że przeżyjecie moje smuty. pZdR_H90 :piwo:

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 05, 2009 23:42   

Mówił Ci ktoś, że jesteś tępy? Tylko pytam.

kibicjks 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 02, 2010 20:03   

Bardzo fajna inicjatywa FIFA, aby przed meczem Ghana - Urugwaj kapitanowie przeczytali krótki "wierszyk" na temat rasizmu. Każdy sposób walki z rasizmem jest dobry :ok:

bajer 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 03, 2010 08:28   

przed Holandia - Brazylia też takie coś było czytane, jestem ciekaw czy wczoraj był jakiś dzień walki z rasizmem czy po prostu w ćwierćfinałach postanowili troszkę wyedukować kibiców na całym świecie :ok:

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 22, 2011 08:02   

Cisse zaatakowany przez stadionowych rasistów
http://www.tvn24.pl/-1,16...,wiadomosc.html

Kaktus7 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 11, 2011 23:02   

H90 napisał/a:
problem robią tzw "katolandy" które uniemożliwiają niewierzącym lub innej wiary ludziom prace toteż uprawianie sportu i działalność charytatywną

Trochę przykro mi prosić cię o przykład na to, że ktoś nie mógł kopać piłki bo nie wierzy, bo wiem, że takich nie podasz. Ale pocieszę cię, wśród gimnazjalistów jeżdżenie po katolikach jest modne.
____
Rasizm na stadionach będzie, ponieważ stadion to takie miejsce, gdzie każdy pod wpływem emocji wykrzykuje to czego normalnie by nie powiedział, to co siedzi w nim głęboko. Jest tłum, paru krzyczy t samo i konwenanse idą na bok. Niechęć do innych ras zawsze będzie, z powodu stereotypów. Z tym, że stereotypy stworzyli oni sami krzywdząc porządnych "braci". Stwierdzenie, że w USA za gwałty siedzi więcej czarnych niż białych podobnie jak stwierdzenie, że biali nie tworzą dzielnic gdzie boi się wejść nawet policja nie jest rasizmem. W ochronie własnej biali europejczycy krzywdzą uczciwych innej rasy z obawy przed zagrożeniem jakie czeka ich od tych nieuczciwych. I o ile należy tępić rzucanie bananami, to taką obronę ciężko uważać za zło w naczystszej postaci.

zychu9 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 16, 2011 19:11   

...
Ostatnio zmieniony przez zychu9 Śro Lip 09, 2014 11:38, w całości zmieniany 2 razy  

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 12, 2013 13:28   

Problem rasizmu w piłce nożnej niestety nie odchodzi w zapomnienie. Oto wypowiedź czarnoskórego (wybaczcie to określenie) zawodnika AC Milan: "Mój styl ubierania opiera się w stu procentach na czarnej kulturze. To samo tyczy się muzyki: słucham tylko rapu - francuskiego i amerykańskiego" [cytat za acmilan.pl, z 10 maja 2013].

SineCere 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 12, 2013 16:16   

Co w tym rasistowskiego? :hmm: Poczułeś się urażony tą wypowiedzią, ze względu na swój kolor skóry?

kapiMCP napisał/a:
czarnoskórego (wybaczcie to określenie)

Nie mamy czego wybaczać, gdyż jest to absolutnie poprawne wyrażenie ;)

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 12, 2013 17:59   

I to jest problem, bo jak on jest dumny z bycia czarnym i o tym mówi to jest ok, ale jakby np. Abate (z jego aryjskimi rysami) powiedział: "Moje ubieranie się to hołd dla białej kultury europejskiej, podobnie mój gust muzyczny - słucham tylko białych wykonawców" to w gazetach grzmieliby:
ABATE RASISTĄ! SKANDAL W SERIE A!

Biali mają czuć się winni na starcie, bo są biali, a czarny jak jest dumny ze swojej kultury to ma ją nam prawo wtykać na siłę. Podobnie teraz mamy z muzułmanami i rdzenni Europejczycy stają się ofiarami we własnych krajach. :wall2:

rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 12, 2013 18:04   

Obecnie, jak powiesz coś na czarnego, albo geja, to zaraz jest skandal.
Jak geje z pedofilami sobie manifestują, a czarni gnębią białych to następuje cisza... :wall2:

SineCere 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 12, 2013 22:38   

Nie podważam Waszych argumentów, bo w znaczniej mierze są słuszne, ale gdzie w wypowiedzi Nianga jest ten rasizm?

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 12, 2013 22:48   

SineCere napisał/a:
gdzie w wypowiedzi Nianga jest ten rasizm?

No według mnie nigdzie, ale zobacz, że kapiMCP miał taką presję na sobie za napisanie "czarnoskóry", że aż od razu przepraszał. I pomyśleć, że za czasów kolonialnych to biali tresowali czarnych i pokazywali w cyrkach jako ciekawostkę, a teraz nas tresują abyśmy bali się powiedzieć, że ktoś ma inny kolor skóry (i to bez określeń typu "asfalt" czy "czarnuch").

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Maj 13, 2013 07:32   

nismovsky napisał/a:
IBiali mają czuć się winni na starcie, bo są biali, a czarny jak jest dumny ze swojej kultury to ma ją nam prawo wtykać na siłę. Podobnie teraz mamy z muzułmanami i rdzenni Europejczycy stają się ofiarami we własnych krajach. :wall2:

nie ujalbym tego lepiej,
zaden ze mnie rasista, w nosie mam jaki kto ma kolor skory, ale uwazam ze poprawnosc polityczna w ostatnich latach przekroczyla granice absurdu.
robi sie cyrk w mediach jak kibice zblugaja pilkarza od malp czy czarnuchow, ale jak po prostu rzucaja w niego kurwami i chujami to jest ok.jak tak dalej pojdzie zaczna do wieznia zamykac jak ktos sie zle do czarnego odezwie...

A u nas za rzucanie mięchem są żółte kartki ;)
Admin

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 13, 2013 13:53   

Ten mój nawias, jak i oczywiście cały post, traktować należy z przymrużeniem oka. Użytkownik nismovsky pisząc o Abate trafił w sedno mojej myśli. Poprawność polityczna odbiera możliwość normalnego formułowania myśli i opisywania świata takim jaki on jest, niestety głównie po białej stronie mocy.

A wczoraj znów "buczano" w kierunku rosso-nerich. Może przez deklarację Nianga? ;)

timmy1 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 09, 2014 09:19   

ta poprawność polityczna nas kiedyś zgubi, bo przekracza to granice

Odpowiedz do tematu