ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan vs Juventus
Autor Wiadomość
bajer 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 15:01   

chip napisał/a:
zdobyc 30ste scudetto
no ciezko zdobyc 3 mistrzostwa w jednym sezonie, rzeczywiscie TomekW dobrze podsumowal :P pamietaj, macie 27 mistrzostw, te 2 wam zabrali ;) uczciwie czy nie juz ich nie macie i nikt wam ich nie odda, przykro mi :)

Grey07 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 21:04   

Nie przechwalajmy Juve teraz dominuje Inter a Juve gra poto rzeby otrzasnac sie z zimnego prysznicu. Moze i zdobedziecie 30scudetto ale trzeba troche poczekac. Milan tez bedzie walczyl o to.
FORZA SZEWA I VAN DER SAR

Soja 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 22:31   

Grey07, można powiedzieć, że taka Reggina też będzie o to walczyła.
Ja uważam, że akurat w kwestii mistrzostw Włoch, Milan powinien chylić czoła przed Juve, a nie czepiać się czy Juve ma 27 czy 29 tytułów. W najgorszym dla nich przypadku i tak mają o 10 więcej niż my :prayer:

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

Grey07 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 19, 2008 09:36   

Też prawda, ale Milan jest w stanie przegonić Juve ale to nie już w tym sezonie tylko w nastepnym. Musimy bardzo postarac sie o dobre transfery, ale jaknarazie slychac chcemy sciagnac jakiegos Ferrari. Adebayor ,R10 , Shvea (Drogba'e to juz prawie stracilismy) i jeszcze Zambro i paru innych. Trzeba wziac pod uwage nie tylko lige mistrzow ale i Serie A...

polja 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 19, 2008 10:14   

Grey07 napisał/a:
Musimy bardzo postarac sie o dobre transfery, ale jaknarazie slychac chcemy sciagnac jakiegos Ferrari. Adebayor ,R10 , Shvea (Drogba'e to juz prawie stracilismy) i jeszcze Zambro i paru innych.

Gdyby Milan miał przeprowadzić takie transfery to kasa klubu mocno ucierpi, a zanim piłkarze się zgrają minie przynajmniej 1 sezon, a Milan jako wielki klub nie może pozwolić sobie na następny nieudany sezon. Według mnie przyda się dwóch klasowych zawodników: jeden do obrony (najlepiej młody do 25lat) i jeden napastnik pokroju Adebayor'a lub jak napisał onet.pl, że niespodzianką Berlusconiego ma być Van Neesterloy. Osobiście lepiej przywitałbym Adebayor'a.
Juventus na pewno będzie walczył o scudetto w następnym sezonie, więc czeka nas fascynujący przyszły rok w Serie A. Należy też wspomnieć o Interze, który będzie miał nowego trenera, więc nie wiadomo jaką siłę pokaże w następnej edycji rozgrywek ligowych.

Grey07 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 19, 2008 13:42   

No to jak chcemy liczyc sie w Serie A i w Lidze Mistrzow to trzeba kupic min.3 klasowych zawodnikow. No ze sa drodzy to ja wiem ale przeciez sa dobrzy a zaaklimatyzowanie powinno potrwac krotko bo tego sie przeciez wymaga od bardzo dobrych zawodnikow. Za mlodych plkarzy tez nie mozemy kupic bo malo doswiadczeni nie sa nam potrzebni. Czytalem ze mamy robic kompletne przebudowy w druzynie i jak mamy sprzedac lub wypozyczyc naszych zawodnikow(z tego co wiem ma opuscic nas 5 zawodnikow) to 2 transfery nam nie wystarcza..

koksik197 
Juventino

Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 21:15   

Moim skromnym zdaniem milan potrzebuje tak samo przebudowy jak Juve- my mamy zawodników którzy nie wiadomo co robia w tak klasowym zespole jakim jest Juventus, bo i tak o nic ważniejszego nie sa w stanie zagrac (Molinaro, :minigun: Grygera, Mellberg), wy za to macie gwiazdy z pierwszych stron gazet, którzy dopinaja powoli sędziwego wieku i ich forma nie jest juz taka jaka prezentowali kiedys wiec i tak na europejskie podboje sie nie nadaja (Szewa, Ronaldinho, Beckham :dunno: ). Zatem i tu i tu potrzebnych jest paru zawodników z najwyższej półki i parę mlodziutkich perelek pokroju pato czy giovinco. Inter poki moze niech sie cieszy ze dostal w prezencie dwa mistrzostwa i teraz rzadzi bo dwaj najwieksi rywale sa w polowie zdezelowani.

acmichal 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 22:38   

koksik197 napisał/a:
macie gwiazdy z pierwszych stron gazet, którzy dopinaja powoli sędziwego wieku i ich forma nie jest juz taka jaka prezentowali kiedys wiec i tak na europejskie podboje sie nie nadaja

"dopinają" już tak z 7 lat ( tyle chyba mniej więcej ma ten idiotyczny mit o starzejącym się Milanie ) i " dopiąć " nie mogą ...

zrozum , stawianie na doświadczonych piłkarzy to świadoma strategia klubu ( i dzięki niej już kilka sukcesów było ... )

koksik197 napisał/a:
(Szewa, Ronaldinho, Beckham :dunno: ).

Szewa notorycznie grzeje ławę , R80 i Becks w większości meczów w których grali pokazali się z dobrej strony ...

koksik197 napisał/a:
Zatem i tu i tu potrzebnych jest paru zawodników z najwyższej półki i parę mlodziutkich perelek pokroju pato czy giovinco.

Juve może potrzebuje , dla Milanu wystarczyłoby dwóch dobrych obrońców , może jeden pomocnik i mniej pecha z kontuzjami i możemy grać o najwyższe cele na wszystkich frontach

koksik197 
Juventino

Wysłany: Śro Kwi 29, 2009 15:59   

acmichal napisał/a:
, dla Milanu wystarczyłoby dwóch dobrych obrońców

a czy dwóch to nie para?? Nie oszukujmy się era Ancelotiego w milanie powinna się skończyć- przynajmniej takie jest moje odczucie. Wam grozi rutyna wynikajaca z prowadzenia klubu przez tego samego trenera (co wbrew pozorom tez nie jest latwe), nam natomiast grozi widmo zmian na gorsze.

bajer 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 05, 2009 14:39   

Milan ma sklad dobry, z tym skladem moglby byc tytul gdyby nie kontuzje ale tych niestety nie da sie uniknac ;) co do tego starzejacego sie Milanu, kto podpisuje niedlugo umowe z Cannavaro? :P no coz, mloda perelka w koncu :P

chip 
Juventino

Wysłany: Wto Maj 05, 2009 20:43   

już dawno ten facet powinnien był zostać zwolniony, zresztą pisałem o tym dawno temu. To taki drugi Ancelotti, w ogole bez charyzmy, bez wpływu na piłkarzy. Nara, 3 miejsce tylko i aż. Módlmy sie aby pozostało to "aż" w tabeli.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 06, 2009 07:39   

wybacz, ale nie będziemy się modlić :D
mam nadzieję, że dobijemy Juve w niedzielę i bilans naszych spotkań wyjdzie na zdecydowany "+" dla nas.
Ponoć Nedved jest zawieszony co pozwala mieć nadzieję, że nikt nie odniesie poważnej kontuzji :ok:

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 06, 2009 09:28   

chip napisał/a:
To taki drugi Ancelotti, w ogole bez charyzmy, bez wpływu na piłkarzy

Nie wiedziałem, że Ranieri zdobył scudetto i dwa Puchary Mistrzów... :D

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Maj 06, 2009 09:56   

Zatrudnienie Ranierego to był od początku dziwny pomysł...nigdy prowadzone przez niego drużyny mnie niczym szczególnym nie zachwycały.
chip napisał/a:
Módlmy sie aby pozostało to "aż" w tabeli

Ja się o to modlić nie będę, choć chciałbym aby to 3 miejsce Juve utrzymało, bo jednak Stara Dama daje dużo większe nadzieje na dobre wyniki w LM niż Genoa czy Fiorentina.

koksik197 
Juventino

Wysłany: Pią Maj 08, 2009 21:24   

Paolo#3 napisał/a:

Nie wiedziałem, że Ranieri zdobył scudetto i dwa Puchary Mistrzów... :D

Zdobył- na XBoxie;D pan Ranieri miał nam pokazać "nowy, lepszy" Juventus- cóż- jemu to można pokazać jedynie :dupa:

bosiontko 
Juventino

Wysłany: Śro Sie 05, 2009 00:40   

Dobra tam, to forum potrzebuje tego posta jak ryba wody. Aby napinka mogła trwać nie tylko w LK.

Mam zamiar złożyć optymalne 11tki Milanu i Juve oraz porównać je pod względem formacji, poszczególnych pozycji ławki rezerwowych. Wiadomo, mercato wciąż trwa i istnieje szansa (z 4% :P :P :P ), że Milan kogoś kupi i całe porównanie będzie można o kant dupy rozbić :) Jednak na doraźne potrzeby wyładowania frustracji oraz codziennej napinki ten post musi powstać :D

Optymalne 11-tki zamierzam zestawić w formacji 4-3-1-2, ponieważ obie drużyny mogą bez problemu ustawić piłkarzy na te pozycje. Juve będzie tak grało, a Milan być może, jeśli Leonardo pojmie, że nie ma skrzydłowych, bocznych obronców i że Ronaldinho woli grać za 2 napastnikami.

Milan: Abbiati, Jankulovski, T. Silva, Nesta, Zambrotta, Gattuso, Pirlo, Flamini, Ronaldinho, Pato, Huntelaar

W zasadzie jedyna wątpliwość istnieje w miejscu Flamini - Ambro, co już świadczy o braku klasowych alternatyw dla graczy 1 składu. Uważam, że Flamini lepszy, więc go umieściłem w podstawie.

Juventus: Buffon, Molinaro, Chiellini, Cannavaro, Zebina, F. Melo, Sissoko, Camoranesi, Diego, Del Piero, Amauri

Tutaj jest już więcej wątpliwości. O ile na lewej obronie może być ogólna nędza i niewiadomo kto mniej nędzny - Molinaro czy De Ceglie. Ja tam wierzę, że albo Molinaro nauczy się dośrodkowywać, albo De Ceglie przy Ferrarze nauczy się bronić. Wtedy będziemy mieli dobrego lewego obrońcę. Dalej Cannavaro czy Legrottaglie? Coś czuję, że więcej pożytku będzie z Legro, ale tak po nazwiskach to Cannavaro będzie miał 1 skład i oby grał chociaż w 75% tak dobrze jak na ostatnim Mundialu. Granie Cannavaro w 1 składzie to może być tragedia Juventusu, ale oby ktoś temu zapobiegł (Ferrara np. :D ) W pomocy mamy problem bogactwa i możemy wystawić drugą, prawie równorzędną pomoc (Zanetti, Marchisio, Tiago, Giovinco), a jest jeszcze Poulsen :P W ataku DP nie będzie grał non stop i nie zawsze w 1 składzie. Iaquinta jest dobry lub bardzo dobry, a Trezeguet wiadomo, będzie forma to będzie 20 goli, a jak nie to statysta.

Porównanie formacji:
Bramka - Chyba nie ma się co rozwodzić, w szczytowej formie to i Manninger by mógł być 1 bramkarzem Milanu :)

Obrona - Najcięższa do porównania formacja, w Milanie środek obrony może być niewiadomą, bo Silva jest nowy, a Nesta nie wiadomo jak z formą i ze zdrowiem będzie. Boki obrony w Milanie raczej dziadzieją z dnia na dzień póki co. W Juve stan bieżący nie jest wcale lepszy, ale może być dużo lepszy jeśli Molinaro i/lub De Ceglie zrobią postępy, a Zebina utrzyma formę i zdrowie z pre-seasonu. Jeśli Cannavaro okaże się być nie tylko dziadkiem z nazwiskiem i średnim zdrowiem, to środek Chiellini-Cannavaro może być rewelacyjny. Tyle, że to niemożliwe i jeśli Canna będzie w 1 składzie, to środek Milanu będzie lepszy na 99%. Jeśli T.Silva po pół roku trenowania w Milanello spełni oczekiwania i obietnice zarządu/kolegów w podobnym stopniu jak Pato, to przy zdrowym Neście ten środek też może miażdżyć. W takim zestawieniu wyjściowej linii obronnej Milan lepiej.

Pomoc - Pirlo to tylko koszulka, cień siebie, panienka bez ambicji, 1 gol i pewnie z 1 asysta w całym zeszłym sezonie. Gattuso jeśli po kontuzji odzyska swoją pancerność i "motorek w tyłku" to będzie dla Milanu super, Flamini na przecinaka też jest dobry, a i strzelić z dystansu potrafi. Pozostaje Ronaldinho, w którego ja osobiście nie wierzę. Jeśli Ronaldinho nie odnajdzie swojego błysku to powstaje pomoc bez kreatywności i szybkości gry. Dupa blada ogólnie. W Juve Sissoko świetny przecinak + gra w powietrzu, F. Melo - musi się jeszcze sprawdzić w nowym zespole, ale po paru meczach Violi jakie widziałem, paru meczach Brazylii i paru meczach pre-seasonu czuję, że on będzie wymiatał. Nie boi się odpowiedzialności przy rozgrywaniu, podczas wyprowadzania piłki może nie ma podań jak dokładnych jak Pirlo, ale balans i zastawianie piłki ma na naprawdę b. wysokim poziomie, będzie dobrze. A i z dystansu też umie walnąć. Camor wiadomo - jak zdrowy to jeden z najbardziej kreatywnych piłkarzy w Serie A. Umie zagrać w środku pola, jako prawy pomocnik w rombie więc nie ma obaw, że nie dopasuje się do taktyki. Drybluje, podaje, dośrodkowuje, oby był zdrowy. Diego nie komentuję, bo zagrał 0 meczów w Serie A :P A tak poważnie to będzie plątał nogi obrońcom, rzucał tyle prostopadłych piłek w 1 meczu ile Juve rzucało w cały poprzedni sezon oraz walnie z 10 goli. Oby tylko fizycznie podołał trudom ligi. Na razie to w pre-season z 3x przemęczył mięśnie po 2 dniach treningu lub po 1 meczu. Wybór pada na pomoc Juventusu.

Atak - Pato jeśli będzie supporting striker w 2 osobowym ataku to zrobi swoje. Problem czy Milan będzie grał 2-osobowym atakiem i czy drugą połówką tego ataku będzie Borriello, czy jakiś napastnik. Skoro jest Huntelaar, to nie powinno być źle. Nawet jak Inzaghi będzie niedysponowany, to Borriello coś tam z ławki czasem wbije. W Juventusie za to nie wiadomo jak to będzie, ponieważ czwórka napastników może zostać ustawiona w dowolnej konfiguracji, któraś para napastników będzie zdrowa i w formie. Ale miałem analizować podstawowe 11tki, więc Del Piero i Amauri. Chyba nie muszę mówić o tym co potrafią. Mimo wszystko wyżej oceniam atak Juve.

Ławka rezerwowych:
Bramka - Wiadomo, Juve.

Obrona - De Ceglie, Grygera, Legrottaglie, Caceres vs Kaladze, Oneywu, Bonera, Favalli, Oddo, Antonini. Ilościowo lepiej wypada Milan, ponieważ jest ich więcej :P a także wielu z obrońców może zagrać na więcej niż 1 pozycji w obronie. Ponownie nie wiadomo jak będą wyglądać podstawowe linie obrony obu zespołów, więc ciężko coś ocenić. Na lewej obronie bida tu i tu, chyba że Zambro się przełoży na lewą flankę to jakiś tam przyzwoity poziom zapewni w razie potrzeby. Oddo, Bonera, Grygera to matko boska, takie za takie alternatywy na prawą obronę to ja dziękuje. Środki obrony jakoś zabezpieczone pod warunkiem, że Onyewu będzie lepszy od Senderosa, a Kaladze w pełni zdrowy zagra jakoś przyzwoicie. O Caceresie się za bardzo nie wypowiadam, bo nie widziałem, ale 16 mln jakie skasował Villareal mam nadzieję, że do czegoś zobowiązuje. Brak rozstrzygnięcia.

Pomoc - Ambro, Klarens, Abate, Cardaccio vs. Zanetti, Marchisio, Tiago (edycja nowa, poprawiona :D ), Poulsen, Salihamidzic, Giovinco. Ilościowy i jakościowy nokaut w wykonaniu Juventusu.

Atak - Inzaghi na 1/4 etatu (grał w kilku pierwszych meczach preseasonu, a później go wcięło, ciekawe czy przed świętami dojdzie do siebie), to mój ulubiony zawodnik z Milanu, ale czas jest bezlitosny niestety, Borriello, do tego Di Gennaro, Viudez (?), Zigoni (?). Nie wiem, czy ta młodzież będzie nawet trenować z 1 zespołem i czy będzie powoływana na mecze. Na ławce Juve mistrzowie Świata i Europy, więc Juve lepszą ławkę ma na tej pozycji i basta, chociaż przyjście Huntera polepsza atak Milanu zdecydowanie.

Porównanie indywidualne graczy podstawowej jedenastki. Tutaj będzie podział na w miarę obiektywną ocenę możliwości graczy, a także na moje osobiste preferencje. Za każdą pozycję na boisku 0, 0,5 lub 1 pt dla danej drużyny. Powstaną 2 wyniki, 1 to na moje "wolenie", a drugi w miarę obiektywnie np. 11-0 dla Juve i 8-3 dla Milanu :P Pierwszy wynik to "moje obiektywnie" drugi wg serca.

Buffon - Abbiati (1-0 i 1-0)

Molinaro - Jankul (Obiektywnie chyba Jankul, aczkolwiek dziadzieje chłop i babole robi w obronie coraz częściej. Ja wolę liczyć na rozwój Molinaro i patrzeć na jego nieskończoną ambicję i oddanie drużynie. 0-0,5 i 0,5-0)

Chiellini - Nesta (Zakładam, że Nesta z najlepszych lat nie wróci już nigdy i że Chiellini ponownie zostanie najlepszym obrońcą ligi. Nawet jakby najlepszy Nesta miał wrócić, a Chiellini nie zostać najlepszym obrońcą to i tak wolę Chielliniego. 0,5-0 i 1-0)

Cannavaro - T.Silva (Silva musiałby zostać mega niewypałem żeby Canna go pokonał i 100x wolałbym mieć Silvę w składzie. 0-0,5 i 0-1)

Zebina - Zambrotta (Czuję, że Zebina tylko pompuje balonik, który pęknie z hukiem w czasie sezonu. Zambrotta raczej lepszy chociaż to marne pocieszenie. Wolę mieć Zebinę, bo Zambro se nagrabił po Calciopoli. 0-0,5 i 0,5-0)

Sissoko - Gattuso (Jak wróci Gattuso z początku zeszłego sezonu gdzie asystował, wymiatał w środku i Milan z nim był liderem tabeli, to Gattuso lepszy. Wolę jednak mieć Sissoko. 0-0,5 i 1-0)

Camoranesi -Pirlo (Zestawienie pary ze względu na to, że są najbardziej kreatywni w środku pola obu drużyn. Pirlo się skończył na Kill'em All. Camor zdecydowanie pod każdym względem. 0,5-0 i 1-0, 0,5 dla Camora, bo pewnie złapie kilka kontuzji i nie zrobi tyle ile by mógł)

F.Melo -Flamini (Flamini nie miał złego pierwszego sezonu w Serie A, drugi będzie miał jeszcze lepszy, ale Melo miał lepszy pierwszy sezon w Seriea A, a w drugim będzie dominatorem :) . Melo w obu kryteriach. 0,5-0 i 1-0)

Diego - Ronaldinho (Ronaldinho też się skończył, jest w 120% pewne, że nie wróci Ronaldinho Złota Piłka, jednak i tak może być bardzo dobry. Co do Diego są pewne wątpliwości i tutaj najciężej jest mi wybrać, nawet oddalając klubowe preferencje, który zawodnik będzie lepszy. Stawiam jednak na Diego w obu przypadkach. 1-0 i 1-0)

Del Piero - Pato (Na oko to Pato powinien zjeść Alexa na drugie śniadanie, jednak rok temu w takim porównaniu również powinien. Dzięki wolnym i paru karnym Alexa strzelili podobną ilość goli w lidze, DP dołożył jeszcze do pieca na innych frontach. Do tego Alex dorzucił 10 asyst i z łatwością stał się najlepszym strzelcem i najlepiej asystującym piłkarzem Juve. Z ciężkim sercem, uznając kolejny rok na liczniku Alexa przyznaję, że z Pato będzie większy pożytek. Jeśli bym mógł teraz na chwilę wrzucić Alexa na ławkę, to wolałbym żeby Pato grał w 1 składzie Juve, jednakże uznając, że na papierze DP będzie podstawowym zawodnikiem Juventusu, to nie zamieniłbym go na Pato z wiadomych przyczyn. 0-1 i 1-0)

Amauri - Huntelaar (Za Amaurim przemawia ogranie w Serie A, technika, gra głową, warunki fizyczne. Huntelaar to prawdopodobnie świetny nos do goli. Jak Hunter wypali, to na 90% strzeli więcej goli niż Amauri, ale nie zamieniłbym się. 0-0 i 0,5-0)

Podsumowanie:
"Obiektywnie": 3,5 - 3 dla Juve
Wg serca: 8,5 - 1 dla Juve

Jeszcze jedno zdanie o Borriello. Wiem, że bardzo po gościu jadę, ale takie mam wrażenia z nim związane. Wiem, że mogę się bardzo przejechać i jakby co to odszczekam.

EDIT: Zapomniałem o trenerach. Ferrara uczył się od Lippiego, miał kontakt z trenerskim rzemiosłem przez te parę lat. Ma chłop charakter i przysłowiowe jaja. Leonardo za bardzo nie wiem jaki jest z charakteru. Widzę, że nie boi się powiedzieć mediom co go gryzie, ale nie wiem czy będzie umiał wziąć "za twarz" skład "wielkich mistrzów". Po sparingach też mi się jego taktyka wydała bezpłciowa, ale zwłaszcza ostatnie sparingi Milanu nie są miarodajne. Tak czy owak, obiektywnie i wg serca wolę Ferrarę.
Ostatnio zmieniony przez bosiontko Pią Sie 07, 2009 23:59, w całości zmieniany 2 razy  

PacheL 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 05, 2009 01:31   

bramkarz: nie, Maninger nie wygryzłby ze składu Abiattiego :)
obrona: wg mnie def. Juve wygląda dużo słabiej, niż Ci się wydaje. Zebina, Molinaro- pierwszy to był zawsze dla mnie pośmiewiskiem serie a , drugi nic nie wnosi do gry zespołu. Jesli chodzi o środek to jeżeli oglądałeś Real w poprzednim sezonie, to wiesz, że Canna to co najwyżej przeciętniak :) para stoperów MIlanu NEsta- Silva wygląda dla mnie super i wg mnie będzie to świetny duet ( chociaż wiem że jeszcze nie wielu w to wierzy). Boki Zambro i Jankul- kiepsko ale mimo wszystko dużo lepiej niż w Juve.
pomoc- jak dla mnie Flamini to obecnie jeden z najlepszych graczy Milanu ( uwielbiam gościa) i razem z Gattuso i Ambro miażdzą ( :) ) Melo, Sisokho i Tiago (za bardzo przeceniasz ich możliwości, szczególnie Melo).
Camor > Pirlo , pełna zgoda:)
Ronnie i Diego .. hmm.. tu chyba nikt nie podejmie się wyboru :) wg mnie obaj będą w tym sezonie gwiazdami serie a i oby też LM
Pato > DP i to zdecydowanie (jeśli oczywiście Brazylijczyk złapie formę ( bo narazie to kiepsko wygląda))
napad: tu oczywiście Juve jest dużo lepsze, zgoda.
Jeszcze jest Clarens, który jesli będzie grał tak jak w sparingach może być bardzo dużym wzmocnieniem :)
jak dla mnie 5-5 :) tylko, że w Juve już nie ma nadziei na transfery . w Milanie ciągle jest szansa na Fabiano + Bale + fabregas za Pirlo i może z tym Milanem nie będzie tak źle jak Ci się wydaje :)

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Sie 05, 2009 02:15   

bosiontko, ja niestety zbyt rzadko oglądam mecze Juve, by móc popełnić takie indywidualne porównanie, co nie zmienia faktu, że waszych piłkarzy znam w większości na tyle dobrze by móc ocenić wasze możliwości.
Tak, jak oceniałem nasz zeszłosezonowy potencjał piłkarski na większy, tak w tym myślę, że tym razem to wy macie kadrę bardziej wyważoną, pełniejszą i zdecydowanie mniej "zagadkową" niż my. Nie oszukujmy się, Milan nie ewoluuje, a przeprowadza rewolucje, które z natury niezwykle rzadko przebiegają bezkrwawo i bezboleśnie. Wy musieliscie zdefiniować się na nowo po degradacji do SB i od tego czasu powoli budujecie nowy Juventus, którego pełnię siły ujrzycie już na nowym stadionie.
Bramka - Każdy normalny człowiek wybierze Buffona, choć nasz "najnowszy" Abiatti prezentował się wyśmienicie i mam nadzieje taki też powróci. Dobija mnie brak 2 porządnego bramkarza.
Obrona- U nas słabizna na bokach,która mam nadzieje wkrótce zostanie zniwelowana jakiś mądrym transferem, oraz w miarę pewna i obiecująca sytuacja w środku za sprawą wracającego Nesty i T.Silvy ubezpieczanych kilkoma wariantami z "grubym" Onyewu na czele. Wy macie Chieliniego, który świetnie się zapowiada i być może zostanie (wbrew opinii Foto, że już jest) jednym z 3-5 najlepszych środkowych na świecie. Reszta bez rewelacji i jakoś nie szukałbym wśród nich wzmocnień Milanu.
Pomoc- U nas jest raczej odchodzący Pirlo, który być może zostanie zastąpiony Hernanesem (o Fabregasie nawet nie marzę, bo to nierealne), i spora grupa piłkarzy gwarantująca wysoki poziom okraszona Seedorfem, który wiele może lecz nie zawsze chce. Do tego raczej pewny Becks.Juve ma świetną w ilość i jakość pomoc na czele z Diego, którego podziwiam już od czasów jego gry w Santosie (ech te arabskie telewizje). Tu nie będziecie mieć kłopotów.
Atak - W Milanie brakuje wg mnie raczej "silnego skrzydłowego" w stylu L.Fabiano czy Dzeko niż Huntera. Na szpicy jest kontuzjogenny Pippo do spólki z wracającym do gry Boriello, który prezentuje jednak pewien poziom i jest przydatny dla zespołu, a za nimi para Pato-Ronaldinho, czyli wg mnie MVP ubiegłego sezonu Milanu w osobie Kaczuszki (BTW: szkoda, że odejdziesz do Realu) oraz Gość który wbrew opinii wielu, jeszcze się nie skończył i zastąpi nam jakościowo Kakę (Bubu - cieszę się, że też to widzisz ;) ). Na dokładkę mamy piłkarzy z których powinno być cośtam,kiedyśtam :) , awaryjnie ubezpieczanych Seedorfem. Wy macie niezwykle podobającą mi się mieszankę piłkarzy z których jedyną zagadką jest Trezegol. Oprócz Davide, w zależności od okoliczności (wow)widziałbym w Milanie ich wszystkich.
Trenerzy - Bez jaj. Oczywiście, że Leo :D
Ps: mam nadzieję, że to ma z grubsza sens, bo coś czuję, że mój mózg już śpi ;)
Pzdr.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Sie 05, 2009 11:26   

No to lecimy z napinką :lol2:

Bramka: Wiadomo. Zarówno podstawa jak i rezerwa. Nie będę rozwijał. Plus dla Juve. Choć jeśli Abbiati utrzyma formę to zostawiłbym pół plusika, bo różnica nie będzie tak widoczna.
Prawa obrona: Akurat Zebinę uważam za solidnego zawodnika i nic ponad to. W okresie przygotowawczym może i rządzi i dzieli, z przodu, z tyłu - ale nie przesadzałbym z wnioskami. Zdecydowanie nie. Zambrotta może i daleko odbiega od formy z Juve, ale wciąż jest lepszy niż Zebina.
Lewa obrona: Jankulowski vs Ktoś. Po tym co pokazali w poprzednim sezonie Molinaro i Jankulowski to jednak stawiam Włocha trochę wyżej. Zwłaszcza, że 32-letni Czech rozwijać się nie będzie, a Molinaro w ubiegłym roku wykonał duży skok jakościowy.
Środek obrony: Tutaj sprawa jest bardzo ciężka. Do wszystkich czterech graczy można dopisać jakieś przysłowiowe 'ale'. Nesta po długiej kontuzji, Silva bez gry w Serie A. Cannavaro - po słabym pobycie w Hiszpanii to niewiadoma, Chiellini rozegrał nieco słabszy sezon i nie wiadomo w którą stronę będzie szła forma. Cóż, gdybym miał wybierać pomiędzy tymi dwoma duetami - postawiłbym jednak na ten z Milanu. Marząc po drodze by Nesta rozegrał cały sezon, bo nie wiadomo co z jego zdrowiem. Pół plusika dla Milanu.

Para DM: Flamini + Ambro/Gattuso vs Sissoko + Melo. Najprawdopodobniej. Dla mnie ponownie porównywalnie. Przeceniamy Melo? Zobaczymy, w Violi pokazał się z kapitalnej strony i wierzę, że formę utrzyma. Sissoko jest dla mnie zawodnikiem kapitalnym i w niczym nie ustępuje żadnemu graczowi Milanu. Gattuso zaczął poprzedni sezon świetnie. Później kontuzja, ok - ale już w sezonie 2007/08 miałem wrażenie, że Rino nie wytrzymuje siłowo trudów sezonu. Podobnie może być i tym razem.
CM: Camoranesi vs Ktoś? Póki co nie wiadomo kto tam będzie grał. Jeśli Seedorf/Pirlo to nie mamy o czym mówić. Ale możliwy też jest zakup. Punkt dla Juve, ale może się przeterminować.
OM: Diego vs Ronaldinho. Wierzę w Diego bardzo. Bardziej niż w blisko 30-letniego Ronaldinho, który swoją grę opierał na żywiołowości. Jeśli dla kogoś Silva już teraz wygląda super, to uważam, że przy Diego mam większe powody do optymizmu. Bardzo dobra gra zarówno w bundeslidze, jak i europejskich pucharach (w tym kapitalna przeciwko włoskim klubom) wygląda obiecująco.

Atak: Wybierajac pomiędzy Del Piero a Pato postawiłbym na Pato, choc to Włoch więcej strzela i asystuje. Kto będzie wysuniętym napastnikiem Milanu - nie wiadomo. Ale jeśli to będzie Fabiano czy Huntelaar to jednak wyżej stawiam Iaquintę, Amauriego bądź Treze - kwestia tego kto będzie w najwyższej dyspozycji. Słowem - atak na remis. Może się też okazać, że Ferrara będzie potrafił ustawić obok siebie dwójkę wysuniętych napastników. Ale to niczego nie zmienia.

Efekt? Podstawowy skład dla mnie na plus dla Juve, ale dwa transfery Milanu śmiało mogą wyrównać wszystko.
Teraz ławka rezerwowych.Skoro podstawowy skład jest wart 9 pkt, to ławka rezerwowych jest dla mnie warta 4 pkt.

Obrona: Najpierw boki. Antonini, Favalli, Oddo, Bonera vs De Ceglie, Grygera, Hasan, Caceres. Ani jednego naprawdę wartościowego (już teraz) gracza. W Milanie solidność, w Juve niewiadoma. Kto wie, może De Ceglie zagra kapitalny sezon, albo Ferrara postawi na ofensywę i będzie regularnie grywał Hasanem na obronie (tak jak obecnie w przygotowawczym). Mimo to plusik dla Milanu.
Srodek - czyli Kaladze, Onyewu + Favalli z Bonerą kontra Legrottaglie, Ariaudo, Caceres + Grygera od biedy. To przesądza sprawę. Plus za rezerwy w obronie definitywnie dla Milanu.
DM: Ambrosini/Gattuso (kwestia który gra w podstawie) i kto? Od biedy Seedorf czy Jankulowski na skrzydle. Nic szczególnego. W Juve będzie Marchisio, Zanetti + Tiago. Poulsena pomijam. Skreślony wcześniej Portugalczyk mówił, ze w jego ulubionej taktyce 4-3-1-2 się odnajdzie i póki co słowa dotrzymuje, radząc sobie wybornie. Plus dla Juve.
CM/OM: Milan: Seedorf, Abate, Di Gennaro. Juventus: Giovinco, Hasan. Od biedy Alex jako trequartista. No i wspomniany wcześniej Tiago. W obu klubach nie wygląda to przesadnie dobrze. Trochę lepiej w Juve i za to pół plusika. Zwłaszcza, że Beckham pewnie pół sezonu zagra w Milanie.
Atak: Tutaj postawie na Juve, ale nie widzę wielkiej przewagi. Też na pół plusika. W Milanie w obwodzie zostaną zapewne Boriello + Inzaghi (ten akurat pewnie pół sezonu w szpitalu spędzi). W Juve: Iaquinta + Treze. Oraz Gio, który może grać jako napastnik.

Nie dam plusa za:
- trenerów - bo to uważam bez sensu.
- rezerwowych bramkarzy. Wystarczy jeden za całą obsadę bramki.

Efekt dla mnie jest taki, że Milan ma dla mnie trochę słabszą wyjściową jedenastkę oraz gorszą ławkę rezerwowych. Ale słusznie trzeba zauważyć, że transfery dopiero przed Milanem.

Ławki rezerwowe obu klubów różnią się mocno. W Milanie jest to przede wszystkim obrona bardziej odporna na kontuzje niż nasza. Za to w Juve optymizmem napawa mnie sytuacja z przodu. Jeśli drużynie będzie szło źle to wariantów do zmiany jest naprawdę sporo. Ewentualna kontuzja dwóch ważnych graczy: Diego i Amauriego sprawia, że w ich miejsce wchodzi Iaquinta i Tiago (on na pozycję Camora, a ten do przodu). Skład nie prezentuje się dużo słabiej. A na dodatek dzięki Treze, Hasanowi i Gio mamy jak gonić wynik w razie potrzeby.
W Milanie kontuzja analogicznych graczy (nowy napastnik i Ronaldinho) wpycha do wyjściowego składu Borriello i Seedorfa. Na zmiany w ofensywie - Inzaghi (o ile zdrowy) i dzieciaki.

No i na koniec zgodzę się z poprzednikiem. Przyszłość Milanu jest bardziej nieprzewidywalna. R80, Silva, następca Pirlo, wysunięty napastnik, Pato, Borriello. Oni wszyscy mają duże szanse, by grać dużo lepiej niż się od nich oczekuje. Ale i też dużo słabiej.
W Juve takiej rozbieżności nie ma.

Uff... a teraz coś, co powinno się znaleźć na początku. Dla mnie to zabawa, która większego odzwierciedlenia w rzeczywistości nie ma. Wyimaginowane plusy i minusy... pozycji nie da się porównać. Kaleczący Grygera dobijał mnie cały poprzedni sezon. Ale powiem szczerze - gdyby to nasz środkowy obrońca kaleczył tak jak Grygera cały sezon - skończylibyśmy poza LM. Jeśli ktoś klasy Grygery grałby zamiast Sissoko - nasza pomoc z miejsca by sie załamała.
Dlatego plus plusowi nierówny. Sens w tym ocenianiu mają pojedyncze zdania na temat graczy czy formacji, na pewno nie wypadkowa plusów i minusów.

bosiontko 
Juventino

Wysłany: Śro Sie 05, 2009 11:47   

W Milanie jest dużo niewiadomych, ale jeśli R80 będzie taki jak w zeszłym sezonie (50/50), Silva okaże się średniakiem (raczej będzie dobry, ale kto wie), Pirlo zostanie i będzie grał tak jak 2 ostatnie sezony (Leo: Zrobimy wszystko, żeby zatrzymać Pirlo), w ataku zostanie Borriello (Galliani: Obecnie nie ma alternatyw dla Fabiano), do tego jakaś kontuzja czy dwie porządnych graczy i mamy obraz takiej nędzy i rozpaczy, że ja bym nie mógł spać będać fanem Milanu i wiedząc, że taki scenariusz jest możliwy. No ale wszystko się okaże, za 3 tygodnie. Na razie mogę mieć dobre samopoczucie patrząc na Milan.

PacheL 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 05, 2009 12:36   

Bosiontko, zgoda. Ale z drugiej strony może to być zupełnie inaczej- Pirlo i Seedorf łapią motywację, zaczynają grać na miarę swoich możliwości, R80 odzyskuje formę. Pomoc Flamini Pirlo Seedorf - R80 Pato może być dużo lepsza, przede wszytskim bardziej kreatywna niż w Juve. Wasz skład jest rzeczywiście bardziej przewidywalny, nie ma niepewności co do formy zawodników i ich zmiennników, jednak ciężko będzie wykrzesać z niej coś więcej niż jest obecnie. W Milanie na odwrót.

bosiontko 
Juventino

Wysłany: Śro Sie 05, 2009 13:01   

No w Milanie jakby R80, Pirlo, Nesta, Gattuso, Seedorf, Zambrotta wrocili do swojej najlepszej formy sprzed lat, plus zdrowy Pippo, brak kontuzji i moze jakies 1 wzmocnienie, to wtedy Milan wygrywa Ligę Mistrzów w cuglach remisując może 1 mecz po drodze :P Tylko że to nie nastąpi :dunno: W Juve niech każdy gra w miarę dobrze i będzie ciężka walka o scudetto i jakieś 1/4 LM, może 1/2 LM przy dobrych wiatrach. Do tego najpierw musi być 2 koszyk przy losowaniu grup LM, więc dzisiaj wszyscy kibicują Timisoarze :D

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sie 05, 2009 13:02   

Venomik napisał/a:
Inzaghi (ten akurat pewnie pół sezonu w szpitalu spędzi).
Nie jest połamany teraz ... da rade ;)
Venomik napisał/a:
Bramka: Wiadomo. Zarówno podstawa jak i rezerwa. Nie będę rozwijał. Plus dla Juve.
A podobno noty Abbiati miał lepsze zanim się połamał. Buffon niezrozumiale częściej ostatnimi czasy (ten poprzedni sezon) robi za wiatrak na bramce.
Z DM też z lekka przesadzasz. Markizjo? und Tiago (bo teraz zagrał 3 poprawne meczyki) ;)
Zapomniałeś jednak wzorem kolegi po szaliczku dodać: działacze - Secco>Galliani :]

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Sie 05, 2009 13:20   

chrissnail napisał/a:
Buffon niezrozumiale częściej ostatnimi czasy (ten poprzedni sezon) robi za wiatrak na bramce.

Cóż, dla Ciebie być może istotniejsza jest forma jaką prezentował po wielomiesięcznej kontuzji. Dla mnie akurat nie. Patrzę na to jak grał w normalnym sezonie. Albo jak gra teraz, w okresie przygotowawczym.
chrissnail napisał/a:
Z DM też z lekka przesadzasz. Markizjo? und Tiago (bo teraz zagrał 3 poprawne meczyki)

Tu mnie nie przekonasz. Wolę mieć Marchisio, Tiago i Zanettiego w obwodzie, niż osamotnionego Ambrosiniego. Albo Gattuso, kwestia podstawowego składu.
Co do Tiago - gotów jestem się założyć, że Portugalczyk będzie grał dobrze i w żadnym razie nie będzie już pośmiewiskiem.

Porek 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 05, 2009 13:20   

Cytat:
CM/OM: Milan: Seedorf, Abate, Di Gennaro. Juventus: Giovinco, Hasan. Od biedy Alex jako trequartista. No i wspomniany wcześniej Tiago. W obu klubach nie wygląda to przesadnie dobrze. Trochę lepiej w Juve i za to pół plusika. Zwłaszcza, że Beckham pewnie pół sezonu zagra w Milanie.

Hmm w moim przekonaniu dla odmiany tutaj zawodnicy Milanu maja malego plusa i jeszcze prawdopodobny Becks.

Wydaje mi sie ze nie da sie obiektywnie porownywac... W moim przekonaniu kadre mamy porownywalnie rowna z Juve i kibice bialoczarych pasiakow przesadzaja wychwalajac swoich zawodnikow pod niebiosa....

Boisko wszystko zweryfikuje :king: Ja poki co o serie A spie spokojnie mimo slabych wystepow w sparingach, forma ma byc gotowa na lige a nie na sparingi dlatego FORZA MILAN!!! Badzmy optymistami i licze mimo wszystko na jakis transfer :)

Odpowiedz do tematu