ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan vs Juventus
Autor Wiadomość
chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sie 05, 2009 13:37   

Venomik napisał/a:
Tu mnie nie przekonasz. Wolę mieć Marchisio, Tiago i Zanettiego w obwodzie, niż osamotnionego Ambrosiniego. Albo Gattuso, kwestia podstawowego składu.
Postaram się nadal bronić Ambro/Rino + Flamoney. Bo Poulsena pomijasz bo jest wygodnie dla Ciebie ;) Wyśmiewany przez Was Marchisio nie jest rywalem dla kogokolwiek z tej trójki.
Venomik napisał/a:
Co do Tiago - gotów jestem się założyć, że Portugalczyk będzie grał dobrze i w żadnym razie nie będzie już pośmiewiskiem.
Powinienem się zakładać ...ale ... jedną kratę już przegrałem, która notabene czeka jak pojawisz się na meczyku lub tenisie ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Sie 05, 2009 13:55   

chrissnail napisał/a:
Postaram się nadal bronić Ambro/Rino + Flamoney.

Chriss - gdyby na ławce rezerwowych Milanu była dwójka graczy: Ambro/Gattuso oraz Flamini to nie dałbym tutaj za nic pół plusa Juventusowi. Ale Flaminiego liczyłem jako gracza pierwszego składu.

Cytat:
Poulsena pomijasz bo jest wygodnie dla Ciebie

Hmm... nie łapię. Przecież ławka rezerwowych 'Marchisio, Tiago, Zanetti, Poulsen' nie jest słabsza od ławki 'Marchisio, Tiago, Zanetti'. Więc wliczenie duńskiego kaleki nie osłabia Juventusu sportowo.

bajer 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 05, 2009 14:21   

bosiontko napisał/a:

Bramka - Chyba nie ma się co rozwodzić, w szczytowej formie to i Manninger by mógł być 1 bramkarzem Milanu :)

o ile Buffon jest lepszy od Abbiatiego to Manninger z pewnoscia nie wygryzlby go ze skladu ;) takze tutaj troszke zbyt subiektywnie ;) zreszta co do rezerwy to nie powiedzialbym ze Manninger lepszy niz Storari czy Dida, mimo wszytsko to podobny poziom, takze co do oceny bramki nie moge sie z toba zgodzic ani troche

co do oceny ataku i obrony na pewno nie pozstaje nic innego jak zgodzic sie z tym dlugim postem, w Milanie obrona wyglada ok oprocz niestety ciagle slabych bokow :) w ataku w Milanie jest slabo, tu tezs nie ma watpliwosci ale pomoc? Flamini moim zdaniem umie i strzelic i zagrac defensywnie, waleczny Rino ktorego w tej cesze nikt nigdy nie doscignie, Juve tez ma dobrych pomocnikow ale na pewno nie ma przepasci miedzy tymi formacjami w obu zespolach

[ Dodano: Sro Sie 05, 2009 15:21 ]
co nie zmienia faktu ze bez wzmocnien Milan z Juventusem ma male szanse zeby walczyc o pozycje w tabeli bezposrednio

PacheL 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 05, 2009 15:39   

Venomik napisał/a:

Chriss - gdyby na ławce rezerwowych Milanu była dwójka graczy: Ambro/Gattuso oraz Flamini to nie dałbym tutaj za nic pół plusa Juventusowi. Ale Flaminiego liczyłem jako gracza pierwszego składu.

Wg mnie podst. pomocnikami w Milanie w tym sezonie będą: Flamini, Pirlo, Seedorf. Na ławie Ambro i Gattuso właśnie :) coś czuję, że Leo właśnie taki składzik będzie wystawiał (oby). Trochę ciężej będzie wówczas z defensywą, za to ofensywa powinna wyglądać dużo lpeiej niż w Juve

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sie 05, 2009 16:16   

Venomik napisał/a:
Chriss - gdyby na ławce rezerwowych
Odczytałem twój DM jako: Tiago w podstawowym (skoro takie zachwyty) + Melo, który raczej woli wycinać co mu podleci pod piłe ;) Zapewne moja nadinterpretacja.
PacheL napisał/a:
Wg mnie podst. pomocnikami w Milanie w tym sezonie będą: Flamini, Pirlo, Seedorf. Na ławie Ambro i Gattuso właśnie
Pirlo albo odejdzie albo ktoś powinien posadzić go na ławie w cholere (ten nowy?). Massimo na poduszkach uważam za skandal.
Venomik napisał/a:
Więc wliczenie duńskiego kaleki nie osłabia Juventusu sportowo.
Dwie kaleki, wynalazek i przecinak co od biedy zagra mega mecz. No Rysiu proszę Cie.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Sie 05, 2009 16:32   

PacheL napisał/a:
Wg mnie podst. pomocnikami w Milanie w tym sezonie będą: Flamini, Pirlo, Seedorf. Na ławie Ambro i Gattuso właśnie

No cóż, w takim razie musiałbym zmienić dwa elementy we wcześniejszym poście. Ławkę rezerwowych na tej pozycji mielibyście silniejszą. Ale kosztem pierwszego składu, bo duet Pirlo - Seedorf wygląda wyraźnie słabiej od Sissoko - Camoranesi.
chrissnail napisał/a:
Odczytałem twój DM jako: Tiago w podstawowym

Podstawowy skład analizowałem wyżej i słowem nie wspomniałem o Portugalczyku ;-)
chrissnail napisał/a:
Dwie kaleki, wynalazek i przecinak co od biedy zagra mega mecz. No Rysiu proszę Cie.

Wciąż nie łapię. Zarzuciłeś mi brak Poulsena - ok, mogę go na chwilę obecną dopisać i siła Juve od tego przecież nie osłabnie. Natomiast ocena owej czwórki to oddzielna kwestia. Póki nie rozwiniesz - nie mogę odpowiedzieć :] Nie jestem pewien nawet kto się kryje pod jakże uroczymi ksywkami.

Soja 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 05, 2009 17:17   

bosiontko, jeżeli ten post miał być tak jak podkreślasz bezsensowną i niespójną napinką w stylu Foto to Ci się udało :ok:

W sumie to mogłoby nawet przejść, gdyby nie to, że przy Waszym Cannavaro, który powoli staje się cieniem cienia samego siebie liczysz na ileś tam procent gry jak na Mundialu, a o naszym Ronaldinho mówisz że na 120% się skończył. Podobnie jeszcze w paru przypadkach. Nie wiem, kto Cię uczył procentów ale chyba ulica nie nauczył :rotfl2:

Połowę tego porównania można odwrócić w drugą stronę. Można napisać, że Cannavaro na 120% nie zbliży się już do swojej formy na Mundialu 2006(w takim razie nawet Onyewu lepszy od niego :rotfl2: ) a kibice i działacze Milanu liczą że Ronaldinho będzie grał przynajmniej na 75% jak w sezonie 05/06...podobnie jeszcze na paru pozycjach gdzie plątasz się i motasz jak tylko uwidocznić chociaż najbardziej wątłe plusiki Juve jednocześnie niwelując przewagi Milanu.

Tak naprawdę jedyną formacją, w której Juve ma wyraźniejszą przewagę jest atak(wliczając ofensywnie usposobionego Diego). Boki obrony są jednakowo beznadziejne w obu klubach. Jednak jak słusznie zauważył Venomik, 2 transfery Milanu i wszystko się może zmienić. Wszyscy liczymy że te 2 transfery to właśnie będzie napastnik i boczny obrońca.

Jeszcze jedno:
Dlaczego większość, zarówno Juventinich jak i Milanistów, z uporem maniaka sadza Seedorfa na ławce?
Wg mnie pewniakiem do 3-osobowej pomocy jest póki co Flamini. Po sparingach widać, że jak grał Seedorf to jakoś to wyglądało, natomiast gdy grał pan Panienka to był dramat. Wg mnie bardziej prawdopodobna jest pomoc Flamini - Seedorf - Ambro/Gattuso niż Pirlo w miejsce Seedorfa. Jednak ja osobiście obstawiam Flamini - Pirlo - Seedorf :ok:

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

PacheL 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 05, 2009 17:24   

Soja, 3 posty wyżej napisałem, że obstawiam właśnie taki zestaw pomocników (flamini pirlo seedorf) więc proszę mnie skreślić z listy maniaków ;)

Soja 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 05, 2009 17:38   

A czy rozumiesz znaczenie słowa "większość". Śpieszę wyjaśnić że "większość" != "wszyscy" :ok:

Zauważyłem Twój post i zapewniam, że nie zaliczyłem Cię do tych maniaków.

carlos napisał/a:

PacheL 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 05, 2009 17:48   

wiem, że napisałeś 'większość'. Spieszę wyjaśnić, że w moim poście w żaden sposób tego nie negowałem. Tak tylko chciałem się przypomnieć ;)

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 05, 2009 17:57   

Soja napisał/a:
Połowę tego porównania można odwrócić w drugą stronę. Można napisać, że Cannavaro na 120% nie zbliży się już do swojej formy na Mundialu 2006

Mam bardzo podobne odczucia czytajac ten pseudomerytoryczny tekst, wiec nawet specjalnie nie chcialo mi sie anagazowac w dyskusje. :king:

Jestes kibicem Juve i masz prawo byc subiektywnym, ale jak chcesz (a to napisales) wywolac dyskusje, to uzywaj bardziej merytorycznych argumentow niz Twoje wrozby dotyczace formy zawodnikow Serie A w nadchodzacym sezonie, bo to nie ma prawa byc argument... :rotfl:

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Sie 05, 2009 17:59   

Może ja napiszę dlaczego. Otóż pewniakiem dla mnie także jest Flamini, który jest defensywnym pomocnikiem lubiącym pobiegać do przodu.
Obok niego widziałem kogoś w miejsce Pirlo (dziś się okazało, że Włoch zostaje). Zważywszy na to, że są jeszcze Gattuso i Ambrosini spodziewałem się kogoś raczej ofensywnego (wykluczałem Diarrę z Realu). Niech będzie Hernanes, dla przykładu.
Osobiscie nie wyobrażałem sobie gry w ustawieniu:
Flamini - Hernanes - Seedorf
Ronaldinho
Pato - Inzaghi

Leonardo tak otwartego składu by nie ustawił (co się raczej chwali). W okresie przygotowawczym zdecydowanie bardziej bilansował ofensywę z defensywą, zostawiając z tyłu dwóch bardziej defensywnych graczy, ale za to trójkę innych wyraźnie zwalniając z zadań obronnych. Dlatego spodziewałem się kapitana Ambrosiniego w miejsce Seedorfa.
Dzisiejsze informacje trochę to wszystko komplikują. Pirlo zostaje. W takim razie jak dla mnie siada i Seedorf gra na jego pozycji.

bosiontko 
Juventino

Wysłany: Śro Sie 05, 2009 19:06   

Soja napisał/a:
bosiontko, jeżeli ten post miał być tak jak podkreślasz bezsensowną i niespójną napinką w stylu Foto to Ci się udało :ok:

W sumie to mogłoby nawet przejść, gdyby nie to, że przy Waszym Cannavaro, który powoli staje się cieniem cienia samego siebie liczysz na ileś tam procent gry jak na Mundialu, a o naszym Ronaldinho mówisz że na 120% się skończył. Podobnie jeszcze w paru przypadkach. Nie wiem, kto Cię uczył procentów ale chyba ulica nie nauczył :rotfl2:

Połowę tego porównania można odwrócić w drugą stronę. Można napisać, że Cannavaro na 120% nie zbliży się już do swojej formy na Mundialu 2006(w takim razie nawet Onyewu lepszy od niego :rotfl2: ) a kibice i działacze Milanu liczą że Ronaldinho będzie grał przynajmniej na 75% jak w sezonie 05/06...podobnie jeszcze na paru pozycjach gdzie plątasz się i motasz jak tylko uwidocznić chociaż najbardziej wątłe plusiki Juve jednocześnie niwelując przewagi Milanu.

Ten post nie miał być bezsensowny i niespójny. Miał wywołać dyskusję. Starałem się żeby był wizualnei poukładany i przejrzysty. Miejscami chciałem trochę dołożyć Milanowi żeby to nie wyglądało jak koncert życzeń fana Juve + skarb kibica Milan&Juventus. Wyśmiewasz się z moich osobistych przewidywań jakby to była prawda objawiona i jedyna słuszna wizja przyszłego sezonu wbijana na siłę do głowy fanom Milanu.

Mówisz, że mogłoby być gdyby nie ten Cannavaro. Otóż moje procenty jego formy z Mundialu to moje marzenia. Canna jest jedynym graczem, którego z przyjemnością i bez mrugnięcia okiem zamieniłbym na vis-a-vis z Milanu. Jest mi on do niczego w Juventusie niepotrzebny i tylko liczę, że nie będzie grał za nazwisko będąc w słabej formie. Jeśli Ronaldinho nie odzyska swojej formy z Barcelony na 120%, to Cannavaro nie odzyska swojej formy z Mundialu na 220%.

"Połowę tego porównania można odwrócić w drugą stronę". Boisko może odwrócić całe porównanie w drugą stronę łącznie z Borriello vs. Amauri i Abbiati vs. Buffon. Jak jesteś taki mądry to porównaj kilkanaście par piłkarzy zobaczymy za jakiś czas co z tego wyjdzie. Będzie to Twoje porównanie możesz napisać, że Abate jest lepszy niż Diego, Storari od Buffona i Bonera od Chielliniego. Chętnie pod koniec sezonu powspominam ten temat. Tak samo mówisz, że motam się żeby pokazać jakieś wątłe plusiki Juve. To nie był tekst propagandowy, ani nikt nie płaci mi, abym przedstawił Juventus w dobrym świetle. Napisz kontrargument, a nie wyśmiewaj się, że ktoś ma dobre przeczucia co do sezonu.

Najlepiej powiedzieć, "hahaha fan Juve napisał bzdury i nie zna się na procentach".

Dondamajk napisał/a:
Jestes kibicem Juve i masz prawo byc subiektywnym, ale jak chcesz (a to napisales) wywolac dyskusje, to uzywaj bardziej merytorycznych argumentow niz Twoje wrozby dotyczace formy zawodnikow Serie A w nadchodzacym sezonie, bo to nie ma prawa byc argument... :rotfl:

Z ogromną przyjemnością dowiem się jakie argumenty powinny być używane, aby w środku wakacji podyskutować o perspektywach drużyn na przyszły sezon. Jeśli obserwacja piłkarzy, ich gry w meczach (nie tylko Juve, bo od 2 sezonów oglądam większość meczów Milanu na żywo i w całości) z ostatnich 2 lat i obecnego preseasonu + wiek piłkarzy, statystyki nie są odpowiednie by zrobić parę osobistych przewidywań (wróżb jak to mówisz), to ja nie wiem co ma być. Mam im linię życia na dłoniach sprawdzić, czy może horoskopy przeczytać. Ty też się zachowujesz jakby to co napisałem miało się w 100% sprawdzić bo ja tak chce. A że jestem głupim fanem Juve to gloryfikuje swoją ekipę, a biedny Milan oczerniam na każdym kroku :)

PacheL 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 05, 2009 19:31   

bosiontko, nie przejmuj się ziomuś :) wg mnie napisałeś bardzo w porządku post, używając jak najbardziej merytorycznych argumentów, wplatając w nie swoje przewidywania :ok: Niestety zawsze znajdzie się paru, którzy lubią sobie pokrytykować, tym bardziej jeśli wypowiada się fan przeciwnej drużyny

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 06, 2009 08:52   

bosiontko napisał/a:
Z ogromną przyjemnością dowiem się jakie argumenty powinny być używane, aby w środku wakacji podyskutować o perspektywach drużyn na przyszły sezon.

Nie wiem czego sie uczysz/studiujesz albo w jakim zawodzie pracujesz, ale ja osobiscie mam sporo wspolnego z teoria predykcji i dziwne jest dla mnie gdy ktos buduje teorie i prognozy na podstawie swoich odczuc odnosnie zaistnienia jakiegos faktu... roznica miedzy tym co zrobiles, a tym co mam na mysli jest bardzo subtelna, ale tez bardzo istotna, takze zaraz sprobuje Ci ja przyblizyc...

Oczywiste jest, ze budujac prognoze na przyszlosc (w tym wypadku forma pilkarza) musze kierowac sie przeszloscia, czyli w tym wypadku jego forma z sezonu poprzedniego/poprzednich z odpowiednia waga...

Na podstawie pewnych zalozen odnosnie lat poprzednich ustaliles w jakims tam stopniu prawdopodobienstwa jaka bedzie forma na przyszly sezon poszczegolnych pilkarzy i bardzo dobrze- masz do tego prawo.

Przyjales jakas tam wartosc formy z lat poprzednich, dodales swoje zalozenia i wyszla Ci forma aktualna... z tym, ze jest to wynik jakiegos wnioskowania, ktory jest obarczony bledem (wiekszym lub mniejszym- z tym nie polemizuje)

Z tym ze na tym Twoja wypowiedz sie nie konczy, bo zaczales takze oceniac przydatnosc poszczegolnych zawodnikow i porownywac ich... i tutaj moim zdaniem tkwi caly szkopul, ktory jest dla mnie malo merytoryczny... bo zaczales uzywac zmiennej objasnianej jako zmienna objasniajaca, a to juz niestety powoduje, ze Twoja predykcja jest obarczona tak duzym stopniem ryzyka, ze prawdopodobienstwo jej realizacji drastycznie spada... na prostym przykladzie...

krok 1

ktos tam strzelil 3 bramki w kolejnych 6 spotkaniach...

oceniam jego forme w tych 3 spotkaniach i zakladam sobie, ze sie utrzyma

wychodzi mi, ze bedzie strzelal z podobna czestotliwoscia do konca sezonu (z tym, ze zdarzenie to ma jakies tam prawdopodobienstwo)

krok 2

analizuje zostanie kto krolem strzelcow w lidze x

biore wynik z poprzedniej analizy jako fakt

i w oczywisty sposob mi wychodzi, ze nasz kolega z kroku 1 bedzie krolem strzelcow

a to juz nie jest zadna analiza tylko POBOZNE ZYCZENIA

Przepraszam, ale moim zdaniem, trzeba miec naprawde swietne czucie tematu i byc wysokiej klasy specjalista, zeby na wlasnych prognozach budowac kolejne prognozy.

Zapytasz w takim razie jak mozesz wedlug mnie ocenic sklady na przyszly sezon- moim zdaniem merytoryczne byloby, gdybys bral pod uwage forme z lat poprzednich...

czyli

ocena formy na sezon 09/10 na podstawie formy z poprzednich sezonow jest OK
ocena przydatnosci na podstawie dokonan z sezonow poprzednich jest OK
ocena przydatnosci na podstawie ogolnego wrazenia z profilu pilkarza i jego "przewidywanej" formy na sezon 09/10 jest SLABA

Dlatego tez uwazam, ze poszedles troche za daleko i dla mnie jest to malo merytoryczne i raczej jest tekstem z serii, "a co by bylo gdyby"...

Ja nie jestem ani wielkim specjalista od pilki ani tez od budowania prognoz, ale ta tematyka mnie interesuje, korzystam takze z niej na biezaco i do mnie tego typu analizy jak Twoja nie przemawiaja...

Tylko to chcialem wyrazic piszac swojego posta. Masz do tego typu rzeczy prawo i w sumie tekst sam w sobie nie jest zly, bo widac, ze poswieciles na to troche czasu i nie jest to sprawa wyssana tylko i wylacznie z palca, ale dla mnie w analize opiera sie na faktach, a nie domniemaniach, bo w ten sposob odwracasz proces do gory kolami, gdyz to wlasnie na podstawie analizy mozesz domniemac z wiekszym lub mniejszym prawdopodobienstwem...

Mam tez nadzieje, ze nie zabrzmi to jak pseudointelektualny belkot, ale nie jestem specjalista z dziedziny (gotowym na "nauczenie" :prayer: ) i staralem sie sprawe przyblizyc na tyle na ile potrafie- bez zadnej zlosliwosci.
Ostatnio zmieniony przez Dondamajk Czw Sie 06, 2009 09:26, w całości zmieniany 1 raz  

Kargool 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 06, 2009 09:10   

Majk rozbrajasz mnie :D
A napinka dobra, tak jak dyskusje, który GKS można nazywać GieKSą z kolegami z Jastrzębia :rotfl:
I dla tych co tak uparcie sadzają Ambro na ławce nie zapominajcie kto ma opaskę ;)

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Sie 06, 2009 09:50   

Kargool, a co ma tu do rzeczy opaska?? Kapitanem MU jest od kilku lat G.Neville i jeśli go nie ma na murawie to ktoś go tylko i wyłącznie zastępuje w obowiązkach. Taki Flamini wydaje się być w lepszej formie niż Gattuso czy Ambro, a do tego są Seedorf (który grał w sparingach b.dobrze) i Andrea Pirlo oraz mamy w perspektywie przyjście Becksa.

bosiontko 
Juventino

Wysłany: Czw Sie 06, 2009 10:01   

Dondamajk napisał/a:
bosiontko napisał/a:
Z ogromną przyjemnością dowiem się jakie argumenty powinny być używane, aby w środku wakacji podyskutować o perspektywach drużyn na przyszły sezon.

Nie wiem czego sie uczysz/studiujesz albo w jakim zawodzie pracujesz, ale ja osobiscie mam sporo wspolnego z teoria predykcji i dziwne jest dla mnie gdy ktos buduje teorie i prognozy na podstawie swoich odczuc odnosnie zaistnienia jakiegos faktu... roznica miedzy tym co zrobiles, a tym co mam na mysli jest bardzo subtelna, ale tez bardzo istotna, takze zaraz sprobuje Ci ja przyblizyc...

(tutaj było zbyt naukowo i za długie cytowanie wychodziło, więc wykopałem :D )

Tylko to chcialem wyrazic piszac swojego posta. Masz do tego typu rzeczy prawo i w sumie tekst sam w sobie nie jest zly, bo widac, ze poswieciles na to troche czasu i nie jest to sprawa wyssana tylko i wylacznie z palca, ale dla mnie w analize opiera sie na faktach, a nie domniemaniach, bo w ten sposob odwracasz proces do gory kolami, gdyz to wlasnie na podstawie analizy mozesz domniemac z wiekszym lub mniejszym prawdopodobienstwem...

Mam tez nadzieje, ze nie zabrzmi to jak pseudointelektualny belkot, ale nie jestem specjalista z dziedziny (gotowym na "nauczenie" :prayer: ) i staralem sie sprawe przyblizyc na tyle na ile potrafie- bez zadnej zlosliwosci.

Kończę studiować ekonomię, miałem do czynienia z przedmiotami gdzie się robiło prognozy i jakieś tam symulacje, ale ani przez chwilę nie miałem zamiaru używać jakiejś wiedzy naukowej do napisania tego posta. Wszystko na wyczucie, jakieś doświadczenie, obserwację, statystyki oraz na pewno podświadomie jako fan jednej drużyny życzenia. Analiza to za duże słowo na to. Jakbym wiedział, że praktycznie żaden fan Milanu nie pokusi się o swoje porównanie i nie spróbuje "powróżyć z fusów", to napisałbym tego posta i zapisał sobie na dysku, a po sezonie otworzył i zobaczył jakiego miałem nosa.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 06, 2009 10:44   

Carlos w naszym zespole opaska ma duże znaczenie. Zdecydowanie większe niż w ManU czy innych jemu podobnych klubach. Tak przynajmniej wynika z moich obserwacji odkad znam Milan. No i weźmy pod uwagę to, że mamy początek sierpnia i do pierwszego meczu może się wiele zmienić. Forma naszego kapitana także ;)

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 06, 2009 13:29   

bosiontko napisał/a:
Kończę studiować ekonomię, miałem do czynienia z przedmiotami gdzie się robiło prognozy i jakieś tam symulacje, ale ani przez chwilę nie miałem zamiaru używać jakiejś wiedzy naukowej do napisania tego posta.

Ok ja rozumiem, ze do nie byla analiza pisana dla Przegladu Sportowego, ale ja z kolei wyznaje zasade zarowno w pracy jak i w zyciu, ze jesli mam jakas wiedze z danego obszaru, to z niej poprostu korzystam... a ze jestem juz lekko zformatowany przez 5 lat studiowania ekonometrii, specjalizacji zwiazanej z ekonometria finansowa i prawie 5 lat gry na gieldzie, to poprostu mierzi mnie jak ktos probuje...

bosiontko napisał/a:
"powróżyć z fusów"

nie opierajac sie zbytnio na istotnych faktach... takie poprostu mam podejscie. Jak widziales nie odzywalem sie poprostu w tym poscie, bo Twoja analiza do mnie nie przemowila, ale jak przeczytalem wypowiedz

Soja napisał/a:
Połowę tego porównania można odwrócić w drugą stronę. Można napisać, że Cannavaro na 120% nie zbliży się już do swojej formy na Mundialu 2006

to postanowilem sie poprostu pod tym podpisac.

Ale tak jak tez zaznaczylem troche wyzej, kazdy ma prawo do swojego stylu i poziomu merytoryki analiz... z tym, ze trzeba pamietac, ze ma to duzy wyplyw na ich trafnosc i slusznosc.

Pozdr

bosiontko 
Juventino

Wysłany: Czw Sie 06, 2009 14:56   

I tak nawet gdybym zrobił (chociaż nie dałbym rady) super analizę ekonometryczną, zastosował 7 modeli, opisał wszystkie zmienne, zrobił wykresy, tabelki, używał wag i z 5 metod prognozowania, to i tak boisko by pewnie pokazało, że guzik to wszystko warte.

Poprosiłbym 7 latka żeby przypisał każdemu napastnikowi Milanu i Juve liczbę od 1 do 30 (jako liczbę goli strzelonych w przyszłym sezonie) i by pewnie lepiej trafił niż moje przeczucia i różne naukowe analizy :D

A i nie musieliście od razu wyjeżdżać z określeniami typu pseudo coś tam, niespójne, bezsensowne, hahaha, :rotfl2: itd. Poczułem się niemalże urażony :dupa: :piwo:

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 06, 2009 15:44   

bosiontko napisał/a:
I tak nawet gdybym zrobił (chociaż nie dałbym rady) super analizę ekonometryczną

Nie, nie... troche zle mnie zrozumiales- nie chodzilo mi o to, zeby uzywal tu jakichkolwiek metod ekonometrycznych czy statystycznych... analizowal liczbe goli, strzalow itd, itp. Nie mowiac juz o budowani modeli i stosowaniu metod prognozowania...

Chodzilo mi o to, ze oparles rozwazania o "lekko wydumane" zalozenia odnosnie formy, ktore sam sobie poczyniles i wymysliles... a nie o fakty.

I dlatego tez uwazam, ze...

Soja napisał/a:
Połowę tego porównania można odwrócić w drugą stronę.

i

dondamajk napisał/a:
Twoje wrozby dotyczace formy zawodnikow Serie A w nadchodzacym sezonie, bo to nie ma prawa byc argument...

Tyle. Nie mialem na celu cwaniakowania czy dyskredytowania Twojego "czucia przyszlosci", ale jest to, moim zdaniem, tylko i wylacznie przeczucie polaczone z sympatia do swojego klubu.. :devil:

Soja 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 06, 2009 16:47   

bosiontko, już nie płacz, bo stajesz się przez to podobny do Foto...poważnie.

Z tego co wiem to na forum obowiązuje luźna forma dyskusji, ale skoro tak bardzo chcesz, to mogę walnąć swoje zestawienie, żebyś mógł się ucieszyć jeżeli Twoje wróżenie z fusów okaże się lepsze :rotfl2:

Porównam tylko pierwsze 11, chociaż samo ich zestawienie to już jest spore wróżenie:

Juve wg Ciebie, bo sam się nie podejmuję przewidywać składu klubu, którym się interesuję tyle o ile:

bosiontko napisał/a:
Juventus: Buffon, Molinaro, Chiellini, Cannavaro, Zebina, F. Melo, Sissoko, Camoranesi, Diego, Del Piero, Amauri

Milan wg mnie(na dzień dzisiejszy):
Abiatti - Jankul, T. Silva, Nesta, Zambrotta - Seedorf, Pirlo, Flamini - Ronaldinho - Pato, Huntelaar

od Twojego się nieco różni:

bosiontko napisał/a:
Milan: Abbiati, Jankulovski, T. Silva, Nesta, Zambrotta, Gattuso, Pirlo, Flamini, Ronaldinho, Pato, Borriello

Oceny: +0,5, +1 lub 0 dla każdego z klubów za jedną parę

Buffon - Abiatti - +1 Juve - wiadomo, Abiatti jeden niepełny sezon na świetnym poziomie a Buffon...któż to policzy

Molinaro - Jankul- +0,5 Milan - tego Molinaro to nawet nie kojarzę za bardzo, ale z uwagi na to, że Jankul coraz bardziej kaleczy w obronie, to tylko 0,5

Chiellini - T. Silva - +0.5 Juve - Ty zdaje się porównywałeś inaczej stoperów, ale ja po prostu jadę wg kolejności występowania w tych składach, 0,5 dla Juve za doświadczenie Chielliniego w Serie A, ale dla mnie nigdy wybitnym obrońcą nie był, a wyróżnienia dla niego dokumentują głównie spadek poziomu gry w defensywie w Serie A w ostatnich latach

Cannavaro - Nesta - 0 - dziadziejący mistrz vs. wracający po rocznej przerwie mistrz...z szacunku dla obu uniknę tego porównania, ale zaznaczę, że ja bym o 75 % formy z Mundialu 2006 nawet nie marzył...

Zebina - Zambrotta - +1 Milan - Zambro dziadzieje, ale i tak sporo jeszcze ma przewagi nad "miszczem" Zebiną

F. Melo - Seedorf - +1 Milan - Melo się już pokazał, ale taki Vargas i wielu innych też miało jeden dobry sezon w Serie A...więc porównywać z Seedorfem to można...ale z Seedorfem z czasów Ajaxu chyba :rotfl2:

Sissoko - Flamini - 0 - w pomocy jednak nie jadę po kolei, bo porównywać Sissoko z Pirlo to byłoby jak boksera z baletnicą...0 dlatego, że Sissoko jest silniejszy fizycznie, ale za to Flamini bardziej uniwersalny i wg mnie dopiero pokaże w Serie A na co go stać...jednak póki co nie można mówić o jego przewadze

Camoranesi - Pirlo - +1 Juve - w naszą Panienkę po prostu nie wierzę, i żałuję, że nie poszła do Chelsea

Diego - Ronaldinho - 0 - Diego lepsza forma ostatnimi czasy, Ronaldinho większy potencjał, jednak wystarczy że R80 weźmie się do roboty i spokojnie skalą talentu zmiażdży swojego rodaka

Del Piero - Pato - + 0,5 Milan - zastanawiałem się czy nie dać +1 Milanowi, jednak Pato może nadal nie osiągnąć pełni możliwości, a Alex wiadomo...niby coraz starszy ale dalej potrafi zaczarować

Amauri - Huntelaar - +0.5 Juve - za to, że Amauri jednak zaaklimatyzował się chyba nieźle w Juve, a Huntelaar nie wiadomo w sumie w jakiej formie był przez ostatnie pół roku(bardzo sprzeczne informacje) a i częste przeprowadzki mogą mu nie służyć...jednak bramkostrzelność w dotychczasowej karierze nieco niweluje te niewiadome

Za pierwszy skład wychodzi remis: 3 - 3

Za ławkę powiedzmy że mogę dać +1 dla Juve, bo jednak u nas bramkarze, Kaladze czy Boriello więcej mogę problemów stworzyć niż pożytku

Więc Juve wygrywa 4-3, ale dzięki ławce.

P.S.
Pewnie wielu(nawet, a może głównie, Milanistów) wsiądzie na mnie za ten punkt za Seedorfa, jednak ja raz że lubię tego zawodnika, a dwa że zawsze widziałem i nadal widzę wielki w nim potencjał. Potencjał nie polegający na szybkości czy elegancji, ale na uniwersalności, doświadczeniu i zdolności do niekonwencjonalnej gry.

carlos napisał/a:

bosiontko 
Juventino

Wysłany: Czw Sie 06, 2009 19:00   

W sumie dobry pomysł z tym 0,5pt, nie wpadłem na to wtedy. No i teraz jest Huntelaar. Chyba zeedytuję swojego posta :D

Po edycji o Huntera i połówki punktów wyszło mi, że oceniając na chłodno i z w miarę możliwym obiektywizmem 3,5 - 3 dla Juve za 1 skład. Duża w tym zasługa Cannavaro w hipotetycznej pierwszej 11tce. A ten sam skład oceniając sercem, kogo bym wolał mieć na danej pozycji to 8,5 do 1 dla Juve :P Thiago Silva zdobył punkt dla Milanu, bo bym go wymienił za Cannavaro, bez mrugnięcia okiem :D

baker 
Moderator

Wysłany: Śro Sie 19, 2009 07:31   

Mecz o Trofeo Berlusconi pokazał, że wcale nie jesteśmy dużo gorsi od Juventusu. Myślę, że w bezpośrednich meczach spokojnie mamy szansę, żeby z nimi wygrać. Fakt, Juve w poniedziałek było osłabione, a my zagraliśmy niemal w najsilniejszym składzie. Jednak z zawodników, którzy mogliby zmienić mecz brakowało mi jedynie Camoranesiego i Amauriego (do przerwy). Mecz pokazał, że Juve ma słabe boki obrony (podobnie jak my) i nawet obecność 'nowoczesnego' Zebiny czy Molinaro wcale sytuacji nie poprawi. Środek obrony pewnie będzie spisywał się dobrze, choć na pewno lepiej, gdy będzie Chiellini za Legrotaglie.

Bardzo słabo wypadł Melo. Zdaje się, że to on zaliczył asystę przy strzale Pirlo w poprzeczkę i to on stracił piłkę w akcji, po której padł gol (i to nie były jedyne jego straty w meczu). Dodatkowo 2 czy 3 razy Ronaldinho go minął w taki sposób, że bałem się o więzadła kolanowe Melo ;) . Jakichś jego dobrych podań też sobie nie przypominam. Na jednym z blogów ktoś napisał, że Melo gra na nowej pozycji w Juve: tracącego piłki ;) . Jak za faceta, który kosztował niemal 25 mln € to bardzo słabo.

Pomoc z Sissoko i Camorem na pewno będzie wyglądać lepiej, choć nie aż tak rewelacyjnie ;) . Za to dobre wrażenie robił Diego, choć odniosłem wrażenie, że miał niesamowicie dużo miejsca, co w meczach Serie A raczej się nie będzie zdarzać. Tak czy owak Juve będzie miało z niego dużą pociechę.

W ataku najlepsze wrażenie sprawia tradycyjnie Amauri, który nie dość, że jest silny jak byk, to jeszcze dobry technicznie i fajnie współpracował z Diego. Trezeguet wypadł bardzo blado i pewnie czekają go w tym sezonie odciski od siedzenia na ławce.
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

Odpowiedz do tematu